MY.UAНовини
13-й пітчинг Держкіно: короткометражні дебюти. Історії з реального життя
13-й пітчинг Держкіно: короткометражні дебюти. Історії з реального життя

13-й пітчинг Держкіно: короткометражні дебюти. Історії з реального життя

23 червня стартував другий тур (публічні презентації) тринадцятого конкурсу кінопроєктів, що претендують на державну фінансову підтримку, організований Державним агентством України з питань кіно.

Тринадцятий пітчинг присвячено ігровим дебютним фільмам — національним і копродукційним.

У перший день презентувалися повнометражні стрічки, їх було тридцять, детально про них читайте в матеріалі «13-й пітчинг Держкіно: повнометражні дебюти.

Комедії та мода на 90-ті».

Ще три дні було виділено на короткометражні фільми, про які «Детектор медіа» розповість далі.

За процедурою, публічні презентації оцінюють члени Експертної комісії, які виставляють кожному проєкту бали.

Короткометражні роботи цього року оцінюють кінознавець Володимир Войтенко, продюсери Тарас Босак та Валерія Сочивець, режисери Тарас Ткаченко та Михайло Петренко, керівниця відділу прокату «Лінія кіно» Ліана Плісецька, видавець Олександр Красовицький.

Також у залі перебували члени Ради з державної підтримки кінематографії, які будуть погоджувати оцінки експертів і приймати остаточне рішення про фінансування.

Саме рада погоджувала проєкти, які дійшли до другого туру пітчингу.

Спочатку це були ті, які набрали в першому турі 3,5 і більше балів від експертів — 67.

Серед них були й проєкти, що перемогли в 11-му пітчингу, але через перегляд результатів унаслідок скандалу так і не отримали фінансування (не ввійшли до остаточного списку переможців).

А потім на одному із засідань Рада з державної підтримки кінематографії вирішила, що прохідний бал можна знизити до 3,43 балів, щоб режисери та продюсери набували досвіду презентації проєктів на пітчингах.

Таким чином до другого туру ввійшли ще дев’ять стрічок.

Один проєкт — «Родовід» (ТОВ «Кінокіт») — відмовився від участі у конкурсі.

Тож загалом їх стало 75.

Здається, експертна комісія, що оцінювала короткометражні дебюти, виявилася більш активною, ніж колеги, які працювали на презентації повнометражних дебютів, — ставили більше запитань, давали більше порад.

Звання найактивнішого експерта цієї категорії по праву заслуговує Володимир Войтенко.

Презентації короткометражних дебютів показали, що молоді режисери нині віддають перевагу історіям, заснованим на реальних подіях, хочуть поділитися із глядачем власним досвідом.

41 проєкт, а це більше половини, зніматимуть жінки-режисерки.

Це загальна тенденція тринадцятого пітчингу Держкіно, адже в категорії повнометражних дебютів також було багато жіночих команд.

Короткометражні стрічки можуть вийти у прокат лише у складі альманахів, тож більшість кінопроєктів розраховані для участі в кінофестивалях, і, звісно, продюсери зазіхають на фестивалі класу А.

На відміну від повнометражних дебютів, де максимальне фінансування сягає 12 млн грн, короткометражний фільм може отримати від Держкіно не більше 1,5 млн грн.

Тож майже всі проєкти презентували бюджети, максимально наближені до цієї цифри та просили 100 % фінансової підтримки.

Хоча були і винятки.

Так, наприклад, найдешевшим для держави в разі перемоги може стати кінопроєкт «Бог простить» режисера Хачатряна Оганеса: при бюджеті у 805 тис.

грн виробник ФОП Людмила Сергіївна Пічугіна-Усенко просить у держави половину — 402,5 тис.

Соціальна драма розповість про українського капелана, який намагається вибратися із сірої зони й постає перед непростим вибором: врятувати пораненого сепаратиста чи продовжити шлях, але раптом наступає на міну.

Проєкт підтримує Міноборони.

Найдорожчим серед короткометражних дебютів став проєкт «Робітня» Олександра Степашка (виробництво — ТОВ «Віател», продюсерка — Галина Криворчук).

Бюджет стрічки складає майже 2,5 млн грн, у держави просять 1,5 млн грн.

Фільм розповідає про молоду художницю Оксану Павленко, яка в розпал революції 1917–1919 років стає учасницею майстерні Михайла Бойчука, потужної на той час школи українського мистецтва.

Найбільше дебютних короткометражних проєктів презентував на пітчингу продакшен «Директорія кіно» (продюсер Ігор Савиченко) — одразу п’ять: «Людина, яка нікому не заздрила» Наталії Лєвіної, «Ма» Анни Гнатенко-Шабалдіної, «На другий день після смерті» Олени Капоріної, «Таємний покупець» Володимира Рудика та «Прощання» Юрія Марташевського.

Найбільше балів (4,86), за результатами першого туру, має проєкт «Мажорка» Маргарити Лукіч (виробник — ТОВ «ТОУ», продюсер — Дмитро Суханов), що розповідає про дівчину Сашу, якій подобається новенька дівчина зі школи Вілена.

Автори кажуть, що це історія про дорослішання.

Дівчат на головні ролі вже знайшли.

Є серед цьогорічних проєктів-дебютантів і такий, про який уже відомо широкому колу глядачів, адже про нього розповідали в новинах, — український студент Валентин Лавренюк став переможцем конкурсу Стівена Кінга Dollar Baby та отримав право екранізувати оповідання «Велотренажер».

Режисером фільму стане Олексій Овчаренко.

Проєкт цікавий ще й тим, що зніматимуть його сини відомих в Україні кінематографістів: Валентин Лавренюк — син продюсера Сергія Лавренюка, оператор Ян Васянович — син режисера та оператора Валентина Васяновича, художник Петро Богомазов — син головного режисера Театру імені Франка Дмитра Богомазова.

Інколи на пітчингах Держкіно трапляються дивні ситуації, коли дебютант зовсім не дебютант.

Так сталося, наприклад, із Сергієм Дахіним, режисером трагікомедії «Боярка’86» (виробник — ТОВ «Бєлкастрєлка Ворлдвайд», продюсери — Ольга Олещенко, Юлія Мухоїд, Аксинья Куріна).

Фільм розповідає про київську сім’ю, що не виїхала з міста під час евакуації внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

А режисер Дахін, виявляється, вже знімав повнометражне кіно, про що зазначила Валерія Сочивець.

Експертка запитала про це представників стрічки, автор сценарію Максим Курочкин пояснив, що попередній фільм був «російським дебютом» режисера, бо фільм було знято з російськими акторами та на російські гроші, а тепер — «український дебют».

Найбажаніші актори пітчингу повнометражних дебютів згадувалися і на презентаціях короткометражних проєктів.

Цього року зірками вітчизняного кіно стали актори серіалів «Перші ластівки» (Новий канал) та «Спіймати Кайдаша» (СТБ).

Так, у проєкті «Там, на дні» Сергія Баженова (виробник — «Трилобіт фільм», продюсери — Сашко Чубко, Сергій Баженов) головні ролі зіграють Олександр Рудинський («Перші ластівки») та Григорій Бакланов («Спіймати Кайдаша»).

За сюжетом, молодий хлопець прив’язує до себе камінь та кидається у воду посеред озера, аби знайти щось на глибині.

Найпопулярнішим жанром цього пітчингу стала психологічна драма.

Режисери, в основному, вибирають гострі соціальні теми.

Наприклад, проєкт «11» Павла Макарченка (виробник — ТОВ «Медіа сервіс ресурс», продюсер — Володимир Григораш) присвячено темі посттравматичного синдрому.

Дія відбувається у вагоні поїзда, де зустрічаються успішний бізнес-тренер та агресивний колишній військовий — кілер із ПТСР.

Автори обґрунтували своє рішення зніти кіно на цю тему тим, що близько 30 % військових повертаються з Донбасу з ПТСР, що призводить у тому числі до самогубств.

Ще одна драма – Filtred Анни Перепелиці (виробник — ТОВ «Добранічфільм», продюсерка — Світлана Рудюк) – розповідає про дівчину, що влаштовується на роботу у велику ІТ-компанію модераторкою контенту.

Фільтруючи заборонені фото та відео, які можуть спричинити психологічну травму інтернет-користувачам, дівчина сама отримує психологічну травму.

Автори впевнені, що тема є актуальною для сучасного світу та рідко використовується в кіно.

Молоді режисери обирають і більш оригінальні жанри.

Маркіян Мірошниченко збирається зняти свій фільм «Той, що відчиняє двері» (виробник — ТОВ «Віател», продюсерка — Галина Криворчук) у жанрі горору-комедії.

Місце дії фільму — морг.

За сюжетом, дві дівчини опиняються замкненими в приміщенні й отримують дивні дзвінки від незнайомця, які натякають на те, що за дверима моргу відбувається щось страшне: війна, путч, епідемія тощо.

У головних ролях: Антоніна Хижняк («Спіймати Кайдаша») та Олена Узлюк («Припутні»).

Ще один оригінальний жанр – екшн-комедія «Під контролем» Алекса Осмоловського (виробник — ТОВ «Трифільмс», продюсер — Євген Матвієнко).

Це історія взаємин сина та батька, які працюють каскадерами.

Для режисера цей проєкт автобіографічний.

Автори обіцяють, що у фільмі буде багато трюків та екшн-сцен.

Режисери експериментують не лише з жанрами, а й методами зйомки.

Катерини Лесик планує зняти частину своєї стрічки «Джордан’96», яку на пітчинг подавали під назвою «Ботіночки» (виробник — Fore.

Films, продюсери — Володимир Яценко, Анна Соболевська), в реверсі, тобто дії відбуватимуться у зворотному порядку.

За сюжетом, у провінційному містечку в середині 90-х зникає хлопець, шукати вирушає його батько — кримінальний авторитет.

Фільм засновано на реальних подіях: зниклий хлопець є батьком режисерки, а цю історію їй розповіла мама, яка шукала його вагітною разом із дідом.

Ще один цікавий підхід застосує в своєму проєкті «Виходь за мене» (виробник — ТОВ «Табор», продюсерка — Олена Яковицька) режисер Артем Соловйов.

Він не дасть акторам тексту, а лише опише ситуацію та пояснить, чим має закінчитися історія.

Режисер сподівається, що актори імпровізуватимуть, спираючись на власний життєвий досвід.

За сюжетом, головні герої готуються до весілля, дія відбувається на Троєщині (жилий район у Києві).

Жанр фільму – комедія.

Багато проєктів цього пітчингу присвячені проблемам дітей та підлітків.

Психологічний трилер «Мамо, ти насправді мене любиш?» Юлії Іващенко (виробник — ТОВ «Добранічфільм», продюсерка — Світлана Рудюк) розповідає про дівчинку Аню, яка дізнається, що в неї скоро з’явиться братик.

Вона боїться, що батьки стануть любити її менше, і починає поводитися жорстоко.

Та навіть у фільмах для дітей — теми складні й болючі.

Головний герой фільму «Нова історія синього птаха» Наталії Лепень (виробник — ТОВ «Наш продакшн ЛТД», продюсерка — Наталія Шевчук) — невиліковно хворий хлопчик, який вірить, що одужає, якщо побудує повітряного змія у вигляді синього птаха.

Але попри складну тему автори обіцяють зробити тепле дитяче кіно.

На думку режисерки фільму «Рак-самітник — майстер втечі» (виробник — ТОВ «Продакшн №1», продюсерка — Вероніка Степанчук) Валерії Кальченко, дитячі фільми більше потрібні дорослим, які не можуть знайти потрібних відповідей у житті.

Її стрічка розповідає про 13-річну дівчинку, чиї батьки розлучаються.

Вона почувається самотньою та намагається знайти відповіді на безліч питань.

Відео презентацій проєктів-учасників тринадцятого пітчингу опубліковано на ютуб-каналі Держкіно.

Повний перелік фільмів – тут.

За правилами, протягом п’яти робочих днів після публічних презентація Експертна комісія має затвердити протокол другого туру пітчингу, протягом трьох робочих днів після затвердження протокол має бути оприлюднено на сайті Держкіно.

Протягом трьох днів після оприлюднення протоколу має бути сформовано список проєктів-переможців, який затверджуватиме на своєму засіданні Рада з державної підтримки кінематографії.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Вершники апокаліпсиса": політолог схарактеризував діяльність адміністрації Трампа
24tv
2025-04-20T01:27:18Z
Генсек ООН глибоко стурбований авіаударами США по хуситах
УкраинФорм
2025-04-20T01:24:36Z
Нова політика США: Орбан «чудова людина та великий лідер у Європі», тож корупцію в Угорщині можна не відстежувати
ZN UA
2025-04-20T00:42:45Z
"Путін хоче бодай якусь перемогу": що росіяни намагатимуться захопити до 9 травня
24tv
2025-04-20T00:42:43Z
По всій Америці знову протестували проти дій Трампа
УкраинФорм
2025-04-20T00:21:28Z
Іран досягає «порозуміння» зі США на ядерних переговорах — дипломат
ZN UA
2025-04-19T23:54:21Z
«Благодатний вогонь вже в Україні». Нардеп-втікач оприлюднив фейк
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T23:12:22Z
Уряд Німеччини зупинив постачання винищувачів Туреччини через арешт мера Стамбула
ZN UA
2025-04-19T23:06:27Z
У держорганах введуть посади фахівців з кіберзахисту - голова Держспецзв’язку
InternetUA
2025-04-19T23:01:06Z
Чому неправильно казати "поліцейський": вчителька вказала на серйозну помилку
GlavRed
2025-04-20T01:39:42Z
Зеленський назвав кількість знищених церков і закатованих священників під час війни в Україні
Gazeta UA
2025-04-20T01:27:41Z
Христос Воскрес! Найкращі привітання зі світлим Великоднем 2025 українською своїми словами, листівки
Telegraf
2025-04-20T01:03:46Z
Персональні дані: про які зміни потрібно повідомляти у ТЦК
ZN UA
2025-04-20T01:03:42Z
Зеленський звернувся до українців з нагоди Великодня
24tv
2025-04-20T00:15:09Z
Прикордонники знищили дронами чотири позиції та два укриття росіян на Харківщині
УкраинФорм
2025-04-19T23:30:25Z
У Бердянську окупанти нав'язують дітям російські великодні традиції, – МВА
24tv
2025-04-19T23:00:07Z
Три щасливчики гороскопу: які знаки отримають великий прибуток вже у квітні
GlavRed
2025-04-19T22:27:29Z
В Україні напрацюють правила перевезення тварин в автобусах
УкраинФорм
2025-04-19T22:18:37Z
36-річна Кендіс Свейнпоул знялась для Victoria's Secret у золотому бікіні
Gazeta UA
2025-04-20T01:15:28Z
3 анімаційні фільми, які варто переглянути з дітьми на Великдень
24tv
2025-04-19T20:30:45Z
Була на дні: українська співачка розповіла про залежність
GlavRed
2025-04-19T20:27:45Z
Уже продають нерухомість: Майкл Дуглас і Кетрін Зета-Джонс розлучилися
GlavRed
2025-04-19T19:27:04Z
Дженніфер Еністон розповіла, чого боїться найбільше на світі
GlavRed
2025-04-19T16:18:23Z
Куди сходити у Києві протягом 21-27 квітня: перелік культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T16:15:30Z
Пристрасна прем'єра від Otoy та емоційна пісня від Барських: 7 музичних новинок
24tv
2025-04-19T16:06:19Z
MamaRika – "Зв’язок" - НОВИНКА чарту FM-TV цього тижня.
FM-TV
2025-04-19T15:21:34Z
"Буде дійсно страшно": режисер "Грішників" знімає перезапуск "Секретних матеріалів"
Фокус
2025-04-19T14:36:11Z
Копає метро на Виноградар: старанна такса насмішила мережу
Telegraf
2025-04-20T01:36:24Z
Аналітики DeepState повідомили про ситуацію на фронті в перші години великоднього перемир'я
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T01:03:33Z
На Донеччині Сили оборони знищили інженерну техніку, антену зв'язку та десятки загарбників
УкраинФорм
2025-04-20T00:57:49Z
Їхали в одному автобусі: мама і син з "Азовсталі" зустрілися на обміні після 3 років полону
24tv
2025-04-20T00:18:10Z
Росіяни просунулися на кількох напрямках у Донецькій області: карта бойових дій від ISW
24tv
2025-04-20T00:06:55Z
"Мам, я все витримав, я протримався": неймовірно чутливі кадри з обміну полоненими
GlavRed
2025-04-19T23:27:39Z
Почув прізвище і зрозумів: зворушлива історія братів, які одночасно повернулися з полону
24tv
2025-04-19T22:24:38Z
Війна, день 1151. Зеленський заявив, що Україна готова долучитися до формату повного припинення вогню і діятиме дзеркально до дій рф
Football.ua
2025-04-19T22:01:11Z
На ТОТ Луганщини росіяни привласнили понад 114 тисяч об’єктів нерухомості
УкраинФорм
2025-04-19T22:00:56Z
Як полегшити біль в суглобах без ліків: знайшли новий спосіб
24tv
2025-04-19T17:06:11Z
Яка капуста корисніша – свіжа чи квашена
24tv
2025-04-19T12:00:02Z
Коли краще пити каву: до чи після тренування
24tv
2025-04-19T11:39:29Z
Вакцина від кліщів: чи допоможе від інфекцій та як її знайти в Україні
Комсомольская правда
2025-04-19T10:04:11Z
Швидка ходьба виявилася корисною: вчені заявили, що вона зміцнює серце
Фокус
2025-04-19T09:06:32Z
Білий дім оновив сайт про COVID-19: стало відомо звідки зʼявився смертельний вірус
InternetUA
2025-04-19T08:49:08Z
Як встановлюється група інвалідності військовослужбовцям
24tv
2025-04-19T08:42:46Z
У США заявили про лабораторне походження COVID-19 та звинуватили Китай
360ua.news
2025-04-19T08:31:16Z
Як кількість солі в їжі може впливати на ризик депресії
24tv
2025-04-19T06:24:57Z
Протягом дня на Сумщині пролунали 225 вибухів
УкраинФорм
2025-04-19T23:48:05Z
На Київщині через спалювання сухої трави загинули двоє людей
Украина Криминальная
2025-04-19T23:33:41Z
На Вінниччині легковик зіткнувся з маршруткою - загинула людина, семеро травмовані
УкраинФорм
2025-04-19T23:27:53Z
Інтернет-аферисти ошукали трьох українців на 17 тисяч гривень
InternetUA
2025-04-19T21:24:11Z
На Харківщині вогнеборці ліквідують пожежу на площі близько 10 гектарів
УкраинФорм
2025-04-19T19:39:01Z
Росіяни вдень обстріляли Комишани на Херсонщині, постраждав чоловік
УкраинФорм
2025-04-19T18:45:26Z
У США літак розбився в річці Платт
360ua.news
2025-04-19T18:21:40Z
Через падіння вертольота Мі-28 у Росії загинув пілот, який воював проти України
24tv
2025-04-19T17:36:17Z
Пропагував комуністичний режим — викрито палкого прихильника срср з Харківщини
InternetUA
2025-04-19T17:28:37Z
Місячний календар на 20 квітня: що може відігнати радість та гармонію
GlavRed
2025-04-20T01:06:37Z
Власників собак закликали не будити своїх улюбленців: яка причина
GlavRed
2025-04-20T00:33:46Z
Всі будуть від них в захваті: добірка салатів на Великдень, які зроблять свято бездоганним
24tv
2025-04-19T19:33:58Z
Як це – любити кількох одразу: ось усе, що ви хотіли знати про поліаморію і поліаморні стосунки
24tv
2025-04-19T19:33:12Z
Перші туристи за 5 років: мандрівник розповів про подорож в ізольовану Північну Корею
24tv
2025-04-19T16:09:51Z
Стрибок в останній вагон: райський великодній торт без випікання
24tv
2025-04-19T15:36:17Z
Ці 5 речей завжди потрібно прибирати перед приходом гостей
24tv
2025-04-19T15:30:12Z
Навіть невеликі кімнати стануть більшими: 7 кольорів фарби, які створять цей ефект
24tv
2025-04-19T15:15:55Z
3 знаки зодіаку, які в травні 2025 найчастіше будуть мати поганий настрій
24tv
2025-04-19T14:18:48Z
СЗР України розкрила масштаби вугільної кризи РФ: простоюють сотні тисяч вагонів
Хвиля
2025-04-19T20:48:48Z
Скільки коштує найдорожча монета у світі: унікальні ознаки та фото
24tv
2025-04-19T19:24:52Z
Українським фермерам нагадали про загрозу занесення ящуру та блутангу з ЄС
360ua.news
2025-04-19T19:12:25Z
Google програла другий масштабний антимонопольний позов у США
24tv
2025-04-19T18:24:33Z
Меморандум про копалини підписано. За ким останнє слово в «мінеральній угоді»?
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T18:00:34Z
Нацбанк придбав $10 млн за тиждень
Gazeta UA
2025-04-19T17:21:21Z
Мінеральна угода: чи розглядатиметься американська допомога як борг України
Хвиля
2025-04-19T16:45:24Z
Рекордний експорт яєць з України: що буде з цінами вдома
Хвиля
2025-04-19T16:45:00Z
Подорожчання оренди квартир в Одесі: ціни стрімко пішли вгору
Политека
2025-04-19T16:31:28Z
Відомий український футболіст врятував команду від поразки у Бельгії
ZN UA
2025-04-19T23:12:06Z
Український ексчемпіон світу Гвоздик виграв бій нокаутом у США
ZN UA
2025-04-19T22:40:16Z
Закрив поразку: український "Цвях" знищив суперника на вечорі боксу в США
24tv
2025-04-19T22:03:12Z
Бенфіка з Трубіним здолала Гімарайнш
Football.ua
2025-04-19T21:30:45Z
Лас-Пальмас вирвав перемогу в Атлетіко в компенсований час
Football.ua
2025-04-19T21:04:29Z
Рома здобула чергову перемогу в Серії А та наблизилась до зони Ліги чемпіонів: як зіграв Довбик
24tv
2025-04-19T20:45:46Z
Рома з Довбиком не без проблем обіграла Верону
Football.ua
2025-04-19T20:43:36Z
Марлон Гомес записав своє ім'я в історію Шахтаря, забивши 1000-й гол бразильців
Football.ua
2025-04-19T20:19:45Z
Лунін відновився від травми та готовий до наступного матчу Реала в чемпіонаті Іспанії
24tv
2025-04-19T20:01:02Z
Apple хоче випустити бюджетну гарнітуру Vision Air цього року
InternetUA
2025-04-20T01:01:39Z
Розробники ремастера Days Gone розповіли, чим їхня версія відрізняється від оригіналу
InternetUA
2025-04-20T00:01:28Z
Ці імена стали мемами: подивіться, чи є тут ваше
Telegraf
2025-04-19T23:30:49Z
Розкопали театр, який довго шукали
Gazeta UA
2025-04-19T22:39:45Z
Google програла другий масштабний антимонопольний позов у США
InternetUA
2025-04-19T21:28:12Z
Користувачів роутерів Asus закликали оновити програмне забезпечення через небезпечну вразливість
InternetUA
2025-04-19T20:43:48Z
Власники GTA запатентували нову технологію анімації: що буде в новій частині гри
Фокус
2025-04-19T20:06:25Z
У Google Chrome пофіксили помилку, яку не помічали протягом 20 років: хакери могли вкрасти дані
InternetUA
2025-04-19T19:43:45Z
Як смартфони підслуховують користувачів та як можна захиститися
InternetUA
2025-04-19T17:16:35Z
Найнебезпечніший водій Нью-Йорка отримав понад 560 штрафів минулого року
Топ Жир
2025-04-20T01:30:57Z
Dodge Charger вразив би як величезний SRT Hellcat з Hemi двигуном
Топ Жир
2025-04-19T23:45:31Z
Китай заборонив рекламу та бета-тестування автономних автомобілів
Топ Жир
2025-04-19T22:15:16Z
Незважаючи на тарифи, яке імпортне авто варте своїх грошей?
Топ Жир
2025-04-19T20:45:05Z
Як Porsche Taycan втратив $56K вартості за 2 роки, надаючи покупцям вигоду
Топ Жир
2025-04-19T19:15:59Z
Біоетанол і бензин: водіїв попередили про ризик пошкодження автомобілів
Хвиля
2025-04-19T19:00:04Z
Якщо Mazda створила спортивний універсал з рядним шістим циліндром EZ-6?
Топ Жир
2025-04-19T17:45:09Z
Експерти назвали найкраще авто для власників собак: чотирилапі будуть у захваті
24tv
2025-04-19T16:54:52Z
Жоден подряпина або вм’ятинка не уникнуть нового тунелю від Hertz на штучному інтелекті
Топ Жир
2025-04-19T16:15:06Z