MY.UAНовини
Свої серед чужих: шокуючі історії солдатів, які воювали під прапорами декількох країн
Свої серед чужих: шокуючі історії солдатів, які воювали під прапорами декількох країн

Свої серед чужих: шокуючі історії солдатів, які воювали під прапорами декількох країн

На війні події можуть розгортатися непередбачувано. Прикладом цього слугували історії бійців, які починали воювати в одній армії, а закінчували – під зовсім іншим прапором. Таких людей під час Другої світової війни називали "своїми серед чужих".

Влітку 1944 року союзники відкрили другий фронт, на світанку 6 червня почалася операція "Оверлорд". 156 тисяч солдатів висаджувалися на пляжах Нормандії. Щоб відтягнути і ослабити ймовірний контрудар німців, командування союзників вночі закинуло в тил нацистів великий десант – 24 тисячі британських, американських, канадських і французьких парашутистів. Детальніше про це читайте в програмі "Конфлікти" на 24 каналі.

Небезпека в літаках

Щоб обійти німецькі радіолокаційні системи і не наштовхнутися на зенітки, літаки не піднімалися вище 150 метрів. При виході з літака на швидкості, приземлення тривало кілька секунд, а парашути водночас не сильно пом’якшували удар. Більшість пілотів не мали досвіду польотів в таких умовах.

Через обмежену видимість на невеликій висоті та ще й під обстрілом зеніток, крилату піхоту намагалися висадити якомога швидше. Через це бійці іноді потрапляли прямо під німецькі кулемети. У якийсь момент стало зрозуміло, що все йде не за планом.

Парашутистів розкидало по всій Нормандії, а третину спорядження було втрачено. Для дезорієнтації німців, з літаків скидали дерев'яних "десантників". Одягнуті в форму і відповідно підфарбовані ляльки були майже 1 метр заввишки і 57 сантиметрів завширшки. Англійці називали їх "Рупертом", а американці – "Оскаром".


Дерев'яні "десантники" для дезорієнтації німців / Кадр із фільму "Найдовший день" (1962 року)

Американський доброволець

В одному із С-47 з побратимами летів герой нашої розповіді. Сержанту Джозефу Баєрлі з 506-го парашутно-піхотного полку 101-ї десантної дивізії виповнився 21 рік. Коли Америка вступила у війну він тільки-но закінчив школу. Проте замість університету пішов добровольцем до армії. До отримання форми Баєрлі підпрацьовував м’ясником. У 1944 році він був серед крилатої піхоти, яка мала навести паніку в німецькому тилу.

Його літак потрапив під вогонь зеніток, однак, хлопці встигли залишити палаючий борт поблизу містечка Сен-Ком-дю-Мон. Баєрлі був одним із тих десантників 101-ї дивізії, які після приземлення опинились наодинці з невідомим. Зв’язку з побратимами не було. Проте гартування в навчальному таборі не пройшли даремно. Десантник пішов на вогні міста вдалині, маючи намір віддати життя якомога дорожче.

У полоні нацистів

Майору вдалося підірвати невелику електропідстанцію та ще кілька об’єктів. Але через кілька днів німці таки нейтралізували "одинака". Він був одним із тих "ейрборнів", які потрапили у полон.


Джозеф Баєрлі в картотеці військовополонених / Stalag XII-A POW Camp

Пізніше Джозеф зізнавався, що у той момент думав над тим, чи вдасться йому добігти і вбити фотографа-нациста, перед тим, як підстрелять його самого. Баєрлі двічі втікав, але невдало. Після першої втечі – опинився в таборі у Польщі. Під час наступної спроби його з групою в’язнів Гестапо затримали у потязі, який прямував до Берліна. Згодом його помістили в концтабір на заході Польщі.

На початку січня 1945 року Баєрлі знову вдалося втекти, його орієнтиром були звуки канонади. Так він дійшов до лінії фронту, де наступав 1-й Білоруський фронт. Опинившись біля бригади радянських танкістів він напросився воювати із ними.

Він дійсно пішов на Схід, де протягом кількох днів ховався на фермі. Танкова частина та батальйон, я думаю, також приїхала в ту місцевість. З собою у нього була пачка сигарет Lucky Strike, з якою він вийшов і сказав: "Я американський товариш, я американський товариш",
– розповів син Джозефа Баєрлі Джон.

Так почалася служба американського десантника в радянському танковому батальйоні. У цій частині американська техніка була отримана по ленд-лізу і Баєрлі став кулеметником на Шермані. Разом із 1-м Білоруським фронтом він продовжив воювати проти німців.

Тяжке поранення

У лютому–квітні 1945 року, під час боїв на півночі Польщі, американця добряче зачепило. Він потрапив під обстріл бомбардувальників і був важко поранений. Згодом його відправили до радянського госпіталю. Наступні кілька місяців Баєрлі провів у лікарняному ліжку.


Сканування медичної картки Джозефа Баєрлі / Фото з архіву

Одного дня доля знову посміхнулась йому. Під час візиту в госпіталь Жукова, йому розповіли про історію мічиганця. За словами сина Баєрлі, Жуков підійшов до Джозефа і запитав його про сім’ю. На що батько відповів, що мріє повернутися додому, можливо, навіть через посольство в Москві. Маршал вирішив скористатися цим моментом для зміцнення двосторонніх стосунків між союзниками.

Баєрлі виписали пропуск, з яким американець приїхав у Москву, де дипломати допомогли йому повернутись додому. Вже на початку квітня 1945 року Джозеф Баєрлі розповідав свої пригоди в мічиганських пабах. Він був одним із американців, які встигли повоювати проти військ Третього Рейху під прапором американської та радянської армій.

"Своїми серед чужих" були й українці

Історія полтавчанина Володимира Куца почалася із зустрічі з американцями. Він був одним із тих молодих людей, яких німці вивозили на роботу. В 1942 році його відправили до Німеччини. 15-річний хлопець опинився на службі в одному із баварських господарств.


Ветеран Другої світової війни Володимир Куц / Скриншот з відео

В березні 1945 року, коли фронт підходив до Девангена, Куц наштовхнувся на американський патруль. Він вберіг авангард 4-ї піхотної дивізії від втрат, адже зрозумів, що німці встановили протитанкові гармати в засідці. Піхота запропонувала хлопцю приєднатися – Володимир Куц, одержавши прізвисько Віллі, або ж Маленький Сталін, отримав місце кулеметника на Віллісі. Далі тривали сповнені кривавих боїв останні місяці війни.

Однак, Куц не погодився залишитись. На подарованому американцями автомобілі він вирушив на зустріч радянському фронту.

Мене зупинив патруль американської військової поліції в Зальцбурзі. Сержант взяв мої документи і був шокований. В німецькій машині, в американській уніформі і росіянин,
– згадував Володимир Куц.

Ветеран американської і радянської армій перейшов до своїх 5 травня поблизу річки Енс, де піхотна дивізія армії США зустрілася із передовими частинами повітряно-десантних військ з українського фронту. Після перевірки, СМЕРШ взяв колишнього кулеметника американського піхотного полку до себе.

Необхідно зазначити, що знання Куцом німецької і трохи англійської мов стали в нагоді і Радянській армії. Останні дні війни він зустрів вже в ролі водія-перекладача при одному з підрозділів контррозвідки.

"Японець" в німецькій уніформі

Під час висадки в Нормандії американські десантники взяли в полон дивного солдата, фото якого облетіло пресу з підписом – японець в німецькій уніформі. Але звідки у лавах вермахту японці, якщо Токіо з Берліном не практикували обмін військовими частинами?


Ян Кін Чжон в військовій уніформі / U.S. National Archives and Records Administration

Згідно з інформацією, солдатів призвали в японську армію в 1938 році. Потім вони потрапили в радянський полон під час прикордонних боїв 1939 року. Звідти потрапили на службу до Червоної Армії, де у грудні 1941 року під Москвою були захоплені Вермахтом. І вже послані до Франції як німецькі солдати.

Ян Кін Чжон народився на Півночі корейського півострова у 1920-х роках. В той час ці території знаходилися під владою Японії. У 1938 році молодого хлопця призвали в японську армію, тоді вже майже рік тривала війна проти Китаю. Згодом Ян потрапив до Квантунської армії і взяв участь у боях в Манчжурії. Там воювали японці з радянськими військами, які стояли в Монголії.

У 1939 році він брав участь у боях на річці Халхін-Голі, де потрапив у полон. Наступні три роки кореєць провів у засланні в радянських ГУЛагах. Коли в 1942-му Кін Чжон дізнався, що в’язнів набирають для поповнення на фронт, то одразу ж вхопився за примарний шанс вирватися із табірного Сибіру.



Cолдатів призвали в японську армію в 1938 році / Фото з архіву

В той час Червона Армія оговтувалася від колосальних втрат завданих військами Вермахту у перші роки війни. І кореєць зголосився добровольцем на фронт. Період з 22 червня 1941 року по 18 листопада 1942 був найважчим для Червоної Армії.

Жорстокі битви та полон

Черговий поворот доля підготувала для Кін Чжона на початку 1943 року. Після розгрому 6-ї армії Вермахта Фрідріха Паулюса під Сталінградом, командування Червоної армії спробувало розгромити німецьку групу армій ДОН контрударним ривком. Кореєць потрапив на цю ділянку фронту в лютому 1943 року. Ривок червоноармійців розбився об резервні частини фон Манштейна.

Під час Третьої битви за Харків фельдмаршал Еріх фон Манштейн фактично знищив три радянські армії і один бронетанковий корпус. З понад 80 тисяч солдат більше 45 тисяч вважалися втраченими.

Яну Кін Чжону вдалося не загинути у жорстокій битві за Харків. Разом з кількома тисячами радянських солдатів він потрапив у полон. До радянських полонених німці ставилися дуже погано. Частково через те, що їх було занадто багато і ресурсів на утримання не вистачало. Умови проживання були настільки поганими, що в таборах траплялися випадки канібалізму, а тисячі полонених гинули від виснаження і хвороб.

Щоб змінити безнадійну ситуацію в таборі кореєць вхопився за шанс отримати форму німецького війська. Після 1943 року війська Третього Рейху були настільки строкатими, що в них знайшлося місце і для екзотичних (за мірками Європи) підрозділів – індійського Tiger Legion чи зібраного із арабів та африканців батальйону "Фраєс Арабіен". Частина з них була добровольцями – як, наприклад, солдати Ваффен СС з Голландії, Бельгії, Швеції чи Норвегії.


До радянських полонених німці ставилися дуже погано / Фото з архіву

Були і ті, для кого отримання німецької форми стало шансом покинути концтабори, або можливістю помститись комуністам, чи підготуватись до майбутньої боротьби. Ост-батальйони, на відміну від ост-легіонів, не були самостійними частинами, а приєднувались до німецьких піхотних дивізій. Ян Кін Чжон зголосився служити – отримав форму і потрапив до Ост-батальйону, частина якого складалася з полонених росіян та грузинів. Його приєднали до 709 піхотної дивізії і перекинули до Франції. Так кореєць опинився в Нормандії, а саме на будові лінії берегової оборони півострова Котантен.

В червні 1944 року він вступив у бій з американським десантом і знову потрапив у полон. Разом з іншими бранцями -– потрапив у США, де після завершення ув’язнення і залишився жити. Наприкінці 90-х історію корейця, який воював у японській, радянській а потім і в німецькій арміях, спробували підтвердити корейські журналісти. Однак, в архівах про людину на ім’я Ян Кін Чжон нічого не згадано, хоча й відомо про документи з корейськими прізвищами, які числились в рядах німецького війська.

Чи пережили солдати схожі до життя Кін Чжона випробування долі – невідомо. Разом з тим, ця людина надихнула корейського режисера Кан Дже Гю на створення військової драми "Мій шлях". Стрічка вийшла у 2011 році, але провалилася у прокаті.

Ідея створити цей фільм з'явилася після того, як я почув про цю історію з документальної стрічки. В мене загорілася кров, адже ця інформація була чимось неймовірним. Це був шанс зануритися в епоху тих людей, які були ровесниками мого батька, тих, хто пережив Другу світову війну. Я дуже хотів зануритися в їхню історію,
– зазначив режисер стрічки.

Ян Кін Чжон воював у складі трьох різних армій, його історія залишається яскравою ілюстрацією того, наскільки драматичним може бути людське життя в часи війни. Однак водночас – це приклад того, як доля може стати прихильницею людини, даруючи їй бажане.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Макрон заявив, що Франція має намір визнати Палестину як державу
УкраинФорм
2025-07-25T04:54:16Z
Греція погрожує заблокувати доступ Туреччини до оборонного фонду ЄС
УкраинФорм
2025-07-25T04:51:35Z
У Болгарії дозволять брати участь у засіданнях суду онлайн
InternetUA
2025-07-25T04:21:57Z
«Вже формується два протиборчі блоки», - експерт розповів про фази світового конфлікту
Политека
2025-07-25T04:21:36Z
Новообраний президент Польщі назвав Туска «найгіршим премʼєром»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T04:21:25Z
Карні звинуватив Ізраїль у порушенні міжнародного права
УкраинФорм
2025-07-25T04:12:13Z
В законі про НАБУ знайшлася нова "зрада": чи справді тепер можна вдиратися в житло без рішення суду
Telegraf
2025-07-25T04:03:51Z
Виступи під театром Франка: спроба політологічного аналізу
GlavRed
2025-07-25T03:27:56Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 25 липня 2025 року
Фокус
2025-07-25T05:00:48Z
Розмноження полуниці вусами — як це правильно робити
TSN
2025-07-25T04:18:24Z
То все ж таки "гумка" чи "резинка": вчителька назвала одну з найпоширеніших помилок
GlavRed
2025-07-25T03:27:49Z
Притягнете хаос та безгрошів'я: у які дні не можна мити голову
GlavRed
2025-07-25T03:27:26Z
Тест на IQ: знайдіть 3 відмінності на картинці з дівчинкою-художницею за 49 сек
GlavRed
2025-07-25T03:27:15Z
Такі сирники ви точно не їли: приготуйте ще варіацію з кабачком
Telegraf
2025-07-25T03:18:41Z
Накриє хвиля багатства і перемог: шукайте себе у списку найщасливіших знаків зодіаку
Gazeta UA
2025-07-25T03:12:11Z
Цю страву так готували ще сотні років тому: як зробити автентичний козацький куліш
24tv
2025-07-25T03:09:58Z
З Днем ангела Ганни 2025: красиві картинки-привітання з іменинами
24tv
2025-07-25T03:06:55Z
"Ніколи не втрачав до неї своїх почуттів": що Бред Пітт думає про новий роман Дженніфер Еністон
GlavRed
2025-07-24T23:27:18Z
Міні-Джеджула: багатодітний шоумен показав одномісячну доньку від секретної дружини
GlavRed
2025-07-24T22:27:29Z
YOGEN – "Mono" – 9 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-24T22:12:43Z
Хрещена Насті Каменських зробила несподіване зізнання про співачку
GlavRed
2025-07-24T21:27:18Z
3 популярні серіали з Андрієм Ісаєнком, який зіграв у скандальному фільмі "Раша гудбай"
24tv
2025-07-24T21:21:17Z
Діві 56: як сьогодні одягається найстильніша співачка США
24tv
2025-07-24T20:57:08Z
Звинуватили у нищенні спадщини: як Prada потрапила у гучний скандал через нові сандалії
24tv
2025-07-24T20:36:34Z
Від перших кроків в шоубізі до статусу ікони: як змінилась Дженніфер Лопес за час кар'єри
24tv
2025-07-24T20:03:04Z
Помер професійний реслер і актор Галк Гоган
УкраинФорм
2025-07-24T19:18:26Z
Скільки кроків на день потрібно робити, щоб підтримати форму
Комсомольская правда
2025-07-25T04:58:32Z
Вчені знайшли засіб проти вірусу, що викликає рак крові
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T04:57:27Z
Високий чи низький – який тиск небезпечніший
24tv
2025-07-25T04:42:12Z
Всього 7000 кроків на день знижують ризики для здоров'я
УкраинФорм
2025-07-25T03:09:05Z
В Івано-Франківську кардіохірурги вперше здійснили забір донорського серця для трансплантації
УкраинФорм
2025-07-25T02:57:25Z
В Україну надійшла перша партія телемедичного обладнання у рамках співпраці МОЗ і C3Medical
УкраинФорм
2025-07-25T02:21:28Z
Мікроскоп на основі ШІ передбачає утворення хвороб мозку - дослідження
InternetUA
2025-07-25T02:04:23Z
Вчені знайшли новий спосіб визначення тривалості життя
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T01:30:08Z
Українські вчені створили пристрій для вилучення уламків у польових умовах
360ua.news
2025-07-24T18:21:52Z
Мінус 980 окупантів, артсистеми й десятки іншої техніки: втрати ворога на 25 липня
24tv
2025-07-25T05:03:47Z
Жодного сонячного дня: в яких областях України литиме кілька діб поспіль
24tv
2025-07-25T05:03:30Z
Обмеження руху у Вінниці: місцевим розповіли, де буде ускладнений проїзд
Политека
2025-07-25T05:00:17Z
Окупанти вдарили по Дніпропетровщині: є поранений та багато руйнувань
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T04:57:37Z
Під загрозою великі міста: Жданов розкрив задум армії РФ на фронті до осені
GlavRed
2025-07-25T04:45:56Z
Втрати росіян на фронті перетнули психологічну позначку
Gazeta UA
2025-07-25T04:45:36Z
На Харківщині росіяни мали успіх на кількох відтинках: в ISW кажуть, що ті змогли загарбати
ZN UA
2025-07-25T04:39:45Z
Росіяни за добу обстріляли 17 населених пунктів Запоріжжя, є поранена
УкраинФорм
2025-07-25T04:36:21Z
У Криму за пів року окупанти провели щонайменше 45 військових навчань
УкраинФорм
2025-07-25T04:27:40Z
На якій відстані від сусідського паркану можна посадити дерево
24tv
2025-07-25T05:03:19Z
Американські розробники представили новітній бойовий морський дрон USX-1 Defiant
InternetUA
2025-07-25T05:01:14Z
Син бізнесмена, "крипто-барбі" і "темщик" з Білорусі: що відомо про кривдників Марії Ковальчук
24tv
2025-07-25T04:51:54Z
Успіння праведної Анни: яких особливих заборон мають дотримуватись вагітні
Gazeta UA
2025-07-25T04:33:54Z
Робота для пенсіонерів у Кривому Розі: кому і за що готові платити до 17 тисяч
Политека
2025-07-25T04:30:26Z
У США підтримали продаж Україні військової допомоги більше ніж на 300 мільйонів доларів
Комсомольская правда
2025-07-25T04:25:38Z
Не лише хлопці, навіть дівчата: українські школярі масово виїжджають з України
Знай
2025-07-25T04:21:27Z
Штрафи за неоновлення даних у ТЦК: журналістка відповіла, чи минув термін покарання
Политека
2025-07-25T04:18:01Z
Українські біженці можуть повернути пенсію онлайн: як оформити виплати за кордоном
Хвиля
2025-07-25T04:15:35Z
Ніч "бавовни" в Росії: дрони влаштували справжнє пекло на стратегічних об'єктах — що відомо
Telegraf
2025-07-25T05:03:06Z
Дрони атакують різні регіони Росії: у Невинномиську під ударом міг опинитися завод "Азот"
24tv
2025-07-25T05:00:47Z
На Івано-Франківщині у ДТП загинув народний депутат Ярослав Рущишин
Комсомольская правда
2025-07-25T04:42:18Z
У Тамбовській області РФ атаковано пороховий завод
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T04:36:26Z
В Україні викрили десятки шахрайських кол-центрів: псевдо-брокери виманювали гроші іноземців
InternetUA
2025-07-25T04:27:51Z
У Дніпрі 14-річний хлопець зарізав жінку біля банкомату
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T04:27:16Z
На Вінниччині у ДТП загинув 29-річний поліцейський
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T04:03:04Z
Поліція затримала поляка, якого розшукував Інтерпол за секс-злочини проти дітей
УкраинФорм
2025-07-25T03:57:07Z
Житель Сіверськодонецька отримав 15 років в`язниці за підпали об’єктів Укрзалізниці та Сил оборони
УкраинФорм
2025-07-25T03:42:13Z
"У нас ще є шанси": Сульшер – про поразку від Шахтаря
Football.ua
2025-07-25T04:51:11Z
Будинок футболіста топ-клубу Серії А пограбували
Football.ua
2025-07-25T04:30:41Z
Виграла "золото" Афін-2004 та брала участь у талант-шоу: де зараз борчиня Ірина Мерлені
24tv
2025-07-25T04:21:55Z
Колишній тренер Усика назвав потенційних суперників українського боксера
24tv
2025-07-25T04:12:47Z
Мають свою команду удома: українські футболісти-татусі, які виховують трьох і більше дітей
24tv
2025-07-25T02:21:20Z
"Шахтар" здивував тактикою: як "гірники" здобули яскраву перемогу над "Бешикташем"
GlavRed
2025-07-24T22:27:05Z
"Шахтар" переміг "Бешикташ" у матчі-трилері
Telegraf
2025-07-24T22:18:05Z
Туран: "Я задоволений, але цього недостатньо"
Football.ua
2025-07-24T21:57:21Z
"Ми ще зустрінемося": Абрагам попередив Шахтар після поразки
Football.ua
2025-07-24T21:24:40Z
Урожай кукурудзи в Україні перевищить 30 млн т
AgroPortal
2025-07-25T05:00:45Z
Дрони паралізували роботу восьми аеропортів РФ
Gazeta UA
2025-07-25T04:48:26Z
Українці відчують "ціновий удар": виробники масово підняли ціни на продукти
Хвиля
2025-07-25T04:42:53Z
Валюта стрімко подорожчала - курс на 25 липня
Gazeta UA
2025-07-25T04:21:33Z
Що буде з доларом на початку осені
Комсомольская правда
2025-07-25T04:06:52Z
Пенсії під питанням: кому та як потрібно пройти ідентифікацію для отримання виплат
Хвиля
2025-07-25T03:51:29Z
Пенсія на горизонті: як діяти роботодавцю, коли працівник досяг пенсійного віку
ZN UA
2025-07-25T03:42:12Z
Apple уникне щоденних штрафів ЄС, змінивши правила App Store
InternetUA
2025-07-25T03:01:00Z
Ера дешевих продуктів минає: чому вже не буде недорогих фруктів і овочів
AgroPortal
2025-07-25T03:00:59Z
Чи реально заробляти на YouTube: як підключити монетизацію
24tv
2025-07-25T05:03:46Z
Як встановити бета-версію iOS 26 на iPhone
InternetUA
2025-07-25T04:01:02Z
Британські вчені: на ключах від авто більше бактерій, ніж на смартфоні
Топ Жир
2025-07-25T04:00:49Z
Де у світі є плавучий острів, що роками "ходить" по колу і не тоне
24tv
2025-07-25T03:18:35Z
OpenAI планує запуск GPT-5 вже у серпні
InternetUA
2025-07-25T01:03:51Z
Samsung LockStar отримає нові анімації розблокування для Android 16
InternetUA
2025-07-24T23:51:17Z
Польські археологи виявили дерев'яне обличчя під водою
Gazeta UA
2025-07-24T22:42:33Z
Маск відреагував на збій Starlink
Gazeta UA
2025-07-24T21:54:11Z
OpenAI підтвердила майбутню функцію навчання в ChatGPT: кому вона буде корисною
InternetUA
2025-07-24T21:52:33Z
Цей шматок мила може бути найміцнішою річчю, яку створив Ford за рік
Топ Жир
2025-07-25T04:03:44Z
Що означає індикатор ABS в автомобілі та що робити, якщо він загорівся
24tv
2025-07-25T03:33:45Z
Надрозкішні апартаменти Pagani Residences обладнані гаражем усередині гаражу
Топ Жир
2025-07-25T01:18:32Z
Найкрутіший Lincoln, який так і не вийшов у продаж, оснащувався двигуном V12 від суперкара
Топ Жир
2025-07-25T00:33:09Z
Mercedes прикрашає безлику форму зірками
Топ Жир
2025-07-24T23:48:29Z
Закон Коннектикуту про ліву смугу жорстко обмежить повільних водіїв з наступного року
Топ Жир
2025-07-24T23:18:30Z
Ціна американського кросовера Subaru зросла, але оновлення виявилися незначними
Топ Жир
2025-07-24T22:18:18Z
Цей водоплавний монстр з двигуном RX-7 перетворює будь-який водоймище на вашу особисту гоночну трасу
Топ Жир
2025-07-24T21:48:08Z
Тойота без зайвого шуму вдосконалила свою найдоступнішу седану модель
Топ Жир
2025-07-24T21:18:29Z