MY.UAНовини
Військова розвідка, що зірвала жорстокі плани Гітлера: чим прославився "Абвер"
Військова розвідка, що зірвала жорстокі плани Гітлера: чим прославився "Абвер"

Військова розвідка, що зірвала жорстокі плани Гітлера: чим прославився "Абвер"

Після Першої світової війни Німеччина не могла існувати без розвідувальних відомств, адже нажила собі чимало ворогів. Так у 1919 році абсолютно таємно з'явився "Абвер", який став найефективніших відомством країни, але зруйнував найжорстокіші плани Гітлера.

  • 1Створення "Абверу"
  • 2Що відомо про Вільгельма Канаріса
  • 3Діяльність "Абверу"
  • 4Операція "Ліна"
  • 5Спецпризначені агентів
  • 6Наступ на СРСР

Літо 1914 року для світу стало і справді спекотним. Європа поділилася на два табори. Втіленням зла у цій історії виступила Німецька імперія що намагалася у всіх аспектах обігнати інші країни, зокрема, і в гонитві озброєнь. Постійне нарощування потужностей із 1900 року поступово загострювало конфлікт. Врешті-решт це призвело до Першої світової війни. Про це йдеться у новому випуску програми "Спецслужби" на 24 каналі.

Масштабні кампанії розгорнулися не тільки на землі, у повітрі і на морі. Спільними зусиллями і ціною мільйонів життів Німецьку імперію вдалося розтрощити. 1917 року країни Антанти святкували перемогу. Разом з тим вони розуміли, що відповіді довго чекати не доведеться. Рано чи пізно німці захочуть реваншу, а масла у вогонь підливав і Версальський договір. Документ тотально капітуляції Німеччини, який, м'яко кажучи, принизив амбіції імперії.

"Німецькі розвідки, вони прославилися ще в ХІХ столітті, як одні з найефективніших. Вони навчали дуже багатьох розвідників інших країн. Тому слава німецької розвідки гриміла на весь світ. І після завершення Першої світової війни, відповідно, що союзники, Антанта хотіла, щоб Німеччина позбавилася такого величезного інструменту впливу", – пояснив експерт Бюро досліджень історії спецслужб Олександр Радковський.

Будь-яка потужна країна, а, ба більше, така, як Німеччина, не могла існувати без розвідувальних відомств. Відмовитися від них у повоєнний період – це все одно, що раптово осліпнути. Та й до того ж, після завершення війни німці нажили собі чимало ворогів.

Створення "Абверу"

Оскільки Версальський договір забороняв створювати окремі розвідувальні органи, то в Німеччині пішли обхідним шляхом. У них з'явилося свого роду Міністерство оборони, всередині якого створили розвідку. 10 офіцерів вирішили, що задля майбутнього країни їм життєво необхідне таке відомство. Тож 1919 року абсолютно таємно з'явився "Абвер", що в перекладі означає "захист".

1919 рік вважається неофіційною датою створення "Абверу". Адже до 1928 року відомство існувало і діяло нелегально. Лише у 1928 році "Абвер" визнали одним із відділів Міноборони Німеччини, що узаконило право на існування органу.


"Абвер" працював, як відділ Міноборони Німеччини / Фото Вікіпедії

На початках, "Абвер" виконував схожі завдання що і "Гестапо" – слідкував за правопорядком всередині країни. Однак, з часом пріоритети змінилися і ці 2 відомства чітко розмежували свою діяльність:

  • "гестапівці" – тримали руку на пульсі внутрішнього життя Німеччини;
  • "абверівці" – слідкували за військовою сферою.

Агентів відомства розсилали по різним країнам, де ті шпигували не тільки за потенційними ворогами Берліна, а й за союзниками теж. Шпигуни доповідали керівництву абсолютно всю інформацію що, навіть в теорії, могла принести користь у прийнятті доленосних рішень.

На початку 30-х в "Абвері" було всього три підрозділи:

  • розвідка;
  • шифрування;
  • контррозвідки.

Але система почала змінюватися у кращий бік із приходом Вільгельма Канаріса – найвідомішого директора "Абверу" на прізвисько "Хитрий лис".

Що відомо про Вільгельма Канаріса

Главою розвідувального відомства він став не просто так, його послужний список дійсно вражав. Канаріс пройшов Першу світову відслуживш на флоті, мав звання адмірала і розбирався у секретних відомствах Німеччини не гірше за усіх попередніх директорів. Його співробітники і підлеглі не раз описували Вільгельма як чоловіка із добрими очима і гострим розумом. Він відмінно знав свою справу.


Вільгельм Канаріс / Фото Вікіпедії

"Це достатньо специфічна особистість, тому що він поєднав у собі навички військового адмірала, яким він був одночасно перебуваючи головою "Абверу". Його ще з дитинства душа тягла до моря, попри те що його батьки були промисловцями. Збереглися спогади його однокласника, який розказував, що він іще в дитинстві у спілкуванні був неймовірно холодний як лід, але при цьому дуже добре умів розговорити свого співрозмовника. Це пізніше йому якраз таки допомогло", – пригадав експерт Бюро досліджень історії спецслужб Олександр Радковський.

Після Першої світової Канаріс був одним із тих людей, чий досвід можна було вважати неоціненним. На його плечі сам Гітлер покладав не тільки надскладні завдання, а й надтаємні. Наприклад, йому доручали контроль над побудовою підводних суден Німеччини у Японії. Процес навчання німецьких льотчиків у Марокко або побудову і зберігання німецького флоту в Іспанії. Пізніше всі ці кораблі вступлять у бій з початком Другої світової. Деякі із них занесе навіть у Крим.

До речі, саме завдяки Канарісу в "Абвері" існував спеціальний орган націлений на боротьбу із партизанськими рухами на окупованій частині СРСР "Зондерштаб Р". Його відділи були й на території України: в Сімферополі, Києві та Чернігові. Кожна із цих областей збирала розвіддані про радянських військових і партизанах у своїх зонах дії. Наприклад, київський штаб відповідав за Дніпропетровськ, Черкаси, Полтаву, Вінницю, Кіровоград, Пирятин, Фастів, Іванків і Миколаїв.

Резидентура "Абверу" щоденно передавала доповіді командуванню практично про всі процеси, що відбувалися на цих територіях. До речі, Україна далеко не єдина країна, у якій "абверівці" створювали схожі резидентури. Під час війни із однією країною, таких агентів засилали або на окуповані Німеччиною зони, або у сусідні країни. Це давало змогу збирати інформацію по всіх фронтах.

"Абвер" працював за методом – "Ворог мого ворога – мій друг". За таким же принципом вони тримали контакт із індійськими націоналістами що боролися проти британського колоніалізму. У цьому ж списку опинилися і японці, які вважали СРСР ворогом.

Діяльність "Абверу"

Вже будучи директором відомства, Вільгельм Канаріс одразу взявся за реорганізацію. 1938 року орган розширився. З'явилися нові відділи, що дозволили збільшити шпигунську присутність у багатьох інших країнах. Умовно, кожну із них ділили на 3 категорії:

  • дружня;
  • ворожа;
  • нейтральна.

Інколи агенти проникали у посольства, хоча здебільшого створювали фіктивні організації і під приводом водопровідної чи промислової компанії збирали необхідні їм дані.

Окрім цього, "Абвер" допомагав іншим силовим структурам Німеччини, зокрема, "Гестапо" і військовим. Вони свого роду брали у них замовлення на завдання. Наприклад, коли треба було віднайти зрадників за кордоном, "абверівці" складали списки, які згодом перетворювалися для військових у квест. Рухаючись по списку вниз, вони викреслювали одне ім'я за іншим. Так було у 1939 році під час операції "Танненберг". Агенти Канаріса склали списки, що складалися із більше як 60-ти тисяч поляків, який треба було ліквідувати. Німецька секретна поліція разом із загонами СД тисячами виловлювали поляків і розстрілювали їх.

Самому Вільгельму Канарісу така робота була не дуже до вподоби. Після тієї спецоперації він зрозумів, що є частиною машини терору цілого світу. І він далеко не випадкова пішка в битві, що насувалася.

Операція "Ліна"

Засилаючи своїх агентів у різні країни, увагою не обділили і Британію, на яку Гітлер точив зуб. В кінці 30-х – на початку 40-х Канаріс за наказом фюрера почав засилати у королівство "абверівців" – операція під кодовою назвою "Ліна".

Ті збирали інформацію про військові аеродроми, плани техніки і переміщення армії. Надсилали дані не тільки про кількість, а й про точне місце дислокації. Словом, працювали вони відмінно. Була правда одна проблема. Британці були готовими до таких німецьких "фокусів", а тому оперативно відловлювали шпигунів. Доводилося постійно відсилати нових. Оскільки резидентури чи навіть груп підримки серед населення німці не мали, то їх швидко арештовували.


"Абвер" називали одним з найефективніших відомст свого часу / Фото з просторів інтернету

Навчившись на помилках із Британією, "абверівці", скажімо так, перестали наслідувати ідеї расової чистоти. Коли йшлося про роботу вони не перебирали, а вербували тих, хто і справді міг принести користь. За весь час свого існування це відомство називали одним із найефективніших свого часу. Своїми розвідданими вони принесли Німеччині чимало перемог у битвах. І хоч війни виграти Берліну не вдалося, насолити противнику все ж вийшло.

"Абвер" розумів що їх успіх залежить від того наскільки вони зіллються з місцевим оточенням. Тому в основному в "Абвер" вербували відповідно до регіонального пристосунку. Наприклад, коли вони працювали з англійцями, то вони вербували англійців на півночі Африки, які знали загальні англійські традиції і вже їх засилали відповідно до Великобританії. Коли вони працювали на Східному фронті, то вони вербували серед військовополонених, які були налаштовані проти комуністичного режиму. Вони вербували серед місцевого населення", – пояснив Радковський.

Спецпризначені агентів

В "Абвері" був навіть свій підрозділ, який згодом переріс у дивізію. "Бранденбург – 800" створили за ініціативи Канаріса. Туди входили тільки кращі з кращих. Агенти тримали спецпризначенців виключно для особливих місій. Кілька загонів таких бійців могли запросто поламати плани противника.

Тому "Бранженбург – 800" брав участь практично у кожній битві Німеччини. Зазвичай їх відправляли в тил противника для знешкодження партизанських угрупуваннь і дестабілізаційної роботи. Вони підривали мости, засипали ворожі траншеї і перекривали дороги щоб вигравати час у противника.


Спецпризначенці "Бранженбург – 800" / Фото HSOGMH

Канаріс також був добре відомим серед німецькизх інтелектуалів. Коли Гітлер тільки прийшов до влади, то Вільгельм уже знав чим це може обернутися для світу. Ще плануючи операцію із арешту і страти поляків, глибоко в душі Канаріс знав, що вчиняє неправильно. З одного боку – довкола Гітлера утворився культ особистості. З іншого – знайшлися і ті, хто хотів скинути тирана і віддати його під трибунал.

Бажання цілком логічне. Війна проти всього світу загрожувала смертю мільйонів людей. Тому Канаріс виконуючи накази і роблячи свою справу, одночасно перейшов і на світлий бік, працюючи вже на два фронти.

Наступ на СРСР

Бажання скинути Гітлера не відкидало того факту, що пора було починати наступ на СРСР. 1940 – 41 роках почалося планування операції "Барбаросса" – план наступу на Радянський Союз. "Абвер" почав збір інформації на всіх лініях кордону. Головне завдання: визначити військовий потенціал і потужності Червоної армії. Козирем у рукаві був той факт, що ніхто не очікував нападу Німеччини. Адже війна на 2 фронти була серйозним викликом для країни. Ну, принаймні, німці думали, що ніхто не знав про напад.

Канаріс із самого початку знав, що війна із СРСР програшний варіант. Він її абсолютно не хотів. Проте працювати на благо Батьківщини доводилося, тому він робив все, що міг, аби Німеччина здобула перемогу.

На заваді стояли тільки спецслужби СРСР. Їхня дезінформаційна кампанія вводила в ступор не тільки "абверівців", а й самих нацистських керівників. Якби глава розвідки не намагався протистояти їм, його намагання були марними. У цій війні вдача була не на його боці, Канаріса ніхто не слухав.

Перші поразки почалися практично одразу, як почалася війна проти СРСР. Так, німцям вдалося окупувати деякі території, але одна за одною радянська армія ці зони відбивала назад. Вести війну на дві сторони було нереально важко. "Абверівці" металися зі сторони в сторону в намаганнях знайти вихід для країни і прокласти шлях для нових наступів. Однак, практично вся їхня розвідінформація була хибною.

Радянська агентура перевербовувала нацистських спеців, ті надавали своїм керівникам неправдиві дані, що призводило до програшів. Наприклад, знаючи що "червоноармійці" почнуть наступ завтра у кількості 20-ти танків і тисячі піхотинців, в результаті виявлялося, що танків сотня, а піхоти більше ніж 20 тисяч.

Теги за темою
війнаІсторія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
В Черногории не могут собрать Совет нацбезопасности: туда никак не дойдет премьер
Европейская правда
2025-07-22T17:04:13Z
На Мерца растет давление с требованием более жесткой позиции в отношении Израиля
Европейская правда
2025-07-22T16:45:55Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
В Кремле заявили о готовности Путина закончить войну в Украине: какое условие
Comments UA
2025-07-20T09:36:41Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
В Луцке ночью раздались мощные взрывы: город под массированным ударом
TSN
2025-07-09T03:03:25Z
Обстрелы Донецкой области: погиб ребенок, 18 раненых
Корреспондент
2025-07-22T16:45:26Z
Большинство освобожденных из плена россиян не прожили и год - расследование
Корреспондент
2025-07-22T15:15:20Z
В Киеве заметили людей со свастикой на одежде и флагах: что известно
Comments UA
2025-07-08T19:36:04Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Приправы, которые очищают организм от мусора
UAToday
2025-07-22T16:06:56Z
Диетологи назвали 5 причин, почему человек не худеет даже при дефиците калорий
UAToday
2025-07-22T16:06:35Z
В Украине заболеваемость корью выросла в 11 раз
Корреспондент
2025-07-22T12:36:45Z
Противораковые препараты остановили симптомы деменции - исследование
Корреспондент
2025-07-21T19:45:57Z
Какой напиток лучше пить утром: диетологи назвали два популярных напитка, которые вредят желудку, если их употреблять натощак
TSN
2025-07-21T15:33:45Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Футурама возвращается: 13-й сезон выйдет сразу
Корреспондент
2025-07-22T15:09:03Z
Дженнифер Энистон высказалась о новой любви
Корреспондент
2025-07-22T14:42:50Z
Гитаристка The Rasmus высказалась о визите в Украину
Корреспондент
2025-07-22T06:54:39Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Гороскоп на среду 23 июля 2025 года
UAToday
2025-07-22T16:06:55Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 23 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-22T07:54:23Z
Шампанское» из чернобровцев: не только интересно, но и очень вкусно
TSN
2025-07-21T15:33:14Z
Гороскоп на 21 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиак9
UAToday
2025-07-21T15:30:14Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
В России предлагают призывать в армию в течение всего года
Корреспондент
2025-07-22T16:54:06Z
В ГНСУ показали видео о российском "дронопаде"
Корреспондент
2025-07-22T14:57:27Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Coca-Cola объявила о запуске нового напитка в США
Корреспондент
2025-07-22T17:09:15Z
AstraZeneca построит в США крупнейший в мире фармацевтический завод
Корреспондент
2025-07-22T14:36:35Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Усик против Дюбуа: названа причина опоздания британца на бой
UAToday
2025-07-22T16:06:41Z
Оценена стоимость трансфера Кинарейкина в один из клубов Испании
Корреспондент
2025-07-22T16:00:55Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Английский клуб оспаривает решение об исключении из Лиги Европы
Корреспондент
2025-07-22T15:42:16Z
Манчестер Юнайтед готов отпустить лишних игроков за меньшую сумму
Корреспондент
2025-07-22T15:15:52Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В Северном море нашли британский корабль, затонувший в Первую мировую
Корреспондент
2025-07-22T03:39:45Z
В Турции снова борются с масштабными лесными пожарами
Европейская правда
2025-07-22T16:25:59Z
В Киеве из-за непогоды упал строительный кран
Корреспондент
2025-07-22T16:21:33Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Учёные вырастили водоросли в условиях Марса
UAToday
2025-07-22T16:06:46Z
Немецкому правительству разрешили вести Facebook-страницы
Европейская правда
2025-07-22T15:36:27Z
Летний комфорт в вашем доме: выбираем кондиционер
BigMir
2025-07-22T14:11:58Z
Казино от 1 гривны: как играть с минимальным бюджетом
VGorode
2025-07-22T12:33:50Z
Роль инновационных технологий в трансформации химической промышленности: пример «Химпрома» под руководством Егора Буркина
VGorode
2025-07-22T12:12:59Z
Ошибка, которая сжигает автомобильную электронику: как не уничтожить авто во время зарядки АКБ
UAToday
2025-07-22T16:06:16Z
Китайская BYD подтвердила запуск конкурента Bentley и Ferrari в Европе
Корреспондент
2025-07-21T18:30:40Z
На таком катался Американский жиголо. В Украине заметили изысканный ретро-спорткар
Telegraf
2025-07-21T14:18:57Z
Важно знать всем водителям: за какие нарушения с номерными знаками могут оштрафовать
Comments UA
2025-07-21T14:06:49Z
Бешеный спрос: подержанные электрокроссоверы Xiaomi стали дороже новых
Фокус
2025-07-21T10:57:50Z
В Украину завозят больше легковых автомобилей: какие авто выбирают украинцы
Comments UA
2025-07-21T10:27:04Z
Назвали бестселлеры новых легковушек на рынке - рейтинг
Gazeta UA
2025-07-21T10:03:36Z
Настоящий эксклюзив: в Украину привезли очень редкий спорткар Porsche на 500 сил
Фокус
2025-07-21T10:00:48Z
Двухколесный суперкар: создан уникальный мотоцикл Ferrari
Фокус
2025-07-20T07:27:34Z