![Зміни до виборчого законодавства та неприйняття реформи про райони: у ЦВК назвали ризики під час проведення виборів](https://thumbor.my.ua/UEOZJYRu9mmqo4Y9RD_vOS9h-hU=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2Fbe4ace2ccd1194d722386a962029133c.jpg)
Зміни до виборчого законодавства та неприйняття реформи про райони: у ЦВК назвали ризики під час проведення виборів
15 липня, 2020, 17:26.
.
У Центральній виборчій комісії назвали найбільш проблемні питання, які можуть нести ризики під час проведення місцевих виборів 25 жовтня.
Про це повідомили у пресслужбі ЦВК.
Повідомляється, що підготовка до місцевих виборів відбувається в унікально складних умовах з елементом правової та організаційної невизначеності.
"Це зумовлено прийняттям нового виборчого кодексу України, яким передбачено, зокрема, проведення місцевих виборів на основі нових виборчих систем, в умовах карантинних обмежень та з непрогнозованістю епідеміологічної ситуації восени, проблемами фінансування, незавершеністю реформи адміністративно-територіального устрою та внесенням змін до Виборчого кодексу України", - йдеться в повідомленні.
У ЦВК заявили, що адміністративно-територіальні та нормативно-правові колізії створюють низку проблем організаційного характеру як для адміністраторів виборів, так і для самих виборців.
"Розсинхронізованість прийняття рішення про зміни адміністративно-територіального устрою та внесення змін до Виборчого кодексу України можуть спричинити нові прогалини у правовому регулюванні, створити невиправдані складнощі та призвести до непрогнозованих результатів", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що на необхідності ухвалення законопроєкту про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства (проект закону № 3485).
У ЦВК кажуть, що зволікання з голосуванням може також унеможливити підготовку до виборів.
"Крім того, в разі неприйняття рішення про утворення нових районів украй необхідно буде вносити корективи, зокрема, до виборчого законодавства, оскільки за рішенням уряду окремі новоутворені громади належать за діючим адміністративно-територіальним устроєм до різних районів, що спричинить значні проблеми стосовно проведення виборів у районні ради, оскільки організаційно неможливо буде віднести територію таких громад до конкретного району", - йдеться в повідомленні.
У ЦВК зауважили, що це зумовить невизначеність щодо утворення округів, організації голосування, транспортування виборчої документації, встановлення підсумків та результатів голосування в таких громадах і районах.
15 липня Верховна Рада проголосувала проєкт Постанови про проведення чергових місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.