День родини в Україні святкують 8 липня вже кілька років поспіль. Але це доволі молоде свято. адже його почали відзначати щорічно лише з 2012 року.
Цікаво, що День родини припадає на день Петра і Февронії, покровителів сім'ї та шлюбу. Їхній шлюб є зразком християнського шлюбу.
Указ Президента про "Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят" був підписаний 30 грудня 2011-го. Цю дату відзначають тільки в Україні. У світі ж є День сім’ї, більшість країн відзначає його 15 травня – ця дата встановлена Генеральною Асамблеєю ООН ще в 1993 році.
День родини: історія і символізм свята
Покровителями свята є Петро і Февронія. Благовірний князь Петро був другим сином муромського князя Юрія Володимировича. Він вступив на муромський престол в 1203 році.
За кілька років до цього князь Петро захворів проказою, від якої ніхто не міг його вилікувати. У сонному видінні князеві було відкрито, що його може зцілити Февронія, дочка "дереволаза-бортника", який добував дикий мед. Вона жила у селі Ласкавому в Рязанській землі.
Февронію слухалися дикі тварини, вона знала властивості трав і вміла лікувати недуги, була красивою, благочестивою, мудрою і доброю дівчиною. Князь пообіцяв одружитися з нею після зцілення. Февронія зцілила князя, проте він не дотримав свого слова. Хвороба поновилася, а Февронія знов вилікувала його і таки вийшла за нього заміж.
Коли Петро успадкував престол, бояри не захотіли мати княгиню простого звання, заявивши йому: "Або відпусти дружину, яка своїм походженням ображає знатних баринь, або залиш Муром". Тоді пара на човні відплила по Оці і почала жити простим життя, насолоджуючись тим, що разом.
У День родини вшановують Петра і Февронію
У Муромі ж почалися міжусобиці і вбивства за престол. Тоді бояри схаменулися, зібрали раду і вирішили кликати князя Петра. Князь і княгиня повернулися. Февронія ж зуміла заслужити любов городян.
У похилих роках князь і княгиня прийняли чернечий постриг у різних монастирях з іменами Давид і Єфросинія. Вони хотіли померти в один день і заповіли покласти їхні тіла в одній домовині, заздалегідь приготувавши гробницю з одного каменю з тонкою перегородкою. Так і сталося – померли вони в один день і годину – 25 червня (за новим стилем – 8 липня) 1228 року.
Ідеї для святкування Дня родини
У цей день намагайтеся приділити своїм рідним побільше уваги та подарувати радісні емоції.
Ви також можете провести День родини у незвичний спосіб. Пропонуємо вам декілька варіантів:
– поміняйтеся ролями: нехай ваші діти спробують побути батьками, а ви – дітьми (тільки не забудьте встановити правила);
– здійсніть список мрій – складіть його всією родиною і за один день намагайтеся втілити якомога більше;
– влаштуйте квест з незвичним маршрутом, поділіться на команди;
– приготуйте спільну вечерю, поділивши між собою обов’язки.
– обійміть членів своєї родини, скажіть їм, як ви їх любите і цінуєте, поділіться своїми почуттями.
У будь-якому разі цей день – лише привід провести час із родиною по-особливому. Даруйте щасливі миті рідним щодня, без лімітів і бережіть своїх близьких.
Як святкують в Україні День родини
Зазвичай 8 липня в багатьох містах та селах України організовуються різноманітні сімейні заходи, такі як фестивалі на відкритому повітрі та пікніки.
Цей день не оголосили офіційним вихідним, тому його варто святкувати в колі родини – саме так, як подобається вам. Може евлаштувати смачний сніданок чи вечерю в колі родини, піти на пікнік чи озеро, подивитися разом фільм тощо. Головне – насолоджуватися присутністю один одного.
Рідні в цей роблять приємне своїм близьким, влаштовують тематичні вечори, конкурси та розваги. Радимо створити у своїй сім'ї власні традиції, це зробить вас дружніми, а родинні зв’язки стануть міцнішими.