MY.UAНовини
Аналіз нового законопроєкту «Про медіа». Частина 2. Антимонопольні норми, Нацрада і співрегулювання
Аналіз нового законопроєкту «Про медіа». Частина 2. Антимонопольні норми, Нацрада і співрегулювання

Аналіз нового законопроєкту «Про медіа». Частина 2. Антимонопольні норми, Нацрада і співрегулювання

Даний аналіз використовує текст Закону України «Про медіа» (№2693 від 27.12.2019, редакція до повторного першого читання), оприлюднений «Детектор Медіа» 19.06.2020 р.

Порівняно з текстом, зареєстрованим у Верховній Раді України 27.12.2019 року, оприлюднений «Детектор Медіа» текст має дуже істотні зміни.

При цьому треба відмітити, що даний текст наразі немає офіційного статусу і не зареєстрований Апаратом Верховної Ради України відповідно до статті 92 Регламенту Верховної Ради України.

Тому цей текст ще може змінюватись в процесі проходження передбаченої Регламентом Верховної Ради процедури розгляду законопроєкту.

Антимонопольні норми.

Антимонопольне регулювання, запропоноване цим проєктом, не запроваджує суттєвих змін порівняно з чинними законами.

Боротьбу з впливом олігархів на медіа не раз декларувала і чинна влада.

Новий медійний законопроєкт пропонує залишити ті самі “мертві” обмеження щодо контролю більше 35 відсотків загального обсягу відповідного територіального телерадіоінформаційного ринку.

Без визначення, що є цим ринком (напр., кількість рекламних доходів, глядачів/слухачів чи щось інше) - ця норма просто не працює на практиці.

Однак, в новому варіанті законопроєкту принаймні з’явилася норма про те, що “методика визначення таких ринків затверджується Національною радою спільно з Антимонопольним комітетом”.

Тепер питання, чи наважаться два вказані органи визначити, що є телерадіоінформаційним ринком.

Адже для цього чиновникам потрібно бути максимально незалежними від політичних впливів.

від впливів олігархів, і бути готовими взяти на себе відповідальність.

Прозорість корпоративних прав на медіа.

Порівняно з чинним Законом Про телерадіомовлення регулювання прозорості корпоративної власності дещо оновлюється.

Окрім поняття кінцевого бенефіціарного власника, вводиться поняття “ключового учасника”: “ключовий учасник суб’єкта у сфері медіа – будь-яка фізична особа, яка прямо чи опосередковано володіє двома і більше відсотками корпоративних прав суб’єкта у сфері медіа”.

Це цікавий момент, який потенційно може засвітити таких учасників, як, наприклад, Оксана Марченко з її частками в 8,22% акцій телеканалу «1+1» і 8,17% акцій телеканалу ТЕТ (за словами адвоката Ігоря Кириленка, який представляє інтереси голови партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктора Медведчука).

Починання, звісно, потрібне, але чи може така вже вдосконалена прозорість ефективно блокувати монополізацію медіа-простору олігархами та їхні маніпуляції в ньому? Виглядає, що прозорості самих корпоративних прав не буде достатньо, адже практика показала, що ще задовго до переходу формальної власності на канал ЗІК його редакційна політика явно змінилася.

А окремі передачі одного й того ж каналу можуть проводити суттєво відмінну редакційну політику наче якісь феодальні князівства, чому прикладом є НІС, що випускає новини на каналі Інтер, або низька псевдорозслідувальних проєктів на ін.

Перешкодити інформаційним маніпуляціям власників медіа мали б норми про обов’язкове дотримання професійних стандартів журналістики.

Але законопроєкт згадує про дотримання Кодексу етики лише як обов’язок журналіста, тобто не дає шляхів змусити медіа дотримуватися Кодексу й карати за його недотримання.

Про існування редакційного статуту в медіа згадується лише в ч.

2 ст.

35 проєкту, але навіть за відсутність редакційного статуту нікого не можна буде притягнути до відповідальності (не кажучи вже про його невиконання), адже ст.

110 і 112 проєкту не містять норм щодо відповідальності такого роду.

Це відкриває можливості для продовження роботи багатьох медіа по факту в якості партійних рупорів того чи іншого олігарха, як це має місце зараз.

Інший шлях, який частково дозволяє боротися з політичними маніпуляціями в медіа, є трактування їх як прихованої реклами (джинси), але знову ж чиновники традиційно не хочуть брати на себе відповідальність визначити певний матеріал ЗМІ прихованою рекламою, а індустріальне лобі зі свого боку сильно протидіє будь-яким спробам у цьому напрямі.

Норми, які давно чекали, але так і не дочекалися свого виправлення.

Формування персонального складу Національної ради.

Національна рада формується 50/50 Президентом та Парламентом, це конституційна норма, яка звичайним законом не може бути змінена, якої б критики вона не зазнавала.

Загалом же в історії України вперше Президент і парламентська більшість представляють суто одну політичну силу й це вже питання до виборців, а не до законодавця з приводу того, що в Нацраді може не виявитися плюралізму думок.

А от окремі елементи процедури призначення членів Нацради можна було б удосконалити, зокрема ч.

3 ст.

75: “Кандидатури на посаду члена Національної ради можуть бути висунуті громадськими об’єднаннями сфері медіа із всеукраїнським статусом.” Згідно з ч.

1 ст.

19 Закону “Про громадські об’єднання” всеукраїнський статус надається за наявності відокремлених підрозділів ГО в більшості визначених Конституцією регіонів (областей), що надзвичайно звужує перелік тих, хто може висувати кандидатів у Нацраду.

Що стосується якості персонального складу Національної ради, то на нашу суб’єктивну думку даний законопроєкт не може гарантувати призначення до її складу фахових і незалежних членів.

Черговий раз все зводиться до двох суб’єктів влади, які формують Нацраду і несуть за це політичну відповідальність (або й не несуть, як це часто буває по факту).

Право на спростування та право на відповідь - знову “сіамські близнюки”.

Судова практика та тлумачення законодавства у ній вже давно розділили зміст прав на відповідь та на спростування інформації, хоча в чинному Законі Про телерадіомовлення та в Цивільному кодексі вони дійсно прописані однією статтею як щось майже тотожне.

Що, однак, не було на заваді можливості їх розділити принаймні в цьому законопроєкті, де їм присвячено ст.

43 (у проєкті позначено лише незначні відмінності, що полягають у ширших підставах для відмови в оприлюдненні спростування - ч.

7 ст.

43 проєкту).

Насправді ж спростування здійснюється від імені медіа, яке поширило недостовірну інформацію, тоді як відповідь - хоч і в самому медіа, але від імені того, хто оскаржив певну поширену щодо нього інформацію.

Й при цьому в випадку з правом на відповідь воно може застосовуватися не лише як реакція на поширення фактологічних тверджень, а й оцінкових суджень.

Право на відповідь не підважує прав фізичних осіб критикувати когось, але сприяє збалансованості подачі інформації в медіа, що є одним з професійних журналістських стандартів (у випадках висвітлення питань, з якого наявні суттєво різні точки зору).

Натомість об’єднання в одній статті, а внаслідок цього й ототожнення прав на спростування та на відповідь і надалі створюватиме плутанину.

Як і було закладено в попередній версії законопроєкту, пропонується створити механізм поєднання функцій та засобів державного регулювання та галузевого саморегулювання (ч.

1 ст.

Орган співрегулювання пропонується створювати лише гравцям медійного ринку (абзац 1 ч.

1 ст.

93 проєкту), тобто аудиторія медіа та незалежні журналістські організації ігноруються як клас.

Можливо, організації захисту прав телеглядачів та ін.

споживачів медіа не особливо розвинені зараз, але чи не є це наслідком того, що в них відсутні будь-які дієві механізми впливу на гравців ринку, котрі поширюють шкідливий і навіть пропагандистський контент?.

Якщо в таких сферах як захист прав неповнолітніх, споживачів реклами, платних інтерактивних конкурсів, тощо ще наявні більш-менш чіткі норми законопроєкту й Національна рада мала б їх імплементовувати, то питання неупередженості новинного контенту медіа (навіть на ТБ) проєкт пропонує по факту ніяк не регулювати, що дозволить олігархічним медіа продовжувати маніпуляції та пропаганду в інтересах власників та підтримуваних ними політсил.

У поєднанні з відсутністю представництва аудиторії медіа в органові співрегулювання це робить регулювання новинного контенту в проєкті навіть гіршим, аніж зараз є на папері, тобто формально за чинним законодавством (наразі там наявний обв’язок ТРО поширювати об’єктивну інформацію - п.

“в” ч.

1 ст.

Щодо процедури створення органу співрегулювання, то в новому варіанті законопроєкту, здається, вирішили проблему можливого створення конкуруючих органів - спочатку формується робоча група, до якої можуть доєднатися інші суб’єкти ринку та їхні об’єднання (ч.

3 ст.

93 проєкту), тож першість в ініціативі створення органу співрегулювання ще не гарантуватиме контролю над ним та механізмами його роботи.

Почати створення органу співрегулювання можна буде після спливу пів року з моменту набрання чинності законом, яким має стати цей проєкт (п.

24 розд.

Х), тобто у медіа що матимуть бажання увійти до цієї робочої групи буде час зареєструватися.

Компетенція органу співрегулювання передбачається не особливо широка - критерії щодо суб'єктів онлайн-медіа, обсяги тематичних продуктів, захист інтересів дитини, і мовлення у дні пам'яті.

І це все.

Перелік відповідних сфер виписаний у ч.

2 ст.

92 проєкту:.

“1) встановлення критеріїв віднесення осіб, що поширюють онлайн-медіа без здійснення добровільної реєстрації, до суб’єктів у сфері онлайн-медіа;.

2) визначення критеріїв віднесення інформації до такої, яку заборонено поширювати на території України відповідно до… цього Закону;.

3) визначення критеріїв віднесення лінійних медіа до тематичних та обсяги національного та європейського продукту для таких медіа;.

4) визначення критеріїв віднесення інформації, до такої що може завдати значну шкоду фізичному, психічному або моральному розвитку дітей;.

5) розподіл дітей на вікові категорії та критерії класифікації програм (крім фільмів) за віковими категоріями аудиторії, на яку вони розраховані;.

6) затвердження ескізів та вимог до демонстрування графічних попереджень (символів) та вимоги до оголошення звукових попереджень...;.

7) визначення порядку віднесення суб'єктом у сфері медіа інформації до відповідних вікових категорій дітей та обрання відповідних попереджень (символів);.

8) затвердження правил мовлення у дні пам’яті.”.

Як бачимо, питань збалансованості чи достовірності новинного контенту тут немає.

Щодо окремих пунктів із цього переліку орган співрегулювання розроблятиме кодекси створення та поширення інформації (ст.

Їх писатимуть окремі робочі групи, в кожній з яких представники Національної ради мають становити не менше третини членів (в якості її представників можуть залучатися і зовнішні експерти).

А затверджуватиметься проєкт кожного кодексу членами органу співрегулювання - необхідна буде більшість в 55% членів.

Також затвердити кожен такий проєкт має і Національна рада, але чи зможе вона його відхилити чітко не сказано, наявна лише норма щодо того, коли Нацрада затягне таке затвердження, то орган співрегулювання зможе його відправити на доопрацювання або запустити в роботу - відкрити для підписання членами (ч.

7 ст.

Зважаючи на відсутність в Нацради чіткого повноваження не погодити проєкт кодексу, вона може стати звичайним статистом у цьому процесі.

Можливо, в даних нормах проєкту закладалася логіка того, шо різні групи гравців ринку конкуруватимуть між собою і випрацюють якісні кодекси, якими обмежать можливості для зловживань з боку медіа.

Але весь попередній досвід функціонування нашого медіаринку показує, що наш “соціально відповідальний бізнес” прагне обійти будь-які обмеження (окрім відвертого криміналу) й передовсім мінімізує власні обмеження у кожній з восьми вищезгаданих сфер.

Гуртом і Нацраду, тобто батька бити легше, як то кажуть.

Адже в умовах перенасиченості ринку медіа й жорсткої конкуренції за кожну копійку інтереси аудиторії майорять десь дуже далеко.

Відповідним чином можуть бути сформовані й експертні колегії органу співрегулювання (ст.

Кандидатури членів колегій затверджуватиме Національна рада, але обрати вона зможе лише з тих, кого їй запропонує орган співрегулювання.

Загалом згаданий законопроєкт хоч і претендує на регулювання всіх видів медіа, але значною мірою залишається проєктом щодо телебачення і радіомовлення (на основі якого він і з’явився минулого року).

Аудиторія медіа в цьому проєкті не фігурує як суб’єкт, її інтереси міг і мав би лобіювати регулятор, але він значною мірою залишається слабким і залежним від політичних впливів.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
російсько-українська війна залишає тисячі військовополонених у ​​"сірій зоні" – WSJ
iPress
2024-11-29T13:35:14Z
Тива, ВДВ і добровольці: ЗМІ встановили 80 тисяч загиблих окупантів і з'ясували цікаві тенденції
24tv
2024-11-29T13:35:12Z
Чи потрапить площа Свободи у Харкові до Списку всесвітньої спадщини? Мер Терехов повідомив позицію ЮНЕСКО
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T13:33:33Z
На ТОТ Донеччини жителі залишились без питної води
УкраинФорм
2024-11-29T13:31:12Z
ЗСУ вдалося: на Курахівському напрямку темпи ворога змінилися, деталі - Коваленко
GlavRed
2024-11-29T13:27:51Z
Україну накриває антициклон Clemens: погодні умови різко зміняться
GlavRed
2024-11-29T13:27:09Z
Військові врятували маленьких левенят з Харківщини, їх матір довелося застрелити
Комсомольская правда
2024-11-29T13:26:46Z
У підземній школі Харкова стартували уроки мінної безпеки та медицини
УкраинФорм
2024-11-29T13:24:36Z
Сирський на Донеччині: Підрозділи на Покровському й Курахівському напрямках посилять резервами та зброєю
УкраинФорм
2024-11-29T13:18:06Z
Прямо перед інавгурацією Трампа: Путін готовий піти на підступник крок - деталі
GlavRed
2024-11-29T13:36:47Z
У Раді пропонують брати на військовий облік жінок: яких категорій це стосується
Фокус
2024-11-29T13:36:43Z
В Ірландії стартували дострокові парламентські вибори
iPress
2024-11-29T13:35:53Z
У розвідці Британії назвали найвірогіднішу мету запуску "Орєшніка"
Европейская правда
2024-11-29T13:35:39Z
Трампу можуть сподобатись деякі "жахливі" речі із зовнішньої політики Байдена – NYT
iPress
2024-11-29T13:35:37Z
Африканська країна Чад розірвала військову угоду з Францією
iPress
2024-11-29T13:35:15Z
Понад 100 працівників МЗС Грузії підписали заяву проти призупинення євроінтеграції
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T13:34:48Z
САП передала до суду справу ексміністра оборони Саламатіна про розкрадання $24 мільйонів
УкраинФорм
2024-11-29T13:33:28Z
Словаччина зменшить допомогу для нових біженців із України
УкраинФорм
2024-11-29T13:32:02Z
Найпопулярніший сніданок виявився шкідливим для здоров'я: з чим в жодному разі не можна пити каву
TSN
2024-11-29T13:36:50Z
Як часто потрібно мити підлогу насправді: несподівана відповідь
24tv
2024-11-29T12:09:42Z
Рак легенів: кому потрібно проходити регулярні обстеження
24tv
2024-11-29T12:06:17Z
З початку року до сімейних лікарів по психологічну допомогу звернулося 420 тисяч осіб
УкраинФорм
2024-11-29T11:12:38Z
95% людей роблять це неправильно: як розморозити м'ясо, щоб воно було безпечним для здоров'я
TSN
2024-11-29T10:39:08Z
Що їсти на вечерю після 50, щоб організм уві сні швидше оновлювався й омолоджувався
TSN
2024-11-29T10:07:04Z
Коли серце говорить SOS: розуміємо серцево-судинні розлади
Eco Town
2024-11-29T09:16:04Z
Через неправильне споживання цієї зелені можуть з'явитись камені в нирках
24tv
2024-11-29T09:12:42Z
Нещодавно виявлений нейрон може бути ключем до зупинки переїдання
Portaltele
2024-11-29T08:15:18Z
Максим Галкін іронічно висміяв себе на фото, зробленому понад 30 років тому на ринку в Греції
TSN
2024-11-29T13:36:10Z
Мультфільм «Моана 2» вже зібрав $66,3 мільйона у світовому прокаті
УкраинФорм
2024-11-29T13:28:37Z
У S.T.A.L.K.E.R. 2 грає понад 120 треків українських артистів
InternetUA
2024-11-29T13:26:24Z
Джонні Депп підігрів чутки про новий роман: деталі
Фокус
2024-11-29T13:15:59Z
Топ-8 українських співаків 90-х, які зберегли свою популярність
Вива
2024-11-29T13:15:03Z
Відома співачка майстерно відповіла на закиди, що вона будує кар'єру за гроші сина нардепа ОПЗЖ
TSN
2024-11-29T13:09:52Z
5 найкращих британських фільмів, які можна переглянути на Netflix
24tv
2024-11-29T12:51:00Z
Гарпер Бекхем у стильному пальті приєдналася до батьків на публіці
Фокус
2024-11-29T12:45:53Z
Джессіка Альба продемонструвала струнку фігуру в бікіні
Фокус
2024-11-29T12:45:46Z
Росте як на дріжджах: що відбувається із курсом злотого в Україні
24tv
2024-11-29T13:36:29Z
Завод Rheinmetall у Литві запустять до середини 2026 року
iPress
2024-11-29T13:35:19Z
Louis Dreyfus продала елеватори в росії
AgroPortal
2024-11-29T13:30:54Z
Чи планують в Україні підвищувати пенсійний вік: в уряді дали відповідь
GlavRed
2024-11-29T13:27:25Z
В Україні скасовують ліцензування експорту окремих видів агропродукції
УкраинФорм
2024-11-29T13:24:49Z
Журавлина «забарвила» водойму у США у червоний колір
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T13:24:23Z
Заморожену ожину з України затримали на кордоні у Польщі
AgroNews
2024-11-29T13:18:07Z
В Україні зібрано 73,6 мільйона тонн зернових та олійних культур
УкраинФорм
2024-11-29T13:15:42Z
Дві країни Європи нададуть гранти на підтримку енергостійкості мікро та малого бізнесу України
Хвиля
2024-11-29T13:15:04Z
20 тисяч щомісяця: хто може отримати стипендію ВПО та як зареєструватись
Фокус
2024-11-29T13:36:44Z
До Південної Кореї підлітали десятки російських і китайських літаків
iPress
2024-11-29T13:35:56Z
Львівщина стала першою областю в Україні, де не залишилося жодної релігійної єпархії московського патріархату
Комсомольская правда
2024-11-29T13:35:48Z
В Ізюмському районі громада отримала новий мініекскаватор
Мій Харків
2024-11-29T13:35:05Z
Стало відомо, кому у 2025 році доведеться пройти базову військову підготовку
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T13:34:21Z
Одна із чотирьох петицій щодо скасування "тисячі від Зеленського" набрала 25 тисяч підписів
Комсомольская правда
2024-11-29T13:31:45Z
В Ужгородському національному університеті готують фахівців з кібербезпеки за допомогою спеціального «полігону»
Детектор М
2024-11-29T13:31:30Z
Дітям Ізюмського району подарували 173 ноутбуки
Мій Харків
2024-11-29T13:21:53Z
Сили безпілотних систем уразили РЛС ЗРК "Бук-М3" на Запорізькому напрямку: епічне відео роботи
24tv
2024-11-29T13:21:08Z
Вбивство при затриманні: на Миколаївщині засуджено трьох поліціянтів
Украина Криминальная
2024-11-29T13:33:29Z
В Україні судитимуть жінку, яка поширювала дописи на підтримку ворога у заборонений соцмережі
InternetUA
2024-11-29T13:26:30Z
В Одесі на узбережжі згорів популярний ресторан. Зачистка під чергову забудову?
Украина Криминальная
2024-11-29T13:21:23Z
Проблеми тривають. Через Google Maps в Індії загинуло троє людей
InternetUA
2024-11-29T13:16:03Z
На дорогах України з початку року загинуло понад 2500 людей – статистика поліції
AutoCentre
2024-11-29T13:13:16Z
У Києві затримали чоловіка, який ошукав пенсіонерку на $4000 за схемою «Ваш родич у біді»
Украина Криминальная
2024-11-29T13:09:42Z
Буковинку засуджено за домашнє насильство над співмешканцем
Украина Криминальная
2024-11-29T13:09:14Z
У Вільнюсі почали збирати найбільші уламки вантажного літака, що розбився у понеділок
Европейская правда
2024-11-29T13:08:01Z
Смертельна ДТП 16-річного водія Infiniti: суд у Харкові розглядає справу батька, матір - у розшуку
УкраинФорм
2024-11-29T12:58:33Z
Карло Анчелотті виступив із зухвалою заявою на тлі невдач Реала в Лізі чемпіонів
24tv
2024-11-29T13:30:45Z
ФІФА визначила кандидатів на звання найкращого тренера 2024 року: хто претендує на нагороду
24tv
2024-11-29T13:06:00Z
Ще один українець в Англії: клуб Забарного зацікавився лідером Динамо
24tv
2024-11-29T12:45:09Z
Павлюк повернувся до стартового складу Ворскли на матч проти Інгульця
Football.ua
2024-11-29T12:42:35Z
Шахтар і Цинциннаті не дійшли згоди щодо повноцінного трансферу Келсі
Football.ua
2024-11-29T12:35:23Z
Марта Костюк готується до нового тенісного сезону у Франції
УкраинФорм
2024-11-29T12:27:02Z
Як Різник встановив абсолютний рекорд Ліги чемпіонів: відео зі всіма сейвами українця
24tv
2024-11-29T12:24:21Z
Розклад 1-го етапу Кубка світу-2024/2025 з біатлону: коли змагатимуться українці
24tv
2024-11-29T12:21:59Z
Вікторія Балабан з ФК «Нептунас» вийшла до плей-офф Єврокубка
УкраинФорм
2024-11-29T12:13:17Z
Прострочився кефір – не біда: швиденько приготуйте з нього шоколадні мафіни
24tv
2024-11-29T13:24:08Z
Як знайти артефакт "Корона" у STALKER 2: детальний гайд
24tv
2024-11-29T13:09:33Z
Це не сподобається Змії: які прикраси не варто вішати на ялинку 2025 року
TSN
2024-11-29T13:09:26Z
Чому над Тибетом відмовляється літати авіація: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2024-11-29T12:27:49Z
Хочеш вилетіти – плати: на Мальдівах підвищують один з податків
24tv
2024-11-29T12:24:10Z
Без кавомашини: 3 способи приготувати ароматне еспресо в домашніх умовах
24tv
2024-11-29T11:52:27Z
Місячний календар стрижок на грудень 2024: названі сприятливі та погані дні
Политека
2024-11-29T11:31:59Z
Скільки хвилин треба варити сушені гриби: яка помилка може зробити їх твердими й несмачними
TSN
2024-11-29T11:09:06Z
Ці 5 невеликих речей роблять ваш інтер'єр застарілим: змініть їх вже зараз
24tv
2024-11-29T11:00:43Z
Російський космічний корабель нарешті перестав смердіти, поки екіпаж МКС з'ясовував причину
24tv
2024-11-29T13:36:41Z
Як ProInternet формує довіру між гравцями та казино: стратегія і місія проєкту
Bin UA
2024-11-29T13:32:52Z
Розробники найдорожчої гри в історії звільнили тестувальників
InternetUA
2024-11-29T13:32:06Z
Штучний інтелект створив звуки які ніколи раніше не чули
360ua.news
2024-11-29T13:30:56Z
Знову невдача. Японська флагманська ракета Epsilon S вибухнула під час випробувань
InternetUA
2024-11-29T13:28:16Z
Огляд навушників Xiaomi OpenWear Stereo: компромісна модель з яскравим дизайном
ITC
2024-11-29T13:26:52Z
Вийшов тизер Zeverland – зомбі-виживалка з унікальною системою подвійної перспективи
Знай
2024-11-29T12:52:20Z
iPhone 17 показали на перших рендерах, створених на основі чуток․ Він жахливий
24tv
2024-11-29T12:36:35Z
Науковці навчили ШІ відтворювати особистість людини після двогодинного інтерв’ю
ITC
2024-11-29T12:31:07Z
Toyota Supra A90 Final Edition – лебедина пісня серії Supra нинішнього покоління, яка «дасть перцю» завдяки збільшеній до 429 к.с. потужності
ITC
2024-11-29T13:26:22Z
Honda презентувала недорогі електроскутери вартістю від 1000 доларів
Фокус
2024-11-29T13:00:54Z
Спецназ «Донеччина» отримав бронемашини «Козак-5» та Senator
AutoCentre
2024-11-29T12:10:05Z
Яку кнопку в авто не варто натискати під час снігу з дощем: представник поліції дав важливу пораду водіям
ТСН
2024-11-29T12:06:02Z
Tiguan на максималках: новітній сімейний кросовер Volkswagen надійшов у виробництво
Фокус
2024-11-29T12:00:44Z
Jetour Dashing в комплектації преміум зі знижкою 60000 грн!
AutoCentre
2024-11-29T11:46:04Z
Норвегія прощається з ДВЗ: у жовтні електромобілі «захопили» 94% ринку нових авто
ITC
2024-11-29T11:27:35Z
Найменший у родині: тест-драйв нового кросовера Jeep Avenger
Фокус
2024-11-29T11:12:10Z
Volkswagen готує заміну Golf та покликав на допомогу Rivian
AutoCentre
2024-11-29T11:09:27Z