MY.UAНовини
Дефолт, друк гривні чи нові кредити: як Україна погашатиме борги
Дефолт, друк гривні чи нові кредити: як Україна погашатиме борги

Дефолт, друк гривні чи нові кредити: як Україна погашатиме борги

На 2020-2021 припадають пікові виплати за боргами. В України через рекордну діру в 300 мільярдів гривень немає грошей, щоб погасити борги. Яким із трьох сценаріїв: дефолту, емісії гривні чи нових запозичень, піде Україна та як на цей вибір вплине новий голова НБУ Кирило Шевченко?

Який борг в України

Загалом в України державний борг складає 2,21 трильйона гривень. У 2019 він був меншим і становив понад 50% ВВП України. 24 каналрозбирався як Україна збирається погашати борг.

Зовнішній борг

Зовнішній державний борг — це те, що Україна заборгувала перед іншими державами, міжнародними організаціями (до прикладу, МВФ) тощо.

За даними Міністерства фінансів станом на травень 2020 року зовнішній борг України становив 48,45 мільярда доларів.

Якщо подивитися на зовнішній борг України за останні 10 років, то видно що він невпинно зростав до 2018, коли почав дещо падати. Проте цьогоріч він знову може зрости.

Скільки Україна має віддати цього року

На 2020 та 2021 роки припадають пікові боргові виплати.

  • У травні Україна розплатилася за мільярдні облігації США.
  • У липні Україна має розплатитися за макрофінансову допомогу від ЄС, а саме за транш на суму 500 мільйонів євро. Загалом за зовнішнім боргом у липні Україна заплатить 21,26 мільярда гривень, пише "Мінфін".
     
  • У серпні Україна повинна розплачуватися з МВФ – близько 51,5 мільйона СПЗ (спецправа запозичення, 16 липня курс гривні до СПЗ становив 37,7 за СПЗ).

Внутрішній борг

Внутрішній державний борг — це те, що Україна заборгувала перед власниками державних цінних паперів та іншими кредиторами. Зазвичай це ОВДП, тобто облігації внутрішньої державної позики. Останнім часом цим інструментом залучення грошей активно користувалися. Якщо глянути на структуру державного боргу (тобто разом внутрішнього та зовнішнього), то у березні цього року 33% боргу займали запозичення під ОВДП.

За даними Міністерства фінансів станом на травень 2020 року зовнішній борг України становив 48,45 мільярда доларів.

Якщо подивитися на внутрішній борг України за останні 10 років, то видно що він падав в час кризи 2014 і цьогоріч впав. Це пов'язано з тим, що Україна стає менш привабливою для інвесторів через нестабільну економічну ситуацію.

Останній тиждень портфель власників ОВДП скоротився більш, ніж на 23 мільярди гривні, переважно через банки, які займають найбільшу частку ринку ОВДП.

Наразі структура внутрішнього боргу виглядає так:

  • банки – 403,48 мільярда гривень (46,93%);
  • Нацбанк – 324,58 мільярда гривень (37,75%);
  • нерезиденти – 96,24 мільярда гривень (11,19%);
  • юрособи – 28,42 мільярда гривень (3,31%);
  • фізособи – 7,08 мільярда гривень (0,82%).

Як Україна покриватиме борги

Україні доведеться покривати борги попри діру в бюджеті, яка зростає. І щоб покрити їх, Україна, ймовірно, вдасться до одного з 3 способів: нові запозичення, емісія гривні чи дефолт.

Нові запозичення

Нові запозичення – це кредити від міжнародних фінансових організацій, таких як МВФ, Світовий банк, ЄБРР та розміщення євробондів, ОВДП тощо. Фінансовий експерт і партнер iplan.ua Василь Матій в коментарі 24 каналу розповів, що це найоптимальніший варіант.

Це той шлях, по якому рухаються всі цивілізовані країни: отримують нові позики для того, щоб рефінансувати попередні,
– каже Василь Матій.

Експерт пояснює, що рефінансування боргів за допомогою нових запозичень дозволяє:

  • дотримуватися макроекономічної стабільності (тобто низької передбачуваної інфляції та стабільності курсу);
  • здійснювати певні реформи на той період часу, коли країні потрібні зовнішні запозичення;
  • забезпечувати надходження прямих іноземних інвестицій та відповідно зростання ВВП України;
  • зменшувати відношення загальних боргів до ВВП у зв'язку з чим його обслуговувати стає простіше і зрештою можна розрахуватися або знизити витрати по боргу до мінімуму.

Зауважимо, що готовність міжнародних організацій позичати нам гроші, а інвесторів вкладатися залежатиме від Нацбанку і того, чи буде новий голова Кирило Шевченко незалежним. Тоді довіра почне відновлюватися і Україні вдасться успішно співпрацювати з міжнародними партнерами. Якщо ні, то доведеться вдатися до інших способів.

Друк гривні

Емісія гривні – це процес, який присутній в економіці кожної країни і це нормально. Коли говорять про емісію в негативному значенні, йдеться про додаткову емісію. Фінансист Василь Матій застерігає, що додаткова емісія призведе до інфляції та девальвації. Чому? Тому що в економіку вливають більше грошей, а кількість товарів та послуг при цьому не змінюється. Попит росте, а пропозиція залишається незмінною: відповідно ціни ростуть, а національна валюта знецінюється, оскільки її купівельна спроможність падає.

Хоч друк грошей і умовно можливий сценарій, він не вирішить всіх проблем. Фінансовий експерт Василь Матій розповідає, що таким способом можна покрити лише частину боргу, а саме внутрішній. Зовнішній борг за рахунок емісії гривні погасити не вдасться, оскільки він в іноземній валюті.

У "Слузі народу" заявили, що готові до такого сценарію. Про це голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха сказав у інтерв’ю РБК-Україна.

Треба змиритися з думкою, що будь-яка емісія не проходить непоміченою. Те, що буде певний сплеск цін і курсу в разі, якщо буде ухвалено таке рішення, це 100%,
– сказав він.

Нардеп додав, що у разі додаткової емісії, гроші підуть на підтримку великого бізнесу, в якому зосереджена значна кількість робочих місць.

Водночас новий очільник НБУ запевняє, що не допустить додаткової емісії. "Я як голова НБУ не допущу неконтрольованої інфляції та емісії", – заявив Шевченко на засіданні фінансового комітету Верховної Ради.

Дефолт

Час від часу в Україні лунають тривожні прогнози щодо дефолту. Український олігарх Коломойський в інтерв’ю Financial Times заявив, що Україні варто вдатися до дефолту. Згодом і нардепи, які, ймовірно, лобіюють інтереси олігарха, заявляли схоже.

Проте насправді дефолт – це найгірший зі сценаріїв для України. Думка, що це просто звільнення від зовнішніх зобов'язань – хибна.

Сценарій дефолту є найбільш негативним для України в плані її подальшого розвитку, тому що несе за собою потужні інфляційні та девальваційні явища потужні, а також відхід іноземного капіталу, що у свою чергу сильно і надовго гальмує економічне зростання країни,
– розповів 24 каналу фінансист Василь Матій.

Експерт розповів чим може обернутися дефолт для України.

Наслідки дефолту

  • знецінення національної валюти у декілька разів;
  • інфляція в сотні або навіть тисячі відсотків;
  • масове закриття та вихід з країни міжнародних компаній;
  • світова ізоляція країни;
  • арешт іноземних активів держави;
  • неможливість здійснення додаткових запозичень коштів зі світового ринку позикових капіталів (тобто жодних інвестицій в країну років 10).

Що відбувається на ринку ОВДП

Вже 2 тижні на ринку ОВДП невизначеність, що стримує інвесторів від купівлі облігацій.

Через відставку голови Нацбанку Якова Смолія, який заявив про політичний тиск, інвестори втрачають довіру до української валюти. Справа навіть не у самому Якову Смолію, а в умовах його відставки. Це насторожило не лише інвесторів, але й міжнародних партнерів України, таких як МВФ, країни "Великої сімки" та ЄС.

Фінансист Василь Матій розповів, що Україна вже не отримала кошти від Світового банку через невизначеність із головою Нацбанку. А голова Dragon Capital Томаш Фіала з тієї ж причини заявив про припинення інвестицій в Україну. Зазначимо, що це найбільша інвестиційна компанія України.

Однозначно, якщо голова не буде незалежним технократом, а Нацбанк стане ручним, то в України будуть суттєві труднощі із залученням інвестицій в економіку і виплатою боргів. І рефінансувати ті заборгування, які в нас є на сьогоднішній момент, буде набагато важче і набагато дорожче,
– розповідає Василь Матій.

Експерт додає, що чим більший рівень довіри до країни, тим нижчий відсоток запозичень.

Чи вдасться Україні залучати нові гроші під ОВДП

Щовівторка Україна проводить ОВДП-аукціони. На останньому, 14 липня, вдалося залучити в основному долари під 3,5%. Але це по суті не є новими грошима, а реінвестування тих грошей, які нещодавно погасили – це 306 мільйонів доларів, розповідає фінансовий експерт.

Аукціони ОВДП 14 липня

Натомість запозичення в гривні були вкрай низькі – загалом 10,6 мільйона гривень.

Це насправді дуже низькі суми запозичень в національній валюті. Тому це говорить про те, що рівень довіри до національної платіжної одиниці знижується й інвестори менш охоче інвестують в державні цінні папери в період невизначеності,
– вважає Василь Матій.

Експерт додає, що за незалежного голови довіра інвесторів почне відновлюватися.

Якщо незалженіть Нацбанку втрачено, то принаймні продовжать залучати гроші в ОВДП номіновані в доларах США. На них попит, ймовірно зберігатиметься, особливо серед банків, в яких доволі висока доларова ліквідність.

Що відомо про відставку Смолія?

Яків Смолій був головою Нацбанку з 2018 та мав закінчити свій перший термін у 2025. Через політичний тиск, як він сам зазначив, Смолій подав у відставку. Профільний комітет звинувачував голову у надто міцній гривні, низькій інфляції та піраміді з ОВДП. Міжнародні партнери України висловили свою підтримку політиці Нацбанку на чолі зі Смолієм і висловили надію, що незалежність регулятора залишиться.

Новий голова Нацбанку

Рада затвердила нового голову Нацбанку за поданням президента Зеленського. Це Кирило Шевченко, банкір, який очолює державний банк Укргазбанк з 2015 року. Детальну біографію читайте у матеріалі Кирило Шевченко очолив НБУ: що про нього відомо.

Кирило Шевченко – новий голова НБУ / Фото Бізнес-Цензор

Підтримку цьому кандидату висловив раніше ексміністр Тимофій Милованов, який теж був ймовірним кандидатом. Але він в ефірі 24 каналу розповів, що, по-перше, в нього замало досвіду, а по-друге, він підтримує той напрям діяльності НБУ, яким йшов Смолій.

Кирило Шевченко найбільш оптимальний кандидат, але це не гарантовано. Кажуть про Богдана Данилишина, кажуть про Єлену Щербакову. А я думаю, що Кирило Шевченко був би дуже гарним кандидатом,
– підсумував Милованов ще до рішення Зеленського.

Чи буде Кирило Шевченко незалежним головою НБУ

Інвестиційний банкір Сергій Фурса вважає, що Кирило Шевченко – найкращий із тих варіантів, які розглядали. Він має значний досвід у банківській справі та, за словами експерта, проти нього виступає Коломойський, а це вже свідчення того, що новий голова не лобіюватиме його інтереси. Проте Фурса не вірить у те, що Шевченко буде незалежним

"Чи може він стати незалежним? Навряд чи. Ми говоримо про людину, що 10 років очолювала держбанк в Україні. Людину, яка була радником Юлії Тимошенко ще 10 років тому. Такі люди розміються в апаратній грі. І розуміють, коли треба слухатися начальника. І знають, що це важливіше, ніж проводити політику, результати якої не очевидні, а плюси ми побачимо не скоро. А доля Смолія буде орієнтиром. Що трапляється, коли ти робиш не так, як хоче перший," – написав у своїй сторінці у Facebook інвестиційний банкір Сергій Фурса. 

Що буде зі співпрацею України з МВФ

Поки зарано говорити, що буде зі співпрацею України та МВФ, оскільки новий голова ще не продемонстрував буде він незалежним, чи ні. Фурса вважає, що відносини України та МВФ стануть на паузу в цей момент невизначеності. Якщо новому голові вдасться довести МВФ, що НБУ – незалежний, співпраця продовжиться і перейдуть до переговорів щодо другого траншу. Якщо ні – Україна втратить не лише гроші від МВФ, але й від Світового банку, ЄС та інших. Тоді замість нових запозичень, доведеться звертатися до інших способів погасити борги.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Виставлений на продаж за 23 мільйони доларів: У Києві російська атака знищила БЦ Grey Plaza
Antikor
2025-04-06T08:37:57Z
В Києві вибухи: росіяни атакували столицю балістичними ракетами
Telegraf
2025-04-06T08:37:32Z
Партизани здійснили диверсію на російській залізниці у Кемеро
iPress
2025-04-06T08:37:07Z
Графіки відключення газу в Харківській області з 7 по 13 квітня: де будуть введено обмеження
Политека
2025-04-06T08:30:24Z
У ЗСУ назвали втрати Росії загиблими у боях за Торецьк
24tv
2025-04-06T08:27:32Z
СОУ вдається контратакувати: боєць ЗСУ описав ситуацію на лінії фронту
24tv
2025-04-06T07:57:57Z
Різке похолодання, мокрий сніг та дощі: погода в Україні на 6 квітня
TSN
2025-04-06T07:46:25Z
Захід України засипало снігом: «зимова казка» у квітні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T07:45:12Z
Відновлення ґрунтів після війни коштуватиме Україні мінімум $20 млрд
AgroPortal
2025-04-06T07:43:26Z
Схеми з евакуацією авто: експерт Попенко сказав, хто наживається на українських водіях
Хвиля
2025-04-06T08:45:03Z
У МОН повідомили, чи закриватимуть гімназії та початкові школи в Україні
24tv
2025-04-06T08:42:48Z
Чому саме "на халяву": як з'явився відомий крилатий вислів
24tv
2025-04-06T08:42:38Z
Молодих закоханих хочуть "викинути" з країни через застарілий закон
Фокус
2025-04-06T08:36:05Z
Яка допомога на поховання передбачена для пенсіонерів у 2025 році
24tv
2025-04-06T08:36:00Z
Мобілізація в Україні: що треба знати про порушення військового обліку та покарання за це
24tv
2025-04-06T08:33:28Z
Льотчик-інструктор сказав, які літаки Росія вже не зможе будувати
24tv
2025-04-06T08:25:58Z
Школярів вчитимуть рятувати планету: шкільну програму перепишуть
Знай
2025-04-06T08:06:30Z
"Лізу вбили, а я помираю разом з нею": інтерв'ю з мамою 4-річної дівчинки, яку вбила Росія
24tv
2025-04-06T08:06:06Z
Глава МЗС Фінляндії: зараз не час телефонувати Путіну
Европейская правда
2025-04-06T08:46:00Z
"В Атлантиці вирує війна": Росія таємно стежить за підводними човнами Британії, – The Telegraph
24tv
2025-04-06T08:42:10Z
Польща підняла у небо військову авіацію через ракетний удар РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T08:37:57Z
Стармер обіцяє захистити британський бізнес на тлі тарифів Трампа
Европейская правда
2025-04-06T08:37:45Z
Посолка США уточнила, звідки на Україну летіли ракети після критики Зеленського
Лига
2025-04-06T08:37:01Z
Польща застерігла США від повторення трагічної помилки історії при переговорах з Росією
Vlasti
2025-04-06T08:36:04Z
The Hill: У США готують нову спробу імпічменту Трампа
Antikor
2025-04-06T08:33:04Z
"Не поважає людей", які починають збройні конфлікти: Маск закликав закінчити війну в Україні
Antikor
2025-04-06T08:30:57Z
Відбувається «економічна революція»: Трамп заявив, що настають важкі часи
Antikor
2025-04-06T08:24:56Z
"Тільки недавно народився, а вже сам ходить": Козловський показав, як підріс його син Оскар
24tv
2025-04-06T08:12:50Z
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2025-04-06T07:39:00Z
Костянтин Грубич показав архівне фото з Іриною Білик на честь її 55-річчя
Комсомольская правда
2025-04-06T07:37:15Z
Елтон Джон розповів, з якими труднощами зіткнувся після втрати зору
Комсомольская правда
2025-04-06T07:37:03Z
Недорок чи недопоп, але точно треш: найдивніші пісні та виступи національних відборів на «Євробачення-2025»
Детектор М
2025-04-06T07:36:20Z
Всі гроші світу: дивитися онлайн
CutInsight
2025-04-06T07:27:07Z
Рецензія на фільм «Виживші. Вихід у пітьму» / Arcadian
ITC
2025-04-06T07:25:51Z
3 речі, які Ів Сен-Лоран подарував сучасній моді: це цікаво знати
24tv
2025-04-06T07:21:57Z
Зірка фільму "Заборонений" відповів на звинувачення Кондратюка у втечі за кордон під час війни
24tv
2025-04-06T07:15:30Z
"Мене Ангел врятував, це вже вдруге": охоронець Михайло розповів про атаку на Київ
GlavRed
2025-04-06T08:45:11Z
В Києві внаслідок російської ракетної атаки загинув чоловік
Лига
2025-04-06T08:42:51Z
Уночі ворог комбіновано атакував Київщину: в ОВА розповіли про наслідки
24tv
2025-04-06T08:33:23Z
Кіровоградщина під ракетним ударом: пошкоджено понад 18 будинків
Gazeta UA
2025-04-06T08:33:02Z
Ракетна атака на Київ: загинула людина, ще троє поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T08:30:39Z
У Дарницькому районі Києва знайшлио тіло загиблого після ворожої атаки
Gazeta UA
2025-04-06T08:24:40Z
У Києві загинув чоловік, а ДСНС ліквідували пожежі в двох районах
Khreschatyk
2025-04-06T08:24:14Z
Соцмережі допомогли розкрити пограбування у Беверлі-Гіллз
360ua.news
2025-04-06T08:21:25Z
Пошкоджені автомобілі та будівлі: поліцейські Київщини документують наслідки російської атаки в області
Украина Криминальная
2025-04-06T08:12:20Z
Шахтар — Верес. Напередодні
Football.ua
2025-04-06T08:46:20Z
Українка Онофрійчук вчетверте поспіль виборола "золото" на етапі Кубка світу
Комсомольская правда
2025-04-06T08:33:14Z
Російським спортсменам відмовили у нейтральному статусі через 9 травня
ZN UA
2025-04-06T08:16:02Z
Український супертяж здолав досвідченого американця у Німеччині, який переважив його на 15 кг
24tv
2025-04-06T08:12:12Z
Аль-Хелаїфі — про чемпіонство ПСЖ: Весь футбольний світ захоплюється розвитком клубу
Football.ua
2025-04-06T07:46:35Z
Дуже хотів піти, – Степаненко про відхід з Шахтаря
24tv
2025-04-06T07:30:26Z
Одна перемога у п'яти останніх боях: Джойс поступився Хрговичу за рішенням суддів
24tv
2025-04-06T07:27:33Z
Артета: Ми пропустили з пенальті, якого не було
Football.ua
2025-04-06T07:25:30Z
Бетіс хоче викупити контракт орендованого у Наполі захисника
Football.ua
2025-04-06T07:16:24Z
Іспанія відновила лідерство в Європі за площами органічних земель
AgroPortal
2025-04-06T08:30:00Z
Українські мобілізовані підприємці заборгували державі мільйони податків: що збирається робити ДПС
ZN UA
2025-04-06T08:16:33Z
Ціна на моркву падає вдруге за тиждень, хоча її майже не залишилося в сховищах
Agravery
2025-04-06T08:07:37Z
Найбагатші люди світу через мита Трампа за два дні втратили понад 530 млрд доларів — Bloomberg
InternetUA
2025-04-06T08:03:42Z
Італійська компанія Ariston залишиться на російському ринку — путін вперше скасував націоналізацію
AIN
2025-04-06T08:00:56Z
Підвищення тарифів в Одесі: що може подорожчати зовсім скоро
Политека
2025-04-06T08:00:15Z
Українці не можуть розрахуватись у магазинах: ПриватБанк почав блокувати платежі
Знай
2025-04-06T07:18:21Z
Пенсія в Україні: якою буде виплата в українця із зарплатою 30 000 гривень
Политека
2025-04-06T07:00:54Z
Великий розпил? Як уряд збирається будувати житло для переселенців в два рази дорожче за вже готове
Украина Криминальная
2025-04-06T06:45:56Z
Гороскоп на завтра 7 квітня: Дівам - вражаючі результати, Рибам - відпочинок
GlavRed
2025-04-06T08:27:19Z
Зачіска розповість про внутрішнє "я": тест, який розкриває вас з іншого боку
Gazeta UA
2025-04-06T08:18:39Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 6 квітня 2025 року
Фокус
2025-04-06T07:42:36Z
До Міжнародного дня супу: 3 рецепти, які підкорили світ
24tv
2025-04-06T07:06:46Z
Помилки освітлення на кухні, які роблять простір нудним і похмурим
24tv
2025-04-06T06:48:43Z
Для кого зі знаків зодіаку квітень стане місяцем пристрасті
24tv
2025-04-06T06:24:47Z
Глазур для паски від Ектора Хіменеса-Браво: не липне і швидко засихає, ідеальний рецепт до Великодня-2025
Знай
2025-04-06T05:54:12Z
Улюблений сніданок мільйонів: спробуйте рецепт сирників з рисового борошна від Клопотенка
Gazeta UA
2025-04-06T05:24:30Z
Для особливого сніданку: соковитий бризоль за рецептом Клопотенка
Gazeta UA
2025-04-06T05:06:25Z
Буданов назвав найбезпечніший месенджер
InternetUA
2025-04-06T08:39:03Z
Тарифи Трампа можуть підняти ціну iPhone до захмарних $3500 – експерти
Vlasti
2025-04-06T08:18:52Z
Поет, якого могли вигадати: 5 загадкових фактів про Гомера
24tv
2025-04-06T08:18:29Z
ШІ став студентом Віденського університету, пройшовши всі етапи відбору
Фокус
2025-04-06T07:36:13Z
90% людей неправильно протирають екран смартфона: як робити це без шкоди для пристрою
InternetUA
2025-04-06T07:09:20Z
Стада мамонтів у США та живі динозаври: вчені відроджують доісторичних тварин, чи це реально?
Telegraf
2025-04-06T07:03:56Z
Copilot від Microsoft тепер може переглядати веб-сторінки замість користувача
InternetUA
2025-04-06T07:01:48Z
DeepSeek став вірусним
InternetUA
2025-04-06T06:46:29Z
Gemini 2.5 Pro є найдорожчою моделлю AI від Google
InternetUA
2025-04-06T06:31:26Z
Що буде, якщо ранкову каву замінити на бульйон
Gazeta UA
2025-04-06T08:06:38Z
Зміни в раціоні харчування можуть зменшити біль від ендометріозу — дослідження
Факти ICTV
2025-04-06T07:36:35Z
У Мексиці перший у країні випадок пташиного грипу в людини: захворіла 3-річна дівчинка
Факти ICTV
2025-04-06T06:58:28Z
Магнітні бурі вдарять у квітні: особливо небезпечні дні
Знай
2025-04-06T06:30:06Z
Звеселяючий газ може стати альтернативою для лікування депресії — дослідження
Факти ICTV
2025-04-06T06:18:29Z
Як залишатися здоровими у старості – секрети харчування
24tv
2025-04-06T05:12:31Z
Горіхи, кіноа та фрукти: як продукти впливають на якість сну
Знай
2025-04-06T04:51:15Z
Комунальні пільги: які передбачені для пенсіонерів-медиків в сільській місцевості
ZN UA
2025-04-06T02:24:55Z
Рецепт тіста для пасок з найнасиченішим смаком та ароматом: ввечері замісили, вранці спекли
TSN
2025-04-05T21:39:59Z
Формула-1: особистий залік пілотів та Кубка конструкторів у 2025 році
Факти ICTV
2025-04-06T07:30:17Z
Ферстаппен здобув четверту поспіль перемогу на Гран-прі Японії
Факти ICTV
2025-04-06T07:21:24Z
Спецверсія Mercedes-AMG CLE здивувала набором опцій
AutoCentre
2025-04-06T07:19:38Z
З 1 травня на заправках буде нове паливо: у баки заливатимуть дивну "бовтанку"
Знай
2025-04-06T05:06:21Z
Агресори на водіїв Tesla забувають, що їх вчинки знімаються на камеру
Топ Жир
2025-04-06T01:30:32Z
Експерт назвав п'ять найкращих вживаних авто, які варто купити у 2025 році
GlavRed
2025-04-06T00:27:16Z
Гучний, жовтий і дивно привабливий Hertz Corvette ZHZ
Топ Жир
2025-04-05T23:30:20Z
Який автомобіль найкраще підходить для таксі або каршерінгу?
Топ Жир
2025-04-05T22:00:34Z
Dodge Charger все ще живе в минулому: змагання з найшвидшим електрокаром від Ford довели це безперечно
Топ Жир
2025-04-05T18:30:26Z