Відповідне рішення підтримали 332 народних депутатів, повідомляє 24 канал. Напередодні Фінансовий комітет рекомендував Раді призначити Шевченка головою НБУ.
Сам Кирило Шевченко під час виступу у Раді подякував за довіру та наголосив, що за останні 6 років НБУ пройшов шлях інституційної розбудови. Шевченко вважає, що Нацбанк став незалежним, зрілим та стабільним.
Серед пріоритетів Кирило Шевченко виділив:
Забезпечення макрофінансової стабільності банківської системи;
Продовження заходів щодо посилення фінансової стійкості банків, у тому числі посилення роботи з часткою проблемних кредитів банківської системи.
Шевченку 47 років, він уродженець російської Тули. Працював ремонтником на шахті імені Ілліча в Стаханові біля Луганська. Згодом отримав диплом економіста у Харківському державному економічному університеті.
У Шевченка багатий досвід роботи в банківській сфері.
Спочатку він працював в Українському кредитному банку (тепер – А-Банк) на посаді виконувача обов’язків начальника сектору залучення кредитних ресурсів.
У 1995 став провідним економістом сектору кредитних ресурсів кредитного відділу банку "Аваль".
Ще 10 років пропрацював у банку "Фінанси та Кредит", пройшов шлях від начальника відділу нормативів до першого заступника голови правління банку.
Очолював Державну іпотечну установу.
У 2009 році Кирило Шевченко був радником прем'єр-міністерки Юлії Тимошенко. Після цього працював першим заступником голови правління АБ "Укргазбанк". У перерві – радником голови правління ПАТ "Ощадбанк".
З жовтня 2014 року Шевченко – перший заступник, згодом виконувач обов’язків голови правління АБ "Укргазбанк". А у 2015 році очолив цей банк (94,94% акцій належить державі).
Яків Смолій ввечері 1 липня подав у відставку з посади голови Національного банку України. Причиною відставки Смолій назвав систематичний політичний тиск на керівництво НБУ.