MY.UAНовини
Война Сытника против ЕСПЧ. Почему детективы НАБУ, прокуроры САП и судьи ВАКС могут попрощаться с профессией
Война Сытника против ЕСПЧ. Почему детективы НАБУ, прокуроры САП и судьи ВАКС могут попрощаться с профессией

Война Сытника против ЕСПЧ. Почему детективы НАБУ, прокуроры САП и судьи ВАКС могут попрощаться с профессией

НАБУ заявило, що продовжить переслідування Логвинського, незважаючи на рішення ЄСПЛ / фото gdb.rferl.org
12:11, 13 липня 2020
15 0

НАБУ заявило, що продовжить переслідування Логвинського, незважаючи на рішення ЄСПЛ / фото gdb.rferl.org

Рішення ЄСПЛ у справі Логвинського може поставити жирний хрест як на репутації НАБУ, так і на всій антикорупційній системі країни, включаючи Вищий антикорупційний суд, рішення якого в найближчі місяці почнуть масово оскаржуватися в ЄСПЛ.

Ситник проти ЄСПЛ. Чим це загрожує Україні

Останні скандали з НАБУ, САП та ВАКС вже викликають реакцію ЄС. Так Європейський суд із прав людини не дозволив НАБУ та САП притягнути колишнього народного депутата Георгія Логвинського і вказав НАБУ на грубі порушення прав людиниз їх боку - тиск на свідків і незаконне стеження. У свою чергу НАБУ заявило, що продовжить переслідування Логвинського незважаючи на рішення ЄСПЛ. В цій справі запобіжні заходи ухвалював саме ВАКС. 

Логвинського переслідують у рамках кримінального провадження НАБУ, зареєстрованого 1-го червня 2017-го року. На початку 2020-го року НАБУ оголосило шістьом людям підозру в нібито заволодінні 54-ма мільйонами гривень через виконання Україною у 2016-му році рішення ЄСПЛ про повернення компанії «Золотий Мандарин Ойл» боргів «Київенерго». Раніше компанія «Золотий Мандарин Ойл» звернулася до ЄСПЛ, оскільки Україна не виконувала рішення українського суду про стягнення з ПАТ «Київенерго» боргів. Україна та «Золотий мандарин» уклали угоду про дружнє врегулювання, завдяки якій, згідно з висновком ХПГ, державі вдалося зекономити 104 мільйони гривень. Укладення цієї угоди та виконання рішення ЄСПЛ фактично й стало підставою для переслідування з боку НАБУ.

Тобто НАБУ самим фактом відкриття справи вже пішло проти ЄСПЛ. На думку директора Харківської правозахисної групи Євгена Захарова, ця справа має чіткий політичний підтекст: він вважає, що своїми діями НАБУ намагається завадити розгляду в ЄСПЛ справи «Україна проти Росії», усунувши від неї суддю Європейського суду Ганну Юдківську, яка є дружиною Логвинського.  У висновку ХПГ зазначається, що кримінальні провадження НАБУ проти Логвинського є політичними. Георгій Логвинський назвав відмову ЄСПЛ знімати з нього міжнародний імунітет «перемогою правди над злом».

Варто зауважити, що ледь не вперше ЄСПЛ зробив настільки різку заяву. "Деякі слідчі заходи, проведені НАБУ – у тому числі  приховане спостереження – поширювалися на Логвінського із чітким наміром збирання доказів стосовно нього і проведення розслідування щодо нього", - заявляє ЄСПЛ.  Таким чином НАБУ порушило конвенцію про імунітети та привілеї Ради Європи, стороною якої є Україна. ЄСПЛ вважають, що у НАБУ діяли з порушенням принципів неупередженого розслідування. "Є свідчення того, що під час проведення розслідування НАБУ вдавалося до тиску на свідків… Зазначені дії НАБУ із пошуку свідчень проти Логвінського несумісні із його імунітетом... а також самі по собі суперечать суті імунітету та підривають цілісність процедури його зняття". Європейський суд з прав людини стверджує, що Україна "не продемонструвала достатніх гарантій (не)використання у кримінальному процесі доказів", здобутих із порушенням міжнародного права.

Окрім ситуації з демонстративним невиконанням НАБУ рішення ЄСПЛ, розгорівся ще один скандал - головний рабин України Моше Реувен Асман звинуватив директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника у брехні щодо історії з прослуховуванням синагоги. Про це Асман написав у Facebook, коментуючи заяву Ситника про ніби непричетність НАБУ до цього. Асман стверджує, що в нього є документи, які доводять факт прослуховування. Також рабин стверджує, що НАБУ прослуховувало Європейський суд з прав людини у Страсбурзі. Більш того, як стверджує Асман, за обома операціями — у синагозі та в ЄСПЛ — стоїть один детектив НАБУ — Сергій Рокунь. Крім цього, Асман заявив, що конфіденційно зустрічався із Ситником і надав йому докази переслідування парафіян. Ці незаконні дії НАБУ проводило, щоб зібрати докази проти Логвинського.

Трійка суддів імені Ситника: чому люди ризикують професією?

Наступна історія, яка йде за тим самим сценарієм, що й справа Логвінського – це справа Бахматюка. ВАКС та НАБУ у цій справі знову-таки відіграють ключову роль.

5 червня 2020 року Печерський районний суд м.Києва зобов’язав Офіс Генерального прокурора закрити справу щодо рефінансування VAB банку як так, що була відкрита незаконно. Це та сама справа, по якій ДБР відкрив провадження по фальсифікації експертизи з боку НАБУ. НАБУ і САП відмовляються виконувати остаточне та таке, що не підлягає оскарженню, рішення суду, і подає апеляцію, але не до апеляційного суду міста, який має повноваження розглядати апеляції на рішення Печерського суду, а до Апеляційної палати ВАКС.

Зоя Ярош, президент Асоціації адвокатів України, заявила, що це є порушенням, адже “враховуючи, що Ухвала від 05.06.2020 року ухвалена після початку роботи Вищого антикорупційного суду слідчим суддею Печерського районного суду, відтак, судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду не мають права розглядати апеляційну скаргу на ухвалу від 05.06.2020 року у справі № 757/22567/20-к, оскільки апеляційні скарги на ухвали слідчих суддів Печерського районного суду м. Києва повинні подаватися до Київського апеляційного суду. Сподіваюсь, що саме суд, здійснюючи правосуддя, зробить правильні висновки та не допустить порушення закону, адже саме це на суд, в тому числі Вищий антикорупційний суд, покладалось суспільством при його створенні та взагалі реформування судової системи”.

Наступна історія, яка йде за тим самим сценарієм, що й справа Логвінського – це справа Бахматюка / фото прес-служби Бахматюка

А далі відбувають ще дивніші речі. ВАКС по цій справі виносив рішення, які повністю протирічили рішенням того ж ВАКС по аналогічних справах. Йдеться про обрання запобіжних заходів. Це як мінімум викликає питання щодо неупередженості. Але головне, що загалом усі справи на розгляді ВАКС розподілені між 6 колегіями по 3 судді. Але всі подання від НАБУ у ВАКС по справі Писарука і Бахматюка потрапляють до однієї і тієї ж трійки суддів, хоча в Україні діє автоматичний розподіл судових справ між суддями для забезпечення незалежності і неупередженості процесів розгляду справ.  Таких збігів просто не буває.

Адвокати Бахматюка вже заявили, що подають в ЄСПЛ щодо цих фактів. Реакцію Євросоюзу після заяв НАБУу справі Логвинського передбачити не складно – вона буде однозначно негативною. А самі судді, які виносили неправомірні рішення та представники НАБУ, які робили неправомірні дії для європейців перетворюються на осіб, яким не можна подавати руки. Простіше кажучи, вони стають такими собі особами non grata, для яких єдиним можливим продовженням кар’єри є вихід з професії.

Головне відкрите питання: чому люди готові ризикувати зарплатами, охороною і зрештою власною кар’єрою? Відповідь тут може бути дуже проста: відчуття безкарності. Але справа Логвінського є першим дзвіночком, який мав би протверезити всіх тих, хто вважає, що ця історія має виключно український вимір.

ЄСПЛ проти Зеленського

17 липня 1997 року, ратифікувавши Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод (1950 року), Україна зобов’язалася виконувати остаточні рішення Європейського суду з прав людини (далі – Європейський суд) у будь-яких справах, в яких вона є стороною. По факту за останні 10 років Україна не виконала 67% провідних рішень Європейського суду з прав людини проти України. Показник виконання таких рішень Україною — один з найгірших у Європі. Наразі на розгляді ЄСПЛ знаходиться 8700 заяв, поданих проти України. Через це ЄСПЛ навіть вирішив не приймати до свого провадження рішення повторюваного характеру, а також спростив процедури розгляду повторюваних та неприйнятних заяв, щоб хоч якось розгрузити цей потік заяв про порушення.

Пунктом 4 частини першої статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», – умисне або внаслідок грубої недбалості допущення суддею, який брав участь в ухваленні судового рішення, порушення прав людини і основоположних свобод або інше грубе порушення закону, що призвело до істотних негативних наслідків, передбачене покарання для таких суддів. І якщо зараз відповідальність суддів, спричинена негативним рішенням Європейського суду з прав людини, ґрунтується на висновку національного суду про наявність умислу або грубої недбалості в діях судді, то в проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» підставою для покарання буде винесення суддею рішення з порушенням статті 18 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод , що встановлено рішенням Європейського суду з прав людини.  Тобто рішення ЄСПЛ буде достатньо для притягнення до відповідальності суддів, і без підтвердження українськими судами.

Ілюстрація REUTERS

Європейський суд з прав людини — одна з ключових інституцій Ради Європи з безумовним авторитетом.  Після звинувачення НАБУ в незаконних методах тиску і заяв відомства Ситника про ігнорування рішень ЄСПЛ, дуже вірогідне рішення ЄСПЛ по трійці суддів ВАКС, які брали в ухваленні завідомо неправомірних судових рішень у справі VAB банку, нанесе величезний удар по авторитету ВАКС і взагалі - антикорупційних органів України. Якщо апеляційна палата ВАКС вже 20 липня ухвалить рішення, яке виходить за межі їх повноважень, і скасує рішення Печерського суду, це запустить ланцюжок, який після рішення ЄСПЛ призведе не лише до гучних відставок суддів. Окрім репутаційних втрат для ВАКС всередині країни (а кредит довіри до суду на момент створення був величезним, але й закінчитись може водночас, з одним гучним скандалом), ЄС, який був ініціатором і “хрещеним батьком” створення ВАКС, відмовиться від протекції свого непутьового “хрещеника”. А головне, тотальне розчарування Європи в державі Україна, в якій вірус беззаконня пожирає новоутворенні антикорупційні органі менш, ніж за рік після початку їх роботи, суттєво охолодить ентузіазм єврочиновників щодо інтеграційних перспектив України.

Для Європи ми перетворюємось на таку собі “сіру” зону, де права людини масово порушуються і де рішення ЄСПЛ масово ігноруються. Зі зміною влади ситуація не просто не покращилася - як ми бачимо, такі органи як НАБУ і САП дозволяють собі не просто саботаж виконання рішень європейського суду, а і публічні заяви щодо їх невиконання. Справа щодо суддів ВАКС, які також свідомо пішли на порушення, а також звинувачення у втручання в систему електронного розподілу справ між суддями, стануть величезною проблемою для Зеленського у його стосунках з ЄС.

Три справи за рік. Як працює ВАКС

Свого часу створення НАБУ та ВАКС було  ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду та Європейського Союзу. Український антикорупційний суд створили за моделлю Міжнародного кримінального суду з залученням міжнародних експертів. 6 березня 2019 р. Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила імена 39 переможців, 38 з яких стали суддями ВАКС. 11 квітня 2019 р. Президент України підписав Указ про призначення суддів ВАКС. 5 вересня 2019 р. Вищий антикорупційний суд офіційно розпочав здійснювати правосуддя.

ВАКС уповноважений розглядати 22 склади злочину, які вчинені спеціальними суб'єктами - можновладцями (і це означає, що об’єктами антикорупційного суду не можуть бути не чиновники). Суддям купили 34 квартири на 84 млн грн, придбали службові авто, облаштували робочі місця вартістю 100 тис. грн за кожне, виділили охорону, в тому числі для членів сімей. Але створення комфортних умов ніяк не вплинуло на ефективність роботи суду. Від вересня 2019-го до квітня 2020-го судді ВАКС ухвалили лише три вироки. Причому два з них на підставі угод про визнання винуватості, тобто за швидкою процедурою, а перший вирок приніс бюджету аж 51 тис грн штрафу. Врешті Вищий антикорупційний суд засудив депутата Київської обласної ради Олександра Мефодія до 5 років позбавлення волі з конфіскацією частини майна за зловживання впливом - хабар у 5 тисяч доларів, шо стало найсуттєвішим результатом роботи ВАКС за всю історію його існування.

Важко сказати, хто покладав на антикорупційні органи, і на ВАКС зокрема, більші сподівання - ЄС чи українське суспільство, перегодоване обіцянками влади про рішучу боротьбу і навіть подолання корупції. І хто розчарується першим, вже не так важливо. Важливі негативні наслідки, які ми отримаємо після “холодного душу” від ЄСПЛ. Країна, в якій свідомо ігноруються права людини, яка зневажає європейські принципи і цінності, навряд чи може розраховувати якісь перспективи зближення з цивілізованим світом.

Сергій Шевченко

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Кривому Розі пошкоджено 44 багатоквартирних будинки, 8 закладів освіти і культури: в мережі з’явилося відео моменту прильоту
Antikor
2025-04-05T20:39:24Z
Окупанти можуть захопити Київ: експерт назвав головну умову успішного наступу
Знай
2025-04-05T20:36:53Z
У Кривому Розі знову вибухи: місто масовано атакують "Шахеди"
TSN
2025-04-05T20:35:05Z
Де і в який період очікувати нового наступу РФ: пояснення експерта
TSN
2025-04-05T20:34:45Z
Ракам варто знайти однодумців, а Близнятам буде важко: гороскоп за картами Таро на 5 квітня 2025 року
TSN
2025-04-05T20:34:43Z
У Києві зафіксовано влучання уламків дрона — Кличко
TSN
2025-04-05T20:34:41Z
В окупованому Донецьку пролунали вибухи
TSN
2025-04-05T20:34:25Z
Втрати Росії станом на 5 квітня: Генштаб оновив дані
TSN
2025-04-05T20:34:02Z
Смертоносні удари Росії по Кривому Рогу: що відбувається на місці атаки
TSN
2025-04-05T20:33:49Z
Зеленський повідомив про успішні дії ЗСУ на території Росії
TSN
2025-04-05T20:35:12Z
Київщину атакують дрони: працюють сили ППО
TSN
2025-04-05T20:35:01Z
Яке сьогодні, 5 квітня, свято в Україні: що святкують
TSN
2025-04-05T20:34:46Z
Народні прикмети сьогодні, 5 квітня: що заборонено і дозволено робити
TSN
2025-04-05T20:34:33Z
5 квітня — яке церковне свято, що робити на Похвалу Пресвятої Богородиці, щоб вберегтися від неприємностей
TSN
2025-04-05T20:34:20Z
Людей розстрілювали посеред вулиць і не дозволяли ховати: жителі Чернігівщини пригадали жахи окупації
TSN
2025-04-05T20:34:00Z
Пристрасті у лелечій родині: Одарка прийняла молодого птаха і чекають на поповнення
TSN
2025-04-05T20:33:36Z
Удар по Кривому Рогу: Зеленський назвав імена дев’ятьох загиблих дітей
TSN
2025-04-05T20:32:25Z
Вадим Попко: Наші студенти знають, як штучний інтелект допоможе боротися проти росії
TSN
2025-04-05T20:32:18Z
Буданов: З месенджерів найбільш надійний – Signal, але зазвичай ламають самі телефони
Лига
2025-04-05T20:36:07Z
Трамп заплутався у власних обіцянках: експерт пояснив, як це використовує Кремль
TSN
2025-04-05T20:35:31Z
У посольстві США відреагували на удар по Кривому Рогу: жодної згадки про Росію
TSN
2025-04-05T20:35:05Z
Дружина Буданова таємно виїжджала до США на лікування від отруєння — журналістка
TSN
2025-04-05T20:35:00Z
Російське Міноборони цинічно заявило про удар по "західних інструкторах" у Кривому Розі
TSN
2025-04-05T20:35:00Z
Вибухи у Саранську: чому удар по цьому заводу важливий для України
TSN
2025-04-05T20:34:52Z
Скандальна соратниця Януковича Богатирьова через суд вимагає підвищення пенсії
TSN
2025-04-05T20:34:40Z
Удар по Кривому Рогу: перша леді обурилася реакцією світу
TSN
2025-04-05T20:34:37Z
Діє як Гітлер: дипломат про плани Путіна щодо України та Європи
TSN
2025-04-05T20:34:34Z
Учасниця "Холостяка-12" зіграла весілля за кордоном і показала перші кадри з церемонії
TSN
2025-04-05T20:33:50Z
Емінем вперше став дідусем: який вигляд має його онук і як назвали
TSN
2025-04-05T20:33:50Z
Дзідзьо відреагував на вагітність колишньої дружини та публічно звернувся до неї
TSN
2025-04-05T20:33:24Z
Удар по Кривому Рогу: Ротару, Білик, Могилевська та інші зірки відреагували на трагедію
TSN
2025-04-05T20:33:18Z
Андрій Данилко показав себе 22-річного у Донецьку: продюсер Нікітін відреагував
TSN
2025-04-05T20:32:37Z
Анна Трінчер розкрила приховані сенси нової пісні "Зірочка палай" і звернулася до всіх дівчат
TSN
2025-04-05T20:32:00Z
Блогерка Мандзюк відповіла на чутки про роман з "Холостяком" Тереном і звинуватила у цьому Бєлєнь
TSN
2025-04-05T20:31:55Z
У Кіркорова була ще одна трагедія: померла сестра
GlavRed
2025-04-05T20:27:45Z
Неймовірні пригоди і яскраві емоції: 3 смішні комедійні фільми для всієї сім'ї
24tv
2025-04-05T19:18:14Z
Парма — Інтер 2:2 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2025-04-05T20:39:42Z
Українські студенти вийшли у фінал світового турніру з міжнародного права
TSN
2025-04-05T20:31:54Z
Схопив керманича Галатасарая за ніс: Моурінью покарали за неспортивну поведінку
Football.ua
2025-04-05T20:18:31Z
ЗСУ ліквідували ексгравця молодіжної збірної України з футзалу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T20:15:42Z
Спокуслива Білодід прикрасила обкладинку модного журналу: стильне фото
24tv
2025-04-05T19:54:02Z
Анчелотті: Валенсія виконала фантастичну роботу, але Реал Мадрид заслужив на перемогу
Football.ua
2025-04-05T19:46:30Z
Стрибун у висоту Кравчук вибачився перед жінками за сексистські висловлювання
Antikor
2025-04-05T19:45:18Z
Сельта у вольовому стилі здолала Мальорку
Football.ua
2025-04-05T19:19:01Z
ПСЖ достроково та вчетверте поспіль виграв чемпіонат Франції
ZN UA
2025-04-05T19:18:52Z
В Україні можуть з'явитися нові монети замість копійок
TSN
2025-04-05T20:34:37Z
Чого очікувати від валютного ринку в квітні: прогноз банкіра
TSN
2025-04-05T20:33:49Z
Великодній кошик 2025: скільки доведеться витратити на продукти
TSN
2025-04-05T20:33:40Z
Експосол Японії в Україні Мацуда Кунінорі приєднався до Дорадчої ради ДТЕК
TSN
2025-04-05T20:31:48Z
Подорожчання кави в Одесі: експерти розповіли, як сильно зміняться ціни
Политека
2025-04-05T20:00:53Z
Експерти прогнозують значні коливання: чого чекати від ціни нафти Brent у 2025 – 2026 роках
24tv
2025-04-05T19:27:00Z
Фондові ринки США зазнали рекордних втрат через глобальні тарифи
360ua.news
2025-04-05T19:12:22Z
В НБУ пояснили стрибок цін в Україні: дорожчає все, від продуктів до послуг
Antikor
2025-04-05T19:03:54Z
Про мита. Трамп вже не прокрутить фарш назад
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T18:06:52Z
День ангела 5 квітня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-04-05T20:34:36Z
Що означають кольори кухонних дошок: виявляється це не просто яскравий дизайн
TSN
2025-04-05T20:33:23Z
Фахівці поділилися порадами, як швидко навести лад в оселі перед Великоднем і зробити процес приємним
TSN
2025-04-05T20:32:06Z
Так готують в ресторанах: як зробити стейк соковитішим та смачнішим
TSN
2025-04-05T20:31:56Z
Великодній тренд 2025 року: вітражна глазур для паски — як її зробити
TSN
2025-04-05T20:31:55Z
Стиль Rich Guy: ось секретні інгредієнти повсякденного образу мільйонера з "Білого лотосу"
24tv
2025-04-05T18:51:33Z
Ось коли потрібно сіяти горох навесні: урожаю зберете подвійну кількість
24tv
2025-04-05T17:09:51Z
Найпоширеніша помилка при виборі ліжка: як її уникнути
24tv
2025-04-05T15:12:04Z
Зберуть у соцмережах багато лайків: як зробити "мерехтливі" яйця на Великдень
Telegraf
2025-04-05T15:09:12Z
Удар по Кривому Рогу: в тяжкому стані — двоє хлопчиків 8 і 9 років
TSN
2025-04-05T20:35:58Z
Наслідки удару по Кривому Рогу та вибухи у РФ: головні новини ночі 5 квітня 2025 року
TSN
2025-04-05T20:34:55Z
У Кривому Розі збільшилася кількість загиблих унаслідок цинічної атаки росіян
TSN
2025-04-05T20:34:54Z
У Кривому Розі закінчилися аварійно-рятувальні роботи — Вілкул
TSN
2025-04-05T20:34:42Z
Удар по Кривому Рогу: кількість загиблих збільшилася до 19, з них — 9 дітей
TSN
2025-04-05T20:34:23Z
Удар "Шахедами" по Кривому Рогу: зросла кількість постраждалих
TSN
2025-04-05T20:34:17Z
Гаряча ніч у РФ: невідомі безпілотники атакували Саранськ
TSN
2025-04-05T20:34:11Z
Атака дронів на Кривий Ріг: загинула жінка, є поранені
TSN
2025-04-05T20:34:11Z
Удар по Кривому Рогу: серед загиблих є трирічний хлопчик — соцмережі
TSN
2025-04-05T20:33:56Z
Мертва галактика з раннього Всесвіту: відкриття, що змінює науку
TSN
2025-04-05T20:33:40Z
Тварини в космосі зробили нове відкриття: що саме вони виявили для людей на Землі
TSN
2025-04-05T20:32:29Z
Науковці знайшли безсмертну істоту, яка здатна повертати собі молодість: як вона може допомогти людству
TSN
2025-04-05T20:31:07Z
“Червоні двері, жовті двері”: що відомо про нову небезпечну гру серед підлітків
TSN
2025-04-05T20:30:56Z
Штучний інтелект поліцейських камер виявив 10 тисяч водіїв-відволікунів, і це тільки початок
Топ Жир
2025-04-05T20:15:57Z
Microsoft блокує оновлення Windows 11 24H2 на деяких нових ПК
Portaltele
2025-04-05T19:31:17Z
WSJ: Мита Трампа можуть зробити iPhone 16 Pro дорожчим на 54%
Antikor
2025-04-05T18:57:30Z
Названо найкращі смартфони Samsung у 2025 році під різний бюджет і запити
InternetUA
2025-04-05T18:51:25Z
Вчені пропонують «включити» атмосферу наночастинками
Portaltele
2025-04-05T18:31:56Z
Dodge Charger все ще живе в минулому: змагання з найшвидшим електрокаром від Ford довели це безперечно
Топ Жир
2025-04-05T18:30:26Z
Як може виглядати Toyota Corolla Cross 2027: зовні електромобіль, усередині — розуміння як у Prius
Топ Жир
2025-04-05T16:45:03Z
Огляд Nissan Pathfinder Rock Creek 2025: 3-рядний позашляховик, що плаває між двома стільцями
Топ Жир
2025-04-05T15:15:50Z
В Україні в паливо додаватимуть спирт: має містити щонайменше 5% біоетанолу
Antikor
2025-04-05T15:12:15Z
В Японії представили роботизованого "мото-коня", на якому можна їздити
InternetUA
2025-04-05T14:31:08Z
Ця Феррарі V12 за $55K здається вигідною покупкою, поки не прийдуть рахунки за обслуговування
Топ Жир
2025-04-05T13:30:09Z
Хто вкрав автомобіль: лише надзвичайні інтелектуали вгадають за 5 секунд
GlavRed
2025-04-05T12:27:12Z
BMW привносить класичний дизайн Sharknose до моделі ICE X5 2027
Топ Жир
2025-04-05T12:00:47Z
Культовий італійський спорткар 70-х простояв 40 років покинутим на складі
Фокус
2025-04-05T11:06:30Z
Дієтологи назвали найкорисніші сири, які обов’язково слід додати до щоденного раціону
TSN
2025-04-05T20:33:33Z
Рецепт тіста для пасок з найнасиченішим смаком та ароматом: ввечері замісили, вранці спекли
TSN
2025-04-05T20:32:05Z
Вихованці житимуть довше: за розумні гроші новий препарат для собак продовжить життя на 4 роки
Знай
2025-04-05T18:51:24Z
Що ефективніше для схуднення: інтервальне голодування чи дієта
24tv
2025-04-05T17:45:57Z
Гарячі та холодні обгортання: що ефективніше у боротьбі з целюлітом і як правильно їх робити
Знай
2025-04-05T15:51:15Z
Рання полуниця: не купуйте ягоди, якщо побачите ці ознаки
24tv
2025-04-05T13:36:25Z
В Україні скасують паперову медичну довідку для водіїв
360ua.news
2025-04-05T13:30:37Z
Як приготувати сирну каву: що для цього потрібно
24tv
2025-04-05T13:15:16Z
Маріанна Буданова отримала лікування в США після рецидиву отруєння
360ua.news
2025-04-05T12:36:31Z