MY.UAНовини
Чи найматимуть на роботу в Мін'юст "довічників": відверте інтерв'ю з Малюською
Чи найматимуть на роботу в Мін'юст "довічників": відверте інтерв'ю з Малюською

Чи найматимуть на роботу в Мін'юст "довічників": відверте інтерв'ю з Малюською

Про екстрадицію колишніх топчиновників, платні камери у в'язницях та скільки Україна витрачає на їхнє утримання, про Коломойського, відповідальність Росії за злочини та про українських генпрокурорів – в інтерв'ю програми "Без масок шоу" розповів міністр юстиції України Денис Малюська.

Також міністр розповів про власні заробітки та чи готується він до відставки – про це читайте на 24 каналі.

Про екстрадицію Онищенка

У вас зараз триває реформа пенітенціарної служби й ми бачимо у фейсбуці чимало дописів про те, у якому стані в нас СІЗО, в'язниці. І це була основна причина, чому екснардепа Олександра Онищенка Німеччина відмовилась екстрадувати до України. Там вважають, що умови утримання в'язнів в українських в'язницях можуть нашкодити здоров'ю й життю людини.

Щодо Онищенка – це рішення базується на застарілій інформації, на застарілих оцінках. Зараз платні й навіть безкоштовні камери перебувають у досить непоганому стані. Жодні права людини там не порушуються й там йому б забезпечили належне утримання.

Але суди не мають доступу до нової інформації, беруть старі звіти, відповідно олігархів чи топчиновників ми можемо "діставати" з-за кордону вже за рік-два без проблем і обвинувачень.


Фотопорівняння ремонту в камерах київського СІЗО / Фото Дениса Малюськи

Тобто Онищенка ми повернемо тільки за рік-два?

Не знаю. Це залежить від правоохоронних органів. Скажу точно, що за рік-два в нас буде гарна ситуація в слідчих ізоляторах і точно про них не буде вже такої поганої репутації, як зараз.

Що відомо про арешт Онищенка?

Онищенка в Україні звинувачують в організації схеми щодо перепродажу купленого в держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами у 2013 – 2016 роках. Збитки оцінюють на суму в майже 3 мільярди гривень.

У 2016 році Рада позбавила його депутатського імунітету та дала згоду на арешт. Щоправда, тоді він уже виїхав з України.
Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив про те, що Онищенка мають повернути до України з Іспанії, де він програв усі суди щодо оскарження екстрадиції в листопаді 2019 року.

За рішенням німецького суду, він очікував на рішення про екстрадицію до України. У грудні 2019-го підозрюваного затримали в німецькому місті Аахен і помістили до слідчого ізолятора.

Про платні камери

Що таке платні в'язниці й хто в них сидить? Скільки за них платять?

Нормально платять. Платні камери ми справді запустили. Це нова ініціатива, її раніше не було. Зараз працюють приблизно місяць.

З кожним тижнем відкриваються нові камери в нових містах, у слідчих ізоляторах. Відповідно, усюди можна буде за помірну плату перебувати в нормальних умовах. Як правило, це десь 3 – 4 тисячі гривень на місяць. Доба – приблизно тисяча гривень, за тиждень – приблизно 2 тисячі. Це в обласних центрах. У Києві дорожче – приблизно 12 тисяч гривень на місяць.

Скільки вже заробили станом на зараз?

Дні 4 тому було 115 тисяч гривень.

Це в державний бюджет йдуть ці гроші?

Вони йдуть у спеціальний бюджетний фонд, який ми використовуємо на ремонт безкоштовних камер. Ми вже розпочали ремонт камер у Лук'янівському СІЗО. Я думаю, десь у липні продемонструємо результат. 12 тисяч гривень для Києва – це не так уже й багато. Тому що хабарі, які раніше сплачувалися за камери з покращеними умовами – набагато більші, ніж 12 тисяч гривень. Тому це досить непоганий крок назустріч тим, хто раніше сплачував корупційні платежі.

Про свою зарплату

Я пам'ятаю, що ви були одним із тих міністрів, які критикували спроби зменшити міністрам зарплати. Це було ще при Гончаруку.

Не було спроб депутатів зменшити заробітну плату.

Були розмови. Але ви однаково залишились в уряді. Вам доплачують?

Ні, не доплачують. І сплачують стільки, скільки всім іншим топчиновникам у країні й суддям також – 37 тисяч гривень на місяць. Це і є моя зарплата. Мої щомісячні витрати істотно більші. Тому зараз живу, витрачаючи пенсійне накопичення, яке в мене залишилось із попередньої роботи.

Скільки витрачаєте на місяць?

На карантині витрати істотно менші. Діти в школу не ходять, залишаються вдома, відповідно ми їдемо з дому на роботу, з роботи додому кожен день. Відповідно тисяч 50 на місяць вистачає, а поза карантином більше.

Якою машиною пересуваєтеся?

По роботі, у робочий день – на робочому автомобілі, який належить Міністерству юстиції. На вихідних – моя Mazda 5.

Про довічно ув'язнених

Чи ви готові наймати в Мін'юст "довічників"?

Готовий. Насправді, вони після того, як будуть звільнені, або навіть на час перебування в установах виконання покарань можуть виконувати якусь технічну роботу. Звичайно, не юридичну.

Я не зрозуміла процедуру. Вони сидять довічно. Ви хочете їх забирати із в'язниці?

Ні, не забирати. У нас часто ув'язнені працюють і отримують за це заробітну плату. Деякі отримують досить непогану заробітну плату. Нещодавно був у жіночій колонії, там за останній місяць кілька людей одразу отримали зарплату 7 тисяч гривень. Це дуже непогано, враховуючи те, що це якесь село й люди перебувають у в'язниці. Там працює державне підприємство, яке займається пошиттям. Люди заробляють непогані гроші.

Денис Малюська / Фото 24 каналу

З "довічниками" трохи складніша історія, тому що вони майже ніколи не мають можливості працювати й заробляти гроші. Відтак і відшкодовувати шкоду, завдану злочином, коштом заробітної плати. Вони, по-суті, утримуються державою й ні за що не платять. У цьому й абсурд ситуації. Вони мають сили, здоров'я, бажання працювати, а держава їхні сили не використовує. При тому, що частина коштів однаково йшла б на відшкодування завданої шкоди. Неправильно, що платники податків їх годують, забезпечують проживання, охорону й решта.

Скільки Україна витрачає на утримання в'язниць

Скільки Україна витрачає на утримання в'язниць і в'язнів?

Уся пенітенціарна система коштує Україні приблизно 7 мільярдів гривень на рік. Це недостатня сума, у нас дефіцит овочів. Ми шукаємо додаткове фінансування їжі для ув'язнених і засуджених. А резерви – величезні. Там є величезні приміщення, земельні ділянки – усе це можна продавати. Є підприємства, де кошти просто розкрадають із доходів, які вони приносять.

Усе це може генерувати величезний дохід, 7 мільярдів – навіть забагато для системи, якщо ми налагодимо правління ресурсами, які вже є в системі.

Під час COVID-19 чимало країн вирішили звільняти в'язнів, щоби вони там не заражались у в'язницях. Україна теж буде йти таким шляхом?

Ні. Ми вносили законопроєкт про амністію, розрахований на можливе потенційне звільнення приблизно 3 тисячі в'язнів. Причому, їх потрібно було б звільняти незалежно від того є коронавірус чи ні, тому що це легкі злочини.

Це традиційна історія раз на 5 років оголошувати амністію. Але навіть на такий обмежений крок депутати згоди не надали, тому все залишається, як є. Поки що. Не буду загадувати наперед, але поки що з епідемією ми впоралися гарно. У нас мізерні цифри захворювань. У нас 3 людей хворіло в легкій формі.

Про стосунки з депутатами

Ви кажете, що депутати не підтримали ваш законопроєкт про амністію. Депутати в принципі не підтримали й програму уряду. Чи означає це, що уряд може найближчим часом піти у відставку? Ви готуєтесь до такого можливого кроку?

Ні, ми не готуємося. Ми працюємо в нормальному повноцінному режимі. Це не необхідність для роботи – її ухвалення парламентом. Це поганий політичний меседж.

Зміст програми був погоджений із комітетами. Кожне міністерство відпрацювало зміст програми зі своїм профільним комітетом, який сказав "окей". Там немає положень, які б не сприймались депутатами, чи немає побажань депутатів, які б не були враховані. У нас є повне взаєморозуміння з парламентом щодо змісту програми.

Програму уряду при Гончаруку схвалили з першої спроби. Програму уряду Шмигаля ніяк не можуть затвердити вже 4-й місяць.

А є безліч урядів, які взагалі не подавали програму уряду в парламент і обійшлися без цього. Є ті, де парламент їх не погоджував. Так само це жодним чином не впливало на тривалість їхньої роботи.

Тоді в чому проблеми? Які у вас недомовленості зі "Слугами народу"? Які у вас стосунки з партією?

Різні. Фракція величезна й там є різні люди. У різних людей є різні погляди, різні вподобання. Це завжди проблема великої кількості людей. Якби це була маленька фракція, з ними можна було б домовлятися легше. Але політичний меседж дійсно вийшов не зовсім гарний.

Денис Малюська / Фото 24 каналу

Про Коломойського та "Приватбанк"

Міністерство юстиції також брало активну участь у розроблені так званого "антиколомойського" закону. І в тому числі ви як Кабінет Міністрів представляєте державу в судах, пов'язаних із націоналізацією "Приватбанку". Це і в справах проти Коломойського та Боголюбова, і в справах проти братів Суркісів. Чи можете розповісти про це трішки детальніше в контексті стосунків із цими доволі відомими та впливовими людьми.

Щодо Коломойського та Суркіса – ми дійсно ведемо сотні судових справ, які пов'язані з "Приватбанком" та тягарем, який поклав на бюджет і взагалі на міністерство увесь процес націоналізації "Приватбанку". Ведемо досить успішно, як показала остання справа Суркісів – Верховний суд ми виграли. Причому в справу ми вступили лише нещодавно.

Що відомо про справу Суркісів?

Члени сім'ї Суркісів намагалися у суді довести, що ніяк пов'язані з колишніми власниками "Приватбанку". В НБУ переконані, що родина Суркісів мала особливі стосунки з ексвласниками банку. Відтак могла отримувати кредити та розміщували депозити у банку не на ринкових умовах. Окрім того, вони могли отримувати інсайдерську інформацію від власників.

В такий спосіб родина Суркісів хотіла скасувати процедуру bail-in. Саме за цією процедурою вони були визнані як особи, пов'язані з колишніми власниками банку. Тож їх депозити були обміняні на акції банку, які пізніше Нацбанк викупив за одну гривню під час націоналізації "Приватбанку".

Що це дає державі?

Він прибирає ризики того, що вже сьогодні-завтра потрібно було б виплачувати Суркісам з активів "Приватбанку" – це десятки мільярдів гривень. І далі б пішла ланцюгова реакція. Якби Верховний суд, Велика Палата, підтвердили, що Суркіси мають право на ці гроші, фактично автоматом далі б йшов ланцюг підтвердження вимог колишніх акціонерів "Приватбанку". Відповідно, тоді б мова вже йшла про сотні мільярдів.

Це означає, що ми поставили крапку в цій історії?

Ні. Це означає, що історія ще триватиме рік-два.

Коломойський втручається в справу? Дзвонить вам у міністерство? Спілкується через когось? Намагається вплинути?

Якось вплинути – безумовно, тому що ми воюємо в судах.

Між вами із Коломойським є якісь перемовники, які приходять і передають його слова?

Ні, були розмови з його юристами, але не щодо справ "Привату", тому що в нас є й інші справи.

Тобто, ви з Коломойським не спілкуєтесь?

Зараз ні. Колись якісь меседжі приходили, може, від Коломойського, може, не від Коломойського. Не знаю.

Про що? Що за меседжі? Коли і з якого приводу?

Я навіть не пам'ятаю. Якісь скриншоти. Але я на них і не відповідав. Так само я колись був у першій хвилі, кому писав "Джокер". Мені він писав від імені Рябошапки. Причому писав настільки неграмотно, що там було за кілометр видно, що це не Рябошапка. Російською мовою, з матами, з хамством. Рябошапка собі ніколи такого не дозволяв.

Про Рябошапку та Венедіктову

Хто кращий генпрокурор – Рябошапка чи Венедіктова? Ви як людина, яка вивчала право в Лондоні, що можете сказати про кваліфікацію Рябошапки у порівнянні з Венедіктовою?

Уявлення не маю. Як із генеральним прокурором ми практично не стикалися. Усе ж таки це різні зони відповідальності. І Венедіктова, і Рябошапка – прекрасні юристи, прекрасні люди. З Рябошапкою ми спілкувалися, співпрацювали в Офісі Президента, коли він ще працював, і з Венедіктовою, коли вона очолювала мій профільний комітет у Верховній Раді.

Ірина Венедіктова та Руслан Рябошапка / Колаж 24 каналу

Про відповідальність Росії

А от анексія Криму, окупація Донбасу, збитий Іл у Луганському аеропорту – чи можливо притягнути російських топових чиновників за ці злочини?

Можливо. Стосовно топових чиновників та їхньої особистої відповідальності – найкращим буде процес щодо збитого Boeing MH-17. Це найкращий шанс притягнути їх як фізичних осіб до відповідальності.

Кого й коли ми можемо притягнути?

Такі процеси займають роки. У нас зараз уже не один рік тривають справи проти Росії за позовами у Європейський суд із прав людини. Є 5 справ, пов'язаних із анексією. І в них усіх досі триває етап вирішення питання прийнятності заяви – чи може суд взагалі це розглядати. До суті ми навіть не переходили, причому минули вже роки. Відповідно, це займе ще кілька років.

І навіть потім це не буде вирішене питання, мовляв, ми виграли й ми молодці. Потім буде наступний, ще складніший етап – отримати кошти, які нам присудять. А це вкрай складно, тому що за кордоном майно держави користується дипломатичним імунітетом. Відповідно, звернути стягнення можна на дуже малу кількість активів.

Крім того, Росія – специфічний суб'єкт. Зла натворила багатьом і є дуже багато підприємств, бізнесменів, держав, які зараз бігають світом і шукають активи, на які можна звернути стягнення. Ми вже є одними із чергових боржників, які бігають по світу й шукають активи росіян.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Розкриті технічні характеристики нового американського бойового гелікоптера MH-139A Grey Wolf
InternetUA
2025-04-04T07:28:45Z
Одна з країн ЄС закриває центри для українських біженців
24tv
2025-04-04T07:27:52Z
В Україну вчасно не повернулися до 17% хлопців, які виїхали за програмою обміну студентів
УкраинФорм
2025-04-04T07:21:24Z
Зеленський відвідав Сумщину та Чернігівщину
360ua.news
2025-04-04T07:18:57Z
У Росії вночі дрони атакували Московську область і Липецьк - ЦПД
УкраинФорм
2025-04-04T07:15:56Z
Посольство в Угорщині передало книжки для українських дітей у Будапешті
УкраинФорм
2025-04-04T07:15:02Z
На мультитест зареєструвалися понад 300 тисяч вступників
УкраинФорм
2025-04-04T07:15:00Z
Кого замінять роботи: список професій
InternetUA
2025-04-04T07:09:50Z
Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine
Украина Криминальная
2025-04-04T07:06:20Z
Щонайменше 20 жінок з Криму, Херсонської та Запорізької областей незаконно ув'язнені окупантами
УкраинФорм
2025-04-04T07:27:31Z
На 15 років засудили «крота», який служив у Силах оборони й передавав координати генштабу РФ
УкраинФорм
2025-04-04T07:21:49Z
Добкін вкрав у Харкова землю на мільйони: як продажні судді допомагали ексмеру уникнути відповідальності
Antikor
2025-04-04T07:21:37Z
Мирний мешканець дістав поранення внаслідок чергових ворожих атак по Харківщині
Мій Харків
2025-04-04T07:21:12Z
Російські штурмовики продовжують спроби зайти на Сумщину, інколи на квадроциклах – ДПСУ
Лига
2025-04-04T07:06:42Z
У парку "Межигір'я" розцвіли перші магнолії - одні із найдавніших квіткових рослин на Землі
Комсомольская правда
2025-04-04T07:04:34Z
Температурні гойдалки, дощі та вітри. Коли Києву знову не пощастить з погодою
Telegraf
2025-04-04T07:03:47Z
Покровський напрямок: поблизу Андріївки Сили оборони відбили масований штурм росіян на бронетехніці
УкраинФорм
2025-04-04T07:03:20Z
Під завалами може бути дитина: у Харкові продовжують ліквідовувати наслідки російської атаки
24tv
2025-04-04T06:57:50Z
Норвегія не підтверджує вимогу США про 5% на оборону, і нагадує про "розумне" витрачання
Европейская правда
2025-04-04T07:30:51Z
Премʼєр Канади - про митні тарифи: Дії адміністрації Трампа призведуть до розриву світової економіки
УкраинФорм
2025-04-04T07:30:19Z
Сейм Латвії зробив крок до виходу з договору про заборону протипіхотних мін
Европейская правда
2025-04-04T07:28:36Z
Росія випустила по Україні майже 80 Шахедів: відомі наслідки атаки
GlavRed
2025-04-04T07:27:35Z
У Канаді вважають, що відмова Росії від припинення вогню "повинна мати наслідки"
Европейская правда
2025-04-04T07:25:57Z
Посланець РФ каже, що Трамп поділяє позицію Путіна щодо вступу України в НАТО
Европейская правда
2025-04-04T07:24:45Z
Іран готовий до безпосередніх переговорів стосовно ядерної програми, - Трамп
Antikor
2025-04-04T07:15:53Z
У США звільнили директора Агентства національної безпеки
Gazeta UA
2025-04-04T07:15:41Z
Посланці Трампа і Путіна зустрілися у Вашингтоні: США чекають на відповідь Кремля щодо перемир’я в Україні
Vlasti
2025-04-04T07:15:19Z
"Максимум півроку": Віктор Павлік розповів про стан здоров'я після операції
GlavRed
2025-04-04T07:27:40Z
Син Анастасії Заворотнюк перестав виходити на зв'язок - росЗМІ
GlavRed
2025-04-04T07:24:02Z
Народний артист назвав ім'я співачки, кар'єру якої ледь не зруйнувала Софія Ротару
24tv
2025-04-04T07:15:50Z
5 тенденцій у макіяжі, які будуть актуальними цієї весни
24tv
2025-04-04T07:03:32Z
Трейлер «M3GAN 2.0» — перший погляд на Іванну Сахно в ролі ляльки-вбивці Амелії
ITC
2025-04-04T06:55:21Z
Дмитро Волканов відреагував на чутки про роман з Данилком: чи вільне серце співака
24tv
2025-04-04T06:42:49Z
Квітка Цісик: цікаві факти про співачку, що відкрила світу українську пісню
Факти ICTV
2025-04-04T06:28:15Z
Будинок Сари Джесіки Паркер: дизайнери вражені його унікальним декором
24tv
2025-04-04T06:27:42Z
Щаслива: дружина Павліка показала, який вигляд має її обличчя після пластики
Факти ICTV
2025-04-04T06:01:09Z
Стали відомі господарі жіночих чемпіонатів світу з футболу 2031 та 2035 років
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:24:26Z
Палмер зробив першу результативну дію за два місяці
Football.ua
2025-04-04T07:13:36Z
Футболіст Хайкін про російський паспорт: "Пишаюсь, але не залишу Норвегію"
Antikor
2025-04-04T07:03:19Z
Террі: Я буду спустошений, якщо це станеться за мого життя
Football.ua
2025-04-04T07:03:17Z
НХЛ відмовила пропагандистам ТАСС в акредитації на матчі з Овечкіним
Antikor
2025-04-04T07:00:50Z
"Не хочу бачити": відомий тренер застеріг Чісору від бою проти Дюбуа
24tv
2025-04-04T06:48:53Z
Постекоглу: Дуже прикро, що не вдалося взяти бодай щось у матчі з Челсі
Football.ua
2025-04-04T06:46:19Z
Реал продовжив контракт з Агуадо – Романо
Football.ua
2025-04-04T06:28:40Z
Куртуа може повернутись до матчу з Арсеналом в Лізі чемпіонів
Football.ua
2025-04-04T06:24:07Z
Венс обіцяє "процвітання" на ринках після тарифів Трампа
Европейская правда
2025-04-04T07:27:06Z
Різке подорожчання: за скільки можна купити 1 злотий зараз
24tv
2025-04-04T07:27:03Z
Перший тираж «шагів» може бути вже цього року, - голова НБУ
Комсомольская правда
2025-04-04T07:16:48Z
Нові мита США відкривають шлях українській кукурудзі на світові ринки - ЗМІ
Хвиля
2025-04-04T07:15:08Z
Нова пошта та Укрпошта: чиї тарифи вигідніше
Telegraf
2025-04-04T07:15:06Z
Час гасити борги: українцям обіцяють у квітні найвигідніші тарифи на світло
Знай
2025-04-04T07:12:13Z
ГУР оприлюднило нові дані про одинадцять капітанів російського тіньового флоту
ZN UA
2025-04-04T07:03:56Z
Євро в банках рекордно подорожчало
24tv
2025-04-04T07:03:25Z
Українські виробники кукурудзи можуть виграти від тарифів Трампа, – Reuters
24tv
2025-04-04T07:03:09Z
Хоч і пісні — зате дуже смачні: як приготувати ванільні рогалики
Telegraf
2025-04-04T07:03:24Z
Забудете про лушпиння цибулі назавжди: три способи оригінально пофарбувати яйця до Великодня
Telegraf
2025-04-04T06:54:21Z
9 небезпечних звичок, які непомітно руйнують дім
24tv
2025-04-04T06:42:25Z
Любовний прогноз на квітень: які 2 знаки зодіаку створені одне для одного
24tv
2025-04-04T06:27:30Z
Оладки зі смаком яблучного штруделя: як приготувати смачну страву за лічені хвилини
Telegraf
2025-04-04T06:12:39Z
І вигляд казковий, і смак божественний: як приготувати сьомгу в картопляній паніровці
24tv
2025-04-04T05:39:56Z
Головна прикраса великоднього столу: рецепт сирної паски
Фокус
2025-04-04T04:27:10Z
Де 3 відмінності між пандами: лише найуважніший їх помітить
GlavRed
2025-04-04T04:27:05Z
Дочекайтеся правильної погоди: коли можна садити моркву у квітні
Telegraf
2025-04-04T04:15:43Z
На Дніпропетровщині вибухнуло авто посадовця: є постраждалі
Antikor
2025-04-04T07:30:13Z
Кількість загиблих внаслідок удару РФ по Харкову зросла до п’яти - у лікарні помер чоловік
УкраинФорм
2025-04-04T07:28:22Z
У Харкові збільшилася кількість жертв нічної атаки РФ
Antikor
2025-04-04T07:27:26Z
У Києві судитимуть іноземця, який побив інспектора з паркування
Украина Криминальная
2025-04-04T07:24:08Z
Ворог атакував прикордоння Чернігівщини, пошкоджена транспортна і цивільна інфраструктура
УкраинФорм
2025-04-04T07:12:24Z
Через удари дронами по Харкову загинули чотири людини, ще 35 постраждали
Мій Харків
2025-04-04T06:42:18Z
У Миколаєві кросовер вʼїхав у зупинку громадського транспорту, є постраждала
УкраинФорм
2025-04-04T06:36:36Z
Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на Харківщині станом на 4 квітня
Мій Харків
2025-04-04T06:31:57Z
Київ вночі атакували 11 ворожих дронів: як відпрацювала ППО
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T06:00:03Z
Силові вправи захищають мозок від деменції та Альцгеймера, — дослідження
ITC
2025-04-04T07:25:49Z
Контролює цукор в крові і захищає серце та судини: яку пряність додати до кави
Gazeta UA
2025-04-04T07:24:00Z
Британку паралізувало нижче пояса після операції зі зниження ваги в Туреччині
Факти ICTV
2025-04-04T06:54:28Z
Опитування показало, що втрата ваги тільки з Ozempic менш похвальна, ніж дієта і спорт
Факти ICTV
2025-04-04T05:57:08Z
Насіння чіа – не просто тренд: все про суперфуд, який варто додати до свого раціону
Знай
2025-04-04T05:51:51Z
Як харчуватись при цукровому діабеті: перелік найшкідливіших та найкорисніших продуктів
24tv
2025-04-04T05:06:33Z
Знижує тиск і полегшує біль: чому сексом треба займатись частіше
Gazeta UA
2025-04-03T21:39:13Z
Як 2 хвилини стрибань допомагають позбутися токсинів та зміцнюють імунітет
Знай
2025-04-03T20:51:16Z
Колд брю та еспресо: у чому різниця між напоями та який краще обрати
24tv
2025-04-03T19:45:52Z
Шахраї розпочали полювання на українців у Telegram та Signal
Antikor
2025-04-04T07:15:30Z
Соцмережі Маска загрожує мільярдний штраф за порушення європейських законів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:15:06Z
Життя на Землі вміло "дихати" ще до того, як атмосфера наповнилася киснем: що знайшли вчені
Фокус
2025-04-04T06:51:57Z
Російські військові супутники вивели невідомий об’єкт на орбіту
24tv
2025-04-04T06:51:32Z
Донька Маска жорстко пройшлася по батькові: був бронзовим "страшенно лайновим" Торбьорном в Overwatch
Знай
2025-04-04T06:51:07Z
У телеграмі поширюється шахрайська схема з фейковими «кружечками»
Детектор М
2025-04-04T06:42:48Z
Названо найулюбленіші Android-смартфони користувачів у 2025 році
InternetUA
2025-04-04T06:40:30Z
YouTube оголошує про нові функції для Shorts
Portaltele
2025-04-04T06:10:02Z
Запуск моделі o3 OpenAI може бути дорожчим, ніж спочатку оцінювалося
InternetUA
2025-04-04T06:01:28Z
В Україні різко знизився попит на вживані авто з-за кордону: які моделі купували
AutoCentre
2025-04-04T07:21:31Z
Ford створив екстремальний пікап для найсуворіших умов
Фокус
2025-04-04T07:21:16Z
Honda показала новий електрокросовер із футуристичним дизайном
AutoCentre
2025-04-04T07:12:29Z
Hyundai скасовує програму безкоштовного обслуговування для нових машин
Portaltele
2025-04-04T07:09:10Z
Стильний дизайн, комфорт та ефективність: Renault представив новий кросовер
ЗаРулем
2025-04-04T07:03:57Z
У Китаї представлено новий BYD Yangwang U7: потужний електроседан із запасом ходу 720 км
Antikor
2025-04-04T04:39:57Z
Як нові мита Трампа вплинуть на українські ціни авто зі США
ЗаРулем
2025-04-04T04:09:06Z
Легковантажівка Ford Ranger Super Duty 2026 — найкращий вибір для робочих потреб
Топ Жир
2025-04-04T02:45:28Z
Новий Toyota GR Corolla 2026: з’явився аеродинамічний спойлер і вентиляційні отвори, нагадує GRMN
Топ Жир
2025-04-04T01:30:08Z