MY.UAНовини
Война Сытника против ЕСПЧ. Почему детективы НАБУ, прокуроры САП и судьи ВАКС могут попрощаться с профессией
Война Сытника против ЕСПЧ. Почему детективы НАБУ, прокуроры САП и судьи ВАКС могут попрощаться с профессией

Война Сытника против ЕСПЧ. Почему детективы НАБУ, прокуроры САП и судьи ВАКС могут попрощаться с профессией

НАБУ заявило, що продовжить переслідування Логвинського, незважаючи на рішення ЄСПЛ / фото gdb.rferl.org
12:11, 13 липня 2020
15 0

НАБУ заявило, що продовжить переслідування Логвинського, незважаючи на рішення ЄСПЛ / фото gdb.rferl.org

Рішення ЄСПЛ у справі Логвинського може поставити жирний хрест як на репутації НАБУ, так і на всій антикорупційній системі країни, включаючи Вищий антикорупційний суд, рішення якого в найближчі місяці почнуть масово оскаржуватися в ЄСПЛ.

Ситник проти ЄСПЛ. Чим це загрожує Україні

Останні скандали з НАБУ, САП та ВАКС вже викликають реакцію ЄС. Так Європейський суд із прав людини не дозволив НАБУ та САП притягнути колишнього народного депутата Георгія Логвинського і вказав НАБУ на грубі порушення прав людиниз їх боку - тиск на свідків і незаконне стеження. У свою чергу НАБУ заявило, що продовжить переслідування Логвинського незважаючи на рішення ЄСПЛ. В цій справі запобіжні заходи ухвалював саме ВАКС. 

Логвинського переслідують у рамках кримінального провадження НАБУ, зареєстрованого 1-го червня 2017-го року. На початку 2020-го року НАБУ оголосило шістьом людям підозру в нібито заволодінні 54-ма мільйонами гривень через виконання Україною у 2016-му році рішення ЄСПЛ про повернення компанії «Золотий Мандарин Ойл» боргів «Київенерго». Раніше компанія «Золотий Мандарин Ойл» звернулася до ЄСПЛ, оскільки Україна не виконувала рішення українського суду про стягнення з ПАТ «Київенерго» боргів. Україна та «Золотий мандарин» уклали угоду про дружнє врегулювання, завдяки якій, згідно з висновком ХПГ, державі вдалося зекономити 104 мільйони гривень. Укладення цієї угоди та виконання рішення ЄСПЛ фактично й стало підставою для переслідування з боку НАБУ.

Тобто НАБУ самим фактом відкриття справи вже пішло проти ЄСПЛ. На думку директора Харківської правозахисної групи Євгена Захарова, ця справа має чіткий політичний підтекст: він вважає, що своїми діями НАБУ намагається завадити розгляду в ЄСПЛ справи «Україна проти Росії», усунувши від неї суддю Європейського суду Ганну Юдківську, яка є дружиною Логвинського.  У висновку ХПГ зазначається, що кримінальні провадження НАБУ проти Логвинського є політичними. Георгій Логвинський назвав відмову ЄСПЛ знімати з нього міжнародний імунітет «перемогою правди над злом».

Варто зауважити, що ледь не вперше ЄСПЛ зробив настільки різку заяву. "Деякі слідчі заходи, проведені НАБУ – у тому числі  приховане спостереження – поширювалися на Логвінського із чітким наміром збирання доказів стосовно нього і проведення розслідування щодо нього", - заявляє ЄСПЛ.  Таким чином НАБУ порушило конвенцію про імунітети та привілеї Ради Європи, стороною якої є Україна. ЄСПЛ вважають, що у НАБУ діяли з порушенням принципів неупередженого розслідування. "Є свідчення того, що під час проведення розслідування НАБУ вдавалося до тиску на свідків… Зазначені дії НАБУ із пошуку свідчень проти Логвінського несумісні із його імунітетом... а також самі по собі суперечать суті імунітету та підривають цілісність процедури його зняття". Європейський суд з прав людини стверджує, що Україна "не продемонструвала достатніх гарантій (не)використання у кримінальному процесі доказів", здобутих із порушенням міжнародного права.

Окрім ситуації з демонстративним невиконанням НАБУ рішення ЄСПЛ, розгорівся ще один скандал - головний рабин України Моше Реувен Асман звинуватив директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника у брехні щодо історії з прослуховуванням синагоги. Про це Асман написав у Facebook, коментуючи заяву Ситника про ніби непричетність НАБУ до цього. Асман стверджує, що в нього є документи, які доводять факт прослуховування. Також рабин стверджує, що НАБУ прослуховувало Європейський суд з прав людини у Страсбурзі. Більш того, як стверджує Асман, за обома операціями — у синагозі та в ЄСПЛ — стоїть один детектив НАБУ — Сергій Рокунь. Крім цього, Асман заявив, що конфіденційно зустрічався із Ситником і надав йому докази переслідування парафіян. Ці незаконні дії НАБУ проводило, щоб зібрати докази проти Логвинського.

Трійка суддів імені Ситника: чому люди ризикують професією?

Наступна історія, яка йде за тим самим сценарієм, що й справа Логвінського – це справа Бахматюка. ВАКС та НАБУ у цій справі знову-таки відіграють ключову роль.

5 червня 2020 року Печерський районний суд м.Києва зобов’язав Офіс Генерального прокурора закрити справу щодо рефінансування VAB банку як так, що була відкрита незаконно. Це та сама справа, по якій ДБР відкрив провадження по фальсифікації експертизи з боку НАБУ. НАБУ і САП відмовляються виконувати остаточне та таке, що не підлягає оскарженню, рішення суду, і подає апеляцію, але не до апеляційного суду міста, який має повноваження розглядати апеляції на рішення Печерського суду, а до Апеляційної палати ВАКС.

Зоя Ярош, президент Асоціації адвокатів України, заявила, що це є порушенням, адже “враховуючи, що Ухвала від 05.06.2020 року ухвалена після початку роботи Вищого антикорупційного суду слідчим суддею Печерського районного суду, відтак, судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду не мають права розглядати апеляційну скаргу на ухвалу від 05.06.2020 року у справі № 757/22567/20-к, оскільки апеляційні скарги на ухвали слідчих суддів Печерського районного суду м. Києва повинні подаватися до Київського апеляційного суду. Сподіваюсь, що саме суд, здійснюючи правосуддя, зробить правильні висновки та не допустить порушення закону, адже саме це на суд, в тому числі Вищий антикорупційний суд, покладалось суспільством при його створенні та взагалі реформування судової системи”.

Наступна історія, яка йде за тим самим сценарієм, що й справа Логвінського – це справа Бахматюка / фото прес-служби Бахматюка

А далі відбувають ще дивніші речі. ВАКС по цій справі виносив рішення, які повністю протирічили рішенням того ж ВАКС по аналогічних справах. Йдеться про обрання запобіжних заходів. Це як мінімум викликає питання щодо неупередженості. Але головне, що загалом усі справи на розгляді ВАКС розподілені між 6 колегіями по 3 судді. Але всі подання від НАБУ у ВАКС по справі Писарука і Бахматюка потрапляють до однієї і тієї ж трійки суддів, хоча в Україні діє автоматичний розподіл судових справ між суддями для забезпечення незалежності і неупередженості процесів розгляду справ.  Таких збігів просто не буває.

Адвокати Бахматюка вже заявили, що подають в ЄСПЛ щодо цих фактів. Реакцію Євросоюзу після заяв НАБУу справі Логвинського передбачити не складно – вона буде однозначно негативною. А самі судді, які виносили неправомірні рішення та представники НАБУ, які робили неправомірні дії для європейців перетворюються на осіб, яким не можна подавати руки. Простіше кажучи, вони стають такими собі особами non grata, для яких єдиним можливим продовженням кар’єри є вихід з професії.

Головне відкрите питання: чому люди готові ризикувати зарплатами, охороною і зрештою власною кар’єрою? Відповідь тут може бути дуже проста: відчуття безкарності. Але справа Логвінського є першим дзвіночком, який мав би протверезити всіх тих, хто вважає, що ця історія має виключно український вимір.

ЄСПЛ проти Зеленського

17 липня 1997 року, ратифікувавши Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод (1950 року), Україна зобов’язалася виконувати остаточні рішення Європейського суду з прав людини (далі – Європейський суд) у будь-яких справах, в яких вона є стороною. По факту за останні 10 років Україна не виконала 67% провідних рішень Європейського суду з прав людини проти України. Показник виконання таких рішень Україною — один з найгірших у Європі. Наразі на розгляді ЄСПЛ знаходиться 8700 заяв, поданих проти України. Через це ЄСПЛ навіть вирішив не приймати до свого провадження рішення повторюваного характеру, а також спростив процедури розгляду повторюваних та неприйнятних заяв, щоб хоч якось розгрузити цей потік заяв про порушення.

Пунктом 4 частини першої статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», – умисне або внаслідок грубої недбалості допущення суддею, який брав участь в ухваленні судового рішення, порушення прав людини і основоположних свобод або інше грубе порушення закону, що призвело до істотних негативних наслідків, передбачене покарання для таких суддів. І якщо зараз відповідальність суддів, спричинена негативним рішенням Європейського суду з прав людини, ґрунтується на висновку національного суду про наявність умислу або грубої недбалості в діях судді, то в проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» підставою для покарання буде винесення суддею рішення з порушенням статті 18 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод , що встановлено рішенням Європейського суду з прав людини.  Тобто рішення ЄСПЛ буде достатньо для притягнення до відповідальності суддів, і без підтвердження українськими судами.

Ілюстрація REUTERS

Європейський суд з прав людини — одна з ключових інституцій Ради Європи з безумовним авторитетом.  Після звинувачення НАБУ в незаконних методах тиску і заяв відомства Ситника про ігнорування рішень ЄСПЛ, дуже вірогідне рішення ЄСПЛ по трійці суддів ВАКС, які брали в ухваленні завідомо неправомірних судових рішень у справі VAB банку, нанесе величезний удар по авторитету ВАКС і взагалі - антикорупційних органів України. Якщо апеляційна палата ВАКС вже 20 липня ухвалить рішення, яке виходить за межі їх повноважень, і скасує рішення Печерського суду, це запустить ланцюжок, який після рішення ЄСПЛ призведе не лише до гучних відставок суддів. Окрім репутаційних втрат для ВАКС всередині країни (а кредит довіри до суду на момент створення був величезним, але й закінчитись може водночас, з одним гучним скандалом), ЄС, який був ініціатором і “хрещеним батьком” створення ВАКС, відмовиться від протекції свого непутьового “хрещеника”. А головне, тотальне розчарування Європи в державі Україна, в якій вірус беззаконня пожирає новоутворенні антикорупційні органі менш, ніж за рік після початку їх роботи, суттєво охолодить ентузіазм єврочиновників щодо інтеграційних перспектив України.

Для Європи ми перетворюємось на таку собі “сіру” зону, де права людини масово порушуються і де рішення ЄСПЛ масово ігноруються. Зі зміною влади ситуація не просто не покращилася - як ми бачимо, такі органи як НАБУ і САП дозволяють собі не просто саботаж виконання рішень європейського суду, а і публічні заяви щодо їх невиконання. Справа щодо суддів ВАКС, які також свідомо пішли на порушення, а також звинувачення у втручання в систему електронного розподілу справ між суддями, стануть величезною проблемою для Зеленського у його стосунках з ЄС.

Три справи за рік. Як працює ВАКС

Свого часу створення НАБУ та ВАКС було  ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду та Європейського Союзу. Український антикорупційний суд створили за моделлю Міжнародного кримінального суду з залученням міжнародних експертів. 6 березня 2019 р. Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила імена 39 переможців, 38 з яких стали суддями ВАКС. 11 квітня 2019 р. Президент України підписав Указ про призначення суддів ВАКС. 5 вересня 2019 р. Вищий антикорупційний суд офіційно розпочав здійснювати правосуддя.

ВАКС уповноважений розглядати 22 склади злочину, які вчинені спеціальними суб'єктами - можновладцями (і це означає, що об’єктами антикорупційного суду не можуть бути не чиновники). Суддям купили 34 квартири на 84 млн грн, придбали службові авто, облаштували робочі місця вартістю 100 тис. грн за кожне, виділили охорону, в тому числі для членів сімей. Але створення комфортних умов ніяк не вплинуло на ефективність роботи суду. Від вересня 2019-го до квітня 2020-го судді ВАКС ухвалили лише три вироки. Причому два з них на підставі угод про визнання винуватості, тобто за швидкою процедурою, а перший вирок приніс бюджету аж 51 тис грн штрафу. Врешті Вищий антикорупційний суд засудив депутата Київської обласної ради Олександра Мефодія до 5 років позбавлення волі з конфіскацією частини майна за зловживання впливом - хабар у 5 тисяч доларів, шо стало найсуттєвішим результатом роботи ВАКС за всю історію його існування.

Важко сказати, хто покладав на антикорупційні органи, і на ВАКС зокрема, більші сподівання - ЄС чи українське суспільство, перегодоване обіцянками влади про рішучу боротьбу і навіть подолання корупції. І хто розчарується першим, вже не так важливо. Важливі негативні наслідки, які ми отримаємо після “холодного душу” від ЄСПЛ. Країна, в якій свідомо ігноруються права людини, яка зневажає європейські принципи і цінності, навряд чи може розраховувати якісь перспективи зближення з цивілізованим світом.

Сергій Шевченко

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
«Народна єдність» росіян почалась і закінчиться смутою: дайджест пропаганди за 4 листопада 2024
Детектор М
2024-11-05T13:46:22Z
Мелоні і Рютте: Нашою спільною метою є справедливий мир для України
Европейская правда
2024-11-05T13:39:56Z
Уряд Польщі хоче інвестувати понад 700 млн доларів у збільшення виробництва боєприпасів
Европейская правда
2024-11-05T13:39:46Z
Генсек НАТО та прем’єрка Італії наголосили на необхідності посилити допомогу для України
УкраинФорм
2024-11-05T13:39:46Z
Прем’єр Ірландії цього тижня оголосить дострокові парламентські вибори
Европейская правда
2024-11-05T13:37:29Z
Міністр транспорту Сербії йде у відставку після смертельної трагедії на залізничному вокзалі
УкраинФорм
2024-11-05T13:33:45Z
Росіяни відправляють футурологів і фантастів у пропагандистський «тур» захопленими містами України
УкраинФорм
2024-11-05T13:30:43Z
Вибори у США: коли будуть результати
TSN
2024-11-05T13:28:30Z
Вибори президента США: як американці роблять доленосний вибір, онлайн
GlavRed
2024-11-05T13:25:18Z
Мольфарка розповіла, як у листопаді правильно підготуватись до Нового року
TSN
2024-11-05T13:36:53Z
У Херсоні будують школи попри протести мешканців: чому так сталося
TSN
2024-11-05T13:36:22Z
2025 — рік вдови чи вдівця: що означають ці назви, чи можна одружуватися в такі періоди
TSN
2024-11-05T13:36:17Z
На окремих спеціальностях у вишах скорочують державне замовлення
24tv
2024-11-05T13:33:55Z
У ФРН завершила підготовку четверта група українських операторів ЗРК Patriot
Фокус
2024-11-05T13:30:56Z
В ізоляторі по 5 днів: Лубінець заявив про маніпуляції у притулку для дітей Львівської ОВА
24tv
2024-11-05T13:30:17Z
У Києві в одній із книгарень на дівчину напав чоловік через прохання перейти на українську мову
24tv
2024-11-05T13:27:41Z
Сильно розгніваєте душі покійних родичів: що не можна робити 6 листопада
GlavRed
2024-11-05T13:25:49Z
В Україні можуть скасувати призовну мобілізацію: в ТЦК назвали умову
GlavRed
2024-11-05T13:25:31Z
В Україну доставили 270 тисяч доз вакцини проти правця та дифтерії
УкраинФорм
2024-11-05T13:46:38Z
Як запобігти вірусам: 3 прості кроки для здоров’я
360ua.news
2024-11-05T13:33:13Z
Назвали основну причину дитячого ожиріння
24tv
2024-11-05T13:30:09Z
Український лікар Ілля Ємець увійшов до сотні найкращих кардіохірургів світу
УкраинФорм
2024-11-05T13:13:31Z
Як зберегти авокадо свіжим надовго: цікавий лайфхак від професійного шеф-кухаря
24tv
2024-11-05T13:09:18Z
Виплати за поранення: які суми отримують бійці на лікуванні
24tv
2024-11-05T12:54:51Z
Навіщо досвідчені водії беруть із собою в дорогу скибочку лимона: корисний лайфгак
TSN
2024-11-05T11:43:03Z
Що таке дофамінове голодування та чи може воно впливати на задоволення
24tv
2024-11-05T11:42:12Z
Як виявити та вилікувати рак: в Україні запустили просвітницький проєкт від онкологів
24tv
2024-11-05T11:04:44Z
У Києві визначили переможців премії Богдана Хмельницького за твори на воєнну тематику
УкраинФорм
2024-11-05T13:42:29Z
CD Projekt Red зніме фільм «Відьмак»? Компанія розмістила цікаву вакансію
ITC
2024-11-05T13:42:02Z
На кінофестивалі у Литві покажуть два українські фільми
УкраинФорм
2024-11-05T13:39:48Z
Жили "на межі", – Тоня Матвієнко чесно розповіла про кризу у шлюбі з Арсеном Мірзояном
24tv
2024-11-05T13:36:27Z
«Пророка» Гомера Сімпсона цензурують на американському ТБ
Детектор М
2024-11-05T13:34:00Z
Пісня Klavdia Petrivna у тизер-трейлері новорічного фільму «Потяг у 31 грудня»
Вива
2024-11-05T13:30:49Z
У Києві відбудеться Сьомий міжнародний форум Центральної та Східної Європи
Детектор М
2024-11-05T13:28:09Z
"Мене від цього нудить": у хворої на вовчак Селени Гомес нова хвороба
GlavRed
2024-11-05T13:25:17Z
Їх обирають найкращі дизайнери світу: головні тренди диванів у 2025 році
24tv
2024-11-05T13:18:57Z
Двоє зловмисників представилися працівниками банку та ошукали двох жінок
InternetUA
2024-11-05T13:42:36Z
У Туреччині стався вибух на нафтопереробному заводі
УкраинФорм
2024-11-05T13:36:55Z
У Києві горів ресторан
УкраинФорм
2024-11-05T13:36:15Z
На Київщині викрили підприємця, який ухилявся від сплати податків
24tv
2024-11-05T13:33:15Z
Жителя Жовтих Вод затримали за замах на вбивство чоловіка
Украина Криминальная
2024-11-05T13:25:48Z
Отруєння грибами: у багатодітній родині з Тернопільщини вже друга смерть - у лікарні помер чоловік
УкраинФорм
2024-11-05T13:21:45Z
Чиновники Мін’юсту вимагали хабарі з боржників - у справі оголосили ще одну підозру
УкраинФорм
2024-11-05T13:13:06Z
Удар по Запоріжжю: кількість поранених зросла до 23, шестеро загиблих
УкраинФорм
2024-11-05T13:03:16Z
Розкрито злочинну схему одержання хабарів за закриття виконавчих проваджень в міжрегіональному управлінні Мін’юсту
Украина Криминальная
2024-11-05T12:54:40Z
Росіяни вдарили по Глушківці на Харківщині, двоє загиблих
УкраинФорм
2024-11-05T13:46:37Z
На Київщині директор КП «брав»і $2000 за «бронювання» місць для поховання на кладовищі
Украина Криминальная
2024-11-05T13:36:30Z
Названо втрати танків Росії у з початку року
1News
2024-11-05T13:36:00Z
Понад 60 тисяч військових: росіяни зосередили увагу на одному з напрямків фронту
24tv
2024-11-05T13:33:53Z
У виведеного з-під санкцій РНБО контрабандиста Куртушова знайшли родинний бізнес в Криму: що відомо
Политека
2024-11-05T13:33:20Z
Армія Росії атакує Україну угрупуванням понад 600 тисяч військових: експерт розповів про ключові напрями на фронті
Политека
2024-11-05T13:30:37Z
Новий підхід у роботі ТЦК: на Одещині військкоми вийшли агітувати на вулиці
Фокус
2024-11-05T13:30:34Z
Чи варто публікувати некрологи солдатів під час війни?
Фокус
2024-11-05T13:27:12Z
Росіяни влучили ракетою в підприємство в Харківській області: поранено працівника
ZN UA
2024-11-05T13:26:53Z
На Донеччині розкрили вугільну схему на мільярд
1News
2024-11-05T13:45:25Z
Бартерна економіка: як Росія реагує на санкції Заходу
24tv
2024-11-05T13:39:27Z
ЄС розслідує імпорт російської нафти через турецькі порти в обхід санкцій – Politico
ГЛАВКОМ NET
2024-11-05T13:39:14Z
Обсяги продажу сільгоспземель в Україні оновили рекорд за час війни
AgroPortal
2024-11-05T13:30:08Z
В офісах Netflix проводять обшуки за підозрою у шахрайстві з податками
ITC
2024-11-05T13:26:53Z
Уряд визначив умову для збереження субсидій під час встановлення альтернативних джерел живлення
УкраинФорм
2024-11-05T13:22:10Z
Чому долар дешевшає у день виборів у США
24tv
2024-11-05T13:18:57Z
Французький Netflix підозрюють у податковому шахрайстві
УкраинФорм
2024-11-05T13:16:30Z
Швидкісну залізницю Берлін-Варшава продовжать до Києва
Петр и Мазепа
2024-11-05T13:13:47Z
Треба знайти людину, яка в небезпеці: одиниці впораються із загадкою за 4 секунди
GlavRed
2024-11-05T13:25:08Z
Прості способи, як зекономити на авіаквитках – можна зберегти сотні доларів
24tv
2024-11-05T13:18:09Z
Вдихніть нове життя в старий садовий шланг: як перетворити його на чарівний декор
24tv
2024-11-05T13:15:59Z
Рецепт смачнющих булочок із мʼясом від фіналістки "Мастер Шеф": в азійському стилі
Политека
2024-11-05T13:04:12Z
Навіщо радянські люди загортали пульти в целофан: чому це не лише не практично, але й небезпечно
TSN
2024-11-05T12:36:08Z
Господиням на замітку: чи можна заморожувати живі дріжджі
GlavRed
2024-11-05T12:25:59Z
Млинці більше ніколи не будуть прилипати до сковорідки: простий лайфхак
24tv
2024-11-05T12:24:57Z
Пишні, як пух: готуємо оладки, які не впадуть, навіть у "чайника"
24tv
2024-11-05T12:12:36Z
Бісквітний рулет із яблуками за 15 хвилин: рецепт швидкого десерту для всієї родини
Политека
2024-11-05T12:01:13Z
Сила Голу: кожен забитий гол в УПЛ — крок до майбутнього спортивного центру на ДВРЗ
Football.ua
2024-11-05T13:37:33Z
Чудові вихідні для Ліверпуля, Забарний повечеряв Голандом, найгірший Арсенал: підсумки 10 туру АПЛ
Football.ua
2024-11-05T13:04:53Z
«Агробізнес» уп’яте виграв чемпіонат України з футболу серед ветеранів
УкраинФорм
2024-11-05T13:04:48Z
"Перемагає той, хто має більшу впевненість": ексчемпіон світу дав прогноз на реванш Усик – Ф'юрі
TSN
2024-11-05T12:54:35Z
Ньюкасл розглядає Жезуса в якості потенційної заміни для Ісака
Football.ua
2024-11-05T12:36:51Z
Едегор повернувся до тренувань з Арсеналом
Football.ua
2024-11-05T12:27:59Z
Збірна України з таеквон-до стала третьою у командному заліку Кубка світу
УкраинФорм
2024-11-05T11:54:22Z
Молодіжна збірна України назвала склад на товариські матчі проти Португалії та Італії
TSN
2024-11-05T11:43:30Z
Магучіх вийшла до фіналу голосування за найкращу легкоатлетку світу 2024 року
TSN
2024-11-05T11:42:50Z
У Південній Кореї оштрафували Meta на $15,67 мільйона за збір конфіденційних даних
УкраинФорм
2024-11-05T13:46:23Z
Київстар запроваджує ексклюзивні номери з новим кодом та можливістю індивідуального налаштування
24tv
2024-11-05T13:45:31Z
Вірус, який вражає нас усіх: учені розповіли про новий погляд на дезінформацію
Фокус
2024-11-05T13:45:29Z
Вражаюча демонстрація нового Unreal Engine показує реалістичні римські вулиці та майбутнє ігор
24tv
2024-11-05T13:45:18Z
ШІ забирає робочі місця: Netflix закриває AAA-студію і робить ставку на штучний інтелект в розробці ігор
ITC
2024-11-05T13:37:32Z
Тести показали, який смартфон може бути "найпотужнішим на планеті". І це не iPhone
Фокус
2024-11-05T13:34:04Z
Зашифроване зображення побачать лише одиниці: приголомшлива стереокартинка
GlavRed
2024-11-05T13:25:55Z
У Швеції археологи знайшли незвичайне поховання жінки залізної доби: що відомо
TSN
2024-11-05T13:18:39Z
Ілон Маск розповів, що входить у 20-ку найкращих гравців світу в Diablo 4
ITC
2024-11-05T13:16:06Z
Оновлений Kia Sportage дебютував у Південній Кореї
AutoCentre
2024-11-05T13:13:29Z
Від $21 000: електричний кросовер Zeekr X отримав нову версію та значно подешевшав
AutoGeek
2024-11-05T12:57:15Z
З запасом ходу понад 840 км: гібридний кросовер Mitsubishi Outlander користується рекордним попитом
AutoGeek
2024-11-05T12:15:53Z
Українські автомобілісти віддають перевагу автівкам з ДВЗ
AutoCentre
2024-11-05T12:13:40Z
Яскравий дизайн і заводське ГБО: в Італії показали недорогий молодіжний кросовер
Фокус
2024-11-05T11:36:45Z
Вирішує одразу кілька проблем: для чого бувалі водії возять в машині шкарпетку
GlavRed
2024-11-05T11:27:43Z
У гаражі пенсіонерки виявили занедбані суперкари Ferrari та Lamborghini 80-х
Фокус
2024-11-05T11:24:51Z
Заради зниження ціни: електромобіль Avatr 12 перетворили на гібрид з запасом ходу понад 1100 км
AutoGeek
2024-11-05T11:15:40Z
Мобільні групи розмінування поповнять 230 нових пікапів
AutoCentre
2024-11-05T11:15:01Z