MY.UAНовини
Більше подкастів, відео та мейл-розсилок. Як ЗМІ намагаються втримати аудиторію, — дослідження
Більше подкастів, відео та мейл-розсилок. Як ЗМІ намагаються втримати аудиторію, — дослідження

Більше подкастів, відео та мейл-розсилок. Як ЗМІ намагаються втримати аудиторію, — дослідження

Пандемія COVID-19 боляче вдарила по медіа, але в той же час виразно підкреслила їхні слабкі місця, над якими слід працювати.

Починаючи з 2012-го, їхні звіти про тенденції медіаспоживання виходять щороку, й нині охоплюють 40 країн Європи, Америки, Азії та Африки.

Media Sapiens уже публікував адаптивний переклад першої частини звіту-2020 про те, чому ЗМІ впроваджуватимуть платний доступ до новин онлайн, а їхня аудиторія стане більш поляризованою.

У другій частині — про те, яке майбутнє очікує новинну індустрію, де з’являються нові формати та гравці, а смаки аудиторії змінюються.

ЗМІ повернулися до листів як інструменту лояльності.

Зіткнувшись із усе більшою силою платформ та мобільних агрегаторів новин, видавці тяжко працювали на те, щоб відбудувати прямий зв’язок зі споживачами через імейли, мобільні сповіщення та подкасти.

Дані з усіх опитаних нами країн говорять, що приблизно один із шести споживачів (16%) переходить читати новини щотижня через імейл, і більшість цих людей (60%) читає короткий звіт про основні чи політичні новини, які їм найчастіше надсилають вранці.

Та медіа розширюють формати, все частіше пропонуючи «спливаючі мейли» на теми на кшталт коронавірусу чи президентських виборів-2020.

Імейли довели свою ефективність у привабленні потенційних нових підписників, а також спонукали вже наявних користувачів повертатися частіше.

Попри відродження формату новинних листів є разюча різниця між рівнями їх застосування в різних країнах.

У США один із п’яти споживачів (21%) щотижня отримує новинний лист, і для майже половини з них це є головним способом доступу до новин.

Країни Північної Європи менше пристають на такий формат — лише 10% використовують мейл-новини у Фінляндії та 9% — у Великій Британії.

The New York Times сьогодні пропонує майже 70 мейл-розсилок із конкретним часом їх надсилання: найбільшою популярністю користуються ранкові підбірки новин — ними користуються понад 70 мільйонів.

Найбільше мейлами подобається користуватися людям зі старших вікових груп, у той час як мобільні сповіщення найбільш популярні серед молоді й продовжують рости в багатьох країнах.

Подкасти й підйом аудіоформату.

За останні кілька років подкасти стали ще одним важливим каналом для формування лояльності до конкретних новинних брендів.

The Daily від The New York Times приваблює 2 мільйони слухачів на день, і хоча витрати на рекламу суттєві, головною стратегічною метою є залучити нових підписників та сформувати звичку до слухання подкастів.

The Guardian (Велика Британія), Aftenposten (Норвегія), та Les Echos (Франція) — серед тих, кому за останні два роки вдалося створити успішні денні новинні подкасти.

Під час карантину прослуховування деяких подкастів упало на 20%, що свідчить про те, що люди сформували собі звичку слухати їх поза домом.

У той же час деякі подкасти, навпаки, почали слухати більше вдома, і деякі з них стали просто хітами — от як Das Coronavirus-Update, 30-хвилинне німецьке шоу від топ-вірусолога країни.

Цей ринок зростатиме.

Дослідження показує ріст популярності подкастів на 31(+3)% у 20 опитаних країнах від початку відслідковування цієї тенденції з 2018 року.

Щомісяця 41% слухають подкасти в Іспанії, 40% — в Ірландії, 36% — у Швеції, Норвегії та США.

У Нідерландах, Німеччині та Великій Британії слухачів менше — 26%, 24% та 22% відповідно.

Подкасти слухає зазвичай молодша аудиторія (18–34 роки), і в основному в навушниках через мобільні телефони.

Це корисно пам’ятати тим, хто працює в цьому форматі: достукатись до аудиторії 35+ складніше.

На противагу любителям подкастів, новини та програми на радіо найбільше любить слухати аудиторія за 50.

Багато подкастів містять лише інформаційні елементи (розповідають про спорт, життя, злочинність), але серед найпопулярніших — подкасти, які спеціалізуються на новинах і політиці.

59% любителів подкастів у США кажуть, що такий формат дає їм глибше розуміння складних речей, а 57% вважають, що подкасти значно ширше за інші медіа змальовують перспективи якогось явища.

Глибокий зв’язок із користувачами, якого вдається досягнути завдяки цьому формату, невдовзі може призвести до виникнення платних подкастів.

39% австралійців сказали, що би платили за улюблені подкасти.

Так само вважають 38% американців і 37% канадців.

Менш охочими виявилися шведи (24%) та британці (21%), де багато популярних подкастів продукують державні ЗМІ.

Звідки найчастіше слухають подкасти? Довгий час подкасти асоціювали з користувачами Apple, проте це різко змінюється.

Останні 18 місяців Spotify інвестував понад 500 мільйонів доларів на свій розвиток у цій сфері та прозвітував про подвоєння слухачів подкастів.

Додатки на кшталт BBC Sounds, ABC Listen (Австралія), NPR One (США) та SR Play (Швеція) нині пропонують оригінальні подкасти на додачу до живих чи записаних розмов на радіо.

У Великій Британії подкасти BBC Sounds (28%) майже такі ж популярні як на платформі Apple (26%).

Spotify же нині охоплює 24% британських користувачів, а найбільш популярний (40%) на своїй батьківщині, Швеції.

Що відбувається з читанням онлайн?.

Багато років із технічних причин новини в основному обмежувалися текстом і зображеннями.

Та нині в більшості країн світу стало можливим переглядати новинні відео та слухати на таку ж тему аудіо.

Та чого би хотілось користувачам? Читати текст зручно, але може бути і складно, коли робиш це з невеликого екрану смартфону, а дослідження також говорять, що бажання відійти від екранів стало одним із факторів, що посприяв нинішньому буму в прослуховуванні аудіо.

Втім, з’ясувалося, що в середньому по всіх країнах люди все ще віддають перевагу читанню новин, хоча і суттєвий відсоток зазначили, що їм більше подобається дивитись, а одному з десяти краще слухати.

Ті частини світу, що мають потужні читальні традиції, як-от Північна Європа, все ще віддають перевагу текстам (54%), у той час як деякі азійські ринки розділилися наполовину (44% люблять тексти, а 42% — відео).

У Гонконгу та Філіппінах аудіо перемагає — 55% проти 52%.

Також з’ясувалося, що переглядати онлайн-новини більше подобається людям із нижчим рівнем освіти.

Ще цікавіше було з’ясувати, що в низці країн, включаючи США, Австралію, Францію та Південну Корею, молодь (до 35 років) усе ж більш схильна читати, ніж дивитися новини.

Так, молодші споживачі більше за старших споживають відеоконтенту, оскільки вони більше присутні в Facebook та You.

Tube, але схоже на те, що швидкість і контроль, якими можна керувати під час читання, переважають прихильність до відео, коли мова заходить про базові потреби.

Споживання відео по країнах.

У споживанні різного виду відеоновин помітні як спільності, так і цікаві регіональні відмінності.

Щоденно новини у відеоформаті дивляться в Туреччині (95%), Кенії (93%), Філіппінах (89%), Гонконгу (89%), й цей показник удвічі менший у таких країнах Північної Європи як Німеччина (43%), Данія (41%) та Велика Британія (39%).

Половина користувачів дивиться відео через «посередника»: You.

Tube, Facebook і Twitter, ще 33% знаходять їх на вебсайтах чи через додатки.

Але, знову ж таки, різниця між ринками дуже суттєва.

У Гонконгу, приміром, 76% дивляться відео на платформах, але таких користувачів лише 23% у Великій Британії.

Схоже на те, що популярність соціальних мереж і відеоплатформ у Азії, Латинській Америці та Африці стимулює споживання відео за рахунок текстів — навіть якщо більшість людей поєднує одне й друге.

Навіть у Європі низка видавців почала інвестувати у відеоформати.

Німецьке державне телебачення ARD недавно зробило вертикальне відео головною особливістю свого додатку Tagesschau.

Шведський Ringier запустив Blick TV — 15-хвилинне новинне шоу, що показують онлайн, але оновлюють весь день, у той час як видання 20 Minuten значно наростило споживання відеопродукції.

Втім, великою дилемою для медіа залишається те, як монетизувати свої відео, що виявилося складним завданням у випадку з коротким форматом.

Найпопулярніші соціальні медіа теж візуальні.

Починаючи з 2014-го відстежується важливість різних соціальних мереж кожного року.

Свої позиції досі утримують Facebook та You.

Tube, а майже половина опитаних користуються Whats.

App, що відображає тенденцію віддавати перевагу більш приватному спілкуванню, що заявила про себе у 2016 році.

Ця соціальна мережа нині щотижня охоплює 36% користувачів, 64% із яких менше 25 років.

Нині новини в цій соціальній мережі дізнаються 11% користувачів різних вікових груп — майже стільки ж, як у Twitter.

App від початку були призначені для користування на мобільних телефонах, що посприяло їхній популярності серед молоді.

У країнах, які розвиваються, Facebook часто вживав заходів, аби пов’язати ці додатки з наданням безкоштовних даних, що також допомогло зростанню.

Після років стагнації Twitter теж показав значне зростання в невеликій групі країн, де ним також частіше користується молодь.

Останні кілька років Twitter також просуває відеоформати та монетизацію стрімів.

У різних країнах Facebook Inc нині охоплює 85% користувачів щотижня, збільшившись до 94% у Бразилії, 96% у Кенії та Південній Африці.

Залежність від смартфонів продовжує зростати.

69% людей нині використовують смартфони для новин щоденно і, як можна побачити, ці пристрої сприяють зростанню коротких відео через платформи-посередники, так само як і аудіоконтенту на кшталт подкастів.

Ті, хто користуються смартфонами як головним пристроєм для споживання новин, значно частіше отримають до них доступ через соціальні мережі.

Це найбільш притаманно Кенії (83%) та Південній Африці (82%), де ліміти споживання інтернету менш фіксовані.

Загалом по країнах 48% людей користуються двома чи більше пристроями для споживання новин щотижня — у 2014-му їх було 39%.

Комп’ютери та планшети залишаються важливими для людей, проте зручність та гнучкість смартфонів продовжує забезпечувати їм перемогу.

Нині смарт-динаміками користуються 19% британців, і 12 німців, а в Південній Кореї, де місцеві фірми створюють свою низку смарт-динаміків на кшталт Naver Wave та Kakao Mini, таких 13%.

Всі ці компанії прагнуть зробити споживання новин через свої пристрої зручнішим.

Та яким буде майбутнє новинної індустрії, покажуть наступні 12 критичних місяців.

Завдяки пандемії багато медіа краще, ніж будь-коли раніше, знають ціну своїм продуктам, навіть коли їхні найближчі перспективи виглядають невизначеними.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Сибіга зустрівся з Рубіо та Гремом, склад делегацій від РФ та України: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T02:42:08Z
ISW: Перед переговорами в Стамбулі Кремль повторив основні вимоги
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T02:15:36Z
Рахункова палата пояснила, навіщо оподатковувати доходи полонених росіян
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T01:39:50Z
Генсек НАТО повідомив, коли очікувати прогрес у мирному врегулюванні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T01:06:45Z
WP: Зеленський хотів скасувати переговори з РФ у Стамбулі. Хто втрутився в процес?
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T00:36:52Z
Сибіга зустрівся з Рубіо в Анталії перед переговорами з РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T23:18:27Z
Президент Бразилії просив Путіна зустрітись з Зеленським у Стамбулі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T22:45:30Z
Переговори України та Росії в Стамбулі. Стало відомо, чи доєднається Трамп
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T21:54:26Z
Путін дочекався, доки Зеленський сяде в літак на Стамбул, і
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T21:06:28Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
"Рік був пеклом": Віктор Розовий розлучається з дружиною, а вона публічно розповіла про причину
FaceNews
2025-05-14T18:12:27Z
Представник Норвегії на Євробаченні розповів про свій зв'язок із Україною
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T15:33:43Z
Виступ України на "Євробаченні-2025" розірвав YouTube за переглядами: номери яких ще країн у топі
ТСН
2025-05-14T13:21:44Z
Фіналіст "Євробачення-2025" неочікувано заспівав українською пісню Bird of Pray
ТСН
2025-05-14T12:33:50Z
Гуморист Розовий розлучається з дружиною
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:09:23Z
Дружина зірки "Ліги сміху" Віктора Розового подала на розлучення через його зради: "Рік був пеклом"
ТСН
2025-05-14T11:33:14Z
На могилі Ніни Матвієнко встановлено пам’ятник
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T10:48:48Z
47-річний Том Гарді шокував своїми проблемами зі здоров'ям і здивував причиною їхньої появи
ТСН
2025-05-14T10:36:34Z
У тісному зв’язку з хліборобством: що означає аграрний орнамент на вишиванках українців
AgroPortal
2025-05-15T03:30:26Z
15 травня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T03:12:46Z
Дві країни-партнери України розробляють нову далекобійну високоточну зброю
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T00:15:10Z
День вишиванки 2025: історія, традиції та цікаві факти про свято
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T21:03:44Z
Ветерани війни долучаться до шкільного процесу, але є нюанс
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T20:48:49Z
Пісторіус допустив відновлення призову до Бундесверу, якщо добровольців буде мало
Европейская правда
2025-05-14T18:42:30Z
Наші в Іспанії. Інтерв’ю з українським консулом у Барселоні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T18:30:00Z
Курсантам ВВНЗ підвищили стипендію
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T18:24:09Z
«Оголена жінка з автоматом – позорище». У Кременчуці розгорівся скандал через скульптуру
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T17:06:35Z
Спалах гепатиту А у Києві. У лікарнях перебуває 19 дітей
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:39:58Z
В Україні лютує смертельна інфекційна хвороба: як вберегтися
TSN
2025-05-14T13:21:21Z
Що корисніше: кріп чи петрушка — чому нутриціологи віддають лідерство серед зелені
ТСН
2025-05-14T11:33:50Z
У Соломʼянському районі лікарі проводять виїзне обстеження на вірус гепатиту А
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T10:51:07Z
Що потрібно знати про вірусний гепатит А: як передається, симптоми, пояснює експерт
TSN
2025-05-14T09:48:09Z
Що можна додати до супу, щоб зробити його смачнішим: ці інгредієнти кидають наприкінці варіння
ТСН
2025-05-14T09:33:11Z
Лікарня «Феофанія» відтепер надає послуги для всіх громадян – голова КМВА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:12:20Z
Кір шалено атакує Київ: з 10 контактних хворіють 9 — де найбільший ризик "підчепити"
ТСН
2025-05-14T03:58:47Z
Головки капусти виростуть великими, міцними й соковитими, якщо посадити поруч ці рослини
ТСН
2025-05-14T03:58:39Z
«Шахеди» масовано атакують західні області
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T03:12:25Z
Україну накриють дощі, місцями грози: прогноз погоди на 15 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T03:00:39Z
На Закарпатті тимчасово зупинять роботу два прикордонні пункти пропуску
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T02:30:02Z
Партизани «Атеш» вивели з ладу залізничне обладнання у Смоленській області РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T02:00:51Z
Лінія фронту станом на 14 травня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T19:45:39Z
У Сумах оголошено день жалоби після російського удару
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T18:54:15Z
Суд захистив історичну садибу Дмитрієва на Подолі від забудови
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T15:30:56Z
Чи буде влітку гаряча вода у Києві? Відповідь «Київтеплоенерго»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T15:21:54Z
Укргідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища у Києві та області
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T15:03:04Z
За які 25 копійок можна отримати тисячі гривень
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T03:30:18Z
Нові ліміти на перекази з карток з 1 червня: що слід знати українцям
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T01:15:17Z
З початку року Росія рекордну кількість разів закривала аеропорти через атаки дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T19:15:29Z
Рада визнала подорожчання світла помилкою, зате "Енергоатом" та "Укргідроенерго" зняли "вершки" у 88 млрд грн
FaceNews
2025-05-14T15:39:10Z
Данія розглядає можливість скасування 40-річної заборони на атомну енергетику
Европейская правда
2025-05-14T15:13:39Z
Законопроєкт про залучення інвестицій у рибну галузь пройшов перше читання
AgroPortal
2025-05-14T15:00:07Z
IFC виділила $40 млн Астарті на будівництво заводу з переробки сої
AgroPortal
2025-05-14T14:30:28Z
Cygnet завершила сівбу: найбільше відвели під кукурудзу
AgroPortal
2025-05-14T14:00:12Z
У Вінницькій області активно сіють кукурудзу, сою, гречку та просо
Agravery
2025-05-14T13:45:56Z
У Мексиці сталась автотроща: загинуло більше 20 людей
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T23:51:55Z
На півдні Франції блискавка влучила в зоопарк: 13 постраждалих
Европейская правда
2025-05-14T17:03:10Z
Конспірація не допомогла. У Києві поліція вдруге затримала організатора схем для ухилянтів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:06:52Z
У Сумах російські війська вдарили по інфраструктурному об'єкту: що відомо
TSN
2025-05-14T13:21:36Z
14-річна дівчина випала з вікна учбового закладу у Дніпровському районі Києва
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:30:27Z
Вчителька з Вінниці допомагала чоловікам втекти за кордон: деталі схеми
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:45:10Z
Вночі на Хмельниччині сталися сильні вибухи: що відомо про атаку "Шахедів"
TSN
2025-05-14T07:33:09Z
Біля узбережжя Криту стався землетрус
Европейская правда
2025-05-14T06:42:49Z
Нацполіція проводить масштабну спецоперацію з понад 200 обшуками: що трапилось
TSN
2025-05-14T03:59:36Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Електромобілі Hyundai у небезпеці: китайські бренди націлились на ринок Південної Кореї
AutoGeek
2025-05-12T12:48:25Z
Ретроградний Меркурій у 2025 році: чого чекати і кого омине травень
VGorode
2025-05-14T13:30:40Z
Всі подруги проситимуть у вас рецепт: торт "Жіночий каприз"
ТСН
2025-05-14T12:33:42Z
Зустрічайте безалкогольну новинку — "Біле Alco 0" зі смаком грейпфрута
VGorode
2025-05-14T10:21:25Z
Скільки днів не псується варена гречка: експерти розповіли про точну тривалість зберігання популярної страви
ТСН
2025-05-14T08:33:20Z
Несподівані формати відпочинку: що стає популярним серед багатіїв
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:27:48Z
Найпопулярніші фрукти у світі перебувають на межі зникнення: що відомо
TSN
2025-05-14T03:59:04Z
Як відлякати птахів від вишень, черешень та малини: три найкращі способи
ТСН
2025-05-14T03:58:58Z
Нумерологи стверджують, що у ці дати народжуються найпривабливіші жінки: перевір свою
ТСН
2025-05-14T03:58:54Z
Як зберегти редиску від тріщин: основні поради для городників
TSN
2025-05-14T03:58:09Z
Найкращий тенісист світу провів зустріч з Папою Римським
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:48:24Z
Жеребкування Євро-2026: гандболіст збірної України назвав бажаних суперників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:36:27Z
Школярка загинула від влучання списа в голову на тренуванні з легкої атлетики у Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:21:19Z
«Шахтар» – «Динамо»: де та коли дивитися трансляцію фіналу Кубка України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:36:32Z
На фронті загинув призер чемпіонатів світу з веслування Олександр Калініченко
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:18:18Z
Президент Бразилії відреагував на призначення іноземця головним тренером збірної
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:09:01Z
Євроліга прокоментувала загибель 17-річного баскетболіста
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:51:58Z
«Приниження». Російський тренер влаштував істерику через недопуск ковзанярів з РФ до Олімпіади
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:36:00Z
Збірна України з баскетболу дізналась потенційних суперників у кваліфікації чемпіонату світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:12:05Z
Міноборони повідомило, чим займатиметься новостворене Управління космічної політики
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T17:03:29Z
Керування мозком: Apple тестує нове управління iPhone
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T16:01:33Z
Мегаполіси США поступово йдуть під воду: дані вчених вражають
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:06:46Z
Блакитні очі — подарунок одного предка: вчені довели спільне походження мільйонів людей
ТСН
2025-05-14T13:21:46Z
Світло має секрет?: Нове відкриття ставить під сумнів основи фізики
ТСН
2025-05-14T11:33:08Z
Apple розробляє технологію керування iPhone силою думки - імплант вже тестують
TSN
2025-05-14T09:48:07Z
Чи ваш кіт психопат? Вчені створили тест, який дає відповідь
TSN
2025-05-14T08:06:41Z
Магнітна буря 13 травня: яка буде її активність
TSN
2025-05-14T05:18:49Z
Як ухвалювати рішення за секунди: техніка від ЦРУ
ТСН
2025-05-14T03:59:19Z