В Українській православній церкві Київського патріархату заявили, що ініціатором справи про «розпалювання міжрелігійної ворожнечі» при створенні Православної церкви України був не почесний патріарх Філарет, як повідомляли ряд ЗМІ, а віряни.
Про це йдеться в опублікованій прес-службою УПЦ КП заяві.
«Це зробили віряни, права яких порушені. Патріарх Філарет не виступав проти існування Православної церкви України, але він проти залежності цієї церкви від Константинопольського патріархату. Патріарх Філарет не виступав проти томосу як такого, але він проти залежності ПЦУ від Константинопольського патріархату, яка прописана в тексті томосу. Документ не відповідає томосам і статусу автокефальних церков. Патріарх Філарет бореться із незаконним зняттям з реєстрації Української православної церкви Київського патріархату, яка відбулася 30 січня 2019 року в часи президентства Петра Порошенка. Вибирати релігійну організацію - право вірян в демократичній державі», - йдеться у заяві.
Зазначається, що метою кримінального провадження є «захист порушеного права на свободу совісті вірян і духовенства Київського патріархату», а не припинення діяльності ПЦУ.
«Київський патріархат, на Помісному соборі 20 червня 2019 року, прийняв рішення про вихід із процесу приєднання до Київської митрополії ПЦУ та має юридичне й канонічне право на окреме існування. Київський патріархат проти т.зв. ліквідаційної комісії ПЦУ, яку утворили 27 липня 2019 року. Вона є незаконною, бо є прямим втручанням у справи іншої церкви - УПЦ КП та не має до Київського патріархату жодного відношення», - заявляють в УПЦ КП.
Як повідомляв УНІАН, 18 червня екс-президент України, народний депутат Петро Порошенко заявив, що проти нього порушено ще одну справу - за розпалювання міжрелігійної ворожнечі.
«Виявляється, вони порушили проти мене ще одну справу. Називається вона "За розпалювання міжрелігійної ворожнечі шляхом отримання томосу і створення Православної церкви України», - сказав він.
Порошенко назвав порушені проти нього справи «дрібною помстою закомплексованих людей» і запевнив, що не боїться нинішньої влади.
У Державному бюро розслідувань повідомили, що справу відкрито 6 листопада 2019 року. СБУ почала розслідування за заявою вірян Київського патріархату УПЦ на незаконні дії ряду вищих посадових осіб, які вчинили дії, направлені на розпалювання міжрелігійної ворожнечі при створенні ПЦУ. В подальшому СБУ передала справу для розслідування до ДБР.
19 червня у Православній церкві України заявили, що розцінюють справу про «розпалювання міжрелігійної ворожнечі» при створенні ПЦУ як ганебну і цинічну спробу тиску та перешкоджання розбудови церкви, процесу міжнародного визнання та свободи волевиявлення релігійних громад.
У ПЦУ вважають, що сам факт початку слідства з надуманого приводу, й особливо те, що воно не було закрите, а нібито триває вже понад 8 місяців, ставши публічно відомим лише зараз, є «ганебною і абсурдною спробою тиску на Православну церкву України, здійснюваною в інтересах противників її становлення і розвитку, в тому числі тих, хто має свій керівний центр у сусідній країні-агресорі».
ПЦУ закликає тих, хто залучений до політично мотивованого переслідування, «пам’ятати про особисту відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями».
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram