MY.UAНовини
Реальна ситуація з COVID-19 в Україні та чого чекати далі: ексклюзивне інтерв'ю з Ляшком
Реальна ситуація з COVID-19 в Україні та чого чекати далі: ексклюзивне інтерв'ю з Ляшком

Реальна ситуація з COVID-19 в Україні та чого чекати далі: ексклюзивне інтерв'ю з Ляшком

Ми живемо в умовах епідемії коронавірусу майже пів року. За цей час і люди, і влада мали б якось призвичаїтися до цього та навчитися з цим жити. Тому що так жити доведеться ще дуже довго. Судячи з того, як поводяться люди в повсякденному житті, і з поведінки окремих представників української влади – ми ще багато чому не навчилися.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в програмі "Перехресний допит" на 24 каналі розповів, що змінилось в системі охорони здоров'я з початку пандемії, чи виправдане введення жорсткого карантину, чи вистачає в лікарнях місць для хворих на коронавірус та чого чекати українцям у майбутньому.

Про ситуацію з пандемією в Україні

Хочу, щоб ви спробували переконати мене, що влада знає, що вона робить, і знає, що робити далі. І хочу, щоб ви переконали людей в тому, що вони мали б робити, щоб пережили цю епідемію благополучно.

Коли я йшла до вас на інтерв’ю, я слухала інтерв’ю секретаря РНБО Олексія Данілова. І на питання про те, що нас чекає далі, він сказав: "Я не хочу вас лякати цифрами", від чого одразу стало досить страшно. Скажіть нам ви – до чого готуватися і де ми зараз у порівнянні з іншими країнами світу?

Ми на своєму місці. Україна – одна з багатьох країн світу також продовжує боротьбу з коронавірусною хворобою. Ми сьогодні бачимо, що вірус поширюється на всіх континентах. Вірус викликав пандемію, яку визнала Всесвітня організація охорони здоров'я. Тому всі шукають оптимальні шляхи боротьби. Але всі чекають ліки, які матимуть специфічну дію окремо на вірус і вакцину для імунопрофілактики. Однак також паралельно з цим всі ми навчаємося жити в нових реаліях, коли коронавірусна хвороба є поруч і про неї не потрібно забувати.

Як вас переконати? Перше, у чому я вас хочу переконати – всі дії влади є правильними, це те, що ви мені не назвете жодну людину з коронавірусною хворобою, якій потрібна була госпіталізація і їй в цьому було відмовлено через те, що медик змушений був робити вибір – як це було в деяких країнах Західної Європи.

Тому всі наші дії, всі наші заходи на рівні уряду були чітко спрямовані на те, щоб не допустити колапсу системи охорони здоров'я і забезпечити якісну та ефективну медичну допомогу всім, хто її потребує. Для цього вводився карантин, карантин продовжувався. Система охорони здоров’я була підготовлена, лабораторна спроможність тестування збільшена, засобами індивідуального захисту медиків забезпечено.

Після цього розпочалися пом'якшення, які й призвели до зростання кількості випадків коронавірусної хвороби. Але це не призвело до колапсу системи охорони здоров'я, вона готова сьогодні надавати медичну допомогу всім, хто її потребує. Водночас не потрібно розслаблятися, а потрібно допомагати боротись з коронавірусною хворобою. Тому і прописуються протиепідемічні норми, яких потрібно дотримуватися бізнесу, людям, органам місцевого самоврядування. Під ефективним управлінням уряду це дозволить нам разом перемогти, а якщо й не перемогти, то продовжувати залишати захворюваність на тому рівні, який дозволятиме нам і ефективно піднімати економіку, і лікувати наших громадян.

Коли ми вводили той жорсткий карантин на початку епідемії, це аргументували тим, що медична система має підготуватися до можливого спалаху захворюваності. Чи вважаєте ви, що це було правильне рішення – що ми використали ефективно ті 2 місяці, і вся країна та економіка були, фактично, заблоковані? Якщо раптом зараз станеться спалах, (а судячи з цифр, він може статися, якщо ситуація, наприклад, восени ще загостриться, то він можливий) – чи впорається наша система в такому випадку? Чи встигли ви її підготувати за ті 2 місяці, чи недарма ми сиділи на карантині?

Недарма – це 100%. Але якщо ми говоримо про систему охорони здоров'я, підготовка і карантин виключно для підготовки – це був тільки один з елементів. Оскільки підготовка і введення карантину – це комплексне рішення, яке враховувало багато факторів. І, зокрема, ми всі говоримо про здоров'я. 

Я вже говорив, що люди не вірять в коронавірусну хворобу, доки вона не прийде в їхню родину, або в їхню сім'ю. Поки хтось не потрапляє в реанімаційне відділення. І я б не хотів, щоб це хтось відчував на собі чи своїх близьких. Це особливо небезпечна інфекційна хвороба. Так, ми сьогодні бачимо, що великий відсоток людей переносить її в легкій формі. Але водночас кількість госпіталізацій у нас в середньому 19%. Однак є області, в яких 30% людей госпіталізуються до лікарень. З них 10% потрапляють до реанімаційних відділень.


Перебіг захворювання COVID-19 / Інфографіка 24 каналу

Так, сьогодні наші медики навчились вести хворих уже за цей період часу, коли їх було небагато, коли вони не приходили масово, не призвели до колапсу. Вони навчилися вести хворих, не доводячи їх до апаратів штучної вентиляції легень. Вони надають їм медичну допомогу без реанімаційних заходів. Але це все речі, невидимі за межами лікарні. І всі думають, що це просто так все відбулось, і уряд, напевно, "переборщив" з введенням карантинних заходів. Не "переборщив".

Просто давайте запитувати в медиків, які сьогодні працюють в Чернівцях, в Закарпатті, у Львівській області, в Рівненській області. Там, де лікарні уже забиті хворими на коронавірусну хворобу, де запускаються лікарні другої хвилі. І саме медики скажуть, чи були виправданими заходи, які вживав уряд, в той конкретний момент часу.


Віктор Ляшко / Фото 24 канал

Ми бачили, як стрімко розвивається динаміка. Ми розуміли, чому вводимо карантинні заходи в березні, оскільки тоді ще був епідсезон грипу і грипоподібних захворювань. Тоді вірус, який належить до роду грипоподібних захворювань, може поводити себе зовсім інакше, ніж поводить себе влітку. При тому, що це нова хвороба, новий вірус. Циркуляцію не знають, прогнозувати досить тяжко. В різних країнах він поводиться по-різному.

Ми бачимо, що пішло на Захід. Потім чомусь повернулося на схід Європи. І Білорусь, Російська Федерація, Україна, Молдова мають підйом захворюваності, в той час, коли в західних країнах розпочинається зниження. Зараз Індія перегнала за кількістю випадків Росію. Тобто, постійно змінюється динаміка. І говорити про те, що щось передчасно, щось не передчасно – в цих умовах неможливо. Речі, які робляться, адекватні саме до епідситуації і для того, щоб система охорони здоров’я надавала якісну медичну допомогу.

Що було б, якби ми не ввели такий жорсткий карантин на початку епідемії?

Давайте не думати, що було б. Могло бути багато сценаріїв. Математичне моделювання показує різні сценарії. На початку розвитку хвороби, коли ще навіть не було в нас карантину, говорили, що при появі коронавірусної хвороби, в наших умовах готовності системи охорони здоров'я, стану економіки, наявності кількості медичних працівників і реанімаційних ліжок з матеріально-технічним забезпеченням, ми можемо дійти і до 120 тисяч летальних випадків до кінця року. Але ми бачимо, що така історія не повторилась ніде, в жодній країні.

Тобто, ці безпрецедентні карантинні заходи, які вживаються на території всього світу, всіма країнами все-таки дали свій результат. І ту кількість врятованих життів, які ми зараз зробили карантинними заходами, розпочинаючи з Уханю, і потім на території всього світу – і обмеженням повітряного простору, закриттям кордонів.

І кожна країна по-своєму реагувала, вводячи карантинні обмеження. Ми це все зможемо прорахувати і в людських життях, і у впливі на економіку через деякий час. Коли це все буде змодельовано і показано, як воно могло розвиватись в разі, якщо б не працювали карантинні обмеження.

Чи намагаєтесь ви моделювати, як буде розвиватися ситуація і до якого сценарію ви готуєтесь?

Ми намагаємось моделювати. І при тому, що для цих моделей не беремо якийсь один інститут. Ми беремо декілька моделей і порівнюємо. З нами з моделюванням працюють експерти:

  • Світового банку;
  • Національної академії наук;
  • Київської школи економіки.

Три зовсім різні сценарії, які ми розглядаємо. Паралельно там ще проводять експерти різне моделювання. Але за базу ми беремо ці 3 сценарії, порівнюємо їх між собою і ретроспективно – як вони показали себе, і проспективно – дивитись, що нас очікує.

Дивлячись на них, як ви бачите ситуацію найближчим часом, наприклад, кінець літа – осінь? До чого нам готуватись?

Нам потрібно готуватися жити в таких умовах, в яких ми живемо сьогодні, з питанням того, що буде продовжуватись адаптивний карантин. І на певних окремих адміністративних територіях може бути жорсткіший карантин, на інших можуть бути пом'якшення. Я не кажу про повне скасування. Це певне обмеження кількості людей, які можуть одночасно заходити в приміщення, маска на обличчі в громадських будівлях, обробка рук антисептиками на вході. Це ті речі, з якими нам доведеться жити трошки довше, до появи лікарських засобів або імунобіологічного препарату.

Але в певних регіонах все-таки, якщо будуть спалахи... Це показує сьогодні і Німеччина, і Іспанія, в них вже пішов на спад, але водночас Німеччина нещодавно закрила на більш жорсткий карантин 2 міста з кількістю понад 100 тисяч населення. В Австралії зараз Мельбурн також закрив певні житлові квартали на повний жорсткий карантин, де введена комендантська година для того, щоб не було поширення коронавірусної хвороби.

Зараз в Україні ви не бачите якихось таких місць, де можливий такий спалах?

Зараз ми дивимось…

Про порушення заходів безпеки в Одесі

Одеса, наприклад, не стане таким регіоном найближчим часом?

Якщо не будемо дотримуватись протиепідемічних умов, будь-яка…

Здається, там не дотримуються на пляжах.

Так, але у випадку з Одесою є питання про приїзд. Відпочивальники приїжджають і від’їжджають, і це вже потім ретроспективно ми можемо дивитись, коли будуть випадки реєструватись на території України. І подивитись, чи пов'язаний випадок коронавірусної хвороби з відпочинком, чи ні. Тому що епідситуація в Одеській області і епідситуація тих, хто відпочивав, – це вже можна дивитись в динаміці, поєднуючи і аналізуючи результати епідрозслідувань.

А ви бачили, що там відбувається на пляжах? Ви не вважаєте, що це небезпечно і що це, може, треба зупинити?

 
Натовп відпочивальників на пляжі Одеси / Фото "Українські новини"

Ми це бачили, ми це фіксуємо в рішенні Національної комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, де чітко вказуємо і органам місцевого самоврядування, і контролюючим органам – є чітко прописані норми, як можуть функціонувати пляжі. Ці ж пляжі, про які ми говоримо, не є дикими. Це пляжі або міські, або безпосередньо санаторії чи інші зони відпочинку. Вони повинні забезпечити кількість відпочивальників на цих пляжах для того, щоб дотримуватися соціальної дистанції.

Здається, вони їх не забезпечують.

Для цього органам місцевого самоврядування потрібно перестати думати про політику, про місцеві вибори. Потрібно виконувати ті рішення, які впливатимуть на стан здоров'я громади, за яку той чи інший мер міста або голова ОТГ несе відповідальність – за організацію заходів, які повинні бути.

Коли ви дивитесь на цифри, ви бачите чи ні, що Одеса вже стає джерелом розповсюдження інфекції?

Зараз більше в Одеській області все-таки Бесcарабія має спалахові точки, оскільки ми фіксуємо в Молдові підйом захворюваності. Я б не сказав, що це пов'язано з близькістю, але чомусь саме той регіон в нас також показує зростання випадків. Щодо Одеси, то знову-таки питання. Серед мешканців міста нас немає такого стрімкого зростання і не потрапляє Одеса в ті 4 національні індикатори, які визначені постановою про адаптивний карантин.

Що передбачає постанова про адаптивний карантин?

Відтепер в Україні інакше визначатимуть, в яких регіонах потрібно посилити карантин. Це вирішуватиме місцева влада на підставі рішення регіональної комісії з питань ТЕБ та НС.

Карантинні обмеження можуть посилити в регіонах, в яких:
• завантаженість ліжок в закладах охорони здоров'я становить понад 50%;
• середня кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів менша, ніж 24 на 100 тисяч населення впродовж тижня;
• коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу складає понад 11%;
• показник динаміки зростання випадків COVID-19 – понад 10%.

Тобто, там ситуація в межах допустимого?

Тому і працюють, і рішення ТЕБ та НС не приймають.

Але ви ще не знаєте, який ефект дасть…

Так, але був певний період часу, коли був приріст понад 11%, які ми передбачаємо. І до 80% за останні 7 днів, порівняно з попередніми семи днями. Це є тривожним сигналом. Потрібно органам місцевого самоврядування звернути на це увагу, про що ми вказуємо. І для цього ж у постанові уряд прописали – якщо 3 дні поспіль перевищуються ці індикатори, то головний державний санітарний лікар області повинен відреагувати, зробивши подання на голову комісії ТЕБ та НС, для того, щоб вони вже вводили адекватні заходи реагування.

Але якихось даних про те, скільки людей поїхали з Одеси з відпочинку хворими, у вас ще немає? Ви будете тільки постфактум визначати?

Так. Ми ж говоримо про інкубаційний період, який триває 14 днів. Треба, щоб пройшов певний період часу, і після цього ми будемо дивитись, порівнюючи криві захворюваності і дивитись ретроспективно, аналізувати всі історії, карти епідрозслідування.

Поки що ви не вважаєте, що треба заборонити пляжний відпочинок, якщо на пляжах немає навіть можливості дотримуватись соціальної дистанції?

Я можу вважати багато чого. Але питання в тому, що ми говоримо: пляжний відпочинок за умов дотримання всіх протиепідеміологічних норм, які прописані сьогодні в нас, є безпечний. Головне – зараз повинна бути свідомість у всіх нас. І коли ми говоримо, що йдемо на пляж оздоровитись, то треба оздоровитись так, як це прописано. Як мінімум, за 1,5 метри від групи людей, не з якою ви прийшли на пляж. Ми розуміємо, що в масках на пляжі ніхто ходити не буде. Водний шлях передачі також не зафіксовано.

Чи можна заразитися коронавірусом через воду

Я, до речі, хотіла про це спитати. Ви колись казали, що висока температура і солона вода негативно впливають на вірус. Я так розумію, що ВООЗ стверджує протилежне. І хотіла, щоб ви пояснили, наскільки безпечно купатися що в морі, що в річці, що в басейні.

Я не пам'ятаю, що про високу температуру говорили. Це ми не пов'язували з пляжним відпочинком.

Про літо загалом.

Ми говорили, що розраховували: в коронавірусу буде сезонність, як у грипу та грипоподібних захворювань.

Це не підтвердилось?

Це не підтвердилось, оскільки ми бачимо зараз червень – липень, а в нас зростання кількості випадків. Зазвичай грип і грипоподібні захворювання з квітня – травня йдуть на спад, а потім знову набирають підйом наприкінці жовтня – в листопаді, ну і зимові місяці.

Стосовно солоної води, то є заява. І про те, що водним шляхом не передається. І питання відпочинку дозволено у всіх країнах світу при дотриманні певних протиепідемічних норм.

Це стосується тільки морської води, чи і річкової?

І річкової води також.

Тобто, коли ти купаєшся в річці чи в морі, ти не можеш заразитися коронавірусом? Він не передається?

Так.

А якщо хтось плюне в ту воду, а ти її проковтнеш?

Ну, це вже називається фекально-оральний шлях передачі. А в коронавірусної хвороби – повітряно-крапельний. Тобто, біологічний матеріал, який містить вірус, при потраплянні на наші слизові оболонки, тільки тоді дозволяє…

Тобто, через воду вони туди потрапити не можуть?

Ну… ймовірність така існує, але це не є шлях, який може призвести до епідемії або до масових спалахів.

Але теоретично – купаючись, ти можеш заразитись?

Ти не можеш виключити, тому що купаючись може бути той самий соціальний контакт, можут крапельки слизу при чханні, кашлянні або диханні вийти від хворої людини, і може бути таке саме інфікування. Тобто, питання соціальної дистанції.

Це так само стосується і басейну?

Так.


Правила перебування на пляжі / Інфографіка 24 каналу 

Про прогнози щодо ситуації з коронавірусом

Ті цифри, які ви бачите зараз, як ви прогнозуєте – наскільки буде збільшуватись кількість хворих далі влітку, восени? Зараз у нас в середньому буває, що 900 хворих на день. Як ви бачите – як буде далі ситуація розвиватись?

Ми вже декілька разів казали, що ми не говоримо про прогнози. Оскільки хвороба нова і прогнозувати її такими цифрами для того, щоб потім показати "ось МОЗ прогнозувало, так відбулось" – ми цього не робимо. Ми робили декілька презентацій, як воно могло бути, але це за математичними моделями. Тому ми оцінюємо реальну епідситуацію, відслідковуємо ретроспективно, що впливає або на збільшення, або на зменшення кількості випадків коронавірусної хвороби на території України і оперативно реагуємо на цю ситуацію. Прогнози в нас є, але пустити все і сподіватися виключно на якийсь прогноз – ми так не будемо.

Тому наше завдання сьогодні:

  • чітко говорити про певні протиепідемічні норми, яких повині дотримуватися всі;
  • регулювати певні сфери економіки, які можуть створювати небезпеку і загрозу для поширення коронавірусної хвороби;
  • покращувати комунікації, нарощувати спроможності на тестування і систему охорони здоров'я для надання медичної допомоги.

Але коли Олексій Данілов каже: "Я не хочу вас лякати", це він про що? "Не хочу вас лякати цифрами", – це він про які цифри?

Це в нього треба запитати.


Олексій Данілов / Фото 24 каналу

Ви ж розглядаєте найбільш оптимічний і найбільш песимістичний прогноз? Що в найгіршому випадку нас може чекати, ви готувалися до такого?

Звичайно, готувались. І коли ми впроваджували карантин, ми також говорили: якщо в нас буде більше, ніж 2% інфікованих людей, то наша система охорони здоров'я не витримає. Кількість реанімаційних ліжок, яких потребують, – особливо, якщо це буде в короткий проміжок часу, в так зване пікове навантаження – навіть якщо ми залучимо всі ліжка, які є в операційних, лікарнях другої-третьої (хвилі – 24 канал), високопрофільних лікарнях, ми не зможемо надавати цю медичну допомогу. І це найбільший ризик, якого нам вдалось уникнути за цей період.

Про кількість місць для пацієнтів, хворих на коронавірус

Якщо говорити не у відсотках, а просто в цифрах. Зараз у нас хворих на коронавірус – скоро буде 50 тисяч. Так?

Ні, зараз хворих…

Загалом захворіли 50 тисяч, зараз – десь 20 тисяч. Скільки тисяч хворих можуть витримати наші лікарні?

Зараз хворіє 25 тисяч українців, саме активних хворих. Коли ми говоримо, скільки можуть витримати – питання, що ми дивимось, який відсоток госпіталізованих. З цих 25 тисяч чотирьом з половиною тисячам надається (медична допомога – 24 канал) в закладах охорони здоров'я.

Тобто, кожний п’ятий.

Так. А тепер говоримо: у нас 25 тисяч ліжок підготовлені в першій хвилі, 10 тисяч уже підготовлені в другій хвилі. І ми можемо додатково ще перепрофільовувати, це так звана третя хвиля лікарень. І на це передбачено фінансування в Національній службі здоров'я України.

Тобто, загалом це скільки буде ліжок?

35 (тисяч – 24 канал) ліжок зараз готові до прийому хворих. Але це не означає, що це вже наша верхня межа. Ми готові до перепрофілювання інших ліжок. І ми також розглядали декілька варіантів щодо доцільності розгортання так званих мобільних госпіталів у Палаці спорту, у виставкових центрах. Поки що в Україні немає такої необхідності. І матимемо надію, що ми всі свідомі будемо робити ті речі, які від нас вимагає уряд.

Ви бачите, що не дуже свідомі. Ресторани після 22:00 працюють, фото викладають.

Знову ж таки – хочу закликати всіх і попросити вас також закликати. Тут питання не в тому, що ми повинні вимагати, бійгати й контролювати, наказувати. Насамперед треба змінювати свідомість і підхід, оскільки так, зараз важкий період часу для всьго світу – як для здоров’я, так і для економіки. І треба зробити свій внесок, захищаючи і дбаючи про своє власне здоров’я і допомогаючи долати епідемію.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
За місяць на сході Росія втратила понад 35 тисяч військових - Сили оборони
УкраинФорм
2024-12-02T10:33:35Z
Російський зек забивав собі цвях у груди, щоб не воювати на Курщині - як про це дізналися Галицькі десантники
ZN UA
2024-12-02T10:33:33Z
Подільський міст нарешті "поїхав": Кличко показав відео проїзду транспорту
24tv
2024-12-02T10:27:21Z
Нова загроза на Купʼянському напрямку: військовий експерт пояснив, у чому небезпека для ЗСУ
Политека
2024-12-02T10:25:29Z
У листопаді ворог 26 разів атакував Харків
Мій Харків
2024-12-02T10:10:01Z
У Харкові за тиждень на грип та ГРВІ захворіли 850 осіб
Мій Харків
2024-12-02T10:09:54Z
Школа у Тернополі, яку пошкодило вибухом, тимчасово працюватиме онлайн
УкраинФорм
2024-12-02T10:09:51Z
Війська РФ обстріляли з дрона передмістя Херсона, поранений чоловік
УкраинФорм
2024-12-02T10:03:16Z
Росіяни просуваються в Кураховому та на Дніпропетровщину: як змінилася лінія фронту за тиждень
24tv
2024-12-02T10:00:54Z
У протестах в Грузії Кремль побачив "ознаки Помаранчевої революції"
ZN UA
2024-12-02T10:37:40Z
У пункті пропуску «Лужанка – Берегшурань» на кордоні з Угорщиною оформили першу вантажівку
УкраинФорм
2024-12-02T10:31:13Z
Відповідь США на ворожу діяльність Кремля занадто часто була дуже м'якою — The Hill
ZN UA
2024-12-02T10:31:06Z
Заволодіння землею на Сумщині: САП завершила слідство у справі Сольського
УкраинФорм
2024-12-02T10:30:30Z
Есмінці США знищили ракети і дрони хуситів, які атакували американські кораблі в Аденській затоці
УкраинФорм
2024-12-02T10:28:55Z
Дипломати та військові РФ тікають із Сирії - розвідка
УкраинФорм
2024-12-02T10:27:39Z
"Капітуляції не буде": Зеленський готовий повертати території України дипломатично, але є умова
Фокус
2024-12-02T10:27:26Z
Політв'язня Рустема Сейтмеметова вивезли з колонії до лікарні
УкраинФорм
2024-12-02T10:25:45Z
Країни НАТО цього тижня планують підтвердити зобов’язання щодо допомоги Україні
Европейская правда
2024-12-02T10:25:32Z
Чому люди у Фінляндії їдять неочищену картоплю
24tv
2024-12-02T10:12:41Z
Що не варто робити, якщо у вас безсоння
24tv
2024-12-02T09:45:21Z
Що буде, якщо вставити гілку алое вера в банан
GlavRed
2024-12-02T09:27:40Z
Названо наукову причину, чому люди прокидаються за декілька хвилин до будильника
TSN
2024-12-02T08:36:21Z
Вчені розкривають, як ракові клітини обходять хіміотерапію
Portaltele
2024-12-02T08:31:38Z
Адаптуйтесь або втратите роботу: ШІ розповідає про зміни на ринку праці
InternetUA
2024-12-02T06:43:19Z
За даними вчених, ця проста звичка може збільшити тривалість життя
Portaltele
2024-12-02T06:31:38Z
Їжте на здоровʼя: спростовуємо 4 міфи про гостру їжу, в які вірить більшість українців
24tv
2024-12-02T06:03:06Z
Смерть від сказу: чоловік помер через місяць після укусу кажана
24tv
2024-12-01T21:12:38Z
У Києві пройде фестиваль «Вечори французького кіно»
Вива
2024-12-02T10:30:52Z
Светр з оголеними плечима знову у моді – його починають носити всі модниці
24tv
2024-12-02T10:30:04Z
Телеканал «2+2» розпочав зйомки детективного серіалу «Охоронець»
Детектор М
2024-12-02T10:27:43Z
Зірка "Кварталу 95" Юрій Великий одружився і показав свою кохану - відео
Фокус
2024-12-02T10:25:52Z
У Музеї війни відкриється виставка українських ялинкових прикрас
УкраинФорм
2024-12-02T10:18:56Z
Від співочого ректора до успішного лідера: новий фотоальбом про Михайла Поплавського
Политека
2024-12-02T10:06:48Z
750 годин кропіткої роботи: дочка Гвінет Пелтроу з'явилася на балу в сукні Valentino
Фокус
2024-12-02T10:06:47Z
Гарік Бірча заговорив про 3-річну донечку і про який пропущений момент в її дорослішанні шкодує
TSN
2024-12-02T10:06:44Z
«Суспільне Чернігів» презентує документальний фільм «Навчання на межі»
Детектор М
2024-12-02T10:01:12Z
Ціни на молоко-сировину зросли через активізацію попиту на українське вершкове масло
Agravery
2024-12-02T10:37:20Z
"Сюрприз" під ялинку: з 1 січня подорожчають одразу три комунальні послуги
Знай
2024-12-02T10:30:07Z
Злотий дорожчає у перші дні зими: яка вартість польської валюти сьогодні
24tv
2024-12-02T10:27:59Z
Україна позитивно вплине на економіку ЄС в разі вступу - президент Євроради
УкраинФорм
2024-12-02T10:22:17Z
На Житомирщині збудували картоплесховище на 10 тис тонн
AgroNews
2024-12-02T10:09:48Z
Курс біткойна знову рухається вгору: яка ціна на сьогодні
24tv
2024-12-02T10:06:28Z
Названо українські компанії, які мають найбільше податкових боргів
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T10:06:20Z
Як порахувати власну пенсію залежно від розміру зарплати
24tv
2024-12-02T10:06:14Z
Директор Центру досліджень енергетики заявив, що відключення світла триватимуть всю зиму
Комсомольская правда
2024-12-02T10:01:52Z
Жінка зняла старий ламінат і була шокована, що він приховував: відео зі 100-річною знахідкою
24tv
2024-12-02T10:36:07Z
Як відбуваються рейди на концерти: Черкаський ТЦК дав роз'яснення
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T10:33:04Z
Студентам-чоловікам дозволено виїжджати за кордон: у МОН розповіли деталі
ZN UA
2024-12-02T10:27:10Z
ВАР передала чергову партію транспортних засобів для ЗСУ
Agravery
2024-12-02T10:22:23Z
Україна має ударні дрони, які можуть долати 1800 кілометрів - Федоров
УкраинФорм
2024-12-02T10:21:59Z
Є три варіанти розвитку подій: у ГУР розповіли про участь військових КНДР у війні проти України
УкраинФорм
2024-12-02T10:18:44Z
Розпочався Національний тиждень дитячого читання
УкраинФорм
2024-12-02T10:18:20Z
Сили оборони отримають популярну модель армійського екскаватора
InternetUA
2024-12-02T10:16:04Z
Блогерка Юля Верба охрестила доньку та показала перші фото з таїнства
24tv
2024-12-02T10:06:35Z
Суд дав 5 років умовно неповнолітньому, який на замовлення інтернет-кураторів з рф готував диверсію на залізниці
InternetUA
2024-12-02T10:28:09Z
У центрі Чернівців горіли намети гуманітарного штабу міжнародної організації Remar S.O.S
УкраинФорм
2024-12-02T10:27:46Z
Смертельна ДТП у Дніпрі: 17-річного водія BMW вже ловили без прав, — соцмережі
Фокус
2024-12-02T10:27:13Z
Викрито членів організованої групи, які фабрикували висновки ВЛК та переправляли ухилянтів через держкордон
Украина Криминальная
2024-12-02T10:21:47Z
Судитимуть 40 учасників злочинної організації, які збували наркотики на Черкащині
Украина Криминальная
2024-12-02T10:18:40Z
Ухилення від мобілізації за $6-12 тисяч: у Києві оголосили підозри лікарю та службовцю військкомату
УкраинФорм
2024-12-02T10:18:10Z
Атака дрона на Тернопіль: одна людина загинула, четверо – поранені, 94 евакуйованих
24tv
2024-12-02T10:15:03Z
Туман паралізував аеропорт Кракова, внаслідок цього скасували сім рейсів
Европейская правда
2024-12-02T10:07:24Z
Жителя Ізмаїльського району судитимуть за нанесення смертельного ножового поранення знайомому
Украина Криминальная
2024-12-02T09:57:49Z
Секрети довголіття: основні правила довгого життя японців
TSN
2024-12-02T10:36:25Z
Прочитайте, перш ніж запалити ароматичні свічки: чи безпечні вони і як впливають на здоров'я
24tv
2024-12-02T09:21:34Z
Ситно і швидко: рецепт смачних пиріжків нашвидкуруч
Фокус
2024-12-02T09:12:28Z
Перевірений роками та аплодисментами гостей: збережіть рецепт медового тортика до свят
24tv
2024-12-02T08:45:04Z
Заощаджувати енергію неймовірно просто: 5 лайфхаків, про які ви не знали
24tv
2024-12-02T08:36:04Z
Три знаки Зодіаку, яким пощастить у грудні
360ua.news
2024-12-02T08:18:05Z
Лише марно збільшує рахунки: чому не можна перевантажувати пральну машинку
24tv
2024-12-02T07:30:17Z
Іспанське місто придумало, як побороти пекельну спеку: що таке "кліматичні острови"
24tv
2024-12-02T07:18:10Z
Астрологи розкрили карти, які знаки зодіаку є найкращими партнерами для тривалих стосунків
24tv
2024-12-02T07:09:40Z
Не його рівень, – Джошуа впевнено назвав переможця реваншу Усик – Ф'юрі
24tv
2024-12-02T10:36:49Z
Одна з головних зірок АПЛ вирішив змінити клубну прописку та перейти в Барселону
24tv
2024-12-02T10:27:23Z
Українські тхеквондисти виграли чотири нагороди на змаганнях у Румунії
УкраинФорм
2024-12-02T10:18:07Z
Микитишин – про перемогу над Поліссям: Хочеться подякувати Твердохлібу, він молодець
Football.ua
2024-12-02T10:16:34Z
Олександр Овчаренко знову став першою «ракеткою» України
УкраинФорм
2024-12-02T10:06:28Z
Марта Костюк залишається у топ-20 рейтингу WTA
УкраинФорм
2024-12-02T09:57:50Z
Салах повторив рекорд Руні в АПЛ
Football.ua
2024-12-02T09:46:57Z
Колишній гравець Барселони з порваними "хрестами" віддав переможний асист у півфіналі МЛС
24tv
2024-12-02T09:30:21Z
Ротань: Чорноморець нам допоміг, можна так сказати, легко закінчити цей матч
Football.ua
2024-12-02T09:13:58Z
Мобільний застосунок ОРАНТА: нові можливості для бізнесу через партнерську інтеграцію
AutoCentre
2024-12-02T10:39:11Z
Канада просить вас голосувати за назву нового зонда, який висадиться на Місяць
24tv
2024-12-02T10:36:45Z
Microsoft попередила власників старих ПК із Windows 11 про можливі проблеми
InternetUA
2024-12-02T10:31:12Z
Нічого містичного: вчені пояснили таємницю Лохнеського чудовиська
24tv
2024-12-02T10:27:44Z
Штучний інтелект проєктував вітровий генератор, який вразив своєю ефективністю
24tv
2024-12-02T10:21:14Z
Шольц, який приїхав до Києва з загадковою валізою, став героєм мемів
Комсомольская правда
2024-12-02T10:16:32Z
У Китаї виявили гігантський кратер від удару великого метеорита
InternetUA
2024-12-02T10:01:53Z
Рецензії на нову гру про Індіану Джонса з'являться вже цього тижня – злив журналістів
24tv
2024-12-02T10:00:31Z
Учені придумали роботів, які працюють на енергії горілки
InternetUA
2024-12-02T09:46:24Z
В Україні стартували продажі нового Honda Civic з витратою 2,1 л/100 км: оголошено ціни
ЗаРулем
2024-12-02T10:22:22Z
Незвичне купе: розсекречено перший Jaguar нового покоління
AutoGeek
2024-12-02T10:15:51Z
Тюнери перетворили BMW X6 M на справжнього звіра: він потужніший за Ferrari Purosangue
AutoCentre
2024-12-02T10:09:58Z
Рідини для електромобілів – електричне майбутнє з Castrol
AutoCentre
2024-12-02T09:46:13Z
Залишились лічені дні: Норвегія планує відмовитись від авто з ДВЗ
AutoGeek
2024-12-02T09:45:27Z
Що робити, щоб не пітніли вікна в машині: п'ять ефективних способів без кондиціонера
TSN
2024-12-02T09:36:11Z
Чому тривала їзда на задньому ходу може пошкодити ваш автомобіль?
360ua.news
2024-12-02T09:22:13Z
YASNO та “АВТ Баварія” запускають програму для спрощення зарядки електроавтомобілів
AutoGeek
2024-12-02T09:16:29Z
Культовий Mustang з особливим забарвленням забули на 26 років у старому гаражі
AutoCentre
2024-12-02T09:16:28Z