MY.UAНовини
Регулювання онлайн-медіа: «за» та «проти» в контексті законопроєкту про медіа
Регулювання онлайн-медіа: «за» та «проти» в контексті законопроєкту про медіа

Регулювання онлайн-медіа: «за» та «проти» в контексті законопроєкту про медіа

Одна з головних змін, яку може принести в український медійний простір закон «Про медіа» в разі його ухвалення — регулювання онлайн-медіа та платформ спільного доступу до інформації (соціальних мереж).

І саме ці норми наразі є чи не найбільш суперечливими, довкола них точиться дискусія та лунає критика.

Регулюванню онлайн-сфери було присвячено перше із серії обговорень доопрацьованої редакції законопроєкту «Про медіа» № 2693-д від 02.07.2020, проведеного 8 липня ГО «Платформа прав людини», Комітетом із питань гуманітарної та інформаційної політики та проєктом «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

Цієї теми частково торкнулися й під час другого онлайн-обговорення, проведеного 10 липня та присвяченого повноваженням регулятора — Національної ради з питань телебачення та радіомовлення — та нового співрегуляторного органу, який має бути створено.

Яким бачать регулювання онлайн-сфери розробники законопроєкту?.

Медіаюристи Віта Володовська, Максим Дворовий та Олександр Бурмагін, які в робочій групі працювали над законопроєктом, презентували, як саме документ пропонує регулювати онлайн-сферу.

Законопроєкт дає визначення онлайн-медіа.

Базовий критерій для визначення — це редакційний контроль.

Детальніші критерії, кого відносити до онлайн-медіа, вироблятиме Національна рада з питань телебачення і радіомовлення разом із органом співрегулювання галузі (який має бути створено).

Для онлайн-медіа передбачена добровільна реєстрація.

Однак як зареєстровані, так і незареєстровані онлайн-медіа мають виконувати вимоги закону й нести відповідальність за їх порушення.

А це вимоги щодо прозорості власності, захисту неповнолітніх, спростування та права на відповідь, щодо заборони поширення незаконного контенту, обмеження російського та проросійського контенту.

Залежно від тяжкості порушення онлайн-медіа можуть отримувати від Нацради приписи, штрафи (різного розміру), вимоги щодо обмеження доступу до інформації, яка стала підставою для штрафу, а також заборону поширення онлайн-медіа на території України за рішенням суду (залежно від домена та юрисдикції це може бути блокування на рівні реєстратора, хостера або інтернет-провайдерів).

Для зареєстрованих онлайн-медіа передбачені певні стимули: можливість отримувати державну підтримку та укладати угоди про висвітлення діяльності органів влади й місцевого самоврядування; підтвердження статусу журналіста й захист відповідними статтями Кримінального кодексу (але журналісти незареєстрованих медіа можуть отримувати статус журналіста, вступаючи до профспілок і творчих організацій); заборона відмови в акредитації представникам зареєстрованих медіа; участь у механізмах співрегулювання (розробка правил і кодексів для медіа, право ініціювати передачу питання про контентні порушення від Нацради на експертизу до органу співрегулювання).

Детальніше про новели щодо регулювання онлайн-медіа можна прочитати у статті Віти Володовської.

Платформи спільного доступу до інформації (тобто соцмережі) та їхній різновид — платформи спільного доступу до відео (You.

Tube та інші) — не є онлайн-медіа.

Тут ключовим критерієм є відсутність редакційного контролю з боку власника платформи.

Але для них теж передбачене окреме регулювання.

Їхня реєстрація є добровільною.

Відповідальність за порушення нестимуть лише платформи спільного доступу до відео — як зареєстровані, так і незареєстровані, але якщо вони підлягають українській юрисдикції (законопроєкт вказує кілька ознак для її визначення).

Провайдери платформ спільного доступу до відео мають низку обов’язків: розміщувати умови користування сервісом, передбачити в них заборону поширення користувачами незаконного й піратського контенту, а також порядок реалізації права на відповідь або спростування недостовірної інформації, забезпечити перевірку віку користувача й можливість встановлення системи батьківського контролю, створити дієвий механізм отримання й розгляду звернень і скарг користувачів, не обробляти персональні дані дітей із комерційною метою.

За невиконання цих обов’язків платформи спільного доступу до відео під українською юрисдикцією можуть отримувати від Нацради штрафи різного розміру.

Також можливі штрафи за ненадання або порушення строків надання інформації на запит Нацради й за порушення строків внесення змін до реєстру (для зареєстрованих платформ).

За три й більше порушень протягом року можливе скасування реєстрації (для зареєстрованих платформ).

Для платформ спільного доступу до інформації (як українських, так і зарубіжних) і платформ спільного доступу до відео поза юрисдикцією України передбачені такі важелі Нацради, як укладення угод і меморандумів, де будуть прописані обов’язки платформ та обмеження на поширення забороненого в Україні контенту; звернення з вимогами обмежити доступ до користувацького контенту, який порушує українське законодавство та за поширення якого суб’єкти у сфері медіа отримали штраф, анулювання ліцензії, скасування реєстрації чи заборону поширення онлайн-медіа в Україні; звернення щодо порушення виборчого законодавства та правил агітації з вимогою припинити поширення такої агітації.

Тобто розробники законопроєкту відмовилися від ідеї поширювати українське регулювання на іноземних суб’єктів.

Віта Володовська пояснила, що таким чином законопроєкт узгодили з Директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги: «Щоб привести наше законодавство у відповідність із директивою, ми не можемо поширювати дію українського регулятора на іноземні платформи.

Регулювати такі платформи мають ті країни, де вони зареєстровані.

Ми надаємо можливість Нацраді укладати із цими платформами меморандуми — співрегуляторні акти, щоб поширювати на них українське законодавство».

Навіщо регулювати онлайн-медіа?.

Це питання почало лунати все частіше, не оминули його й учасники обговорення.

Деякі головреди інтернет-видань і блогери вимагають виключити онлайн-медіа з-під дії цього закону.

Керівник Української асоціації медіа-бізнесу Олексій Погорєлов віднедавна теж став виступати за те, щоб вивести пресу та онлайн із цього законопроєкту, а зосередитися суто на аудіовізуальній сфері, адже саме з Директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги Україна має гармонізувати своє законодавство.

Перший заступник голови Нацради Валентин Коваль відповідає на це, що країни Європи поступово переходять до регулювання всіх медіа за спільним підходом та з єдиним регулятором.

Враховуючи, що українське законодавство оновлюється раз на 10–15 років, відкладати це до 2035 року немає ніякого сенсу, вважає він.

Член робочої групи законопроєкту Олександр Бурмагін каже: щонайменше в 9 країнах Європи є регулювання онлайн-медіа та є конвергентні регулятори, які регулюють різні типи медіа — це тренд, по якому йдуть інші країни.

Однак експерт Ради Європи з Бельгії Жан-Франсуа Фурнемон радить не включати регулювання онлайн-медіа до регулювання аудіовізуальних медіа: «У Європі, як правило, не практикується включати онлайн-медіа в обсяг регулювання аудіовізуальних медіа.

Я б радив цього не робити.

А якщо онлайн-медіа включаються в такий обсяг, то таке регулювання має бути зведено до мінімуму — проста реєстрація, щоб зрозуміти, хто відповідає за ті чи інші публікації, особливо, якщо вони містять незаконну чи неправомірну складову.

Мають бути мінімальні зобов’язання щодо контенту і змісту, які встановлюються до онлайн-публікацій.

Тому що регулювання контенту в європейській практиці наразі відноситься до аудіовізуального контенту».

Схожу думку висловила й консультантка Ради Європи з Угорщини Кріштіна Розгоній.

Вона нагадала, що Європейська Комісія тільки почала роботу на Актом про цифрові сервіси (Digital Services Act), тобто Європа тільки приступає до регулювання онлайн-сфери.

У Німеччині нині серйозно придивляються до свого закону, який регулює онлайн-платформи, а у Франції нещодавно визнали неконституційним новий закон щодо мови ворожнечі на інтернет-платформах.

«Сфера регулювання онлайн-медіа та онлайн-платформ є мінним полем наразі.

Я б рекомендувала уникати тут різних “я”, почекати і подивитися, які рішення будуть прийняті (а цей процес ведеться зараз), і дуже обережно ставитися до регулювання онлайн-сфери».

Позиція розробників законопроєкту «Про медіа» поки що однозначна: онлайн-сферу потрібно регулювати.

«Можемо ще чекати, а можемо вже вирішувати питання нашого інформаційного простору, — відповів на пропозицію експертки ГО «Детектор медіа» Галини Петренко зачекати практик регулювання онлайну від європейських колег голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

— Питання, чи варто чекати, чи ні, зняті принципом добровільної реєстрації.

Значно краще, коли за дотриманням законодавства в інформаційному просторі стежить незалежний, колегіальний, деполітизований, наскільки ми це зробимо можливим, орган, ніж СБУ».

Олександр Бурмагін припустив, що Digital Services Act з’явиться не раніше, ніж через два-три роки і його норми будуть більш жорсткими, ніж ті, що пропонують українські розробники законопроєкту «Про медіа».

За приклад він пропонує порівняти законодавство України про захист персональних даних і пізніше розроблений у ЄС Загальний регламент захисту даних GDPR.

Видається, що на позицію розробників законопроєкту вплинули і юристи телевізійних холдингів, які входили до робочої групи (а представників онлайн-медіа та преси в ній не було).

Адже в телевізійної індустрії давно були закиди до регулятора, коли він їх карав, наприклад, за порушення прав дітей: мовляв, чого ви чіпляєтеся до телебачення — в інтернеті й не такого повно.

Кого вважати онлайн-медіа?.

Розробники законопроєкту визнають, що дають достатньо широке (тобто нечітке) визначення онлайн-медіа та не використовують усіх критеріїв нового визначення «медіа», які наведені в Рекомендації Комітету міністрів Ради Європи.

Вони пропонують Нацраді разом з органом співрегулювання самим розробити ці критерії та визначати, кого вважати онлайн-медіа.

Експертка ГО «Платформа прав людини» Людмила Опришко звертає увагу, що у визначенні акцент зроблено виключно на поширенні інформації під редакційним контролем і постійною назвою.

«Таке формулювання є дуже широким, я не бачу підстав відносити до суб’єктів у сфері онлайн-медіа редакторів, наприклад.

Тоді це взагалі нівелює підхід.

Ми не розуміємо, чи це фізична чи юридична особа, чи це редакція.

Із запропонованого формулювання можна відносити і технічних працівників», — каже Людмила Опришко.

Також у пані Опришко є питання щодо регулювання інформаційних агентств.

Судячи із законопроєкту, вони повинні стати суб’єктами у сфері онлайн-медіа, але це не повною мірою відображає їхню діяльність.

Для багатьох інформагентств основним видом діяльності є не поширення інформації, а проведення пресконференцій та дискусій, що підпадає під критерій медіа, але не охоплюється законопроєктом.

Жан-Франсуа Фурнемон теж пропонує ще попрацювати над термінологією.

На його погляд, визначення «онлайн-медіа» може перетинатися з визначенням «аудіовізуальні медіа», але другого визначення не надано.

Він пропонує скопіювати з Директиви ЄС визначення платформи спільного доступу до відео (хоча розробники законопроєкту сказали, що ці визначення запозичено з Директиви).

Також він порадив дати в законопроєкті визначення користувацького контенту.

Чи варто залишати критерії онлайн-медіа на розсуд Нацради і співрегулювання?.

На думку медіаруху «Медіа за усвідомлений вибір», законопроєкт наділяє Нацраду занадто широкими повноваженнями регулювання та контролю за поширенням інформації, в тому числі незареєстрованими онлайн-медіа, блогерами й дописувачами соціальних мереж.

Подібної думки й Жан-Франсуа Фурнемон: йому не зрозумілі положення про співрегулювання та роль Національної ради під час регулювання онлайн-медіа без реєстрації.

Людмила Опришко теж бачить у цьому проблему: «Коли Нацрада сама визначатиме, чи є суб’єкт онлайн-медіа, використовуючи критерії співрегулювання, — це дуже проблемна зона.

Вона створює дуже широкі межі розсуду для Нацради».

Статус онлайн-медіа накладає великі обов’язки та відповідальність, вони мають бути передбачуваними для всіх суб’єктів у сфері медіа.

Але не всі суб’єкти у сфері медіа розумітимуть, що вони підпадають під визначення медіа, наголошує пані Опришко.

«Незалежно від самоідентифікації, від початку діяльності ми несемо обов’язки і відповідальність.

Якщо мені завтра Нацрада надішле запит про структуру власності — я повинна надавати цю інформацію чи ні? А невиконання такої вимоги може стати підставою для накладення санкції.

Якщо особа не ідентифікує себе як медіа, а на думку Нацради, вона є медіа, як особа має виконувати приписи, якщо закон не визначає критерії того, чи є вона медіа?».

Тобто визначення в законі є недостатньо чіткими та прогнозованими.

А співрегулювання, наголошує пані Опришко, не може встановлювати обов’язки й відповідальність — це має встановлюватися законом.

А що із блогерами, вони регулюються?.

Розробники законопроєкту запевняють, що з регулювання виключено приватні сторінки людей у соцмережах — регулюванню підлягають тільки сторінки медіа.

Та на думку Людмили Опришко, сфера дії законопроєкту не визначена.

Вона вважає, що більшість користувачів соцмереж здійснює редакційний контроль щодо своїх сторінок у соцмережі (самі вибирають, що поширювати, самі роблять дописи).

Якщо буквально читати запропоноване визначення онлайн-медіа та винятки, на кого не поширюється закон, то виходить, що під його дію потраплять і приватні користувачі соцмереж.

Тож вона пропонує змінити термінологію.

Частково таке тлумачення норм закону підтвердила Віта Володовська: закон може поширюватися на блогерів, але лише на тих, які самостійно зареєструються як онлайн-медіа або відповідатимуть ознакам «медіа», визначеним у законі та в акті спільного регулювання.

Навіщо регулювати незареєстровані онлайн-медіа?.

Це ще одне застереження до законопроєкту, адже розширення повноважень регулятора на всі незареєстровані онлайн-медіа відкриває скриньку Пандори.

Особливо в контексті того, що Нацрада з органом співрегулювання визначатиме, кого вважати онлайн-медіа.

Якщо регулювати тільки зареєстрованих — ніхто не буде реєструватися, відповідають автори.

Логіка творців законопроєкту — створити мотивацію для реєстрації (тому законопроєкт передбачає певні преференції для зареєстрованих онлайн-медіа).

Не хочеш реєструватися — працюй собі далі, веди господарську діяльність відповідно до Господарського й Податкового кодексів, отримуй статус журналіста через вступ у професійні та творчі спілки.

«Але контентні обмеження мають бути однаковими для всіх медіа», — вважає Олександр Бурмагін.

Пропозиція регулювання незареєстрованих онлайн-медіа є однією з розбіжностей між розробниками й тими, хто в цілому підтримує законопроєкт, але з правками.

Наприклад, «Детектор медіа» та Інститут масової інформації вважають, що регулювання для онлайн-медіа на даному етапі треба поширити лише на тих, хто добровільно зареєструється, тобто свідомо візьме на себе певні зобов’язання.

Щодо інших пропонується застосовувати загальні норми законів «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації» тощо.

Навіщо в законопроєкті про медіа дублювати заборони з інших законів і кодексів?.

Мова про заборону комуністичної пропаганди, порнографії, закликів до повалення конституційного ладу тощо.

Розробники законопроєкту хотіли акумулювати їх в одному законі й чітко артикулювати, що за поширення такої інформації будуть накладатися санкції саме Національною радою.

Адже адміністративна та кримінальна відповідальність, приміром, — це парафія правоохоронних органів.

При цьому розробники законопроєкту сподіваються на дієвість механізму співрегулювання, коли індустрія разом із регулятором наповнить контентні обмеження змістом і критеріями: що таке пропаганда комуністичного режиму, що може зашкодити дітям.

В ідеалі орган співрегулювання ще й надаватиме Нацраді експертизу у випадку контентних порушень.

Не всі обмеження, що є в законопроєкті, можуть пройти «трискладовий тест» Європейського суду з прав людини щодо обмеження доступу до інформації.

Приміром, Жан-Франсуа Фурнемон рекомендував вилучити із закону обмеження, пов’язані із забороною пропаганди тоталітарних режимів, які перекочували в медійний законопроєкт із декомунізаційного закону.

«Але це політична історія, пов’язана з політикою держави Україна у сфері історичної пам’яті, розвитку державної мови, протидії державі-агресору», — пояснив Максим Дворовий.

Чи точно іноземні платформи поза регулюванням?.

Розробники законопроєкту запевняють, що вивели іноземні платформи спільного доступу до відео (та інформації) з-під дії українського закону, адже, згідно з Директивою, регулювати їх мають їхні країни.

Але не онлайн-медіа — їх Нацрада зможе контролювати, карати й добиватися в суді заборони їх поширення в Україні.

Жан-Франсуа Фурнемон має питання щодо визначення юрисдикції онлайн-медіа та онлайн-платформ, на яких поширюється дія закону (частини 8, 11, 13 статті 2 законопроєкту).

Він також рекомендує модифікувати обмежувальні заходи для іноземних медіа, передбачені у статті 99 законопроєкту (скасування реєстрації іноземного лінійного медіа, заборона поширення онлайн-медіа на території України, заборона поширення іноземного аудіовізуального медіасервісу на замовлення на території України).

Чи можливе за відсутності регулювання іноземних платформ блокування показу на You.

Tube заборонених в Україні фільмів? Максим Дворовий вважає, що в рамках меморандумів Нацрада може домовитися із платформами про обмеження доступу в Україні до певного контенту.

І платформи, за його даними, готові йти на такий підхід у регулюванні.

Що не так із санкціями до онлайн-медіа?.

Онлайн-медіа занепокоєні тим, що до числа значних порушень, за які передбачено санкції у вигляді штрафу й заборони на поширення онлайн-медіа у випадку трьох і більше порушень протягом року, входять рекламні порушення.

Закон «Про рекламу» щодо онлайн-сфери безнадійно застарів.

Приміром, він не регулює таких поширених форм реклами, як нативна реклама, спонсорські або партнерські проєкти.

Вони маркуються зараз таким чином, який не відповідає вимогам закону «Про рекламу».

Якісні онлайн-медіа остерігаються, що будуть страждати за нативну рекламу, тоді як неякісні медіа, які розміщують джинсу (приховану рекламу), яку складно ідентифікувати й довести, скоріше за все, ніякої відповідальності не нестимуть.

Про такі застереження колег з онлайн-медіа зауважила Галина Петренко.

Є нюанси і з приписами.

Розробники законопроєкту наголошують, що приписи не є санкціями.

При цьому Нацрада зможе виносити приписи без перевірок (на відміну від санкцій), а медіа зобов’язані на них реагувати.

Три приписи за незначні порушення тягнуть за собою вже штрафи.

Є нюанс і з забороною поширення інформації в онлайні.

Така санкція, як заборона поширення онлайн-медіа на території України, застосовується виключно за рішенням суду.

Водночас Нацрада може вимагати обмежувати доступ до інформації, через яку вона застосувала до онлайн-медіа штраф.

Також Нацрада може вимагати від платформ спільного доступу до інформації та власників пошукових систем обмежувати доступ до інформації, за поширення якої медіа отримало санкції, або виключати її з результатів пошуку.

Також законопроєкт пропонує припиняти діяльність онлайн-медіа, особу якого не вдалося встановити (якщо це медіа вчинило грубе порушення).

Людмила Опришко вважає цю норму недієвою.

Бо без встановленого відповідача суд не візьме позов Нацради до розгляду.

Жан-Франсуа Фурнемон каже, що в Європі не практикуються санкції проти провайдерів сервісів електронних публікацій (онлайн-медіа), щоб уникнути цензурування в інтернеті.

Він порадив уважніше передивитися положення статті 112, яка визначає відповідальність суб’єктів у сфері онлайн-медіа.

Що не так із правом на відповідь і спростування?.

Стаття про право на відповідь і спростування є занадто деталізованою, вважає Жан-Франсуа Фурнемон.

У ній дуже розширюється право на відповідь і фактично переходить у сферу захисту від дифамації (приниження честі, гідності та ділової репутації), яка регулюється в судовому порядку.

Експерт рекомендує переписати цю статтю у відповідності до Резолюції ПАРЄ щодо медіавідповідальності.

Людмила Опришко теж має зауваження до права на відповідь і спростування.

Що саме дає можливість реалізувати законопроєкт ображеним людям — спростування чи відповідь? Ба більше спростуванню або відповіді будуть підлягати відомості, які не відповідають дійсності або викладені неправдиво, неповно чи неточно.

За словами пані Опришко, це надто високий стандарт, навіть у Конституції написано, що спростуванню підлягає недостовірна інформація.

Які мінуси у звільненні онлайн-медіа від відповідальності?.

У статті 117 законопроєкту є положення, що суб’єкти у сфері онлайн-медіа не несуть відповідальності за інформацію, яка є дослівним відтворенням матеріалів, опублікованих іншим зареєстрованим медіа або іноземним медіа — із посиланням на них.

«Тобто якщо медіа процитує російські дискурси з RT, Sputnik чи ще якогось ворожого контенту, то в такому випадку вони автоматично звільняються від відповідальності», — каже пані Опришко.

Вона вважає, що це перекреслює всі норми закону, спрямовані на протидію ворожій інформаційній агресії.

Для Жана-Франсуа Фурнемона також незрозумілі деякі положення про звільнення від відповідальності.

Приміром, як відрізнити отримання інформації журналістом законним і незаконним шляхом?.

Розробники законопроєкту запевняють, що чекають на конкретні пропозиції до тексту проєкту та готові вносити їх до законопроєкту між першим і другим читанням.

Ілюстрації — скриншоти із презентацій Людмили Опришко та Олександра Бурмагіна.

Теги за темою
СтатьиРынок
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Секреты коренного населения: археологи обнаружили одно из первых поселений в Северной Америке
Фокус
2025-02-12T18:21:49Z
Единственный выход — переустановить систему: в Steam обнаружили игру с вирусом
Фокус
2025-02-12T17:45:46Z
Лучше современных аналогов: археологи раскопали интересный артефакт на севере Турции
Фокус
2025-02-12T17:36:58Z
Новые патенты Nintendo раскрывают интересные возможности контроллеров Switch 2
GameMag
2025-02-12T17:04:34Z
Санкции США не справились: в Китае создали чипы в 10 раз мощнее, чем у Nvidia
Фокус
2025-02-12T17:00:27Z
Яркая механика: Обзор клавиатуры Raskat KM002
GameMag
2025-02-12T16:28:38Z
Инновации 2025 от Samsung: какими технологиями планирует удивлять производитель в этом году
Comments UA
2025-02-12T16:21:37Z
Больше не мусор: ученые нашли неожиданный материал для генерации энергии
Фокус
2025-02-12T16:06:37Z
Смартфон Samsung Galaxy S26 Ultra избавится от важного недостатка: о чем речь
Фокус
2025-02-12T16:06:00Z
Обновили рейтинг самых перспективных холостяков Москвы — и там не только Абрамович
Marie Claire
2025-02-12T19:01:03Z
Гороскоп на четверг 13 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-12T18:45:57Z
Романтический ужин на День святого Валентина: что приготовить быстро и вкусно
Comments UA
2025-02-12T17:30:26Z
Когда говорить "випічка", а когда "перепічка"
Gazeta UA
2025-02-12T17:06:18Z
Как правильно хранить открытую банку сгущенки: ошибки, которые совершаем все мы
Знай
2025-02-12T16:51:08Z
Гороскоп на 13 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-12T16:33:05Z
Не только цветы и конфеты: оригинальные подарки для женщин за 50 ко Дню святого Валентина
Telegraf
2025-02-12T16:12:33Z
Секретный язык стюардесс: о чем говорят бортпроводники во время полета
Фокус
2025-02-12T14:57:33Z
Роскошный отель в Шанхае пугает гостей: в чем причина
Фокус
2025-02-12T14:51:23Z
В России впервые произошло убийство с применением FPV-дрона
Корреспондент
2025-02-12T17:00:07Z
В Полтавской области на Днепре перевернулась лодка с пятью рыбаками
Комсомольская правда
2025-02-12T16:16:53Z
На мосту Патона в Киеве загорелся троллейбус
TSN
2025-02-12T16:06:01Z
Неудачный побег из ВЛК: мужчина сорвался с шестого этажа в Киеве
TSN
2025-02-12T15:21:27Z
В школе Луцка прямо в руках ученика взорвался iPhone
TSN
2025-02-12T15:15:39Z
В Хмельницком ликвидировали подпольную сигаретную фабрику
Корреспондент
2025-02-12T14:45:28Z
Удар баллистикой по Киеву: стало известно, кто погиб от российской ракеты
Comments UA
2025-02-12T14:18:40Z
СБУ ищет диверсантов под Киевом
Корреспондент
2025-02-12T14:03:15Z
Мужчина на Волыни обжаловал штраф ТЦК в суде: как ему это удалось
Telegraf
2025-02-12T13:48:36Z
Усик поделился планами по завершению карьеры: сколько боев впереди
Хвиля
2025-02-12T19:03:29Z
Усик назвал бой, в котором определится его следующий соперник
ZN UA
2025-02-12T18:57:05Z
Виталий Владимирович Кличко: досье, биография
Telegraf
2025-02-12T14:45:48Z
В России заступились за предателя Тимощука, которого обнулили в Украине
Telegraf
2025-02-12T14:24:51Z
Лига чемпионов: расписание всех матчей дня 12 февраля
ZN UA
2025-02-12T13:43:45Z
"Реал" и "Барселона" узнали соперников: результаты жеребьевки полуфинала Кубка Испании
TSN
2025-02-12T13:06:05Z
Украина завоевала "золото" в биатлоне на зимнем Европейском юношеском олимпийском фестивале
TSN
2025-02-12T12:51:48Z
Лидер Арсенала рискует пропустить остаток сезона
Корреспондент
2025-02-12T12:51:02Z
Его убила правда: дело Яниса Тиммы вернули на рассмотрение
Фокус
2025-02-12T11:45:56Z
Таро гороскоп для всех знаков зодиака: кому сильно повезет
Comments UA
2025-02-12T19:03:28Z
Водителей ждут цифровые проверки транспорта: что важно знать
Telegraf
2025-02-12T17:48:54Z
Прифронтовая громада на Днепропетровщине призывает Зеленского уволить главу ОВА: причина
TSN
2025-02-12T17:48:36Z
Ад под Курахово, контрудар под Покровском: что сделали ВСУ на фронте за последние дни
Фокус
2025-02-12T17:21:21Z
Подгузники, телефоны и банки: водоканальщики объяснили, почему вы можете остаться без воды
Знай
2025-02-12T17:06:55Z
Украинские военные продвинулись на запорожском направлении — DeepState
ZN UA
2025-02-12T16:58:28Z
ВСУ нанесли контрудар под Покровском, Песчаное взято под контроль. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-12T16:54:01Z
После больших потерь враг вынужден отступать по нескольким направлениям: DeepState
TSN
2025-02-12T16:48:30Z
Обещали "лучшую" жизнь в россии: украинец подставил под удар ВСУ, выполнив задание фсб
Политека
2025-02-12T16:27:03Z
Топ романтических фильмов для идеального Дня святого Валентина
Comments UA
2025-02-12T18:42:25Z
Звезда "Школы" о темной стороне киноиндустрии: "Предлагал пройти кастинг в полностью обнаженном виде"
TSN
2025-02-12T18:21:26Z
Ирина Кудашова поставила точку в романе со звездой "Школы" Богданом Осадчуком
TSN
2025-02-12T17:21:06Z
Не Украины: у Олега Винника презентовали новый флаг
Апостроф
2025-02-12T16:45:51Z
Модель заработала более 1 млн фунтов стерлингов, переодеваясь в эльфа
Фокус
2025-02-12T16:36:38Z
Украинский певец ввел традицию бросать шапки в зал и вышел на невероятное количество
Апостроф
2025-02-12T16:27:56Z
Украинский певец выехал из Украины, чтобы принять участие в Нацотборе другой страны/TESLENKO уже приехал в Сан-Марино
Апостроф
2025-02-12T16:21:57Z
"Таких, кто в 1000 раз хуже Потапа, полстраны": актриса раскритиковала украинцев/Дарья Малахова вступилась за певца, который ведет себя откровенно на фоне других
Апостроф
2025-02-12T16:21:34Z
62-летняя Деми Мур появилась в роскошной фотосессии
Фокус
2025-02-12T15:57:32Z
Украине дорого стоил удар баллистикой по Киеву: Зеленский шокировал суммой
Comments UA
2025-02-12T18:54:06Z
Поздравления с Днем Святого Валентина в прозе: теплые слова для любимых, подруг и постов в соцсетях
Знай
2025-02-12T18:51:09Z
"Использовано 10 ракет Patriot": Зеленский назвал количество сбитых ракет РФ ночью 11 февраля
Gazeta UA
2025-02-12T18:30:47Z
Украинцы покупают подержанные авто, а их конфискуют: новая ловушка мошенников
Знай
2025-02-12T18:21:07Z
ВСУ прорвали оборону противника в Курской области: Z-блогеры поскандалили с минобороны РФ
Новости Украины
2025-02-12T18:18:52Z
Военные расходы РФ превысили расходы всех стран ЕС вместе - СМИ
Корреспондент
2025-02-12T18:13:43Z
Люди с этими фамилиями любили и не стеснялись своей интимной жизни: проверьте свою
Telegraf
2025-02-12T17:57:13Z
Стартовала новая программа помощи украинцам: кто получит 14 тыс. грн
Фокус
2025-02-12T17:36:56Z
"Вы не из Западной Украины?" - Гундяев напал на священника своей церкви, призвавшего думать о Царстве Божьем
Новости Украины
2025-02-12T17:18:03Z
Почему кошка кашляет: что это значит, что делать в таком случае
TSN
2025-02-12T17:21:06Z
VR против ПТСР: в 61-й бригаде нашли способ борьбы с последствиями войны
Знай
2025-02-12T16:21:17Z
Так выглядит мозг влюбленного мужчины — что должна знать об этом женщина
Marie Claire
2025-02-12T16:01:14Z
Удивительные свойства чесночной настойки: как простой рецепт спасает от десятков болезней
Знай
2025-02-12T15:51:49Z
Положите этот секретный ингредиент в лунку – лук вырастет на 30% больше: проверено специалистами
TSN
2025-02-12T15:36:06Z
Украинцы могут получить 1500 грн за кабанов: о чем речь
Фокус
2025-02-12T13:54:31Z
Красота, убивающая людей: инъекция ботокса может привести к развитию ботулизма
Фокус
2025-02-12T13:42:59Z
900 яиц за месяц: что случилось с телом мужчины после экстремальной диеты
Фокус
2025-02-12T13:15:53Z
Никаких премий или пособий. Сколько получает министр здравоохранения Виктор Ляшко
Telegraf
2025-02-12T13:15:23Z
Весной украинцы могут потерять субсидии: в Минсоцполитики объяснили, с чем это связано
Политека
2025-02-12T19:01:38Z
Курс доллара в РФ резко отреагировал на новость о договоренности Трампа с Путиным
Апостроф
2025-02-12T18:42:18Z
Готовьтесь – будет дороже: украинцам станет сложнее позволить себе даже кусок хлеба
Знай
2025-02-12T17:36:39Z
Обновленный комфорт: Укрзализныця запустила поезд с современными вагонами
Gazeta UA
2025-02-12T17:09:46Z
Одна из компаний "Недра Украины" оказалась в оффшоре, связанном с пророссийским бизнесменом Иванющенко
Апостроф
2025-02-12T16:57:47Z
Получаете минималку? Какую пенсию назначит государство
Telegraf
2025-02-12T16:51:32Z
Часть клиентов ПриватБанка достигла лимита на переводы за два дня
Корреспондент
2025-02-12T16:51:07Z
Пекинка бьет рекорды, а картофель дешевеет: рынок овощей переживает ценовой шторм
Знай
2025-02-12T16:06:20Z
Клиенты Vodafone недовольны связью, хотя компания утверждает, что улучшила сети
Telegraf
2025-02-12T15:30:58Z
Полицейские провокации на дорогах: 4 вопроса, на которые не стоит отвечать водителям
Знай
2025-02-12T17:21:53Z
Создан генератор, который превращает выхлопные газы в электричество: как работает
Фокус
2025-02-12T17:00:43Z
Брутальный и недорогой: первый пикап Kia поступил в продажу
Фокус
2025-02-12T14:51:35Z
В Украине упал спрос на автомобили из Китая
Gazeta UA
2025-02-12T10:48:36Z
С двигателем Lamborghini: в Африке скрестили старый Audi 90-х и современный суперкар
Фокус
2025-02-12T09:57:45Z
Ремни безопасности выдадут утопленника: как не купить авто после наводнения
Знай
2025-02-12T06:51:30Z
Простой лайфхак позволит водителям сэкономить несколько сотен гривен за считанные минуты
Фокус
2025-02-11T18:06:50Z
Поможет Европе потеснить Китай: представлено решение важной проблемы с аккумуляторами
Фокус
2025-02-11T17:15:55Z
С мотором от Golf GTI: Volkswagen Passat и Tiguan получили мощные версии
Фокус
2025-02-11T16:30:22Z
Сложный сценарий для Украины: что означают для Киева первые созвоны Трампа с Путиным и Зеленским
Фокус
2025-02-12T19:06:49Z
Стало известно, сколько стоило отбить вражескую ракетную атаку на Киев
Comments UA
2025-02-12T19:03:22Z
Немецкие ультраправые хотят объединить усилия с Орбаном для демонтажа ЕС изнутри - Politico
ZN UA
2025-02-12T19:01:52Z
Позитивно высказывалась о Путине: что известно о Габбард, ставшей директором Нацразведки США
Telegraf
2025-02-12T19:00:02Z
Переговоры о мире начались: когда ожидать первые результаты
Comments UA
2025-02-12T18:57:06Z
В Новосибирске гробы с "героями СВО" отправили на свалку. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-12T18:54:22Z
Есть компромисс: Зеленский назвал альтернативу членству Украины в НАТО
Comments UA
2025-02-12T18:48:01Z
Сенат проголосовал за назначение скандальной Габбард главой разведки США
Европейская правда
2025-02-12T18:46:15Z
Россия цинично оправдывает нежелание завершить войну
Comments UA
2025-02-12T18:45:40Z