MY.UAНовини
Реальна ситуація з COVID-19 в Україні та чого чекати далі: ексклюзивне інтерв'ю з Ляшком
Реальна ситуація з COVID-19 в Україні та чого чекати далі: ексклюзивне інтерв'ю з Ляшком

Реальна ситуація з COVID-19 в Україні та чого чекати далі: ексклюзивне інтерв'ю з Ляшком

Ми живемо в умовах епідемії коронавірусу майже пів року. За цей час і люди, і влада мали б якось призвичаїтися до цього та навчитися з цим жити. Тому що так жити доведеться ще дуже довго. Судячи з того, як поводяться люди в повсякденному житті, і з поведінки окремих представників української влади – ми ще багато чому не навчилися.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в програмі "Перехресний допит" на 24 каналі розповів, що змінилось в системі охорони здоров'я з початку пандемії, чи виправдане введення жорсткого карантину, чи вистачає в лікарнях місць для хворих на коронавірус та чого чекати українцям у майбутньому.

Про ситуацію з пандемією в Україні

Хочу, щоб ви спробували переконати мене, що влада знає, що вона робить, і знає, що робити далі. І хочу, щоб ви переконали людей в тому, що вони мали б робити, щоб пережили цю епідемію благополучно.

Коли я йшла до вас на інтерв’ю, я слухала інтерв’ю секретаря РНБО Олексія Данілова. І на питання про те, що нас чекає далі, він сказав: "Я не хочу вас лякати цифрами", від чого одразу стало досить страшно. Скажіть нам ви – до чого готуватися і де ми зараз у порівнянні з іншими країнами світу?

Ми на своєму місці. Україна – одна з багатьох країн світу також продовжує боротьбу з коронавірусною хворобою. Ми сьогодні бачимо, що вірус поширюється на всіх континентах. Вірус викликав пандемію, яку визнала Всесвітня організація охорони здоров'я. Тому всі шукають оптимальні шляхи боротьби. Але всі чекають ліки, які матимуть специфічну дію окремо на вірус і вакцину для імунопрофілактики. Однак також паралельно з цим всі ми навчаємося жити в нових реаліях, коли коронавірусна хвороба є поруч і про неї не потрібно забувати.

Як вас переконати? Перше, у чому я вас хочу переконати – всі дії влади є правильними, це те, що ви мені не назвете жодну людину з коронавірусною хворобою, якій потрібна була госпіталізація і їй в цьому було відмовлено через те, що медик змушений був робити вибір – як це було в деяких країнах Західної Європи.

Тому всі наші дії, всі наші заходи на рівні уряду були чітко спрямовані на те, щоб не допустити колапсу системи охорони здоров'я і забезпечити якісну та ефективну медичну допомогу всім, хто її потребує. Для цього вводився карантин, карантин продовжувався. Система охорони здоров’я була підготовлена, лабораторна спроможність тестування збільшена, засобами індивідуального захисту медиків забезпечено.

Після цього розпочалися пом'якшення, які й призвели до зростання кількості випадків коронавірусної хвороби. Але це не призвело до колапсу системи охорони здоров'я, вона готова сьогодні надавати медичну допомогу всім, хто її потребує. Водночас не потрібно розслаблятися, а потрібно допомагати боротись з коронавірусною хворобою. Тому і прописуються протиепідемічні норми, яких потрібно дотримуватися бізнесу, людям, органам місцевого самоврядування. Під ефективним управлінням уряду це дозволить нам разом перемогти, а якщо й не перемогти, то продовжувати залишати захворюваність на тому рівні, який дозволятиме нам і ефективно піднімати економіку, і лікувати наших громадян.

Коли ми вводили той жорсткий карантин на початку епідемії, це аргументували тим, що медична система має підготуватися до можливого спалаху захворюваності. Чи вважаєте ви, що це було правильне рішення – що ми використали ефективно ті 2 місяці, і вся країна та економіка були, фактично, заблоковані? Якщо раптом зараз станеться спалах, (а судячи з цифр, він може статися, якщо ситуація, наприклад, восени ще загостриться, то він можливий) – чи впорається наша система в такому випадку? Чи встигли ви її підготувати за ті 2 місяці, чи недарма ми сиділи на карантині?

Недарма – це 100%. Але якщо ми говоримо про систему охорони здоров'я, підготовка і карантин виключно для підготовки – це був тільки один з елементів. Оскільки підготовка і введення карантину – це комплексне рішення, яке враховувало багато факторів. І, зокрема, ми всі говоримо про здоров'я. 

Я вже говорив, що люди не вірять в коронавірусну хворобу, доки вона не прийде в їхню родину, або в їхню сім'ю. Поки хтось не потрапляє в реанімаційне відділення. І я б не хотів, щоб це хтось відчував на собі чи своїх близьких. Це особливо небезпечна інфекційна хвороба. Так, ми сьогодні бачимо, що великий відсоток людей переносить її в легкій формі. Але водночас кількість госпіталізацій у нас в середньому 19%. Однак є області, в яких 30% людей госпіталізуються до лікарень. З них 10% потрапляють до реанімаційних відділень.


Перебіг захворювання COVID-19 / Інфографіка 24 каналу

Так, сьогодні наші медики навчились вести хворих уже за цей період часу, коли їх було небагато, коли вони не приходили масово, не призвели до колапсу. Вони навчилися вести хворих, не доводячи їх до апаратів штучної вентиляції легень. Вони надають їм медичну допомогу без реанімаційних заходів. Але це все речі, невидимі за межами лікарні. І всі думають, що це просто так все відбулось, і уряд, напевно, "переборщив" з введенням карантинних заходів. Не "переборщив".

Просто давайте запитувати в медиків, які сьогодні працюють в Чернівцях, в Закарпатті, у Львівській області, в Рівненській області. Там, де лікарні уже забиті хворими на коронавірусну хворобу, де запускаються лікарні другої хвилі. І саме медики скажуть, чи були виправданими заходи, які вживав уряд, в той конкретний момент часу.


Віктор Ляшко / Фото 24 канал

Ми бачили, як стрімко розвивається динаміка. Ми розуміли, чому вводимо карантинні заходи в березні, оскільки тоді ще був епідсезон грипу і грипоподібних захворювань. Тоді вірус, який належить до роду грипоподібних захворювань, може поводити себе зовсім інакше, ніж поводить себе влітку. При тому, що це нова хвороба, новий вірус. Циркуляцію не знають, прогнозувати досить тяжко. В різних країнах він поводиться по-різному.

Ми бачимо, що пішло на Захід. Потім чомусь повернулося на схід Європи. І Білорусь, Російська Федерація, Україна, Молдова мають підйом захворюваності, в той час, коли в західних країнах розпочинається зниження. Зараз Індія перегнала за кількістю випадків Росію. Тобто, постійно змінюється динаміка. І говорити про те, що щось передчасно, щось не передчасно – в цих умовах неможливо. Речі, які робляться, адекватні саме до епідситуації і для того, щоб система охорони здоров’я надавала якісну медичну допомогу.

Що було б, якби ми не ввели такий жорсткий карантин на початку епідемії?

Давайте не думати, що було б. Могло бути багато сценаріїв. Математичне моделювання показує різні сценарії. На початку розвитку хвороби, коли ще навіть не було в нас карантину, говорили, що при появі коронавірусної хвороби, в наших умовах готовності системи охорони здоров'я, стану економіки, наявності кількості медичних працівників і реанімаційних ліжок з матеріально-технічним забезпеченням, ми можемо дійти і до 120 тисяч летальних випадків до кінця року. Але ми бачимо, що така історія не повторилась ніде, в жодній країні.

Тобто, ці безпрецедентні карантинні заходи, які вживаються на території всього світу, всіма країнами все-таки дали свій результат. І ту кількість врятованих життів, які ми зараз зробили карантинними заходами, розпочинаючи з Уханю, і потім на території всього світу – і обмеженням повітряного простору, закриттям кордонів.

І кожна країна по-своєму реагувала, вводячи карантинні обмеження. Ми це все зможемо прорахувати і в людських життях, і у впливі на економіку через деякий час. Коли це все буде змодельовано і показано, як воно могло розвиватись в разі, якщо б не працювали карантинні обмеження.

Чи намагаєтесь ви моделювати, як буде розвиватися ситуація і до якого сценарію ви готуєтесь?

Ми намагаємось моделювати. І при тому, що для цих моделей не беремо якийсь один інститут. Ми беремо декілька моделей і порівнюємо. З нами з моделюванням працюють експерти:

  • Світового банку;
  • Національної академії наук;
  • Київської школи економіки.

Три зовсім різні сценарії, які ми розглядаємо. Паралельно там ще проводять експерти різне моделювання. Але за базу ми беремо ці 3 сценарії, порівнюємо їх між собою і ретроспективно – як вони показали себе, і проспективно – дивитись, що нас очікує.

Дивлячись на них, як ви бачите ситуацію найближчим часом, наприклад, кінець літа – осінь? До чого нам готуватись?

Нам потрібно готуватися жити в таких умовах, в яких ми живемо сьогодні, з питанням того, що буде продовжуватись адаптивний карантин. І на певних окремих адміністративних територіях може бути жорсткіший карантин, на інших можуть бути пом'якшення. Я не кажу про повне скасування. Це певне обмеження кількості людей, які можуть одночасно заходити в приміщення, маска на обличчі в громадських будівлях, обробка рук антисептиками на вході. Це ті речі, з якими нам доведеться жити трошки довше, до появи лікарських засобів або імунобіологічного препарату.

Але в певних регіонах все-таки, якщо будуть спалахи... Це показує сьогодні і Німеччина, і Іспанія, в них вже пішов на спад, але водночас Німеччина нещодавно закрила на більш жорсткий карантин 2 міста з кількістю понад 100 тисяч населення. В Австралії зараз Мельбурн також закрив певні житлові квартали на повний жорсткий карантин, де введена комендантська година для того, щоб не було поширення коронавірусної хвороби.

Зараз в Україні ви не бачите якихось таких місць, де можливий такий спалах?

Зараз ми дивимось…

Про порушення заходів безпеки в Одесі

Одеса, наприклад, не стане таким регіоном найближчим часом?

Якщо не будемо дотримуватись протиепідемічних умов, будь-яка…

Здається, там не дотримуються на пляжах.

Так, але у випадку з Одесою є питання про приїзд. Відпочивальники приїжджають і від’їжджають, і це вже потім ретроспективно ми можемо дивитись, коли будуть випадки реєструватись на території України. І подивитись, чи пов'язаний випадок коронавірусної хвороби з відпочинком, чи ні. Тому що епідситуація в Одеській області і епідситуація тих, хто відпочивав, – це вже можна дивитись в динаміці, поєднуючи і аналізуючи результати епідрозслідувань.

А ви бачили, що там відбувається на пляжах? Ви не вважаєте, що це небезпечно і що це, може, треба зупинити?

 
Натовп відпочивальників на пляжі Одеси / Фото "Українські новини"

Ми це бачили, ми це фіксуємо в рішенні Національної комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, де чітко вказуємо і органам місцевого самоврядування, і контролюючим органам – є чітко прописані норми, як можуть функціонувати пляжі. Ці ж пляжі, про які ми говоримо, не є дикими. Це пляжі або міські, або безпосередньо санаторії чи інші зони відпочинку. Вони повинні забезпечити кількість відпочивальників на цих пляжах для того, щоб дотримуватися соціальної дистанції.

Здається, вони їх не забезпечують.

Для цього органам місцевого самоврядування потрібно перестати думати про політику, про місцеві вибори. Потрібно виконувати ті рішення, які впливатимуть на стан здоров'я громади, за яку той чи інший мер міста або голова ОТГ несе відповідальність – за організацію заходів, які повинні бути.

Коли ви дивитесь на цифри, ви бачите чи ні, що Одеса вже стає джерелом розповсюдження інфекції?

Зараз більше в Одеській області все-таки Бесcарабія має спалахові точки, оскільки ми фіксуємо в Молдові підйом захворюваності. Я б не сказав, що це пов'язано з близькістю, але чомусь саме той регіон в нас також показує зростання випадків. Щодо Одеси, то знову-таки питання. Серед мешканців міста нас немає такого стрімкого зростання і не потрапляє Одеса в ті 4 національні індикатори, які визначені постановою про адаптивний карантин.

Що передбачає постанова про адаптивний карантин?

Відтепер в Україні інакше визначатимуть, в яких регіонах потрібно посилити карантин. Це вирішуватиме місцева влада на підставі рішення регіональної комісії з питань ТЕБ та НС.

Карантинні обмеження можуть посилити в регіонах, в яких:
• завантаженість ліжок в закладах охорони здоров'я становить понад 50%;
• середня кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів менша, ніж 24 на 100 тисяч населення впродовж тижня;
• коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу складає понад 11%;
• показник динаміки зростання випадків COVID-19 – понад 10%.

Тобто, там ситуація в межах допустимого?

Тому і працюють, і рішення ТЕБ та НС не приймають.

Але ви ще не знаєте, який ефект дасть…

Так, але був певний період часу, коли був приріст понад 11%, які ми передбачаємо. І до 80% за останні 7 днів, порівняно з попередніми семи днями. Це є тривожним сигналом. Потрібно органам місцевого самоврядування звернути на це увагу, про що ми вказуємо. І для цього ж у постанові уряд прописали – якщо 3 дні поспіль перевищуються ці індикатори, то головний державний санітарний лікар області повинен відреагувати, зробивши подання на голову комісії ТЕБ та НС, для того, щоб вони вже вводили адекватні заходи реагування.

Але якихось даних про те, скільки людей поїхали з Одеси з відпочинку хворими, у вас ще немає? Ви будете тільки постфактум визначати?

Так. Ми ж говоримо про інкубаційний період, який триває 14 днів. Треба, щоб пройшов певний період часу, і після цього ми будемо дивитись, порівнюючи криві захворюваності і дивитись ретроспективно, аналізувати всі історії, карти епідрозслідування.

Поки що ви не вважаєте, що треба заборонити пляжний відпочинок, якщо на пляжах немає навіть можливості дотримуватись соціальної дистанції?

Я можу вважати багато чого. Але питання в тому, що ми говоримо: пляжний відпочинок за умов дотримання всіх протиепідеміологічних норм, які прописані сьогодні в нас, є безпечний. Головне – зараз повинна бути свідомість у всіх нас. І коли ми говоримо, що йдемо на пляж оздоровитись, то треба оздоровитись так, як це прописано. Як мінімум, за 1,5 метри від групи людей, не з якою ви прийшли на пляж. Ми розуміємо, що в масках на пляжі ніхто ходити не буде. Водний шлях передачі також не зафіксовано.

Чи можна заразитися коронавірусом через воду

Я, до речі, хотіла про це спитати. Ви колись казали, що висока температура і солона вода негативно впливають на вірус. Я так розумію, що ВООЗ стверджує протилежне. І хотіла, щоб ви пояснили, наскільки безпечно купатися що в морі, що в річці, що в басейні.

Я не пам'ятаю, що про високу температуру говорили. Це ми не пов'язували з пляжним відпочинком.

Про літо загалом.

Ми говорили, що розраховували: в коронавірусу буде сезонність, як у грипу та грипоподібних захворювань.

Це не підтвердилось?

Це не підтвердилось, оскільки ми бачимо зараз червень – липень, а в нас зростання кількості випадків. Зазвичай грип і грипоподібні захворювання з квітня – травня йдуть на спад, а потім знову набирають підйом наприкінці жовтня – в листопаді, ну і зимові місяці.

Стосовно солоної води, то є заява. І про те, що водним шляхом не передається. І питання відпочинку дозволено у всіх країнах світу при дотриманні певних протиепідемічних норм.

Це стосується тільки морської води, чи і річкової?

І річкової води також.

Тобто, коли ти купаєшся в річці чи в морі, ти не можеш заразитися коронавірусом? Він не передається?

Так.

А якщо хтось плюне в ту воду, а ти її проковтнеш?

Ну, це вже називається фекально-оральний шлях передачі. А в коронавірусної хвороби – повітряно-крапельний. Тобто, біологічний матеріал, який містить вірус, при потраплянні на наші слизові оболонки, тільки тоді дозволяє…

Тобто, через воду вони туди потрапити не можуть?

Ну… ймовірність така існує, але це не є шлях, який може призвести до епідемії або до масових спалахів.

Але теоретично – купаючись, ти можеш заразитись?

Ти не можеш виключити, тому що купаючись може бути той самий соціальний контакт, можут крапельки слизу при чханні, кашлянні або диханні вийти від хворої людини, і може бути таке саме інфікування. Тобто, питання соціальної дистанції.

Це так само стосується і басейну?

Так.


Правила перебування на пляжі / Інфографіка 24 каналу 

Про прогнози щодо ситуації з коронавірусом

Ті цифри, які ви бачите зараз, як ви прогнозуєте – наскільки буде збільшуватись кількість хворих далі влітку, восени? Зараз у нас в середньому буває, що 900 хворих на день. Як ви бачите – як буде далі ситуація розвиватись?

Ми вже декілька разів казали, що ми не говоримо про прогнози. Оскільки хвороба нова і прогнозувати її такими цифрами для того, щоб потім показати "ось МОЗ прогнозувало, так відбулось" – ми цього не робимо. Ми робили декілька презентацій, як воно могло бути, але це за математичними моделями. Тому ми оцінюємо реальну епідситуацію, відслідковуємо ретроспективно, що впливає або на збільшення, або на зменшення кількості випадків коронавірусної хвороби на території України і оперативно реагуємо на цю ситуацію. Прогнози в нас є, але пустити все і сподіватися виключно на якийсь прогноз – ми так не будемо.

Тому наше завдання сьогодні:

  • чітко говорити про певні протиепідемічні норми, яких повині дотримуватися всі;
  • регулювати певні сфери економіки, які можуть створювати небезпеку і загрозу для поширення коронавірусної хвороби;
  • покращувати комунікації, нарощувати спроможності на тестування і систему охорони здоров'я для надання медичної допомоги.

Але коли Олексій Данілов каже: "Я не хочу вас лякати", це він про що? "Не хочу вас лякати цифрами", – це він про які цифри?

Це в нього треба запитати.


Олексій Данілов / Фото 24 каналу

Ви ж розглядаєте найбільш оптимічний і найбільш песимістичний прогноз? Що в найгіршому випадку нас може чекати, ви готувалися до такого?

Звичайно, готувались. І коли ми впроваджували карантин, ми також говорили: якщо в нас буде більше, ніж 2% інфікованих людей, то наша система охорони здоров'я не витримає. Кількість реанімаційних ліжок, яких потребують, – особливо, якщо це буде в короткий проміжок часу, в так зване пікове навантаження – навіть якщо ми залучимо всі ліжка, які є в операційних, лікарнях другої-третьої (хвилі – 24 канал), високопрофільних лікарнях, ми не зможемо надавати цю медичну допомогу. І це найбільший ризик, якого нам вдалось уникнути за цей період.

Про кількість місць для пацієнтів, хворих на коронавірус

Якщо говорити не у відсотках, а просто в цифрах. Зараз у нас хворих на коронавірус – скоро буде 50 тисяч. Так?

Ні, зараз хворих…

Загалом захворіли 50 тисяч, зараз – десь 20 тисяч. Скільки тисяч хворих можуть витримати наші лікарні?

Зараз хворіє 25 тисяч українців, саме активних хворих. Коли ми говоримо, скільки можуть витримати – питання, що ми дивимось, який відсоток госпіталізованих. З цих 25 тисяч чотирьом з половиною тисячам надається (медична допомога – 24 канал) в закладах охорони здоров'я.

Тобто, кожний п’ятий.

Так. А тепер говоримо: у нас 25 тисяч ліжок підготовлені в першій хвилі, 10 тисяч уже підготовлені в другій хвилі. І ми можемо додатково ще перепрофільовувати, це так звана третя хвиля лікарень. І на це передбачено фінансування в Національній службі здоров'я України.

Тобто, загалом це скільки буде ліжок?

35 (тисяч – 24 канал) ліжок зараз готові до прийому хворих. Але це не означає, що це вже наша верхня межа. Ми готові до перепрофілювання інших ліжок. І ми також розглядали декілька варіантів щодо доцільності розгортання так званих мобільних госпіталів у Палаці спорту, у виставкових центрах. Поки що в Україні немає такої необхідності. І матимемо надію, що ми всі свідомі будемо робити ті речі, які від нас вимагає уряд.

Ви бачите, що не дуже свідомі. Ресторани після 22:00 працюють, фото викладають.

Знову ж таки – хочу закликати всіх і попросити вас також закликати. Тут питання не в тому, що ми повинні вимагати, бійгати й контролювати, наказувати. Насамперед треба змінювати свідомість і підхід, оскільки так, зараз важкий період часу для всьго світу – як для здоров’я, так і для економіки. І треба зробити свій внесок, захищаючи і дбаючи про своє власне здоров’я і допомогаючи долати епідемію.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Кияни кличуть на акцію протесту: вимагаємо достроково припинити повноваження секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка
Политека
2025-04-07T14:30:57Z
Місто паралізовано: водії маршруток не вийшли на роботу через мобілізацію ТЦК
Знай
2025-04-07T14:30:19Z
ЗСУ влаштували пастку росіянам біля Андріївки: Наєв показав відео успішної операції
24tv
2025-04-07T14:24:20Z
«Потрібно змінити стратегію ведення війни» – підполковник ЗСУ емоційно звернувся до влади
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T14:21:53Z
Київ переплатив 1 мільярд гривень за охоронні послуги, – депутат Вітренко
24tv
2025-04-07T14:16:39Z
Жорін пояснив, що є головною ціллю України у війні
TSN
2025-04-07T14:16:34Z
Атака на Кривий Ріг: з'явилися кадри з ресторану в момент прильоту
TSN
2025-04-07T14:16:31Z
Прогноз погоди в Києві та області на 8 квітня: яких сюрпризів чекати від природи
Политека
2025-04-07T14:16:28Z
Попри важкі травми, відкрив власний бізнес – історія ветерана
Факти ICTV
2025-04-07T14:16:20Z
Росії слід негайно припинити прикидатись і прийняти безумовне припинення вогню - Макрон
УкраинФорм
2025-04-07T14:31:00Z
«Голову» окупаційної адміністрації на Херсонщині заочно засудили до 10 років в’язниці
УкраинФорм
2025-04-07T14:30:52Z
"Воювати набагато легше, ніж працювати в ТЦК", — керівник Пологівського терцентру
Фокус
2025-04-07T14:30:43Z
У 2022 році Росія не мала ресурсів для повномасштабної війни - Костенко
УкраинФорм
2025-04-07T14:30:37Z
Президент підписав скандальний закон, петиція проти якого зібрала потрібні 25 тис. голосів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T14:30:25Z
Кандидат у президенти Румунії хоче заборонити транзит українського зерна
Европейская правда
2025-04-07T14:30:23Z
У Сербії новим прем’єр-міністром стане ендокринолог, який не має політичного досвіду
Antikor
2025-04-07T14:30:22Z
РФ накопичує ресурси для штурмів на важливому напрямку: військовий оцінив загрозу
GlavRed
2025-04-07T14:27:59Z
Не обійшлось без України? Країни Балтії можуть не встигнути укріпити кордон з Росією - The Telegraph
Telegraf
2025-04-07T14:27:31Z
"Казав: "Я так люблю це життя": у Кривому Розі попрощалися з дітьми, яких вбила ракета
GlavRed
2025-04-07T14:27:36Z
ГУР: росія майже повністю замінила американські деталі в дронах Shahed
iPress
2025-04-07T14:25:48Z
Красліце та помлазка: як святкують Великдень 2025 у Чехії
Факти ICTV
2025-04-07T14:25:03Z
Українські війська здатні контролювати можливе "морське перемир’я", – командувач ВМС
Antikor
2025-04-07T14:24:50Z
ЄКУ запросив на презентацію дослідження про практики діаспорної взаємодії для України
УкраинФорм
2025-04-07T14:21:09Z
У якій країні жінка може мати кількох чоловіків водночас
24tv
2025-04-07T14:21:04Z
"Контракт 18-24": які обмеження має молодь
TSN
2025-04-07T14:16:57Z
Еколог: Через морози залишимося без персиків та слив, цвітіння магнолій під питанням
Комсомольская правда
2025-04-07T14:16:45Z
Український полярник після тяжкого поранення на фронті поїхав до Антарктиди
TSN
2025-04-07T14:16:16Z
Виносили мозок, – український продюсер назвав двох артисток, з якими було найважче працювати
24tv
2025-04-07T14:27:40Z
Російський гурт провів турне в'язницями і назвав арештантів "милими зайчиками"
GlavRed
2025-04-07T14:27:30Z
"Я обожнювала!": Цимбалару розповіла про свою любов на зйомках "Материнського інстинкту"
GlavRed
2025-04-07T14:27:06Z
Відійшла у вічність Таїсія Литвиненко: де і коли відбудеться прощання з відомою акторкою
24tv
2025-04-07T14:16:15Z
Актор Франківського драмтеатру пішов добровольцем у Третю штурмову бригаду
УкраинФорм
2025-04-07T14:12:48Z
Благає дружину повернутися: Каньє Вест натякнув, що Б'янка Цензорі покинула його
24tv
2025-04-07T13:45:30Z
Новий фільм по Minecraft побив важливий рекорд касових зборів
24tv
2025-04-07T13:39:28Z
Фільм від Netflix вплинув на хід розслідування справи про шахрайство: деталі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T13:09:35Z
«Фіолет», Green Grey, Biplan, джаз і стендапи: афіша квітня в Caribbean Club та Pepper’s Club
Вива
2025-04-07T13:00:50Z
Теракт на замовлення: СБУ затримали завербовану агентку
GlavRed
2025-04-07T14:27:22Z
Судитимуть колаборанта з Куп’янська, який при окупантах працював «спеціалістом» санітарно-епідеміологічної служби
Украина Криминальная
2025-04-07T14:21:50Z
Дівчина застрягла в дивані і провела дві години у металевій пастці
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T14:21:05Z
У Фінляндії застрелили ведмедя, якому сподобалось лазити у двори будинків
Европейская правда
2025-04-07T14:18:59Z
У Японії медичний гелікоптер впав у море, троє загиблих
УкраинФорм
2025-04-07T14:15:43Z
Власника телеграм-каналу підозрюють у продажі наркотиків в Україні
InternetUA
2025-04-07T14:10:15Z
Вимагав 8 200 доларів хабаря за документи на водний об’єкт: поліцейські затримали жителя Чортківського району
Украина Криминальная
2025-04-07T14:06:26Z
Медики намагаються врятувати хлопчика, пораненого внаслідок удару РФ по Кривому Рогу
УкраинФорм
2025-04-07T13:49:59Z
Засуджено корегувальника з Харкова, який «зливав» ворогу інформацію про місця дислокації ЗСУ
Украина Криминальная
2025-04-07T13:21:29Z
Ціни на картоплю падають: запаси ще є, а попиту немає
AgroPortal
2025-04-07T14:30:52Z
Ціни "підскочать" аж на 10%: відомо, які види м’яса подорожчають найбільше
GlavRed
2025-04-07T14:27:55Z
Ціни ростимуть щомісяця на 1,5-2%: експерт назвав один продукт
GlavRed
2025-04-07T14:27:37Z
Акції Tesla впали нижче рівня, на якому їх радили купувати – Bloomberg
iPress
2025-04-07T14:25:47Z
Мита США ставлять під загрозу індійський ринок алмазів
iPress
2025-04-07T14:25:39Z
Україна залишається залежною від Starlink, поки ЄС шукає резервні варіанти — Politico
InternetUA
2025-04-07T14:25:09Z
Президентка Єврокомісії запропонувала США "нульові тарифи" на промислові товари
Европейская правда
2025-04-07T14:24:33Z
Боялися, що будуть красти: співвласник АТБ - про початок бізнесу, конфлікт з Coca Cola та жорстку оптимізацію
Telegraf
2025-04-07T14:24:20Z
Скільки потрібно витратити на покупку 200 євро сьогодні
24tv
2025-04-07T14:21:12Z
Навіщо по ділянці розкидати апельсинові шкірки: це може здивувати
24tv
2025-04-07T14:30:08Z
Романтичне передбачення: 2 знаки зодіаку, в яких попереду подорож з коханою людиною
24tv
2025-04-07T14:27:20Z
Як прибрати застарілий жир із кухонних шаф: гарний спосіб на замітку господиням
GlavRed
2025-04-07T14:27:04Z
Чому не варто викидати коробки з під шоколадних цукерок: для чого вони згодяться
TSN
2025-04-07T14:16:20Z
Гороскоп на 8 квітня: Близнюкам - цікаві знайомства, Дівам - тимчасові труднощі
Telegraf
2025-04-07T14:03:28Z
Найгірше місце для дзеркала у домі: притягує лихо та біду
24tv
2025-04-07T13:51:11Z
Зелень залишатиметься свіжою місяцями - що потрібно зробити
GlavRed
2025-04-07T13:45:33Z
Будинок, дерево й вода навколо: який вигляд має найменший острів у світі
24tv
2025-04-07T13:30:27Z
Що ваша улюблена кава говорить про вас як особистість: вчені знайшли цікавий зв'язок
24tv
2025-04-07T13:30:01Z
Директор ФБР особисто привітав росіянина Овечкіна з рекордом у НХЛ
ZN UA
2025-04-07T14:27:35Z
«У мене немає корони на голові»: Ярмоленко вибачився перед фанатом
GlavRed
2025-04-07T14:27:30Z
Мірошніченко, Краснопір та Бабогло зіграють із перших хвилин проти Полісся
Football.ua
2025-04-07T14:22:28Z
Фаті може залишити Барселону найближчим літом
Football.ua
2025-04-07T14:16:16Z
Ямал не хоче бачити Левандовські у стартовому складі Барселони — El Nacional
Football.ua
2025-04-07T14:15:10Z
Зірковий супертяж зухвало згадав Усика серед переліку бійців, яких хоче "прикінчити"
24tv
2025-04-07T14:06:13Z
ЗСУ ліквідували російського окупанта та майстра спорту з армійського рукопашного бою
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T14:03:00Z
Еліна Світоліна презентувала арт-інсталяцію та поділилася своєю історією успіху
Фокус
2025-04-07T14:00:37Z
Ла Ліга подала апеляцію на рішення про реєстрацію Ольмо та Віктора
Football.ua
2025-04-07T13:58:53Z
Нащо платити більше? Ентузіаст «прокачав» RX 9070 OC до версії XT OC — вона обганяє базову Radeon RX 9070 XT
ITC
2025-04-07T14:30:49Z
У печері Західного Техасу знайдено мисливський набір віком 6500 років: у чому його унікальність
Фокус
2025-04-07T14:30:46Z
Samsung випустила оновлення One UI 7 з новими функціями та покращеннями
InternetUA
2025-04-07T14:22:43Z
Розробник Dishonored каже, що був би не проти зробити третю частину гри
24tv
2025-04-07T14:21:14Z
Міг стати мільйонером: чоловік випадково зробив "найпопулярніший знімок в історії"
Фокус
2025-04-07T14:21:10Z
Трамп погрожує тарифами на «розумні» гаджети: чи злетять ціни на смартфони через ботоферми TikTok?
Vlasti
2025-04-07T14:06:24Z
WhatsApp додасть три нові корисні функції
InternetUA
2025-04-07T14:01:43Z
Китайський геймер подав в суд на розробників відеогри через віртуальні "ляпаси"
24tv
2025-04-07T13:51:33Z
Apple готує масштабний редизайн iPhone у 2027 році
Portaltele
2025-04-07T13:43:39Z
Створюють дискомфорт та переносять хвороби: кроки, аби позбутися бліх у будинку
24tv
2025-04-07T14:30:29Z
Чому дітям потрібна "тиха година" в дитячому садку: мало хто здогадується, в чому причина
TSN
2025-04-07T14:16:52Z
Біогакер Джонсон припустився величезної помилки у спробі сповільнити старіння: що з ним сталося
TSN
2025-04-07T14:16:41Z
Виявили 17 факторів, які найбільше шкодять довголіттю
24tv
2025-04-07T14:12:51Z
Сім років НСЗУ: чому українці досі платять за «безоплатне»
ZN UA
2025-04-07T14:04:57Z
Дослідження показує, що довгострокова медитація може зменшити стрес і старіння
Portaltele
2025-04-07T13:43:05Z
17-й центр Recovery: у Тернополі відкрили новий медзаклад для реабілітації поранених бійців
Факти ICTV
2025-04-07T12:57:59Z
Користь ліків від СДУГ переважує підвищення тиску і частоти пульсу — учені
Факти ICTV
2025-04-07T12:37:27Z
Вітаміни які допоможуть зупинити випадіння волосся
360ua.news
2025-04-07T12:00:32Z
Grand Cherokee vs конкуренти: чим він кращий за Toyota Land Cruiser та BMW X5?
Топ Жир
2025-04-07T14:21:37Z
На шасі MAN TGM в Україні зробили спецмашину для обслуговування метрополітену
AutoCentre
2025-04-07T14:07:57Z
Концепт Chevrolet Corvette від GM виносить C9 на радикально новий рівень
Топ Жир
2025-04-07T14:00:53Z
Це найпотужніший Defender в історії бренду: ось що показав тест-драйв новго Land Rover
Telegraf
2025-04-07T14:00:17Z
Перший Ferrari SF90 XX Spider на ринку — це особливий автомобіль
Топ Жир
2025-04-07T13:15:15Z
У США власники Tesla масово позбуваються своїх електрокарів, як зміниться ринок вживаних авто
24tv
2025-04-07T13:06:33Z
Електромобіль Kia EV3 перетворили на гігантський шоу-кар
AutoCentre
2025-04-07T13:04:10Z
Автомобільний бренд Stellantis готує гостру новинку: електричний SUV з несподіваним характером
Топ Жир
2025-04-07T12:45:44Z
Jaguar Land Rover призупиняє експорт усіх автомобілів до США
Топ Жир
2025-04-07T12:15:04Z