MY.UAНовини
Моніторинг порушення журналістських стандартів у теленовинах. Підсумки першого півріччя 2020 року
Моніторинг порушення журналістських стандартів у теленовинах. Підсумки першого півріччя 2020 року

Моніторинг порушення журналістських стандартів у теленовинах. Підсумки першого півріччя 2020 року

«Детектор медіа» підбив підсумки дотримання стандартів інформаційної журналістики в новинах восьми загальнонаціональних телеканалів у першому півріччі 2020 року.

Найбільше матеріалів з ознаками замовності — на каналах «Україна» та «Інтер», найемоційніші новини в «України», СТБ та «1+1», найгірше посилаються на джерела ICTV та «112», а суспільний «UA: Перший» найретельніше дотримується стандартів.

Детальніше дивіться в інфографіці та читайте в тексті.

Що це за цифри й чому ми почали публікувати їх тепер.

Громадська організація «Детектор медіа» проводить моніторинг якості щоденних теленовин із 2003 року.

Дослідження охоплюють головні (ті, що виходять у прайм-таймі) випуски новин центральних телеканалів.

Із 2017 року перелік телеканалів такий: «Інтер», «1+1», «Україна», СТБ, ICTV, 5 канал, «UA: Перший» та «112 Україна».

На початку 2019-го ми почали робити моніторинг за новою методологією, заносячи оцінки матеріалів до бази.

Це було потрібно, щоб легше й наочніше аналізувати, узагальнювати й візуалізувати показники телеканалів, які входять до моніторингового пулу.

Та дотепер у щомісячних та щотижневих підсумкових публікаціях ми наводили дані про дотримання лише двох стандартів — балансу думок та відокремлення фактів від коментарів.

Саме їхнє порушення є однією з ознак замовності в журналістських матеріалах.

Протягом першого року ми налагоджували та вдосконалювали методи дослідження.

Тепер, пересвідчившись, що результати дослідження дотримання стандартів є перевіреними та надійними, починаємо їх публікувати.

Більше про принципи, за якими ми оцінюємо якість телевізійного журналістського контенту, читайте тут.

Загалом за півроку (січень — червень 2020 року) ми проаналізували 17816 матеріалів, які вийшли у праймових випусках щоденних теленовин аналізованих каналів.

Кількість матеріалів для кожного каналу різниться, бо випуски мають різний хронометраж.

Наприклад, «1+1» за цей час видав в ефір праймових випусків новин майже три з половиною тисячі матеріалів, а СТБ і канал «112» — удвічі менше.

Тому ми подаємо кількість порушень стандартів у відсотках, а не в абсолютних цифрах; натомість кількість матеріалів з ознаками замовності — і так, і так.

Пів року — тривалий період для новин.

Значна його частина припала на карантин, пов’язаний із коронавірусною епідемією.

Це також відбилося на якості новин: у лютому-березні ми спостерігали пік емоційності, а під кінець весни суб’єктивність новин пішла на спад.

Це півріччя також можна вважати досить нетиповим для українських медійно-політичних реалій «мирним часом».

У ці місяці ми фіксували рекордно низький відсоток матеріалів на політичні теми — загалом менше чверті, а на деяких каналах лише 10–15 %.

Парламентські та президентські вибори позаду, а повномасштабна кампанія перед місцевими виборами ще не розгорнулася.

Для порівняння: в липні 2019 року, в місяць парламентських виборів, ми виявили 400 матеріалів із ознаками замовності; 13 % від загальної кількості проаналізованих сюжетів і повідомлень становили підозрілі матеріали.

За перше півріччя 2020 року — 1023 матеріали, або 5,7 %.

Абсолютна більшість цих матеріалів припадає на два канали — «Україну» та «Інтер», тоді як на інших каналах підозрілих матеріалів мало, а на суспільному «UA: Першому» зовсім немає (це приємно констатувати).

Таку низьку активність замовників політичного піару нечасто побачиш.

Узагальнені показники для всіх каналів цікаві для розуміння, з якими стандартами в новинарів найбільші проблеми.

Традиційно найпроблемніший стандарт — повнота, адже порушення інших стандартів, зокрема достовірності та балансу думок, автоматично означає, що матеріал неповний.

Та й новинарі часто не дають у своїх матеріалів достатньої кількості фактів, потрібних для повноцінного розуміння новини.

Однак на цьому графіку ми бачимо такий самий — навіть дещо вищий — показник кількості матеріалів із порушенням стандартів відокремлення фактів від коментарів.

У кожному третьому телесюжеті або повідомленні є оцінки, які автори намагаються видати за факти.

Достовірність і баланс думок — також проблемні стандарти: їх порушують у кожному десятому повідомленні чи сюжеті.

Недотримання стандарту достовірності означає, що журналісти подають факти, не повідомляючи, звідки їх узяли.

Якщо проблеми з балансом можна пояснити заангажованістю журналістів (зазвичай матеріали з ознаками замовності незбалансовані), то відсутність посилань на джерела — наслідок їхньої недбалості.

А найменше проблем виявлено зі стандартами точності й оперативності — такі порушення трапляються приблизно в 1 % матеріалів.

Редакції центральних телеканалів достатньо професійні, щоб не зволікати з оприлюдненням важливої інформації та не давати в ефір вочевидь неправдивої чи неперевіреної інформації (або, принаймні, робити це нечасто).

Зауважмо, що стандарт точності стосується повідомлень у журналістському тексті, а не неправдивих чи неточних тверджень у прямій мові ньюзмейкерів.

Також важливо зауважити, що цей моніторинг — оперативний, тому його результати відображають тенденцію, але можуть бути не досить детальними.

Для глибшого проникнення у проблеми якості телевізійних новин рекомендуємо читати моніторинг «Про що мовчали новини», який виходить раз на квартал.

У новинах цього каналу виявлено найбільше матеріалів з ознаками замовності в абсолютних цифрах (419), і саме тут підозрілі матеріали становлять порівняно найбільшу частку — майже 17 %.

Переважно це матеріали на користь «Опозиційної платформи — За життя».

Втім були й інші герої, зокрема харківська політикиня Юлія Світлична, близька до діяча «ОПЗЖ» Ігоря Райніна.

Така висока концентрація матеріалів з ознаками замовності впливає на показники дотримання стандартів: у 41 % аналізованих матеріалах «Інтера» є проблеми з відокремленням фактів від коментарів, у кожному четвертому немає балансу думок.

9 % матеріалів мають проблеми з посиланням на джерела.

У результаті бачимо вищий за середній показник неповноти матеріалів — 43 %.

Канал Ріната Ахметова невпинно змагається з «Інтером» за першість у рейтингу каналів, які видають в ефір найбільше матеріалів з ознаками замовності.

За підсумками півріччя «Україна» поступилась «Інтеру» — тут менше підозрілих матеріалів (375), а їхній відсоток у загальному масиві сюжетів і повідомлень становив 12,5 %.

Натомість на «Україні» найвищий рівень недотримання стандарту відокремлення фактів від коментарів — 48 %.

Дещо кращий, але також порівняно високий показник порушення стандарту балансу думок: 18 %.

Окрім власника каналу Ріната Ахметова та наближених до нього політиків, «Україна» регулярно піарить Олега Ляшка та Арсенія Яценюка, а на початку року також приділяла багато уваги Петру Порошенку.

Один із каналів «трійки Медведчука» ще у 2019 році дивував порівняно чистими новинами, які контрастували з величезною кількістю порушень і маніпуляцій у токшоу та гостьових студіях.

У 2020 році канал почав активніше догоджати своєму власнику Віктору Медведчуку, його політичній силі — «ОПЗЖ», а також його дружині Оксані Марченко.

Деякі маніпуляції та піар-меседжі «112» відпрацьовував синхронно з «Інтером».

Таким чином каналу вдалося несподівано посісти третє місце за кількістю матеріалів з ознаками замовності (64), хоча їхній відсоток набагато нижчий, ніж у «Інтера» та «України» — 4,3 %.

Як наслідок — в 11 % аналізованих матеріалів новин каналу немає балансу думок.

Показник порушення стандарту відокремлення фактів від коментарів тут набагато кращий, ніж на «Інтері» — лише 25 %, натомість очевидні проблеми з достовірністю: на джерела не посилаються у 15 % матеріалів.

Телеканал Віктора Пінчука у мирний час піарить переважно самого Віктора Пінчука та його тестя Леоніда Кучму.

Та навіть таких матеріалів за пів року назбиралося на четверте місце в умовному рейтингу — 63 (3,3 % від загальної кількості).

На жаль, періоди чистих новин на каналах групи Пінчука з наближенням виборів завжди змінюються періодами масованого передвиборного піару, й кількість матеріалів із ознаками замовності зростає на порядок.

Хоча, можливо, 2020 рік буде винятком.

Навіть без замовних матеріалів у ICTV відчутні проблеми з повнотою (45 % матеріалів із порушеннями) відокремленням фактів від коментарів (41 %), а також найгірший із-поміж аналізованих каналів показник дотримання стандарту достовірності: у 17 % матеріалів не посилаються на джерела.

Телеканал Ігоря Коломойського досить активно брав участь у виборчій боротьбі 2019 року на боці Володимира Зеленського та «Слуги народу», однак у першій половині 2020-го його новини поводилися практично нейтрально.

Піар президента тут зійшов майже нанівець, а матеріали з ознаками замовності виходили переважно в інтересах самого Коломойського та наближених до нього політиків.

Загалом за пів року ми нарахували 37 таких сюжетів і повідомлень, що становить зовсім малу частку від загальної кількості аналізованих матеріалів — 1 %.

Зважаючи на гасло «ТСН вражає», не дивно, що тут один із найвищих показників порушення стандарту відокремлення фактів від коментарів — майже в кожному другому матеріалі емоційні оцінки видаються за факти.

Також порівняно високий (14 %) показник недотримання стандарту достовірності.

Натомість із балансом думок ситуація на «1+1» найкраща в порівнянні з іншими приватними телеканалами.

Матеріалів із ознаками замовності у «Вікнах» порівняно небагато — 33 за пів року, або 2 %.

А ось за кількістю порушень принципу відокремлення фактів від коментарів новини СТБ перевершують «1+1» і кидають виклик «Україні».

Третині матеріалів бракує повноти, в кожному десятому немає посилання на джерело.

Як і ICTV, СТБ піарить переважно свого власника Віктора Пінчука та його проєкти (наприклад, «Бабин Яр»), хоча трапляються й політичні матеріали з ознаками замовності.

Також на каналах Пінчука дедалі частіше з’являється банальний «паркет» президента Володимира Зеленського.

5 канал.

У попередні роки 5 канал часом змагався за статус каналу чистих новин із Суспільним, однак після того, як його власник Петро Порошенко програв президентські вибори 2019-го, його новини стали значно більш «партійними».

У першому півріччі 2020 року ми зафіксували у праймових випусках новин 5 каналу 32 матеріали з ознаками замовності — це близько 2 % від усіх проаналізованих новин.

Поза тим стандартів тут дотримуються ретельніше, ніж на інших приватних каналах: лише 27 % новин містять порушення стандарту відокремлення фактів від коментарів, 8 % — балансу думок, 7 % — достовірності.

Матеріали з ознаками замовності на 5-му виходять переважно в інтересах Петра Порошенка та його партії «Європейська солідарність».

«UA: Перший».

За пів року ми не виявили в новинах суспільного каналу жодного матеріалу, який мав би ознаки замовності.

Це не значить, що ці новини ідеальні: кожному п’ятому сюжету чи повідомленню тут досі бракує повноти, у 5 % випадків журналісти дозволяють собі оцінки або забувають послатися на джерела.

Та загалом це найчистіші новини українського телебачення — без ознак політичної заангажованості, готові надати слово всім сторонам конфлікту та з’ясувати додаткові деталі важливої історії.

Більше й докладніше про порушення стандартів та маніпуляції в телевізійних новинах читайте у щотижневих та щомісячних підсумкових публікаціях моніторингу «Детектора медіа».

Виготовлення цього моніторингового звіту стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через проєкт USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією «Internews».

Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації «Детектор медіа» та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та «Internews».

Моніторинг проведено відповідно до методології, розробленої експертами ГО «Детектор медіа».

Теги за темою
Статьи
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На кордоні зростає ажіотаж напередодні Великодня
1News
2025-04-19T09:33:23Z
Зростання військового збору у 3,7 рази
360ua.news
2025-04-19T09:30:29Z
15 хвилин був під водою: історія 12-річного Сергія, який врятував друга ціною власного здоровʼя
24tv
2025-04-19T09:27:54Z
Пентхаус княгині Монако у Нью-Йорку: який він всередині
24tv
2025-04-19T09:27:24Z
Чи правильно казати Пасха: з'ясуймо тонкощі назви свята
24tv
2025-04-19T09:18:09Z
Зовсім скоро Великдень 2025: головні традиції свята в Україні
24tv
2025-04-19T09:03:55Z
Українські розробники інтегрували кулемети M134 Minigun в американські бойові катери SURC
InternetUA
2025-04-19T09:01:24Z
Жінка знайшла на "секонді" флягу часів Другої світової війни з прихованими скарбами
Фокус
2025-04-19T09:00:23Z
«Паски від Порошенка» б'ють рекорди. Товар розмели у перші хвилини роботи магазинів «Рошен»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T08:54:18Z
Прем’єр Баварії: рішення щодо Taurus для України ухвалюватиме Мерц
Европейская правда
2025-04-19T09:33:09Z
"Зараз саме час": у The Hill пояснили, як Трамп може зупинити війну в Україні
GlavRed
2025-04-19T09:27:26Z
Слід бути дуже обережними: льотчик-інструктор припустив, що Росія може скоїти на Великдень
24tv
2025-04-19T09:24:38Z
Україні не вистачає боєприпасів для FPV, їх купують замало — Костенко
ZN UA
2025-04-19T09:22:41Z
У Кремлі повторили свої божевільні вимоги для припинення бойових дій в Україні: дізнайтесь, чого вони хочуть
Telegraf
2025-04-19T09:22:05Z
Іран і США проведуть переговори у Римі у спробі досягти ядерної угоди
Европейская правда
2025-04-19T09:16:55Z
Ані Лорак таємно отримала новий український паспорт. Юрист пояснив навіщо
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T09:12:26Z
Збиття літака МАУ: Іран звинувачує Україну та інші країни в суді ООН
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T09:12:21Z
Україна пережила шестиденне відключення від даних американської розвідки
Vlasti
2025-04-19T09:09:08Z
У Херсонській тергромаді внаслідок обстрілів знеструмлені населені пункти
УкраинФорм
2025-04-19T09:12:39Z
Чи буде на Великдень тепло і дощі, коли знову похолодає: інтерв'ю про погоду в Україні
24tv
2025-04-19T08:03:19Z
У Херсоні помер хлопець, поранений унаслідок обстрілу 17 квітня
УкраинФорм
2025-04-19T07:58:48Z
Атака по Одеській області: пожежі у фермерських господарствах гасили до ранку
Факти ICTV
2025-04-19T07:48:07Z
Штурм за штурмом: РФ планує знищити місто, яке ЗСУ тримають вже три роки
GlavRed
2025-04-19T07:33:06Z
У Литві зафіксували температурний рекорд квітня: повітря прогрілося до 29 градусів
Европейская правда
2025-04-19T07:16:29Z
Родини старших офіцерів Чорноморського флоту РФ залишили Севастополь – «Атеш»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T07:03:13Z
Пенсія у Харкові: "Укрпошта" зробила важливу заяву про зміни у виплатах
Политека
2025-04-19T07:00:01Z
На фронті за добу - 162 зіткнення, Покровський напрямок найгарячіший
УкраинФорм
2025-04-19T06:48:29Z
Швидка ходьба виявилася корисною: вчені заявили, що вона зміцнює серце
Фокус
2025-04-19T09:06:32Z
Білий дім оновив сайт про COVID-19: стало відомо звідки зʼявився смертельний вірус
InternetUA
2025-04-19T08:49:08Z
Як встановлюється група інвалідності військовослужбовцям
24tv
2025-04-19T08:42:46Z
У США заявили про лабораторне походження COVID-19 та звинуватили Китай
360ua.news
2025-04-19T08:31:16Z
Як кількість солі в їжі може впливати на ризик депресії
24tv
2025-04-19T06:24:57Z
Магнітна буря 18 квітня: яка її потужність
TSN
2025-04-19T02:30:41Z
101-річний дієтолог назвав свої 7 правил довгого та здорового життя
TSN
2025-04-19T02:29:50Z
Знайдено "формулу успіху", яка допомагає розбагатіти: дослідження вчених
TSN
2025-04-19T02:29:06Z
Три рецепти паски в хлібопічці: як легко приготувати великодню випічку
TSN
2025-04-19T02:24:54Z
ТОП 10 культових музичних заставок з популярних аніме
ITC
2025-04-19T09:22:36Z
Михайло Боярський госпіталізований після нещасного випадку на виставі
360ua.news
2025-04-19T09:12:34Z
"Мене дійсно чекає новий виклик": Тарас Цимбалюк вперше прокоментував свою участь у "Холостяку"
24tv
2025-04-19T08:57:22Z
У Києві відкриють виставку відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею
УкраинФорм
2025-04-19T08:54:03Z
Хорватія на Євробаченні 2025: хто такий Марко Бошняк та про що він співатиме в Базелі
Факти ICTV
2025-04-19T08:37:36Z
6 зачісок, які повернуться в моду у 2025 році: їх полюблять всі
24tv
2025-04-19T08:21:12Z
Путініста Боярського госпіталізували після падіння з триметрової висоти
24tv
2025-04-19T08:15:03Z
В Україні влітку пройде фестиваль мистецтва кіно для дітей «Чілдрен Кінофест»
УкраинФорм
2025-04-19T07:33:45Z
Рецензія на фільм «Сплячі пси» / Sleeping Dogs
ITC
2025-04-19T07:19:35Z
У Грузії стався масштабний блекаут
УкраинФорм
2025-04-19T09:30:17Z
Черговий обвал: будинки на популярному узбережжі Британії опинилися на краю прірви
24tv
2025-04-19T09:27:12Z
У Канаді горить музей української культури й побуту просто неба
УкраинФорм
2025-04-19T09:22:51Z
На Сумщині рятувальники ліквідували пожежі, спричинені російським ударами
УкраинФорм
2025-04-19T09:03:47Z
У США внаслідок аварії невеликого літака загинули троє людей
УкраинФорм
2025-04-19T09:01:31Z
Трагедія на Черкащині: зниклого дворічного хлопчика знайшли мертвим у річці
24tv
2025-04-19T08:51:03Z
Пʼятеро людей постраждали внаслідок чергової атаки ворога по Купʼянську
Мій Харків
2025-04-19T07:36:47Z
На Вінниччині бійка закінчилась вибухом: двоє чоловіків постраждали
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T07:10:12Z
Викрито громадянина рф, який здавав ворогу дані про оборонні об’єкти у Києві
InternetUA
2025-04-19T06:49:51Z
Меню на Великдень: 5 страв, які стануть окрасою вашого столу
24tv
2025-04-19T09:33:34Z
Де 3 відмінності між котами: лише найрозумніші знайдуть розгадку за 29 секунд
GlavRed
2025-04-19T09:27:58Z
Гороскоп Таро на травень 2025: Ракам - задоволення, Левам - перемога, Дівам - свято
GlavRed
2025-04-19T09:27:08Z
Як вивести мошки з кухні: розкрито основний секрет
24tv
2025-04-19T09:24:36Z
Багатий на смак, дешевий за складом: рецепт святкового салату "Квітень"
24tv
2025-04-19T08:51:50Z
Китайський гороскоп на завтра 20 квітня: Тиграм - стрес, Півням - конфлікти
GlavRed
2025-04-19T08:27:10Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 19 квітня 2025 року
Фокус
2025-04-19T07:15:52Z
Аромат успіху: як Molton Brown підкорює світ, залишаючись вірним своїм цінностям
Фокус
2025-04-19T07:00:32Z
Чому тюльпани не цвітуть: п’ять поширених причин і що з ними робити
24tv
2025-04-19T06:39:55Z
Найбільші борги за зелену енергетику накопичено у 2022 році – експерт
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T09:33:57Z
Тарифи на газ: хто з українців платитиме більше вже з 1 травня
24tv
2025-04-19T09:33:56Z
Держреєстр рахунків та банківських сейфів фізосіб: Кабмін прискорив процес створення
ZN UA
2025-04-19T09:04:03Z
Як вирахувати суму податку на землю: покрокова інструкція
24tv
2025-04-19T09:03:07Z
Мін’юст хоче заробити на аліментщиках та хуліганах: систему громадських робіт докорінно змінюють
Украина Криминальная
2025-04-19T08:57:26Z
Китай відмовився від американського газу
360ua.news
2025-04-19T08:51:09Z
Великдень-2025: за святковий стіл українцям доведеться викласти 1660 грн
Фокус
2025-04-19T08:42:46Z
Підвищення тарифів на газ у Харкові: що буде з цінами в травні після постанови уряду
Политека
2025-04-19T08:31:36Z
Євросоюз виробляє понад мільйон тонн продукції аквакультури
AgroPortal
2025-04-19T08:30:35Z
Українці відібралися у п'яти дисциплінах у суперфінал Кубка світу зі стрибків у воду
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T09:30:13Z
Ексфутболіст збірної Хорватії загинув у ДТП
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T09:27:34Z
У Хмельницькому пройшов турнір зі стрільби з лука на Кубок Віктора Рубана
УкраинФорм
2025-04-19T09:25:07Z
"Це були наче ляпаси": відомий супертяж знищив вщент силу удару Усика
24tv
2025-04-19T09:21:44Z
Легендарний тренер НБА потрапив до лікарні після втрати свідомості
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T09:21:28Z
Мірошніченко, Очеретько та Ігор повернулись до стартового складу Карпат на дербі проти Руху
Football.ua
2025-04-19T09:10:35Z
Шахтар — Колос. Напередодні
Football.ua
2025-04-19T09:01:17Z
"Більше не можу цього терпіти": колишній захисник збірної Італії повісив бутси на цвях у 31 рік
24tv
2025-04-19T08:57:51Z
Ювентус цікавиться 17-річним вундеркіндом Генка
Football.ua
2025-04-19T08:55:54Z
Інсайдер підтвердив новий дизайн iPhone 17 Pro у дусі смартфонів Poco
InternetUA
2025-04-19T09:31:06Z
Як підготуватися до релізу GTA 6 – 5 порад для кожного геймера
24tv
2025-04-19T09:03:34Z
Більше, ніж на Землі: на іншій планеті виявили речовини, які вважаються ознакою життя
ZN UA
2025-04-19T09:01:52Z
Виконання "Плакучої гітари" розчулило користувачів у TikTok: відео стало вірусним
24tv
2025-04-19T08:39:54Z
Google здивував святковою анімацією до Великодня 2025
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T08:33:41Z
Учені знайшли спосіб "воскресити" старіючі батареї та збільшити їхній термін служби у 2 рази
Фокус
2025-04-19T08:30:58Z
Мільйони власників iPhone мають негайно оновити смартфони: що їм загрожує
Фокус
2025-04-19T08:30:23Z
iPhone може більше. 5 прихованих налаштувань, які захистять вашу приватність і дані
InternetUA
2025-04-19T08:25:48Z
Унікальні, як сніжинки: вчені виявили, що двох однакових льодовиків не існує
24tv
2025-04-19T08:06:19Z
Як в Україні працює самоскид MAN оригінальної конструкції
AutoCentre
2025-04-19T09:27:39Z
Навіть якщо авто не було у списку: хто з водіїв заплатить повний податок і штраф
GlavRed
2025-04-19T09:27:02Z
Subaru показала подушку безпеки для велосипедистів
AutoCentre
2025-04-19T07:13:55Z
Ціна здивує всіх: скільки коштує найдорожча машина у світі
24tv
2025-04-19T05:12:47Z
Знову дозволили Mansory поблизу Audi RSQ8
Топ Жир
2025-04-19T01:45:31Z
Які звичайні автомобілі є насправді крутими?
Топ Жир
2025-04-19T00:45:12Z
У 2023 році хтось планує продати Suzuki Jimny Turbo за подвоєну вартість закупки
Топ Жир
2025-04-19T00:15:01Z
Якщо ви вважали, що зірковий CLA був поганий, подивіться на це шедевр…мистецтво
Топ Жир
2025-04-18T23:15:51Z
Зростаючий попит на електричні продажі у всьому світі, але наближається темна хмара
Топ Жир
2025-04-18T22:45:10Z