Кабінет міністрів працює над створенням мапи потенційних затоплень в областях України, щоб розуміти та попереджувати можливі ризики та наслідки негоди. Зараз ведеться робота із визначення таких зон.
Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль 3 липня під час години запитань до уряду у парламенті.
Очільник уряду нагадав, що згідно із виконанням угоди про асоціацію з Євросоюзом до 31 жовтня 2022 року Україна має затвердити і почати впровадження планів управління ризиками затоплення, укладеними на основі мап загроз і ризиків затоплення.
"Це дасть можливість керувати ризиками повені. Наразі ведеться робота з визначення зон, вразливих до затоплення, для яких складатимуться карти загроз і ризиків затоплення", - прокоментував Шмигаль.
Крім того, уряд опрацьовує стратегію реформування галузі ведення лісового господарства, що може забезпечити перехід на якісно нові стандарти управління.
Як повідомлялося, на заході України повені наробили лиха: будинки та дороги затопило. Опади призвели до масштабних паводків у Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській та Закарпатській областях. Найскладніша ситуація на Прикарпатті та Буковині: там було оголошено про "червоний" рівень небезпеки.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що понад 700 мільйонів гривень на відбудову після паводку вже є на рахунках Держказначейства. Тому уряд якнайшвидше чекає на фінансові звіти чиновників - кому потрібна допомога і яку інфраструктуру варто відбудовувати передусім.
Відео Гори мулу і знищене майно: як Буковина оговтується від наслідків паводку
Буковина оговтується від наслідків паводку. І чи не найбільше постраждало село Ревне Кіцманського району, яке просто накрив потік води. Течія з гір разом із камінням та уламками дерев зносила все на своєму шляху. Які збитки в людей і що наразі з ліквідацією наслідків природної катастрофи - дивіться у прямому включенні.