MY.UAНовини
Коли вакцина від COVID-19 з'явиться в Україні: Ляшко розкрив деталі
Коли вакцина від COVID-19 з'явиться в Україні: Ляшко розкрив деталі

Коли вакцина від COVID-19 з'явиться в Україні: Ляшко розкрив деталі

У МОЗ заявили, що Україна веде перемовини про придбання вакцини проти COVID-19, як тільки її виготовлять. Однак соцопитування показують, що лише менше половина українців готові зробити щеплення.

То чи отримає Україна вакцину від COVID-19, чи планує влада провести масове тестування та вакцинацію українців та як послаблення карантину повпливало на кількість хворих – читайте в другій частині інтерв'ю у програмі "Перехресний допит" на 24 каналу з головним санітарним лікарем країни Віктором Ляшком.

Про доцільність послаблення карантину

В Києві дозволили працювати ресторанам після 22:00. Це чимось реально аргументовано? Чи це тому, що все одно ніхто не дотримується цих обмежень?

Це запитання до місцевої влади, чому вони дозволили.

А у вас є для них запитання? Ви вважаєте, що ресторани і розважальні заклади мають працювати після 22:00?

Ми прописали в постанові про адаптивний карантин чіткі заборони, які повинні функціонувати до 31 липня. Потім прописали 4 індикатори – в разі, якщо 3 дні поспіль хоча б один з них перевищується, органи місцевого самоврядування повинен вживати заходи щодо введення жорсткішого карантину. Ми бачимо, що відбувається не стільки в закладах громадського харчування після 10 вечора, як в нічних клубах, які також відкриваються як заклади громадського харчування. Там неможливо дотримуватися соціальної дистанції, а людям, які надають сервісні послуги, чи офіціантам – перебувати в масках.

Відповідь на питання, чому вводяться обмеження – для того, щоб не функціонували нічні клуби. Зараз хтось щось дозволяє – це питання знову ж таки для органів місцевого самоврядування. Це вони потім прийматимуть певні рішення.

Коли ми говоримо про обмеження, то складається враження, що ми взяли найгірше від двох систем введення обмежень, які використовувалися у світі. Ми, як в Ухані, запровадили жорсткий карантин на самому початку. І це дуже негативно вплинуло на економіку. А зараз, коли ми вже все відпустили, ввели адаптивний карантин, скасували деякі обмеження, – люди почали себе поводити наче за шведським сценарієм. Який також досі не довів, що він має певні переваги над адаптивним карантином чи повною ізоляцією. Таке враження, що ми взяли найгірше з цих систем. Чому так? Чому не повністю той чи той сценарій?

В нас чомусь так всі налаштовані, що все, що робиться владою – це найгірше. Там десь все робиться гарно, а в нас все найгірше. Давайте поїдемо, подивимося по тих країнах й послухаємо враження про Україну. Там будуть говорити: "Україна молодці – вчасно ввели", "Дозволили виходити з карантину, не поклавши на коліна економіку".

А ви вважаєте, що ми її не поклали?

Я вважаю, що ми спрацювали ідеально. Ми працюємо і економіка зростає. Якими були б наслідки, якби ми не запровадили карантин – ми зараз не можемо сказати. Наслідки, які могли бути в конкретних випадках – ми їх чітко бачимо із запровадженим карантином. Й ми чітко бачимо, як ми далі впливаємо.

Ми розпочали поетапний вихід з карантину, можливо, одні з перших із Східної Європи і країн Європейського Союзу. Питання в іншому – не потрібно адаптивний карантин і пом'якшення сприймати як повну відмінну. Для цього треба трохи ще допрацювати нам всім і зрозуміти, що ми не подолали ще хворобу. Ми ще в ній і вчимося з нею жити.

Віктор Ляшко / Фото 24 каналу

Я знаю, важко жити в карантині, боятися чогось. Люди звикають так само як і до пострілів, але це не є нормою. І нам треба робити все можливе для того, щоб не потрапляли українці до реанімаційних відділень і не помирали від коронавірусної хвороби.

Мабуть, не варто зараз розраховувати вам на те, що люди будуть свідомими й будуть дотримуватися тих рекомендацій, які ви їм даєте. Адже якщо в тебе в оточенні немає людей, які захворіли – ти не віриш, що тебе взагалі чекає якась небезпека. Коли люди бачать приклад, який ви з президентом подавали, заходячи до кафе без масок, вони розуміють – мабуть, це не так серйозно, якщо можна ось так. Тому ви маєте контролювати ситуацію, наприклад, штрафами якимись або контролювати органи місцевої влади, які мають стежити за цим. Наскільки ви це робите й наскільки ви намагаєтеся це контролювати адміністративними методами? І про ваші штрафи та походи без масок – чи вважаєте ви, що це було помилкою, чи зробили якісь висновки?

Я свої висновки зробив і штраф заплатив. Ми, як влада, здійснюємо контроль і розпочинаємо перевірки – як і бізнесу, так і людей, які не дотримуються правил. Ми переорієнтовуємо всі контролюючі органи на те, щоб насамперед органи місцевого самоврядування та бізнес створили умови для дотримання. Ми повинні покращити комунікацію для того, щоб люди вірили – те, що ми робимо, це не просто так, а для того, щоб зберегти здоров'я. Сьогодні той час, коли ми можемо, консолідуючи зусилля, знижувати захворюваність.

Як тільки є певні обмеження – вони виконуються й захворювання зменшується. Як тільки є певні пом'якшення, то розпочинається: "Ага, в нас все ж таки карантин скасували, замість 10 автобусів на маршруті випущу 5". Це економічно вигідно перевізнику, людей набивається більше в автобус, а це більше соціальних контактів, менше фізичного дистанціювання – розпочинається зростання. Ніхто один не переможе. Уряд з контролюючими органами не впорається.

Тоді вже тільки комендантські години. А цього ми хочемо? Ніхто цього не хоче. Люди самі не впораються, якщо не будуть створені умови органами місцевого самоврядування для перевезення, на пляжах соціальна дистанція і т.д. Чому там зараз не дотримуються? Тому що не інвестували туди роками. Якомога в менших умовах хочуть отримати якомога більше прибутку.

В нас же немає берегової лінії, як в тій самій Туреччині або європейських країнах. Чомусь не інвестують, не забезпечують, а потім розпочинаємо кивати наверх й і говорити "там не зробили". Чому в метро набивається битком людей? Тому що, знову ж таки, коли останній раз оновлювався вагонний склад? Як часто та як швидко ми можемо розвести людей, щоб не було накопичення?

Як місцева влада відреагувала на наші заклики розсунути в часі початок і закінчення роботи певних бізнесових сфер? Та ніяк. Поки не внесли в розпорядження уряду і не зобов'язали державних службовців переходити. Це все речі, галочки, а потім чомусь кивають на уряд, головного санітарного лікаря, міністра, що ніхто нічого не робить і отак воно й буде.


Карантин продовжили до 31 липня / Інфографіка 24 каналу

Чому кількість хворих на COVID-19 збільшилась 

Зараз те, як зростають цифри кількості хворих – це наслідок того, що ми скасували обмеження, чи ми стали більше робити тестів?

У нас є чіткі графіки, які показують, що зростання захворюваності відбулося після пом'якшення карантинних заходів. Чітко простежується тенденція. Так, ми наростили тестування і це тестування також призвело до збільшення, але воно не є прямопропорційним. Оскільки чим більше тестувань (якщо в нас випадки реєструються на рівні 700 – 800), то збільшення кількості тестувань призводить до виявлення такої ж кількості хворих, але відсоток виявлених зменшується. Тобто, ось цей коефіцієнт, про який ми говорили, 10 – 11, які для нас на сьогодні найбільш характерний. З усіх протестованих ми десь близько 10% виявляємо випадків.

Тобто, з усіх протестованих людей, десь у 10 виявляється хвороба вперше, правильно розумію?

У 10%.

У 10% з усіх, кому зробили тести?

Так. Але це знову ж таки залежить від когорти, яка обстежується. Якщо в цій когорті будуть переважати люди з симптомами – цей відсоток буде зростати. Якщо в когорті протестованих будуть люди, які були контактні, цей відсоток зменшуватиметься. Це ми так загалом говоримо і в динаміці. Але в кожний конкретний день у кожній конкретній групі протестованих цей відсоток різний.

Про масове ПЛР-тестування

А кому ви зараз робите ПЛР-тести, яким групам?

Всім, хто прописаний в алгоритмі тестування і хто його потребує: людям з симптомами, контактним особам. Це основні групи.

І ви не збираєтесь розширювати цей список? Ви не плануєте переходити до тієї моделі, в рамках якої ми могли б протестувати якомога більшу кількість населення?

Чому? Ми переходимо.

Чому – це моє питання. Плануєте ви чи ні?

Ну, ви одразу так: "Ви не збираєтесь переходити". Ми збираємось, ми переходимо, ми постійно розширюємо кількість людей, які підлягають тестуванню.

Але питання в тому, що ми сьогодні не готові за бюджетні кошти тестувати всіх, хто хоче протестуватись.

Якщо немає направлення лікаря, який має підстави людину направити на тестування, або це не мобільна бригада забрала зразок, а людина бажає поїхати на відпочинок за кордон і хоче протестуватись бюджетним коштом – це ми сьогодні не робимо. Надалі – можливо, якщо буде дозволяти економіка і спроможності лабораторій.

Ми це не робимо, тому що в нас немає грошей на достатню кількість тестів чи в нас недостатньо лабораторії? Чи чому?

Тому що ми сьогодні спрямовані на контроль інфекції на території. І наші лабораторії перелаштовані саме на тестування тих людей, хто потребує, для того, щоб локалізувати вогнища коронавірусної хвороби на певній території. Забирають в людей з симптомами, в контактних, в медиків, в працівників силових структур, в людей, які госпіталізуються до лікарень.

Наскільки я розумію, ті країни, які зробили найбільшу кількість тестів, деякі взагалі зробили майже поголівне тестування населення, їм вдалося досить швидко приборкати епідемію. Чому ми не можемо піти цим шляхом? В нас не вистачає грошей і ресурсів, чи ви вважаєте це непотрібним?

Знову ж таки – це потрібно дивитися в динаміці і говорити. Коли ми говоримо про те, що відбувалось, і всі відкривають сайти, де показано рівень тестування на мільйон населення...

Ми зараз на якомусь сотому місці у світі за кількістю тестів.

Рівень тестувань на мільйон населення з початку епідемії. Давайте подивимося за 2 останні тижні, і ви побачите місце України.

Яке воно?

Воно не соте. Ми зараз тестуємо більше ніж швейцарці, австрійці, менше, ніж поляки. В певний період часу ми тестуємо стільки ж, скільки, наприклад, італійці. Тому питання в тому, що ми так виросли від тестування – ні. Просто є накопичувальний ефект. Наприклад у італійців кількість людей, які були контактними, які були з симптомами у лютому, була величезна. У нас тоді ще не було жодного випадку зареєстрованого і ми тестували за алгоритмами ВООЗ – коли спочатку виключали грип і ГРВІ, а після цього переходили на тестування коронавірусної хвороби.

Глобальні рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я були спрямовані таким чином  через глобальний дефіцит тест-систем. І вони спрямовувались насамперед туди, де потрібно було реагувати досить швидко і брати ситуацію під контроль. Ми за цей час наростили потужності, і ми продовжуємо це робити. Зараз, буквально цими днями, робимо нові поставки обладнання до лабораторій, які дозволять ще вдвічі, а то й втричі збільшити кількість тестувань в державних лабораторіях. Паралельно з цим, маючи 3 лабораторії на початку, 25 – у квітні, ми зараз маємо 82 лабораторії, які проводять ПЛР-діагностику. І це ще не кінець, вони ще розширюються.

Тобто, я правильно розумію – ви просто не бачите необхідності робити тестування всім?

Всім – кому? Хто виходить до супермаркету просто брати якийсь товар?

Хто виїжджає з Одеси з курорту?

Можливо, і бачитимемо в цьому доцільність. Але треба розуміти і економічну, і епідеміологічну доцільність. Контакт з контактною особою чи контакт з хворим через день – два не дасть позитивного результату. Тому що повинен відбутись певний інкубаційний період. Є певний проміжок, в який полімеразно-ланцюгова реакція не покаже результат. І це людину вводить в оманливе відчуття безпеки. І вона може продовжувати контактувати, розуміючи, що "в мене ж ПЛР був негативний", а через 2 – 3 дні з'являються симптоми, і "ну в мене ж ПЛР був негативний, то це не коронавірусна хвороба".


ПЛР-тест та експрес-тест – в чому різниця / Інфографіка 24 каналу

Та кількість тестів, яка робиться зараз в середньому по країні – це близько 7 – 10 тисяч, так?

В нас на вихідні – це 6 – 10 тисяч. В будні дні – 10 – 14 тисяч.

Ви бачите користь від того, що кількість зроблених тестів збільшується?

Так.

Це дозволяє нам що: виявити більшу кількість інфікованих, чи залежність зворотна – в нас збільшується кількість інфікованих, тому більше тестів?

Я не буду відповідати на це запитання. Я скажу прямо: кількість тестувань, яка проводиться в Україні, дозволяє нам вчасно контролювати і локалізувати вогнища інфекційної хвороби. Тому ми і робимо, навіть забираємо в певних областей, в яких спокійна епідситуація, допомагаємо проводити дослідження тим областям, в яких напружена епідситуація. Оскільки нас цікавить не дослідження заради дослідження і діагностики хвороби. Тому що підходи до лікування не зміняться, немає специфічної терапії. Зміняться тільки виявлення і локалізація вогнища, опитування контактних і робота з контактними.

Ви вважаєте, що так, як це робиться зараз – воно ефективно, дає результат?

Воно дає результат, і ми не бачимо стрімкого зросту. Питання в тому, чи вистачало в нас епідеміологів, вірусологів. З самого початку нам допомагають з контактними особами поліцейські. З самого початку епідемії прикордонники виконували і продовжують виконувати температурний скринінг, виконуючи функцію медичного працівника. Тому питання готовності системи до реагування в таких масштабах – це знову ж таки, під знаком питання. І наше основне завдання зараз – підготувати систему, перепрофілювати систему протиепідемічного захисту для того, щоб вона завжди була готова реагувати на такі випадки.

Що для цього треба зробити?

Це не таке дешеве задоволення – утримування системи готовності до реагування. Оскільки, якщо немає рік – два, розпочинають всі економісти, політики задумуватись – а навіщо ми це тримаємо. А ми тримаємо, бо раз у 5 – 10 років виникають такі випадки. Минулий свинячий грип, зараз ми маємо коронавірусну хворобу. Тому я думаю, що світу показало, що треба, аби в кожній країні була система реагування. І в нас також буде вибудовуватися. Зараз ми маємо декілька моделей, як відновити систему протиепідемічного захисту. Вона відновлюється, але в який бік, як буде вибудована ця вертикаль в державній системі управління – я думаю, що найближчим часом це буде прокомуніковано.

Ви вважаєте, що нам доведеться все одно прийти до тієї ситуації в країні, коли коронавірусом перехворіє більшість населення, тільки так виробиться якийсь імунітет? Чи нам просто треба чекати, доки з'явиться вакцина і всі люди не перехворіють – 80% чи 100% населення?

Перше – немає заяви, що люди, які перехворіли, мають стійкий імунітет до хвороби. Зараз проводяться тільки дослідження. Друге – формування колективного імунітету шляхом захворілих, щоб всі перехворіли – це середньовічний підхід. Він не повинен застосовуватися в XXI столітті. Тому ми повинні не просто сидіти і чекати, ми повинні виконувати всі протиепідемічні вимоги до того, поки не з'явиться специфічна терапія і вакцина для тотальної профілактики.

Коли чекати на вакцину від COVID-19

Ви думаєте, що перехворіє більшість населення?

Ні. Я зараз бачу, що в розробці 141 вакцина, 7 виробників уже переходять до третьої клінічної стадії. Одна вакцина уже в третій клінічній стадії. Я маю надію, що незабаром вакцина з'явиться і будемо проводити імунопрофілактику, яка буде формувати імунітет.

А незабаром – це про який проміжок часу йдеться?

Якщо може розпочатися третя клінічна стадія, то ми говоримо, що десь до кінця року ми матимемо результати клінічних випробувань і навесні у нас уже повинно бути масове виробництво зареєстрованої, перепровіреної, безпечної вакцини, яка буде використовуватися для імунопрофілактики населення.

Тобто навесні тільки може початися виробництво – це найбільш оптимістичний сценарій?

Я думаю, так.

Десь, в якійсь країні. І коли до нас може дійти черга, якщо це станеться навесні?

Ну, так ми для цього і є. Для цього є влада – для того, щоб вона надійшла в країну, коли будуть надходити до інших країн.

Це не дуже, мабуть, від вас уже залежить?

Від вас – це від кого?

Від влади.

Чому? Це якраз і перемовини з виробниками, ми сьогодні ведемо перемовини і з американськими, і з європейськими, і з китайськими розробниками. І ми готові навіть в Україні, зараз розглядається питання провести також третю стадію клінічних досліджень певного виробника вакцини проти коронавірусної хвороби.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Павленко: Буданов дав старт кампанії з підриву ВПК РФ
УкраинФорм
2025-07-18T20:00:23Z
Радник Орбана заявив, що Україну "не просили воювати" з Росією від імені Угорщини
Европейская правда
2025-07-18T19:57:27Z
WhatsApp можуть заборонити в Росії: в чому причина
InternetUA
2025-07-18T19:57:24Z
Подвійний удар Китаю і РФ: у Заходу є півтора року на підготовку до глобальної війни, — командувач НАТО
Фокус
2025-07-18T19:57:02Z
Кандидатів багато: Свириденко розповіла, чому досі не обрали нового міністра культури
24tv
2025-07-18T19:54:01Z
США затримують постачання систем Patriot для Швейцарії через пріоритет України, - Олександр Мусієнко
Знай
2025-07-18T19:48:58Z
Путін не прийме ультиматум Трампа і здатен на відчайдушний крок - Foreign Affairs
GlavRed
2025-07-18T19:39:31Z
Україна висловила солідарність із партнерами через кібератаки Росії
Европейская правда
2025-07-18T19:31:26Z
НАТО має 18 місяців до можливої війни з Китаєм і росією — Bild
iPress
2025-07-18T19:30:53Z
Трамп підписав визначальний для ринку криптовалюти закон про стейблкоїни
УкраинФорм
2025-07-18T19:48:44Z
Rheinmetall веде переговори з Румунією щодо створення спільного підприємства
Европейская правда
2025-07-18T19:22:29Z
Що робити, коли запізнилися на потяг: провідниця пояснила
TSN
2025-07-18T19:21:17Z
Трамп наполягає на мінімальному тарифі для всіх товарів з ЄС
ZN UA
2025-07-18T19:19:43Z
Ветерани ДТЕК зустрілися з Борисом Джонсоном
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:06:08Z
Сербська компанія, повʼязана з "Газпромом", укотре просить відстрочки від санкцій США
Европейская правда
2025-07-18T18:49:39Z
В Україні оренда квартир зросла до 47 тис. грн: скільки платять у великих містах
Фокус
2025-07-18T18:33:56Z
Дефіцит продуктів у Львівській області: через нестачу зростають ціни
Политека
2025-07-18T18:00:55Z
Топ-10 професій з бронюванням: що змінилось на ринку праці
24tv
2025-07-18T17:51:30Z
Лінія фронту станом на 18 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:45:40Z
Грошова допомога у Миколаївській області: як отримати 1000 доларів США
Политека
2025-07-18T20:00:37Z
У Києві чутно вибухи: на столицю летять "табуни" Шахедів
GlavRed
2025-07-18T19:48:45Z
Нова система оплати проїзду в Рівному: про які зміни повідомили жителям
Политека
2025-07-18T19:30:34Z
Найближчим часом буде масований обстріл: біля Києва вже працює ППО
GlavRed
2025-07-18T19:27:35Z
Робота для пенсіонерів у Харкові: де готові платити від 25 тисяч гривень
Политека
2025-07-18T19:00:48Z
Обмеження руху в Чернівецькій області: де перекриють дороги
Политека
2025-07-18T18:31:10Z
Справжній потоп накрив Україну: синоптики та рятувальники б'ють на сполох
GlavRed
2025-07-18T18:27:49Z
3 знаки зодіаку, у яких після ретроградного Меркурія почнеться чорна смуга у житті
24tv
2025-07-18T18:24:05Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
Ніде в світі такого досі нема: експерт розповів, як Україна створила новий тип зброї
InternetUA
2025-07-18T19:48:40Z
В Україні дозволять брати на роботу без документів ТЦК: що відомо про новий закон
Хвиля
2025-07-18T19:42:27Z
Без шансів на бронювання: ТЦК масово "забуває" зняти з розшуку
Знай
2025-07-18T19:36:59Z
Поки "Боривітер" у Лондоні: українців просять допомогти врятувати останню мозаїку Алли Горської
24tv
2025-07-18T19:30:35Z
Чи можна відправляти панахиду раніше чи пізніше: священник назвав "правильний" час
GlavRed
2025-07-18T19:27:01Z
Мадяр: Ми не бачимо закінчення війни – ні завтра, ні, ймовірно, цього року
Лига
2025-07-18T19:06:38Z
Чи можна зрізати дерево на власному подвір'ї без дозволу
24tv
2025-07-18T19:06:10Z
Греція готується до аномальної спеки: названо дату
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:03:00Z
В Україні змінили процедуру обміну водійських прав: що потрібно знати у 2025 році
Хвиля
2025-07-18T18:51:44Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
Батіг Індіани Джонса, подарунок від Гаррісона Форда, продали за шалені гроші: сума вражає
Фокус
2025-07-18T18:27:32Z
Після скандалу зі зрадою на концерті Coldplay Федоров анонсував цікаву послугу в Дії
24tv
2025-07-18T18:03:05Z
Disney бореться за Міккі Мауса в суді
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T17:42:12Z
Грала з кожної праски: яку пісню кожен українець чув у 2009 році
24tv
2025-07-18T17:18:26Z
Netflix змінив правила: ШІ вперше в справжньому серіалі – вибухова сцена в El Eternauta
Фокус
2025-07-18T16:57:11Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
Ніжні, соковиті та з хрусткою скоринкою: як приготувати зрази з кабачків
Telegraf
2025-07-18T17:54:40Z
У Києві на дах будинку впала частина БпЛА
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:12:15Z
Поліція затримала підозрюваного в підпалі греко-католицької церкви на Закарпатті
УкраинФорм
2025-07-18T19:54:50Z
На Прикарпатті померла постраждала внаслідок удару РФ, скоєного 29 червня
УкраинФорм
2025-07-18T19:33:36Z
Солдат ТЦК і його командир вбили мобілізованого у Києві: у ДБР розповіли подробиці
24tv
2025-07-18T19:24:27Z
На Прикарпатті власника підпільної ІТ-компанії викрили у співпраці з Росією
УкраинФорм
2025-07-18T19:09:37Z
На Вінниччині викрито злочинну групу, яка заволоділа паями померлих людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:48:53Z
В навчальному центрі шерифа Лос-Анджелеса стався вибух, загинули троє правоохоронців
Лига
2025-07-18T18:48:08Z
"Понабирали кредитів": українка розповіла, як її "Дію" зламали шахраї
Фокус
2025-07-18T18:36:30Z
Пообіцяли Telegram Premium: спецслужби РФ завербували українського підлітка новим способом
Фокус
2025-07-18T18:21:08Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
Усик показав рекордну вагу в кар'єрі перед реваншем проти Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:24:39Z
Слава Україні! Усик потужно завершив останню дуель поглядів із Дюбуа
Telegraf
2025-07-18T19:09:21Z
Арсенал та Челсі стежать за ситуацією навколо майбутнього Хаві Сімонса — Романо
Football.ua
2025-07-18T19:00:54Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Золото, бурштин і тисячі артефактів: археологи знайшли у Чехії масштабне поселення кельтів
24tv
2025-07-18T18:03:49Z
Що робити, якщо протекла батарейка: корисні поради на всі випадки життя
Фокус
2025-07-18T17:36:04Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z
Цей Volkswagen не потребує ідентифікації, щоб подарувати вам заряд енергії, який змусить вас злетіти
Топ Жир
2025-07-18T16:03:49Z