Компанія Facebook перейшла на написання української столиці правильною транслітерацією – Kyiv. Інженери соцмережі вже переключили свої алгоритми на новий лад.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба на своїй фейсбук-сторінці повідомив, що про це американська компанія проінформувала українських дипломатів.
Як зміняться алгоритми в соцмережі
- Раніше, якщо ви намагались позначити українську столицю, то першою опцією за визначенням алгоритм пропонував Kiev. Відтепер це буде Kyiv – адреси та місця, в яких згадується столиця України, використовуватимуть саме цю транслітерацію.
- Те саме з чек-інами (відмітками відвідання місць). Користувачі бачитимуть першою пропозицією саме Kyiv. Навіть якщо шукали неіснуючий Kiev.
- Водночас старі, вже виставлені у минулому теги та відмітки досі існують – їх неможливо наразі змінити "заднім числом".
Що відомо про кампанію України щодо правильного написання української столиці
- Ще в жовтні 2018 року МЗС розпочало онлайн-кампанію #CorrectUA, в межах якої закликало іноземних журналістів під час згадок української столиці писати Kyiv, а не транслітерацію з російської Kiev.
- 12 червня 2019 року стало відомо, що Рада США з географічних назв одноголосно прийняла рішення про заміну офіційної назви столиці України з "Kiev" на "Kyiv" у міжнародній базі.
- За словами Дмитра Кулеби, до цього призвели "десятки і сотні листів, електронних, паперових, дзвінків у всі офіси – від європейських до західного узбережжя США".
- Кулеба також наголосив, що правильне написання української столиці – це важлива річ, що формує масову свідомість англомовного світу і привчає до розуміння, що Україна – це Україна.
Чому важливо писати Kyiv, а не Kiev?
Україні досі доводиться боротися за те, аби назву її столиці правильно транслітерували. Адже часто назву міста перекладають з російської. Неправильна назва столиці Kiev закріпилась у світі, як спадщина Російської імперії, а потім і Радянського союзу. Наразі Україна активно бореться за те, щоб нашу столицю по всьому світі називали правильно – Kyiv.
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони