Про це він повідомив під час онлайн-зустрічі, організованій центром Atlantic Council, пише Радіо Польща.
Під час розмови колишній посол США в Польщі Деніел Фрід запитав Моравєцького про заяви в керівній партії «Право і справедливість» з «різкою риторикою щодо Німеччини».
Відповідаючи на це запитання, польський прем’єр зазначив, що у партії є «різні голоси» та «різні крила».
«Я б не сказав, що існує різка антинімецька риторика. Є питання, яких ми не любимо і про це говоримо, наприклад «Nord Stream». На наш погляд, це розплата європейськими грошима за зброю для Путіна», – сказав він.
Як повідомляв УНІАН, польський антимонопольний регулятор UOKiK оштрафував"Газпром" за небажання співпрацювати з ним стосовно розслідування щодо проекту Nord Stream 2 на 213 млн злотих ($ 57 млн).
Довідка УНІАН. Проектом «Північний потік-2» передбачено будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Будівництво газопроводу мало завершитися до кінця 2019 року. Довжина трубопроводу становитиме 1220 км, він має з'єднати російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд.
19 вересня 2018 року президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп назвав проект газопроводу з Росії до Німеччини "Північний потік-2" "абсурдним" і "неадекватним".
8 листопада 2019 року Антимонопольний комітет Польщі оштрафував "дочку" французької Engie на 45 млн дол. за відмову співпрацювати в розслідуванні будівництва «Північний потік-2».
Україна виступала проти будівництва газопроводу і турбувалася з приводу можливої втрати статусу головного транзитної держави для російського газу в ЄС. Також противниками "Північного потоку-2" були США, Польща і країни Балтії. У червні 2020 року США запропонували розширити санкції проти «Північного потоку-2».
28 липня 2020 року Україна і Польща домовилися робити подальші кроки для недопущення реалізації російського проекту "Північний потік-2". Відповідне питання міністр закордонних справ Дмитро Кулеба обговорив з міністром закордонних справ Польщі Яцеком Чапутовичем під час зустрічі у Варшаві.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram