День медичного працівника встановлений згідно з Указом Президента від 3 червня 1994 року і відзначається щорічно, в третю неділю червня.
Цей день – професійне свято усіх тих, то пов’язав своє життя з медициною.
А це не лише лікарі, а й фельдшери, медсестри, санітари.
Цікаво, що медики ще двічі на рік мають привід для святкування – 12 травня у День медичної сестри та в перший понеділок жовтня у Міжнародний день лікаря.
Україні є ким і чим пишатися.
Її внесок в галузь медицини надзвичайно великий.
Без наукових відкриттів у вивчення людини і збереження її здоров’я, зроблених видатними земляками, світова наука є неповною.
Вчені-медики і лікарі України, часто ризикуючи власним життям, рятували людство від страшних епідемій, знаходили ефективні методи діагностики і лікування тяжких хвороб.
Вітчизняна медицина немислима без імен Миколи Амосова, Володимира Беца, Олександра Богомольця, Данили Заболотного, Іллі Мечникова, Миколи Стражеска та багато інших.
Чимало представників української медицини, одні з яких, не маючи можливості розвивати національну науку, змушені були працювати в «чужих землях», а інші, хоч і досягли видатних успіхів на батьківщині, лишилися невідомими світові, а з часом були призабуті й на рідній землі.
І так само, як українські військові вже шостий рік поспіль на передовій захищають нас від ворога на сході, українські медики «тримають удар» на передовій війни за життя і здоров’я українців.
Цікаві факти про медиків та медицину:.
Лікарі не носили білі халати до XIX століття.
Так, у другій половині вказаного століття з подачі хірурга Единбурзької королівської лікарні Джозефа Лістера в передових клініках у медичний ужиток починають входити білі халати.
Спеціальні екіпажі для перевезення лежачих хворих з’явилися у великих містах наприкінці XIX століття.
Їх і стали називати «каретами швидкої допомоги».
В італійського нейрохірурга Клаудіо Вітале під час операції, яку він проводив, стався інфаркт.
Однак він продовжив операцію й лише через кілька годин попросив допомоги у колег і також був прооперований.
«Батько медицини» Гіппократ, перш ніж призначити хворому ліки, рекомендував лікувальне голодування, поки не відновляться всі функції організму.
Першу успішну пересадку серця від людини до людини виконав 3 грудня 1967 року Крістіан Барнард, який керував кардіохірургічним відділом лікарні Гроот Шур у Кейптауні (ПАР).
Структура ДНК була виявлена у 1953 році Френсісом Криком і Джеймсом Уотсоном.
Близько 64% медиків у світі працюють понаднормово.
Деякі лікарі можуть працювати аж 60 годин на тиждень.