MY.UAНовини
Коли вакцина від COVID-19 з'явиться в Україні: Ляшко розкрив деталі
Коли вакцина від COVID-19 з'явиться в Україні: Ляшко розкрив деталі

Коли вакцина від COVID-19 з'явиться в Україні: Ляшко розкрив деталі

У МОЗ заявили, що Україна веде перемовини про придбання вакцини проти COVID-19, як тільки її виготовлять. Однак соцопитування показують, що лише менше половина українців готові зробити щеплення.

То чи отримає Україна вакцину від COVID-19, чи планує влада провести масове тестування та вакцинацію українців та як послаблення карантину повпливало на кількість хворих – читайте в другій частині інтерв'ю у програмі "Перехресний допит" на 24 каналу з головним санітарним лікарем країни Віктором Ляшком.

Про доцільність послаблення карантину

В Києві дозволили працювати ресторанам після 22:00. Це чимось реально аргументовано? Чи це тому, що все одно ніхто не дотримується цих обмежень?

Це запитання до місцевої влади, чому вони дозволили.

А у вас є для них запитання? Ви вважаєте, що ресторани і розважальні заклади мають працювати після 22:00?

Ми прописали в постанові про адаптивний карантин чіткі заборони, які повинні функціонувати до 31 липня. Потім прописали 4 індикатори – в разі, якщо 3 дні поспіль хоча б один з них перевищується, органи місцевого самоврядування повинен вживати заходи щодо введення жорсткішого карантину. Ми бачимо, що відбувається не стільки в закладах громадського харчування після 10 вечора, як в нічних клубах, які також відкриваються як заклади громадського харчування. Там неможливо дотримуватися соціальної дистанції, а людям, які надають сервісні послуги, чи офіціантам – перебувати в масках.

Відповідь на питання, чому вводяться обмеження – для того, щоб не функціонували нічні клуби. Зараз хтось щось дозволяє – це питання знову ж таки для органів місцевого самоврядування. Це вони потім прийматимуть певні рішення.

Коли ми говоримо про обмеження, то складається враження, що ми взяли найгірше від двох систем введення обмежень, які використовувалися у світі. Ми, як в Ухані, запровадили жорсткий карантин на самому початку. І це дуже негативно вплинуло на економіку. А зараз, коли ми вже все відпустили, ввели адаптивний карантин, скасували деякі обмеження, – люди почали себе поводити наче за шведським сценарієм. Який також досі не довів, що він має певні переваги над адаптивним карантином чи повною ізоляцією. Таке враження, що ми взяли найгірше з цих систем. Чому так? Чому не повністю той чи той сценарій?

В нас чомусь так всі налаштовані, що все, що робиться владою – це найгірше. Там десь все робиться гарно, а в нас все найгірше. Давайте поїдемо, подивимося по тих країнах й послухаємо враження про Україну. Там будуть говорити: "Україна молодці – вчасно ввели", "Дозволили виходити з карантину, не поклавши на коліна економіку".

А ви вважаєте, що ми її не поклали?

Я вважаю, що ми спрацювали ідеально. Ми працюємо і економіка зростає. Якими були б наслідки, якби ми не запровадили карантин – ми зараз не можемо сказати. Наслідки, які могли бути в конкретних випадках – ми їх чітко бачимо із запровадженим карантином. Й ми чітко бачимо, як ми далі впливаємо.

Ми розпочали поетапний вихід з карантину, можливо, одні з перших із Східної Європи і країн Європейського Союзу. Питання в іншому – не потрібно адаптивний карантин і пом'якшення сприймати як повну відмінну. Для цього треба трохи ще допрацювати нам всім і зрозуміти, що ми не подолали ще хворобу. Ми ще в ній і вчимося з нею жити.

Віктор Ляшко / Фото 24 каналу

Я знаю, важко жити в карантині, боятися чогось. Люди звикають так само як і до пострілів, але це не є нормою. І нам треба робити все можливе для того, щоб не потрапляли українці до реанімаційних відділень і не помирали від коронавірусної хвороби.

Мабуть, не варто зараз розраховувати вам на те, що люди будуть свідомими й будуть дотримуватися тих рекомендацій, які ви їм даєте. Адже якщо в тебе в оточенні немає людей, які захворіли – ти не віриш, що тебе взагалі чекає якась небезпека. Коли люди бачать приклад, який ви з президентом подавали, заходячи до кафе без масок, вони розуміють – мабуть, це не так серйозно, якщо можна ось так. Тому ви маєте контролювати ситуацію, наприклад, штрафами якимись або контролювати органи місцевої влади, які мають стежити за цим. Наскільки ви це робите й наскільки ви намагаєтеся це контролювати адміністративними методами? І про ваші штрафи та походи без масок – чи вважаєте ви, що це було помилкою, чи зробили якісь висновки?

Я свої висновки зробив і штраф заплатив. Ми, як влада, здійснюємо контроль і розпочинаємо перевірки – як і бізнесу, так і людей, які не дотримуються правил. Ми переорієнтовуємо всі контролюючі органи на те, щоб насамперед органи місцевого самоврядування та бізнес створили умови для дотримання. Ми повинні покращити комунікацію для того, щоб люди вірили – те, що ми робимо, це не просто так, а для того, щоб зберегти здоров'я. Сьогодні той час, коли ми можемо, консолідуючи зусилля, знижувати захворюваність.

Як тільки є певні обмеження – вони виконуються й захворювання зменшується. Як тільки є певні пом'якшення, то розпочинається: "Ага, в нас все ж таки карантин скасували, замість 10 автобусів на маршруті випущу 5". Це економічно вигідно перевізнику, людей набивається більше в автобус, а це більше соціальних контактів, менше фізичного дистанціювання – розпочинається зростання. Ніхто один не переможе. Уряд з контролюючими органами не впорається.

Тоді вже тільки комендантські години. А цього ми хочемо? Ніхто цього не хоче. Люди самі не впораються, якщо не будуть створені умови органами місцевого самоврядування для перевезення, на пляжах соціальна дистанція і т.д. Чому там зараз не дотримуються? Тому що не інвестували туди роками. Якомога в менших умовах хочуть отримати якомога більше прибутку.

В нас же немає берегової лінії, як в тій самій Туреччині або європейських країнах. Чомусь не інвестують, не забезпечують, а потім розпочинаємо кивати наверх й і говорити "там не зробили". Чому в метро набивається битком людей? Тому що, знову ж таки, коли останній раз оновлювався вагонний склад? Як часто та як швидко ми можемо розвести людей, щоб не було накопичення?

Як місцева влада відреагувала на наші заклики розсунути в часі початок і закінчення роботи певних бізнесових сфер? Та ніяк. Поки не внесли в розпорядження уряду і не зобов'язали державних службовців переходити. Це все речі, галочки, а потім чомусь кивають на уряд, головного санітарного лікаря, міністра, що ніхто нічого не робить і отак воно й буде.


Карантин продовжили до 31 липня / Інфографіка 24 каналу

Чому кількість хворих на COVID-19 збільшилась 

Зараз те, як зростають цифри кількості хворих – це наслідок того, що ми скасували обмеження, чи ми стали більше робити тестів?

У нас є чіткі графіки, які показують, що зростання захворюваності відбулося після пом'якшення карантинних заходів. Чітко простежується тенденція. Так, ми наростили тестування і це тестування також призвело до збільшення, але воно не є прямопропорційним. Оскільки чим більше тестувань (якщо в нас випадки реєструються на рівні 700 – 800), то збільшення кількості тестувань призводить до виявлення такої ж кількості хворих, але відсоток виявлених зменшується. Тобто, ось цей коефіцієнт, про який ми говорили, 10 – 11, які для нас на сьогодні найбільш характерний. З усіх протестованих ми десь близько 10% виявляємо випадків.

Тобто, з усіх протестованих людей, десь у 10 виявляється хвороба вперше, правильно розумію?

У 10%.

У 10% з усіх, кому зробили тести?

Так. Але це знову ж таки залежить від когорти, яка обстежується. Якщо в цій когорті будуть переважати люди з симптомами – цей відсоток буде зростати. Якщо в когорті протестованих будуть люди, які були контактні, цей відсоток зменшуватиметься. Це ми так загалом говоримо і в динаміці. Але в кожний конкретний день у кожній конкретній групі протестованих цей відсоток різний.

Про масове ПЛР-тестування

А кому ви зараз робите ПЛР-тести, яким групам?

Всім, хто прописаний в алгоритмі тестування і хто його потребує: людям з симптомами, контактним особам. Це основні групи.

І ви не збираєтесь розширювати цей список? Ви не плануєте переходити до тієї моделі, в рамках якої ми могли б протестувати якомога більшу кількість населення?

Чому? Ми переходимо.

Чому – це моє питання. Плануєте ви чи ні?

Ну, ви одразу так: "Ви не збираєтесь переходити". Ми збираємось, ми переходимо, ми постійно розширюємо кількість людей, які підлягають тестуванню.

Але питання в тому, що ми сьогодні не готові за бюджетні кошти тестувати всіх, хто хоче протестуватись.

Якщо немає направлення лікаря, який має підстави людину направити на тестування, або це не мобільна бригада забрала зразок, а людина бажає поїхати на відпочинок за кордон і хоче протестуватись бюджетним коштом – це ми сьогодні не робимо. Надалі – можливо, якщо буде дозволяти економіка і спроможності лабораторій.

Ми це не робимо, тому що в нас немає грошей на достатню кількість тестів чи в нас недостатньо лабораторії? Чи чому?

Тому що ми сьогодні спрямовані на контроль інфекції на території. І наші лабораторії перелаштовані саме на тестування тих людей, хто потребує, для того, щоб локалізувати вогнища коронавірусної хвороби на певній території. Забирають в людей з симптомами, в контактних, в медиків, в працівників силових структур, в людей, які госпіталізуються до лікарень.

Наскільки я розумію, ті країни, які зробили найбільшу кількість тестів, деякі взагалі зробили майже поголівне тестування населення, їм вдалося досить швидко приборкати епідемію. Чому ми не можемо піти цим шляхом? В нас не вистачає грошей і ресурсів, чи ви вважаєте це непотрібним?

Знову ж таки – це потрібно дивитися в динаміці і говорити. Коли ми говоримо про те, що відбувалось, і всі відкривають сайти, де показано рівень тестування на мільйон населення...

Ми зараз на якомусь сотому місці у світі за кількістю тестів.

Рівень тестувань на мільйон населення з початку епідемії. Давайте подивимося за 2 останні тижні, і ви побачите місце України.

Яке воно?

Воно не соте. Ми зараз тестуємо більше ніж швейцарці, австрійці, менше, ніж поляки. В певний період часу ми тестуємо стільки ж, скільки, наприклад, італійці. Тому питання в тому, що ми так виросли від тестування – ні. Просто є накопичувальний ефект. Наприклад у італійців кількість людей, які були контактними, які були з симптомами у лютому, була величезна. У нас тоді ще не було жодного випадку зареєстрованого і ми тестували за алгоритмами ВООЗ – коли спочатку виключали грип і ГРВІ, а після цього переходили на тестування коронавірусної хвороби.

Глобальні рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я були спрямовані таким чином  через глобальний дефіцит тест-систем. І вони спрямовувались насамперед туди, де потрібно було реагувати досить швидко і брати ситуацію під контроль. Ми за цей час наростили потужності, і ми продовжуємо це робити. Зараз, буквально цими днями, робимо нові поставки обладнання до лабораторій, які дозволять ще вдвічі, а то й втричі збільшити кількість тестувань в державних лабораторіях. Паралельно з цим, маючи 3 лабораторії на початку, 25 – у квітні, ми зараз маємо 82 лабораторії, які проводять ПЛР-діагностику. І це ще не кінець, вони ще розширюються.

Тобто, я правильно розумію – ви просто не бачите необхідності робити тестування всім?

Всім – кому? Хто виходить до супермаркету просто брати якийсь товар?

Хто виїжджає з Одеси з курорту?

Можливо, і бачитимемо в цьому доцільність. Але треба розуміти і економічну, і епідеміологічну доцільність. Контакт з контактною особою чи контакт з хворим через день – два не дасть позитивного результату. Тому що повинен відбутись певний інкубаційний період. Є певний проміжок, в який полімеразно-ланцюгова реакція не покаже результат. І це людину вводить в оманливе відчуття безпеки. І вона може продовжувати контактувати, розуміючи, що "в мене ж ПЛР був негативний", а через 2 – 3 дні з'являються симптоми, і "ну в мене ж ПЛР був негативний, то це не коронавірусна хвороба".


ПЛР-тест та експрес-тест – в чому різниця / Інфографіка 24 каналу

Та кількість тестів, яка робиться зараз в середньому по країні – це близько 7 – 10 тисяч, так?

В нас на вихідні – це 6 – 10 тисяч. В будні дні – 10 – 14 тисяч.

Ви бачите користь від того, що кількість зроблених тестів збільшується?

Так.

Це дозволяє нам що: виявити більшу кількість інфікованих, чи залежність зворотна – в нас збільшується кількість інфікованих, тому більше тестів?

Я не буду відповідати на це запитання. Я скажу прямо: кількість тестувань, яка проводиться в Україні, дозволяє нам вчасно контролювати і локалізувати вогнища інфекційної хвороби. Тому ми і робимо, навіть забираємо в певних областей, в яких спокійна епідситуація, допомагаємо проводити дослідження тим областям, в яких напружена епідситуація. Оскільки нас цікавить не дослідження заради дослідження і діагностики хвороби. Тому що підходи до лікування не зміняться, немає специфічної терапії. Зміняться тільки виявлення і локалізація вогнища, опитування контактних і робота з контактними.

Ви вважаєте, що так, як це робиться зараз – воно ефективно, дає результат?

Воно дає результат, і ми не бачимо стрімкого зросту. Питання в тому, чи вистачало в нас епідеміологів, вірусологів. З самого початку нам допомагають з контактними особами поліцейські. З самого початку епідемії прикордонники виконували і продовжують виконувати температурний скринінг, виконуючи функцію медичного працівника. Тому питання готовності системи до реагування в таких масштабах – це знову ж таки, під знаком питання. І наше основне завдання зараз – підготувати систему, перепрофілювати систему протиепідемічного захисту для того, щоб вона завжди була готова реагувати на такі випадки.

Що для цього треба зробити?

Це не таке дешеве задоволення – утримування системи готовності до реагування. Оскільки, якщо немає рік – два, розпочинають всі економісти, політики задумуватись – а навіщо ми це тримаємо. А ми тримаємо, бо раз у 5 – 10 років виникають такі випадки. Минулий свинячий грип, зараз ми маємо коронавірусну хворобу. Тому я думаю, що світу показало, що треба, аби в кожній країні була система реагування. І в нас також буде вибудовуватися. Зараз ми маємо декілька моделей, як відновити систему протиепідемічного захисту. Вона відновлюється, але в який бік, як буде вибудована ця вертикаль в державній системі управління – я думаю, що найближчим часом це буде прокомуніковано.

Ви вважаєте, що нам доведеться все одно прийти до тієї ситуації в країні, коли коронавірусом перехворіє більшість населення, тільки так виробиться якийсь імунітет? Чи нам просто треба чекати, доки з'явиться вакцина і всі люди не перехворіють – 80% чи 100% населення?

Перше – немає заяви, що люди, які перехворіли, мають стійкий імунітет до хвороби. Зараз проводяться тільки дослідження. Друге – формування колективного імунітету шляхом захворілих, щоб всі перехворіли – це середньовічний підхід. Він не повинен застосовуватися в XXI столітті. Тому ми повинні не просто сидіти і чекати, ми повинні виконувати всі протиепідемічні вимоги до того, поки не з'явиться специфічна терапія і вакцина для тотальної профілактики.

Коли чекати на вакцину від COVID-19

Ви думаєте, що перехворіє більшість населення?

Ні. Я зараз бачу, що в розробці 141 вакцина, 7 виробників уже переходять до третьої клінічної стадії. Одна вакцина уже в третій клінічній стадії. Я маю надію, що незабаром вакцина з'явиться і будемо проводити імунопрофілактику, яка буде формувати імунітет.

А незабаром – це про який проміжок часу йдеться?

Якщо може розпочатися третя клінічна стадія, то ми говоримо, що десь до кінця року ми матимемо результати клінічних випробувань і навесні у нас уже повинно бути масове виробництво зареєстрованої, перепровіреної, безпечної вакцини, яка буде використовуватися для імунопрофілактики населення.

Тобто навесні тільки може початися виробництво – це найбільш оптимістичний сценарій?

Я думаю, так.

Десь, в якійсь країні. І коли до нас може дійти черга, якщо це станеться навесні?

Ну, так ми для цього і є. Для цього є влада – для того, щоб вона надійшла в країну, коли будуть надходити до інших країн.

Це не дуже, мабуть, від вас уже залежить?

Від вас – це від кого?

Від влади.

Чому? Це якраз і перемовини з виробниками, ми сьогодні ведемо перемовини і з американськими, і з європейськими, і з китайськими розробниками. І ми готові навіть в Україні, зараз розглядається питання провести також третю стадію клінічних досліджень певного виробника вакцини проти коронавірусної хвороби.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Шольца урочисто провели з посади канцлера, він побажав Мерцу успіхів
Европейская правда
2025-05-06T06:07:17Z
Росія заявила про масовану атаку дронів в 11 областях, у Москві та інших містах закривали аеропорти
УкраинФорм
2025-05-06T06:04:27Z
Замах на Трампа і розмови Маска з Путіним - за що цьогоріч дали Пулітцерівську премію
Gazeta UA
2025-05-06T06:04:00Z
Росія заявила про атаку 105 дронів — летіли на Москву і зупинили роботу 13 аеропортів
Комсомольская правда
2025-05-06T06:01:18Z
Друга нічна атака на Москву та блекаут у Рильську: деталі”бавовни” у РФ
Факти ICTV
2025-05-06T05:58:16Z
Британія готується до війни з Росією
Vlasti
2025-05-06T05:51:24Z
Чому ЄС йде на поступки Орбану та дозволяє Молдові випередити Україну на шляху до членства
Европейская правда
2025-05-06T05:49:13Z
Макрон і Стармер знову закликали Росію піти на 30-денне припинення вогню
Лига
2025-05-06T05:48:47Z
Трамп заявив, що не публікував фото в образі Папи Римського
Gazeta UA
2025-05-06T05:48:34Z
Зірка "Фабрики зірок" Лавіка вийшла заміж: хто став обранцем співачки
24tv
2025-05-06T06:01:44Z
У США оголосили лавреатів Пулітцерівської премії 2025 року
Детектор М
2025-05-06T05:58:22Z
Ріанна офіційно оголосила про третю вагітність
Фокус
2025-05-06T05:48:26Z
"Прикро, боляче": Сумська звернулася до Зеленського і розповіла, що сталося
GlavRed
2025-05-06T05:27:26Z
Як знаменитості стають політичними фігурами та чому їхній вплив настільки важливий
24tv
2025-05-06T04:03:40Z
На концерті Леді Гаги в Бразилії з мільйонами глядачів готували теракт
ТСН
2025-05-06T01:40:36Z
Окупанти знищили будинок фіналістки "Голосу країни-13" у Мирнограді: "А я так мріяла повернутись"
TSN
2025-05-06T01:39:13Z
Jerry Heil виступить на "Євробаченні-2025" без alyona alyona: реперка здивувала причиною
ТСН
2025-05-06T01:38:14Z
Ексчоловік Ані Лорак приголомшив подарунком новій коханій за понад мільйон гривень
ТСН
2025-05-06T01:37:55Z
FARMERHOOD завершив місію: $627 тисяч допомоги для малих фермерів у прифронтових зонах
Agravery
2025-05-06T06:04:54Z
Що відбувається з цінами на нафту після різкого обвалу
24tv
2025-05-06T06:01:40Z
Світова економіка вже відчуває негативний вплив тарифів Трампа - ЗМІ
Хвиля
2025-05-06T06:01:10Z
Група компаній «Оліяр» планує побудувати птахофабрику на Львівщині
Agravery
2025-05-06T05:22:37Z
Із трьох мільйонів працевлаштований кожен п'ятий: чому бізнес не наймає людей з інвалідністю
24tv
2025-05-06T05:09:30Z
Перекази на картку: кому з українців доведеться сплатити податок 23%
Хвиля
2025-05-06T05:06:22Z
Ціни пішли вниз: в Україні подешевшали помідори
ZN UA
2025-05-06T05:01:29Z
АЧС цьогоріч фіксували у 12 областях України
AgroPortal
2025-05-06T05:00:42Z
Компактор SWIFTER: досвід господарств у збереженні вологи
AgroPortal
2025-05-06T04:00:15Z
Їхня мужність і сила – фундамент оборони: особлива хвилина мовчання до Дня піхоти
24tv
2025-05-06T06:06:01Z
"Стрілець – це найскладніша військова спеціальність" - мінометник "Доц"
Gazeta UA
2025-05-06T06:01:43Z
Пам'яті військового Юрія Чави
УкраинФорм
2025-05-06T06:01:06Z
Мріяв стати кадровим військовим. Згадаймо 22-річного матроса Микиту Фоміних
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T06:00:37Z
Ватикан застосує військові «глушилки» зв’язку на час проведення конклаву
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T05:57:53Z
Генштаб оновив дані про втрати РФ: скільки росіян ліквідовано
TSN
2025-05-06T05:51:26Z
Політичний експерт і військовослужбовець розповів, як ЗСУ зупиняють наступ Росії: «Високоефективний заслін із дронів»
Политека
2025-05-06T05:46:27Z
Стелс-винищувачі США під загрозою: у Китаї знайшли дешеву, але точну технологію
InternetUA
2025-05-06T05:43:32Z
Туреччина будуватиме атомні підводні човни - командувач ВМС
УкраинФорм
2025-05-06T05:40:10Z
Учені попередили про розвиток залежності від знеболювальних тривалої дії
Факти ICTV
2025-05-06T06:04:04Z
Суперфуд з вітаміном С: щавель смакує у борщі, рятує від авітамінозу і заміняє спрей для горла
Комсомольская правда
2025-05-06T05:34:27Z
Моніторинговий візит до медичної частини №40 та психіатричного відділення Львівської багатопрофільної лікарні №19: неналежне, жорстоке або таке, що принижує гідність, поводження з ув’язненими
Украина Криминальная
2025-05-06T05:27:16Z
Шизофренія, біполярний розлад та депресія: знайшли неочікувану причину психічних захворювань
24tv
2025-05-06T05:09:13Z
Держпродспоживслужба виявила порушення ціноутворень на ліки майже на ₴2 мільйони
УкраинФорм
2025-05-06T04:24:34Z
За кілька секунд і без хімії: як перевірити свіжість молока в домашніх умовах
GlavRed
2025-05-06T03:27:43Z
Українці, які перебувають за кордоном, можуть пройти оцінювання повсякденного функціонування - МОЗ
УкраинФорм
2025-05-06T02:55:29Z
Чому «плаче» виноград і як цьому зарадити: поради для садівників
ТСН
2025-05-06T01:39:59Z
Як виростити врожай без хімії
TSN
2025-05-06T01:39:44Z
У Києві затримали учасників злочинного угруповання, яке займалося збутом наркотиків та психотропів
Украина Криминальная
2025-05-06T05:57:27Z
Вогонь пошкодив понад сотню павільйонів. Як виглядає "Барабашово" у Харкові після удару
Telegraf
2025-05-06T05:51:14Z
Після удару Шахеда: на одному з найбільших ринків України – пожежа, деталі
GlavRed
2025-05-06T05:27:54Z
На Миколаївщині внаслідок атаки російських дронів пошкоджений дитячий оздоровчий центр
УкраинФорм
2025-05-06T05:19:38Z
Внаслідок удару "Шахеда" на найбільшому ринку Харкова – пожежа: її видно у різних районах міста
24tv
2025-05-06T04:54:15Z
У Харкові після атаки палає найбільший ринок Східної Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T04:51:33Z
Унаслідок російської атаки у Харкові спалахнув ринок "Барабашово" – фото, відео
Лига
2025-05-06T04:48:50Z
Кількість постраждалих внаслідок ворожих ударів по Харкову зросла до чотирьох
УкраинФорм
2025-05-06T04:45:54Z
Правоохоронці затримали ще чотирьох ділків, які намагались налагодити незаконний продаж «трофейної» зброї
УкраинФорм
2025-05-06T03:30:34Z
У Києві з 9 травня частково обмежать рух мостом через річку Десенка
УкраинФорм
2025-05-06T06:07:01Z
Карта бойових дій в Україні станом на 6 травня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T06:04:14Z
Найгарячіші точки на фронті в Україні – де вони: карта боїв 6 травня
24tv
2025-05-06T06:01:08Z
Розмінування угідь: із запланованих 65 тис. га в роботу повернули п’яту частину
AgroPortal
2025-05-06T06:01:06Z
Ворог зранку вдарив по громаді на Дніпропетровщині - поранений чоловік
УкраинФорм
2025-05-06T05:51:39Z
"Для нас — це стихія": начальник гідрометцентру про наслідки заморозків для врожаю та прогноз на літо
Telegraf
2025-05-06T05:51:24Z
Студентів-медиків на ТОТ Луганщини штрафуватимуть за відмову працювати у державній клініці
УкраинФорм
2025-05-06T05:51:07Z
Росіяни з вечора тероризували Дніпропетровщину: є руйнування та постраждалий
24tv
2025-05-06T05:45:06Z
Чи працюють петиції до Кличка? Що показало дослідження
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T05:45:05Z
Як захистити баклажани від колорадських жуків: перевірені народні методи
Gazeta UA
2025-05-06T05:40:08Z
Ця класика завжди актуальна: рецепт форшмаку, перевірений часом – не закуска, а насолода
24tv
2025-05-06T05:30:57Z
Афганістан відроджує туризм: чому тисячі іноземців їдуть у небезпечну країну
24tv
2025-05-06T05:19:09Z
Хто з дітей був на вулиці: загадка, з якою впорається тільки геній
GlavRed
2025-05-06T04:27:42Z
Адвокат назвав "чарівні слова", які підкажуть вам, чи є хтось брехуном
24tv
2025-05-06T03:33:57Z
Гороскоп на завтра 7 травня: Водоліям - розваги, Близнюкам - нове знайомство
GlavRed
2025-05-06T03:27:30Z
Навіть не треба нічого готувати: як приготувати "ліниву" вівсянку, якою хизуються ресторани
24tv
2025-05-06T03:15:54Z
Його перебудовували кілька разів: як раніше виглядав річковий порт у Дніпрі
Telegraf
2025-05-06T02:03:01Z
Астрологи назвали два знаки зодіаку, які завжди радіють щастю інших
ТСН
2025-05-06T01:40:40Z
Брутальний дизайн і 375 сил: представлено новий Jeep Compass 2025
Фокус
2025-05-06T05:51:15Z
Tesla вже шукає заміну Ілону Маску? Не все так однозначно
ЗаРулем
2025-05-06T04:10:13Z
Коли не можна вмикати кондиціонер в авто: помиляються навіть досвідчені водії
GlavRed
2025-05-06T03:27:01Z
Це може бути найбожевільніший колір Lamborghini за всю історію
Топ Жир
2025-05-06T01:45:18Z
Ви поспішили купити авто перед підвищенням мит, і чи було це вигідно?
Топ Жир
2025-05-06T00:45:58Z
Infiniti може отримати кросовер, який їм так необхідний для виживання
Топ Жир
2025-05-06T00:30:32Z
Багаті власники розкішних авто ухиляються від сплати податків, що викликає обурення влади
Топ Жир
2025-05-05T22:00:40Z
Що вони собі думали? Mercedes CLA EV підтримує лише швидкі зарядні станції з напругою 800В
Топ Жир
2025-05-05T21:45:59Z
Tesla представила оновлення за $2000, яке миттєво підвищує швидкість Model Y Juniper
Топ Жир
2025-05-05T20:15:28Z
Крістал Пелес — Ноттінгем Форест 1:1 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-05-06T06:01:06Z
Дженоа — Мілан 1:2 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2025-05-06T05:19:47Z
Мюллер зрівнявся з Гіггзом за кількістю перемог у топ-5 лігах Європи
Football.ua
2025-05-06T04:40:49Z
Ганна Різатдінова розсекретила, скільки заробляє на місяць і куди витрачає кошти
ТСН
2025-05-06T01:35:50Z
Ганна Різатдінова розповіла про свої останні стосунки та чому вони не склалися
ТСН
2025-05-06T01:35:43Z
Різатдінова шокувала сумою, яку їй пропонували за інтим, і як вона майстерно "послала" вербувальника
TSN
2025-05-06T01:33:50Z
Жоржиньо стане гравцем Фламенго на правах вільного агента — Романо
Football.ua
2025-05-05T21:34:09Z
Битва за фінал Ліги чемпіонів: онлайн-трансляція матчу Інтер – Барселона
24tv
2025-05-05T21:30:10Z
Циганков — у старті Жирони на матч із Мальоркою
Football.ua
2025-05-05T21:19:02Z
У найбільшому кратері Місяця знаходяться залишки стародавнього океану: що з'ясували вчені
Фокус
2025-05-06T06:01:53Z
TeleMessage, модифікований клон Signal, який використовують урядовці США, був зламаний
InternetUA
2025-05-06T06:01:20Z
ПК місяця
ITC
2025-05-06T05:40:10Z
Переваги та недоліки авіаперевезень: коли їх варто вибирати?
Детектор М
2025-05-06T05:22:32Z
Можна викинути: названо гаджети, які перестануть нормально працювати у 2025 році
InternetUA
2025-05-06T05:22:15Z
Археологи знайшли сотні артефактів періоду бронзи та заліза на вершині вулкана в Угорщині
УкраинФорм
2025-05-06T05:19:26Z
Всесвітньо відома компанія замінить працівників штучним інтелектом: замість кого працюватимуть алгоритми
InternetUA
2025-05-06T05:01:59Z
Signal очолив топ-5 найбезпечніших месенджерів
Подробности
2025-05-06T04:42:32Z
США розробили проривну технологію для видобутку рідкоземельних металів
InternetUA
2025-05-06T04:01:41Z