MY.UAНовини
Поки друга хвиля не прийшла. Коронавірус у теленовинах 3—9 серпня 2020 року
Поки друга хвиля не прийшла. Коронавірус у теленовинах 3—9 серпня 2020 року

Поки друга хвиля не прийшла. Коронавірус у теленовинах 3—9 серпня 2020 року

Раніше телевізійні новинарі та їхні стурбовані глядачі чекали на «пік епідемії», вдивляючись у графіки кількості хворих і померлих від коронавірусної хвороби.

Тепер у них нова тема — друга хвиля епідемії.

Її вже оголосили в кількох країнах і чекають в Україні.

Коли саме невпинне зростання щоденної кількості нових хворих можна буде вважати другою хвилею, знають Бог і МОЗ, проте новинарі вже дають глядачам поради, що обов’язково треба встигнути, перш ніж ця хвиля накриє Україну і ми знов сидітимемо по хатах.

Хроніка (що відбулося за тиждень):.

станом на 3 серпня в Україні захворіли на коронавірусну хворобу 73 158 людини (1738 померли, 39 836 одужали);.

Організація Human Rights Watch стверджує, що карантинні заходи України, яка тимчасово закрила пункти пропуску на окуповані території та заблокувала пенсіонерам із цих території доступ до пенсій, штовхнули людей до бідності;.

3 серпня «Укрзалізниця» припинила продаж квитків до Тернополя і Луцька, але після 8 серпня — відновила;.

мер Тернополя розкритикував рішення влади зупинити залізничне сполучення з містом, а міськрада Луцька звернулася до президента з проханням скасувати карантин, адже суворі заходи щодо міста засновані на помилці;.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов застерігає: місцеві влади можуть лише посилювати карантинні заходи в регіонах, а не навпаки;.

Німецькі медики констатували, що в їхній країні почалася друга хвиля епідемії;.

Американські науковці підрахували, що після запровадження карантину люди стали працювати на 48,5 хвилин на день більше;.

Максим Степанов нагадує, що вірянам не заборонено ходити до храмів;.

7 серпня до червоної зони внесли Харків і Костопільський район Рівненської області, Кіцманський район Чернівецької області в ній залишився.

Луцьк і Тернопіль виключили з зони.

Згодом уся інформація про ці зміни зникла з офіційних ресурсів Міністерства охорони здоров’я.

станом на 9 серпня в Україні захворіли на коронавірусну хворобу 81 957 людини (1 922 померли, 44 359 одужали).

Тепер теленовинарі можуть маніпулювати емоціями глядачів, використовуючи нову актуальну тему — поділ України на «кольорові» зони та страх мешканців регіонів, де зростає кількість хворих на коронавірусну хворобу, опинитись у «червоній» зоні.

А також спротив місцевої влади тих регіонів, які, на їхню думку, незаслужено віднесли до «червоної» зони з жорстким карантином, забороною залізничних перевезень і зупинкою громадського транспорту.

Тож серед матеріалів про коронавірусну епідемію чимало було присвячено саме бунтівним Тернополю й Луцьку, які оскаржували і навіть намагались скасувати рішення Кабінету Міністрів про включення до «червоної зони».

Всі канали давали позицію місцевих рад, показували, що відбувається в цих містах.

5 канал наголосив, що в Луцьку та Тернополі рішення Києва називають «політичним тиском».

«Інтер» ужив слово «пригрозили», розповідаючи про наміри влади двох міст ігнорувати накази уряду.

«У МВС керманичів попередили про відповідальність», — розповіли у «Фактах» ICTV.

У новинах суспільного «UA: Першого» і СТБ теж констатували, що саме поліція має реагувати на рішення місцевої влади, що порушують загальноукраїнський карантинний порядок.

«Інтер» згадав заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, який «пригрозив: за відмову посилювати карантин доведеться відповісти.

Дії очільників міст він назвав популізмом.

Мовляв, так мери заробляють бали перед місцевими виборами».

Про ще один «червоний» район — Кіцманський район Чернівецької області — згадують значно менше.

5 канал повідомив, що там посилили протиепідемічні заходи, а Суспільне сповістило, що на Буковині й без того діють суворі карантинні обмеження, а хворих стає дедалі більше.

Втім «жителі Кіцманського району на Буковині вільно залишають червону зону та повертаються — рух автобусів там не забороняли».

Більше читайте в підсумках моніторингу щоденних теленовин.

Майже щоденне зростання кількості нових хворих змушує українців знову стежити за статистикою.

В новинах свіжі цифри наводили із констатацією, що ситуація стає складнішою.

Третього серпня у включенні на «1+1» міністр Максим Степанов ствердив, що в поділі на зони немає політики — все залежить від цифр: «Відповідні органи реагують на цю ситуацію — Держпродспоживслужба, поліція, інші органи, які безпосередньо контролюють виконання умов карантину і рішень уряду, як це передбачено законом».

На думку Степанова, адаптивний карантин, запроваджений в Україні, дозволяє повністю контролювати ситуацію.

Теленовини охоче цитували слова заступника Степанова — головного санітарного лікаря Віктора Ляшка — що з жовтня варто очікувати другу хвилю коронавірусної епідемії, яка, до того ж, накладеться на сезонну епідемію грипу.

Заклики робити щеплення від грипу пролунали на «112», ICTV, «1+1», «UA: Першому» та СТБ.

«Інтер» безпідставно ствердив, що нова хвиля може охопити саме західні області України, хоча в тому ж сюжеті йдеться про Харківщину як один із головних осередків зростання кількості хворих.

Окремим сюжетом «Інтер» розповів, як уряд готується до другої хвилі епідемії.

Що ж до окремих спалахів хвороби, то розповіли про хворих на підприємстві «Київхліб», де на карантин закрили лише пекарню (5 канал, «1+1» та СТБ), про закриття на карантин запорізіьких дитсадків (СТБ).

«UA: Перший» повідомив, що в Одесі відкрився після карантину дитячий центр «Молода гвардія», а на Херсонщині — дитячі табори.

Матеріалів про різні можливості відпочити поменшало: можливо, журналісти не хочуть брати гріх на душу, скеровуючи українців на переповнені пляжі.

Хоча «Інтер», досліджуючи, як українці психологічно переживають карантин, порадив глядачам негайно змінити обстановку, «поки не прийшла друга хвиля і карантин не такий жорсткий».

Знову в новинах звучать докори на адресу людей, які ігнорують карантинні обмеження.

На ICTV, наприклад: «Багато хто маски не носить, дистанції не дотримується.

Особливо критична ситуація у транспорті.

Навіть люди похилого віку ігнорують засоби захисту».

На 5 каналі: «Основний порятунок від інфекції — індивідуальний захист і гігієна, а новий коронавірус найшвидше поширюється у велелюдних місцях великих міст і бідних сільських регіонах».

На цьому тижні «Інтер» повернувся до теми продажу квитків на поїзди, згадавши, як «Укрзалізниця» скасувала обмеження на продаж квитків і вирішила продавати всі місця у вагонах.

Підприємство пояснило це домовленістю з владою.

Також «Інтер» і «UA: Перший» повідомили, що в Україні створять спеціальну систему для відстеження, з ким контактували хворі на коронавірусну хворобу: займатимуться цим міністерства внутрішніх справ і цифрової трансформації.

Політичний піар на коронавірусній темі практично вщух.

Залишились тільки хвалебні матеріали про фонд Ріната Ахметова, який рятує Україну від епідемії — вони виходили на каналі Ахметова «Україна» 3,5,7 та 9 серпня.

Олег Ляшко на тому ж каналі критикував якість дистанційної освіти, запровадженої через карантин, і вимагав підвищити зарплатню всім медикам, а не лише тим, хто бореться з коронавірусом.

Про особливі стосунки Олега Ляшка та медіа Ріната Ахметова читайте в матеріалі Ярослава Зубченка.

Теги за темою
Статті
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Самогонний апарат з NVIDIA RTX 4090 FE? Billet Labs представила компактний ПК The Boiler
ITC
2025-02-07T19:43:14Z
Поплавський у четвірці найвпливовіших блогерів України: 10 мільйонів підписників
Политека
2025-02-07T19:33:08Z
ТОП-9 найкращих Android-смартфонів на лютий 2025 року
InternetUA
2025-02-07T19:31:06Z
Apple презентує смартфон iPhone SE вже наступного тижня, — Bloomberg
Фокус
2025-02-07T19:27:18Z
Салат, який затьмарить усі страви: неймовірно простий рецепт за 10 хвилин
GlavRed
2025-02-07T19:27:04Z
Скільки робочих місць може зникнути через розвиток ШІ: нове дослідження
InternetUA
2025-02-07T18:28:57Z
В Іспанії у затопленій печері знайшли 1900-річне давньоримське святилище
УкраинФорм
2025-02-07T18:27:46Z
Texty.org запускають власний ютуб-канал
Детектор М
2025-02-07T18:16:43Z
AMD нанесла термопасту під кришку Ryzen 5 7400F замість припою — процесор гріється до максимуму зі штатним TDP
ITC
2025-02-07T18:07:15Z
3 надійні способи почистити чайник від накипу: зійде на очах
24tv
2025-02-07T19:51:37Z
Гори, море чи пустеля: де ваш ідеальний відпочинок за знаком зодіаку
24tv
2025-02-07T19:12:56Z
Як прати в'язаний одяг, щоб він не втратив форму
24tv
2025-02-07T19:06:43Z
Швидко та без розводів: як прибрати вапняний наліт зі стінок душової кабіни
GlavRed
2025-02-07T18:27:39Z
Не викидайте старі кришки від банок: оригінальний спосіб з використання
24tv
2025-02-07T18:15:39Z
Відкриття, яке стане у пригоді на все життя: навіщо чистити квасолю і як це робити
24tv
2025-02-07T18:09:17Z
7 способів позбутися мурах вдома раз і назавжди: найкращі народні засоби
24tv
2025-02-07T17:45:57Z
Мають чарівне цвітіння: які рожеві квітучі дерева варто посадити у саду
24tv
2025-02-07T17:45:44Z
Удача та гроші будуть липнути до вас: мольфар сказав, що завжди треба носити в кишені
GlavRed
2025-02-07T17:27:55Z
Смерть чоловіка в ТЦК у Чернівцях: що кажуть в Офісі омбудсмена
TSN
2025-02-07T19:39:31Z
Удар РФ по Полтаві: у лікарнях залишаються дев'ятеро людей, серед них дитина
УкраинФорм
2025-02-07T19:34:13Z
На Сумщині зняли з дерева черговий російський БПЛА, що не розірвався
InternetUA
2025-02-07T19:31:28Z
Трагедія під час ВЛК у Чернівцях: медики застали чоловіка вже в стані клінічної смерті
24tv
2025-02-07T19:27:13Z
Заволодіння столичною землею: ВАКС відправив під варту шістьох підозрюваних
ZN UA
2025-02-07T18:34:01Z
У Києві жорстоко побили дитину: познайомились у Мережі, заманили і гуртом напали
InternetUA
2025-02-07T18:28:47Z
На Вінниччині отруїли песика-волонтера Джесі, який зібрав 100 тисяч гривень на ЗСУ
24tv
2025-02-07T18:27:14Z
Суд покарав чоловіка штрафом за постріл у людину на Полтавщині
Telegraf
2025-02-07T18:09:56Z
Дівчинка продала мамині коштовності вартістю тисячі доларів за безцінь
24tv
2025-02-07T18:09:29Z
Стало відомо, під яким номером Арройо виступатиме за Шахтар
Football.ua
2025-02-07T19:57:59Z
Челсі зробив зміни у заявці на Лігу конференцій: чи залишився у списку Мудрик
24tv
2025-02-07T19:55:26Z
Українець Станкевич вперше за останні три роки став призером Кубка світу з фехтування
24tv
2025-02-07T19:45:53Z
Слот — про контракт ван Дейка: Cподіваюся, зможу працювати з ним протягом тривалого часу
Football.ua
2025-02-07T19:31:37Z
Бен Єддер може поповнити склад Венеції
Football.ua
2025-02-07T19:27:44Z
Непереможний олімпійський чемпіон оцінив свою готовність до бою із Усиком
24tv
2025-02-07T19:21:34Z
Мареска — про перехід Феліша до Мілана: Нічого поганого не сталося
Football.ua
2025-02-07T18:58:12Z
Офіційно: Дієго Арройо — гравець Шахтаря
Football.ua
2025-02-07T18:51:51Z
"Леви" покусали грузин: Карпати знищили чемпіона Грузії 6:1, за який виступала зірка ПСЖ
24tv
2025-02-07T18:48:44Z
Десантник, який повернувся з полону, вперше побачить свою доньку: щемлива історія
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:45:33Z
Повітряна тривога у Києві та області: що загрожує столиці
TSN
2025-02-07T19:39:05Z
Львівська ОВА передала ЗСУ бронеавтомобілі «Новатор 2»
AutoCentre
2025-02-07T19:34:28Z
"Тінь самого себе": у мережі показали, як український воїн Кірієнко змінився за час полону
24tv
2025-02-07T19:30:33Z
Лубінець назвав категорії полонених, яких вдалося повернути під час останнього обміну
24tv
2025-02-07T19:12:22Z
Витратять понад 70 млн грн : Донецька ОДА закуповує колючий дріт для Покровська та Краматорська
Фокус
2025-02-07T18:57:32Z
Росія запустила "Шахеди", у Києві вже лунає тривога: де є загроза
24tv
2025-02-07T18:57:18Z
У Харкові запустять нову систему оповіщення: місце обстрілу визначатимуть за секунди
Лига
2025-02-07T18:45:54Z
На Київщині та у низці областей - повітряна тривога через загрозу дронів
УкраинФорм
2025-02-07T18:39:25Z
На Мюнхенській безпековій конференції презентують фільм «Малевич»
Детектор М
2025-02-07T19:31:46Z
Зірка серіалу "Емілі в Парижі" Лілі Коллінз замилувала фото з новонародженою донечкою
24tv
2025-02-07T19:27:55Z
"Пропонували гонорари за підтримку влади": Павло Зібров здивував одкровенням
GlavRed
2025-02-07T19:27:41Z
"Горбата, п'яна, ледь стоїть": у мережі висміяли старечий виступ Волочкової
GlavRed
2025-02-07T19:27:26Z
Нідерланди виплатять Румунії €5,8 мільйона, якщо не знайдуть вкрадені артефакти з музею Дренте - ЗМІ
УкраинФорм
2025-02-07T18:54:51Z
Відродження середньовічного тренду: балдахіни для ліжок знову з'являються в інтер'єрі
24tv
2025-02-07T18:42:09Z
Lady Gaga, Тоня Матвієнко, The Weeknd: що слухали українці в перший тиждень лютого
24tv
2025-02-07T18:33:06Z
Топ-8 фільмів і серіалів Ани де Армас, які варто побачити
Вива
2025-02-07T18:30:35Z
Відома російська ведуча "злила" зрадницю Лоліту - що сталося
GlavRed
2025-02-07T17:27:32Z
РФ знову використовує північнокорейських солдатів для штурмів на Курщині – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:46:11Z
Скільки коштує навчання на спеціальності "Філологія" у вишах України
24tv
2025-02-07T19:45:50Z
Це не мобілізація, – Зеленський про нові контракти для молоді віком 18 – 24 років
24tv
2025-02-07T19:36:57Z
Значення дронів має бути таким, щоб унеможливлювати російські штурми – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:27:02Z
Відстрочки у «Резерв+» продовжуватимуться автоматично
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:24:42Z
Не лише військовозобов'язані: хто не може виїхати за кордон з України
24tv
2025-02-07T19:12:47Z
“Закрила собою 4-місячну дитину”: росіяни вдарили по житловому будинку в Миколаєві, реакція людей шокує
TSN
2025-02-07T19:06:51Z
СЗЧ мобілізованих: у Третій штурмовій розповіли у чому причина та як із цим боротися
TSN
2025-02-07T19:06:39Z
Нові банківські обмеження ускладнили забезпечення військових: стикаються з серйозними проблемами
Политека
2025-02-07T19:00:24Z
Як прибирання може врятувати вам життя
24tv
2025-02-07T19:57:59Z
Кімнатні рослини почнуть рости вдвічі краще: потрібний тільки засіб з аптечки
24tv
2025-02-07T18:33:02Z
Прорив в лікуванні раку: нова вакцина захистила від рецидиву раку усіх
24tv
2025-02-07T17:51:36Z
Як часто можна фарбувати волосся без шкоди - відповідь експерта
GlavRed
2025-02-07T16:27:02Z
Просто і корисно: рецепт риби, запеченої в духовці
Фокус
2025-02-07T16:21:06Z
Яка жирна їжа корисна під час схуднення: відповідь дієтологині
Gazeta UA
2025-02-07T15:51:01Z
В Україні запровадять механізм розбронювання медиків: як це працюватиме
24tv
2025-02-07T15:42:14Z
Знайшли простий спосіб уникнути сивини
24tv
2025-02-07T15:18:28Z
На ТОТ заборонили продаж ліків без російського паспорта – ГУР
1News
2025-02-07T15:12:58Z
Росія хоче розширити можливості з арешту активів західних компаній - Reuters
УкраинФорм
2025-02-07T19:55:16Z
Деяким родинам ВПО держава може покривати до 70% вартості оренди житла - Мінсоцполітики
УкраинФорм
2025-02-07T19:54:18Z
Перерахунок пенсій з 1 березня: хто отримуватиме на 1000 грн більше
Знай
2025-02-07T19:42:08Z
Ілон Маск робить замах на пенні: що його підштовхує
InternetUA
2025-02-07T19:37:16Z
Син Януковича заробляє на продажу вугілля з окупованих територій України
AgroNews
2025-02-07T19:15:21Z
Як оплатити комуналку тисячею Зеленського: детальна інструкція
Фокус
2025-02-07T19:06:52Z
Перший аукціон старовинної зброї: Укрпошта продала «Наган» за ₴36 тисяч
УкраинФорм
2025-02-07T19:00:12Z
В Україні у лютому почала дешевшати картопля
Gazeta UA
2025-02-07T18:48:14Z
Підприємства Метінвесту продовжують захоплювати європейські ринки
AgroNews
2025-02-07T18:19:20Z
У злодіїв - жодного шансу: механік назвав кнопку, яка врятує авто від крадіжки
GlavRed
2025-02-07T19:27:18Z
В Україні з'явиться найдешевший електрокросовер Kia
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:27:03Z
Нова модифікація Leopard 2 матиме іншу гармату і потужніший двигун
InternetUA
2025-02-07T19:01:48Z
Cadillac тестує новий спортивний кросовер Optiq-V
AutoCentre
2025-02-07T17:12:34Z
Продажі електрокарів Tesla обвалюються по всій Європі
Хвиля
2025-02-07T17:00:25Z
Гібридний Opel Grandland проїхав 1115 км на одну баку й заряді — в реальних умовах
ITC
2025-02-07T16:31:45Z
Нову Toyota RAV4 2026 показали до прем'єри
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:18:36Z
23-річний Nissan Skyline оцінили у півмільйона доларів
AutoCentre
2025-02-07T16:10:52Z
Їзда на чужих авто в Україні: як уникнути штрафів та оформити користування
ТСН
2025-02-07T15:48:37Z
Втручання Маска у вибори в Німеччині: Мерц заявив, що хоче розмови з Трампом
InternetUA
2025-02-07T19:55:58Z
НАТО збільшить оборонні витрати на 20% у 2024 році – Рютте
iPress
2025-02-07T19:55:49Z
Гендиректора Rheinmetall почали охороняти як канцлера через загрозу від російських спецслужб
iPress
2025-02-07T19:55:42Z
Верховний лідер Ірану виключив можливість переговорів з Трампом
ZN UA
2025-02-07T19:55:38Z
У десятках міст Словаччини почалися протести проти уряду Фіцо
Европейская правда
2025-02-07T19:55:28Z
Трамп припускає зустріч з Зеленським наступного тижня
Лига
2025-02-07T19:55:25Z
Ламмі прокоментував плани Трампа скоротити міжнародну допомогу і нагадав про важливість «м’якої сили»
УкраинФорм
2025-02-07T19:54:12Z
Маск у президентському кріслі США. Time оприлюднив нову обкладинку
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:51:47Z
Глава МЗС Британії сумнівається у "перемирʼї" в Україні в найближчі місяці
Европейская правда
2025-02-07T19:51:17Z