MY.UAНовини
Свої серед чужих: шокуючі історії солдатів, які воювали під прапорами декількох країн
Свої серед чужих: шокуючі історії солдатів, які воювали під прапорами декількох країн

Свої серед чужих: шокуючі історії солдатів, які воювали під прапорами декількох країн

На війні події можуть розгортатися непередбачувано. Прикладом цього слугували історії бійців, які починали воювати в одній армії, а закінчували – під зовсім іншим прапором. Таких людей під час Другої світової війни називали "своїми серед чужих".

Влітку 1944 року союзники відкрили другий фронт, на світанку 6 червня почалася операція "Оверлорд". 156 тисяч солдатів висаджувалися на пляжах Нормандії. Щоб відтягнути і ослабити ймовірний контрудар німців, командування союзників вночі закинуло в тил нацистів великий десант – 24 тисячі британських, американських, канадських і французьких парашутистів. Детальніше про це читайте в програмі "Конфлікти" на 24 каналі.

Небезпека в літаках

Щоб обійти німецькі радіолокаційні системи і не наштовхнутися на зенітки, літаки не піднімалися вище 150 метрів. При виході з літака на швидкості, приземлення тривало кілька секунд, а парашути водночас не сильно пом’якшували удар. Більшість пілотів не мали досвіду польотів в таких умовах.

Через обмежену видимість на невеликій висоті та ще й під обстрілом зеніток, крилату піхоту намагалися висадити якомога швидше. Через це бійці іноді потрапляли прямо під німецькі кулемети. У якийсь момент стало зрозуміло, що все йде не за планом.

Парашутистів розкидало по всій Нормандії, а третину спорядження було втрачено. Для дезорієнтації німців, з літаків скидали дерев'яних "десантників". Одягнуті в форму і відповідно підфарбовані ляльки були майже 1 метр заввишки і 57 сантиметрів завширшки. Англійці називали їх "Рупертом", а американці – "Оскаром".


Дерев'яні "десантники" для дезорієнтації німців / Кадр із фільму "Найдовший день" (1962 року)

Американський доброволець

В одному із С-47 з побратимами летів герой нашої розповіді. Сержанту Джозефу Баєрлі з 506-го парашутно-піхотного полку 101-ї десантної дивізії виповнився 21 рік. Коли Америка вступила у війну він тільки-но закінчив школу. Проте замість університету пішов добровольцем до армії. До отримання форми Баєрлі підпрацьовував м’ясником. У 1944 році він був серед крилатої піхоти, яка мала навести паніку в німецькому тилу.

Його літак потрапив під вогонь зеніток, однак, хлопці встигли залишити палаючий борт поблизу містечка Сен-Ком-дю-Мон. Баєрлі був одним із тих десантників 101-ї дивізії, які після приземлення опинились наодинці з невідомим. Зв’язку з побратимами не було. Проте гартування в навчальному таборі не пройшли даремно. Десантник пішов на вогні міста вдалині, маючи намір віддати життя якомога дорожче.

У полоні нацистів

Майору вдалося підірвати невелику електропідстанцію та ще кілька об’єктів. Але через кілька днів німці таки нейтралізували "одинака". Він був одним із тих "ейрборнів", які потрапили у полон.


Джозеф Баєрлі в картотеці військовополонених / Stalag XII-A POW Camp

Пізніше Джозеф зізнавався, що у той момент думав над тим, чи вдасться йому добігти і вбити фотографа-нациста, перед тим, як підстрелять його самого. Баєрлі двічі втікав, але невдало. Після першої втечі – опинився в таборі у Польщі. Під час наступної спроби його з групою в’язнів Гестапо затримали у потязі, який прямував до Берліна. Згодом його помістили в концтабір на заході Польщі.

На початку січня 1945 року Баєрлі знову вдалося втекти, його орієнтиром були звуки канонади. Так він дійшов до лінії фронту, де наступав 1-й Білоруський фронт. Опинившись біля бригади радянських танкістів він напросився воювати із ними.

Він дійсно пішов на Схід, де протягом кількох днів ховався на фермі. Танкова частина та батальйон, я думаю, також приїхала в ту місцевість. З собою у нього була пачка сигарет Lucky Strike, з якою він вийшов і сказав: "Я американський товариш, я американський товариш",
– розповів син Джозефа Баєрлі Джон.

Так почалася служба американського десантника в радянському танковому батальйоні. У цій частині американська техніка була отримана по ленд-лізу і Баєрлі став кулеметником на Шермані. Разом із 1-м Білоруським фронтом він продовжив воювати проти німців.

Тяжке поранення

У лютому–квітні 1945 року, під час боїв на півночі Польщі, американця добряче зачепило. Він потрапив під обстріл бомбардувальників і був важко поранений. Згодом його відправили до радянського госпіталю. Наступні кілька місяців Баєрлі провів у лікарняному ліжку.


Сканування медичної картки Джозефа Баєрлі / Фото з архіву

Одного дня доля знову посміхнулась йому. Під час візиту в госпіталь Жукова, йому розповіли про історію мічиганця. За словами сина Баєрлі, Жуков підійшов до Джозефа і запитав його про сім’ю. На що батько відповів, що мріє повернутися додому, можливо, навіть через посольство в Москві. Маршал вирішив скористатися цим моментом для зміцнення двосторонніх стосунків між союзниками.

Баєрлі виписали пропуск, з яким американець приїхав у Москву, де дипломати допомогли йому повернутись додому. Вже на початку квітня 1945 року Джозеф Баєрлі розповідав свої пригоди в мічиганських пабах. Він був одним із американців, які встигли повоювати проти військ Третього Рейху під прапором американської та радянської армій.

"Своїми серед чужих" були й українці

Історія полтавчанина Володимира Куца почалася із зустрічі з американцями. Він був одним із тих молодих людей, яких німці вивозили на роботу. В 1942 році його відправили до Німеччини. 15-річний хлопець опинився на службі в одному із баварських господарств.


Ветеран Другої світової війни Володимир Куц / Скриншот з відео

В березні 1945 року, коли фронт підходив до Девангена, Куц наштовхнувся на американський патруль. Він вберіг авангард 4-ї піхотної дивізії від втрат, адже зрозумів, що німці встановили протитанкові гармати в засідці. Піхота запропонувала хлопцю приєднатися – Володимир Куц, одержавши прізвисько Віллі, або ж Маленький Сталін, отримав місце кулеметника на Віллісі. Далі тривали сповнені кривавих боїв останні місяці війни.

Однак, Куц не погодився залишитись. На подарованому американцями автомобілі він вирушив на зустріч радянському фронту.

Мене зупинив патруль американської військової поліції в Зальцбурзі. Сержант взяв мої документи і був шокований. В німецькій машині, в американській уніформі і росіянин,
– згадував Володимир Куц.

Ветеран американської і радянської армій перейшов до своїх 5 травня поблизу річки Енс, де піхотна дивізія армії США зустрілася із передовими частинами повітряно-десантних військ з українського фронту. Після перевірки, СМЕРШ взяв колишнього кулеметника американського піхотного полку до себе.

Необхідно зазначити, що знання Куцом німецької і трохи англійської мов стали в нагоді і Радянській армії. Останні дні війни він зустрів вже в ролі водія-перекладача при одному з підрозділів контррозвідки.

"Японець" в німецькій уніформі

Під час висадки в Нормандії американські десантники взяли в полон дивного солдата, фото якого облетіло пресу з підписом – японець в німецькій уніформі. Але звідки у лавах вермахту японці, якщо Токіо з Берліном не практикували обмін військовими частинами?


Ян Кін Чжон в військовій уніформі / U.S. National Archives and Records Administration

Згідно з інформацією, солдатів призвали в японську армію в 1938 році. Потім вони потрапили в радянський полон під час прикордонних боїв 1939 року. Звідти потрапили на службу до Червоної Армії, де у грудні 1941 року під Москвою були захоплені Вермахтом. І вже послані до Франції як німецькі солдати.

Ян Кін Чжон народився на Півночі корейського півострова у 1920-х роках. В той час ці території знаходилися під владою Японії. У 1938 році молодого хлопця призвали в японську армію, тоді вже майже рік тривала війна проти Китаю. Згодом Ян потрапив до Квантунської армії і взяв участь у боях в Манчжурії. Там воювали японці з радянськими військами, які стояли в Монголії.

У 1939 році він брав участь у боях на річці Халхін-Голі, де потрапив у полон. Наступні три роки кореєць провів у засланні в радянських ГУЛагах. Коли в 1942-му Кін Чжон дізнався, що в’язнів набирають для поповнення на фронт, то одразу ж вхопився за примарний шанс вирватися із табірного Сибіру.



Cолдатів призвали в японську армію в 1938 році / Фото з архіву

В той час Червона Армія оговтувалася від колосальних втрат завданих військами Вермахту у перші роки війни. І кореєць зголосився добровольцем на фронт. Період з 22 червня 1941 року по 18 листопада 1942 був найважчим для Червоної Армії.

Жорстокі битви та полон

Черговий поворот доля підготувала для Кін Чжона на початку 1943 року. Після розгрому 6-ї армії Вермахта Фрідріха Паулюса під Сталінградом, командування Червоної армії спробувало розгромити німецьку групу армій ДОН контрударним ривком. Кореєць потрапив на цю ділянку фронту в лютому 1943 року. Ривок червоноармійців розбився об резервні частини фон Манштейна.

Під час Третьої битви за Харків фельдмаршал Еріх фон Манштейн фактично знищив три радянські армії і один бронетанковий корпус. З понад 80 тисяч солдат більше 45 тисяч вважалися втраченими.

Яну Кін Чжону вдалося не загинути у жорстокій битві за Харків. Разом з кількома тисячами радянських солдатів він потрапив у полон. До радянських полонених німці ставилися дуже погано. Частково через те, що їх було занадто багато і ресурсів на утримання не вистачало. Умови проживання були настільки поганими, що в таборах траплялися випадки канібалізму, а тисячі полонених гинули від виснаження і хвороб.

Щоб змінити безнадійну ситуацію в таборі кореєць вхопився за шанс отримати форму німецького війська. Після 1943 року війська Третього Рейху були настільки строкатими, що в них знайшлося місце і для екзотичних (за мірками Європи) підрозділів – індійського Tiger Legion чи зібраного із арабів та африканців батальйону "Фраєс Арабіен". Частина з них була добровольцями – як, наприклад, солдати Ваффен СС з Голландії, Бельгії, Швеції чи Норвегії.


До радянських полонених німці ставилися дуже погано / Фото з архіву

Були і ті, для кого отримання німецької форми стало шансом покинути концтабори, або можливістю помститись комуністам, чи підготуватись до майбутньої боротьби. Ост-батальйони, на відміну від ост-легіонів, не були самостійними частинами, а приєднувались до німецьких піхотних дивізій. Ян Кін Чжон зголосився служити – отримав форму і потрапив до Ост-батальйону, частина якого складалася з полонених росіян та грузинів. Його приєднали до 709 піхотної дивізії і перекинули до Франції. Так кореєць опинився в Нормандії, а саме на будові лінії берегової оборони півострова Котантен.

В червні 1944 року він вступив у бій з американським десантом і знову потрапив у полон. Разом з іншими бранцями -– потрапив у США, де після завершення ув’язнення і залишився жити. Наприкінці 90-х історію корейця, який воював у японській, радянській а потім і в німецькій арміях, спробували підтвердити корейські журналісти. Однак, в архівах про людину на ім’я Ян Кін Чжон нічого не згадано, хоча й відомо про документи з корейськими прізвищами, які числились в рядах німецького війська.

Чи пережили солдати схожі до життя Кін Чжона випробування долі – невідомо. Разом з тим, ця людина надихнула корейського режисера Кан Дже Гю на створення військової драми "Мій шлях". Стрічка вийшла у 2011 році, але провалилася у прокаті.

Ідея створити цей фільм з'явилася після того, як я почув про цю історію з документальної стрічки. В мене загорілася кров, адже ця інформація була чимось неймовірним. Це був шанс зануритися в епоху тих людей, які були ровесниками мого батька, тих, хто пережив Другу світову війну. Я дуже хотів зануритися в їхню історію,
– зазначив режисер стрічки.

Ян Кін Чжон воював у складі трьох різних армій, його історія залишається яскравою ілюстрацією того, наскільки драматичним може бути людське життя в часи війни. Однак водночас – це приклад того, як доля може стати прихильницею людини, даруючи їй бажане.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Учора РФ знову запропонували перемир'я, відповідь — понад сотня БпЛА та ракети по Україні: Зеленський показав наслідки нічних атак
ZN UA
2025-07-24T08:33:55Z
Черговий політичний тайм – з міноборони звільнили Кирила Тимошенка
Gazeta UA
2025-07-24T08:33:31Z
Свириденко пояснила G7 ініціативу Зеленського щодо реформ НАБУ і САП
360ua.news
2025-07-24T08:33:18Z
Санду засудила російський обстріл Одеси
Европейская правда
2025-07-24T08:28:56Z
Генпрокурор назвав суму, яка фігурує у справі Гусакова
InternetUA
2025-07-24T08:28:42Z
Трамп клюнув на наживку Сі: чому не слід чекати зустрічі Зеленського і Путіна до вересня
Фокус
2025-07-24T08:15:48Z
Президент Франції та його дружина подали до суду на американську блогерку Кендіс Овенс через наклеп
Детектор М
2025-07-24T08:15:20Z
Трамп висловив захоплення майбутнім президентом Польщі Навроцьким
Европейская правда
2025-07-24T08:15:01Z
Лілія Ребрик з чоловіком і дітьми поїхала на відпочинок за кордон і показалася в літаку
TSN
2025-07-24T08:33:12Z
Джей Ло – 56: найяскравіші образи акторки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T08:27:08Z
Чотири українські фільми потрапили до конкурсних програм кінофестивалю у Сараєві
Детектор М
2025-07-24T08:12:58Z
Називали "неонацистом" і забороняли його фільм про Донбас: як виглядає чоловік Супрун, з яким вона у шлюбі понад 30 років
Telegraf
2025-07-24T08:12:36Z
На Суспільному відбудеться премʼєра фільму «Шептицький. Між війною та вірою»
Детектор М
2025-07-24T08:03:30Z
Леся Нікітюк уперше після появи сина засвітилася на корпоративі у стильному образі
TSN
2025-07-24T07:51:59Z
«Казкове» весілля за $6,7 млн: донька Стіва Джобса виходить заміж
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T07:48:25Z
У Гамбурзі відбувся український дитячий Музичний вікенд
УкраинФорм
2025-07-24T07:31:31Z
«Мамине сонечко»: Артем Пивоваров поділився щемливим фото з найдорожчою людиною
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T07:24:25Z
Окупанти масовано обстріляли ТЕС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T08:33:57Z
Росія вдарила по Харкову КАБами. Що відомо про влучання
Telegraf
2025-07-24T08:33:37Z
Окупанти ударили по портам та залізниці Одещини: пошкоджено зернові склади
AgroPortal
2025-07-24T08:30:04Z
На Харківщині росіяни атакували енергетичний об'єкт, – Терехов
24tv
2025-07-24T08:27:42Z
11 000 доларів за «підряд» на капремонті: судитимуть посадовця КП в Одеській області
Украина Криминальная
2025-07-24T08:27:35Z
В Україні через спеку зросло споживання електрики
УкраинФорм
2025-07-24T08:12:49Z
До Львова — за кілька днів? Як швидко небезпечні комахи окупують всю Україну
Telegraf
2025-07-24T07:54:07Z
На Покровському напрямку ворог намагається розвивати наступ - Сили оборони
УкраинФорм
2025-07-24T07:48:44Z
Якою буде погода у серпні? Прогноз синоптиків
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T07:36:41Z
Літо відкриттів: як BROCARD змінює уявлення про красу
TSN
2025-07-24T08:21:25Z
Дешевше за лимонад і краще освіжає: рецепт квасу з цикорію
24tv
2025-07-24T08:15:31Z
Де в Карпатах шукати Сріблясті водоспади та чому їх так називають
24tv
2025-07-24T07:54:28Z
Найжорстокіші знаки зодіаку: вони пригнічують волю інших і не вміють вибачати
TSN
2025-07-24T07:51:27Z
Де поставити мікрохвильовку на кухні – 3 місця, яких варто уникати
24tv
2025-07-24T07:30:49Z
Ніколи не купуйте цей чай — отримаєте хімію замість корисного напою
Telegraf
2025-07-24T07:09:07Z
Ніби на морі. Де на півночі України можна влаштувати класний пляжний відпочинок
Telegraf
2025-07-24T07:06:56Z
Як почистити гриль перед використанням: покрокова інструкція
24tv
2025-07-24T06:39:01Z
4 знаки зодіаку можуть отримати божественний достаток у Молодик у Леві
GlavRed
2025-07-24T06:27:50Z
Прорив у біомедицині: вчені розробляють препарат, здатний уповільнити старіння
TSN
2025-07-24T08:21:02Z
Чи можуть яйця захистити від деменції
24tv
2025-07-24T08:06:01Z
Чи є сенс ходити не менше 7000 кроків на день: учені винесли остаточний вердикт
Фокус
2025-07-24T06:36:51Z
Шосте відчуття знаходиться в нашому кишківнику: мозок слухає розмови мікробів
Фокус
2025-07-24T06:36:13Z
Нинішнє покоління 60-річних відрізняється від попереднього: що з ним не так
Фокус
2025-07-24T05:42:43Z
Як безпечно купатись на річках і озерах: основні правила та поради
24tv
2025-07-24T04:33:38Z
Вчені встановили, скільки годин слід спати, щоб зберегти молодість і довго жити
TSN
2025-07-24T04:21:58Z
Як зрозуміти, що у дитини тривожність або ОКР та як їй допомогти
Знай
2025-07-24T04:21:15Z
Забудете про шкідників і хвороби: один засіб врятує урожай помідорів
Telegraf
2025-07-24T04:03:58Z
Повністю китайський безпілотник вперше помітили в Україні, – The Telegraph
24tv
2025-07-24T08:27:57Z
Після масового отруєння Кацурін підтвердив відсутність медичних книг у персоналу: як він це пояснює
Фокус
2025-07-24T08:27:09Z
Турецькі розробники представили нову гіперзвукову ракету TRG-230-İHA
InternetUA
2025-07-24T08:19:22Z
Залужний розповів, через скільки років закінчиться "знаходження паритету" в Україні між силами оборони та нападу
ZN UA
2025-07-24T08:09:22Z
Король Чарльз III, який лікується від раку, розповів про своє самопочуття
24tv
2025-07-24T08:09:01Z
Як жінка відмовилася від туалетного паперу і розрахувалася за будинок: подробиці
TSN
2025-07-24T08:03:46Z
Молодик у Леві 24 липня 2025 року: три глибокі медитації для перезавантаження себе
TSN
2025-07-24T08:03:17Z
Відстрочка від мобілізації: як оформити, коли на війні безвісти зник близький родич
ZN UA
2025-07-24T08:03:16Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів та ВПО у Запорізькій області: в деяких громадах надають безкоштовні продукти
Политека
2025-07-24T08:00:28Z
Побитий, але не скорений. Як зараз виглядає легендарний "Привоз" після атаки
Telegraf
2025-07-24T08:33:48Z
В Одесі під завалами багатоповерхівки шукають людину, є ризик обвалення
УкраинФорм
2025-07-24T08:33:44Z
РФ вдарила КАБом по центру Харкова: є постраждалий
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T08:30:22Z
У Миколаєві затримали агентів ФСБ, які готували подвійний теракт біля обласного ТЦК
УкраинФорм
2025-07-24T08:30:22Z
Після відмови припиняти вогонь: росіяни частково зруйнували легендарний Привоз
GlavRed
2025-07-24T08:27:45Z
Двоє шахраїв під виглядом ремонту комп’ютерної техніки ошукали пенсіонерів майже на мільйон гривень
Украина Криминальная
2025-07-24T08:18:45Z
Атака на Одесу: є поранені, зруйновано дев'ятиповерхівку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T08:12:48Z
Лісові пожежі охопили Кіпр: будинки та автомобілі стали пасткою для людей
Фокус
2025-07-24T08:00:24Z
Рашисти завдали авіаудару по Харківщині, убивши всю родину
Украина Криминальная
2025-07-24T07:57:08Z
Визначився розклад матчів жіночої збірної у відборі на Євробаскет-2027
УкраинФорм
2025-07-24T08:30:07Z
«Бешикташ» – «Шахтар»: де дивитися поєдинок кваліфікації Ліги Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T08:27:28Z
Наполі купує Мілінковича-Савича – Ді Марціо
Football.ua
2025-07-24T08:22:28Z
Усик після перемоги над Дюбуа отримав золотий IPhone
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T08:12:05Z
Відомо, що далі чекає на Дюбуа після нищівної поразки у реванші від Усика
24tv
2025-07-24T08:09:08Z
Моурінью: Зараз до Прем'єр ліги приходять тренери, яких я навіть не знаю
Football.ua
2025-07-24T07:55:07Z
Англійський гранд готовий заплатити шалені кошти за лідера збірної України
24tv
2025-07-24T07:54:03Z
Сауль — гравець Фламенгу
Football.ua
2025-07-24T07:16:46Z
"Не заробив 132 мільйони": інсайдер розкрив справжній гонорар Усика за реванш з Дюбуа
24tv
2025-07-24T07:15:11Z
Експорт нафти Чорним морем заблокований через нові правила Путіна, – Reuters
24tv
2025-07-24T08:27:08Z
Ціни на чашку кави в Європі шокують покупців
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T08:24:06Z
Мобілізованим нагадали про податкові пільги: на що можна розраховувати
Знай
2025-07-24T08:06:17Z
Черговий фінансовий удар по Tesla: у США скасували важливий податок для автовиробників
AutoGeek
2025-07-24T08:03:56Z
Агро-Регіон автоматизує елеватори
AgroPortal
2025-07-24T08:00:35Z
Укрзалізниця отримає нові пасажирські вагони: деталі рекордного замовлення
Хвиля
2025-07-24T08:00:30Z
В Україні стартувала грантова програма для виробників вибухівки
УкраинФорм
2025-07-24T07:52:08Z
Нафтогаз продовжує підготовку до зими - отримав ₴4,7 мільярда кредиту від UGB на закупівлю газу
УкраинФорм
2025-07-24T07:42:40Z
Кавун на українському ринку вже дешевший, ніж минулий рік
24tv
2025-07-24T07:39:07Z
Турецькі розробники представили перший у світі роботизований лазерний комплекс Alka-Kaplan для боротьби з дронами
InternetUA
2025-07-24T08:31:52Z
Революція в космічних і земних технологіях: новий сплав кидає виклик фізиці, що відомо
Фокус
2025-07-24T08:27:13Z
Нова технологія може відстежити вас навіть без телефону: як це працює
Фокус
2025-07-24T08:21:28Z
Нашестя сарани в Україні: експерти розповіли, як зупинити стрімке поширення шкідників
TSN
2025-07-24T08:21:22Z
Український виробник представив систему подачі набоїв "Мурена" — у чому її унікальність
InternetUA
2025-07-24T08:04:34Z
В Антарктиді знайшли невидимі каньйони: вони ведуть у глибину на 4 тис. метрів
Фокус
2025-07-24T08:00:38Z
Цих смартфонів Motorola доведеться позбутися: які моделі скоро застаріють
Фокус
2025-07-24T07:51:33Z
Замість "Мавіків" і не тільки: вчені перетворюють комах в кіборгів-розвідників
Фокус
2025-07-24T07:42:37Z
Сигнал лиха від природи: чому небо перед грозою стає зеленим
Фокус
2025-07-24T07:42:24Z
В Японії випустили дешевий гібрид Suzuki Jimny та класичного Chevrolet
Фокус
2025-07-24T08:30:52Z
Представлено найшвидший електромобіль Opel в історії: всі подробиці
ЗаРулем
2025-07-24T08:21:31Z
Дизельні авто в Україні втрачають популярність: які моделі купують у 2025 році
Фокус
2025-07-24T08:06:49Z
Розсекречено салон нового BMW X5
AutoCentre
2025-07-24T07:04:01Z
Унікальний лімузин на базі старого VW Beetle продають за $200 000
ЗаРулем
2025-07-24T06:54:06Z
Renault презентувала кросовер із заводським ГБО за $7300
AutoCentre
2025-07-24T06:13:24Z
Де зараз Міхаель Шумахер: у якому стані легенда Формули-1
24tv
2025-07-24T04:15:29Z
Тесла фіксує зниження обсягів продажів та прибутків
Топ Жир
2025-07-24T01:18:53Z
Поліція вважала зниклий капюшон дрібницею, доки не побачили його вміст
Топ Жир
2025-07-24T00:33:22Z