MY.UAНовини
Лукашенко – політичний труп чи гарант незалежності Білорусі: огляд ЗМІ
Лукашенко – політичний труп чи гарант незалежності Білорусі: огляд ЗМІ

Лукашенко – політичний труп чи гарант незалежності Білорусі: огляд ЗМІ

Президентські вибори і народні протести в Білорусі – нині одна з головних тем у світових медіа. Сайт 24 каналу зібрав найважливіші й найцікавіші думки та коментарі.

Поки владні структури багатьох провідних країн (уже за традицією) висловлюють "глибоке занепокоєння" щодо подій у Білорусі, деякі ЗМІ без зайвих церемоній називають речі своїми іменами – зокрема, нарікають Олександра Лукашенка "диктатором", який "сфальсифікував результати виборів, аби зберегти владу".

"Механізм фальсифікацій налагоджений добре"

Лукашенко гордиться результатом на виборах – 80,23%. Це середній показник п'яти його попередніх президентських перемог, – підрахувала французська Liberation. – І це пряма ознака того, що механізм фальсифікацій налагоджений добре, але ще не вистачає особливої гнучкості. Своїй суперниці Тіхановській влада подарувала лише нереальні і жалюгідні 9,9%…

В той же час, автор статті вважає, що такі результати голосування і подальші протести "нарешті привернули увагу до ситуації в Білорусі, де регулярно порушуються права людини". В матеріалі процитовано twit голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн: "Утискам і жорстоким репресіям проти мирних демонстрантів немає місця в Європі. Я закликаю владу забезпечити точний підрахунок голосів і оприлюднити правильні результати виборів".

Москва і Пекін, в залежності від яких знаходиться жалюгідна білоруська економіка, вже направили привітання диктатору Лукашенку, і це багато про що говорить, – резюмує Liberation.

"Лукашенко розчистив поле від головних конкурентів"

Масмедіа пишуть, що Лукашенко серйозно готувався до цих виборів.

Він розумів, що це будуть найжорсткіші перегони за всі 26 років його перебування при владі, – вважає Washington Post. – Тому напередодні спробував розчистити поле від головних конкурентів, посадивши двох у в'язницю і заборонивши ще одному балотуватися. При цьому Лукашенко заперечував утиски опозиції. "Ніхто не робив репресій з порушенням закону і не буде цього робити", – заявив президент.

WP нагадав, що 65-річний Лукашенко править Білоруссю з 1994 року – змінюючи конституцію, саджаючи у в'язницю опонентів, забороняючи суперникам балотуватися і придушуючи протести. За даними білоруської правозахисної групи "Весна", перед виборами протягом двох місяців було заарештовано понад 1300 прихильників опозиції, а також десятки журналістів, блогерів, активістів і незалежних спостерігачів.


Олександр Лукашенко готовий на все, аби зберегти владу / Фото Getty Images

"Москва у вигідному становищі"

Сфальсифікована перемога Лукашенка дала сильні додаткові козирі Росії, яка має постійний інтерес щодо Білорусі.

Вибори продемонстрували, що Лукашенко почав втрачати хватку, – сказав у коментарі Bloomberg директор Російської ради з міжнародних справ Андрій Кортунов. – Маючи в Мінську слабкого партнера, Москва виявилася у вигідному становищі. Але, щоправда, є й певний ризик, бо Лукашенко стає все менш передбачуваним…

Президент Білорусі обіцяє давати найжорсткіші відповіді на протести. "Але будь-яке закручування гайок зашкодить відносинам із Заходом, і саме цього хоче Росія, – відзначає експерт вашингтонського Центру аналізу європейської політики Брайан Вітмор. – Для Лукашенка це безсумнівно найважчі вибори, і вони перетворюються для нього на справжній кошмар".

"Життя в Білорусії вже не буде таким, як раніше"

Про вигоди Росії від перемоги Лукашенка написав і французький Le Monde.

У Білорусі десятки тисяч демонстрантів вступили в протистояння з ОМОНом, – відзначає видання. – Як і після президентських виборів-2010, вони оскаржують офіційний результат голосування, вважаючи його маскарадом: заарештовані кандидати від опозиції, непрозорі скриньки і відкриті кабінки для голосування без фіранок, побиття і арешти спостерігачів, заборона іноземним журналістам з'являтися на виборчих дільницях... Незалежно від того, чим завершиться протистояння між громадянами, які розгнівані фальсифікаціями на виборах, і безпринципним авторитарним режимом, – життя в Білорусії вже не буде таким, як раніше. Ні погрози, ні залякування вже не можуть зупинити людей, головна мета яких – покласти край правлінню Лукашенка.

Le Monde нагадав, якими методами користується Лукашенко: "Вірний своїм звичкам диктатор спробував знайти ворога для залякування народу. Раніше його улюбленою мішенню був Євросоюз. Цього разу Лукашенко звинуватив Росію в прагненні дестабілізувати ситуацію. Але звиклий вміло маневрувати між Заходом і Сходом білоруський диктатор, все ж більше орієнтується на Росію. Кремль постачає в Білорусь газ і нафту за зниженими цінами, що є життєво важливою допомогою для ультрацентралізованої та дефіцитної економіки країни. Путін, звісно, усвідомлює, що Лукашенко дистанціювався від Москви, зважачи на приклад України і боячись, що його країну може спіткати та ж доля. Але революція в Білорусі точно невигідна президенту Росії".

"Саша 3%" так називають зараз Лукашенка протестувальники / Фото Getty Images

"Найкращий варіант для Кремля"

Такої ж думки дотримується й інше французьке медіа – Le Figaro.

Лукашенко, який вшосте балотувався в президенти, використовує старі навички і засоби боротьби з опозицією: залякування і арешти, – пише видання. – Він прямо заявив, що не бачить при владі недосвідчених "нещасних дівчат", і пообіцяв контролювати ситуацію. Лукашенко представляє себе як єдиного гаранта стабільності в країні і лякає всіх змовою, яка готувалася опозицією спільно з російськими найманцями з ЧВК "Вагнер". У той же час, провладні ЗМІ і зараз постійно нагадують про розмову напередодні виборів між Лукашенком і Путіним, які начебто порозумілися між собою, зокрема, й щодо "справи вагнерівців.

На думку автора статті, такі нагадування мають на меті заспокоїти ситуацію: "Лукашенко, незважаючи на свої несподівані пориви, підозрілість і втому від влади, як і рніше залишається найкращим варіантом для Кремля".

"Лукашенко виграв вибори, а Путін виграв Білорусь"

З таким гучним заголовком вийшла стаття у чеській Seznam Zprаvy.

Відносини між Москвою і Мінськом напередодні виборів загострилися до межі. А потім все змінила одна ніч, – пояснює автор. – У голосуванні, що суперечить всім демократичним правилам, Лукашенко приписав собі переконливу перемогу. Протести невдоволених білорусів жорстко придушуються. Але влаштувавши фальсифікацію навиборах, Лукашенко з розгону стрибнув в обійми російського ведмедя. Він поставив все на одну карту – залишитися при владі будь-якою ціною. Кремль готовий цю ціну заплатити. Для російського режиму вона невисока: досить визнати Лукашенка обраним президентом.

У статті йдеться про те, що своїми геополітичними іграми влада Білорусі намагалася зберегти суверенітет. "Але не суверенітет країни як такої". Лукашенко хотів вичавити з мінливих відносин з ЄС, Росією, США і Китаєм якомога більше дивідендів для себе. У російське ярмо впрягатися йому ніколи не хотілося. Лукашенко не хоче бути лише "губернатором російського регіону" або нічого не значущим віце-президентом союзної держави. Але й до демократизації авторитарного режиму, чого жадає Євросоюз, Лукашенко теж не готовий.

Що буде далі? "Сфальсифіковані вибори і жорстке придушення протестів повертають відносини між ЄС і Білоруссю на п'ять років назад, – пише Seznam Zprаvy. – Знову постає питання про введення санкцій проти Лукашенка і його режиму, які зняли в 2016 році. Проте вкрай різкої реакції від Брюсселя також очікувати не варто. Для деяких країн-членів ЄС авторитарний Лукашенко краще, ніж "українська нестабільність" на кордонах ЄС або повне поглинання Білорусі Росією".

А що думають у Кремлі? "Там уже потирають руки, – відзначає автор і цитує вітальну телеграму Путіна. – "Розраховую, що ваша державна діяльність сприятиме подальшому розвитку взаємовигідних російсько-білоруських відносин у всіх сферах, поглибленню співпраці в рамках Союзної держави, нарощуванню інтеграційних процесів, а також військово-політичних зв'язків. Це, безсумнівно, відповідає корінним інтересам братніх народів Росії та Білорусі". Сказане потрібно розуміти приблизно так:

Ми визнаємо тебе президентом, але за це чекаємо поглиблення інтеграції і військових баз біля польських кордонів". З цієї пастки Лукашенко вже навряд чи вибереться…


На протестах у Білорусі вже ллється кров / Фото Getty Images

"З політичної точки зору Лукашенко – ходячий труп"

Ще жорсткіші оцінки подіям у Білорусі та діям Лукашенка дає британський Spectator.

Важко повірити, що Лукашенко збереже своє напівлагідне прізвисько "Бацька" після перемоги на цих виборах – сфальсифікованих, на межі фарсу, що спровокували жорстокі вуличні протести по всій країні, – пише видання. – Особистий контроль Лукашенка над країною базувався на класичному фундаменті диктаторів: на лояльності численних сил безпеки, на елітах, для яких його виживання вигідніше, ніж поразка, на населенні, якому запропонована стабільність в обмін на покірність. Все це пояснює його ганебне й необдумане рішення не просто сфальсифікувати вибори, а зробити це разюче відверто.

Spectator відзначає, що у Лукашенка на цих виборах був тільки один реальний суперник – Світлана Тіхановська, яка вирішила балотуватися після того, як її чоловік Сергій був заарештований за виступи проти чинного президента. Успіх Тіхановської пояснюється тим, що люди побачили шанс змінити хід історії. "Найбільшою загрозою для будь-якої диктатури є надія – білоруси уявили майбутнє без Лукашенка. У відповідь диктатор пішов на крайнощі", – наполягає автор. Після нічим не прикритої фальсифікації виборів, було оголошено, що Лукашенко не просто виграв, а здобув тріумфальну перемогу.

"Звичайно, це абсурд, – йдеться далі у статті. – Може навіть пряма протилежність реальному результату. Однак це остання ставка Лукашенка, і він діяв напевно. Йому необхідно було виглядати могутнім, щоб ставитися до виборів і, відповідно, до електорату з презирством і не нести за це покарання. В той же час, протести були передбачуваними. І зараз питання в тому, що буде через день і через тиждень. Якщо влада стримає протести, якщо силовики залишаться лояльними, а еліти – згуртованими, Лукашенко зможе поки втриматися. Однак це лише відтермінує неминуче. Лукашенко не зможе відновити легітимність, а трон з багнетів не просто незручний, він робить монарха залежним від тих, хто багнети тримає. З політичної точки зору Лукашенко – ходячий труп"

"Білоруська держава – це режим Лукашенка"

Втім деякі експерти вважають, що при всіх очевидних мінусах Лукашенка, він на сьогодні – єдиний, хто може зберегти незалежність Білорусі. Про це, зокрема, в коментарі порталу Delfi заявив Імантас Мелянас – магістр історії Вільнюського університету.

Лукашенко не влаштовує Путіна, бо не хоче віддавати владу. Лукашенко розуміє, що, втративши владу, швидше за все, втратить і життя, – каже Мелянас. – Тому, яким би він не був диктатором, ми повинні розуміти: сьогодні білоруська держава – це і є режим Лукашенка. Немає іншої білоруської держави, немає серйозної опозиції, немає серйозного громадянського суспільства, хоча б на українському рівні. Крім частини населення, яка має ілюзії, що вони будуть жити краще, якщо приєднаються до Росії, і іншої частини, яка прозахідно орієнтована, є і більшість населення. І ця більшість дивиться в рот своєму президенту: як він скаже, так і буде – "аби не було війни". Якби Лукашенко сказав, мовляв, треба об'єднуватися з Росією, це пройшло б безболісно. Ніяка "демократична опозиція" цього не зупинила б. Але власні інтереси Лукашенка увійшли в протиріччя з путінськими, тому що більше чверті століття, будучи на цій території повновладним господарем, ставати просто намісником, якого Путін може зняти за 24 години, він не хоче.

На думку магістра історії, Лукашенко сьогодні – єдина реальна сила в Білорусі, яка володіє необхідним ресурсом протидії Путіну. "А три дівчинки – дружини і секретарки колишніх кандидатів у президенти – не мають за собою ніякого ресурсу, ніякого досвіду", – резюмує він.


Білоруси стоять стіною за свою свободу / Фото Getty Images

"Захід не наважиться на серйозні санкції"

У країн Заходу є свої засоби впливу на диктатора Лукашенка. Найпотужніший – запровадження санкцій.

Лукашенко заслужив санкції, – однозначно вважає The Telegraph. – Ця виборча кампанія була найжорстокішою і найбруднішою в історії країни. Але поки ЄС, Велика Британія і США обмежуються простими закликами до білоруської влади із засудженням її дій. Відмова від запровадження санкцій фактично стане ліцензією на продовження репресій. Але, незважаючи на це, Захід навряд чи наважиться на серйозні санкції. Цьому є кілька причин:

  • По-перше, західні керівники побоюються, що санкції проти Лукашенка змусять його загравати з Росією, перестати поводитися з нею грубо…
  • По-друге, Захід не хоче вводити санкції через те, що вже доклав певних зусиль для поліпшення відносин з білоруською владою. Покарати Лукашенка – значить поховати (за загальним визнанням, дуже скромні) досягнення розпочатого в 2014 році діалогу Білорусь – Захід.
  • Третя причина полягає в сумнівах, що санкції дадуть ефект і вплинуть на процес демократизації в Білорусі. За цією логікою, якщо Захід введе санкції, білоруська влада продовжить кампанію жорстоких репресій, тому що їй нема чого втрачати".

"Європа недооцінила білорусів"

Це з прикрістю визнає польська газета Wyborcza.

З Білорусі, на жаль, прийшли повідомлення про перших убитих і поранених. Наскільки далеко зайде режим? – задає питання автор статті. – Судячи з масштабу протестних виступів, ціна, яку доведеться заплатити Лукашенку за утримання влади в своїх руках, виявиться високою і обчислюватиметься десятками, якщо не сотнями жертв.

Досі політика Лукашенка полягала в балансуванні між Росією і Заходом, пише далі газета. З диктатором, руки якого залиті свіжою кров'ю, Захід уже не буде вести діалог. Скоріше за все, проти Білорусі введуть нові жорсткі санкції, які ще сильніше похитнуть її економіку. Лукашенко не зможе відновити імідж міцного господарника, а Росія, яка теж переживає серйозну кризу, не буде активно йому допомагати.

"Чи скористається Путін ситуацією, щоб поглинути Білорусь, як він зробив в 2014-му, відірвавши від України Крим і Донбас? Чи він вирішить відмежуватися від зараженої вірусом свободи країни? – знову питає видання. – Адже у Кремлі нічого не бояться так сильно, як "кольорових революцій". Білоруський ОМОН і армія можуть стріляти в демонстрантів, але їм не зламати дух народного опору. З Білорусі він поширюватиметься на Росію, де теж стає все спекотніше".

І резюме від Wyborcza:

Європа недооцінила білорусів, а тому не була готова до їхнього протесту. Зараз Євросоюз має розробити план на випадок трагічної ескалації напруженості, щоб при необхідності надати гуманітарну допомогу, прийняти поранених і біженців. В умовах пандемії коронавируса, коли кількість заражених знову почала збільшуватися, це виявиться дуже складним завданням.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Зеленський внесе законопроект для посилення незалежності антикорупційних органів
Хвиля
2025-07-23T16:31:33Z
Британія запровадила санкції проти 24 осіб і компанії, причетних до торгівлі людьми
УкраинФорм
2025-07-23T16:30:27Z
Заволодіння коштами Приватбанку. НАБУ і САП завершили слідство у справі Коломойського
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T16:30:17Z
Зеленський визначив, хто представить Україну на переговорах з РФ у Стамбулі
Европейская правда
2025-07-23T16:30:05Z
«Пас ворогам України»: що говорили в телемарафоні та на Суспільному про ситуацію навколо НАБУ і САП
Детектор М
2025-07-23T16:30:00Z
Ліквідація агресивного сусіда: ексдепутат Держдуми назвав сценарій для Росії
GlavRed
2025-07-23T16:27:23Z
Чому зміна уряду має лише одну інтригу?
GlavRed
2025-07-23T16:27:17Z
Сенат Італії посилив покарання за злочини проти жінок
Европейская правда
2025-07-23T16:25:43Z
Прогноз погоди у Запоріжжі на тиждень з 24 по 30 липня: синоптики розповіли, до чого готуватися українцям
Политека
2025-07-23T16:30:30Z
Справа про розкрадання грошей для тяжкохворих. Затримано ексочільника департаменту КМДА
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T16:21:13Z
Графік відключення світла в Київській області з 24 по 25 липня: де не буде електроенергії
Политека
2025-07-23T16:15:59Z
Місцева пожежна команда на Одещині отримала цікавий автомобіль
AutoCentre
2025-07-23T16:06:04Z
Ворог упродовж дня бив по двох районах Дніпропетровщини, пошкоджене фермерське господарство
УкраинФорм
2025-07-23T16:00:48Z
Графік відключення світла на тиждень 24-30 липня в Харківській області: де будуть знеструмлення
Политека
2025-07-23T16:00:15Z
Нажився на війні: мешканець Харківщини отримав з бюджету понад ₴600 тисяч за псевдоруйнування
Украина Криминальная
2025-07-23T15:57:39Z
На Київщині без дощів: синоптики порадували мешканців прогнозом погоди
Хвиля
2025-07-23T15:51:37Z
Мінлива хмарність та понад 30 градусів тепла: прогноз погоди на 24 липня
24tv
2025-07-23T15:42:43Z
Музика проти деменції: знайшли безпечну альтернативу лікам
24tv
2025-07-23T16:09:17Z
Не лише лікує, а запобігає: створили універсальну вакцину проти раку
24tv
2025-07-23T15:57:05Z
Спалах кору зафіксовано в Україні: де найвищі показники захворюваності
Фокус
2025-07-23T15:36:37Z
На Сумщині зробили безбар'єрним Охтирський центр первинної меддопомоги
УкраинФорм
2025-07-23T15:30:10Z
Як позбутися кліщів у дворі: дієві поради
24tv
2025-07-23T15:06:21Z
Як зберегти літню засмагу до зими: ці поради точно допоможуть
24tv
2025-07-23T14:51:34Z
Як підняти тиск швидко в домашніх умовах
24tv
2025-07-23T14:18:31Z
Як уникнути вигорання волосся на сонці: будьте влітку обережними
24tv
2025-07-23T13:12:42Z
Експерти назвали 6 заборонених тем для чатботів
InternetUA
2025-07-23T13:03:11Z
Щури втечуть самі: 7 рослин, які найбільше відлякують гризунів
24tv
2025-07-23T16:18:33Z
Головоломка для найуважніших: знайдіть три відмінності між зображеннями дівчини
Gazeta UA
2025-07-23T15:42:31Z
Як виростити абрикос із кісточки вдома: покрокова інструкція для початківців
TSN
2025-07-23T15:36:03Z
Тиха втеча від шумного мегаполіса: яке місто ідеальне для єднання з природою
24tv
2025-07-23T15:27:25Z
Блакитна вода і піщані пляжі: у центрі України є неймовірно красиве озеро, вхід куди коштує 50 гривень
Telegraf
2025-07-23T15:15:54Z
Решітки духовки можна очистити від жиру за хвилину: це простіше, ніж здається
24tv
2025-07-23T15:06:23Z
Як за допомогою двох інгредієнтів можна раз і назавжди позбутися іржі
Знай
2025-07-23T14:51:05Z
Забудете, які кроти на вигляд: ці дії змусять їх тікати з ділянки
24tv
2025-07-23T14:36:56Z
Щоб не "здулися" і не зіпсувалися: які кришки найкраще обирати для консервації
24tv
2025-07-23T14:36:07Z
Оззі, який ніколи не старався занадто
Лига
2025-07-23T16:30:07Z
Klavdia Petrivna відповіла, чи планує взяти участь у Нацвідборі на Євробачення
24tv
2025-07-23T15:48:18Z
На кінофестивалі в Торонто відбудеться світова прем'єра українського фільму «За перемогу!»
УкраинФорм
2025-07-23T15:48:04Z
Підібрали на вулиці: собака на ім"я Далі стала художницею і підкорює світ мистецтва
Фокус
2025-07-23T15:42:48Z
До програми 31-го Сараєвського кінофестивалю увійшли чотири українські фільми
УкраинФорм
2025-07-23T15:15:51Z
Який Mini LED телевізор краще купити: експерти порівняли популярні моделі
Фокус
2025-07-23T15:15:10Z
"Розпалив" дискусію і розділив думки дизайнерів: суперечливий декор камінної полиці Єви Мендес
24tv
2025-07-23T15:12:18Z
Гроші – не головне, – інтерв'ю з DREVO про трек "Смарагдове небо", фіт з Усиком і Нацвідбір
24tv
2025-07-23T15:03:54Z
Смерть Анастасії Добриніної: розкрито причину відходу 42-річної акторки
GlavRed
2025-07-23T14:27:07Z
Чому 24 липня не можна займатися господарськими справами: суворі прикмети
GlavRed
2025-07-23T16:30:43Z
Чого не можна робити з ключами, щоб не накликати біду: головні народні прикмети
GlavRed
2025-07-23T16:27:57Z
Що говорив англійський професор 18-го століття про українців - історик здивував
GlavRed
2025-07-23T16:27:13Z
Як отримати соціальну пенсію в Україні і чи потрібен стаж
24tv
2025-07-23T16:24:26Z
У Данії відбувся пластовий табір «Країна мрій»
УкраинФорм
2025-07-23T16:12:20Z
Виплати військовим: хто зможе отримати 70 000 гривень у серпні
24tv
2025-07-23T16:03:17Z
До 7 000 грн штрафу: на вулицях України заборонили носити певний одяг
GlavRed
2025-07-23T15:54:33Z
У Києві завтра відбудеться прощання з журналістом Сергієм Кулясом
Детектор М
2025-07-23T15:51:56Z
У Нідерландах під час чотириденної пішої ходи зібрали кошти на підтримку українських ветеранів
УкраинФорм
2025-07-23T15:51:44Z
У Білозерці на Херсонщині внаслідок російського обстрілу пошкоджений дитячий садок
УкраинФорм
2025-07-23T16:21:47Z
15 років тюрми отримала підпалювачка, яка виконувала замовлення росіян у Харкові
Мій Харків
2025-07-23T16:18:20Z
Гусакову готують підозру у шахрайстві та відмиванні коштів - прокурор
Gazeta UA
2025-07-23T16:15:24Z
На Харківщині за шахрайство судитимуть чоловіка, який пробив стіни свого будинку, щоб отримати компенсацію за зруйновне житло
Мій Харків
2025-07-23T16:04:28Z
Україна та Чехія спільно викрили злочинну мережу телефонних аферистів
360ua.news
2025-07-23T16:00:37Z
В Італії легкомоторний літак врізався в шосе і спалахнув: моторошне відео
24tv
2025-07-23T15:54:17Z
Директор столичної фірми самовільно зайняв землю громади під бізнес
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T15:48:17Z
Жінка втратила понад 600 тисяч гривень через шахрайство з криптовалютою
InternetUA
2025-07-23T15:19:10Z
Судоми під спів хору: дітей масово госпіталізували після концерту на Гарвардській площі
Фокус
2025-07-23T15:18:46Z
Молочка на вагу золота: українців попередили про зростання цін на цінний продукт
GlavRed
2025-07-23T16:27:26Z
Євро продовжує набирати обертів: в Україні переписали ціни на валюту
GlavRed
2025-07-23T16:21:57Z
Як Росія заробляє на "партнерах": аналітики InformNapalm викрили схеми завищення цін
24tv
2025-07-23T16:03:01Z
Британські фермери переключилися на гібридне жито
AgroPortal
2025-07-23T16:00:32Z
Держпродспоживслужба: Сарану фіксують у 4 областях України
AgroPortal
2025-07-23T15:51:52Z
Курс євро знову тяжіє до 49 гривень: НБУ встановив ціни валют
24tv
2025-07-23T15:39:35Z
Тарифи на електроенергію в серпні: скільки доведеться платити
Знай
2025-07-23T15:36:07Z
Укрзалізниця змінила правила перевезення тварин
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T15:33:29Z
Хто був найбільшим покупцем російських нафтопродуктів у червні
24tv
2025-07-23T15:33:10Z
Харькова гарантувала собі нагороду чемпіонату світу з фехтування
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T16:24:07Z
Гато погодився приєднатися до Челсі — Романо
Football.ua
2025-07-23T16:22:23Z
Екстренер "Динамо" розкритикував стосунки Бражка та Квіткової: блогерка гнівно відповіла
TSN
2025-07-23T16:06:31Z
Дружина Усика показала, як боксер із родиною відпочиває після реваншу в Іспанії
24tv
2025-07-23T16:03:55Z
Шлупп у пріоритеті Норвіча
Football.ua
2025-07-23T16:03:28Z
ПСЖ уважно стежать за ситуацією щодо Родріго
Football.ua
2025-07-23T15:58:05Z
Пау Віктор поповнив список втрат Барселони цього літа
Football.ua
2025-07-23T15:33:44Z
Аль-Іттіхад розпочав переговори з Міланом щодо Беннасера
Football.ua
2025-07-23T15:22:58Z
Полісся — Санта-Колома: цікаві варіанти ставок на поєдинок Ліги конференцій
Football.ua
2025-07-23T15:01:38Z
У Китаї вперше у світі протестували 6G інтернет
InternetUA
2025-07-23T16:13:09Z
Що насправді лякає Сема Альтмана у фінансовій системі — і до чого тут ШІ
InternetUA
2025-07-23T15:48:28Z
Учені нарешті знайшли мільйони тонн зниклого пластику
24tv
2025-07-23T15:33:15Z
Не кажуть "алло" і мовчать у слухавку: якими є нові правила телефонних розмов у молоді
24tv
2025-07-23T15:24:26Z
13 прихованих функцій iOS 26, які спрощують життя з iPhone
InternetUA
2025-07-23T15:22:34Z
"Думали, що то "Шахед", а то сусід": над Києвом чоловік літав на парашуті, – соцмережі
24tv
2025-07-23T15:03:18Z
Microsoft назвала найстабільнішу збірку Windows 11
InternetUA
2025-07-23T15:01:07Z
Найкращі телевізори для ігор: які моделі рекомендують геймерам
Фокус
2025-07-23T14:51:09Z
У Чумацькому Шляху існують безсмертні зірки: що допомагає їм жити вічно
Фокус
2025-07-23T14:48:15Z
Чи можна ставити в авто акумулятор іншої ємності: експерти розкрили подробиці
GlavRed
2025-07-23T16:30:46Z
Ferrari, Aston Martin та Rolls-Royce: на яких авто їздив Оззі Озборн
Фокус
2025-07-23T16:15:05Z
Як правильно сидіти за кермом, щоб вижити у разі ДТП: поради, які можуть зберегти життя
Фокус
2025-07-23T16:06:27Z
Покупці сподівалися на нижчу ціну для Hyundai Ioniq 6 N, але реальність виявилася іншою
Топ Жир
2025-07-23T16:03:14Z
Як вигідно обслуговувати авто: п’ять рішень від LIQUI MOLY
AutoCentre
2025-07-23T15:42:05Z
General Motors звинувачують у таємному зборі та продажу даних про водіїв
Топ Жир
2025-07-23T15:18:19Z
Buick розкрив секрети нового седана Electra L7
AutoCentre
2025-07-23T15:03:16Z
Бюджетний, практичний, сучасний: Hyundai показав оновлений Stargazer
Gazeta UA
2025-07-23T15:00:33Z
Небезпечний розсадник бактерій: визначено деталь авто, яку зазвичай ніколи не чистять
Фокус
2025-07-23T14:45:33Z