MY.UAНовини
Регулювання онлайн-медіа: роз’яснення ключових положень доопрацьованого законопроекту «Про медіа»
Регулювання онлайн-медіа: роз’яснення ключових положень доопрацьованого законопроекту «Про медіа»

Регулювання онлайн-медіа: роз’яснення ключових положень доопрацьованого законопроекту «Про медіа»

У 2011 році Комітет Міністрів Ради Європи у своїй Рекомендації CM/Rec(2011)7 про нове визначення медіа прицільно проаналізував тенденцію щодо необхідності відходу від розуміння «медіа» в значенні традиційних засобів масової інформації.

Нові діячі, які з’явилися у зв’язку з розвитком технологій, набувають все більшого впливу та не менше за традиційні медіа сприяють реалізації права суспільства на отримання інформації.

Зважаючи на це, Комітет Міністрів зауважує, що державна політика з регулювання медіа має враховувати таких «нових» діячів та забезпечувати, з одного боку, належний рівень захисту свободи вираження поглядів, а, з іншого – пропонувати чітке визначення обов’язків та відповідальності як традиційних, так і нових медіа.

В умовах відсутності розвинутого саморегулювання медіа в Україні та зважаючи на російську агресію на Сході України та окупацію Криму, що супроводжуються інформаційними кампаніями, які загрожують національній безпеці, пропозиція впровадження більш чіткого регулювання діяльності онлайн-медіа, виглядає виправданою.

Доопрацьована редакція законопроекту № 2693-д, в свою чергу, пропонує додаткові гарантії для забезпечення балансу між таким регулюванням та свободою вираження поглядів.

Які ресурси належатимуть до онлайн-медіа та чи регулюватиме новий закон діяльність блогерів?.

В оновленому законопроекті уточнено підхід до визначення «онлайн-медіа», яке залишається достатньо широким, щоб відповідати викликам розвитку та впливу нових каналів масових комунікацій.

Ознаками онлайн-медіа, відповідно до законопроекту, є регулярне поширення масової інформації, використання для цього окремого сайту чи сторінки на платформах спільного доступу до інформації (наприклад, You.

Tube канал) з індивідуалізуючою назвою та наявність редакційного контролю.

У вже згаданій Рекомендації CM/Rec (2011) 7 Рада Європи сформувала перелік критеріїв нового визначення «медіа», до яких належать зокрема: намір діяти як медіа, відповідність мети і цілей діяльності функціям медіа, наявність редакційного контролю (редакційних процесів, модерації, відповідного персоналу – редакторів), визнання професійних стандартів, охоплення аудиторії та відповідні інструменти поширення, відповідність публічним очікуванням.

Складнощі імплементації всіх перелічених ознак медіа безпосередньо в закон пов’язані з тим, що підхід до цих критеріїв має бути гнучким.

У самих рекомендаціях йдеться про те, що їх необхідно оцінювати залежно від обставин.

Не обов’язкова наявність одночасно всіх шести критеріїв, про «медійність» можуть свідчити й комбінації кількох ознак.

Саме тому в доопрацьованому законопроекті пропонується підхід, за якого детальніші критерії та процедури віднесення того чи іншого ресурсу до онлайн-медіа мають бути розроблені органом спільного регулювання, тобто, безпосередньо представниками медіа та Національної ради.

Такі критерії після їх затвердження й оприлюднення стануть основою для визначення, чи є той чи інший ресурс, що не проходив реєстрацію в Національній раді, онлайн-медіа.

Доопрацьований законопроект містить і інші запобіжники від розширення сфери нового регулювання.

Так, положення законопроекту уточнено таким чином, щоб повноваження Національної ради стосувалися виключно діяльності медіа, а не будь-якого поширення масової інформації в інтернеті (до прикладу, можна порівняти ред.

статті 37 законопроекту №2693 та ред.

статті 36 доопрацьованого проекту).

Крім цього, як і в попередній версії, закон не поширюється на фізичних осіб, які публікують масову інформацію для задоволення власних інтересів, а також веб-сайти підприємців, організацій чи компаній, які стосуються їх господарської діяльності (якщо тільки поширення масової інформації не є основним видом діяльності такої особи).

Таким чином, закон справді може поширюватись на блогерів, але лише на тих, які самостійно зареєструються як онлайн-медіа або відповідатимуть ознакам «медіа», визначеним у законі та в акті спільного регулювання.

Закон не буде поширюватись на звичайних дописувачів соціальних мереж і не регулюватиме поширення всієї інформації в інтернеті.

Чи зобов’язані онлайн-медіа реєструватись? Які переваги реєстрації?.

Реєстрація для всіх онлайн-медіа є добровільною.

При цьому, реєстрація також не є умовою для початку діяльності.

Розгляд Національною радою заяви про реєстрацію онлайн-медіа жодним чином не зупиняє діяльність такого суб’єкта.

Процедура реєстрації є дуже простою і вимагає подання вичерпного і ненадмірного переліку даних: ідентифікаційна та контактна інформація, інформація про кінцевого бенефіціарного власника (за наявності), а також вид та опис діяльності у сфері медіа, а саме: назву та вид онлайн-медіа, доменні імена, за якими медіа доступне в мережі інтернет, із зазначенням реєстрантів відповідних доменних імен.

Реєстраційний збір за законом становить один прожитковий мінімум для працездатної особи, тобто, приблизно 2 тис.

Важливо, що протягом року з набрання чинності законом інформаційні агентства можуть безкоштовно перереєструватись як суб’єкти у сфері онлайн-медіа.

Реєстрація онлайн-медіа може давати певні переваги суб’єктам у сфері медіа та їхнім журналістам.

Зокрема, проект передбачає, що винятково зареєстровані медіа можуть отримувати державну підтримку, а також укладати договори про висвітлення діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування.

Журналістам зареєстрованих медіа гарантується акредитація в органах влади (заборонено відмовляти в акредитації).

Крім цього, зареєстровані онлайн-медіа отримують право брати участь у механізмах співрегулювання, що передбачає не лише участь у розробці правил та кодексів, але і додаткові гарантії захисту при розгляді справ щодо можливого порушення законодавства – звернення за експертизою до органу спільного регулювання.

Які вимоги щодо прозорості медіавласності поширюються на онлайн-медіа?.

Онлайн-медіа, на відміну від телеканалів, не зобов’язані розкривати свою повну структуру власності при реєстрації чи повідомляти про зміни в цій структурі (крім, зміни кінцевого бенефіціарного власника, якщо такий є).

Водночас Національна рада може вимагати від суб’єкта у сфері онлайн-медіа надання інформації про структуру власності у випадках, якщо виявлено інформацію, що обґрунтовано свідчить про непрозорість структури власності суб’єкта у сфері медіа або в разі виявлення ознак поширення в онлайн-медіа незаконного контенту, передбаченого статтями 36 та 119.

Таким чином, структура власності онлайн-медіа в будь-якому випадку має бути прозорою, тобто дозволяти встановити всіх осіб, які мають пряму та/або опосередковану істотну участь в суб’єкті у сфері медіа, ключових учасників, а також не мати серед власників істотної участі трасти або юридичні особи, зареєстровані в офшорних зонах.

Обмеження контенту онлайн-медіа.

Багато маніпуляцій у контексті обговорення законопроекту стосувалися занадто широко сформульованих обмежень, пов’язаних зі змістом інформації, яку не можна поширювати в медіа.

Одразу варто зауважити, що практично всі наведені в статті 36 законопроекту обмеження відтворюють норми чинного українського законодавства щодо інформації, яку заборонено поширювати всім (не лише суб’єктам у сфері медіа).

Детальніше – в таблиці нижче.

Єдина новела – це те, що Національна рада отримує повноваження застосовувати санкції до суб’єктів у сфері онлайн-медіа, як це раніше було щодо аудіовізуальних медіа.

Разом з тим, законопроект також передбачає можливість деталізації критеріїв обмеження в актах органу спільного регулювання, що дозволяє додати правової визначеності при застосуванні зазначених обмежень.

Порівняльна таблиця.

Заборонені категорії інформації.

Стаття 36 Законопроекту 2693-д.

Чинне законодавство.

1) заклики до насильницької зміни, повалення конституційного ладу України, розв’язування або ведення агресивної війни або воєнного конфлікту, порушення територіальної цілісності України, матеріали або інформацію, які виправдовують чи пропагують такі дії;.

Статті 109,110, 436 Кримінального кодексу України.

2) висловлювання, що розпалюють ворожнечу чи ненависть до окремих осіб чи їх груп за національною, расовою чи релігійною ознакою;.

Стаття 161 Кримінального кодексу України.

3) висловлювання, що підбурюють до дискримінації чи утисків щодо окремих осіб та їх груп на основі етнічного походження, громадянства, раси, релігії та вірувань, віку, статі, гендерної ідентичності, фізичних вад, стану здоров’я або за іншою ознакою;.

Стаття 1 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні».

Заборона дискримінації за ознакою гендерної ідентичності – стаття 2-1 Кодекс законів про працю України.

4) пропаганду або заклики до тероризму та терористичних актів, матеріали або інформацію, що виправдовують такі дії;.

Стаття 258-2 Кримінального кодексу України.

5) фільми, розповсюдження та демонстрування яких заборонено відповідно до Закону України “Про кінематографію”;.

Стаття 15-1 Закону України “Про кінематографію”.

6) порнографічні матеріали, а також матеріали, що заохочують сексуальну експлуатацію та насильство над дітьми, демонструють статеві відносини дітей;.

Стаття 301 Кримінального кодексу України.

7) пропаганду вживання наркотичних засобів, психотропних речовин;.

Стаття 2 Закону України «Про захист суспільної моралі».

8) пропаганду жорстокого поводження з тваринами;.

Стаття 299 Кримінального кодексу України.

9) інструкції або поради щодо виготовлення, придбання або використання вибухових, наркотичних чи психотропних речовин;.

Стаття 263, 307 Кримінального кодексу України.

10) матеріали або інформацію, у яких заперечується або виправдовується злочинний характер комуністичного або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, створюється позитивний образ осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік (крім випадків, пов’язаних з розвитком української науки та культури), працівників радянських органів державної безпеки, виправдовується діяльність радянських органів державної безпеки, встановлення радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті.

Особливості розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію радянських органів державної безпеки, регулюються Законом України «Про кінематографію»;.

Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

11) символіка комуністичного або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму з метою виправдання чи заперечення їх злочинного характеру, крім випадків, передбачених.

Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»;.

12) висловлювання, або матеріали, що принижують або зневажають державну мову.

Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Обмеження, пов’язані з агресією.

Розділ законопроекту щодо обмежень, пов’язаних зі збройною агресією, не зазнав суттєвих змін, порівняно з попередньою редакцією.

Цей розділ включає тимчасові обмеження щодо медіа діяльності, які включають заборону поширення певних категорій висловлювань та обмеження діяльності суб’єктів у сфері медіа, у структурі власності яких є резиденти держави-агресора, на території України.

Контентні обмеження включають заборону поширювати матеріали, які містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та дій, що виправдовують чи визнають правомірною збройну агресію, анексію, окупацію території України, а також недостовірні матеріали щодо збройної агресії та діянь держави-агресора у разі, якщо наслідком таких матеріалів є розпалювання ворожнечі та ненависті або заклики до насильницької зміни, повалення конституційного ладу чи порушення територіальної цілісності чи конституційного ладу.

Забороняється також виключно позитивне висвітлення діяльності органів влади держави-агресора (держави-окупанта), з метою їх популяризації (наприклад, трансляція годинних виступів президента держави-агресора).

Інформація про їх діяльність має подаватися з дотриманням принципів достовірності та збалансованості.

Зазначені категорії обмежень також будуть деталізовані в актах органу спільного регулювання.

Крім цього, на суб’єктів у сфері онлайн-медіа поширюється чинна сьогодні для аудіовізуальних медіа заборона щодо поширення матеріалів, серед учасників яких є особи, внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національному медіапростору України (трансформований Перелік осіб, що створюють загрозу національній безпеці, який сьогодні веде Мінкульт).

Захист дітей та онлайн-медіа.

Доопрацьований законопроект деталізує вимоги щодо захисту дітей від інформації, що може завдати значну шкоду їх фізичному, психічному або моральному розвитку.

Зокрема, в онлайн-медіа потрібно забезпечувати належне попереднє інформування про потенційну шкідливість розміщеної інформації, якщо вона належить до категорії, передбаченої у частині першій статті 42.

Детальний опис критеріїв віднесення інформації до небезпечної для дітей – також предмет спільного регулювання.

Крім цього, посилюється і захист приватності дітей через заборону розголошувати їхню персональну інформацію.

Спростування та реалізація права на відповідь в онлайн-медіа.

Законопроект містить досить детальні норми, що регулюють питання спростування недостовірної інформації або надання права на відповідь, у тому числі, в онлайн-медіа.

Зокрема, передбачено вимоги щодо забезпечення видимості повідомлення про спростування чи тексту відповіді, які мають розміщуватись або на одній сторінці з відповідною публікацією, або ж містити відповідні перехресні посилання.

Стаття 43 законопроекту передбачає, що суб’єкт у сфері онлайн-медіа має розглянути заяву про відповідь або спростування невідкладно, але не пізніше 5 днів з моменту її отримання.

Водночас, законопроект містить низку підстав для відмови в розміщенні такого спростування чи відповіді.

Наприклад, якщо текст, що вимагає поширити заявник, виходить за межі предмету, щодо якого надається спростування або відповідь, не обмежується спростуванням та/або коментуванням інформації, яку заявник вважає недостовірною, або ж містить висловлювання, що розпалюють ворожнечу чи ненависть.

Мова онлайн-медіа.

Законопроект передбачає, що суб’єкти у сфері онлайн-медіа самостійно визначають мову поширення медіа, але з дотриманням вимог Закону України «Про функціонування української мови як державної».

Стаття 27 цього Закону передбачає, що веб-сайти та веб-сторінки в соціальних мережах засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, мають виконуватися державною мовою.

Поряд з версією державною мовою, можуть існувати версії іншими мовами, але не більші за обсягом та змістом інформації, ніж україномовна.

Водночас, уточнено, що ця вимога не поширюється на онлайн-медіа, що виходять винятково кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів України, англійською мовою або іншою офіційною мовою Європейського Союзу.

Які санкції застосовуються до онлайн-медіа? Чи може Національна рада заборонити поширення онлайн-медіа?.

Попри добровільність реєстрації онлайн-медіа, законопроект надає Національній раді повноваження притягати до відповідальності за порушення, вчинені як зареєстрованими, так і незареєстрованими медіа.

Водночас, у випадку із незареєстрованими медіа, Національній раді потрібно буде також довести, що відповідний ресурс є справді онлайн-медіа, тобто відповідає ознакам, визначеним у законі та в акті спільного регулювання.

Законопроект передбачає застосування до онлайн-медіа приписів за незначні порушення (наприклад, неоприлюднення зареєстрованими медіа вихідних даних) або штрафів (у разі якщо щодо суб’єкта протягом одного року вже було винесено три приписи) на суму від близько 5 тис.

до 25 тис.

Більшість порушень вимог щодо контенту, а також вимог щодо поширення передвиборної агітації чи реклами, належать до значних порушень, штрафи за які можуть становити від близько 25 тис.

до 50 тис.

Невиконання вимог розділу щодо збройної агресії, а також невиконання вимог щодо забезпечення прозорості структури власності належать до грубих порушень, розміри штрафів за які можуть сягати 75 тис.

Разом з тим, законопроект не передбачає права Національної ради приймати рішення про заборону поширення онлайн-медіа в Україні.

Така санкція може застосовуватись виключно за рішенням суду і лише якщо протягом одного року суб’єкт у сфері онлайн-медіа допускає систематичні порушення вимог закону, зокрема, вчинив три значні або два грубі порушення.

Рішення про заборону поширення медіа приймається виключно судом і в разі вчинення грубого порушення суб’єктом у сфері онлайн-медіа, особу якого не вдалося встановити, і який не виконав відповідний припис Національної ради.

Законопроект у статті 99 також уточнює способи, у які має реалізуватися судове рішення про заборону поширення онлайн-медіа.

Наприклад, якщо доменне ім’я веб-сайту онлайн-медіа зареєстроване в домені UA.

або УКР та ресурси для його розміщення надаються хостером в Україні – забезпечити обмеження доступу до такого ресурсу суд зобов’язуватиме саме реєстратора та постачальника послуг хостингу, а не провайдерів телекомунікацій, які забезпечують доступ користувачів до інтернету.

Важливо, що у статті 117 законопроекту для суб’єктів у сфері онлайн-медіа передбачено особливий механізм звільнення від відповідальності за поширення незаконного контенту та недостовірної інформації, якщо така інформація була поширена користувачами у розділах для коментування чи розміщення користувацьких публікацій на веб-сайті чи веб-сторінці такого медіа, за умови, що суб’єкт у сфері онлайн-медіа обмежив доступ до такої інформації впродовж трьох робочих днів з моменту отримання відповідної скарги чи припису Національної ради.

У доопрацьованій редакції законопроекту 2693-д вдосконалено й інші положення, зокрема щодо проведення перевірок Національної ради, її повноважень та прозорості прийняття рішень.

Водночас, робота над подальшим приведенням регулювання в максимальну відповідність зі стандартами Ради Європи продовжуватиметься.

Робоча група готова розглянути пропозиції представників онлайн-видань, медійних організацій, юристів та інших зацікавлених сторін до другого читання законопроекту.

Публікацію підготовлено в рамках Проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

Думки, висловлені в тексті не обов`язково виражають офіційну позицію Ради Європи та Європейського Союзу.

Ілюстрації – скриншоти з презентацій Віти Володовської та медіаюриста Олександра Бурмагіна (ГО «Платформа прав людини»).

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
AMD працює над ігровою відеокартою з 32 ГБ відеопам'яті
InternetUA
2025-02-12T18:58:49Z
PlayStation проведе спеціальну презентацію Death Stranding 2: On The Beach
24tv
2025-02-12T18:30:05Z
Нове дослідження руйнує міф про ідеальний звук
Portaltele
2025-02-12T17:58:05Z
Грядки квадратом: метод посадки рослин, розроблений інженером
24tv
2025-02-12T17:45:04Z
Adobe відкрила відеогенератор Firefly Video для всіх та запустила платну підписку на Firefly AI
24tv
2025-02-12T17:33:57Z
Adobe відкрила безплатний доступ до Firefly Video — ШІ-генератора, який перетворює текст на відео
ITC
2025-02-12T17:01:47Z
Стали відомі кольори та характеристики нового Google Pixel 9a
InternetUA
2025-02-12T16:58:14Z
Компанія Apple запустила функцію об’єднання акаунтів
Детектор М
2025-02-12T16:34:26Z
Незабутньо смачна намазка з 2 інгредієнтів: дуже смачний рецепт
GlavRed
2025-02-12T16:27:31Z
Рідні проситимуть ще: рецепт дуже смачних пиріжків із незвичайною начинкою
GlavRed
2025-02-12T18:42:37Z
У якій склянці більше води: лише одиниці здогадаються за 5 секунд
GlavRed
2025-02-12T18:27:29Z
Чудовий подарунок для коханої людини і не тільки: добірка книг на День святого Валентина
24tv
2025-02-12T18:21:20Z
Розсада почне густо рости з перших днів: додайте це в ґрунт
24tv
2025-02-12T18:12:36Z
Без хитромудрих фокусів: як за кілька секунд перевірити свіжість яєць
24tv
2025-02-12T18:09:36Z
Де провести День святого Валентина в Україні: романтична добірка
24tv
2025-02-12T17:54:02Z
14 лютого – День Валентина: що не можна робити в цей день, щоб не накликати самотність
24tv
2025-02-12T17:36:34Z
Чи можна дарувати жовті квіти: запам'ятайте це
24tv
2025-02-12T17:27:55Z
Як дізнатися розмір каблучки: 3 елементарні способи
24tv
2025-02-12T16:51:02Z
Росіяни атакували з дрона автомобіль у Херсоні, постраждав цивільний
УкраинФорм
2025-02-12T18:51:05Z
Взяли на гарячому: у російської ведучої Варнави горе в родині
GlavRed
2025-02-12T18:27:05Z
На Чернігівщині покидьки скалічили кота і кинули в мішку помирати
Украина Криминальная
2025-02-12T18:06:52Z
У Хаджибейському районі Одеси у ДТП загинув чоловік: подробиці аварії
VGorode
2025-02-12T17:54:50Z
Шахраї виманили у чотирьох українців понад 156 000 гривень
InternetUA
2025-02-12T17:19:39Z
У Мелітополі пролунали вибухи: росіяни заплуталися у заявах
Telegraf
2025-02-12T16:42:06Z
На Теребовлянщині чоловік побив до смерті сусіда
Украина Криминальная
2025-02-12T16:30:07Z
СБУ затримала агента рф з Київщини, який шпигував за ЗСУ
InternetUA
2025-02-12T16:16:52Z
Італія завдала потужного удару по мафії Коза Ностри
360ua.news
2025-02-12T16:00:10Z
Хокей: «Шторм» в «суху» переграв «Крижинку», «Кременчук» поступився «Соколу»
УкраинФорм
2025-02-12T18:54:58Z
Руні: Оренда Вокера з Манчестер Сіті в Мілан — це дивно і незрозуміло
Football.ua
2025-02-12T18:13:24Z
Я почуваюся чудово, – Усик зізнався, коли планує завершити кар'єру
24tv
2025-02-12T18:06:33Z
Флік заблокував у січні відхід Еріка Гарсії
Football.ua
2025-02-12T17:51:10Z
ТМ. По два спаринги від Олександрії та Полісся, нічиї Руху та Кривбасу
Football.ua
2025-02-12T17:46:07Z
Деку: Барселоні не потрібно підписувати 4-5 нових гравців
Football.ua
2025-02-12T17:28:42Z
Пулішич за крок від продовження контракту з Міланом
Football.ua
2025-02-12T17:25:53Z
Хочу побачити страх у його очах, – Берінчика розлютила поведінка Девіса перед боєм
24tv
2025-02-12T17:21:58Z
Син легенди Динамо став гравцем Металіста 1925
Football.ua
2025-02-12T17:15:15Z
У зоні активних бойових дій на Донеччині залишається ще 221 дитина - ОВА
УкраинФорм
2025-02-12T19:03:39Z
Війська РФ вдарили КАБами по Золочівській громаді, пошкоджені 10 будинків
УкраинФорм
2025-02-12T18:42:55Z
"Захищають" від поганих новин: Зеленський розповів, чи знає про всі події на фронті
24tv
2025-02-12T18:36:48Z
Убезпечує обласний центр і правобережжя: у ЗСУ залишається плацдарм на лівому березі Херсонщини
24tv
2025-02-12T18:27:41Z
Україну накриє 15-градусний мороз і сипатиме сніг: відома дата похолодання
GlavRed
2025-02-12T18:27:04Z
Росіяни протягом дня понад 20 разів атакували Нікопольський район, є влучання у підприємство
УкраинФорм
2025-02-12T18:09:55Z
Скільки території Курської області перебуває під контролем України
Факти ICTV
2025-02-12T18:09:31Z
Коли йтиме сніг по всій Україні: чи чекати сильних снігопадів найближчими днями
24tv
2025-02-12T18:06:48Z
Медик ЗСУ Євген Лата: росіяни тренуються, вбиваючи дронами цивільних у прифронтових зонах
УкраинФорм
2025-02-12T18:03:14Z
Наталія Могилевська - "Я танцювала" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-02-12T18:57:23Z
Анна Кошмал здивувала Мережу стійкою на руках на останніх термінах вагітності
GlavRed
2025-02-12T18:33:51Z
Сто років популярності: як у 2025-му переосмислюють стиль артдеко
24tv
2025-02-12T18:21:27Z
У Миколаєві стартував мистецький проєкт «Пори року»
УкраинФорм
2025-02-12T18:00:24Z
Анна Саліванчук вперше розповіла про нові стосунки після розлучення з нардепом
Gazeta UA
2025-02-12T17:54:46Z
Філери та імпланти – більше не "маст хев"? Українки почали частіше повертатися до натуральної краси
Знай
2025-02-12T17:51:32Z
Що одягнути на День Валентина: неймовірні образи, в які можна закохатися
24tv
2025-02-12T17:45:10Z
Інна Мірошниченко розповіла, чому 3-річний Марсель їздив до лікарні
GlavRed
2025-02-12T17:27:26Z
Помер зірка фільму "Форсаж"
GlavRed
2025-02-12T17:27:12Z
Патріарх Кирило привселюдно принизив священника, який закликав церкву вести людей не на війну, а в Царство небесне
ГЛАВКОМ NET
2025-02-12T18:54:00Z
З Днем Валентина – як правильно говорити про свято українською
24tv
2025-02-12T18:51:27Z
Україна повернула з окупації ще двох дітей
УкраинФорм
2025-02-12T18:45:59Z
Зеленський назвав, коли була найбільша мобілізація в Україні
24tv
2025-02-12T18:39:52Z
Укрили як дитину: у Тернополі місцеві жителі подбали про бездомного собаку
Telegraf
2025-02-12T18:30:12Z
"Лізуть, як таргани": Солдати КНДР змінили тактику в Курській області
GlavRed
2025-02-12T18:27:47Z
Сухопутні війська: ТЦК щодня оповіщають близько 10 тисяч людей, а конфліктів з ними - лише до п'яти
УкраинФорм
2025-02-12T18:22:17Z
Британія виділила Україні пакет військової допомоги на £150 мільйонів
УкраинФорм
2025-02-12T18:13:27Z
В Україні скасували золоті і срібні медалі у школах
24tv
2025-02-12T18:09:15Z
Жінка спутала менопаузу з раком: які симптоми виявились тривожними
24tv
2025-02-12T18:33:31Z
Експерти назвали 7 видів риби з максимальною користю для організму
AgroNews
2025-02-12T17:25:14Z
Дослідники навчилися передбачати рак ще до народження людини
ITC
2025-02-12T17:01:35Z
Штучний інтелект притуплює розум при надмірному його використанні
InternetUA
2025-02-12T16:28:03Z
TikTok-інфлюенсери та медики почали носити Apple Watch на щиколотках, і цьому є логічна причина
24tv
2025-02-12T16:03:04Z
Грипозний сезон: епідпоріг перевищений у п'яти областях
УкраинФорм
2025-02-12T14:51:53Z
Несподіваний симптом смертельної хвороби у тварин: на що звернути увагу
GlavRed
2025-02-12T14:27:45Z
Які документи потрібні для реєстрації на НМТ 2025: повний список
Факти ICTV
2025-02-12T13:39:32Z
Зеленський скликав РНБО через ціни на ліки
24tv
2025-02-12T13:03:04Z
У США інфляція в січні досягла найвищого за пів року рівня
УкраинФорм
2025-02-12T19:00:44Z
Фігурують 8 млрд доларів у біткоїнах: якого росіянина поміняли на американця Фогеля
Фокус
2025-02-12T18:42:45Z
ЄС розглядає обмеження цін на газ
360ua.news
2025-02-12T18:42:33Z
Максимальна пенсія в Україні в 2025 році: хто має найвищі виплати
Политека
2025-02-12T18:42:20Z
Київстар, Vodafone та lifecell: найдешевші тарифи у мобільних операторів
Знай
2025-02-12T18:36:20Z
До 72 гривень за кіло: в Україні злетіли ціни на яблука та банани
Хвиля
2025-02-12T18:33:27Z
Біткоїн обвалився до $ 94 000 після оприлюднення даних про інфляцію у США
InternetUA
2025-02-12T18:28:12Z
Ціни на яйця пішли вниз: де можна придбати продукт за найвигіднішою ціною
Политека
2025-02-12T18:27:09Z
Пасажири закликають до бойкоту Ryanair через нові правила реєстрації
Gazeta UA
2025-02-12T18:21:19Z
Журналісти випробували економічність Volvo FH Aero 500 I-Save
AutoCentre
2025-02-12T18:13:57Z
За ціною смартфона: презентовано найдешевший електричний Suzuki
Фокус
2025-02-12T18:00:12Z
Range Rover Velar EV готується до бою з Porsche Macan Electric
AutoCentre
2025-02-12T17:09:06Z
Німецькі вчені представили інноваційну ШІ-розробку для моделювання поведінки акумуляторів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-12T17:06:15Z
Легенда повертається: Toyota відродить знаменитий спорткар
Фокус
2025-02-12T17:06:06Z
1300 км ходу за ціною від $11 тис: Geely випустила плагін-гібрид Galaxy L6 EM-i
ITC
2025-02-12T17:01:06Z
Як перевірити двигун при купівлі авто: потрібен лише аркуш паперу
GlavRed
2025-02-12T16:27:15Z
Hyundai готує серійний N Vision 74 та нові позашляховики
AutoCentre
2025-02-12T16:13:27Z
Jost придбав Hyva – лідера в галузі гідравлічних рішень для вантажівок
AutoCentre
2025-02-12T15:06:15Z
Перший візит міністра фінансів США відбувся саме до України: Зеленський відкрив деталі
TSN
2025-02-12T19:03:57Z
Президент Австрії назвав варіанти після невдалого формування уряду ультраправими
Европейская правда
2025-02-12T19:00:48Z
Трамп мав «тривалу та продуктивну» розмову з Путіним: деталі
ГЛАВКОМ NET
2025-02-12T19:00:37Z
Є важлива деталь: що свідчить про активну комунікацію між командами Трампа та Путіна
24tv
2025-02-12T19:00:01Z
У Парижі проходить зустріч у форматі «Веймар+» з Україною
УкраинФорм
2025-02-12T18:57:20Z
Зеленський: Не вважаю, що двері НАТО реально були відкриті
УкраинФорм
2025-02-12T18:57:08Z
Переговори розпочалися. Зараз все залежить лише від одного
Telegraf
2025-02-12T18:57:05Z
З військовою підтримкою України союзники по НАТО планують посилити тиск на Росію - Гілі
УкраинФорм
2025-02-12T18:54:56Z
Трамп шукає ключ до завершення війни у такий спосіб, щоб Україна захистила свій суверенітет - експерт
УкраинФорм
2025-02-12T18:54:09Z