44% українців ставляться негативно до перейменування населених пунктів та вулиць, названих на честь комуністичних діячів. Такий показник зафіксували в опитуванні станом на шостий рік від початку запуску процесу декомунізації в Україні.
Про це свідчать результати опитування Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології від 17 по 22 квітня.
Згідно з опитуванням 30% українців схвалюють перейменування населених пунктів та вулиць, названих на честь комуністичних діячів. При цьому 44% - проти цього, а ще близько 20% громадян – байдуже.
Позитивне ставлення до перейменування топонімів переважає лише у Західному регіоні (44% "за" і 30% "проти"). Водночас на сході та півдні України близько половини громадян негативно сприймають перейменування.
Щодо вікового розподілу, то більше негативних ставлень до такої декомунізації у старших людей (47% для вікової категорії 60-69 років та 56% для людей, старших за 70 років), натомість серед молоді відносно більше байдужих.
Дослідження проводилось в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАТРА посольства Нідерландів.
Нагадаємо, п'ять років тому в Україні набув чинності пакет законів про декомунізацію. Комунізм прирівняли до нацизму, ухвалили рішення розсекретити архіви КДБ, перейменувати населені пункти, віддати належне ветеранам повстанської та народної армії, а також прибрати комуністичних ідолів з міст та селищ.
Відео Хто досі намагається перехитрити закон про декомунізацію
Наприклад, у селі Новоселівка чекають поки пам'ятник одному з організаторів голодомору Григорію Петровському розвалиться самостійно. З нього зняли табличку і вже три роки називають "невідомо ким". Загалом таких випадків безліч і саме про них наш сюжет. Повні випуски дивіться на 1+1 video