MY.UAНовини
Мірча Луческу вийшов у люди. Суркіс влаштував «солодку» презентацію новому тренеру «Динамо»
Мірча Луческу вийшов у люди. Суркіс влаштував «солодку» презентацію новому тренеру «Динамо»

Мірча Луческу вийшов у люди. Суркіс влаштував «солодку» презентацію новому тренеру «Динамо»

Власник «Динамо» сподівається відродити з румунським тренером колишню славу київського клубу.

Київське «Динамо» офіційно презентувало нового тренера.

Відбулась ця подія в онлайн-режимі.

Власник клубу Ігор Суркіс разом із віце-президентом Олексієм Семененком знаходилися в прес-центрі стадіону «Динамо», Мірча Луческу разом із новопризначеним помічником і перекладачем, молдовським спеціалістом Емілом Карасом – на базі в Конча-Заспі.

Вочевидь такий формат презентації пов’язаний із випадком коронавірусу в клубі – напередодні з’явилася інформація, що Covid-19 підхопив один із працівників «Динамо-ТБ».

Про стан хворого допущені до спілкування з панами Суркісом і Луческу журналісти не запитували.

Як і не цікавила їх тема порушення румунським тренером обов’язкового при перетині кордону з країн з «червоної зони» двотижневого режиму самоізоляції.

Більшість питань лягали в комфортну канву позитивної аури, яку брати Суркіси і ЗМІ, на які вони мають вплив, намагаються створити у контексті приходу Мірчі Луческу на посаду тренера команди.

Показово, що значну частину журналістів, охочих поспілкуватися з румунським тренером, зокрема представника «Главкома», прес-служба «Динамо» відсіяла.

Причина – начебто обмежені технічні можливості онлайн-конференції.

«Сьогодні знаменний день, – почав Ігор Суркіс зі вступного слова.

– Луческу довгі роки показував, що він – професіонал до мозку кісток.

Сподіваюся, у Мірчі все вийде.

Після цього призначення було чимало нерозуміння.

Що поробиш, якщо люди не звикли до цивілізованості?».

Після того Ігор Суркіс взяв папірця і почав зачитувати з нього прізвища тренерів, які переходили з табору одного принципового суперника в інший.

Він згадав Жозе Моурінью, який працював у лондонських «Челсі» і «Тоттнемі», Радоміра Антіча, котрий очолював «Реал» і «Барселону», Альберто Дзаккероні, котрий працював з «Ювентусом» і «Міланом».

«У футболі головне результат, тому я не знаю, чому люди протестують, – дивувався Ігор Суркіс.

- Це виключно моє рішення.

Де Луческу працював раніше – вже історія.

Завдання перед ним ставити не треба, він знає, що треба відродити колишню славу команди київського «Динамо».

У нас були тренери, які посідали четверте місце при найбільших затратах в історії клубу (Суркіс мав на увазі, але не назвав прізвища Блохіна – «Главком»).

Ставити завдання перед таким тренером не треба.

У Мірчі в крові – перемагати».

Суркіс розказав, що перед презентацією ретельно вивчав коментарі Луческу в ЗМІ у ті часи, коли він тренував «Шахтар» і жодного разу не побачив нешанобливих висловлювань про «Динамо» та його вболівальників.

«Так, він висловлював невдоволення Федерацією футболу, але коли її очолював мій брат, Мірча виграв вісім золотих медалей (насправді – шість – «Главком»)», – сипав аргументами Суркіс-молодший.

Ще про одну деталь Ігореві Михайловичу своїм питанням-пасом нагадав редактор журналу «Футбол» Артем Франков.

Він, за даними «Главкома», зараз поряд із Сергієм Васильєвим відповідає за інформаційну політику клубу «Динамо».

«Чи передбачена для Луческу бонусна система преміювання за кожен наступний крок – перемогу в Суперкубку.

Вихід у Лігу чемпіонів тощо?», – спитав Франков.

Суркіс підтвердив таку систему, уточнивши, що питання грошей перед румунським містером не стояло взагалі.

Його начебто вирішили за десять хвилин.

Не міг Ігор Суркіс обійти теми протестів ультрас, котрі не збираються погоджуватись із призначенням Луческу.

Як повідомляв «Главком», фанати вже провели під клубним стадіоном акцію під час контрольного матчу юнацької команди «Динамо».

Ігор Суркіс.

На цей раз Ігор Михайлович не дуже завуальовано пригрозив фанатам.

«У нас є не лише ультрас, – каже Суркіс.

– Я від них не ховався, ми зустрілися, я їм пояснив своє бачення.

Сподіваюся, вони почули.

Ні – ми йдемо своїм шляхом.

В іншому випадку у нас є достатньо важелів, щоб припинити це свавілля, яке зараз відбувається.

Вони хочуть управляти клубом? Тільки нехай спершу занесуть грошенят».

Перед тим, як передати слово Мірчі Луческу, Суркіс розповів, як привітав тренера 29 липня з 75-річчям: «Приїхав на базу, подарував букет квітів, випили по 20 грамів вина.

На тому й усе».

«Радий повернутися в Україну, – взяв слово Луческу.

– Поки в «Динамо» нічого радикально не змінюватиму.

Дам гравцям змогу максимально розкрити свій потенціал і сильні риси.

У мене був всього тиждень, щоб перебратися в Україну і тепер є ще тиждень, щоб визначитися, в якому напрямі працювати.

У «Динамо» хороши підбір гравців, талановитої молоді.

Найперше їм треба змінити свій менталітет у контексті підготовки.

Стосовно новачків, то я вже зустрівся з людьми зі скаутингу, щоб вони мені запропонували кандидатури, які у них є.

Наразі ж дам кожному гравцеві змогу проявити себе.

Погано, що в нашій обоймі відразу шестеро травмованих.

Я розраховував на 22 гравців плюс воротарі.

Зараз маємо лише 17».

Луческу повідомив, що крім Караса, його помічниками в «Динамо» будуть колишні гравці команди Олег Гусєв та хорват Оґнєн Вукоєвіч.

Тренером воротарів залишиться Михайло Михайлов, котрий працював і при попередніх тренерських штабах.

Не буде серед помічників багаторічного асистента Мірчі Олександра Спірідона, який, якщо вірити румунському спеціалістові, відмовився через сімейні обставини.

Олександра Спірідона Мірчі Луческу замінив інший молдовський фахівець Еміл Карас.

«Вукоєвіча і Гусєва запросив, щоб команда росла, – коментує румунський фахівець.

– Вуко і Олег повинні розуміти мою філософію, щоб передавати її гравцям.

Гусєв буде займатися групою атаки, з якою в нас є проблеми.

Вуко відповідатиме за виконавців середини поля.

Я займатимуся обороною і контролюватиму процес усіх ланок.

Крім того, до нас під’їде італієць Дієґо, який займатиметься фізичною підготовкою, організацією тренувального процесу, бо він різносторонньо розвинений.

Для нас це важливо, бо в «Динамо» є чимало гравців з травмами, яких можна було б уникнути.

У «Шахтарі» у мене було мало гравців, які мали такого роду травми.

Можу згадати хіба Дмитра Чигринського».

Також Луческу сподівається на плідну співпрацю з колишнім наставником Олексієм Михайличенком, котрий, за словами Суркіса, трохи відпочине і повернеться до виконання обов’язків спортивного директора, посади, яку він обіймав з 2009 року.

«Я теж хотів, щоб він залишився», - підкреслив Луческу.

Також тренер зауважив, що латиноамериканський вектор розвитку клубу для нього не є обов’язковим.

«Не всю професійну діяльність я працював лише з бразильцями, – каже Луческу.

– У Румунії я працював тільки з румунськими гравцями, дійшов до півфіналу єврокубка, 12 моїх футболістів поїхали в європейські чемпіонати.

Для бразильців мало бути просто тренером – треба замінювати батька і маму.

Але я ніколи не ділив гравців на бразильців і українців.

Усе залежить від того, як ти працюєш.

Так, у кожного є індивідуальні особливості, але Степаненко, Кривцов, Матвієнко теж виросли при мені і це чудові футболісти».

Відповів Луческу й на запитання про ставлення до цього переходу власника «Шахтаря» Ріната Ахметова»: «Після того, як підписав контракт, подзвонив президенту «Шахтаря».

Він зрозумів мене.

Я хотів повернутися в український футбол.

«Шахтар» для мене – божевільна історія.

Але це історія.

Почуття почуттями, але я повинен бути професійним і йти вперед.

Тренери і гравці повинні переходити на новий професійний рівень, у нову команду».

Взагалі ж питання про Ахметова було найгострішим під час онлайн-брифінгу.

В цілому ж спілкування з тренером вийшло для Луческу незвично солодким навіть у порівнянні з донецькими часами, де він перебував в атмосфері максимальної лояльності.

Один з репортерів навіть подякував Мірчі за його перехід і побажав удачі, інший – привітав із 75-річчям та зауважив, що виглядає містер на 55.

«Не кожен наважиться в 75 на такий крок.

Будемо працювати, щоб ті вболівальники, які зараз протестують, у майбутньому стали на нашу сторону», – підсумував Луческу і на тому його перший вихід у люди в статусі тренера «Динамо» завершився.

Перший офіційний матч він клуб під орудою нового тренера має провести 25 серпня, коли кияни посперечаються за Суперкубок з чемпіонами України, «Шахтарем».

Іван Вербицький, «Главком».

Суркіс – символ безнадії.

Що принесе «Динамо» відставка Михайличенка?.

«Я знаю цих фанатів».

Румунський ексфутболіст «Шахтаря» – про рішення Луческу залишити «Динамо».

Блохін: Призначення Луческу – плювок особисто в мене.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Меловіна, якому військовий зробив пропозицію на Майдані, важкий психіатричний діагноз
FaceNews
2025-11-24T09:45:34Z
Ексведучий "Орла і Решки" Євген Синельников удруге став батьком і розкрив ім'я дитини
24tv
2025-11-24T09:36:27Z
Це ім'я належало відомій українській поетесі: як звати маму Ірини Федишин
24tv
2025-11-24T09:30:20Z
В'язаний светр у смужку – головний тренд зими: додайте цю річ до свого гардероба
24tv
2025-11-24T09:06:25Z
На тлі чуток про таємний шлюб: Наталія Могилевська засвітилася з обручкою
24tv
2025-11-24T08:57:17Z
Лист «справжнього Джека Доусона» із «Титаніка» піде з молотка за $66 тис
ГЛАВКОМ NET
2025-11-24T08:57:13Z
Відомий український співак на тлі розриву з дівчиною повідомив про поповнення в родині
TSN
2025-11-24T08:51:07Z
Ці два прийоми роблять їх хітами: чому нам подобаються іноземні пісні, хоч ми не розуміємо слів
24tv
2025-11-24T08:45:12Z
Український фільм "2000 метрів до Андріївки" став на крок ближчим до Оскара
24tv
2025-11-24T08:27:13Z
РФ атакувала енергооб'єкти в чотирьох областях: чи збільшаться відключення світла
ГЛАВКОМ NET
2025-11-24T09:42:42Z
Комунальні тарифи: як уряд створив фінансову "чорну діру" в енергетиці - Попенко
Хвиля
2025-11-24T09:36:04Z
Росіяни знову вдарили по енергетиці України: де є знеструмлення та які графіки діятимуть
TSN
2025-11-24T09:33:22Z
Ціни на овочі в Україні змінювалися різнопланово: що здешевшало за тиждень
24tv
2025-11-24T09:30:33Z
Якщо аграрні вантажі підуть із залізниці — програють усі
AgroPortal
2025-11-24T09:30:10Z
Росія знову б’є по енергетиці: понад 70 тисяч українців залишилися без світла
24tv
2025-11-24T09:27:33Z
Ринок кукурудзи: тиск врожаю на ціни цього сезону не спрацював
AgroPortal
2025-11-24T09:00:41Z
Росія втратить частину своїх літаків через санкції: у чому причина
24tv
2025-11-24T08:57:55Z
Імпорт тракторів в Україну за 10 місяців зріс до $703,8 млн
Agravery
2025-11-24T08:51:27Z
Майже 200 000 українців під загрозою депортації зі США: до чого тут нова політика Трампа
24tv
2025-11-24T09:48:42Z
The Economist викрив загрози, що стоять за новою "мирною" угодою
ZN UA
2025-11-24T09:45:35Z
ЗМІ: США розраховують на переговори з росіянами щодо свого "мирного плану"
Европейская правда
2025-11-24T09:42:58Z
WP: Трамп не заглиблювався в деталі "мирного плану" його адміністрації щодо України
Европейская правда
2025-11-24T09:39:43Z
Видала чергову маячню: зірка "Татусевих дочок" вляпалася в гучний скандал через підтримку Росії
24tv
2025-11-24T09:36:33Z
Захоплення росіянами Покровська – питання часу: що каже ISW про непереможність Росії
ZN UA
2025-11-24T09:36:18Z
Швеція не визнає російську окупацію територій України – МЗС
Европейская правда
2025-11-24T09:36:12Z
Мерц наполягає, що війна в Україні може припинитись лише, якщо умови будуть прийнятними для ЄС
Известия Киев
2025-11-24T09:33:29Z
Зеленський на Парламентському саміті Кримській платформі: Кордони не можна змінити силою
УкраинФорм
2025-11-24T09:33:27Z
За хабарі ухвалювали «потрібні» рішення в судах. В Одесі викрито суддю та адвокатку
ГЛАВКОМ NET
2025-11-24T09:45:30Z
На подвір'ї однієї зі шкіл Львова сталась стрілянина
24tv
2025-11-24T09:36:03Z
Росіяни зранку обстріляли Херсон - загинула жінка, ще одна поранена
УкраинФорм
2025-11-24T09:15:45Z
На Кіпрі намагались викрасти ексміністра енергетики України: він отримав незначні травми
Фокус
2025-11-24T09:12:53Z
Киянин через ревнощі спалив автомобіль суперника
ГЛАВКОМ NET
2025-11-24T09:09:41Z
Влупить 5-бальний шторм: Україну раптово атакує нова магнітна буря
GlavRed
2025-11-24T09:06:23Z
У Польщі сталася смертельна аварія за участю двох вантажівок і двох фургонів
Европейская правда
2025-11-24T09:06:19Z
У Києві нетверезий чоловік розтрощив алкогольний відділ супермаркету
ГЛАВКОМ NET
2025-11-24T08:45:06Z
Четверо загиблих, 13 постраждалих, пошкоджена інфраструктура: правоохоронці зафіксували наслідки масштабної ворожої атаки по Харкову
Мій Харків
2025-11-24T08:36:35Z
Гороскоп за картами Таро на 24 листопада 2025 року: упевненість для Козерогів і натхнення для Левів
TSN
2025-11-24T09:48:07Z
Доплати для людей з інвалідністю через війну: хто отримує найбільше
24tv
2025-11-24T09:48:00Z
Тепер ти поряд із Кузьмою, – син Лесика щемливо висловився про батька після похорону
24tv
2025-11-24T09:45:22Z
В Україні населення скоротилося до 30,5 млн – Forbes Ukraine
Комсомольская правда
2025-11-24T09:42:46Z
В Тернополі цього року не буде новорічної ялинки, а біля зруйнованого ракетою будинку встановлять хрести
Комсомольская правда
2025-11-24T09:36:35Z
Розробники Boeing представили нові багатоцільові гелікоптери MH-47G
InternetUA
2025-11-24T09:33:46Z
Грошова допомога для ВПО в Дніпропетровській області: хто з переселенців отримає 5 тисяч на оплату комуналки
Политека
2025-11-24T09:30:29Z
Виплати у межах «Зимової підтримки» одержали вже 1,7 мільйона повнолітніх українців - Свириденко
УкраинФорм
2025-11-24T09:30:18Z
Уряд змінив правила перетину кордону для медійників-чоловіків з 2026 року
Комсомольская правда
2025-11-24T09:27:51Z
За держпрограмою "Національний кешбек" змінено перелік товарів та послуг: у чому причина
ZN UA
2025-11-24T08:12:35Z
Штучний інтелект навчився читати думки ще до їх усвідомлення людиною
InternetUA
2025-11-24T07:54:28Z
Чи справді ми використовуємо всього 10% можливостей свого мозку
24tv
2025-11-24T04:18:05Z
На окупованих територіях погіршується ситуація з медициною
ГЛАВКОМ NET
2025-11-24T04:12:49Z
Покращує здоров'я та допомагає худнути: у чому криється секрет "японської ходьби"
GlavRed
2025-11-24T03:27:31Z
Вони завжди є в холодильнику: 5 продуктів, які допоможуть позбавитися неприємного запаху з рота
Знай
2025-11-23T17:51:16Z
Національний кешбек змінив правила: на що можна витратити гроші
GlavRed
2025-11-22T20:57:11Z
Міфи про соплі, які вас точно здивують: про це повинні знати всі батьки
Знай
2025-11-22T20:51:51Z
Ознака серйозних проблем: чому конденсат на вікнах – це не жарти
24tv
2025-11-22T17:40:14Z
Другий без кілець: електричний кросовер AUDI готується до серійного виробництва
AutoGeek
2025-11-24T09:30:40Z
3000 сил і максималка 496 км/год: BYD показав найпотужніше і найшвидше авто у світі
Фокус
2025-11-24T09:12:03Z
Які авто купують українці: рейтинг найпопулярніших моделей до 5 років
AutoCentre
2025-11-24T09:03:21Z
Lexus ES нового покоління дебютував у Гуанчжоу і вийде на ринок у 2026 році
360ua.news
2025-11-24T08:51:06Z
ТОП-10 авто з США для пригону
AutoCentre
2025-11-24T08:49:32Z
Toyota оновила свій найпопулярніший седан
AutoCentre
2025-11-24T08:49:30Z
Від $65 000: електричний позашляховик Jeep Recon показали офіційно
AutoGeek
2025-11-24T08:42:52Z
Xiaomi випустив півмільйонний електромобіль
AutoGeek
2025-11-24T07:51:46Z
Dacia готує великий сімейний седан
AutoCentre
2025-11-24T07:33:58Z
У Бериславі на міні підірвалася жінка
УкраинФорм
2025-11-24T09:48:06Z
З початку повномасштабної війни Росія скоїла 868 злочинів проти журналістів і медіа в Україні, — ІМІ
Детектор М
2025-11-24T09:39:47Z
Після атаки дронів є знеструмлення в кількох областях, найскладніше - на Дніпропетровщині
УкраинФорм
2025-11-24T09:39:16Z
У Києві 25-30 листопада відбудуться продуктові ярмарки: адреси
ГЛАВКОМ NET
2025-11-24T09:30:19Z
Ворог пішов неочікувано, – генерал армії розкрив ситуацію на гарячих напрямках фронту
24tv
2025-11-24T09:27:02Z
Бійці ССО провели успішний наліт на росіян на Покровському напрямку та евакуювали поранених – відео
Лига
2025-11-24T09:18:49Z
Думав, що стеля впаде від ударів, – потерпілий розповів, як ледь пережив атаку по Харкову
24tv
2025-11-24T09:06:43Z
Ворог хоче відкусити вагомий шматок Харківщини. Огляд фронту
ГЛАВКОМ NET
2025-11-24T09:03:39Z
Стрибки напруги в Києві: експерт пояснив, як захистити техніку найближчими роками
TSN
2025-11-24T08:51:50Z
Майже 3 мільйони доларів: на продаж виставили найвищий гірськолижний курорт в Україні
24tv
2025-11-24T09:48:05Z
Без побутової хімії та зайвих зусиль: як швидко почистити килим, щоб став як новий
24tv
2025-11-24T09:42:57Z
Як позбутися молі назавжди за допомогою копійчаних засобів: дієві методи, перевірені часом
TSN
2025-11-24T09:21:44Z
Ви таке, мабуть, не куштували: 5 найдивніших шоколадів у світі
24tv
2025-11-24T09:18:43Z
Китайський гороскоп на завтра 25 листопада: Тиграм - загроза, Мавпам - депресія
GlavRed
2025-11-24T08:45:48Z
Яка робота ідеально вам підходить: астрологи дали пораду для 3 знаків зодіаку
24tv
2025-11-24T08:15:20Z
Натуральне добриво, яке прискорить ріст грошового дерева: рослина може навіть зацвісти
24tv
2025-11-24T08:06:36Z
Маленькі радощі зі знижкою: чим побалувати себе в Чорну п'ятницю
TSN
2025-11-24T08:06:22Z
Тут потрапляєш у фільм "Аватар": де розташований найгарніший аеропорт світу
24tv
2025-11-24T07:09:30Z
Попередні версії ChatGPT шкодили психічному здоров’ю – нове дослідження
24tv
2025-11-24T09:21:11Z
Космічний зонд "Вояджер-1" скоро досягне відстані в один світловий день: що це означає
24tv
2025-11-24T09:12:53Z
Астрономи виявили наймасивніші зірки у Всесвіті: таких ще не бачили
Фокус
2025-11-24T09:06:46Z
Користувач "зламав" iPhone 17 Pro Max і перетворив смартфон на повноцінний комп'ютер
InternetUA
2025-11-24T08:30:41Z
У WhatsApp з’явиться можливість розділяти особисте і робоче листування
360ua.news
2025-11-24T08:18:59Z
Новий інструмент прозорості X викликав хаос серед користувачів
24tv
2025-11-24T08:15:19Z
Розкриті технічні характеристики нової китайської антидронової рушниці PC1
InternetUA
2025-11-24T08:09:08Z
Сонячна система рухається у Всесвіті швидше, ніж вважалося раніше
ZN UA
2025-11-24T07:54:55Z
X починає розгортати функцію «Про цей обліковий запис» у профілях користувачів
InternetUA
2025-11-24T07:45:40Z
"Змусить вас замовкнути": в Іспанії пророкують велике майбутнє футболісту збірної України
24tv
2025-11-24T09:48:15Z
Міжнародна федерація санного спорту визнала нейтральним атлетом рядового російської армії
ГЛАВКОМ NET
2025-11-24T09:39:00Z
Знявся зі "Скелею" та має контракт із клубом УПЛ: яким постав Усик за межами боксерського рингу
24tv
2025-11-24T09:30:31Z
«Титул для батька, який в ЗСУ». Олійникова увійшла до топ-100 рейтингу WTA
ГЛАВКОМ NET
2025-11-24T09:27:57Z
Чоботенко: Не треба дивитись, що Епіцентр іде в кінці турнірної таблиці
Football.ua
2025-11-24T09:21:10Z
Українські футзалісти із порушеннями зору виграли чемпіонат світу
УкраинФорм
2025-11-24T09:18:13Z
Аллегрі – після перемоги над Інтером: У матчах високого рівня ти зібраніший і краще зберігаєш концентрацію
Football.ua
2025-11-24T09:18:04Z
Збірна України із сокки дізналася суперників на чемпіонаті світу
ГЛАВКОМ NET
2025-11-24T09:12:27Z
Волинець: У Епіцентру хороша атака та індивідуально якісні футболісти
Football.ua
2025-11-24T09:00:48Z