MY.UAНовини
Аналіз нового законопроєкту «Про медіа». Частина 2. Антимонопольні норми, Нацрада і співрегулювання
Аналіз нового законопроєкту «Про медіа». Частина 2. Антимонопольні норми, Нацрада і співрегулювання

Аналіз нового законопроєкту «Про медіа». Частина 2. Антимонопольні норми, Нацрада і співрегулювання

Даний аналіз використовує текст Закону України «Про медіа» (№2693 від 27.12.2019, редакція до повторного першого читання), оприлюднений «Детектор Медіа» 19.06.2020 р.

Порівняно з текстом, зареєстрованим у Верховній Раді України 27.12.2019 року, оприлюднений «Детектор Медіа» текст має дуже істотні зміни.

При цьому треба відмітити, що даний текст наразі немає офіційного статусу і не зареєстрований Апаратом Верховної Ради України відповідно до статті 92 Регламенту Верховної Ради України.

Тому цей текст ще може змінюватись в процесі проходження передбаченої Регламентом Верховної Ради процедури розгляду законопроєкту.

Антимонопольні норми.

Антимонопольне регулювання, запропоноване цим проєктом, не запроваджує суттєвих змін порівняно з чинними законами.

Боротьбу з впливом олігархів на медіа не раз декларувала і чинна влада.

Новий медійний законопроєкт пропонує залишити ті самі “мертві” обмеження щодо контролю більше 35 відсотків загального обсягу відповідного територіального телерадіоінформаційного ринку.

Без визначення, що є цим ринком (напр., кількість рекламних доходів, глядачів/слухачів чи щось інше) - ця норма просто не працює на практиці.

Однак, в новому варіанті законопроєкту принаймні з’явилася норма про те, що “методика визначення таких ринків затверджується Національною радою спільно з Антимонопольним комітетом”.

Тепер питання, чи наважаться два вказані органи визначити, що є телерадіоінформаційним ринком.

Адже для цього чиновникам потрібно бути максимально незалежними від політичних впливів.

від впливів олігархів, і бути готовими взяти на себе відповідальність.

Прозорість корпоративних прав на медіа.

Порівняно з чинним Законом Про телерадіомовлення регулювання прозорості корпоративної власності дещо оновлюється.

Окрім поняття кінцевого бенефіціарного власника, вводиться поняття “ключового учасника”: “ключовий учасник суб’єкта у сфері медіа – будь-яка фізична особа, яка прямо чи опосередковано володіє двома і більше відсотками корпоративних прав суб’єкта у сфері медіа”.

Це цікавий момент, який потенційно може засвітити таких учасників, як, наприклад, Оксана Марченко з її частками в 8,22% акцій телеканалу «1+1» і 8,17% акцій телеканалу ТЕТ (за словами адвоката Ігоря Кириленка, який представляє інтереси голови партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктора Медведчука).

Починання, звісно, потрібне, але чи може така вже вдосконалена прозорість ефективно блокувати монополізацію медіа-простору олігархами та їхні маніпуляції в ньому? Виглядає, що прозорості самих корпоративних прав не буде достатньо, адже практика показала, що ще задовго до переходу формальної власності на канал ЗІК його редакційна політика явно змінилася.

А окремі передачі одного й того ж каналу можуть проводити суттєво відмінну редакційну політику наче якісь феодальні князівства, чому прикладом є НІС, що випускає новини на каналі Інтер, або низька псевдорозслідувальних проєктів на ін.

Перешкодити інформаційним маніпуляціям власників медіа мали б норми про обов’язкове дотримання професійних стандартів журналістики.

Але законопроєкт згадує про дотримання Кодексу етики лише як обов’язок журналіста, тобто не дає шляхів змусити медіа дотримуватися Кодексу й карати за його недотримання.

Про існування редакційного статуту в медіа згадується лише в ч.

2 ст.

35 проєкту, але навіть за відсутність редакційного статуту нікого не можна буде притягнути до відповідальності (не кажучи вже про його невиконання), адже ст.

110 і 112 проєкту не містять норм щодо відповідальності такого роду.

Це відкриває можливості для продовження роботи багатьох медіа по факту в якості партійних рупорів того чи іншого олігарха, як це має місце зараз.

Інший шлях, який частково дозволяє боротися з політичними маніпуляціями в медіа, є трактування їх як прихованої реклами (джинси), але знову ж чиновники традиційно не хочуть брати на себе відповідальність визначити певний матеріал ЗМІ прихованою рекламою, а індустріальне лобі зі свого боку сильно протидіє будь-яким спробам у цьому напрямі.

Норми, які давно чекали, але так і не дочекалися свого виправлення.

Формування персонального складу Національної ради.

Національна рада формується 50/50 Президентом та Парламентом, це конституційна норма, яка звичайним законом не може бути змінена, якої б критики вона не зазнавала.

Загалом же в історії України вперше Президент і парламентська більшість представляють суто одну політичну силу й це вже питання до виборців, а не до законодавця з приводу того, що в Нацраді може не виявитися плюралізму думок.

А от окремі елементи процедури призначення членів Нацради можна було б удосконалити, зокрема ч.

3 ст.

75: “Кандидатури на посаду члена Національної ради можуть бути висунуті громадськими об’єднаннями сфері медіа із всеукраїнським статусом.” Згідно з ч.

1 ст.

19 Закону “Про громадські об’єднання” всеукраїнський статус надається за наявності відокремлених підрозділів ГО в більшості визначених Конституцією регіонів (областей), що надзвичайно звужує перелік тих, хто може висувати кандидатів у Нацраду.

Що стосується якості персонального складу Національної ради, то на нашу суб’єктивну думку даний законопроєкт не може гарантувати призначення до її складу фахових і незалежних членів.

Черговий раз все зводиться до двох суб’єктів влади, які формують Нацраду і несуть за це політичну відповідальність (або й не несуть, як це часто буває по факту).

Право на спростування та право на відповідь - знову “сіамські близнюки”.

Судова практика та тлумачення законодавства у ній вже давно розділили зміст прав на відповідь та на спростування інформації, хоча в чинному Законі Про телерадіомовлення та в Цивільному кодексі вони дійсно прописані однією статтею як щось майже тотожне.

Що, однак, не було на заваді можливості їх розділити принаймні в цьому законопроєкті, де їм присвячено ст.

43 (у проєкті позначено лише незначні відмінності, що полягають у ширших підставах для відмови в оприлюдненні спростування - ч.

7 ст.

43 проєкту).

Насправді ж спростування здійснюється від імені медіа, яке поширило недостовірну інформацію, тоді як відповідь - хоч і в самому медіа, але від імені того, хто оскаржив певну поширену щодо нього інформацію.

Й при цьому в випадку з правом на відповідь воно може застосовуватися не лише як реакція на поширення фактологічних тверджень, а й оцінкових суджень.

Право на відповідь не підважує прав фізичних осіб критикувати когось, але сприяє збалансованості подачі інформації в медіа, що є одним з професійних журналістських стандартів (у випадках висвітлення питань, з якого наявні суттєво різні точки зору).

Натомість об’єднання в одній статті, а внаслідок цього й ототожнення прав на спростування та на відповідь і надалі створюватиме плутанину.

Як і було закладено в попередній версії законопроєкту, пропонується створити механізм поєднання функцій та засобів державного регулювання та галузевого саморегулювання (ч.

1 ст.

Орган співрегулювання пропонується створювати лише гравцям медійного ринку (абзац 1 ч.

1 ст.

93 проєкту), тобто аудиторія медіа та незалежні журналістські організації ігноруються як клас.

Можливо, організації захисту прав телеглядачів та ін.

споживачів медіа не особливо розвинені зараз, але чи не є це наслідком того, що в них відсутні будь-які дієві механізми впливу на гравців ринку, котрі поширюють шкідливий і навіть пропагандистський контент?.

Якщо в таких сферах як захист прав неповнолітніх, споживачів реклами, платних інтерактивних конкурсів, тощо ще наявні більш-менш чіткі норми законопроєкту й Національна рада мала б їх імплементовувати, то питання неупередженості новинного контенту медіа (навіть на ТБ) проєкт пропонує по факту ніяк не регулювати, що дозволить олігархічним медіа продовжувати маніпуляції та пропаганду в інтересах власників та підтримуваних ними політсил.

У поєднанні з відсутністю представництва аудиторії медіа в органові співрегулювання це робить регулювання новинного контенту в проєкті навіть гіршим, аніж зараз є на папері, тобто формально за чинним законодавством (наразі там наявний обв’язок ТРО поширювати об’єктивну інформацію - п.

“в” ч.

1 ст.

Щодо процедури створення органу співрегулювання, то в новому варіанті законопроєкту, здається, вирішили проблему можливого створення конкуруючих органів - спочатку формується робоча група, до якої можуть доєднатися інші суб’єкти ринку та їхні об’єднання (ч.

3 ст.

93 проєкту), тож першість в ініціативі створення органу співрегулювання ще не гарантуватиме контролю над ним та механізмами його роботи.

Почати створення органу співрегулювання можна буде після спливу пів року з моменту набрання чинності законом, яким має стати цей проєкт (п.

24 розд.

Х), тобто у медіа що матимуть бажання увійти до цієї робочої групи буде час зареєструватися.

Компетенція органу співрегулювання передбачається не особливо широка - критерії щодо суб'єктів онлайн-медіа, обсяги тематичних продуктів, захист інтересів дитини, і мовлення у дні пам'яті.

І це все.

Перелік відповідних сфер виписаний у ч.

2 ст.

92 проєкту:.

“1) встановлення критеріїв віднесення осіб, що поширюють онлайн-медіа без здійснення добровільної реєстрації, до суб’єктів у сфері онлайн-медіа;.

2) визначення критеріїв віднесення інформації до такої, яку заборонено поширювати на території України відповідно до… цього Закону;.

3) визначення критеріїв віднесення лінійних медіа до тематичних та обсяги національного та європейського продукту для таких медіа;.

4) визначення критеріїв віднесення інформації, до такої що може завдати значну шкоду фізичному, психічному або моральному розвитку дітей;.

5) розподіл дітей на вікові категорії та критерії класифікації програм (крім фільмів) за віковими категоріями аудиторії, на яку вони розраховані;.

6) затвердження ескізів та вимог до демонстрування графічних попереджень (символів) та вимоги до оголошення звукових попереджень...;.

7) визначення порядку віднесення суб'єктом у сфері медіа інформації до відповідних вікових категорій дітей та обрання відповідних попереджень (символів);.

8) затвердження правил мовлення у дні пам’яті.”.

Як бачимо, питань збалансованості чи достовірності новинного контенту тут немає.

Щодо окремих пунктів із цього переліку орган співрегулювання розроблятиме кодекси створення та поширення інформації (ст.

Їх писатимуть окремі робочі групи, в кожній з яких представники Національної ради мають становити не менше третини членів (в якості її представників можуть залучатися і зовнішні експерти).

А затверджуватиметься проєкт кожного кодексу членами органу співрегулювання - необхідна буде більшість в 55% членів.

Також затвердити кожен такий проєкт має і Національна рада, але чи зможе вона його відхилити чітко не сказано, наявна лише норма щодо того, коли Нацрада затягне таке затвердження, то орган співрегулювання зможе його відправити на доопрацювання або запустити в роботу - відкрити для підписання членами (ч.

7 ст.

Зважаючи на відсутність в Нацради чіткого повноваження не погодити проєкт кодексу, вона може стати звичайним статистом у цьому процесі.

Можливо, в даних нормах проєкту закладалася логіка того, шо різні групи гравців ринку конкуруватимуть між собою і випрацюють якісні кодекси, якими обмежать можливості для зловживань з боку медіа.

Але весь попередній досвід функціонування нашого медіаринку показує, що наш “соціально відповідальний бізнес” прагне обійти будь-які обмеження (окрім відвертого криміналу) й передовсім мінімізує власні обмеження у кожній з восьми вищезгаданих сфер.

Гуртом і Нацраду, тобто батька бити легше, як то кажуть.

Адже в умовах перенасиченості ринку медіа й жорсткої конкуренції за кожну копійку інтереси аудиторії майорять десь дуже далеко.

Відповідним чином можуть бути сформовані й експертні колегії органу співрегулювання (ст.

Кандидатури членів колегій затверджуватиме Національна рада, але обрати вона зможе лише з тих, кого їй запропонує орган співрегулювання.

Загалом згаданий законопроєкт хоч і претендує на регулювання всіх видів медіа, але значною мірою залишається проєктом щодо телебачення і радіомовлення (на основі якого він і з’явився минулого року).

Аудиторія медіа в цьому проєкті не фігурує як суб’єкт, її інтереси міг і мав би лобіювати регулятор, але він значною мірою залишається слабким і залежним від політичних впливів.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Первые Олимпийские киберспортивные игры отложены на 2027 год
GameMag
2025-02-12T21:18:06Z
Трассировка лучей, DLSS и разблокированная частота кадров: Ubisoft показала особенности ПК-версии Assassin's Creed Shadows
GameMag
2025-02-12T21:01:08Z
Sony представляет: Монстры заглядывают в окно на постерах экранизации Until Dawn
GameMag
2025-02-12T20:55:19Z
8 из 10 мужчин готовы встречаться с киберженщинами: "Мы предпочитаем безопасность и комфорт"
Знай
2025-02-12T19:51:27Z
Секреты коренного населения: археологи обнаружили одно из первых поселений в Северной Америке
Фокус
2025-02-12T19:36:14Z
Единственный выход — переустановить систему: в Steam обнаружили игру с вирусом
Фокус
2025-02-12T17:45:46Z
Лучше современных аналогов: археологи раскопали интересный артефакт на севере Турции
Фокус
2025-02-12T17:36:58Z
Новые патенты Nintendo раскрывают интересные возможности контроллеров Switch 2
GameMag
2025-02-12T17:04:34Z
Санкции США не справились: в Китае создали чипы в 10 раз мощнее, чем у Nvidia
Фокус
2025-02-12T17:00:27Z
Тест личности: насколько вы надежный человек
TSN
2025-02-12T21:24:22Z
"Кохай" на украинском: нежные слова для вашей половинки
Telegraf
2025-02-12T20:48:30Z
Мультиварка и лаврушка: какое вино выбрать для глинтвейна и сразить своих гостей
GlavRed
2025-02-12T19:27:05Z
Обновили рейтинг самых перспективных холостяков Москвы — и там не только Абрамович
Marie Claire
2025-02-12T19:01:03Z
Гороскоп на четверг 13 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-12T18:45:57Z
Романтический ужин на День святого Валентина: что приготовить быстро и вкусно
Comments UA
2025-02-12T17:30:26Z
Когда говорить "випічка", а когда "перепічка"
Gazeta UA
2025-02-12T17:06:18Z
Как правильно хранить открытую банку сгущенки: ошибки, которые совершаем все мы
Знай
2025-02-12T16:51:08Z
Гороскоп на 13 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-12T16:33:05Z
В Одессе и Днепре раздались взрывы
Корреспондент
2025-02-12T21:24:28Z
Приковал бабушку к батарее и изнасиловал внучку: как суд наказал педофила Николаевской области
Telegraf
2025-02-12T19:39:56Z
В России впервые произошло убийство с применением FPV-дрона
Корреспондент
2025-02-12T17:00:07Z
В Полтавской области на Днепре перевернулась лодка с пятью рыбаками
Комсомольская правда
2025-02-12T16:16:53Z
На мосту Патона в Киеве загорелся троллейбус
TSN
2025-02-12T16:06:01Z
Неудачный побег из ВЛК: мужчина сорвался с шестого этажа в Киеве
TSN
2025-02-12T15:21:27Z
В школе Луцка прямо в руках ученика взорвался iPhone
TSN
2025-02-12T15:15:39Z
В Хмельницком ликвидировали подпольную сигаретную фабрику
Корреспондент
2025-02-12T14:45:28Z
Удар баллистикой по Киеву: стало известно, кто погиб от российской ракеты
Comments UA
2025-02-12T14:18:40Z
Усик готов завершить карьеру, но сначала проведет еще два боя
Комсомольская правда
2025-02-12T19:48:23Z
Усик поделился планами по завершению карьеры: сколько боев впереди
Хвиля
2025-02-12T19:03:29Z
Усик назвал бой, в котором определится его следующий соперник
ZN UA
2025-02-12T18:57:05Z
Виталий Владимирович Кличко: досье, биография
Telegraf
2025-02-12T14:45:48Z
В России заступились за предателя Тимощука, которого обнулили в Украине
Telegraf
2025-02-12T14:24:51Z
Лига чемпионов: расписание всех матчей дня 12 февраля
ZN UA
2025-02-12T13:43:45Z
"Реал" и "Барселона" узнали соперников: результаты жеребьевки полуфинала Кубка Испании
TSN
2025-02-12T13:06:05Z
Украина завоевала "золото" в биатлоне на зимнем Европейском юношеском олимпийском фестивале
TSN
2025-02-12T12:51:48Z
Лидер Арсенала рискует пропустить остаток сезона
Корреспондент
2025-02-12T12:51:02Z
"Второй Бахмут", - россияне жалуются на адские бои за Суджу
Новости Украины
2025-02-12T21:21:01Z
Некоторых украинцев не пустятся в метро: появилось объяснение, кого это касается
Политека
2025-02-12T21:00:29Z
Много российских беспилотников летят на Украину: в Одессе уже слышали взрывы
Telegraf
2025-02-12T20:51:32Z
Угроза окружения для ВСУ: Жданов объяснил, как "будут решать проблему"
Новости Украины
2025-02-12T19:54:06Z
Таро гороскоп для всех знаков зодиака: кому сильно повезет
Comments UA
2025-02-12T19:03:28Z
Водителей ждут цифровые проверки транспорта: что важно знать
Telegraf
2025-02-12T17:48:54Z
Прифронтовая громада на Днепропетровщине призывает Зеленского уволить главу ОВА: причина
TSN
2025-02-12T17:48:36Z
Ад под Курахово, контрудар под Покровском: что сделали ВСУ на фронте за последние дни
Фокус
2025-02-12T17:21:21Z
Подгузники, телефоны и банки: водоканальщики объяснили, почему вы можете остаться без воды
Знай
2025-02-12T17:06:55Z
Мы потомки искуснейших воинов: Встреча Иккинга с Беззубиком в трейлере фильма «Как приручить дракона»
GameMag
2025-02-12T21:12:33Z
Создано ИИ: селебрити "послали" Канье Уэста после его антисемитских высказываний
Фокус
2025-02-12T21:00:32Z
Лгала о любви к Украине: популярная певица дослужилась и получила высокое звание от Путина
Comments UA
2025-02-12T20:45:39Z
Прелести карантинной зоны в геймплейном трейлере Atomfall от авторов Sniper Elite
GameMag
2025-02-12T20:36:20Z
Топ романтических фильмов для идеального Дня святого Валентина
Comments UA
2025-02-12T18:42:25Z
Звезда "Школы" о темной стороне киноиндустрии: "Предлагал пройти кастинг в полностью обнаженном виде"
TSN
2025-02-12T18:21:26Z
Ирина Кудашова поставила точку в романе со звездой "Школы" Богданом Осадчуком
TSN
2025-02-12T17:21:06Z
Не Украины: у Олега Винника презентовали новый флаг
Апостроф
2025-02-12T16:45:51Z
Модель заработала более 1 млн фунтов стерлингов, переодеваясь в эльфа
Фокус
2025-02-12T16:36:38Z
Военные расходы РФ превысили расходы всех стран ЕС вместе - СМИ
Корреспондент
2025-02-12T20:57:34Z
Молодая жена российского продюсера продолжает "совершенствовать себя" до ужаса
Comments UA
2025-02-12T20:51:55Z
Утверждала, что у Tesla отказали тормоза: Маск отсудил у китаянки 23 000 долларов
Фокус
2025-02-12T20:51:22Z
Кого могут мобилизовать в 18 лет украинцам рассказали об исключениях
Политека
2025-02-12T20:24:45Z
Шанс на новую профессию: какие привилегии в получении образования имеют военнослужащие ВСУ и их семьи
Знай
2025-02-12T20:12:50Z
Ядерные бомбардировщики США уже в Европе: что произошло
Comments UA
2025-02-12T20:12:22Z
Украине дорого стоил удар баллистикой по Киеву: Зеленский шокировал суммой
Comments UA
2025-02-12T18:54:06Z
Поздравления с Днем Святого Валентина в прозе: теплые слова для любимых, подруг и постов в соцсетях
Знай
2025-02-12T18:51:09Z
"Использовано 10 ракет Patriot": Зеленский назвал количество сбитых ракет РФ ночью 11 февраля
Gazeta UA
2025-02-12T18:30:47Z
Почему кошка кашляет: что это значит, что делать в таком случае
TSN
2025-02-12T17:21:06Z
VR против ПТСР: в 61-й бригаде нашли способ борьбы с последствиями войны
Знай
2025-02-12T16:21:17Z
Так выглядит мозг влюбленного мужчины — что должна знать об этом женщина
Marie Claire
2025-02-12T16:01:14Z
Удивительные свойства чесночной настойки: как простой рецепт спасает от десятков болезней
Знай
2025-02-12T15:51:49Z
Положите этот секретный ингредиент в лунку – лук вырастет на 30% больше: проверено специалистами
TSN
2025-02-12T15:36:06Z
Украинцы могут получить 1500 грн за кабанов: о чем речь
Фокус
2025-02-12T13:54:31Z
Красота, убивающая людей: инъекция ботокса может привести к развитию ботулизма
Фокус
2025-02-12T13:42:59Z
900 яиц за месяц: что случилось с телом мужчины после экстремальной диеты
Фокус
2025-02-12T13:15:53Z
Никаких премий или пособий. Сколько получает министр здравоохранения Виктор Ляшко
Telegraf
2025-02-12T13:15:23Z
Банкноты евро поменяют: что появится на популярной валюте
Хвиля
2025-02-12T20:45:56Z
Эту кнопку нажимать нельзя: украинцам объяснили, как безопасно снять деньги в банкомате
Хвиля
2025-02-12T20:24:50Z
"Миллионы во время войны": в Минэкономики подтвердили заоблачные зарплаты руководителей госкомпаний
Апостроф
2025-02-12T20:03:16Z
Выплаты пенсий в марте: украинцам сделали срочное сообщение
Политека
2025-02-12T20:00:22Z
В Украине стремительно дешевеют овощи: сколько стоит борщовый набор
Политека
2025-02-12T19:27:54Z
Весной украинцы могут потерять субсидии: в Минсоцполитики объяснили, с чем это связано
Политека
2025-02-12T19:01:38Z
Курс доллара в РФ резко отреагировал на новость о договоренности Трампа с Путиным
Апостроф
2025-02-12T18:42:18Z
Готовьтесь – будет дороже: украинцам станет сложнее позволить себе даже кусок хлеба
Знай
2025-02-12T17:36:39Z
Обновленный комфорт: Укрзализныця запустила поезд с современными вагонами
Gazeta UA
2025-02-12T17:09:46Z
Знаменитый итальянский спорткар 90-х вернули на рынок
Фокус
2025-02-12T19:12:30Z
Полицейские провокации на дорогах: 4 вопроса, на которые не стоит отвечать водителям
Знай
2025-02-12T17:21:53Z
Создан генератор, который превращает выхлопные газы в электричество: как работает
Фокус
2025-02-12T17:00:43Z
Брутальный и недорогой: первый пикап Kia поступил в продажу
Фокус
2025-02-12T14:51:35Z
В Украине упал спрос на автомобили из Китая
Gazeta UA
2025-02-12T10:48:36Z
С двигателем Lamborghini: в Африке скрестили старый Audi 90-х и современный суперкар
Фокус
2025-02-12T09:57:45Z
Ремни безопасности выдадут утопленника: как не купить авто после наводнения
Знай
2025-02-12T06:51:30Z
Простой лайфхак позволит водителям сэкономить несколько сотен гривен за считанные минуты
Фокус
2025-02-11T18:06:50Z
Поможет Европе потеснить Китай: представлено решение важной проблемы с аккумуляторами
Фокус
2025-02-11T17:15:55Z
Сенат проголосовал за назначение скандальной Габбард главой разведки США
Европейская правда
2025-02-12T21:09:26Z
Трамп и Путин договорились: как украинцы реагируют на телефонный разговор двух президентов
TSN
2025-02-12T21:09:24Z
Россия и Судан договорились о военно-морской базе
Корреспондент
2025-02-12T21:06:08Z
Назвали количество помощи Украине от стран-членов НАТО
Gazeta UA
2025-02-12T21:03:10Z
Генерал Опохмел попал в опалу. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-12T20:36:15Z
Во Франции в четвертый раз провалили вотум недоверия правительству
Европейская правда
2025-02-12T20:24:52Z
План Трампа, а деньги Европы, - Вадим Карасев об окончании российско-украинской войны
Знай
2025-02-12T20:21:08Z
Швейцария одобрила программу помощи в восстановлении Украины до 2028 года
Европейская правда
2025-02-12T20:00:49Z
У зять Трампа украинские корни: историк сделал потрясающее открытие о Джареде Кушнере
Telegraf
2025-02-12T19:45:33Z