MY.UAНовини
Заплатила життям за кохання: як легендарна танцівниця Мата Харі стала шпигункою
Заплатила життям за кохання: як легендарна танцівниця Мата Харі стала шпигункою

Заплатила життям за кохання: як легендарна танцівниця Мата Харі стала шпигункою

Перша світова війна змусила людство жити у страху. Вперше в історії люди вели боротьбу проти машин. Але у жовтні 1917 рооку вся увага була прикута зовсім не до них, а до ікони початку 20-го століття: Мати Харі. 15 жовтня її розстріляли за звинуваченнями у шпигунстві.

  • 1Дитинство та юність Мати Харі
  • 2Сімейне життя Маргарети
  • 3Образ "екзотичної танцівниці"
  • 4Розлучення та переїзд у Францію
  • 5Як Мата Харі стала куртизанкою
  • 6Перша шпигунська пропозиція
  • 7"Кохання всього життя" Мати Харі
  • 8Рокова пропозиція для Мати Харі
  • 9Ув'язнення та смертна кара для Маргарети

Ця історія досі окутана міфами і легендами. Одні називають її екзотичною танцівницею, яка змінила світ. Інші вважають подвійною агенткою, на чиїй совісті десятки тисяч смертей. Та чи була вона такою насправді – читайте у програмі "Спецслужби" на24 каналі.

Дитинство та юність Мати Харі

Справжнє ім'я – Маргарета Гертруда Зеллке. Походить вона з маленького містечка Леуварден на півночі Голландії. Їй пощастило народитися у родині багатого власника капелюшного магазину. Змалку вона відрізнялася від інших мешканців регіону своєю зовнішністю.

Була зовсім не схожою на біловолосих, повненьких дівчат, як це було притаманно жителям півночі. В дитинстві вона і не підозрювала, що її врода і характер зіграють із нею злий жарт.


Маргарета Гертруда Зеллке відома світу як Мата Харі

У підлітковому віці батько Гертруди збанкрутував і покинув родину. Це означало не тільки розбиту сім'ю, а й пониження статусу. Аби добиватися упсіху, довелося думати самій. В 17 років під час навчання з нею фліртував її ж учитель. Тоді Маргарета швидко зрозуміла: природа наділила її здатністю маніпулювати чоловіками. Грошей і положення у сспільстві можна було добитися через ліжко.

В її голові міцно закріпилася думка про свою приголомшливу сексуальність. Навіть попри те, що вона втратила все, що мала, вона знала: ця риса стане ключем не тільки до виживання, а й до успіху,
– пояснила біограф Джулі Вілрайт.

У своїх майбутніх інтерв'ю Маргарета неодноразово згадувала що хотіла жити як "метелик під сонцем". Вона шукала чоловіка, який міг би подарувати їй красиве життя. Єдиний тип, який їй подобався – військові.

Сімейне життя Маргарети

І от, у 1885 році вона натрапила на оголошення в газеті: шотландець голландського походження, майже 40-річний капітан Рудольф Маклауд. Він, нібито шукав собі дружину. Такі як він мали все що хотіли: гроші, увагу, статус, розкішні будинки і прислуг – те, за чим так гналася Гернтруда.

Вона не мала наміру прогавити такий момент, тож одразу написала йому лист, навіть не сумніваючись, що Рудольф погодиться. У 1885 році вони побралися і переїхали в Малайзію на остів Ява насолоджувалися життям. У них було все. Згодом народилися діти: донька і син.


Мата Харі з чоловіком Рудольфом Маклаудом

У Маргарети все склалося так, як вона і планувала. За вийнятком того що її чоловік був удвічі старшим і годився їй за батька. Усі турботи ховалися за життям в Малайзії: там інша культура, інші традиції. Як з'ясується, вони допоможуть Гертруді створити собі образ, який знатимуть у всьому світі.

Вона мала розкішне життя, високий статус і повагу. Та й чоловік був нівроку. Вони обоє веселилися, розпивали алкоголь і танцювали, насолоджуючись життям. Але їхній шлюб швидко всох. Чоловік продовжував розважатися і пити,
– зазначила Шипман.

А ще – зустрічатися і спати з іншими жінками. Він почав бити її, покидав дім на кілька днів, залишаючи її напризволяще разом із дітьми. Останньою краплею у їхньому шлюбі стала трагедія: отруїли дітей. Хлопчик помер, дівчинці вдалося вижити.

Історики вважають що їх отруїла покоївка. Нібито Рудольф Маклауд засадив за ґрати коханого служниці. І щоб помститися, вона вирішила убити всю сім'ю. Хоча офіційного підвердження цим даним немає. Це – лише одна із легенд, яка крутиться довкола життя Маргарети.


Розголосу смерті сина не було. Адже на той момент в місці, де вони жили, серед поважних людей було близько 400 людей і Рудольф був одним із перших. Він міг легко прикрити будь-які розслідування. Його зв'язки із правоохоронцями могли легко дозволити йому підставити служницю.

Образ "екзотичної танцівниці"

Негаразди у родині занурили Маргарету у вивчення малайської культури. Вона спостерігала за жінками: поведінкою, стилем життя і манерами. Їй подобався їхній доволі відвертий стиль, та найбільше запали до душі танці. Таких рухів вона ніколи не бачила і дуже хотіла вивчити їх.


Переїхавши в Індонезію, Мата Харі вивчала місцеву культуру

Поступово вона почала виробляти свій стиль. Дослідники життя Харі вважають, що її танці не були схожими до малайських. А образ "екзотичної танцівниці" закріпився за нею через те, що ніхто на початку ХХ століття у Європі не уявляв, як виглядає оригінальний танець.

"Вона створила повністю свою атмосферу. Одягалася у вуалі та екстраординарні головні убори. Носила бюстгальтери настільки прикрашені, що ті нагадували військові нагрудники. Так елегантно знімала це із себе під час танцю… Можна сказати, що вона винайшла стриптиз", – вважає Вілрайт.

Розлучення та переїзд у Францію

У 1903 році Маргарета остаточно вирішила розлучитися із чоловіком. Він все ще виплачував колишній дружині певні гроші, але їх ледь вистачало на усі забаганки Гертруди. Та й до того ж, він забрав від неї доньку. Вона вирішила пошукати удачі в інших краях і рушила в Париж.

Там її ніхто не знав, тож придумавши собі псевдонім "Леді Маклауд", вона працювала моделлю, оголюючись перед митцями. Потім їздила верхи на коні, виступаючи у цирку. Коли білети на подію почали купляти лише, аби подивитися на неї, Маргарета зрозуміла: це її шанс стати на стежку слави.


Мата Харі мала великий успіх у Парижі та інших столицях Європи

Гертруді Зелле на той час уже було майже 30  років. Вона вирішила остаточно покінчити зі своїм минулим. Купила новий привабливий одяг, придумала новий псевдонім і почала нове життя. Тоді і з'явився псевдонім Мата Харі, що в перекладі з малайської озачає "око дня" або "сонце".

З її зовнішністю, харизмою і раніше не баченими танцями завоювати довіру і прихильність публіки було вкрай просто. Тепер весь Париж лежав біля її ніг. Про неї писали на перших шпальтах газет, а люди не припиняли обговорювати на вулицях.

Із визнанням у Парижі Мата Харі відправилася у тури Європою. В Берліні, Мадриді, Римі чи Монте-Карло – всюди її вітали та знали. Вона була Мадонною свого часу. В рік виступала щонайменше на 30 масштабних подіях, де були присутні не найнижчі чини суспільства.

І це вже не кажучи про особисті і приватні зустрчі із клієнтами. Вона із легкістю знімала із себе весь одяг і на очах у всіх танцювала оголеною. Для тодішнього світу це була новинка. Мата Харі зуміла перетворити це у мистецтво. Кожен хотів завоювати її симпатію.


Танцівниця стверджувала, що вона – екзотична принцеса

Та із десятка претендентів так жодному і не дісталась. "У неї в коханцях ходили неймовірно впливові чоловіки. Пуччіні був її коханцем, і навіть державний секретар Франції з питань війни", – розповіла Вілрайт.

Одним із її коханців був кронпринц Німеччини, міністр закордонних справ Німеччини і багато інших. Практично всі була аристократами і впливовими людьми зі зв'язками в урядах різних країн,
– розповіла письменниця Еріка Островскі.

Харі завойовувала популярність й тому, що створила довкола себе таємничий образ екзотичної танцівниці. Її оголені танці викликали захоплення. Усім вона казала, що народилася у священному індійському храмі. Мовляв, танців її навчили жреці і священнослужителі, там же і отримала своє ім'я.

Видумані легенди посилювали інтерес до її персони та й до культури Сходу загалом. Жоден із коханців  не знав її спражнього походження та імені. Вона постійно додумувала нові факти про себе, все більше заплутуючи історію. Через популярність і шарм ніхто й не думав копати під неї. 

Як Мата Харі стала куртизанкою

В очах чоловіків Мата Харі була ідолом краси, першою селебріті початку ХХ століття. Їй вдавалося тримати сцену під ногами до 1912 року. Потім кар'єра екзотичної танцівниці поступово йшла на спад. Усе через вік: їй було майже 40.

Вона злегка набрала ваги, а тіло було уже не таким привабливим, як ще кілька років тому. Та й до того ж, її стиль привернув увагу молодих дівчат, які почали наслідувати її. У цій битві молода кров перемогла.


Маргареті довелося відступити на задній план. Та полишати розкішне життя вона теж не хотіла. У неї залишилися старі зв'язки, тож вона стала куртизанкою. І хай тіло і краса були не вічиними, а от харизма і характер ще залишилися при ній.

Вона вміла слухати і легко маніпулювала чоловіками, що в принципі і дозволяло залишатися на плаву. Її клієнтами були військовослужбовці і політики. Найменше що їм хотілося – так це говорити про роботу із такою жінкою. Мата Харі це прекрасно розуміла і з легкістю підігрувала їм.

Перша шпигунська пропозиція

Із початком Першої світової у 1914 році світ розділився. Поки Британія, Росія і Франція воювали проти Австро-Угорщини і Німеччини, Мата Харі мала коханців у кожній із цих країн. А оскільки її рідні Нідерланди зберігали нейтралітет, вона спокійно і вільно пересувалася між фронтовими кордонами.

Під час однієї зі своїх подорожей вона випадково натрапила на німецького консула в Гаазі. Він запропонував їй 20 тисяч франків за будь-яку інформацію, яку Харі зможе привезти зі своєї наступної подорожі до Парижа. Це була перша шпигунська пропозиція.


Мата Харі під час подорожі до Амстердаму, 1915 рік

В дипломатичних колах її добре знали і вважали, що її куртизанські зв'язки із французькими військовими стануть німцям в нагоді. Харі гроші взяла, але шпигувати не стала. Це було найнебезпечнішим рішенням, яке назавжди змінить її життя. Хоча вона й думала, що таки змогла обдурити німців.

Їй присвоїли кодове ім'я "H 21". Деякі історики навіть вважають, що Мата Харі пройшла спеціальний 8-денний шпигунський курс. І хоча офіційного підвердження немає, цього все одно катастрофічно мало для того, щоб стати професійним агентом розвідки.

"Кохання всього життя" Мати Харі

Та й до того ж, всього за рік Мата Харі познайомилася із чоловіком, якого у своїх листах називала коханням всього свого життя: 23-річним кадровим російським офіцером Вадимом Масловим. 

Він був у складі експедиційного полку в Франції і літом 1916 року випадково опинився у Парижі – в готелі "Гранд", де проживала Маргарета Гертруда Зелле. Симпатія була взаємною і дуже швидко легкий флірт перетворився у справжнє кохання, за яке Мата Харі заплатить життям.

Він був майже на 20 років молодшим за неї. Але не думаю, що це якось применшувало їхню любов. Тоді був час екстраординарних стосунків. Закохатися в когось і побратися з першим зустрічним – це було нормально,
– пояснила письменниця Джулія Кій.

Й додала: люди тоді жили в час війни. Тож ніхто не знав, що буде завтра і чи можна буде прожити ще хоча би день. А у війни на романтику були свої плани. Маслова відправили на фронт. А Харі зайнялася тим, що уміла найкраще – далі маніпулювала чоловіками.


Мата Харі і російський офіцер Вадим Маслов

Згодом прийшла звістка, що Маслова поранили і він осліп на одне око. Аби провідати його у госпіталі, потрібно було отримати спеціальний дозвіл у військовому комітеті. Труднощів при цій процедурі не викникало, проста формальність. Тож Маргарета Зелле пішла за необхідним допуском.

Рокова пропозиція для Мати Харі

Там вона зустріла ще одного чоловіка, який змінить її життя: голову французького бюро протидії шпигунства Жоржа Ладу. Він зробив їй пропозицію, від якої тяжко було відмовитися: 1 мільйон франків за інформацію про німецькі плани. Оскільки на лікування Маслова потрібні були гроші, а 20 тисяч від німецького дипломата уже закінчилися, не погодитися Харі не могла. От тільки змовчала, що їй уже заплатив Берлін.

Ладу доручив їй відправитися до Іспанії через Британію. Зібрати розвіддані про плани противників і повернутися. Але Харі побіцяла йому ще й дістати інформацію від кронпринца Німеччини, з яким вона мала стосунки. Звідси і починається її шпигунська подорож, яка дуже швидко закінчиться.


Французький майор Жорж Ладу, який завербував Мату Харі

Поки вона добиралася до місця призначення, її двічі арештовували. Перший раз – випадково: Мату Харі сплутали зі шпигункою. Вибачившись, швидко відпустили. Але вдруге вона попалася не просто так, знову за тими ж звинуваченнями. Тоді Харі примудрилася подзвонити в офіс Ладу: попутно розповідаючи всім, що вона виконує для нього секретне завдання. Жорж Ладу притих і заліг да дно. Вдавав, ніби не знає її.

Уже в Іспанії Мата Харі звабила одного із високопоставлених німецьких військовослужбовців. Вона не випитувала у нього про плани Німеччини у Першій світовій, він випадково розповів їй усе сам. Сказав, що зараз зайнятий висадкою німецьких і турецьких військових у Маррокко.

Не довго думаючи, Харі написала лист у кабінет Ладу про це. Та на відміну від більшості шпигунів, які свої повідомлення шифрують, Гертруда Зелле передала інформацію звичайною поштою. В час війни усе листування читалося поліцейськими і спецслужбами, тому її швидко розкусили.

У Німеччині швидко зрозуміли, що Харі – подвійний агент і працює на користь Франції. Вони не убили її, а вирішили підставити. Її ніхто не допитував, не давав другого шансу. Почалася підривна робота зі "знешкодження". Німецька агентура у Мадриді почала розилку телеграм в Німеччину.

При цьому, вони часто вживали кодове ім'я Мати Харі. Мовляв, цей агент почав працювати ще й на французів і його потрібно ліквідувати. У Парижі здогадалися, що агент насправді є екзотичною танцівницею, яку вони вважали своєю шпигункою. Дороги назад для Маргарети уже не було. Жорж Ладу сів їй на хвіст, придумавши геніальний план, який допоможе Франції і йому особисто викарабкатися із помийної ями, в яку їх загнала війна.


Німці першими зрозуміли, що Маргарете – подвійний агент

У Парижі Харі жила в дорогому готелі "Гранд". Там часто зупинялися впливові і багаті чоловіки. Французькі спецслужби зіграли на цьому. Вони підіслали кількох агентів для спостереження за шпигункою. Та Харі настільки звикла до уваги чоловіків, що й не помітила, як за нею пильнують.

Агенти слухали її дзвінки, читали листи, їздили за нею в ресторати та борделі. Злізти із гачка було уже неможливо. Останні роки війни для Франції обернулися нічним кошмаром. Вони програвали одну битву за іншою. Сотні тисяч військових загинули. Армія відмовлялася йти в бій.

Жорж Ладу одним пострілом убив двох зайців: арештував Мату Харі і прикрив свою спину, а з іншого боку – звинуватив її у всіх бідах французької армії. Нібито програші відбувалися тільки через те, що Мата Харі шпигувала для ворога і видавала усі плани офіційного Парижа.

Ув'язнення та смертна кара для Маргарети

Умови її утримання були жахливими. Харі писала, що в клітці бігали щурі, заражені вошами і блохами. Там була повна антисанітарія, їй не давали засобів особистої гігієни, а їжа була настільки жахливою, що навіть пси не стали би такого їсти. Жінці заборонили зустрічатися із відвідувачами.

Можна було бачитися лише з адвокатом: пристаркуватим колишнім коханцем, який був безсилим проти намірів Парижу. Військова верхівка твердо вирішила зробити її крайньою. До останнього Гертруда не визнавала своєї причетності до шпигунства на користь Німеччини.

Так тривало, поки за справу не взявся слідчий П'єр Бушадо. Він днями допитував її. Все в чому вона зізналася – це в отриманні 20 тисяч франків за послуги, які ніколи не надавала. І тут вона не збрехала, в історії немає доказів причетності Мати Харі до шпигунства для Берліну.


Мата Харі у день свого арешту, 13 лютого 1917 року

Та для слідчих сам факт отримання грошей був уже цілком достатнім, аби звинуватити її у зраді. На закритому суді її звинуватили у 8 пунктах, серед яких – смерть 50 тисяч французьких військових. Вирок: смертна кара.

Під час засідання Мата Харі сказала: "Куртизанка? Так, я визнаю це. Шпигунка – ніколи!". Адвокат просив послабити вирок до довічного ув'язнення, просив помилування у президента. Все марно: суддя та уряд були непохитними.

В часи Першої світової ніхто не переманював агентів на свою сторону, їх одразу страчували. 15 жовтня Харі вивезли на військовий полігон у Венсені. Стоячи перед дулами рушниць, вона відмовилася зав'язувати очі. Надіслала карному загону поцілунок, усміхнулась і закрила очі. Пролунав залп.


Тюремні фотографії Мати Харі перед стратою

Історія Мати Харі до сьогодні викликає суперечки. Одні вважають її геніальною жінкою, яка, маніпулюючи чоловіками, змінила хід історії. Інші вважають її жертвою і простою пішкою урядів і спецслужб Німеччини та Франції.

Факт залишається фактом – Маргарета Гертруда Зелле ніколи не хотіла бути шпигункою. Вона прагнула красивого і розкішного життя. Якось вона говорила, що їй дуже подобаються офіцери: вона краще жила би в бідності із військовим, ніж у розкоші з банкіром.

Її коханий Вадим Маслов був таким. Та коли жінка потребувала допомоги, він її зрадив, рятуючи власну шкіру. Протягом усього життя завоювати увагу Мати Харі мріяли, мабуть, сотні чоловіків найрізноманітніших статусів у суспільстві. Та навіть їхній вплив і гроші не допомогли зберегти їй життя.

Теги за темою
війнаНідерланди
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Эффективный способ выспаться: ученые назвали лучшую позу для сна
Фокус
2025-06-21T07:15:50Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Ученые вычислили, как часто нужно менять кухонные губки: об этом нужно знать каждому
TSN
2025-07-04T12:33:55Z
Что лучше есть во время перекусов: диетологи назвали 7 продуктов с высоким содержанием белка
UAToday
2025-07-04T12:06:53Z
Съедать много арбуза летом: польза или вред
Comments UA
2025-07-04T05:21:18Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Нужно мыть малину перед употреблением или перед замораживанием
TSN
2025-06-28T17:03:02Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Даже по решению суда: какое имущество не смогут конфисковать за долги
Знай
2025-07-04T12:12:10Z
ЕС увеличил квоты на импорт украинской агропродукции - СМИ
Корреспондент
2025-07-04T11:54:42Z
Бизнес исправился: разительно сократилось количество заблокированных накладных и рисковых компаний
ZN UA
2025-07-04T05:39:04Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Зеленский резко отреагировал на ночную атаку РФ
Корреспондент
2025-07-04T11:30:19Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Откровенные фото, темное прошлое и критика Украины: чем известна конгрессвумен Анна Луна, "напавшая" на Зеленского
Telegraf
2025-07-04T12:24:12Z
Россия уничтожает американский бизнес в Украине — президент Американской торговой палаты
ZN UA
2025-07-04T12:21:56Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Польша отреагировала на прекращение поставок оружия США
Корреспондент
2025-07-03T19:06:41Z
Хороших новостей ждать не стоит: эксперты назвали три сценария завершения войны в Украине
Знай
2025-06-22T20:30:05Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
Светлана Павелецкая рассказала, нашла ли общий язык с детьми Дмитрия Кулебы
Комсомольская правда
2025-06-23T06:52:55Z
Эти знаки Зодиака в июле могут смело тратить деньги и покупать дорогие вещи
Comments UA
2025-07-04T12:33:44Z
Условия за рамками адекватности: ради копеечной надбавки к пенсии придется "лезть из шкуры"
Знай
2025-07-04T12:30:16Z
Мобилизация женщин с сентября: ЦПД срочно обратился к украинцам
Знай
2025-07-04T08:36:20Z
24 июня большой церковный праздник: что можно и нельзя делать сегодня
Comments UA
2025-06-24T05:33:57Z
К "коалиции дронов" присоединились еще две страны
Корреспондент
2025-07-04T06:54:47Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Выходной по-итальянски: готовим пасту с красным песто по рецепту победителя Мастершеф
Gazeta UA
2025-07-04T11:57:17Z
Любимый многими салат "Белочка": ароматная закуска всего из трех ингредиентов
Telegraf
2025-07-04T11:18:53Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Летний отдых с шашлыками: что стоит знать, чтобы не попасть на штраф
Новости Украины
2025-07-02T18:24:07Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Потап отреагировал на острый комментарий Тины Кароль и посмеялся с ее реакции на его творчество
TSN
2025-07-04T11:18:50Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Анжелик Киджо - первая темнокожая африканка, которая получит звезду на Аллее славы Голливуда
ZN UA
2025-07-04T12:19:49Z
Меладзе и Джанабаева показали редкое фото младшего сына: уже 11 лет
GlavRed
2025-07-04T11:30:56Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
В России умерла звезда фильма Ирония судьбы
Корреспондент
2025-06-21T09:09:23Z
Инсайдер раскрыл причину разрыва Кэти Перри и Орландо Блума
Корреспондент
2025-07-04T06:42:59Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Партизаны разведали позиции 428-го МСП ВС РФ: ликвидированы штабные командиры
Gazeta UA
2025-07-04T11:27:50Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
В четырех районах Киева временно ограничили подачу газа
Корреспондент
2025-07-04T12:33:02Z
Дрон-разведчик как сигнал к массированной атаке: почему не сбили БПЛА круживший над Киевом
Фокус
2025-07-04T12:27:57Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Удар РФ по Киеву: в Святошинском районе, вероятно, есть пострадавшие
TSN
2025-07-03T23:51:01Z
В Днепре и Кривом Роге произошли взрывы: что известно о последствиях атаки
TSN
2025-07-04T09:30:58Z
В Ивано-Франковской области нашли в лесу 5-летнего мальчика спустя трое суток поисков
Комсомольская правда
2025-06-21T07:57:23Z
В результате удара по Купянску погибла женщина
Корреспондент
2025-07-04T12:30:29Z
В Харькове отчим регулярно насиловал падчерицу, угрожая зарезать
TSN
2025-07-04T12:06:44Z
В Харькове задержанного оставили умирать в камере - ГБР расследует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-27T10:18:49Z
Атака на Киевщину: разрушен отель с клиникой, есть погибшая и пострадавшие
Корреспондент
2025-06-23T03:15:35Z
В Одессе снова увеличилось число пострадавших из-за атаки РФ
Корреспондент
2025-06-28T07:21:48Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Сколько стоит страховка авто от дронов, ракет и ПВО: считаем на примере Volkswagen
VGorode
2025-07-04T12:27:19Z
США сворачивают льготы на электромобили: рынок готовится к скачку продаж
Gazeta UA
2025-07-04T09:45:42Z
В Украине снизился спрос на новые грузовики
Gazeta UA
2025-07-04T07:42:21Z
Красные, желтые, зеленые: на что указывают цвета индикаторов в автомобиле
Gazeta UA
2025-07-04T02:21:53Z
"Потужномобиль" появился на улицах Ровно: чем ретро-авто удивило украинцев
Telegraf
2025-07-04T01:33:44Z
Представлен обновленный Mitsubishi Grandis
Корреспондент
2025-07-03T19:33:25Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Свитолина - Мертенс: онлайн-трансляция матча "Уимблдон-2025"
Telegraf
2025-07-04T12:39:51Z
Фьюри хотел унизить Усика, но получилось наоборот
Telegraf
2025-07-04T12:03:36Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Звездный нападающий отказал саудовским клубам
Корреспондент
2025-07-04T11:12:35Z
Хочу снова наслаждаться футболом: Погба назвал свои амбиции
Корреспондент
2025-07-04T10:48:34Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Татуировки обманывают нас: ученые выяснили, какие наши выводы о них почти всегда неверны
Фокус
2025-07-04T12:30:43Z
Нашли 2000-летний подписанный артефакт времен Кушанского царства: чье имя на нем написано
Фокус
2025-07-04T11:27:19Z
Зеленський підписав закон про простежуваність у рибальстві
AgroNews
2025-07-04T11:03:48Z
Популярные смартфоны получат обновление для батареи: каким моделям оно обязательно понадобится
Фокус
2025-07-04T10:36:42Z
Следует ли игнорировать сообщения об обновлениях для мобильных приложений в смартфоне
Gazeta UA
2025-07-04T10:36:40Z
Беговые дорожки: тренировки без ограничений
Gazeta UA
2025-07-04T10:24:22Z
На острове Шуяк археологи обнаружили поселения коренных народов Аляски: самому древнему 7000 лет
Фокус
2025-07-04T10:21:51Z