MY.UAНовини
Регулювання онлайн-медіа: роз’яснення ключових положень доопрацьованого законопроекту «Про медіа»
Регулювання онлайн-медіа: роз’яснення ключових положень доопрацьованого законопроекту «Про медіа»

Регулювання онлайн-медіа: роз’яснення ключових положень доопрацьованого законопроекту «Про медіа»

У 2011 році Комітет Міністрів Ради Європи у своїй Рекомендації CM/Rec(2011)7 про нове визначення медіа прицільно проаналізував тенденцію щодо необхідності відходу від розуміння «медіа» в значенні традиційних засобів масової інформації.

Нові діячі, які з’явилися у зв’язку з розвитком технологій, набувають все більшого впливу та не менше за традиційні медіа сприяють реалізації права суспільства на отримання інформації.

Зважаючи на це, Комітет Міністрів зауважує, що державна політика з регулювання медіа має враховувати таких «нових» діячів та забезпечувати, з одного боку, належний рівень захисту свободи вираження поглядів, а, з іншого – пропонувати чітке визначення обов’язків та відповідальності як традиційних, так і нових медіа.

В умовах відсутності розвинутого саморегулювання медіа в Україні та зважаючи на російську агресію на Сході України та окупацію Криму, що супроводжуються інформаційними кампаніями, які загрожують національній безпеці, пропозиція впровадження більш чіткого регулювання діяльності онлайн-медіа, виглядає виправданою.

Доопрацьована редакція законопроекту № 2693-д, в свою чергу, пропонує додаткові гарантії для забезпечення балансу між таким регулюванням та свободою вираження поглядів.

Які ресурси належатимуть до онлайн-медіа та чи регулюватиме новий закон діяльність блогерів?.

В оновленому законопроекті уточнено підхід до визначення «онлайн-медіа», яке залишається достатньо широким, щоб відповідати викликам розвитку та впливу нових каналів масових комунікацій.

Ознаками онлайн-медіа, відповідно до законопроекту, є регулярне поширення масової інформації, використання для цього окремого сайту чи сторінки на платформах спільного доступу до інформації (наприклад, You.

Tube канал) з індивідуалізуючою назвою та наявність редакційного контролю.

У вже згаданій Рекомендації CM/Rec (2011) 7 Рада Європи сформувала перелік критеріїв нового визначення «медіа», до яких належать зокрема: намір діяти як медіа, відповідність мети і цілей діяльності функціям медіа, наявність редакційного контролю (редакційних процесів, модерації, відповідного персоналу – редакторів), визнання професійних стандартів, охоплення аудиторії та відповідні інструменти поширення, відповідність публічним очікуванням.

Складнощі імплементації всіх перелічених ознак медіа безпосередньо в закон пов’язані з тим, що підхід до цих критеріїв має бути гнучким.

У самих рекомендаціях йдеться про те, що їх необхідно оцінювати залежно від обставин.

Не обов’язкова наявність одночасно всіх шести критеріїв, про «медійність» можуть свідчити й комбінації кількох ознак.

Саме тому в доопрацьованому законопроекті пропонується підхід, за якого детальніші критерії та процедури віднесення того чи іншого ресурсу до онлайн-медіа мають бути розроблені органом спільного регулювання, тобто, безпосередньо представниками медіа та Національної ради.

Такі критерії після їх затвердження й оприлюднення стануть основою для визначення, чи є той чи інший ресурс, що не проходив реєстрацію в Національній раді, онлайн-медіа.

Доопрацьований законопроект містить і інші запобіжники від розширення сфери нового регулювання.

Так, положення законопроекту уточнено таким чином, щоб повноваження Національної ради стосувалися виключно діяльності медіа, а не будь-якого поширення масової інформації в інтернеті (до прикладу, можна порівняти ред.

статті 37 законопроекту №2693 та ред.

статті 36 доопрацьованого проекту).

Крім цього, як і в попередній версії, закон не поширюється на фізичних осіб, які публікують масову інформацію для задоволення власних інтересів, а також веб-сайти підприємців, організацій чи компаній, які стосуються їх господарської діяльності (якщо тільки поширення масової інформації не є основним видом діяльності такої особи).

Таким чином, закон справді може поширюватись на блогерів, але лише на тих, які самостійно зареєструються як онлайн-медіа або відповідатимуть ознакам «медіа», визначеним у законі та в акті спільного регулювання.

Закон не буде поширюватись на звичайних дописувачів соціальних мереж і не регулюватиме поширення всієї інформації в інтернеті.

Чи зобов’язані онлайн-медіа реєструватись? Які переваги реєстрації?.

Реєстрація для всіх онлайн-медіа є добровільною.

При цьому, реєстрація також не є умовою для початку діяльності.

Розгляд Національною радою заяви про реєстрацію онлайн-медіа жодним чином не зупиняє діяльність такого суб’єкта.

Процедура реєстрації є дуже простою і вимагає подання вичерпного і ненадмірного переліку даних: ідентифікаційна та контактна інформація, інформація про кінцевого бенефіціарного власника (за наявності), а також вид та опис діяльності у сфері медіа, а саме: назву та вид онлайн-медіа, доменні імена, за якими медіа доступне в мережі інтернет, із зазначенням реєстрантів відповідних доменних імен.

Реєстраційний збір за законом становить один прожитковий мінімум для працездатної особи, тобто, приблизно 2 тис.

Важливо, що протягом року з набрання чинності законом інформаційні агентства можуть безкоштовно перереєструватись як суб’єкти у сфері онлайн-медіа.

Реєстрація онлайн-медіа може давати певні переваги суб’єктам у сфері медіа та їхнім журналістам.

Зокрема, проект передбачає, що винятково зареєстровані медіа можуть отримувати державну підтримку, а також укладати договори про висвітлення діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування.

Журналістам зареєстрованих медіа гарантується акредитація в органах влади (заборонено відмовляти в акредитації).

Крім цього, зареєстровані онлайн-медіа отримують право брати участь у механізмах співрегулювання, що передбачає не лише участь у розробці правил та кодексів, але і додаткові гарантії захисту при розгляді справ щодо можливого порушення законодавства – звернення за експертизою до органу спільного регулювання.

Які вимоги щодо прозорості медіавласності поширюються на онлайн-медіа?.

Онлайн-медіа, на відміну від телеканалів, не зобов’язані розкривати свою повну структуру власності при реєстрації чи повідомляти про зміни в цій структурі (крім, зміни кінцевого бенефіціарного власника, якщо такий є).

Водночас Національна рада може вимагати від суб’єкта у сфері онлайн-медіа надання інформації про структуру власності у випадках, якщо виявлено інформацію, що обґрунтовано свідчить про непрозорість структури власності суб’єкта у сфері медіа або в разі виявлення ознак поширення в онлайн-медіа незаконного контенту, передбаченого статтями 36 та 119.

Таким чином, структура власності онлайн-медіа в будь-якому випадку має бути прозорою, тобто дозволяти встановити всіх осіб, які мають пряму та/або опосередковану істотну участь в суб’єкті у сфері медіа, ключових учасників, а також не мати серед власників істотної участі трасти або юридичні особи, зареєстровані в офшорних зонах.

Обмеження контенту онлайн-медіа.

Багато маніпуляцій у контексті обговорення законопроекту стосувалися занадто широко сформульованих обмежень, пов’язаних зі змістом інформації, яку не можна поширювати в медіа.

Одразу варто зауважити, що практично всі наведені в статті 36 законопроекту обмеження відтворюють норми чинного українського законодавства щодо інформації, яку заборонено поширювати всім (не лише суб’єктам у сфері медіа).

Детальніше – в таблиці нижче.

Єдина новела – це те, що Національна рада отримує повноваження застосовувати санкції до суб’єктів у сфері онлайн-медіа, як це раніше було щодо аудіовізуальних медіа.

Разом з тим, законопроект також передбачає можливість деталізації критеріїв обмеження в актах органу спільного регулювання, що дозволяє додати правової визначеності при застосуванні зазначених обмежень.

Порівняльна таблиця.

Заборонені категорії інформації.

Стаття 36 Законопроекту 2693-д.

Чинне законодавство.

1) заклики до насильницької зміни, повалення конституційного ладу України, розв’язування або ведення агресивної війни або воєнного конфлікту, порушення територіальної цілісності України, матеріали або інформацію, які виправдовують чи пропагують такі дії;.

Статті 109,110, 436 Кримінального кодексу України.

2) висловлювання, що розпалюють ворожнечу чи ненависть до окремих осіб чи їх груп за національною, расовою чи релігійною ознакою;.

Стаття 161 Кримінального кодексу України.

3) висловлювання, що підбурюють до дискримінації чи утисків щодо окремих осіб та їх груп на основі етнічного походження, громадянства, раси, релігії та вірувань, віку, статі, гендерної ідентичності, фізичних вад, стану здоров’я або за іншою ознакою;.

Стаття 1 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні».

Заборона дискримінації за ознакою гендерної ідентичності – стаття 2-1 Кодекс законів про працю України.

4) пропаганду або заклики до тероризму та терористичних актів, матеріали або інформацію, що виправдовують такі дії;.

Стаття 258-2 Кримінального кодексу України.

5) фільми, розповсюдження та демонстрування яких заборонено відповідно до Закону України “Про кінематографію”;.

Стаття 15-1 Закону України “Про кінематографію”.

6) порнографічні матеріали, а також матеріали, що заохочують сексуальну експлуатацію та насильство над дітьми, демонструють статеві відносини дітей;.

Стаття 301 Кримінального кодексу України.

7) пропаганду вживання наркотичних засобів, психотропних речовин;.

Стаття 2 Закону України «Про захист суспільної моралі».

8) пропаганду жорстокого поводження з тваринами;.

Стаття 299 Кримінального кодексу України.

9) інструкції або поради щодо виготовлення, придбання або використання вибухових, наркотичних чи психотропних речовин;.

Стаття 263, 307 Кримінального кодексу України.

10) матеріали або інформацію, у яких заперечується або виправдовується злочинний характер комуністичного або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, створюється позитивний образ осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік (крім випадків, пов’язаних з розвитком української науки та культури), працівників радянських органів державної безпеки, виправдовується діяльність радянських органів державної безпеки, встановлення радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті.

Особливості розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію радянських органів державної безпеки, регулюються Законом України «Про кінематографію»;.

Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

11) символіка комуністичного або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму з метою виправдання чи заперечення їх злочинного характеру, крім випадків, передбачених.

Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»;.

12) висловлювання, або матеріали, що принижують або зневажають державну мову.

Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Обмеження, пов’язані з агресією.

Розділ законопроекту щодо обмежень, пов’язаних зі збройною агресією, не зазнав суттєвих змін, порівняно з попередньою редакцією.

Цей розділ включає тимчасові обмеження щодо медіа діяльності, які включають заборону поширення певних категорій висловлювань та обмеження діяльності суб’єктів у сфері медіа, у структурі власності яких є резиденти держави-агресора, на території України.

Контентні обмеження включають заборону поширювати матеріали, які містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та дій, що виправдовують чи визнають правомірною збройну агресію, анексію, окупацію території України, а також недостовірні матеріали щодо збройної агресії та діянь держави-агресора у разі, якщо наслідком таких матеріалів є розпалювання ворожнечі та ненависті або заклики до насильницької зміни, повалення конституційного ладу чи порушення територіальної цілісності чи конституційного ладу.

Забороняється також виключно позитивне висвітлення діяльності органів влади держави-агресора (держави-окупанта), з метою їх популяризації (наприклад, трансляція годинних виступів президента держави-агресора).

Інформація про їх діяльність має подаватися з дотриманням принципів достовірності та збалансованості.

Зазначені категорії обмежень також будуть деталізовані в актах органу спільного регулювання.

Крім цього, на суб’єктів у сфері онлайн-медіа поширюється чинна сьогодні для аудіовізуальних медіа заборона щодо поширення матеріалів, серед учасників яких є особи, внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національному медіапростору України (трансформований Перелік осіб, що створюють загрозу національній безпеці, який сьогодні веде Мінкульт).

Захист дітей та онлайн-медіа.

Доопрацьований законопроект деталізує вимоги щодо захисту дітей від інформації, що може завдати значну шкоду їх фізичному, психічному або моральному розвитку.

Зокрема, в онлайн-медіа потрібно забезпечувати належне попереднє інформування про потенційну шкідливість розміщеної інформації, якщо вона належить до категорії, передбаченої у частині першій статті 42.

Детальний опис критеріїв віднесення інформації до небезпечної для дітей – також предмет спільного регулювання.

Крім цього, посилюється і захист приватності дітей через заборону розголошувати їхню персональну інформацію.

Спростування та реалізація права на відповідь в онлайн-медіа.

Законопроект містить досить детальні норми, що регулюють питання спростування недостовірної інформації або надання права на відповідь, у тому числі, в онлайн-медіа.

Зокрема, передбачено вимоги щодо забезпечення видимості повідомлення про спростування чи тексту відповіді, які мають розміщуватись або на одній сторінці з відповідною публікацією, або ж містити відповідні перехресні посилання.

Стаття 43 законопроекту передбачає, що суб’єкт у сфері онлайн-медіа має розглянути заяву про відповідь або спростування невідкладно, але не пізніше 5 днів з моменту її отримання.

Водночас, законопроект містить низку підстав для відмови в розміщенні такого спростування чи відповіді.

Наприклад, якщо текст, що вимагає поширити заявник, виходить за межі предмету, щодо якого надається спростування або відповідь, не обмежується спростуванням та/або коментуванням інформації, яку заявник вважає недостовірною, або ж містить висловлювання, що розпалюють ворожнечу чи ненависть.

Мова онлайн-медіа.

Законопроект передбачає, що суб’єкти у сфері онлайн-медіа самостійно визначають мову поширення медіа, але з дотриманням вимог Закону України «Про функціонування української мови як державної».

Стаття 27 цього Закону передбачає, що веб-сайти та веб-сторінки в соціальних мережах засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, мають виконуватися державною мовою.

Поряд з версією державною мовою, можуть існувати версії іншими мовами, але не більші за обсягом та змістом інформації, ніж україномовна.

Водночас, уточнено, що ця вимога не поширюється на онлайн-медіа, що виходять винятково кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів України, англійською мовою або іншою офіційною мовою Європейського Союзу.

Які санкції застосовуються до онлайн-медіа? Чи може Національна рада заборонити поширення онлайн-медіа?.

Попри добровільність реєстрації онлайн-медіа, законопроект надає Національній раді повноваження притягати до відповідальності за порушення, вчинені як зареєстрованими, так і незареєстрованими медіа.

Водночас, у випадку із незареєстрованими медіа, Національній раді потрібно буде також довести, що відповідний ресурс є справді онлайн-медіа, тобто відповідає ознакам, визначеним у законі та в акті спільного регулювання.

Законопроект передбачає застосування до онлайн-медіа приписів за незначні порушення (наприклад, неоприлюднення зареєстрованими медіа вихідних даних) або штрафів (у разі якщо щодо суб’єкта протягом одного року вже було винесено три приписи) на суму від близько 5 тис.

до 25 тис.

Більшість порушень вимог щодо контенту, а також вимог щодо поширення передвиборної агітації чи реклами, належать до значних порушень, штрафи за які можуть становити від близько 25 тис.

до 50 тис.

Невиконання вимог розділу щодо збройної агресії, а також невиконання вимог щодо забезпечення прозорості структури власності належать до грубих порушень, розміри штрафів за які можуть сягати 75 тис.

Разом з тим, законопроект не передбачає права Національної ради приймати рішення про заборону поширення онлайн-медіа в Україні.

Така санкція може застосовуватись виключно за рішенням суду і лише якщо протягом одного року суб’єкт у сфері онлайн-медіа допускає систематичні порушення вимог закону, зокрема, вчинив три значні або два грубі порушення.

Рішення про заборону поширення медіа приймається виключно судом і в разі вчинення грубого порушення суб’єктом у сфері онлайн-медіа, особу якого не вдалося встановити, і який не виконав відповідний припис Національної ради.

Законопроект у статті 99 також уточнює способи, у які має реалізуватися судове рішення про заборону поширення онлайн-медіа.

Наприклад, якщо доменне ім’я веб-сайту онлайн-медіа зареєстроване в домені UA.

або УКР та ресурси для його розміщення надаються хостером в Україні – забезпечити обмеження доступу до такого ресурсу суд зобов’язуватиме саме реєстратора та постачальника послуг хостингу, а не провайдерів телекомунікацій, які забезпечують доступ користувачів до інтернету.

Важливо, що у статті 117 законопроекту для суб’єктів у сфері онлайн-медіа передбачено особливий механізм звільнення від відповідальності за поширення незаконного контенту та недостовірної інформації, якщо така інформація була поширена користувачами у розділах для коментування чи розміщення користувацьких публікацій на веб-сайті чи веб-сторінці такого медіа, за умови, що суб’єкт у сфері онлайн-медіа обмежив доступ до такої інформації впродовж трьох робочих днів з моменту отримання відповідної скарги чи припису Національної ради.

У доопрацьованій редакції законопроекту 2693-д вдосконалено й інші положення, зокрема щодо проведення перевірок Національної ради, її повноважень та прозорості прийняття рішень.

Водночас, робота над подальшим приведенням регулювання в максимальну відповідність зі стандартами Ради Європи продовжуватиметься.

Робоча група готова розглянути пропозиції представників онлайн-видань, медійних організацій, юристів та інших зацікавлених сторін до другого читання законопроекту.

Публікацію підготовлено в рамках Проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

Думки, висловлені в тексті не обов`язково виражають офіційну позицію Ради Європи та Європейського Союзу.

Ілюстрації – скриншоти з презентацій Віти Володовської та медіаюриста Олександра Бурмагіна (ГО «Платформа прав людини»).

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Серце розривається від болю": Зеленська та зірки емоційно відреагували на удар по Кривому Рогу
24tv
2025-04-05T07:30:11Z
Росіяни запустили по Україні майже сотню дронів, ППО збила ледь більше половини: подробиці нічної атаки
ZN UA
2025-04-05T07:27:48Z
У ФРН схвалили танковий проєкт Rheinmetall, KNDS і Thales
InternetUA
2025-04-05T07:22:31Z
Секрет ідеальної посмішки розкрито: пес "запозичив" протези господині
Фокус
2025-04-05T07:12:54Z
11 квітня - Mental Health Evening for Media
Детектор М
2025-04-05T07:07:53Z
Пенсіонери з одного міста України отримають 10 000 гривень до ювілею
24tv
2025-04-05T07:03:54Z
"Розуміє, в який світ прийшов": вираз обличчя новонародженого став новим мемом
Фокус
2025-04-05T07:00:19Z
8 квітня - «Вечір критичного мислення» з Олегом Саакяном
Детектор М
2025-04-05T06:57:00Z
"Контракт 18 – 24": у ЗСУ пояснили, що може стати причиною відмови
24tv
2025-04-05T06:33:19Z
Україну посеред квітня накриє сніг і мороз: синоптики назвали дати
Telegraf
2025-04-05T07:39:59Z
Мінус 1390 окупантів та десятки одиниць техніки: втрати ворога на 5 квітня
24tv
2025-04-05T07:12:04Z
На Сумщині окупанти 53 рази вночі та зранку відкривали вогонь
Antikor
2025-04-05T07:00:42Z
Зафіксовано просування росіян одразу на трьох напрямках: огляд фронту від ISW
24tv
2025-04-05T06:57:49Z
Росія "пояснила", навіщо вбила дітей у Кривому Розі
Telegraf
2025-04-05T06:51:40Z
Генштаб: ЗСУ уразили чотири пункти управління РФ
1News
2025-04-05T06:51:26Z
Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на Харківщині станом на 5 квітня
Мій Харків
2025-04-05T06:43:50Z
На Харківському та Куп’янському напрямках минулої доби зафіксовано по чотири атаки росіян — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-04-05T06:28:23Z
Генштаб ЗСУ спростував заяви Росії щодо удару по нараді українських і західних військових у Кривому Розі
Antikor
2025-04-05T06:21:59Z
Польща вводить штрафи для роботодавців за порушення мінімальної зарплати та термінів її виплати
Antikor
2025-04-05T07:36:48Z
Трамп відклав заборону TikTok у США ще на 75 днів
Детектор М
2025-04-05T07:36:18Z
Європа шукає переговорника з Росією
360ua.news
2025-04-05T07:36:16Z
ВАКС застосував запобіжний захід до судді, який був учасником суддівсько-адвокатської мафії на Одещині
Antikor
2025-04-05T07:33:59Z
ФСБ і Слідчий комітет Росії причетні до катувань українців – Комісія ООН
Украина Криминальная
2025-04-05T07:30:42Z
Новий наступ Росії: у ЦПД сказали, коли ворог почне посилені атаки
24tv
2025-04-05T07:27:47Z
У Чехії вважають, що ЄС все ще може укласти угоду з Трампом, щоб подолати тарифи
Европейская правда
2025-04-05T07:27:26Z
Шапран: Тарифи Трампа - це спосіб тиску на переговорах з Китаєм та Євросоюзом
GlavRed
2025-04-05T07:27:09Z
Адміністрація Трампа помилково розіслала українцям листи із наказом покинути США, — Reuters
Фокус
2025-04-05T07:24:52Z
Серіал каналу ICTV2 «АТП Перевізники» отримає 2-й сезон
Детектор М
2025-04-05T07:21:30Z
Рецензія на фільм «Такі дрібниці» / Small Things Like These
ITC
2025-04-05T07:07:58Z
Музикант Андрій Литвинок зник безвісти на фронті: мобілізувався в серпні 2024 року
Antikor
2025-04-05T06:51:50Z
Джейсон Момоа, свиноподібні орки та кубічна країна чудес: рецензія на фільм "Майнкрафт"
Фокус
2025-04-05T06:01:17Z
У Києві пішов сніг. Ірина Білик влаштувала погодну аномалію у квітні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T05:42:07Z
Британський гуморист Рассел Бренд відреагував на звинувачення у сексуальному насильстві
Комсомольская правда
2025-04-05T05:19:07Z
Емінем вперше став дідусем
Комсомольская правда
2025-04-05T05:15:22Z
Де зараз Наталія Валевська, яка виступала на Антимайдані, а сьогодні мріє про материнство
24tv
2025-04-05T04:03:50Z
Актор Дмитро Ярошенко пояснив втечу за кордон: Реалізовував «важливий проєкт»
Antikor
2025-04-04T21:45:54Z
Непереможний боксер заявив, що хоче побитись із Усиком та Джошуа
24tv
2025-04-05T07:36:42Z
Манчіні може очолити збірну Бразилії
Football.ua
2025-04-05T07:25:27Z
"Проливаємо кров заради миру": реакція українського спорту на жахливий удар по Кривому Рогу
24tv
2025-04-05T07:24:48Z
Челсі та Манчестер Юнайтед претендують на нападника аутсайдера АПЛ
Football.ua
2025-04-05T07:12:12Z
Мілан — Фіорентина. Напередодні
Football.ua
2025-04-05T06:43:53Z
Фенербахче розглядає звільнення Моурінью після скандального інциденту та можливої дискваліфікації
Football.ua
2025-04-05T06:31:41Z
Аморім: Фергюсону знадобилося три або чотири роки, щоб виграти щось, але в наші дні це неможливо
Football.ua
2025-04-05T06:31:09Z
Барселона — Реал Бетіс. Напередодні
Football.ua
2025-04-05T06:22:30Z
Кобін: Судді десь переживають, щоб Інгулець випадково не забив гол
Football.ua
2025-04-05T06:13:00Z
"Укрзалізниця" на великодні дні запустила додатковий потяг з Києва до Львова
Комсомольская правда
2025-04-05T07:37:48Z
Тарифи на воду зростають: нові ціни вже з 1 травня
Telegraf
2025-04-05T07:33:36Z
Подорожчання яєць у Харкові: ціни підскочили до рекордних максимумів і продовжують зростати
Политека
2025-04-05T07:31:02Z
Міська ферма з вирощування мікрогріну переходить на зелені технології
AgroPortal
2025-04-05T07:30:23Z
У новому прогнозі на квітень євро не перетинає позначки у 46 гривень
24tv
2025-04-05T07:30:16Z
Збитків майже на 12 мільйонів гривень: Держекоінспекція розповіла про порушення за тиждень
Знай
2025-04-05T07:19:50Z
Ціни на яйця до Великодня та після: експерти поділилися прогнозами
Знай
2025-04-05T07:12:20Z
Якщо дохід у 30 тис. грн: як розрахувати, якою буде майбутня пенсія в українців
Фокус
2025-04-05T07:00:03Z
Китай заблокував угоду з TikTok через тарифи США
Gazeta UA
2025-04-05T06:57:05Z
"Це неймовірно": мандрівник розкрив, де продають "найкращий у світі" десерт
24tv
2025-04-05T07:36:46Z
Не мийте голову в ці дні: змиєте увесь успіх і щастя
24tv
2025-04-05T07:30:06Z
Сезонні квіти VS імпортні: що обрати для весняного букета?
Фокус
2025-04-05T07:00:50Z
Кущі для найтемніших кутків саду: добірка рослин, що процвітають в тіні
24tv
2025-04-05T06:42:03Z
Хто зі знаків зодіаку у квітні посвариться з коханою людиною
24tv
2025-04-05T06:30:31Z
Не поспішайте до Великодня: коли настає найкращий час для посадки картоплі
Telegraf
2025-04-05T06:30:12Z
Таким салатом наїдяться всі: як його приготувати з куркою та овочами
Telegraf
2025-04-05T06:13:21Z
Характер людини за знаком зодіаку: у кожного є свій страх і слабкі сторони
GlavRed
2025-04-05T04:27:54Z
Де 3 відмінності між дітьми: треба мати "гострі очі", щоб знайти відповідь швидко
GlavRed
2025-04-05T04:27:42Z
Захищала свою дитину до останнього: у Кривому Розі на дитмайданчику Росія вбила Віту Головко
24tv
2025-04-05T07:39:44Z
У М'янмі через землетрус загинуло понад 3350 людей
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T07:36:33Z
В Кривому Розі від удару "шахеда" загинула 56-річна жінка, яка згоріла у власному будинку
Antikor
2025-04-05T07:21:19Z
На Харківщині підлітки на мотоциклі зіткнулися з автівкою
Мій Харків
2025-04-05T07:19:38Z
"Зачепило дитячі майданчики": Україну атакував рій дронів, кількість постраждалих зросла
Фокус
2025-04-05T07:12:42Z
ДТП на Львівщині: вантажівка з автомобілями зіткнулася з бусом, двоє загиблих
Antikor
2025-04-05T07:06:23Z
На Харківщині вантажівка підірвалася на вибуховому пристрої: травмовано водія
Antikor
2025-04-05T06:54:41Z
Кривий Ріг після атаки: опубліковано відео з місця трагедії, де загинули 18 людей
Antikor
2025-04-05T06:42:12Z
У Кривому Розі завершили аварійно-рятувальні роботи: 18 загиблих, 61 постраждалий
Antikor
2025-04-05T06:39:51Z
9 сигналів організму, що вам бракує магнію
24tv
2025-04-05T06:30:41Z
Францію охопив спалах вірусу чікунгуньї, в одному з регіонів оголосили надзвичайний стан
Комсомольская правда
2025-04-05T05:51:00Z
Чому можуть не рости зуби мудрості: неочевидне пояснення
GlavRed
2025-04-05T03:27:40Z
Пилові кліщі, грибки та бактерії: чому не варто спати з мокрою головою
Gazeta UA
2025-04-04T23:57:45Z
Якщо ви хочете добре висипатися, забудьте про ці 5 міфів про сон
24tv
2025-04-04T19:36:52Z
Один інгредієнт суттєво вплине на смак авокадо: експертка розповіла, який
24tv
2025-04-04T19:18:39Z
Нові правила лікарняних в Україні: що змінилося від 4 квітня
TSN
2025-04-04T19:15:38Z
Замість кави зранку: вчені знайшли неочікувано альтернативу напою
24tv
2025-04-04T18:09:18Z
Все про біполярний розлад: ознаки, діагностика та лікування
24tv
2025-04-04T17:51:34Z
Аналітики підрахували, скільки коштуватиме iPhone після нових мит США
InternetUA
2025-04-05T07:31:06Z
Екіпаж Fram2 вперше зробили рентгенівське зображення в космосі
Antikor
2025-04-05T07:27:11Z
Олександр Глущенко: Ми запустили тримовний канал для окупованих територій, який перекладає ШІ
Детектор М
2025-04-05T07:01:55Z
Французькі розробники представили революційний бойовий дрон Sky Watcher
InternetUA
2025-04-05T07:01:24Z
Відкрита акредитація для ЗМІ та блогерів на фестиваль глядацького кіно Миколайчук OPEN
Детектор М
2025-04-05T06:49:06Z
X може незабаром почати продавати неактивні акаунти користувачів перевіреним організаціям
InternetUA
2025-04-05T06:46:53Z
Microsoft відмовляється від планів щодо свого нового центру обробки даних
InternetUA
2025-04-05T06:31:37Z
Як працює фабрика російської дезинформації, розгону паніки та клікбейту у Фейсбуці
Украина Криминальная
2025-04-05T06:30:03Z
TikTok запускає нову платформу «TikTok for Artists»
InternetUA
2025-04-05T06:16:47Z
Тест-драйв нового Toyota Land Cruiser Prado J250 2.4 Turbo. Зухвало, але не грубо
AutoCentre
2025-04-05T07:27:14Z
Toyota GR86 отримала яскраво-жовту спецверсію Yuzu
AutoCentre
2025-04-05T07:16:27Z
Водій самокату виходить з близької смертельної ситуації після того, як його збив автомобіль
Топ Жир
2025-04-05T02:30:19Z
Неймовірно барвистий G-Wagen: вражає зовні та ще більше вражає всередині
Топ Жир
2025-04-05T00:30:41Z
Найпотужніший двигун V12 для шосе їде не тими, від кого ви очікуєте
Топ Жир
2025-04-04T23:45:50Z
Чверть Омардеривых Збив З цим Інфініті для Американців
Топ Жир
2025-04-04T23:00:00Z
Для цієї Dodge Challenger заплатили $450,000
Топ Жир
2025-04-04T22:30:00Z
Hyundai та Genesis не підніматимуть ціни до червня, а потім всі ставки скасовано
Топ Жир
2025-04-04T22:00:35Z
Tesla представила доступнішу модель Y Juniper від $48,990
Топ Жир
2025-04-04T21:15:01Z