Україна вже розірвала з Росією десятки договорів після початку агресії, але Київ і далі проводить ревізію двосторонніх угод.
Зараз між країнами діє ще близько 300 документів.
Про це розповів заступник голови МЗС України Василь Боднар.
"До війни у нас було 453 підписаних двосторонніх угод.
Зараз залишається чинними близько 300 документів, але триває подальша ревізія того, від чого ми можемо відмовитися.
Ми не йдемо на радикально-емоційні кроки, які можуть зашкодити нашим громадянам.
Ми не розірвали дипломатичні відносини з Росією, не припинили свою дипломатичну присутність в Росії, відповідно, громадяни України в карантин вільно туди переміщалися, і, перебуваючи на території РФ, мали можливість отримати захист", – сказав він.
Боднар пояснив, що не можна відразу розривати всі угоди з Росією, оскільки Україна не матиме можливості захищати українських громадян на російській території.
Він привів у приклад Грузію.
"Згадайте ситуацію, коли Грузія розірвала дипломатичні відносини з Росією, а для представлення інтересів треба шукати посередника, який займатиметься захистом інтересів своїх громадян в Росії.
Я не знаю, скільки грузин перебуває зараз на території Російської Федерації, але у нас це мільйони людей – як громадян України, так і етнічних українців, які проживають в Росії", – сказав дипломат.
За його словами, зараз між Україною і Росією чинними є функціональні договори – частково договірна база в рамках СНД і частково двостороння, але ці документи поступово переглядаються і оптимізуються, щоб залишити мінімально необхідну кількість документів для захисту громадян.