Ексрадник Путіна Андрій Ілларіонов заявив, що Росія вже давно готувалась до захоплення України. Було 3 серйозних спроби, аби здійснити мету. Зокрема, перша – під час Помаранчевої революції.
Спроба 1: Помаранчева революція
Ілларіонов в ефірі програми "Що це було?" на 24 каналі запевнив, що Росія готувала ретельний сценарій захоплення частини України.
"Сценарій планували ще під час Помаранчевої революції у 2004 році. Це була перша спроба, але тоді план не був добре підготовлений", – сказав Ілларіонов.
Саме через те, що план може зірватись, Путін вирішив його не реалізовувати. Сценарій захоплення вдосконалювали далі.
Помаранчева Революція / Фото galinfo
Спроба 2: Вибори президента України у 2010 році
За словами ексрадника Путіна, наступна спроба була під час президентських виборів в Україні у 2010 році. Тоді був підготовлений покращений проєкт захоплення.
"Тоді головними учасниками виборів були Віктор Янукович і Юлія Тимошенко. Путін очікував, що результати будуть дуже близькими. Припускали, що через такі результати почнуться протести, виникне вакуум влади", – розповів Ілларіонов.
Віктор Янукович та Юлія Тимошенко / Фото focus
Як ствердив ексрадник Путіна, саме завдяки такому розвитку подій Росія сподівалась встановити контроль на якусь частину України.
У 2010 році це не вийшло реалізувати, адже серйозних сутичок не було. Результати виборів були визнані і Янукович став президентом України,
– пояснив Ілларіонов.
Спроба 3: Революція Гідності
Ілларіонов зазначив, що Путін розумів – значна частина українців з результатами виборів не погоджувалась. Росія очікувала наступні вибори президента, які мали відбутись у 2015 році.
"Цей сценарій готували на 2015 рік. Як ми знаємо, розпочалась Революція Гідності. Тому те, що Путін планував на 2015 рік, провели у 2014 році. Це закінчилось окупацією і анексією Криму, а також війною на Донбасі", – підсумував ексрадник Путіна.
Революція Гідності / Фото Getty Images
Чому Білорусі теж загрожує цей сценарій
Ілларіонов сказав, що таку схему захоплення – президентські вибори, які викликають протест у суспільстві – використовують дуже часто. Протести утворюють нестійку ситуацію для лідера, а це ідеальна ситуація для втручання та підбурювання.
"Можуть навіть використовувати спеціалістів щодо провокацій. В цій ситуації можна встановити контроль над усією країною. Таку операцію здійснювали з закидом спеціалістів КГБ, ФСБ", – ствердив Ілларіонов.
Він пояснив, що цей сценарій Росія регулярно використовує для встановлення контролю у кризовій країні.
Протести у Білорусі: головне
- Масові протести розпочались після того, як люди дізнались попередні результати президентських виборів у Білорусі. Згідно з ними, перемогу із величезним відривом здобув Олександр Лукашенко.
- Білоруси вважають, що вибори були цілком сфальсифіковані. Люди вийшли на вулиці багатьох білоруських міст, але епіцентр подій був зосереджений у Мінську.
- Мирні демонстрації перетворились на сутички із силовиками. ОМОНівці розганяли протести, нещадно били людей, а також стріляли по мітингувальниках.
- За останньою інформацією, приблизно 6 тисяч людей затримано, є поранені та офіційно 1 загиблий.