32 затриманих в Білорусі, а згодом переданих Росії, найманців ПВК "Вагнера" розповіли свою версію історії, як вони опинилися в Білорусі напередодні президентських виборів. За їхніми словами, вони направлялися до Венесуели заоголошенням в інтернеті.
Про це "вагнерівці" сказали в коментарі "РИА Новини".
Один з найманців розповів, що відгукнувся на оголошення, розміщене на сайті "Авіто". Далі з ним зв'язався куратор на ім'я "Сергій Петрович" і запропонував роботу з охорони нафтових об'єктів у різних країнах. Спершу йшлося про Сирію і Лівію.
За словами цього "вагнерівця", куратор телефонував з сирійського номера і вимагав від своїх потенційних співробітників досвід участі в бойових діях - в першу чергу на Донбасі і в Сирії.
До охорони спершу набирали 30 людей, згодом поступово запит збільшували - до 60, 90 і потім до 180 людей, розповідають бойовики. Логістикою від Москви і до пункту призначення у Сирії займалася якась "Лариса Самаріна".
Пізніше їм нібито повідомили, що куратор "Сергій Петрович" загинув, тому до них приставили нового куратора "Артура", який повідомив їм про зміну пункту призначення - з Сирії на Венесуелу, а охороняти мали об'єкти "Роснафти".
За добу до вильоту "Самаріна" повідомила, що не може зістикувати рейси — Мінськ — Стамбул — Гавана — Каракас так, щоб довго не перебувати в транзитній зоні Туреччини. "Сказала, що замовить нові квитки на 30-те число. Ми їх отримали, і вона запропонувала тимчасово побути в санаторії для відпочинку "Білорусочка", — пояснили "вагнерівці".
Крім цього, найманці заявляють, що геть нічого не знали про вибори в Білорусі. "Про те, що там вибори ми дізналися лише після приїзду. Для нас це була транзитна країна, дружня до Росії, і якихось несподіванок від спецслужб ніхто не очікував", - розповіли вони.
Нагадаємо:
- У ніч проти 29 липня під Мінськом затримали 32бойовиків російської приватноївійськової кампанії "Вагнер", яку називають підконтрольною Кремлю. ПВК нібито мала намір дестабілізувати ситуацію в Білорусі перед президентськими виборами 9 серпня.
- Росія свою причетність заперечила. Після розмови з Путіним, білоруський президент припустив, що в усьому винна якась "третя сторона".
- Офіс генпрокурора просив передати Україні найманців і направляв запит про видачу 28 осіб. Серед них - 9 українців. Слідство встановило, що ці особи воювали на Донбасі у складі терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР". Шевченківський районний суд їм заочно обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.
- Білорусь повернула Росії32 затриманих бойовиків ПВК "Вагнера". Ще один затриманий залишився - в нього білоруський паспорт.
- Президент Володимир Зеленськийемоційно відреагував на "демонстративне видавання вагнерівців третій стороні" і назвав це поганою історією.