MY.UAНовини
Моніторинг порушення журналістських стандартів у теленовинах. Підсумки першого півріччя 2020 року
Моніторинг порушення журналістських стандартів у теленовинах. Підсумки першого півріччя 2020 року

Моніторинг порушення журналістських стандартів у теленовинах. Підсумки першого півріччя 2020 року

«Детектор медіа» підбив підсумки дотримання стандартів інформаційної журналістики в новинах восьми загальнонаціональних телеканалів у першому півріччі 2020 року.

Найбільше матеріалів з ознаками замовності — на каналах «Україна» та «Інтер», найемоційніші новини в «України», СТБ та «1+1», найгірше посилаються на джерела ICTV та «112», а суспільний «UA: Перший» найретельніше дотримується стандартів.

Детальніше дивіться в інфографіці та читайте в тексті.

Що це за цифри й чому ми почали публікувати їх тепер.

Громадська організація «Детектор медіа» проводить моніторинг якості щоденних теленовин із 2003 року.

Дослідження охоплюють головні (ті, що виходять у прайм-таймі) випуски новин центральних телеканалів.

Із 2017 року перелік телеканалів такий: «Інтер», «1+1», «Україна», СТБ, ICTV, 5 канал, «UA: Перший» та «112 Україна».

На початку 2019-го ми почали робити моніторинг за новою методологією, заносячи оцінки матеріалів до бази.

Це було потрібно, щоб легше й наочніше аналізувати, узагальнювати й візуалізувати показники телеканалів, які входять до моніторингового пулу.

Та дотепер у щомісячних та щотижневих підсумкових публікаціях ми наводили дані про дотримання лише двох стандартів — балансу думок та відокремлення фактів від коментарів.

Саме їхнє порушення є однією з ознак замовності в журналістських матеріалах.

Протягом першого року ми налагоджували та вдосконалювали методи дослідження.

Тепер, пересвідчившись, що результати дослідження дотримання стандартів є перевіреними та надійними, починаємо їх публікувати.

Більше про принципи, за якими ми оцінюємо якість телевізійного журналістського контенту, читайте тут.

Загалом за півроку (січень — червень 2020 року) ми проаналізували 17816 матеріалів, які вийшли у праймових випусках щоденних теленовин аналізованих каналів.

Кількість матеріалів для кожного каналу різниться, бо випуски мають різний хронометраж.

Наприклад, «1+1» за цей час видав в ефір праймових випусків новин майже три з половиною тисячі матеріалів, а СТБ і канал «112» — удвічі менше.

Тому ми подаємо кількість порушень стандартів у відсотках, а не в абсолютних цифрах; натомість кількість матеріалів з ознаками замовності — і так, і так.

Пів року — тривалий період для новин.

Значна його частина припала на карантин, пов’язаний із коронавірусною епідемією.

Це також відбилося на якості новин: у лютому-березні ми спостерігали пік емоційності, а під кінець весни суб’єктивність новин пішла на спад.

Це півріччя також можна вважати досить нетиповим для українських медійно-політичних реалій «мирним часом».

У ці місяці ми фіксували рекордно низький відсоток матеріалів на політичні теми — загалом менше чверті, а на деяких каналах лише 10–15 %.

Парламентські та президентські вибори позаду, а повномасштабна кампанія перед місцевими виборами ще не розгорнулася.

Для порівняння: в липні 2019 року, в місяць парламентських виборів, ми виявили 400 матеріалів із ознаками замовності; 13 % від загальної кількості проаналізованих сюжетів і повідомлень становили підозрілі матеріали.

За перше півріччя 2020 року — 1023 матеріали, або 5,7 %.

Абсолютна більшість цих матеріалів припадає на два канали — «Україну» та «Інтер», тоді як на інших каналах підозрілих матеріалів мало, а на суспільному «UA: Першому» зовсім немає (це приємно констатувати).

Таку низьку активність замовників політичного піару нечасто побачиш.

Узагальнені показники для всіх каналів цікаві для розуміння, з якими стандартами в новинарів найбільші проблеми.

Традиційно найпроблемніший стандарт — повнота, адже порушення інших стандартів, зокрема достовірності та балансу думок, автоматично означає, що матеріал неповний.

Та й новинарі часто не дають у своїх матеріалів достатньої кількості фактів, потрібних для повноцінного розуміння новини.

Однак на цьому графіку ми бачимо такий самий — навіть дещо вищий — показник кількості матеріалів із порушенням стандартів відокремлення фактів від коментарів.

У кожному третьому телесюжеті або повідомленні є оцінки, які автори намагаються видати за факти.

Достовірність і баланс думок — також проблемні стандарти: їх порушують у кожному десятому повідомленні чи сюжеті.

Недотримання стандарту достовірності означає, що журналісти подають факти, не повідомляючи, звідки їх узяли.

Якщо проблеми з балансом можна пояснити заангажованістю журналістів (зазвичай матеріали з ознаками замовності незбалансовані), то відсутність посилань на джерела — наслідок їхньої недбалості.

А найменше проблем виявлено зі стандартами точності й оперативності — такі порушення трапляються приблизно в 1 % матеріалів.

Редакції центральних телеканалів достатньо професійні, щоб не зволікати з оприлюдненням важливої інформації та не давати в ефір вочевидь неправдивої чи неперевіреної інформації (або, принаймні, робити це нечасто).

Зауважмо, що стандарт точності стосується повідомлень у журналістському тексті, а не неправдивих чи неточних тверджень у прямій мові ньюзмейкерів.

Також важливо зауважити, що цей моніторинг — оперативний, тому його результати відображають тенденцію, але можуть бути не досить детальними.

Для глибшого проникнення у проблеми якості телевізійних новин рекомендуємо читати моніторинг «Про що мовчали новини», який виходить раз на квартал.

У новинах цього каналу виявлено найбільше матеріалів з ознаками замовності в абсолютних цифрах (419), і саме тут підозрілі матеріали становлять порівняно найбільшу частку — майже 17 %.

Переважно це матеріали на користь «Опозиційної платформи — За життя».

Втім були й інші герої, зокрема харківська політикиня Юлія Світлична, близька до діяча «ОПЗЖ» Ігоря Райніна.

Така висока концентрація матеріалів з ознаками замовності впливає на показники дотримання стандартів: у 41 % аналізованих матеріалах «Інтера» є проблеми з відокремленням фактів від коментарів, у кожному четвертому немає балансу думок.

9 % матеріалів мають проблеми з посиланням на джерела.

У результаті бачимо вищий за середній показник неповноти матеріалів — 43 %.

Канал Ріната Ахметова невпинно змагається з «Інтером» за першість у рейтингу каналів, які видають в ефір найбільше матеріалів з ознаками замовності.

За підсумками півріччя «Україна» поступилась «Інтеру» — тут менше підозрілих матеріалів (375), а їхній відсоток у загальному масиві сюжетів і повідомлень становив 12,5 %.

Натомість на «Україні» найвищий рівень недотримання стандарту відокремлення фактів від коментарів — 48 %.

Дещо кращий, але також порівняно високий показник порушення стандарту балансу думок: 18 %.

Окрім власника каналу Ріната Ахметова та наближених до нього політиків, «Україна» регулярно піарить Олега Ляшка та Арсенія Яценюка, а на початку року також приділяла багато уваги Петру Порошенку.

Один із каналів «трійки Медведчука» ще у 2019 році дивував порівняно чистими новинами, які контрастували з величезною кількістю порушень і маніпуляцій у токшоу та гостьових студіях.

У 2020 році канал почав активніше догоджати своєму власнику Віктору Медведчуку, його політичній силі — «ОПЗЖ», а також його дружині Оксані Марченко.

Деякі маніпуляції та піар-меседжі «112» відпрацьовував синхронно з «Інтером».

Таким чином каналу вдалося несподівано посісти третє місце за кількістю матеріалів з ознаками замовності (64), хоча їхній відсоток набагато нижчий, ніж у «Інтера» та «України» — 4,3 %.

Як наслідок — в 11 % аналізованих матеріалів новин каналу немає балансу думок.

Показник порушення стандарту відокремлення фактів від коментарів тут набагато кращий, ніж на «Інтері» — лише 25 %, натомість очевидні проблеми з достовірністю: на джерела не посилаються у 15 % матеріалів.

Телеканал Віктора Пінчука у мирний час піарить переважно самого Віктора Пінчука та його тестя Леоніда Кучму.

Та навіть таких матеріалів за пів року назбиралося на четверте місце в умовному рейтингу — 63 (3,3 % від загальної кількості).

На жаль, періоди чистих новин на каналах групи Пінчука з наближенням виборів завжди змінюються періодами масованого передвиборного піару, й кількість матеріалів із ознаками замовності зростає на порядок.

Хоча, можливо, 2020 рік буде винятком.

Навіть без замовних матеріалів у ICTV відчутні проблеми з повнотою (45 % матеріалів із порушеннями) відокремленням фактів від коментарів (41 %), а також найгірший із-поміж аналізованих каналів показник дотримання стандарту достовірності: у 17 % матеріалів не посилаються на джерела.

Телеканал Ігоря Коломойського досить активно брав участь у виборчій боротьбі 2019 року на боці Володимира Зеленського та «Слуги народу», однак у першій половині 2020-го його новини поводилися практично нейтрально.

Піар президента тут зійшов майже нанівець, а матеріали з ознаками замовності виходили переважно в інтересах самого Коломойського та наближених до нього політиків.

Загалом за пів року ми нарахували 37 таких сюжетів і повідомлень, що становить зовсім малу частку від загальної кількості аналізованих матеріалів — 1 %.

Зважаючи на гасло «ТСН вражає», не дивно, що тут один із найвищих показників порушення стандарту відокремлення фактів від коментарів — майже в кожному другому матеріалі емоційні оцінки видаються за факти.

Також порівняно високий (14 %) показник недотримання стандарту достовірності.

Натомість із балансом думок ситуація на «1+1» найкраща в порівнянні з іншими приватними телеканалами.

Матеріалів із ознаками замовності у «Вікнах» порівняно небагато — 33 за пів року, або 2 %.

А ось за кількістю порушень принципу відокремлення фактів від коментарів новини СТБ перевершують «1+1» і кидають виклик «Україні».

Третині матеріалів бракує повноти, в кожному десятому немає посилання на джерело.

Як і ICTV, СТБ піарить переважно свого власника Віктора Пінчука та його проєкти (наприклад, «Бабин Яр»), хоча трапляються й політичні матеріали з ознаками замовності.

Також на каналах Пінчука дедалі частіше з’являється банальний «паркет» президента Володимира Зеленського.

5 канал.

У попередні роки 5 канал часом змагався за статус каналу чистих новин із Суспільним, однак після того, як його власник Петро Порошенко програв президентські вибори 2019-го, його новини стали значно більш «партійними».

У першому півріччі 2020 року ми зафіксували у праймових випусках новин 5 каналу 32 матеріали з ознаками замовності — це близько 2 % від усіх проаналізованих новин.

Поза тим стандартів тут дотримуються ретельніше, ніж на інших приватних каналах: лише 27 % новин містять порушення стандарту відокремлення фактів від коментарів, 8 % — балансу думок, 7 % — достовірності.

Матеріали з ознаками замовності на 5-му виходять переважно в інтересах Петра Порошенка та його партії «Європейська солідарність».

«UA: Перший».

За пів року ми не виявили в новинах суспільного каналу жодного матеріалу, який мав би ознаки замовності.

Це не значить, що ці новини ідеальні: кожному п’ятому сюжету чи повідомленню тут досі бракує повноти, у 5 % випадків журналісти дозволяють собі оцінки або забувають послатися на джерела.

Та загалом це найчистіші новини українського телебачення — без ознак політичної заангажованості, готові надати слово всім сторонам конфлікту та з’ясувати додаткові деталі важливої історії.

Більше й докладніше про порушення стандартів та маніпуляції в телевізійних новинах читайте у щотижневих та щомісячних підсумкових публікаціях моніторингу «Детектора медіа».

Виготовлення цього моніторингового звіту стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через проєкт USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією «Internews».

Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації «Детектор медіа» та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та «Internews».

Моніторинг проведено відповідно до методології, розробленої експертами ГО «Детектор медіа».

Теги за темою
Статті
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Секреты коренного населения: археологи обнаружили одно из первых поселений в Северной Америке
Фокус
2025-02-12T18:21:49Z
Единственный выход — переустановить систему: в Steam обнаружили игру с вирусом
Фокус
2025-02-12T17:45:46Z
Лучше современных аналогов: археологи раскопали интересный артефакт на севере Турции
Фокус
2025-02-12T17:36:58Z
Новые патенты Nintendo раскрывают интересные возможности контроллеров Switch 2
GameMag
2025-02-12T17:04:34Z
Санкции США не справились: в Китае создали чипы в 10 раз мощнее, чем у Nvidia
Фокус
2025-02-12T17:00:27Z
Яркая механика: Обзор клавиатуры Raskat KM002
GameMag
2025-02-12T16:28:38Z
Инновации 2025 от Samsung: какими технологиями планирует удивлять производитель в этом году
Comments UA
2025-02-12T16:21:37Z
Больше не мусор: ученые нашли неожиданный материал для генерации энергии
Фокус
2025-02-12T16:06:37Z
Смартфон Samsung Galaxy S26 Ultra избавится от важного недостатка: о чем речь
Фокус
2025-02-12T16:06:00Z
Гороскоп на четверг 13 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-12T18:45:57Z
Романтический ужин на День святого Валентина: что приготовить быстро и вкусно
Comments UA
2025-02-12T17:30:26Z
Когда говорить "випічка", а когда "перепічка"
Gazeta UA
2025-02-12T17:06:18Z
Как правильно хранить открытую банку сгущенки: ошибки, которые совершаем все мы
Знай
2025-02-12T16:51:08Z
Гороскоп на 13 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-12T16:33:05Z
Не только цветы и конфеты: оригинальные подарки для женщин за 50 ко Дню святого Валентина
Telegraf
2025-02-12T16:12:33Z
Секретный язык стюардесс: о чем говорят бортпроводники во время полета
Фокус
2025-02-12T14:57:33Z
Роскошный отель в Шанхае пугает гостей: в чем причина
Фокус
2025-02-12T14:51:23Z
Огурцы без лишних хлопот: три сорта, которые растут сами и над которыми не надо трястись
Знай
2025-02-12T13:51:38Z
В России впервые произошло убийство с применением FPV-дрона
Корреспондент
2025-02-12T17:00:07Z
В Полтавской области на Днепре перевернулась лодка с пятью рыбаками
Комсомольская правда
2025-02-12T16:16:53Z
На мосту Патона в Киеве загорелся троллейбус
TSN
2025-02-12T16:06:01Z
Неудачный побег из ВЛК: мужчина сорвался с шестого этажа в Киеве
TSN
2025-02-12T15:21:27Z
В школе Луцка прямо в руках ученика взорвался iPhone
TSN
2025-02-12T15:15:39Z
В Хмельницком ликвидировали подпольную сигаретную фабрику
Корреспондент
2025-02-12T14:45:28Z
Удар баллистикой по Киеву: стало известно, кто погиб от российской ракеты
Comments UA
2025-02-12T14:18:40Z
СБУ ищет диверсантов под Киевом
Корреспондент
2025-02-12T14:03:15Z
Мужчина на Волыни обжаловал штраф ТЦК в суде: как ему это удалось
Telegraf
2025-02-12T13:48:36Z
Усик назвал бой, в котором определится его следующий соперник
ZN UA
2025-02-12T18:57:05Z
Виталий Владимирович Кличко: досье, биография
Telegraf
2025-02-12T14:45:48Z
В России заступились за предателя Тимощука, которого обнулили в Украине
Telegraf
2025-02-12T14:24:51Z
Лига чемпионов: расписание всех матчей дня 12 февраля
ZN UA
2025-02-12T13:43:45Z
"Реал" и "Барселона" узнали соперников: результаты жеребьевки полуфинала Кубка Испании
TSN
2025-02-12T13:06:05Z
Украина завоевала "золото" в биатлоне на зимнем Европейском юношеском олимпийском фестивале
TSN
2025-02-12T12:51:48Z
Лидер Арсенала рискует пропустить остаток сезона
Корреспондент
2025-02-12T12:51:02Z
Его убила правда: дело Яниса Тиммы вернули на рассмотрение
Фокус
2025-02-12T11:45:56Z
"Надеру тебе задницу": Дэвис набросился на Беринчика с дерзкими угрозами
Корреспондент
2025-02-12T10:33:32Z
Водителей ждут цифровые проверки транспорта: что важно знать
Telegraf
2025-02-12T17:48:54Z
Прифронтовая громада на Днепропетровщине призывает Зеленского уволить главу ОВА: причина
TSN
2025-02-12T17:48:36Z
Ад под Курахово, контрудар под Покровском: что сделали ВСУ на фронте за последние дни
Фокус
2025-02-12T17:21:21Z
Подгузники, телефоны и банки: водоканальщики объяснили, почему вы можете остаться без воды
Знай
2025-02-12T17:06:55Z
Украинские военные продвинулись на запорожском направлении — DeepState
ZN UA
2025-02-12T16:58:28Z
ВСУ нанесли контрудар под Покровском, Песчаное взято под контроль. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-12T16:54:01Z
После больших потерь враг вынужден отступать по нескольким направлениям: DeepState
TSN
2025-02-12T16:48:30Z
Обещали "лучшую" жизнь в россии: украинец подставил под удар ВСУ, выполнив задание фсб
Политека
2025-02-12T16:27:03Z
Таропрогноз на 13 февраля 2025: выберите карту и узнайте, что вас ждет в четверг
Telegraf
2025-02-12T16:00:31Z
Топ романтических фильмов для идеального Дня святого Валентина
Comments UA
2025-02-12T18:42:25Z
Звезда "Школы" о темной стороне киноиндустрии: "Предлагал пройти кастинг в полностью обнаженном виде"
TSN
2025-02-12T18:21:26Z
Ирина Кудашова поставила точку в романе со звездой "Школы" Богданом Осадчуком
TSN
2025-02-12T17:21:06Z
Не Украины: у Олега Винника презентовали новый флаг
Апостроф
2025-02-12T16:45:51Z
Модель заработала более 1 млн фунтов стерлингов, переодеваясь в эльфа
Фокус
2025-02-12T16:36:38Z
Украинский певец ввел традицию бросать шапки в зал и вышел на невероятное количество
Апостроф
2025-02-12T16:27:56Z
Украинский певец выехал из Украины, чтобы принять участие в Нацотборе другой страны/TESLENKO уже приехал в Сан-Марино
Апостроф
2025-02-12T16:21:57Z
"Таких, кто в 1000 раз хуже Потапа, полстраны": актриса раскритиковала украинцев/Дарья Малахова вступилась за певца, который ведет себя откровенно на фоне других
Апостроф
2025-02-12T16:21:34Z
62-летняя Деми Мур появилась в роскошной фотосессии
Фокус
2025-02-12T15:57:32Z
Украине дорого стоил удар баллистикой по Киеву: Зеленский шокировал суммой
Comments UA
2025-02-12T18:54:06Z
Поздравления с Днем Святого Валентина в прозе: теплые слова для любимых, подруг и постов в соцсетях
Знай
2025-02-12T18:51:09Z
"Использовано 10 ракет Patriot": Зеленский назвал количество сбитых ракет РФ ночью 11 февраля
Gazeta UA
2025-02-12T18:30:47Z
Украинцы покупают подержанные авто, а их конфискуют: новая ловушка мошенников
Знай
2025-02-12T18:21:07Z
ВСУ прорвали оборону противника в Курской области: Z-блогеры поскандалили с минобороны РФ
Новости Украины
2025-02-12T18:18:52Z
Военные расходы РФ превысили расходы всех стран ЕС вместе - СМИ
Корреспондент
2025-02-12T18:13:43Z
Люди с этими фамилиями любили и не стеснялись своей интимной жизни: проверьте свою
Telegraf
2025-02-12T17:57:13Z
Стартовала новая программа помощи украинцам: кто получит 14 тыс. грн
Фокус
2025-02-12T17:36:56Z
"Вы не из Западной Украины?" - Гундяев напал на священника своей церкви, призвавшего думать о Царстве Божьем
Новости Украины
2025-02-12T17:18:03Z
Почему кошка кашляет: что это значит, что делать в таком случае
TSN
2025-02-12T17:21:06Z
VR против ПТСР: в 61-й бригаде нашли способ борьбы с последствиями войны
Знай
2025-02-12T16:21:17Z
Так выглядит мозг влюбленного мужчины — что должна знать об этом женщина
Marie Claire
2025-02-12T16:01:14Z
Удивительные свойства чесночной настойки: как простой рецепт спасает от десятков болезней
Знай
2025-02-12T15:51:49Z
Положите этот секретный ингредиент в лунку – лук вырастет на 30% больше: проверено специалистами
TSN
2025-02-12T15:36:06Z
Украинцы могут получить 1500 грн за кабанов: о чем речь
Фокус
2025-02-12T13:54:31Z
Красота, убивающая людей: инъекция ботокса может привести к развитию ботулизма
Фокус
2025-02-12T13:42:59Z
900 яиц за месяц: что случилось с телом мужчины после экстремальной диеты
Фокус
2025-02-12T13:15:53Z
Никаких премий или пособий. Сколько получает министр здравоохранения Виктор Ляшко
Telegraf
2025-02-12T13:15:23Z
Курс доллара в РФ резко отреагировал на новость о договоренности Трампа с Путиным
Апостроф
2025-02-12T18:42:18Z
Готовьтесь – будет дороже: украинцам станет сложнее позволить себе даже кусок хлеба
Знай
2025-02-12T17:36:39Z
Обновленный комфорт: Укрзализныця запустила поезд с современными вагонами
Gazeta UA
2025-02-12T17:09:46Z
Одна из компаний "Недра Украины" оказалась в оффшоре, связанном с пророссийским бизнесменом Иванющенко
Апостроф
2025-02-12T16:57:47Z
Получаете минималку? Какую пенсию назначит государство
Telegraf
2025-02-12T16:51:32Z
Часть клиентов ПриватБанка достигла лимита на переводы за два дня
Корреспондент
2025-02-12T16:51:07Z
Пекинка бьет рекорды, а картофель дешевеет: рынок овощей переживает ценовой шторм
Знай
2025-02-12T16:06:20Z
Клиенты Vodafone недовольны связью, хотя компания утверждает, что улучшила сети
Telegraf
2025-02-12T15:30:58Z
Труба под прицелом: почему РФ начала бить по нашей газовой инфраструктуре
Корреспондент
2025-02-12T15:30:31Z
Полицейские провокации на дорогах: 4 вопроса, на которые не стоит отвечать водителям
Знай
2025-02-12T17:21:53Z
Создан генератор, который превращает выхлопные газы в электричество: как работает
Фокус
2025-02-12T17:00:43Z
Брутальный и недорогой: первый пикап Kia поступил в продажу
Фокус
2025-02-12T14:51:35Z
В Украине упал спрос на автомобили из Китая
Gazeta UA
2025-02-12T10:48:36Z
С двигателем Lamborghini: в Африке скрестили старый Audi 90-х и современный суперкар
Фокус
2025-02-12T09:57:45Z
Ремни безопасности выдадут утопленника: как не купить авто после наводнения
Знай
2025-02-12T06:51:30Z
Простой лайфхак позволит водителям сэкономить несколько сотен гривен за считанные минуты
Фокус
2025-02-11T18:06:50Z
Поможет Европе потеснить Китай: представлено решение важной проблемы с аккумуляторами
Фокус
2025-02-11T17:15:55Z
С мотором от Golf GTI: Volkswagen Passat и Tiguan получили мощные версии
Фокус
2025-02-11T16:30:22Z
Позитивно высказывалась о Путине: что известно о Габбард, ставшей директором Нацразведки США
Telegraf
2025-02-12T19:00:02Z
Переговоры о мире начались: когда ожидать первые результаты
Comments UA
2025-02-12T18:57:06Z
В Новосибирске гробы с "героями СВО" отправили на свалку. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-12T18:54:22Z
Есть компромисс: Зеленский назвал альтернативу членству Украины в НАТО
Comments UA
2025-02-12T18:48:01Z
Сенат проголосовал за назначение скандальной Габбард главой разведки США
Европейская правда
2025-02-12T18:46:15Z
Россия цинично оправдывает нежелание завершить войну
Comments UA
2025-02-12T18:45:40Z
Названа главная причина, которая мешает проведению переговоров о мире
Comments UA
2025-02-12T18:45:37Z
Сколько Украина потратила на отражение атаки Киева 12 февраля: Зеленский рассказал
Telegraf
2025-02-12T18:39:55Z
Ирландия: в оппозиции семь минут не могли понять, что им на ирландском сказал премьер
Европейская правда
2025-02-12T18:37:33Z