MY.UAНовини
Повноваження Нацради та органу співрегулювання: пропозиції до закону про медіа
Повноваження Нацради та органу співрегулювання: пропозиції до закону про медіа

Повноваження Нацради та органу співрегулювання: пропозиції до закону про медіа

Верховна Рада не стала розглядати в першому читанні доопрацьований законопроєкт № 2693-д «Про медіа» під час сесії парламенту, що тривала до 17 липня.

Його розглядатимуть, скоріш за все, вже у вересні (також є ймовірність скликання позачергової сесії в серпні).

А отже, в робочої групи та депутатів, які реєстрували проєкт, залишається більше часу для збору та опрацювання пропозицій і доповнень, які можна буде врахувати між першим і другим читаннями.

Головна дискусія точиться стосовно регулювання онлайн-медіа.

Та є застереження в європейських та українських експертів і щодо повноважень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та нового співрегуляторного органу, який має бути створено.

Цій темі було присвячено онлайн-обговорення, проведене 10 липня ГО «Платформа прав людини», Комітетом із питань гуманітарної та інформаційної політики та проєктом «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

Ми занотували ключові зауваження та побажання.

Хто призначає Нацраду.

Європейські експерти критикують процедуру призначення членів Нацради парламентом і президентом.

На їхню думку, таке призначення є політичним.

«Вісім членів ради призначаються двома політичними органами.

Я б запропонував заходи, які б посилили участь організацій, науковців у процесі призначення», – каже експерт Ради Європи з Бельгії Жан-Франсуа Фурнемон.

Призначення половини складу Нацради президентом, а половини – парламентом, передбачено Конституцією України, нагадують розробники законопроєкту.

Щоб це змінити, потрібно міняти Конституцію, а про це наразі не йдеться.

Тому робоча група намагалася зробити те, що пропонує пан Фурнемон – зменшити політичний вплив при призначенні складу регулятора.

У деяких країнах склад регулятора формує міністерство, яке опікується культурою та медіа, – такий варіант, на думку заступника голови Нацради Валентина Коваля, є менш прийнятним, ніж передбачений Конституцією.

Законопроєкт передбачає конкурсну процедуру для обрання членів Нацради не лише парламентом, а й президентом (цього немає в чинному законі).

Також законопроєкт не дає права політикам чи державним структурам висувати своїх кандидатів до Нацради (не передбачено можливості висування кандидатів парламентськими фракціями, як це є зараз).

Подавати кандидатури на посаду члена Нацради зможуть суто громадські об’єднання та творчі спілки у сфері медіа, які активно діють не менше трьох років і мають серед своїх членів авторитетних у сфері медіа осіб.

Кожне ГО чи творча спілка може подати лише одну кандидатуру.

ГО чи спілки, які мають відокремлені підрозділи чи творчі осередки зі статусом юросіб, не зможуть подати кілька кандидатур.

Однак законопроєкт передбачає «пакетне» призначення членів Нацради: президент або парламент мають призначати членів одразу на всі вакантні посади.

Якщо Верховна Рада цього не робить – процедура обрання членів починається заново.

Норма про «пакетне» призначення Верховною Радою з’явилася в законі нещодавно і критикувалася експертами як така, що передбачає політичні домовленості.

Критерії призначення членів Нацради.

У Європі головні вимоги до членів регуляторів стосуються їхніх знань і компетенцій.

Законопроєкт «Про медіа» передбачає п’ять умов для членів Нацради:.

громадянство України та проживання в Україні не менше п’яти останніх років;.

вища освіта;.

управлінський досвід, бездоганна репутація, високі морально-етичні якості та здатність за станом здоровя виконувати повноваження;.

останні п’ять років досвіду роботи у сфері медіа або електронних комунікацій;.

володіння державною мовою.

На думку експертки Ради Європи з Угорщини Кріштіни Розгоній, ці критерії недостатньо описують рівень компетенції членів регулятора.

Також вона вважає важливим вимагати знання іноземних мов.

Жан-Франсуа Фурнемон додає, що в Європі членами регуляторів стають не державні службовці, а вихідці з інших секторів.

Законопроєкт не передбачає, але й не виключає, щоб членами Нацради були держслужбовці з державних відомств.

Незалежність Нацради.

Законопроєкт містить статтю 72 про незалежність регулятора.

Та європейські експерти пропонують посилити певні положення проєкту, щоб краще гарантувати незалежність.

«Ця стаття не згадує, що Нацрада повинна виконувати обов’язки незалежно від політичних гравців, партій, галузі.

Треба на цьому наголосити.

Також мають бути заходи, які обмежують політичну приналежність чи інтереси членів ради.

У будь-якому законі європейської країни вони є», – каже пан Фурнемон.

Він пропонує посилити і фінансову незалежність Нацради.

Законопроєкт визначає основним джерелом фінансування Нацради державний бюджет, а також перелічує додаткові джерела: кошти (не менше 4% фактичних надходжень) від плати за користування радіочастотним ресурсом за поточний рік; надходження від плати за видачу ліцензій і проведення реєстраційних дій; кошти міжнародної технічної допомоги; інші джерела.

Європейського експерта непокоїть основне фінансування з державного бюджету, що робить регулятора фінансово залежним від влади.

«Бюджет такого органу має більше залежати від інших ресурсів, а не державного бюджету.

Наприклад, фінансування з надходжень від ліцензійних зборів – це була б незалежність.

Нацрада повинна мати свободу використовувати бюджет на свою політику, законодавець не повинен вказувати їй, на які програми вона має витрачати гроші», – додатково критикує він положення закону, які передбачають, на що саме спрямовується бюджет регулятора.

Дострокове звільнення членів Нацради.

Законопроєкт передбачає можливість дострокового припинення повноважень всього складу Нацради внаслідок незатвердження річного звіту Верховною Радою та президентом.

Порівняно з чинним законом тут мінімізовано ризики політично мотивованого звільнення членів Нацради, адже зараз президент і Верховна Рада кожен окремо може достроково звільнити як усю свою четвірку, так і окремих членів Нацради.

Однак європейські експерти все одно застерігають від можливості дострокового звільнення Нацради президентом і парламентом.

Кріштіна Розгоній пропонує доповнити ці норми процедурними гарантіями для членів регулятора: «Це є дуже жорсткою можливістю, щоб зробити Нацраду залежною.

Чим більше процедурних гарантій буде існувати проти такої можливості, включно з механізмом оскарження, подання повторного звіту, критеріїв і підстав, за яких щорічний звіт не буде прийнято, – тим краще».

Критикує норми про дострокове звільнення і Жан-Франсуа Фурнемон: «Якби можна було змінити тільки щось одне – то саме цю статтю.

Бо це може бути зроблено парламентом і президентом у політичних інтересах.

Одна з важливих гарантій незалежності Нацради – коли члени регулятора знають, що парламент і президент не можуть їх колективно звільнити».

Нагляд і контроль Нацради.

Одна з головних функцій Нацради як регулятора – це державний нагляд і контроль у сфері медіа.

Заходами такого нагляду і контролю передбачені планові та позапланові перевірки, а також заходи реагування.

Законопроєкт також закріплює поняття офіційного моніторингу Нацради – комплексу заходів для фіксації та аналізу інформації, яку поширювали медіа.

Законопроєкт передбачає кілька видів санкцій і заходів реагування, які зможе застосовувати Нацрада щодо різних типів медіа та медіа сервісів, залежно від ступеня порушення.

Що саме відноситься до незначних, значних і грубих порушень – деталізовано в окремих статтях закону щодо кожного типу медіа чи медіасервісів.

На думку медіаруху «Медіа за усвідомлений вибір», законопроєкт наділяє Нацраду занадто широкими повноваженнями регулювання та контролю за поширенням інформації, в тому числі незареєстрованими онлайн-медіа, блогерами й дописувачами соціальних мереж.

Жан-Франсуа Фурнемон радить модифікувати статтю 99 законопроєкту, яка містить обмежувальні заходи для іноземних медіа (скасування реєстрації іноземного лінійного медіа, заборона поширення онлайн-медіа на території України, заборона поширення іноземного аудіовізуального медіасервісу на замовлення на території України).

Також він каже, що в Європі не практикуються санкції проти провайдерів сервісів електронних публікацій (онлайн-медіа), щоб уникнути цензурування в інтернеті.

Він порадив переглянути положення статті 112, яка визначає відповідальність суб’єктів у сфері онлайн-медіа.

Інститут масової інформації та «Детектор медіа» пропонують регулювати законом «Про медіа» виключно ті онлайн-медіа, які добровільно пройдуть онлайн-реєстрацію, а щодо решти – застосовувати загальні норми інформаційного права.

«Поширення дії закону на суб’єктів в мережі інтернет, які не реєструються як онлайн-медіа і не вважають себе онлайн-медіа, розмиває предмет правового регулювання і перекладає на Нац.

Раду не притаманні їй функції», – пояснюють експерти цих організацій.

ІМІ та «Детектор медіа» пропонують також додати до числа незначних порушень аудіовізуальних лінійних медіа одноразове порушення вимог свого редакційного статуту, а до значних порушень – відсутність редакційного статуту або його невідповідність стандартам журналістики.

Законопроєкт передбачає створення нового органу спільного регулювання ліцензіатами і реєстрантами Нацради, а також їх галузевими об’єднаннями.

По суті громадські об’єднання і творчі спілки у сфері медіа від участі в такому органі відсторонені (вони можуть стати членами співрегулювання, якщо зареєструють своє медіа або якщо є галузевим об’єднанням).

На запитання, яким буде бюджет цього органу, виконавча директорка Національної асоціації медіа Катерина М’ясникова, яка працювала над законопроєктом у робочій групі, відповіла, що його визначатимуть загальні збори.

«На першому етапі, коли розроблятимуться кодекси, бюджет буде більший, коли кодекси будуть прийняті – меншим.

Але це має бути відкрита процедура, де всі члени громадської спілки матимуть доступ до інформації про бюджет».

Експертка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко висловила застереження щодо членських внесків органу співрегулювання, які можуть стати бар’єром для частини медіа.

Приміром, телеканали можуть встановити такий розмір внесків, що вони будуть не підйомними для онлайн-медіа або преси.

Катерина М’ясникова відповіла: чим більше членів органу співрегулювання – тим меншим має бути внесок.

Тому потрібно, щоб чим більше онлайн-медіа долучилися до нього.

До речі, робоча група пішла на те, щоб у прикінцевих і перехідних положеннях відтермінувати на півроку з моменту ухвалення закону створення робочої групи для формування органу співрегулювання – щоб усі охочі медіа встигли зареєструватися.

До сфери спільного регулювання законопроєкт відносить:.

встановлення критеріїв визначення онлайн-медіа щодо тих, які не пройшли процедуру добровільної реєстрації;.

визначення критеріїв інформації, яку заборонено поширювати на території України: заклики до повалення конституційного ладу, мова ворожнечі, дискримінація, порнографія, жорстоке поводження з тваринами тощо;.

визначення критеріїв віднесення лінійних медіа до тематичних та обсяги національного та європейського продукту для таких медіа;.

визначення критеріїв віднесення інформації до такої, що може завдати значну шкоду фізичному, психічному або моральному розвитку дітей;.

розподіл дітей на вікові категорії та критерії класифікації програм (крім фільмів) за віковими категоріями аудиторії, на яку вони розраховані;.

затвердження ескізів та вимог до демонстрування графічних попереджень (символів) та вимоги до оголошення звукових попереджень у випадках необхідності захисту дітей від контенту;.

визначення порядку віднесення суб'єктом у сфері медіа інформації до відповідних вікових категорій дітей та обрання відповідних попереджень (символів);.

затвердження правил мовлення у дні пам’яті.

Передбачається, що орган співрегулювання ухвалюватиме відповідні правила (кодекси) створення та поширення інформації, а крім того формуватиме експертні колегії, які надаватимуть Нацраді експертні висновки у випадку контентних порушень.

По експертизу може звернутися як Нацрада, так і медіа, але експертні висновки є суто рекомендаційними для регулятора.

Положення про співрегулювання залишаються дискутивним питанням.

Частина медійних експертів вважають, що їх звузили, порівняно з першою редакцією законопроєкту, частина вважає, що вони виписані нечітко та незрозуміло.

Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» пропонує чітко визначити повноваження учасників співрегулювання та розділ повноважень між ними.

Подібної думки й Жан-Франсуа Фурнемон: йому незрозумілі положення про співрегулювання та роль Національної ради під час регулювання онлайн-медіа без реєстрації.

А в питанні захисту неповнолітніх (стаття 42) він пропонує чіткіше встановити основні зобов’язання провайдерів медіапослуг і посилання на механізми співрегулювання, а також встановити чітку відповідальність та зв'язок між само-, спів- і регуляторними питаннями.

Катерина М’ясникова каже, що предмет спільного регулювання не включає етичних стандартів журналістики, які охоплені саморегулюванням.

Саморегулювання законопроєкт не згадує: тобто не забороняє, не обмежує і ніяк не регулює.

Розробники законопроєкту запевняють, що чекають на конкретні пропозиції до тексту проєкту та готові вносити їх до законопроєкту між першим і другим читанням.

Ілюстрації: скриншоти з презентацій Анни Літвіщенко, Олександра Бурмагіна і Катерини М’ясникової.

Теги за темою
СтатьиРынок
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Це війна США? Ні. Але є одне але
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T16:09:22Z
"Перемир’я Путіна": у Херсоні дрони атакували житловий будинок, палають 6 квартир
FaceNews
2025-04-19T16:06:47Z
Київ не стане частиною НАТО, це не обговорюється - Келлог
Подробности
2025-04-19T16:03:11Z
Адміністрація Трампа розсекретила документи про вбивство молодшого брата президента Кеннеді
УкраинФорм
2025-04-19T16:00:59Z
Путін оголосив великоднє перемир'я
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T16:00:17Z
Великоднє перемир'я? Воєнний журналіст пояснив, що задумав Путін
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T15:57:02Z
Компромат на Трампа: що Кремль може мати проти лідера США
24tv
2025-04-19T15:54:46Z
Верховний суд США тимчасово заблокував нові депортації венесуельців із Техасу
УкраинФорм
2025-04-19T15:54:30Z
Передати Львів і Івано-Франківськ китайцям: в РФ озвучили божевільний план
GlavRed
2025-04-19T15:42:17Z
Який рік – такі і паски: українці у соцмережах діляться результатами святкових приготувань
24tv
2025-04-19T16:09:55Z
Зламали паркан і почали тікати: з військової частини намагались втекти 100 військових "СЗЧ"
FaceNews
2025-04-19T16:06:57Z
З Великоднем 2025! Найкрасивіші листівки для привітання рідних і близьких
Telegraf
2025-04-19T16:06:46Z
Привітання з Великоднем - душевні картинки та побажання
GlavRed
2025-04-19T15:57:07Z
ЗСУ просунулись у Білгородській області
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T15:57:00Z
Українці можуть викликати поліцію через прослуховування російської музики у публічних місцях
24tv
2025-04-19T15:51:45Z
Культовий паб Британії опинився у центрі скандалу через фірмовий бургер: реакція соцмереж
Фокус
2025-04-19T15:45:49Z
"Ландшафтний дизайн", який не кожен може собі дозволити: в Україні знайшли найдивніший двір
24tv
2025-04-19T15:45:27Z
На межі виживання кожен третій пенсіонер: які результати дала індексація
Знай
2025-04-19T15:30:26Z
Яка капуста корисніша – свіжа чи квашена
24tv
2025-04-19T12:00:02Z
Коли краще пити каву: до чи після тренування
24tv
2025-04-19T11:39:29Z
Вакцина від кліщів: чи допоможе від інфекцій та як її знайти в Україні
Комсомольская правда
2025-04-19T10:04:11Z
Швидка ходьба виявилася корисною: вчені заявили, що вона зміцнює серце
Фокус
2025-04-19T09:06:32Z
Білий дім оновив сайт про COVID-19: стало відомо звідки зʼявився смертельний вірус
InternetUA
2025-04-19T08:49:08Z
Як встановлюється група інвалідності військовослужбовцям
24tv
2025-04-19T08:42:46Z
У США заявили про лабораторне походження COVID-19 та звинуватили Китай
360ua.news
2025-04-19T08:31:16Z
Як кількість солі в їжі може впливати на ризик депресії
24tv
2025-04-19T06:24:57Z
Магнітна буря 18 квітня: яка її потужність
TSN
2025-04-19T02:30:41Z
Пристрасна прем'єра від Otoy та емоційна пісня від Барських: 7 музичних новинок
24tv
2025-04-19T16:06:19Z
MamaRika – "Зв’язок" - НОВИНКА чарту FM-TV цього тижня.
FM-TV
2025-04-19T15:21:34Z
"Буде дійсно страшно": режисер "Грішників" знімає перезапуск "Секретних матеріалів"
Фокус
2025-04-19T14:36:11Z
Тарас Цимбалюк головний герой 14 сезону шоу Холостяк
360ua.news
2025-04-19T14:06:19Z
Довженко-Центру передали два німі фільми, які вважали втраченими
УкраинФорм
2025-04-19T13:27:28Z
Колін Фаррелл вирішив віддати 21-річного сина до спецзакладу через рідкісну хворобу
24tv
2025-04-19T13:12:38Z
Об'єднають перед екраном всю сім'ю: 4 хороші мультфільми для родинного перегляду
24tv
2025-04-19T13:00:33Z
Яку зачіску варто зробити на Великдень: прості ідеї, які вразять всіх
24tv
2025-04-19T12:36:05Z
"А Мотря в курсі?": як у мережі відреагували на те, що Тарас Цимбалюк – новий "Холостяк"
24tv
2025-04-19T12:15:59Z
Більшість з тих, кого вдалося повернути з Росії під час обміну молодь після 2000 року народження
24tv
2025-04-19T16:09:21Z
"Україна – понад усе": у мережі з'явилося зворушливе відео з воїнами після обміну полонених
24tv
2025-04-19T16:09:06Z
Сили оборони уразили бронепотяг росіян на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-04-19T15:54:24Z
Серед звільнених з полону – гвардієць, якому днями виповниться 61 рік
24tv
2025-04-19T15:54:19Z
Прогноз погоди в Харкові та області на 20 квітня: синоптики попередили, чого чекати на Великдень
Политека
2025-04-19T15:48:39Z
Окупанти системно руйнують екосистему Криму - Представництво Президента в АРК
УкраинФорм
2025-04-19T15:45:52Z
Найбільший обмін: Україна повернула з полону 277 військовополонених
ZN UA
2025-04-19T15:43:50Z
"Тягнуть через Маріуполь каравани труб": окупанти мега активно і тихо будують нафтопровід з Ростову в Крим
FaceNews
2025-04-19T15:30:29Z
Голова КМВА прозвітував про заходи, які обговорили в Раді оборони Києва напередодні Великодня
Khreschatyk
2025-04-19T15:12:43Z
Протягом дня ворог 20 разів атакував дронами Нікопольський район
УкраинФорм
2025-04-19T15:52:36Z
У бельгійському місті невідомі розклали десятки Коранів на запаркованих авто
Европейская правда
2025-04-19T15:21:52Z
Інвалідне «одруження» за ₴50000: на кордоні викрито ще один фіктивний шлюб
Украина Криминальная
2025-04-19T15:15:53Z
Вибухи у Києві 19 квітня: працює ППО по ворожих БпЛА
Факти ICTV
2025-04-19T15:03:56Z
Турист намагався встановити контакт з найізольованішим племенем у світі: його затримали
Фокус
2025-04-19T14:27:37Z
У Києві поліція затримала ще двох підозрюваних у побитті військового у Гідропарку
УкраинФорм
2025-04-19T14:12:11Z
Росіяни атакували дронами село на Херсонщині, пошкоджені будинки
УкраинФорм
2025-04-19T14:09:38Z
Село спадщини української культури горить у Канаді: що про нього відомо
Telegraf
2025-04-19T13:18:54Z
Двоє дітей з Львівщини втратили зір через подряпини кота
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T13:09:39Z
Перші туристи за 5 років: мандрівник розповів про подорож в ізольовану Північну Корею
24tv
2025-04-19T16:09:51Z
Стрибок в останній вагон: райський великодній торт без випікання
24tv
2025-04-19T15:36:17Z
Ці 5 речей завжди потрібно прибирати перед приходом гостей
24tv
2025-04-19T15:30:12Z
Навіть невеликі кімнати стануть більшими: 7 кольорів фарби, які створять цей ефект
24tv
2025-04-19T15:15:55Z
3 знаки зодіаку, які в травні 2025 найчастіше будуть мати поганий настрій
24tv
2025-04-19T14:18:48Z
Не все так просто: як вибрати якісний SPF на літо
24tv
2025-04-19T14:03:53Z
У Львові стартував сезон атракціонів: де та коли можна покататися
24tv
2025-04-19T13:33:02Z
Без них не обходиться жодне свято: готуємо оригінальні великодні тарталетки
24tv
2025-04-19T13:30:00Z
Розберуть першим: готуємо ресторанний салат з персиками та прошуто на Великдень
24tv
2025-04-19T13:00:15Z
Мінеральна угода: чи розглядатиметься американська допомога як борг України
Хвиля
2025-04-19T15:45:59Z
Хто отримає знижку на електроенергію у травні
24tv
2025-04-19T15:24:54Z
Ринок газу потрібно відновлювати – заступниця голови наглядової ради «Нафтогазу»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T15:24:30Z
Збільшити врожай допоможе риба: як її використовувати при посадці помідорів
Telegraf
2025-04-19T15:12:46Z
Подорожчання хліба в Києві: яких рекордів досягнули ціни
Политека
2025-04-19T15:01:48Z
Росія намагається збільшити бюджет за рахунок підняття акцизу на спиртне - розвідка
УкраинФорм
2025-04-19T14:48:48Z
Які тарифи на електроенергію чинні в Україні у квітні
24tv
2025-04-19T14:09:43Z
Спільний фонд України та США зможе інвестувати у розробку родовищ та інфраструктурні проєкти - Качка
УкраинФорм
2025-04-19T14:03:20Z
Подорожчання хліба в Запоріжжі: коли чекати рекордного зростання ціни
Политека
2025-04-19T14:00:42Z
АПЛ. Евертон із Миколенком поступився Ман Сіті, Борнмут із Забарним зіграв унічию та інші матчі
Football.ua
2025-04-19T16:09:52Z
Грає за аутсайдера Ла Ліги: Реал визначився із заміною Луніну
24tv
2025-04-19T15:54:01Z
Бундесліга: Баварія розгромила Гайденгайм, нічия Лейпцига з Гольштайном, Фрайбург перестріляв Гоффенгайм
Football.ua
2025-04-19T15:43:11Z
"Хочу натиснути на Клімаса": промоутер висловився про майбутнє Ломаченка
24tv
2025-04-19T15:39:09Z
Комо в гостях розібрався з Лечче
Football.ua
2025-04-19T15:19:15Z
Вірц хоче перейти в Реал – ЗМІ
Football.ua
2025-04-19T15:19:12Z
"Він ще молодий": колишній тренер збірної України дав пораду Зінченку
24tv
2025-04-19T15:15:23Z
"Дуже страшно": фехтувальниця збірної України розповіла про ситуацію з обстрілами в Миколаєві
ZN UA
2025-04-19T15:10:58Z
У наступному сезоні Ліги чемпіонів зіграють п'ять іспанських клубів
Подробности
2025-04-19T15:03:13Z
Які повідомлення краще одразу видаляти зі смартфона
InternetUA
2025-04-19T15:46:27Z
NASA попереджає про загрозу для МКС і можливі катастрофічні наслідки
Gazeta UA
2025-04-19T15:21:25Z
Чому смартфон зависає і як його прискорити: ці поради вирішать проблему
InternetUA
2025-04-19T15:01:28Z
Чому повна зарядка смартфона шкодить батареї: пояснення простими словами
InternetUA
2025-04-19T14:31:01Z
Експерти назвали найкращі бюджетні смартфони 2025 року
InternetUA
2025-04-19T14:04:21Z
Учені воскресили організми з дна океану, які спали майже 7000 років
24tv
2025-04-19T14:03:47Z
Apple розширює виробництво iPhone та iPad
360ua.news
2025-04-19T13:33:46Z
SSD-накопичувачі втрачають інформацію без живлення, - дослідження
InternetUA
2025-04-19T13:31:57Z
Геймер знайшов скриншоти зі скасованої гри Mario Smash – світ не бачив їх 30 років
24tv
2025-04-19T13:21:31Z
Огляд Ford Everest 2025: Популярний SUV, недоступний в Америці
Топ Жир
2025-04-19T15:00:37Z
Розкіш для обраних: представлено найдорожчий Bentley за $2,5 мільйона
Фокус
2025-04-19T13:45:48Z
Mazda перед створенням нового RX-7 зіткнеться з однією останньою перешкодою
Топ Жир
2025-04-19T13:15:14Z
Tesla відкладає запуск «доступного» електромобіля в США - Reuters
УкраинФорм
2025-04-19T12:09:05Z
Ford призупинив постачання авто до Китаю через мита — CNN
iPress
2025-04-19T12:07:09Z
Литовський стартап Dancer Bus збанкрутував: електробуси з пластику не врятували компанію
InternetUA
2025-04-19T11:55:18Z
Які моделі Tesla найчастіше відкликаються? Гостра боротьба за перше місце
Топ Жир
2025-04-19T11:30:01Z
Чому не можна класти ноги на панель в авто: варто знати кожному
GlavRed
2025-04-19T11:27:32Z
Subaru презентувала три інноваційні моделі на автосалоні в Нью-Йорку
360ua.news
2025-04-19T10:03:20Z