MY.UAНовини
Повноваження Нацради та органу співрегулювання: пропозиції до закону про медіа
Повноваження Нацради та органу співрегулювання: пропозиції до закону про медіа

Повноваження Нацради та органу співрегулювання: пропозиції до закону про медіа

Верховна Рада не стала розглядати в першому читанні доопрацьований законопроєкт № 2693-д «Про медіа» під час сесії парламенту, що тривала до 17 липня.

Його розглядатимуть, скоріш за все, вже у вересні (також є ймовірність скликання позачергової сесії в серпні).

А отже, в робочої групи та депутатів, які реєстрували проєкт, залишається більше часу для збору та опрацювання пропозицій і доповнень, які можна буде врахувати між першим і другим читаннями.

Головна дискусія точиться стосовно регулювання онлайн-медіа.

Та є застереження в європейських та українських експертів і щодо повноважень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та нового співрегуляторного органу, який має бути створено.

Цій темі було присвячено онлайн-обговорення, проведене 10 липня ГО «Платформа прав людини», Комітетом із питань гуманітарної та інформаційної політики та проєктом «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

Ми занотували ключові зауваження та побажання.

Хто призначає Нацраду.

Європейські експерти критикують процедуру призначення членів Нацради парламентом і президентом.

На їхню думку, таке призначення є політичним.

«Вісім членів ради призначаються двома політичними органами.

Я б запропонував заходи, які б посилили участь організацій, науковців у процесі призначення», – каже експерт Ради Європи з Бельгії Жан-Франсуа Фурнемон.

Призначення половини складу Нацради президентом, а половини – парламентом, передбачено Конституцією України, нагадують розробники законопроєкту.

Щоб це змінити, потрібно міняти Конституцію, а про це наразі не йдеться.

Тому робоча група намагалася зробити те, що пропонує пан Фурнемон – зменшити політичний вплив при призначенні складу регулятора.

У деяких країнах склад регулятора формує міністерство, яке опікується культурою та медіа, – такий варіант, на думку заступника голови Нацради Валентина Коваля, є менш прийнятним, ніж передбачений Конституцією.

Законопроєкт передбачає конкурсну процедуру для обрання членів Нацради не лише парламентом, а й президентом (цього немає в чинному законі).

Також законопроєкт не дає права політикам чи державним структурам висувати своїх кандидатів до Нацради (не передбачено можливості висування кандидатів парламентськими фракціями, як це є зараз).

Подавати кандидатури на посаду члена Нацради зможуть суто громадські об’єднання та творчі спілки у сфері медіа, які активно діють не менше трьох років і мають серед своїх членів авторитетних у сфері медіа осіб.

Кожне ГО чи творча спілка може подати лише одну кандидатуру.

ГО чи спілки, які мають відокремлені підрозділи чи творчі осередки зі статусом юросіб, не зможуть подати кілька кандидатур.

Однак законопроєкт передбачає «пакетне» призначення членів Нацради: президент або парламент мають призначати членів одразу на всі вакантні посади.

Якщо Верховна Рада цього не робить – процедура обрання членів починається заново.

Норма про «пакетне» призначення Верховною Радою з’явилася в законі нещодавно і критикувалася експертами як така, що передбачає політичні домовленості.

Критерії призначення членів Нацради.

У Європі головні вимоги до членів регуляторів стосуються їхніх знань і компетенцій.

Законопроєкт «Про медіа» передбачає п’ять умов для членів Нацради:.

громадянство України та проживання в Україні не менше п’яти останніх років;.

вища освіта;.

управлінський досвід, бездоганна репутація, високі морально-етичні якості та здатність за станом здоровя виконувати повноваження;.

останні п’ять років досвіду роботи у сфері медіа або електронних комунікацій;.

володіння державною мовою.

На думку експертки Ради Європи з Угорщини Кріштіни Розгоній, ці критерії недостатньо описують рівень компетенції членів регулятора.

Також вона вважає важливим вимагати знання іноземних мов.

Жан-Франсуа Фурнемон додає, що в Європі членами регуляторів стають не державні службовці, а вихідці з інших секторів.

Законопроєкт не передбачає, але й не виключає, щоб членами Нацради були держслужбовці з державних відомств.

Незалежність Нацради.

Законопроєкт містить статтю 72 про незалежність регулятора.

Та європейські експерти пропонують посилити певні положення проєкту, щоб краще гарантувати незалежність.

«Ця стаття не згадує, що Нацрада повинна виконувати обов’язки незалежно від політичних гравців, партій, галузі.

Треба на цьому наголосити.

Також мають бути заходи, які обмежують політичну приналежність чи інтереси членів ради.

У будь-якому законі європейської країни вони є», – каже пан Фурнемон.

Він пропонує посилити і фінансову незалежність Нацради.

Законопроєкт визначає основним джерелом фінансування Нацради державний бюджет, а також перелічує додаткові джерела: кошти (не менше 4% фактичних надходжень) від плати за користування радіочастотним ресурсом за поточний рік; надходження від плати за видачу ліцензій і проведення реєстраційних дій; кошти міжнародної технічної допомоги; інші джерела.

Європейського експерта непокоїть основне фінансування з державного бюджету, що робить регулятора фінансово залежним від влади.

«Бюджет такого органу має більше залежати від інших ресурсів, а не державного бюджету.

Наприклад, фінансування з надходжень від ліцензійних зборів – це була б незалежність.

Нацрада повинна мати свободу використовувати бюджет на свою політику, законодавець не повинен вказувати їй, на які програми вона має витрачати гроші», – додатково критикує він положення закону, які передбачають, на що саме спрямовується бюджет регулятора.

Дострокове звільнення членів Нацради.

Законопроєкт передбачає можливість дострокового припинення повноважень всього складу Нацради внаслідок незатвердження річного звіту Верховною Радою та президентом.

Порівняно з чинним законом тут мінімізовано ризики політично мотивованого звільнення членів Нацради, адже зараз президент і Верховна Рада кожен окремо може достроково звільнити як усю свою четвірку, так і окремих членів Нацради.

Однак європейські експерти все одно застерігають від можливості дострокового звільнення Нацради президентом і парламентом.

Кріштіна Розгоній пропонує доповнити ці норми процедурними гарантіями для членів регулятора: «Це є дуже жорсткою можливістю, щоб зробити Нацраду залежною.

Чим більше процедурних гарантій буде існувати проти такої можливості, включно з механізмом оскарження, подання повторного звіту, критеріїв і підстав, за яких щорічний звіт не буде прийнято, – тим краще».

Критикує норми про дострокове звільнення і Жан-Франсуа Фурнемон: «Якби можна було змінити тільки щось одне – то саме цю статтю.

Бо це може бути зроблено парламентом і президентом у політичних інтересах.

Одна з важливих гарантій незалежності Нацради – коли члени регулятора знають, що парламент і президент не можуть їх колективно звільнити».

Нагляд і контроль Нацради.

Одна з головних функцій Нацради як регулятора – це державний нагляд і контроль у сфері медіа.

Заходами такого нагляду і контролю передбачені планові та позапланові перевірки, а також заходи реагування.

Законопроєкт також закріплює поняття офіційного моніторингу Нацради – комплексу заходів для фіксації та аналізу інформації, яку поширювали медіа.

Законопроєкт передбачає кілька видів санкцій і заходів реагування, які зможе застосовувати Нацрада щодо різних типів медіа та медіа сервісів, залежно від ступеня порушення.

Що саме відноситься до незначних, значних і грубих порушень – деталізовано в окремих статтях закону щодо кожного типу медіа чи медіасервісів.

На думку медіаруху «Медіа за усвідомлений вибір», законопроєкт наділяє Нацраду занадто широкими повноваженнями регулювання та контролю за поширенням інформації, в тому числі незареєстрованими онлайн-медіа, блогерами й дописувачами соціальних мереж.

Жан-Франсуа Фурнемон радить модифікувати статтю 99 законопроєкту, яка містить обмежувальні заходи для іноземних медіа (скасування реєстрації іноземного лінійного медіа, заборона поширення онлайн-медіа на території України, заборона поширення іноземного аудіовізуального медіасервісу на замовлення на території України).

Також він каже, що в Європі не практикуються санкції проти провайдерів сервісів електронних публікацій (онлайн-медіа), щоб уникнути цензурування в інтернеті.

Він порадив переглянути положення статті 112, яка визначає відповідальність суб’єктів у сфері онлайн-медіа.

Інститут масової інформації та «Детектор медіа» пропонують регулювати законом «Про медіа» виключно ті онлайн-медіа, які добровільно пройдуть онлайн-реєстрацію, а щодо решти – застосовувати загальні норми інформаційного права.

«Поширення дії закону на суб’єктів в мережі інтернет, які не реєструються як онлайн-медіа і не вважають себе онлайн-медіа, розмиває предмет правового регулювання і перекладає на Нац.

Раду не притаманні їй функції», – пояснюють експерти цих організацій.

ІМІ та «Детектор медіа» пропонують також додати до числа незначних порушень аудіовізуальних лінійних медіа одноразове порушення вимог свого редакційного статуту, а до значних порушень – відсутність редакційного статуту або його невідповідність стандартам журналістики.

Законопроєкт передбачає створення нового органу спільного регулювання ліцензіатами і реєстрантами Нацради, а також їх галузевими об’єднаннями.

По суті громадські об’єднання і творчі спілки у сфері медіа від участі в такому органі відсторонені (вони можуть стати членами співрегулювання, якщо зареєструють своє медіа або якщо є галузевим об’єднанням).

На запитання, яким буде бюджет цього органу, виконавча директорка Національної асоціації медіа Катерина М’ясникова, яка працювала над законопроєктом у робочій групі, відповіла, що його визначатимуть загальні збори.

«На першому етапі, коли розроблятимуться кодекси, бюджет буде більший, коли кодекси будуть прийняті – меншим.

Але це має бути відкрита процедура, де всі члени громадської спілки матимуть доступ до інформації про бюджет».

Експертка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко висловила застереження щодо членських внесків органу співрегулювання, які можуть стати бар’єром для частини медіа.

Приміром, телеканали можуть встановити такий розмір внесків, що вони будуть не підйомними для онлайн-медіа або преси.

Катерина М’ясникова відповіла: чим більше членів органу співрегулювання – тим меншим має бути внесок.

Тому потрібно, щоб чим більше онлайн-медіа долучилися до нього.

До речі, робоча група пішла на те, щоб у прикінцевих і перехідних положеннях відтермінувати на півроку з моменту ухвалення закону створення робочої групи для формування органу співрегулювання – щоб усі охочі медіа встигли зареєструватися.

До сфери спільного регулювання законопроєкт відносить:.

встановлення критеріїв визначення онлайн-медіа щодо тих, які не пройшли процедуру добровільної реєстрації;.

визначення критеріїв інформації, яку заборонено поширювати на території України: заклики до повалення конституційного ладу, мова ворожнечі, дискримінація, порнографія, жорстоке поводження з тваринами тощо;.

визначення критеріїв віднесення лінійних медіа до тематичних та обсяги національного та європейського продукту для таких медіа;.

визначення критеріїв віднесення інформації до такої, що може завдати значну шкоду фізичному, психічному або моральному розвитку дітей;.

розподіл дітей на вікові категорії та критерії класифікації програм (крім фільмів) за віковими категоріями аудиторії, на яку вони розраховані;.

затвердження ескізів та вимог до демонстрування графічних попереджень (символів) та вимоги до оголошення звукових попереджень у випадках необхідності захисту дітей від контенту;.

визначення порядку віднесення суб'єктом у сфері медіа інформації до відповідних вікових категорій дітей та обрання відповідних попереджень (символів);.

затвердження правил мовлення у дні пам’яті.

Передбачається, що орган співрегулювання ухвалюватиме відповідні правила (кодекси) створення та поширення інформації, а крім того формуватиме експертні колегії, які надаватимуть Нацраді експертні висновки у випадку контентних порушень.

По експертизу може звернутися як Нацрада, так і медіа, але експертні висновки є суто рекомендаційними для регулятора.

Положення про співрегулювання залишаються дискутивним питанням.

Частина медійних експертів вважають, що їх звузили, порівняно з першою редакцією законопроєкту, частина вважає, що вони виписані нечітко та незрозуміло.

Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» пропонує чітко визначити повноваження учасників співрегулювання та розділ повноважень між ними.

Подібної думки й Жан-Франсуа Фурнемон: йому незрозумілі положення про співрегулювання та роль Національної ради під час регулювання онлайн-медіа без реєстрації.

А в питанні захисту неповнолітніх (стаття 42) він пропонує чіткіше встановити основні зобов’язання провайдерів медіапослуг і посилання на механізми співрегулювання, а також встановити чітку відповідальність та зв'язок між само-, спів- і регуляторними питаннями.

Катерина М’ясникова каже, що предмет спільного регулювання не включає етичних стандартів журналістики, які охоплені саморегулюванням.

Саморегулювання законопроєкт не згадує: тобто не забороняє, не обмежує і ніяк не регулює.

Розробники законопроєкту запевняють, що чекають на конкретні пропозиції до тексту проєкту та готові вносити їх до законопроєкту між першим і другим читанням.

Ілюстрації: скриншоти з презентацій Анни Літвіщенко, Олександра Бурмагіна і Катерини М’ясникової.

Теги за темою
СтатьиРынок
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Порти Одеса і Чорноморськ та італійські Трієст і Генуя стали партнерами
УкраинФорм
2025-07-15T11:12:21Z
Скільки коштує кілограм картоплі у супермаркеті: актуальні ціни
24tv
2025-07-15T11:06:34Z
Яка найбільша купюра євро та як вона виглядає
24tv
2025-07-15T11:00:30Z
Штучний інтелект обвалив бізнес консалтингових компаній
InternetUA
2025-07-15T10:50:03Z
П’ять країн ЄС вимагають переглянути торговельну угоду з Україною та створити фонд підтримки фермерів
ZN UA
2025-07-15T10:40:47Z
Пенсіонери можуть претендувати на 5 додаткових виплат: кому і скільки виділять
Знай
2025-07-15T10:36:55Z
В Україні заборонили завіз та розвантаження в портах добрив на основі аміаку
24tv
2025-07-15T10:36:49Z
Росіяни забрали з банків шалену суму грошей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T10:36:35Z
Ціни на землю в Україні зросли: де найдорожчі ділянки
Хвиля
2025-07-15T10:36:06Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
ГРВІ призвела до тяжкого захворювання: в Україні 6-річному Жені пересадили серце дорослої жінки
TSN
2025-07-15T11:00:14Z
Як правильно заморожувати персики: три способи, щоб не втратили смак, текстуру та аромат
Gazeta UA
2025-07-15T09:09:53Z
Різкі перепади погоди викликають головний біль: чи справді зміни провокують мігрень
Фокус
2025-07-15T08:51:39Z
Морозиво не допоможе. Що їсти та пити у спеку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T08:45:11Z
6-річний Євген, якому пересадили серце, готується до виписки з лікарні
Комсомольская правда
2025-07-15T08:13:48Z
Крупа, яка допоможе знизити "поганий холестерин"
24tv
2025-07-15T08:12:57Z
Заспокоять та зволожать: три маски для обличчя, які захистять від сонця
Gazeta UA
2025-07-15T08:09:13Z
В Україні врегулювали питання реалізації ліків і спростили вимоги до аптек
ZN UA
2025-07-15T07:37:22Z
Трамп запитував Зеленського, чи може Україна вдарити по Москві — ЗМІ
ZN UA
2025-07-15T11:18:41Z
ВРУ вкотре продовжила в Україні воєнний стан
ZN UA
2025-07-15T11:15:44Z
50 дней на захват Украины: в чем подвох "ультиматума Трампа" для Путина
Фокус
2025-07-15T11:15:28Z
Орбан хоче санкцій ЄС проти України через нібито смертельне побиття угорця в ТЦК
Европейская правда
2025-07-15T11:15:18Z
Сорвать Орбана с крючка Кремля: как заставить Венгрию отказаться от российской нефти
Европейская правда
2025-07-15T11:13:34Z
Чи може Україна отримати ракети Tomahawk від США: у WP розкрили наміри Трампа
TSN
2025-07-15T11:12:39Z
Командир "Ахіллесу" припустив, які наслідки для України матимуть резонансні заяви Трампа
24tv
2025-07-15T11:09:30Z
Мита Трампа б'ють по експорту: тисячі автомобілів застрягли в порту ЄС
24tv
2025-07-15T11:06:40Z
Зеленський показав людей, з якими формує новий уряд
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T11:03:52Z
У Києві на два місяці обмежать рух транспорту вулицею Оноре де Бальзака
AutoCentre
2025-07-15T11:15:52Z
Різке похолодання зі зливами і градом накриє Україну: стала відома точна дата
GlavRed
2025-07-15T11:09:40Z
Робота для пенсіонерів у Харкові: кому готові платити від 18 тисяч гривень
Политека
2025-07-15T11:01:16Z
Обстріл Сумщини: РФ, ймовірно, застосувала нові безпілотники
TSN
2025-07-15T11:00:58Z
Ворог окупував населений пункт та тисне ще поблизу п'яти інших: оновлення карти DeepState
24tv
2025-07-15T10:51:34Z
У Києві стартував сезон динь: які ціни та сорти вже доступні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T10:45:56Z
Вціліле обладнання з меткомбінату Ілліча в Маріуполі вивозять у Росію - Центр вивчення окупації
УкраинФорм
2025-07-15T10:42:30Z
Кілька прифронтових селищ на Запоріжжі атакувала сарана
УкраинФорм
2025-07-15T10:36:55Z
У Львові захисники, які відновлюються в UNBROKEN, будують яхту
УкраинФорм
2025-07-15T10:31:53Z
У популярному радянському фільмі раптово зникли згадки про Україну
Telegraf
2025-07-15T11:15:09Z
3 пари наймодніших босоніжок на літо: що купити на спекотну пору року
24tv
2025-07-15T11:06:28Z
Олена Тополя зі сльозами на очах розповіла про рідних в окупації: "Там дуже страшно"
TSN
2025-07-15T11:00:35Z
Ювелірний дім SOVA представив літні прикраси: каблучки в кольорах лавандового поля та лотоса
Gazeta UA
2025-07-15T11:00:20Z
Обраниця зірки "Сутінків" Паттінсона потрапила до лікарні через штани й назвала діагноз
TSN
2025-07-15T11:00:19Z
Брітні Спірс збрехала про третю дитину й ошелешила Мережу: що насправді відбувається у житті зірки
TSN
2025-07-15T11:00:18Z
Різ Візерспун заскочили за пристрасними поцілунками з новим обранцем
TSN
2025-07-15T11:00:17Z
В Україні знімають продовження шикарної сімейної комедії, яка торік мала шалений успіх
24tv
2025-07-15T10:45:49Z
46-річна Оля Полякова після зйомок для Playboy зробила зі сцени делікатну заяву
Фокус
2025-07-15T10:36:54Z
«Українці тут були, є і будуть»: Володимир Зеленський привітав із Днем державності
Детектор М
2025-07-15T11:15:00Z
"Радіоактивний" голуб на вулицях британського містечка: мережу облетіли кадри загадкового птаха
24tv
2025-07-15T11:12:40Z
Перехід українців на Новоюліанський календар відбувається швидше, ніж очікувалося - Єленський
УкраинФорм
2025-07-15T11:12:39Z
Столичного екопрокурора подали на звільнення через те, що його дружина "засвітила" незадеклароване майно в шоу "Супермама"
Khreschatyk
2025-07-15T11:09:13Z
ППО перехопила майже 250 російських дронів
1News
2025-07-15T11:06:33Z
Ламін Ямаль під слідством: зірка "Барселони" зі скандалом відсвяткував 18-річчя
Фокус
2025-07-15T11:06:33Z
Туристка зникла після аварії в Австралії і вижила завдяки силі волі
360ua.news
2025-07-15T11:00:40Z
Інна Мірошниченко показалася з чотирма дітьми на відпочинку й розповіла про конфузи в дорозі
TSN
2025-07-15T11:00:20Z
Ті пенсіонери, яким виповнилося 60 років можуть у серпні отримати допомогу: хто саме та кому можуть відмовити
TSN
2025-07-15T11:00:16Z
В Індії після наїзду автомобіля загинув найстаріший марафонець світу
УкраинФорм
2025-07-15T11:15:54Z
Засуджено військового, який п’яним спричинив ДТП та покалічив дитину
Украина Криминальная
2025-07-15T11:12:16Z
У столиці затримали жінку, яка на першому побаченні викрала у знайомого майже 50 тисяч доларів
Украина Криминальная
2025-07-15T11:06:12Z
В Україні оголошена масштабна повітряна тривога через ракетну небезпеку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T11:03:19Z
В Албанії під час відпочинку загинула українка: деталі трагедії
TSN
2025-07-15T11:00:26Z
Росіяни скинули вибухівку на прикордонне село Чернігівщини, є поранений
УкраинФорм
2025-07-15T10:57:52Z
Знайдено тіло неповнолітнього буковинця, якого розшукували з 4 липня
Украина Криминальная
2025-07-15T10:48:09Z
Агент Росії намагався підірвати багатоповерхівку у Рівному: його затримали
24tv
2025-07-15T10:45:15Z
На Дніпровщині викрали майже 7 млн грн, виділених на реконструкцію укриттів у школах
Известия Киев
2025-07-15T10:37:23Z
Ці 5 квітів можна посадити у липні: зацвітуть за лічені тижні
24tv
2025-07-15T11:12:49Z
Баклажани, які затьмарять м’ясо: цю страву ви готуватимете знову і знову
Telegraf
2025-07-15T11:12:09Z
Коли, як не в сезон: готуємо соковиту галету з томатами – добавки проситимуть ще не доївши
24tv
2025-07-15T11:12:06Z
Де потрібно зберігати соус і спеції на кухні: чому дверцята холодильника не підходять
TSN
2025-07-15T11:00:46Z
Чим засіяти грядку після часнику, щоб земля стала пухкою та родючою: найкращі варіанти
TSN
2025-07-15T11:00:06Z
Цікаві хитрощі з вазеліном: як його можна використовувати з користю
24tv
2025-07-15T10:45:49Z
Гора смачних котлет за кілька гривень: зметуть зі столу за лічені хвилини
GlavRed
2025-07-15T10:27:19Z
Блокують грошові потоки та заважають розбагатіти: ці 5 речей у домі тягнуть вас на дно
24tv
2025-07-15T09:54:30Z
Найсмачніше малинове варення без лимонної кислоти: готуємо зараз, щоб не шкодувати взимку, рецепт
Знай
2025-07-15T09:51:42Z
"Челсі" отримає копію: Трамп вирішив залишити собі оригінальний трофей КЧС
Фокус
2025-07-15T11:12:23Z
Барселона відпустила свого воротаря в оренду до клубу Піке
Football.ua
2025-07-15T11:07:58Z
Черкаський ФК ЛНЗ віддав в оренду албанського легіонара Саліху
УкраинФорм
2025-07-15T10:54:30Z
Тренер Саутпорта отримав дискваліфікацію за ставки під час минулої ігрової кар'єри
Football.ua
2025-07-15T10:52:46Z
Кривбас посилився венесуельським нападником
Football.ua
2025-07-15T10:43:56Z
ФК «Шахтар» проведе спаринг зі словенським «Триглавом»
УкраинФорм
2025-07-15T10:39:14Z
Консейсан відхилив дві пропозиції з АПЛ заради Ювентуса
Football.ua
2025-07-15T10:25:12Z
Без Русина: Сандерленд оголосив заявку на передсезонний збір
Football.ua
2025-07-15T10:25:12Z
Дюбуа засмутився через недостатній ажіотаж навколо другого бою проти Усика
ZN UA
2025-07-15T10:16:51Z
Українська капсула часу: виявлено 19-річний Lanos у заводському пакуванні
Фокус
2025-07-15T11:00:46Z
Google таємно значно покращив систему навігації у вашому Hyundai
Топ Жир
2025-07-15T10:48:25Z
Велика Британія повертає субсидії при купівлі електромобілів
AutoGeek
2025-07-15T10:33:30Z
Назвали найпопулярніші в Україні вживані авто зі США
Gazeta UA
2025-07-15T10:24:05Z
Land Rover Defender отримав яскраву версію із відкритим верхом
AutoCentre
2025-07-15T10:16:48Z
Запас ходу — 760 км: представлено стильний сімейний електромобіль Mercedes
Фокус
2025-07-15T10:15:07Z
Новий електричний 7-місний Kia коштує дешевше, ніж здається, і пропонує більше, ніж очікується
Топ Жир
2025-07-15T09:48:10Z
15 липня 1941 року: день, коли народився Jeep — символ витривалості, свободи й перемоги
AutoCentre
2025-07-15T09:45:01Z
Новий Mercedes CLA дебютував у практичній версії
AutoCentre
2025-07-15T09:15:17Z
Apple готується до анонсу iPhone 17: відома попередня дата заходу
InternetUA
2025-07-15T11:15:55Z
Рослини спілкуються не тільки між собою, а й із комахами: про що вони говорять
Фокус
2025-07-15T11:15:27Z
Чому смартфони 2010-х залишаються культовими навіть сьогодні
InternetUA
2025-07-15T11:01:05Z
Проектор чи телевізор: що краще купити у 2025 році. Порівняння характеристик
Фокус
2025-07-15T11:00:42Z
Одна з найдавніших: археологи знайшли таємничу мапу на півдні Болгарії
Фокус
2025-07-15T10:51:41Z
Смартфон чи канцтовари: що можна купити на гроші з "Пакунку школяра"
24tv
2025-07-15T10:51:31Z
Стародавній бруд зруйнував міф про льоди віком 750 000 років: усталені теорії виявилися хибними
Фокус
2025-07-15T10:51:30Z
На випадок екстрених ситуацій: чи можна підключати інтернет-роутер до повербанка
Фокус
2025-07-15T10:45:36Z
Windows 11 отримає новий розумний режим енергозбереження
InternetUA
2025-07-15T10:31:50Z