MY.UAНовини
Повноваження Нацради та органу співрегулювання: пропозиції до закону про медіа
Повноваження Нацради та органу співрегулювання: пропозиції до закону про медіа

Повноваження Нацради та органу співрегулювання: пропозиції до закону про медіа

Верховна Рада не стала розглядати в першому читанні доопрацьований законопроєкт № 2693-д «Про медіа» під час сесії парламенту, що тривала до 17 липня.

Його розглядатимуть, скоріш за все, вже у вересні (також є ймовірність скликання позачергової сесії в серпні).

А отже, в робочої групи та депутатів, які реєстрували проєкт, залишається більше часу для збору та опрацювання пропозицій і доповнень, які можна буде врахувати між першим і другим читаннями.

Головна дискусія точиться стосовно регулювання онлайн-медіа.

Та є застереження в європейських та українських експертів і щодо повноважень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та нового співрегуляторного органу, який має бути створено.

Цій темі було присвячено онлайн-обговорення, проведене 10 липня ГО «Платформа прав людини», Комітетом із питань гуманітарної та інформаційної політики та проєктом «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

Ми занотували ключові зауваження та побажання.

Хто призначає Нацраду.

Європейські експерти критикують процедуру призначення членів Нацради парламентом і президентом.

На їхню думку, таке призначення є політичним.

«Вісім членів ради призначаються двома політичними органами.

Я б запропонував заходи, які б посилили участь організацій, науковців у процесі призначення», – каже експерт Ради Європи з Бельгії Жан-Франсуа Фурнемон.

Призначення половини складу Нацради президентом, а половини – парламентом, передбачено Конституцією України, нагадують розробники законопроєкту.

Щоб це змінити, потрібно міняти Конституцію, а про це наразі не йдеться.

Тому робоча група намагалася зробити те, що пропонує пан Фурнемон – зменшити політичний вплив при призначенні складу регулятора.

У деяких країнах склад регулятора формує міністерство, яке опікується культурою та медіа, – такий варіант, на думку заступника голови Нацради Валентина Коваля, є менш прийнятним, ніж передбачений Конституцією.

Законопроєкт передбачає конкурсну процедуру для обрання членів Нацради не лише парламентом, а й президентом (цього немає в чинному законі).

Також законопроєкт не дає права політикам чи державним структурам висувати своїх кандидатів до Нацради (не передбачено можливості висування кандидатів парламентськими фракціями, як це є зараз).

Подавати кандидатури на посаду члена Нацради зможуть суто громадські об’єднання та творчі спілки у сфері медіа, які активно діють не менше трьох років і мають серед своїх членів авторитетних у сфері медіа осіб.

Кожне ГО чи творча спілка може подати лише одну кандидатуру.

ГО чи спілки, які мають відокремлені підрозділи чи творчі осередки зі статусом юросіб, не зможуть подати кілька кандидатур.

Однак законопроєкт передбачає «пакетне» призначення членів Нацради: президент або парламент мають призначати членів одразу на всі вакантні посади.

Якщо Верховна Рада цього не робить – процедура обрання членів починається заново.

Норма про «пакетне» призначення Верховною Радою з’явилася в законі нещодавно і критикувалася експертами як така, що передбачає політичні домовленості.

Критерії призначення членів Нацради.

У Європі головні вимоги до членів регуляторів стосуються їхніх знань і компетенцій.

Законопроєкт «Про медіа» передбачає п’ять умов для членів Нацради:.

громадянство України та проживання в Україні не менше п’яти останніх років;.

вища освіта;.

управлінський досвід, бездоганна репутація, високі морально-етичні якості та здатність за станом здоровя виконувати повноваження;.

останні п’ять років досвіду роботи у сфері медіа або електронних комунікацій;.

володіння державною мовою.

На думку експертки Ради Європи з Угорщини Кріштіни Розгоній, ці критерії недостатньо описують рівень компетенції членів регулятора.

Також вона вважає важливим вимагати знання іноземних мов.

Жан-Франсуа Фурнемон додає, що в Європі членами регуляторів стають не державні службовці, а вихідці з інших секторів.

Законопроєкт не передбачає, але й не виключає, щоб членами Нацради були держслужбовці з державних відомств.

Незалежність Нацради.

Законопроєкт містить статтю 72 про незалежність регулятора.

Та європейські експерти пропонують посилити певні положення проєкту, щоб краще гарантувати незалежність.

«Ця стаття не згадує, що Нацрада повинна виконувати обов’язки незалежно від політичних гравців, партій, галузі.

Треба на цьому наголосити.

Також мають бути заходи, які обмежують політичну приналежність чи інтереси членів ради.

У будь-якому законі європейської країни вони є», – каже пан Фурнемон.

Він пропонує посилити і фінансову незалежність Нацради.

Законопроєкт визначає основним джерелом фінансування Нацради державний бюджет, а також перелічує додаткові джерела: кошти (не менше 4% фактичних надходжень) від плати за користування радіочастотним ресурсом за поточний рік; надходження від плати за видачу ліцензій і проведення реєстраційних дій; кошти міжнародної технічної допомоги; інші джерела.

Європейського експерта непокоїть основне фінансування з державного бюджету, що робить регулятора фінансово залежним від влади.

«Бюджет такого органу має більше залежати від інших ресурсів, а не державного бюджету.

Наприклад, фінансування з надходжень від ліцензійних зборів – це була б незалежність.

Нацрада повинна мати свободу використовувати бюджет на свою політику, законодавець не повинен вказувати їй, на які програми вона має витрачати гроші», – додатково критикує він положення закону, які передбачають, на що саме спрямовується бюджет регулятора.

Дострокове звільнення членів Нацради.

Законопроєкт передбачає можливість дострокового припинення повноважень всього складу Нацради внаслідок незатвердження річного звіту Верховною Радою та президентом.

Порівняно з чинним законом тут мінімізовано ризики політично мотивованого звільнення членів Нацради, адже зараз президент і Верховна Рада кожен окремо може достроково звільнити як усю свою четвірку, так і окремих членів Нацради.

Однак європейські експерти все одно застерігають від можливості дострокового звільнення Нацради президентом і парламентом.

Кріштіна Розгоній пропонує доповнити ці норми процедурними гарантіями для членів регулятора: «Це є дуже жорсткою можливістю, щоб зробити Нацраду залежною.

Чим більше процедурних гарантій буде існувати проти такої можливості, включно з механізмом оскарження, подання повторного звіту, критеріїв і підстав, за яких щорічний звіт не буде прийнято, – тим краще».

Критикує норми про дострокове звільнення і Жан-Франсуа Фурнемон: «Якби можна було змінити тільки щось одне – то саме цю статтю.

Бо це може бути зроблено парламентом і президентом у політичних інтересах.

Одна з важливих гарантій незалежності Нацради – коли члени регулятора знають, що парламент і президент не можуть їх колективно звільнити».

Нагляд і контроль Нацради.

Одна з головних функцій Нацради як регулятора – це державний нагляд і контроль у сфері медіа.

Заходами такого нагляду і контролю передбачені планові та позапланові перевірки, а також заходи реагування.

Законопроєкт також закріплює поняття офіційного моніторингу Нацради – комплексу заходів для фіксації та аналізу інформації, яку поширювали медіа.

Законопроєкт передбачає кілька видів санкцій і заходів реагування, які зможе застосовувати Нацрада щодо різних типів медіа та медіа сервісів, залежно від ступеня порушення.

Що саме відноситься до незначних, значних і грубих порушень – деталізовано в окремих статтях закону щодо кожного типу медіа чи медіасервісів.

На думку медіаруху «Медіа за усвідомлений вибір», законопроєкт наділяє Нацраду занадто широкими повноваженнями регулювання та контролю за поширенням інформації, в тому числі незареєстрованими онлайн-медіа, блогерами й дописувачами соціальних мереж.

Жан-Франсуа Фурнемон радить модифікувати статтю 99 законопроєкту, яка містить обмежувальні заходи для іноземних медіа (скасування реєстрації іноземного лінійного медіа, заборона поширення онлайн-медіа на території України, заборона поширення іноземного аудіовізуального медіасервісу на замовлення на території України).

Також він каже, що в Європі не практикуються санкції проти провайдерів сервісів електронних публікацій (онлайн-медіа), щоб уникнути цензурування в інтернеті.

Він порадив переглянути положення статті 112, яка визначає відповідальність суб’єктів у сфері онлайн-медіа.

Інститут масової інформації та «Детектор медіа» пропонують регулювати законом «Про медіа» виключно ті онлайн-медіа, які добровільно пройдуть онлайн-реєстрацію, а щодо решти – застосовувати загальні норми інформаційного права.

«Поширення дії закону на суб’єктів в мережі інтернет, які не реєструються як онлайн-медіа і не вважають себе онлайн-медіа, розмиває предмет правового регулювання і перекладає на Нац.

Раду не притаманні їй функції», – пояснюють експерти цих організацій.

ІМІ та «Детектор медіа» пропонують також додати до числа незначних порушень аудіовізуальних лінійних медіа одноразове порушення вимог свого редакційного статуту, а до значних порушень – відсутність редакційного статуту або його невідповідність стандартам журналістики.

Законопроєкт передбачає створення нового органу спільного регулювання ліцензіатами і реєстрантами Нацради, а також їх галузевими об’єднаннями.

По суті громадські об’єднання і творчі спілки у сфері медіа від участі в такому органі відсторонені (вони можуть стати членами співрегулювання, якщо зареєструють своє медіа або якщо є галузевим об’єднанням).

На запитання, яким буде бюджет цього органу, виконавча директорка Національної асоціації медіа Катерина М’ясникова, яка працювала над законопроєктом у робочій групі, відповіла, що його визначатимуть загальні збори.

«На першому етапі, коли розроблятимуться кодекси, бюджет буде більший, коли кодекси будуть прийняті – меншим.

Але це має бути відкрита процедура, де всі члени громадської спілки матимуть доступ до інформації про бюджет».

Експертка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко висловила застереження щодо членських внесків органу співрегулювання, які можуть стати бар’єром для частини медіа.

Приміром, телеканали можуть встановити такий розмір внесків, що вони будуть не підйомними для онлайн-медіа або преси.

Катерина М’ясникова відповіла: чим більше членів органу співрегулювання – тим меншим має бути внесок.

Тому потрібно, щоб чим більше онлайн-медіа долучилися до нього.

До речі, робоча група пішла на те, щоб у прикінцевих і перехідних положеннях відтермінувати на півроку з моменту ухвалення закону створення робочої групи для формування органу співрегулювання – щоб усі охочі медіа встигли зареєструватися.

До сфери спільного регулювання законопроєкт відносить:.

встановлення критеріїв визначення онлайн-медіа щодо тих, які не пройшли процедуру добровільної реєстрації;.

визначення критеріїв інформації, яку заборонено поширювати на території України: заклики до повалення конституційного ладу, мова ворожнечі, дискримінація, порнографія, жорстоке поводження з тваринами тощо;.

визначення критеріїв віднесення лінійних медіа до тематичних та обсяги національного та європейського продукту для таких медіа;.

визначення критеріїв віднесення інформації до такої, що може завдати значну шкоду фізичному, психічному або моральному розвитку дітей;.

розподіл дітей на вікові категорії та критерії класифікації програм (крім фільмів) за віковими категоріями аудиторії, на яку вони розраховані;.

затвердження ескізів та вимог до демонстрування графічних попереджень (символів) та вимоги до оголошення звукових попереджень у випадках необхідності захисту дітей від контенту;.

визначення порядку віднесення суб'єктом у сфері медіа інформації до відповідних вікових категорій дітей та обрання відповідних попереджень (символів);.

затвердження правил мовлення у дні пам’яті.

Передбачається, що орган співрегулювання ухвалюватиме відповідні правила (кодекси) створення та поширення інформації, а крім того формуватиме експертні колегії, які надаватимуть Нацраді експертні висновки у випадку контентних порушень.

По експертизу може звернутися як Нацрада, так і медіа, але експертні висновки є суто рекомендаційними для регулятора.

Положення про співрегулювання залишаються дискутивним питанням.

Частина медійних експертів вважають, що їх звузили, порівняно з першою редакцією законопроєкту, частина вважає, що вони виписані нечітко та незрозуміло.

Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» пропонує чітко визначити повноваження учасників співрегулювання та розділ повноважень між ними.

Подібної думки й Жан-Франсуа Фурнемон: йому незрозумілі положення про співрегулювання та роль Національної ради під час регулювання онлайн-медіа без реєстрації.

А в питанні захисту неповнолітніх (стаття 42) він пропонує чіткіше встановити основні зобов’язання провайдерів медіапослуг і посилання на механізми співрегулювання, а також встановити чітку відповідальність та зв'язок між само-, спів- і регуляторними питаннями.

Катерина М’ясникова каже, що предмет спільного регулювання не включає етичних стандартів журналістики, які охоплені саморегулюванням.

Саморегулювання законопроєкт не згадує: тобто не забороняє, не обмежує і ніяк не регулює.

Розробники законопроєкту запевняють, що чекають на конкретні пропозиції до тексту проєкту та готові вносити їх до законопроєкту між першим і другим читанням.

Ілюстрації: скриншоти з презентацій Анни Літвіщенко, Олександра Бурмагіна і Катерини М’ясникової.

Теги за темою
СтатьиРынок
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
В Steam рассылают поддельные ссылки на тест Subnautica 2: что делать, если попались
Знай
2025-02-15T05:51:22Z
Тарифная удавка Lifecell: владельцы кнопочных телефонов жалуются на откровенный грабеж
Знай
2025-02-15T05:36:49Z
Вторая трилогия обновлённой классики: Состоялся релиз сборника Tomb Raider IV-VI Remastered полностью на русском языке
GameMag
2025-02-15T01:40:56Z
Dynasty Warriors: Origins разошлась тиражом в 1 миллион копий за первый месяц
GameMag
2025-02-15T01:40:43Z
Hell is Us от арт-директора Deus Ex: Human Revolution и Mankind Divided выйдет 4 сентября — игра создается на Unreal Engine 5
GameMag
2025-02-15T01:34:29Z
Eurogamer: В этом году Microsoft может выпустить на PlayStation 5 больше игр, чем cама Sony — это самое странное поколение
GameMag
2025-02-14T23:57:55Z
СМИ: Microsoft активно работает над мощной консолью Xbox следующего поколения — детали уже утверждены
GameMag
2025-02-14T23:06:33Z
Гость из другой галактики найден в Средиземном море
Telegraf
2025-02-14T22:33:36Z
Букет за 67 тысяч: тиктокер Машуковский поразил любимого роскошным подарком
Telegraf
2025-02-14T22:09:18Z
Гороскоп на 15 января для всех знаков: кому движ, а кому диванный релакс
Знай
2025-02-15T02:30:41Z
Ракам следует хорошо работать, а Львам наслаждаться: гороскоп по картам Таро на 15 февраля 2025 года
TSN
2025-02-15T01:06:17Z
"Бесплодный" период: когда категорически запрещено сажать растения
Comments UA
2025-02-15T01:00:52Z
Эти признаки указывают на крепкие отношения
Comments UA
2025-02-15T00:15:14Z
Устал, зеваешь и одна слабость? Возможно, на тебя навели порчу - мольфар показал, как спастись
Знай
2025-02-14T21:30:01Z
Гороскоп на 15 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-14T19:00:03Z
Сосиски в тесте, как в детстве: нежное тесто, румяная корочка и аромат, который возвращает в прошлое, рецепт
Знай
2025-02-14T18:51:18Z
Цена социальной изоляции мужчин: невидимый труд, который берут на себя женщины
Фокус
2025-02-14T18:51:06Z
За сколько метров от дома сажать орех: об этом знают не все
Gazeta UA
2025-02-14T17:45:42Z
Что атаковано в России и какие последствия
Апостроф
2025-02-15T06:27:18Z
В российском Волгограде прогремели взрывы
Корреспондент
2025-02-15T04:42:24Z
В российском Волгограде неизвестный беспилотник врезался в многоэтажку
TSN
2025-02-15T04:18:38Z
Тула и Волгоград под атакой беспилотников: россияне жалуются на сильные взрывы
Telegraf
2025-02-15T03:57:10Z
Удар дрона РФ по укрытию Чернобыльской АЭС: спасателям удалось локализовать возгорание
ZN UA
2025-02-15T01:36:13Z
Удар РФ по ЧАЭС: спасатели локализовали пожар на саркофаге, который защищает от радиации
Фокус
2025-02-14T23:57:19Z
В Броварах воспитательница детсада неправильно обращалась с ребенком
Корреспондент
2025-02-14T19:54:27Z
Площадь тысяча квадратов: в Симферополе бушует масштабный пожар
Telegraf
2025-02-14T19:06:55Z
Россия атаковала ЧАЭС: есть ли радиационная угроза для Киева
TSN
2025-02-14T19:06:44Z
Беринчик проиграл чемпионский бой нокаутом
Telegraf
2025-02-15T06:27:19Z
Дэвис прокомментировал досрочную победу над Беринчиком и завоевание чемпионского титула
TSN
2025-02-15T06:21:20Z
Беринчик нокаутом проиграл Дэвису и потерял пояс WBO в легком весе
TSN
2025-02-15T04:51:07Z
Боксер "заморозил" соперника на шоу Беринчик - Дэвис
Telegraf
2025-02-15T02:00:39Z
Украинский клуб подписал лучшего молодого футболиста Албании
ZN UA
2025-02-14T23:39:32Z
Украинец Цыганков отличился голевым пасом в матче чемпионата Испании
ZN UA
2025-02-14T23:19:25Z
Ассист Цыганкова не помог "Жироне" избежать поражения в матче Ла Лиги
TSN
2025-02-14T22:27:44Z
В Японии прошел международный турнир по игре в снежки: за приз боролось более 120 команд
Фокус
2025-02-14T17:27:56Z
Украинец Гераскевич выиграл золото Кубка Европы по скелетону
ZN UA
2025-02-14T17:13:17Z
Холодные и снежные зимы у нас еще вполне возможны – климатолог Вера Балабух/В Украине температура воздуха повышается быстрее, чем в среднем в мире
Апостроф
2025-02-15T05:39:26Z
ВСУ отправили в ад еще более тысячи россиян: Генштаб обновил потери
TSN
2025-02-15T05:21:59Z
Магнитная буря 15 февраля: какова ее мощность
TSN
2025-02-15T05:21:15Z
Нужно только позвонить: газовики подсказали украинцам, как получить бесплатные счетчики
Знай
2025-02-15T05:21:01Z
Прогноз погоды на выходные: каким областям ждать февральские морозы
Политека
2025-02-15T04:30:17Z
"Российская офензива провалилась!": ВСУ отбили штурм оккупантов возле Великой Новоселки
Фокус
2025-02-15T02:00:42Z
Умерла учительница Марина Марченко из известного мурала в Авдеевке: "Не дождалась возвращения домой"
TSN
2025-02-14T20:21:15Z
"Некоторые жизненные потери бьют очень сильно": звезда "Лиги смеха" вспомнил погибшего побратима-снайпера/Николай Лукьянюк погиб в боях за Украину в 2024 году
Апостроф
2025-02-14T19:27:04Z
Вышел кофе попить и получил повестку: что придумал житель Львовщины, чтобы избежать мобилизации
Знай
2025-02-14T19:12:35Z
Тренд на естественность: модные идеи маникюра 2025
Gazeta UA
2025-02-15T06:12:17Z
Напряжение до последней минуты: топ 5 захватывающих детективных сериалов на Netflix
Фокус
2025-02-15T06:00:34Z
"По кафешкам пошел": Олег Винник дал свой первый за три года концерт, сеть "взорвалась" шутками
Telegraf
2025-02-15T05:54:06Z
Волшебное кино: Disney выпустила второй тизер «Белоснежки»
GameMag
2025-02-15T01:40:50Z
Бен Аффлек и Джон Бернтал идут в бой против киллеров в трейлере боевика "Расплата 2"
GameMag
2025-02-15T01:28:48Z
Хронология разводов Канье Уэста: как рэпер променял любовь на перфомансы
Marie Claire
2025-02-14T23:00:48Z
Присвоенный шедевр: украинская история романса "Очи черные", который украли россияне
Telegraf
2025-02-14T21:15:48Z
Звезда "Лиги смеха" Люленов родом из Молдовы объяснил, почему не покинет Украину во время войны
TSN
2025-02-14T19:06:38Z
Певец Пивоваров вдохновил Залужного/Экс-главком ВСУ провел встречу с украинским певцом
Апостроф
2025-02-14T17:51:27Z
Вы могли экономить сотни гривен на коммуналке: украинцы получили срочные инструкции про воду
Знай
2025-02-15T06:21:58Z
В новую бригаду уже не запишитесь: как реформировали украинскую армию
Знай
2025-02-15T06:06:06Z
Вместо больницы отправили в ТЦК: что известно о беглеце из Глевахи, объявленным «маньяком»
Комсомольская правда
2025-02-15T06:01:24Z
Субсидия на аренду жилья: как подать заявление онлайн
ZN UA
2025-02-15T05:04:24Z
Не пускают в ТЦК: что делать, когда в электронной очереди нет свободных слотов, советы юриста и ответ Минобороны
Telegraf
2025-02-15T05:03:47Z
Подборка поздравлений со Сретением Господним в картинках и открытках
Лига
2025-02-15T04:12:13Z
15 февраля - какой сегодня праздник, что нельзя делать, все об этом дне
Комсомольская правда
2025-02-15T03:57:02Z
В Японии чиновник после девяти бокалов пива забыл в поезде секретные данные о 187 наркоторговцах
Знай
2025-02-15T03:51:19Z
Словакия открывает стипендии для украинцев: уникальные возможности для студентов и ученых
Знай
2025-02-15T03:12:11Z
Возраст импотенции: почему возникает проблема и как ее предупредить
Comments UA
2025-02-15T03:15:53Z
Инфекции, которые передаются бытовым путем: чем можно заболеть в семье
Comments UA
2025-02-15T02:30:30Z
Почему нельзя чесаться: топ причин
Comments UA
2025-02-15T01:45:51Z
Уникальные свойства петрушки, о которых знают не все
Comments UA
2025-02-14T23:30:35Z
Работают наоборот: почему яйца, в отличии от других продуктов, твердеют при готовке
Фокус
2025-02-14T20:06:26Z
Пластырь заменит инъекции инсулина: ученые разрабатывают новый метод лечения диабета
Фокус
2025-02-14T17:21:35Z
Примитивные методы побеждают науку: ученые выяснили, как рак успешно борется с терапией
Фокус
2025-02-14T16:46:18Z
Категорически не разогревайте это в микроволновке: вас ждет пищевое отравление
TSN
2025-02-14T16:36:59Z
Десерт не для всех: какая польза халвы и кому ее ни в коем случае нельзя кушать
TSN
2025-02-14T16:06:53Z
Курс валют на выходные, 15-16 февраля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-02-15T05:21:14Z
Пенсионеров за границей обречены на голодную старость: как изменятся правила начисления пенсий
Знай
2025-02-15T05:06:21Z
Заблокируют счет, если не сделаете: ПриватБанк предупредил клиентов об обязательной процедуре
Знай
2025-02-15T04:21:27Z
Украинские недра: какими ценными элементами владеет страна и сколько они стоят
Comments UA
2025-02-15T04:09:02Z
Недешевое удовольствие: супермаркеты шокируют новыми ценами на бананы, яблоки и виноград
Знай
2025-02-15T04:06:54Z
Россияне применили слезоточивый газ на линии фронта в Днепропетровской области
TSN
2025-02-15T03:48:40Z
Дороже мандаринов. Во Львове популярный овощ продают по космической цене
Telegraf
2025-02-15T02:33:03Z
На украинских АЗС назрел скандал: что не так с топливом, которое продают водителям
Знай
2025-02-14T21:12:20Z
Новые правила торговли в Украине: что изменится для потребителей
Знай
2025-02-14T20:12:37Z
Подросток в теле 29-летнего: в США случайно нашли новенький Ford Mustang 1996 года
Знай
2025-02-15T04:51:25Z
Итальянский стиль, американский V8: на продажу выставили редкое швейцарское авто
Фокус
2025-02-14T18:27:19Z
Эксплуатация авто в сильные морозы — что стоит знать водителям
Фокус
2025-02-14T17:15:26Z
Таможня упростила оформление автомобилей благодаря ИИ
Комсомольская правда
2025-02-14T15:55:27Z
Volkswagen выпустит недорогой молодежный электрокроссовер за 30 000 евро
Фокус
2025-02-14T14:30:21Z
Знаменитое городское авто 90-х вернули в производство: управлять им можно без прав
Фокус
2025-02-14T11:42:56Z
От создателей SsangYong: опубликованы первые фото недорогого корейского электропикапа
Фокус
2025-02-14T10:30:13Z
Культовый американский спорткар 70-х за $100 000 простоял 35 лет в гараже
Фокус
2025-02-14T09:36:45Z
Новые суперкары BMW оснастили шикарными коваными дисками по цене Audi Q5: тяжелейший люкс
Знай
2025-02-14T03:51:18Z
Зеленский: Украине будет очень тяжело выжить без военной поддержки США
TSN
2025-02-15T06:27:55Z
У Трампа рассказали, почему разговор с Зеленским был короче, чем с Путиным
Европейская правда
2025-02-15T06:18:07Z
Орбан сравнил войну в Украине с "Афганистаном"
ZN UA
2025-02-15T06:03:08Z
Кремль боится, что россияне будут воспринимать Трампа сильнее Путина – ISW
TSN
2025-02-15T05:54:27Z
Острова Кука подписали стратегическое соглашение с Китаем
Корреспондент
2025-02-15T05:42:03Z
Лидеры Северной Европы срочно собрались на полях "Мюнхена": при чем здесь заявление Трампа
Comments UA
2025-02-15T05:27:50Z
Заявления Зеленского и взрывы в России: главные новости ночи 15 февраля 2025 года
TSN
2025-02-15T05:06:36Z
Итоги 14.02: Удар по ЧАЭС и Мюнхен
Корреспондент
2025-02-15T05:00:21Z
Зеленский обсудил войну в Украине с Рютте
Корреспондент
2025-02-15T04:54:00Z