MY.UAНовини
Як змусити гроші працювати: куди інвестувати в Україні
Як змусити гроші працювати: куди інвестувати в Україні

Як змусити гроші працювати: куди інвестувати в Україні

Минулого тижня відбувся благодійний онлайн-марафон Invest Fest 2020, організатором якого стала компанія "Фрідом Фінанс Україна". Провідні спеціалісти у сфері інвестицій та фінансів розповіли, як зберегти та примножити капітал під час так званої "коронакризи", а також ознайомили з різноманіттям фінансових інструментів українського фондового ринку.

Онлайн-подія була не тільки корисною для підвищення фінансової грамотності, але й мала на меті допомогти дітям з вадами серця отримати кваліфіковану медичну допомогу. Зокрема, усі гроші від продажу квитків перераховано на рахунок Української Біржі Благодійності для проєкту "Твоя опора". Отож, як пройшла онлайн-подія та про що розповідали експерти – читайте в огляді Інвестиції24.

Фондовий ринок і криза: наскільки безпечно інвестувати

Фондовий ринок у березні перейшов на територію "ведмедів", і це вперше з 2009 року. Індекс акцій найбільших американських компаній S&P500 впав на 35%, а волатильність дуже сильно зросла.

Єрлан Абдікарімов, провідний інвестиційний експерт Freedom Holding Corp. зазначив, що зниження біржових показників не було циклічним, воно викликане загальним зовнішнім шоком. Адже уряди країн змушені були швидко діяти і встановлювати обмеження, щоб стримати темпи поширення коронавірусу.

Економіка швидко закрилася, що тоді і спричинило корекцію на ринку. Однак зараз пружина випрямилася і ринок дуже сильно піднявся,
– стверджує Єрлан Абдікарімов.

Зараз ринок і далі продовжує зростати, чому сприяють:

  • Ротації секторів після максимуму в лютому не відбулося: усі багаторічні максимуми, після яких почався ведмежий ринок, супроводжувалися ротацією.
  • Понад 1,5 трильйона доларів – поза ринком.
  • Різко зросли циклічні цінні папери – банки, авіакомпанії, готелі тощо.

Однак не варто забувати про фактори ризику. Сьогодні ними є:

  • Друга хвиля коронавірусу влітку і восени, що може призвести до нових блокувань и зупинок економіки США та інших країн.
  • Уповільнення стимулюючих заходів Федеральної резервної системи США може викликати в учасників ринку побоювання щодо швидкого відновлення економіки.
  • Загострення відносин між США і Китаєм, а також передвиборча боротьба у Сполучених Штатах.

Єрлан Абдикаримов окреслив два сценарії розвитку подальшої ситуації на фондовому ринку і дав рекомендації, як інвестору розподіляти свій капітал і в що вкладати гроші.

Перший сценарій – позитивний

  1. Економіка продовжує відкриватися без серйозних проблем.
  2. Сильно другої хвилі коронавірусу не відбувається, рівень заражень під контролем, а кількість жертв – знижується.
  3. Ринок праці відновлюється, циклічні сектори зростають, а загальне ралі ринку доводить S&P500 до 3400-3500 до осені.

За такого сценарію ми рекомендуємо посилювати свої позиції в цінних паперах. Ми пропонуєм розподілення капіталу у вигляді штанги. Тобто, вкласти гроші в частину акцій технологічного сектору. Якщо і буде друга хвиля коронавірусу, такі цінні папери не будуть такими ризиковими. Інша половина штанги – акції компаній циклічного сектору, які виграють від відновлення економіки,
– порекомендував спеціаліст Freedom Holding.

Другий сценарій – корекційний

  1. Незначна корекція провокується фіксацією прибутків і невеликим зростанням кількості нових заражень COVID-19.
  2. Циклічні сектори починають зростати тільки ближче до осені.
  3. S&P500 зростає тільки до моменту виборів у США.

Корпоративні облігації України: на кого слід звернути увагу

Якщо говорити про інвестиції в Україні, то відразу на думку спадає вкладення грошей в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) та акції міжнародних компаній. Однак на ринку є ще один недооцінений актив, який навіть більш дохідний, ніж банківські депозити. Мовиться про корпоративні облігації.

Степан Джус, інвестиційний аналітик компанії "Фрідом Фінанс Україна" детально розповів про основних емітентів таких активів в Україні. Корпоративні облігації цих компаній є в портфелі "Фрідом Фінанс Україна".

У випадку Нової Пошти було викуплено усі облігації, дохідність яких 14,5% річних у гривні. І зараз готується новий випуск розміщення до 10 липня 2020 року. Дата погашення – 2023 рік.

Сьогодні пропонується ставка дохідності у 16% річних. Однак оскільки НБУ знизив облікову ставку до 6%, то прогнозуємо, що дохідність буде нижчою, ніж 16% для придбання звичайними приватними інвесторами,
– говорить Степан Джус.

Облігації Нова Пошта були доволі популярними з-поміж інвесторів і розкуплені завдяки успішним фінансовим і операційним результатам компанії.

Щодо облігацій Укрпошти, то тут є питання до мінімального лоту. Адже номінал облігації 100 тисяч гривень і це тільки під замовлення. Якщо потенційний клієнт хоче придбати облігації Укрпошти, то йому заздалегідь потрібно домовитися з емітентом щодо придбання позицій по таких цінних паперах. Дохідність активів поштового оператора становить 11%.

У портфелі Фрідом Фінанс Україна є ще корпоративні облігації мережі магазинів "EVA" (ТОВ "РУШ").

У карантинну кризу вони продемонстрували досить непогані результати. Їхні магазини були відкриті, що допомогло покращити позиції ритейлера. Зараз ми можемо запропонувати клієнтам облігації під 14% дохідності, мінімальний лот – це одна облігація,
– розповів експерт.

Кардсервіс (Card Service) теж користується популярністю. Вони працюють здебільшого з бізнесом. Однак у них є фінансове спрямування, оскільки компанія надає споживчі кредити під купівлю товарів у своїх контрагентів.

За словами Степана Джуса, досить цікавою є ставка дохідності – 25% річних. Мінімальний лот – від 50 штук.

Для тих інвесторів, які думають, як правильно захеджуватися від валютного ризику під час карантину й кризі, вигідною пропозицією є євробонди – зовнішні корпоративні облігації українських емітентів у іноземній валюті.

Степан Джус наголосив, що тут можна звернути увагу на Укрексімбанк, який випустив євробонди.

Ставка купона 9,95% річних у доларах. "Фрідом Фінанс Україна" пропонує клієнтам під 9,5% річних у доларах. Це значно вище, ніж нинішні депозитні ставки в доларах, які не перевищують 2-3%.

Мінімальний лот – 200 штук, тому це досить об’ємна позиція. Інвесторам потрібно зрозуміти, що великий дохід тягнутиме за собою велике капіталовкладення.

Це досить цікавий інструмент для валютного хеджу, щоб свої ризики зменшити щодо втрати валюти, по курсових різницях, від девальвації. Оскільки транш МВФ уже прийшов, навіть при зниженні курсу долара, тобто підкріпленні гривні, ми можемо запропонувати клієнту меншу вартість у гривні. Адже всі розрахунки проходять у гривні, попри те що це єврова облігація і валюта її – долар,
– зазначив Степан Джус.

Експерт додав, що всі компанії, які були представлені, мають кредитний рейтинг за національною системою – "стабільний". За міжнародною класифікацією – рейтинг "B", оскільки не може бути в емітента емісія цінного папера, зокрема корпоративної облігації, вищою, ніж рейтинг країни.

Тому потрібно піднімати кредитний рейтинг України, щоб у нас були класні емітенти з гарними бізнес-процесами, і з розумними та адекватними умовами для існування самого бізнесу. І лише таким чином компанії залучатимуть додаткові кошти на своє розширення,
– стверджує Степан Джус.


Системи рейтингів корпоративних облігацій / Таблиця "Фрідом Фінанс Україна"

Депозитарна система України: що відомо про регулятора ринку цінних паперів

На онлайн-марафоні був присутній і представник Національного банку України ( НБУ) – це Андрій Супрун, начальник управління депозитарної діяльності Нацбанку. Спеціаліст розповів про діяльність регулятора українського фондового ринку. Зокрема, доволі цікаво було послухати про розвиток депозитарної систему за останні чотири роки. Адже, за словами Супруна, це справді значний прорив для регулятора.

Основні досягнення

  • Удосконалення нормативної і технологічної бази

Ми перейшли на сучасні технологічні рішення для депозитарію НБУ. Перевели спілкування з клієнтами повністю на web-інтерфейс і минулого року запустили API. Це дає змогу нашим клієнтам вибудовувати більш зручні сервіси, наприклад онлайн-продаж, онлайн-торгівлю ОВДП,
– говорить Супрун.

  • Новий рівень безпеки для фізичних і юридичних осіб-резидентів

Дозволили відкривати сегреговані рахунки – це окремі рахунки для кожного окремого інвестора. Раніше це було доступно тільки банкам і нерезидентам, зараз це може зробити будь-який клієнт.

Це гарантує клієнту безпеку в разі, якщо щось трапиться з його безпосереднім провайдером. Дані про його цінні папери не зникнуть нікуди,
– пояснив спеціаліст НБУ.

  • Нова тарифікація

За деякими послугами тарифи були знижені в шість разів.

  • Запровадження нових типів операцій

Державні цінні папери більше 20 років не могли перераховуватись без задіяння складних механізмів постачання оплати. Навіть якщо, наприклад, на сусідньому стільці сидить покупець, і я йому хочу продати цінні папери, ми мали застосувати всі потужності інфраструктури, яка коштує досить дорого, для того щоб здійснити цю одну окрему пряму угоду. Ми це прибрали і ввели операції "free of payment", тобто вільна посавка, тепер часто використовується клієнтами і приватними інвесторами також,
– зазначив Андрій Супрун.


Андрій Супрун під час онлайн-марафону / Фото YouTube

Найважливіший проект, на який було витрачено 3,5 роки – це відкриття двосторонніх кореспондентських відносин з міжнародним депозитарієм Clearstream.

Інвестиційний клімат в Україні: куди можна вкласти гроші

Під час панельної дискусії, її учасники відзначили плюси і мінуси інвестиційної діяльності в Україні та куди українському інвестору вкласти його гроші.

Дмитро Тарабакін, член Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку зазначив, що великим проривом для України є те, що почала налагоджуватися інвестиційна культура.

Ми зробили доволі гарні зміни в депозитарній системі, тому що вважаємо, що будь-яка інвестиція - це захист прав власності передусім. Ми сьогодні зробили великі кроки в формуванні нормальної національної депозитарної системи. Центральний депозитарій встановив нове програмне забезпечення, ми перейшли на можливість автоматично відслідковувати права власності і захищати їх в необхідний момент,
– розповів про основні здобутки депозитарної системи України Дмитро Тарабакін.

Щодо інструментів, то тут поки все складніше. Однак і в цьому є деяка позитивна динаміка. За словами Тарабакіна, варто відзначити падіння ставок, що відбувалося впродовж останніх двох років. Це призведе до того, що акціонерний капітал знову стане цікавий, на ринок прийдуть корпорації і випускатимуть боргові інструменти.

Тимур Турлов, генеральний директор Freedom Holding Corp. відзначив, що сьогодні дуже мало країн можуть похвалитися цивілізованим ринком акцій. Наприклад, у Казахстані є 7-8 цінних паперів, які традиційно формують індекси, що хоча б якось можуть претендувати на якусь ліквідність. Водночас, кількість масштабних потрясінь у Казахстані не таке велике, як в Україні, стверджує Турлов.

Люди звикають до того, що фондовий ринок - привабливий механізм для збереження та примноження доходів. Велика частина наших клієнтів, які інвестовані в активи українського ринку, справді отримали позитивний результат. Нам подобається, що та ж Українська біржа розвивається, залучає капітал. Ми теж нещодавно купили частину акції Української біржі,
– говорить Тимур Турлов про український фондовий ринок.


Учасники панельної дискусії: на верхній блок екрану – Дмитро Тарабакін (зліва), Роман Сазонов (справа); нижній блок екрану – Тимур Турлов і Вікторія Тігіпко / YouTube

Українська стартап-система

Вікторія Тігіпко, засновниця та керівна партнерка венчурного фонду TA Ventures, розповіла про важливість підприємницького духу в українському суспільстві. Водночас, головним завдання тут – налагодити інфраструктуру так, щоб компанії, які розвивають бізнес в Україні, отримували прибутки в цій державі. Адже тоді створюватимуться нові робочі місця, розвиватиметься економіка.

Гіперфокус – це Україна. нам важливо, щоб талановиті стартапери бачили своє майбутнє саме в Україні. Тому зараз діяльність нашого фонду спрямована саме на це,
– заявила Тігіпко.

Окрім того, Вікторія Тігіпко наголосила на привабливості українських талантів для міжнародних корпорацій та інвестфондів.

У що інвестувати українцям: поради гендиректора Freedom Holding

Окрім ОВДП, Тимур Турлов радить інвестувати в акції українських компаній, які лістингуються за кордоном.

Попри наявність активів фондового ринку, 80% українців надають перевагу інструментам з фіксованою дохідністю.

Якщо ми зможемо з банківських депозитів частину людей перевести на ринок облігацій, це стане потужним кроком для розвитку фондового ринку України,
– стверджує гендиректор Freedom Holding.

За словами Тимура Турлова, дохідність корпоративних облігацій варіюється в межах 11%,-14,5%, що може конкурувати з депозитами.

Що Україні передусім потрібно зробити для розвитку фондового ринку?

Тимур Турлов наголосив на важливості законодавчих трансформацій.

Потрібно мати чіткий план, що допоможе нам переконатися, що наше законодавство дозволить інвестиційним посередника, фондовим біржам і емітентам мати не гірше середовище з погляду регулювання, ніж за кордоном. Адже це доволі моторошно виглядає, коли робота через іноземного посередника виявляється простішою, дешевшою і більш повноцінною, ніж діяльність через національного посередника, –
говорить експерт.

Про інші цікаві обговорення і заходи онлайн-марафону

Головним викликом 2020 року став коронавірус, який завдав удару як людським життям, так і світовій економіці. Карантин буквально зупинив діяльність бізнесу, що відповідно вплинуло на ринок праці. Тому в такий умовах важливо зберігати спокій.

  • Як не падати духом під час карантину, під час онлайн-заходу розповіли провідні українські підприємці, з-поміж яких генеральний директор холдингу охоронних підприємств "Шериф" Дмитро Стрижов та Едгар Бровді, співзасновник антикризової компанії "ОЗЗО Україна".
  • Психологиня, коучка і засновниця Київського психологічного центру ALTERA Ольга Королік дала поради, як позитивно мислити і використати кризу на свою користь.
  • Мирослав Король, блогер, фінансист, автор проєкту "Мільйонер за Сім років" змотивував аудиторію і переконав, що успішним реально бути навіть під час економічного застою.
  • Онлайн-захід також відвідав Олексій Сухоруков, директор з розвитку бізнесу АТ "Українська біржа". Він окреслив етапи діяльності установи фондового ринку.
  • Тарас Гандзій, лектор навчального курсу "Біржовий університет" розповів, як заробляти на IPO.

Захід включав у себе і розважальний блок. У ході марафону, що тривав понад п’ять годин, український художник-монументаліст Роман Мінін малював картину, а піаніст-віртуоз та композитор Євген Хмара написав музичний твір. Отож, як бачимо, тема інвестицій надихає не тільки почати заробляти на фондовому ринку, але і творити.

Читайте нас у соц-мережах:
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
5 животных, которые являются вовсе не тем, чем кажутся: ученые рассказали, что с ними не так
Фокус
2025-02-19T08:00:23Z
Один из самых значимых рифов планеты выглядит как поверхность Луны: ученые встревожены
Фокус
2025-02-19T07:12:17Z
Частный посадочный модуль Японии облетел Луну перед исторической посадкой: что он увидел
Фокус
2025-02-19T07:00:27Z
Черная дыра в Тихом океане: ученые объяснили, что на самом деле скрывается под темным пятном
TSN
2025-02-19T04:51:41Z
Откопали гигантский зал викингов: самый большой в стране
Gazeta UA
2025-02-18T23:36:47Z
Психоделический хоррор Karma: The Dark World выйдет 27 марта — готовится версия для PlayStation 5 Pro
GameMag
2025-02-18T20:25:50Z
Rocksteady Studios разрабатывает новую игру с открытым миром и ближним боем
GameMag
2025-02-18T20:25:25Z
Bethesda внезапно напомнила о The Elder Scrolls VI и предложила фанатам возможность увековечить себя в игре
GameMag
2025-02-18T19:49:40Z
Объединялись на юге полуострова: археологи узнали новые подробности миграции древних людей
Фокус
2025-02-18T19:30:20Z
Как найти и привлечь идеального партнера с помощью Таро: просто держите эту карту возле себя
Знай
2025-02-19T07:51:44Z
Настоящий украинский десерт: рецепт полтавских вареников с вишней на пару
Фокус
2025-02-19T07:12:38Z
Как почистить ковер без пылесоса: необычные способы, которые вас удивят, а результат шокирует
Знай
2025-02-19T06:51:09Z
Гороскоп на 19 февраля: звезды "вангуют" знакам маленькие победы и неожиданные открытия
Знай
2025-02-19T05:21:58Z
Конфликты знаков Зодиака: кто долго обижается
Comments UA
2025-02-19T03:30:47Z
Как выглядят изнутри три роскошных отеля Таиланда, где снимали «Белый лотос»
Marie Claire
2025-02-19T03:01:44Z
Брак будет длиться долго: какие признаки на это указывают
Comments UA
2025-02-19T00:30:20Z
Приснились покойные родственники: почему "приходят" умершие
Comments UA
2025-02-18T23:30:24Z
Как обойтись без мерного стакана и посчитать граммы и миллилитры: лайфхак
GlavRed
2025-02-18T23:27:33Z
Ночью в Хмельницкой области произошли сильные взрывы: что известно
TSN
2025-02-19T08:06:29Z
Россия атаковала Одессу дронами: повреждены больница, садик и дома, есть пострадавшие
BigMir
2025-02-19T07:30:34Z
Курьера со взрывчаткой взорвали возле ТЦК, многие пострадавшие: известно, кто стоял за преступлением
Политека
2025-02-19T07:27:44Z
Россия сегодня содрогалась от взрывов: атакована «жирная» цель
Comments UA
2025-02-19T06:03:26Z
Беспилотники атаковали НПЗ в российской Сызрани
TSN
2025-02-19T02:48:49Z
От удара по Одессе пострадала больница - соцсети
Корреспондент
2025-02-18T22:18:01Z
В Одессе после взрывов сообщают о сильном пожаре
TSN
2025-02-18T21:48:00Z
В Одессе мощные взрывы и пожар, прилет попал на видео: что известно
Comments UA
2025-02-18T21:45:29Z
Судят перевозчика, который организовал побег 47 уклонистов в самопровозглашенное Приднестровье
Апостроф
2025-02-18T20:48:08Z
Шакур "потерял" соперника за два дня до поединка, ему готовят замену
Корреспондент
2025-02-19T07:21:45Z
Третий гол - вина Трубина? Видеообзор матча Бенфика - Монако
Корреспондент
2025-02-19T05:51:51Z
Обидчик Беринчика вызвался на бой с другим чемпионом
Корреспондент
2025-02-19T05:18:47Z
5 лет и 75 000 попыток: спидраннер победил Майка Тайсона за рекордные 1 минуту 59 секунд
Знай
2025-02-19T03:51:56Z
"Бенфика" с Трубиным в голевой перестрелке с "Монако" вышла в 1/8 финала Лиги чемпионов
TSN
2025-02-18T22:45:34Z
Принцу Гарри подарили вышиванку на "Играх непокоренных"
Комсомольская правда
2025-02-18T17:54:45Z
Усик будет защищать диссертацию: тема вас удивит
Telegraf
2025-02-18T16:36:27Z
Бетербиев - Бивол 2: онлайн-трансляция церемонии прибытия боксеров
Telegraf
2025-02-18T16:00:15Z
Капитан мужской сборной Украины получил травму на ЧМ по биатлону
Корреспондент
2025-02-18T15:21:08Z
"Техники почти не видим": в ВСУ рассказали о "мясных" штурмах под Покровском
Фокус
2025-02-19T08:15:44Z
В Киеве в марте будет снег и много дождей - прогноз на месяц
Апостроф
2025-02-19T08:15:30Z
Ночной дрон ВСУ поразил "чудо оружие" КНДР, поддерживающее танки РФ: анализ Forbes
Фокус
2025-02-19T08:15:09Z
"В эту ночь нам досталось больше, чем за все 3 года войны": одесситка показала, что сделали с её домом россияне
Апостроф
2025-02-19T07:51:10Z
Массированная атака дронов на Одессу: сотни домов без света, воды и отопления
Хвиля
2025-02-19T07:40:03Z
В Киеве растет число заболевших гриппом и ОРВИ, но эпидпорог не превышен
Известия Киев
2025-02-19T07:35:11Z
Генштаб оценил ситуацию на фронте
Корреспондент
2025-02-19T07:00:32Z
«Последняя связь с цивилизацией»: в Покровске закрыли отделение «Новой почты»
Comments UA
2025-02-19T06:57:57Z
Карта Таро недели: что нас ждет с 24 февраля по 2 марта
Marie Claire
2025-02-19T06:27:42Z
Детектор миллениалов: 7 «красных флагов» в образе, по которым зумеры сразу узнают человека, которому больше 30 лет
Marie Claire
2025-02-19T08:01:31Z
Родился в Украине, а теперь называет себя ватником: что говорит о войне киевлянин Игорь Ливанов
Telegraf
2025-02-19T04:51:38Z
Янет Гарсия посветила красивыми формами в кружевных комплектах
Gazeta UA
2025-02-19T02:12:55Z
Дочь стала актрисой, а сын вырос копией отца: как сейчас выглядят дети погибшего в горах Сергея Бодрова
Telegraf
2025-02-18T21:12:40Z
Влад Яма показал свою жену за границей и публично обратился к ней
TSN
2025-02-18T20:51:56Z
Яростные мордобои и символ Карателя в ролике сериала "Сорвиголова: Рождённый заново"
GameMag
2025-02-18T20:13:43Z
Как выглядит жена Мики Фаталова из "Квартала 95" и что о ней известно
Telegraf
2025-02-18T20:03:37Z
Залужный встретился с детьми, вернувшимися из оккупации
Comments UA
2025-02-18T19:15:49Z
Олег Винник заплакал под песню "Повертай додому"/Исполняя старую композицию, певец не смог сдержать эмоции
Апостроф
2025-02-18T18:30:31Z
В Ивано-Франковской области в возрасте 95 лет скончался связной УПА Николай Негрич
Комсомольская правда
2025-02-19T08:37:35Z
У американцев отношение к России достигло рекордного показателя
Comments UA
2025-02-19T08:06:17Z
«Подгнило что-то в Датском королевстве»: блогера поразил диссонанс образа и действий украинской ведущей на Нацотборе
Апостроф
2025-02-19T07:57:37Z
Российский военный самолет зафиксировали у Альски США: детали
TSN
2025-02-19T07:36:52Z
Теперь нужно явиться в ТЦК: украинцам установили новые правила
Знай
2025-02-19T07:30:16Z
В Литве собрали почти 2 млн евро на дроны для Украины
Европейская правда
2025-02-19T07:16:07Z
Все о дне 20 февраля: какой праздник, день ангела и что нельзя делать
Лига
2025-02-19T06:54:47Z
Люциферовы сны: что означают тревожные или демонические сновидения?
Comments UA
2025-02-19T06:51:04Z
Украинским мужчинам за границей в ближайшее время возобновят выдачу паспортов
Известия Киев
2025-02-19T06:24:39Z
Употребление кофе имеет свои плюсы и минусы: эксперты объяснили, в чем дело
Comments UA
2025-02-19T08:30:13Z
Активность мозга перед смертью может доказывать наличие души: но она квантовая
Фокус
2025-02-19T08:00:31Z
Этот симптом может свидетельствовать о серьезных проблемах с половым здоровьем
Comments UA
2025-02-19T07:54:05Z
Присмотритесь: этот признак на ваших ногтях покажет, насколько быстро вы стареете
Comments UA
2025-02-19T07:30:50Z
Что есть, чтобы быстро похудеть: пять продуктов для весеннего рациона
Gazeta UA
2025-02-19T06:03:53Z
Магнитная буря 19 февраля: чего ожидать от солнечной активности
TSN
2025-02-19T05:51:00Z
Рак челюсти: симптомы смертельной болезни
Comments UA
2025-02-19T04:30:42Z
Заломы на обуви: почему возникают и как их быстро убрать
GlavRed
2025-02-19T04:27:52Z
В МОЗ объяснили, как будут воевать медики
Корреспондент
2025-02-19T04:15:36Z
Сколько на самом деле США предоставили Украине денег: аналитик подсчитал
Апостроф
2025-02-19T08:45:43Z
Украинцев обманули на миллионы: почему тарифы на воду вышли по завышенным ценам
Знай
2025-02-19T08:30:47Z
За 5 копеек можно получить 10 000 гривен: проверьте свои копилки
Знай
2025-02-19T08:12:00Z
Приватизация не обязательна: на какое жилье не нужны документы в 2025 году
Знай
2025-02-19T07:12:47Z
Новый тариф на доставку газа? Как изменятся платежки украинцев после прекращения транзита из РФ
Знай
2025-02-19T06:06:21Z
Российские реакторы для Хмельницкой АЭС: что не так с проектом достройки энергоблоков/Создается впечатление, что нас ждет очередное незавершенное строительство
Апостроф
2025-02-19T05:39:42Z
Ежемесячные надбавки к пенсии: кто сможет получить дополнительные 3 тысячи гривен
Знай
2025-02-19T05:36:33Z
Пакетик с пикантной заправкой - всего 8 грн: супермаркеты резко изменили цены на овощи и приправы
Знай
2025-02-19T05:06:32Z
Субсидия на аренду жилья: как определяется состав домохозяйства
ZN UA
2025-02-19T05:04:46Z
Более 700 сил и море карбона: звездный спортсмен получил эксклюзивный суперкар Ford
Фокус
2025-02-19T08:45:50Z
Водителей начали лишать прав за отсутствие всего одной вещи в авто: кто под угрозой
Хвиля
2025-02-19T04:24:52Z
Шокирующее правило, которое может дорого обойтись: как избежать очень глупого штрафа
Знай
2025-02-19T04:21:32Z
Гуманитарка или мошенничество: как контрабандисты ввозили авто без таможенных платежей
Comments UA
2025-02-18T18:03:17Z
Топ-10 лучших семейных авто: практичность, комфорт и безопасность
Comments UA
2025-02-18T16:42:16Z
Мощный и доступный: новый электрокроссовер Honda показали до презентации
Фокус
2025-02-18T14:21:12Z
Как правильно прогреть автомобиль на морозе и сохранить двигатель
Gazeta UA
2025-02-18T13:03:25Z
Представлен новый Volvo XC60 2025: как изменился премиальный кроссовер
Фокус
2025-02-18T11:51:37Z
Цена — до $20 000: презентован яркий и недорогой электрокроссовер Chevrolet
Фокус
2025-02-18T09:21:22Z
Песков интригующе заявил о приближении мира в Украине: детали
Comments UA
2025-02-19T08:48:57Z
Стало известно, что Россия предложила ценного США, чтобы Трамп решил «слить» Украину
Comments UA
2025-02-19T08:48:49Z
США приостановили прием заявлений на иммиграцию граждан из Украины и Латинской Америки
Комсомольская правда
2025-02-19T08:48:44Z
Как отреагировали медиа США на заявления Трампа об Украине и России — для украинцев есть положительный момент
Апостроф
2025-02-19T08:48:32Z
Администрация Трампа слишком быстро идет на уступки Кремлю – екс-посол США
TSN
2025-02-19T08:48:20Z
Макрон считает, что Трамп "может возобновить полезный диалог" с Путиным
Европейская правда
2025-02-19T08:36:37Z
Шабунин, НАБУ и ВАКС освоили за год десятки миллионов долларов, контролируя друг друга, – эксперт
Знай
2025-02-19T08:33:21Z
Дональд Туск раскрыл детали оборонного саммита лидеров ЕС в Париже
Известия Киев
2025-02-19T08:31:41Z
Свалить Зеленского: почему это важно для Путина и как расценивать "наезды" Трампа на Украину
Фокус
2025-02-19T08:27:43Z