Таку думку висловив політолог Кирило Сазонов, пише "Обозреватель".
Він говорить, що деякі екологи за гроші закривають очі на знищення дерев у Карпатських горах, а в результаті ми отримуємо стихійне лихо.
"Якщо еколог отримує гроші від компанії, яка купує вирубаний в Карпатах ліс, то природно, він буде закривати очі на вирубку. Якщо еколог працює в системі держструктури і отримує гроші готівкою, у вигляді корупційних конвертів, від людей, які займаються вирубкою, то він теж буде закривати очі", – сказав політолог.
Не тільки вирубування дерев призвело до трагічних наслідків, вважає Сазонов, а також вивезення каменів з Карпатських лісів для благоустрою ділянок і котеджів, і порушення всіх норм будівництва будинків в прибережній зоні.
"В результаті безвідповідальності та ігнорування цієї проблеми владою і громадськими організаціями, які начебто борються за екологію, ми отримали такий результат", – зазначив він.
Своєю чергою екологи заявляють, що неодноразово привертали увагу влади до незаконну вирубку лісів. Тепер справа за судом, заявив в коментарі "Обозревателю" директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.
Як повідомив еколог, його організація розробила закон 249-IX "про внесення змін у деякі закони України щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону", який був підписаний президентом Володимиром Зеленським 30 жовтня 2019 року.
"Згідно з ним Кабміну давався тримісячний термін, щоб привести свої підзаконні акти з проведення рубок відповідно до цього закону. Але уряд за цей час нічого не зробив, і ми подали в суд на бездіяльність Кабміну. 24 червня цього року Окружний адміністративний суд Києва повідомив, що прийняв постанову про те, що наш позов буде розглядатися 15 липня", – сказав він.
Крім того, він повідомив про ще одну спробу влади дозволити вирубку дерев тепер уже в заповідниках.
За його словами, 9 червня 2020 року група депутатів, в основному з фракції "Слуга народу", підписали законопроект №3619 "Про внесення змін до статей 16 та 30 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" щодо загрози припинення об'єктом природно-заповідного фонду виконання природоохоронних, наукових та естетичних функцій".
"Дуже красива назва, але насправді цей законопроект покликаний дозволити рубку дерев у заповідниках. Ось чим стурбовані наші депутати", – сказав еколог, відзначаючи, що вони закликатимуть нардепів не голосувати за даний законопроект.
Борейко каже, що його організація постійно моніторить ситуацію, і неодноразово проводила пікети Держлісагентства і Кабміну з вимогою припинити вирубку лісів у Карпатах.
"Але на це ніхто не реагує. Кабмін просто стурбований словами співчуття постраждалим і роздачею гривневої допомоги. А через два-п'ять років знову поллє дощ, і ті ж самі дамби, які вони будували, просто руйнуватися. А потрібно вирішувати проблему, а не її наслідки", – зазначив він.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram