MY.UAНовини
Наймасштабніша операція Другої світової війни: як задум союзників з тріском провалився
Наймасштабніша операція Другої світової війни: як задум союзників з тріском провалився

Наймасштабніша операція Другої світової війни: як задум союзників з тріском провалився

Скинути в тил німцям потужний десант і закінчити війну до Різдва 1944 року – таким був план операції. Що вдалося здобути внаслідок одної з найзухваліших повітрянодесантних операцій Другої Світової – читайте далі.

Створення "щита Рейху"

На початку осені 1944 року Західний фронт невпинно підкочувався до кордонів ІІІ Рейху, про це читайте у програмі "Конфлікти" на 24 каналі.

19 серпня війська союзників звільнили Париж. 24 серпня закрилася кришка фалезького котла де були розгромлені 7 і 5 армії Вермахту. Із 100 тисяч військових, затиснутих в оточенні, до 10 тисяч військових загинули, ще 50 тисяч німців потрапили в полон.

Попереду була Німеччина. Війна закінчувалася це було зрозуміло всім. На скільки розтягнеться це "закінчення" – залишалося питанням без відповіді.

Серед союзників така панувала думка, що до Різдва треба взяти Берлін і закінчити війну,
– розповів кандидат історичних наук, майор ЗСУ Ярослав Чорногор.

Чим далі від Нормандії, тим більше вигасав темп наступу союзників. Відчувалися проблеми з логістикою. Бойовий марш через Францію вели 28 аліантських дивізій. Кожна з них потребувала до 700 тон пального. В загальному на фронт треба було доставити до 20 тисяч тон палива в день. Щоб не зупиняти темпу наступу, союзники запустили колосальний за видатками і людськими ресурсами логістичний процес.

► Мережа Red Ball Express

Red Ball Express – називалася мережа дорожніх конвоїв, які возили на передову забезпечення військам аліантів. Назва взялася від червоних позначок, якими в США маркувалися пріоритетні поштові відправлення. Щодня на передову і назад вирушали до 6 тисяч вантажівок


Мережа Red Ball Express / Фото europeremembers

Німці в Нормандії втратили 40 дивізій з 50. І тепер у фельдмаршала Герда фон Рунштедт, якому фюрер довірив стати на чолі оборони західного німецького кордону, головним завданням було перегрупування сил і підтягування резервів. Як з глини він виліплював боєздатне військо із строкатих залишків тих підрозділів, які пережили бої в Нормандії.

Моряки й пілоти, які були без своєї техніки, вони були переформатовані в досить боєздатні,
– зазначив Чорногор.

Ця збірна солянка мала стати тим щитом Рейху. Залишки військ Вермахта могли спертися на останній бастіон Німеччини – укріплення "Лінії Зігфрида".

Наступ радянської армії

Навіть якби союзникам вдалося проломити першу лінію оборони – попереду був Рейн, і цю природню перешкоду німці теж планували використати для захисту максимально. Командування аліантів лякали не лише втрати. Часу на розгойдування не було. Попереду з'явилася ще одна невесела переспектива. Зі сходу наступала радянська армія.

Сталін підходив до Варшави з якої до Берліна – 5 годин їхати. На перемовинах в Ялті лідери антигітлерівської коаліції домовилися, що майбутні зони окупації залежатимуть від того, скільки захоплять їх війська. І віддавати одноосібну перемогу совєтам ні Лондон, ні Вашингтон не хотіли.

Запрацював політичний принцип – хто захопить більшу частину Європи, той буду володіти цими територіями. саме тому всі хотіли захопити якнайбільше,
– пояснив історик Євген Іванов.

Ще одним підводним каменем, на який важко було закривати очі в штабі командуючого західним фронтом Дуайта Ейзенхауера, була конкуренція між британським і американським полководцями. З одного боку був обережний Бернард Монтгомері, з іншого вибуховий Джордж Сміт Паттон.


Дуайта Ейзенхауер / Фото 24smi.org

План "Маркет-Гарден"

Монтгомері хоч і прославився перемогою на німцями в Африці, програв тріумф перемоги Паттону під час битви за Італію. Після висадки в Нормандії обоє полководців хотіли самостійно забити останній цвях у труну ІІІ Рейху.

Якби Монтгомері, який абсолютно не вживав алкоголю, прийшов на нараду з сильним похміллям, я б не був здивований більше, ніж тоді, сміливістю його плану "Маркет-Гарден",
– спогади Ейзенхауера.

Монтгомері пропонував обійти "Лінію Зігфрида" з півночі і вдарити через Нідерланди в напрямку затоки Зойдер Зеє.

"Голандія – стіна рік, мостів і каналів. І саме мости були стратегічною ціллю. Німці могли їх знищити і затримати наступ союзників", – розповів Іванов.

Задум полягав у перекиданні в тил німцям потужного десанту, який візьме під контроль основні мости, по яких потім зможуть пройти основні сили вторгнення з Нідерландів у Німеччину. "Сенс операції не ставив довгострокову оборону. Вони повинні були протриматися на своїх ресурсах від 6 до 24 годин, а танкові моторизовані частини повинні були до них підійти", – пояснив Іванов.

Наприцінці 1930 – 1940 років була дуже популярною ідея використовувати повітряні десанти. "Вони часто виправдовували себе. Можливо, не ідеально. Однак висадка в Сицилиії, висадка в Нормандії та й німецькі повітрянодесантні операції – все це показало ,що це доволі ефективний метод ведення війни. Тобто швидко захоплюються ключові точки і далі події відбуваються на умовах тих, хто захопив", – сказав Чорногор.

Монтгомері пропонував скинути в тил німцям 30 тисяч десантників і захопити 5 мостів на Рейні, а саме біля:

  • Ейндхоена;
  • Граве;
  • Неймегена;
  • Арнема.

"Основним союзником операції "Маркет-Гарден" були американські частини, британські десантно-моторизовані частини, а також десантно-моторизовані частини польської армії", – зазначив Іванов.


"Лінія Зігфрида" / Фото Пікабу

► Як мала проходити операція

Парашутистів мали висаджувати в точках приблизно за 10 кілометрів від фактичної мети. Зважаючи, що в аліантів не було достатньої кількості літаків, висадка розтягувалася на 3 доби, нівелюючи ефект раптовості.

Монтгомері ігнорував цю небезпеку. Він хотів, щоб парашутисти, захопивши мости, взяли під контроль і територію з радіусом приблизно 20 кілометрів навколо цілі. За цей час до них мали пробитися сили ХХХ бронетанкового корпусу аліантів. Для цього наземні війська повинні були прорубати 100-кілометровий коридор через південь Нідерландів.

Німці не могли зрозуміти, їм здавалось, що повторюється сценарій Нормандії. Порівнявши дані з різних місць вони зрозуміли, що метою операції були мости,
– заявив Іванов.

Сценарій дій парашутистів назвали "Маркет", сухопутний – отримав криптонім "Гарден". Це була наймасштабніша комбінована атака 2 світової. Шанси на успіх оцінювалися на рівні 70%. Додатковим аргументом була нагода ліквідувати пускові установки ракет V-2, якими нацисти обстрілювали британські та бельгійські міста. І це підштовхнуло Ейзенхауера навіть попри великі загрози зриву таки дати добро на план Монтгомері.

12 вересня почалися приготування. Старт призначили за 5 днів. "Ту ж висадку в Нормандії планували майже пів року, а тут ця операція була спланована майже за тиждень і була інформація, яка залишилася поза увагою лофіцерів штабу", – сказав Чорногор.

Мости поблизу Ейндховена мали взяти солдати американської 101 повітрянодесантної дивізії. Переправи через Рейн в районі Граве і Неймеген доручалося взяти їх землякам із 82 дивізії.

В операції "Маркет-Гарден" брали участь десантники, які пройшли вже Італію і Нормандію, тобто ті, які мають великий бойовий досвід,
– сказав Іванов. 

Найважливіша остання точка – Арнем

Остання північна точка, була найважливішою. В подальшому через міст в Арнемі мав проходити наступ аліантів на промислове серце Рейху – Рурський регіон, без якого подальший спротив ІІІ Рейху був би неможливим.

Окрім англійців під Арнем послали окрему польську повітрянодесантну бригаду. Її командуючий Станіслав Сосабовський був із грона тих командирів у британському штабі, які сумнівалися у задумі Монтгомері власне через нашвидкуруч спланований план операції. Згодом його застереження збулися.

Загалом планувалося впродовж 3 днів скинути в тил німцям понад 34,5 тисяч десантників. Їм на допопомогу йшли 50 тисяч бійців з танками і артилерією. З іншого боку були достойні противники. За різними даними, у зазначеному району німці змогли виставити до 40 тисяч солдат. Окрім піхотних і бронетанкових підрозділів аліантський десант зустріли колеги із 1 повітрянодесантної бригади Вермахту.

А в штабі аліантів, через погану координацію думали, що німці розбіжаться від одного вигляду сотні летючих в небі парашутних ковпаків. В Арнемі аліанти очікували без проблем дати раду із кількома підрозділами наспіх зібраних резервістів Volkssturm та гітлерівської молоді.

Якраз в Нормандії йшла маневрена війна і союзники швидко пересувались, німці підтягували резерви. Тобто якась інформація була, але точно було невідомо, які саме частини знаходяться в районі Арнема,
– розповів Іванов.

Насправді їх чекав пекельний прийом. Зокрема, там стояв на відпочинку II танковий корпус СС під командуванням Вільгельма Бітріха.

І хоча в останній момент розвідка британців повідомила про танки – Монтгомері порахував, що це не зупинить його десантників.

"Сталось так, що саме під Арнемом перебував штаб німецький, там були танкові дивізії на удокомплектуванні і відпочинку відведені із західного фронту. Це було зовсім неочікувано для британських і американських десантників. Вони не очікували, що там будуть танки", – запевнив Чорногор.


Операція "Маркет-Гарден" / Фото Felgrau

Окрім танкових бригад СС, до бою завжди була готова 1 повітрянодесантна армія Вермахту. "Десантні частини були суперелітою, до того ж у всіх країнах. Туди підбирались як по силі духу так і по кондиціях", – розповів Іванов.

Хоч частини німецьких повітрянодесантних військ були на той час сухопутними підрозділами, їх командир Курт Штудент був піонером німецької десантури. В нього за спиною були успішні операції під час окупації Голандії та легендарна висадка на Криті. Відповідно він добре знав як сильні, так і слабкі сторони крилатої піхоти.

Початок операції

17 вересня 1944 року з 24 англійських аеропортів злетіли 1500 літаків. У кожному перебувало понад 20 десантників. Частина літаків Douglas C-47 Dakota тягнула за собою планери, в яких перевозили, в основному, важче обладнання. На іншій стороні Ла Маншу готувалися до початку наступу танкісти 30 бронетанкового корпусу аліантів.

По дорозі союзники розраховували на опір німців, але ніхто не думаві, що він буде настільки сильним. Яким би досконалим не був план операції – його реалізація практично завжди залежить від додаткових факторів. Наслідки від прорахунків із силами німців у районі висадки десанту були тільки початком, який вплинув на подальший хід подій. На боротьбу з танками не вистачало вогневої міці.

Найважчими були безвідкатні гармати, важкі кулемети з обмеженим запасом набоїв. Американці мали базуки, а у британців був судовий протитанковий комплекс,
– зауважив Іванов.

Через негоду в Англії, звідки вилітали транспортники з десантниками на борту, висадка крилатої піхоти затримувалася, що зрештою дало німцям більше часу, щоб оговтатися і кинутись до зброї.


Операція "Маркет-Гарден" / Фото holland

Доля відвернулась від аліантів і схоже дала німецьким генералам останній шанс. У перший же день висадки в одному із розбитих планерів німці знайшли планшет з детальним описом плану "Маркет-Гарден". Ні про який фактор насподіванки вже не було і мови.

Перший ешелон десанту на чолі з полковником Джоном Фростом під Арнем успішно почав виконувати завдання.

"Десантники успішно висадились, розбили передові частини і рушили до мосту. В пішому порядку і на машинах – тобто не одразу, це дало час німцям зреагувати. Підходи до мосту були захоплені, але і німці отримали час на перегрупування сил", – сказав Іванов.

Німці почали підтягувати на міст бронетехніку і Фрост опинився в незвичній ситуації. Момент захопити переправу втік. За кілька кілометрів від плацдарму, який тримали британці, працював голандський пором. Якби десантники про нього знали – можливо у них ще був би шанс перелисти Рейн і спробувати вдарити німцям в спину.

Вже після приземлення, в умовах бою, британці виявили наступну проблему – зв'язок. Їх рації глючили і мали невеликий радіус дії. Це ускладнювало кординацію дій і ослаблювало міць удару англійських командосів. Дрібничка для Монтгомері, 12-кілометрова дистанція до мосту, в реальності виявилася доленосним прокляттям.

Більше про те, чим закінчилася операція "Маркет-Гарден" – дивіться у програмі.

Теги за темою
війнаІсторія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Авиаудар по Сумам: среди пострадавших есть ребенок
Корреспондент
2025-07-22T05:03:55Z
Рютте призвал страны НАТО покупать больше оружия у США для Украины
Европейская правда
2025-07-22T04:49:19Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
В Кремле заявили о готовности Путина закончить войну в Украине: какое условие
Comments UA
2025-07-20T09:36:41Z
«В министерстве не было координации». Почему Умеров не справился, будет ли Шмыгаль эффективным преемником и какие изменения нужны - анализ от
Апостроф
2025-07-20T09:33:18Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Российские войска продвинулись на нескольких направлениях: карты ISW
Апостроф
2025-07-08T05:42:17Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
КАБы России попали в жилмассив Сум: есть раненые
Корреспондент
2025-07-21T22:18:29Z
В Херсоне из-за российских обстрелов повреждены церковь и театр
Корреспондент
2025-07-21T18:24:08Z
В Киеве заметили людей со свастикой на одежде и флагах: что известно
Comments UA
2025-07-08T19:36:04Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Звезда "Шоу долгоносиков" Андриенко раскрыл сумму пенсии и какую надбавку получает: "Случилась проблема"
TSN
2025-07-21T15:33:32Z
Женщина с самыми большими в мире губами шокировала изменениями во внешности: как она выглядела "до" и "после"
TSN
2025-07-21T15:06:57Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Противораковые препараты остановили симптомы деменции - исследование
Корреспондент
2025-07-21T19:45:57Z
Какой напиток лучше пить утром: диетологи назвали два популярных напитка, которые вредят желудку, если их употреблять натощак
TSN
2025-07-21T15:33:45Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Пенсионер заразился бубонной чумой от своего кота: как это случилось
TSN
2025-07-21T15:18:44Z
Как правильно просыпаться, чтобы не терять возможности в жизни: секреты богачей
TSN
2025-07-21T15:06:32Z
Бессонница исчезнет навсегда: стало известно об уникальном напитке для идеального сна
Comments UA
2025-07-21T14:45:00Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Шампанское» из чернобровцев: не только интересно, но и очень вкусно
TSN
2025-07-21T15:33:14Z
Гороскоп на 21 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиак9
UAToday
2025-07-21T15:30:14Z
Быстрая стирка: что можно постирать за 15-20 минут, а что категорически запрещено класть в барабан
TSN
2025-07-21T15:06:28Z
"С ноткой любви": Клопотенко показал, как приготовить нетрадиционный квас
Апостроф
2025-07-21T15:06:11Z
Гороскоп на 22 июля: избегайте сомнительных сделок
Новости Украины
2025-07-21T15:03:45Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
РФ может потерять 19 млрд долларов доходов из-за потолка цен на нефть
Корреспондент
2025-07-21T19:03:41Z
Китай сократил закупки российской пшеницы в 16 раз
Корреспондент
2025-07-21T17:27:45Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Официальный прием: Ватикан возвращает диалог с РПЦ
Корреспондент
2025-07-22T01:12:10Z
БПЛА атаковали военный аэродром в РФ - росСМИ
Корреспондент
2025-07-21T21:06:17Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Наставник Динамо назвал сильную сторону соперника в Лиге чемпионов
Корреспондент
2025-07-22T04:54:33Z
Украинский вратарь официально стал игроком Вильярреала
Корреспондент
2025-07-22T04:09:36Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Бавария окончательно решила судьбу своего игрока
Корреспондент
2025-07-22T03:24:44Z
Лидер Брентфорда стал новичком Манчестер Юнайтед
Корреспондент
2025-07-21T20:21:37Z
В Северном море нашли британский корабль, затонувший в Первую мировую
Корреспондент
2025-07-22T03:39:45Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Удар по Одессе: фото последствий атаки РФ
Корреспондент
2025-07-22T04:36:40Z
Отравление в ресторане Кацурина: у 45 человек выявлен сальмонеллез
Корреспондент
2025-07-21T23:24:10Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Японские компании объединились для создания спасательного робота
Корреспондент
2025-07-21T18:42:40Z
Samsung представила бюджетный Galaxy F36
Корреспондент
2025-07-21T17:00:00Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
Умный туалет: о качестве вашего кала можно будет узнать в смартфоне
TSN
2025-07-21T15:18:11Z
У США створюють нову картоплю з генетичною стійкістю до фітофторозу
AgroNews
2025-07-21T15:06:14Z
Китайская BYD подтвердила запуск конкурента Bentley и Ferrari в Европе
Корреспондент
2025-07-21T18:30:40Z
На таком катался Американский жиголо. В Украине заметили изысканный ретро-спорткар
Telegraf
2025-07-21T14:18:57Z
Важно знать всем водителям: за какие нарушения с номерными знаками могут оштрафовать
Comments UA
2025-07-21T14:06:49Z
Бешеный спрос: подержанные электрокроссоверы Xiaomi стали дороже новых
Фокус
2025-07-21T10:57:50Z
В Украину завозят больше легковых автомобилей: какие авто выбирают украинцы
Comments UA
2025-07-21T10:27:04Z
Назвали бестселлеры новых легковушек на рынке - рейтинг
Gazeta UA
2025-07-21T10:03:36Z
Настоящий эксклюзив: в Украину привезли очень редкий спорткар Porsche на 500 сил
Фокус
2025-07-21T10:00:48Z
Двухколесный суперкар: создан уникальный мотоцикл Ferrari
Фокус
2025-07-20T07:27:34Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z