MY.UAНовини
Головні новини 17 серпня: Лукашенко – персона нон грата в ЄС, підпал авто "Схем"
Головні новини 17 серпня: Лукашенко – персона нон грата в ЄС, підпал авто "Схем"

Головні новини 17 серпня: Лукашенко – персона нон грата в ЄС, підпал авто "Схем"

ЄС не визнає вибори президента в Білорусі, а Лукашенка оголосили персоною нон грата. Білорусь охопили масові страйки. Тихановська готова стати національним лідером. Невідомі вночі спалили авто журналістів "Схем". Більшість українців не задоволена діями президента, уряду та Ради. А Кравчук заявив, що РФ хоче миру на Донбасі. Такими були головні новини понеділка, 17 серпня.

Найважливішіновини України і світу за сьогодні:

Білорусь у центрі уваги

В ЄС Лукашенка оголосили персоною нон грата

Депутати Європарламенту не визнають результатів президентських виборів в Білорусі і вважають Олександра Лукашенка персоною нон грата в Євросоюзі. Про це йдеться у спільній заяві європарламентарів.

Президентські вибори 9 серпня не були ні вільними, ні справедливими, і достовірні повідомлення вказують на перемогу Світлани Тихановської. Тому ми не визнаємо Олександра Лукашенка переобраним президентом Білорусі,
– мовиться у заяві.

Окрім того, лідери провідних партій Європарламенту підтримали рішення глав МЗС країн ЄС ввести нові персональні санкції проти керівництва Білорусії і закликали зробити це якомога швидше.

Лідери ЄС також збираються провести екстрену відеоконференцію щодо ситуації в Білорусі 19 серпня.

Білоруси масово страйкують

Початок тижня в Білорусі розпочався з масових страйків на підприємствах. Робітники не виходять працювати, а висувають вимоги.

Які найбільші підприємства страйкують

  • МЗКТ

Найбільш напружена ситуація на Мінському заводі колісних тягачів. До МЗКТ приєдналися й робітники інших заводів, зокрема МТЗ та Мінського електротехнічного. Ці підприємства теж страйкують. 

Туди на переговори з страйкарями прибув на гелікоптері Олександр Лукашенко. До підприємства підігнали автозаки, поруч – тоновані мікроавтобуси з силовиками.

Зважаючи на промову Лукашенко на заводі, на жодні поступки він іти не збирається.

Ну, 150 на якомусь підприємстві, навіть 200 погоду не роблять. Потрібно розуміти, що "поганий" президент тримав зайву кількість, аби людей не викидали на вулицю. Виходити треба з цього. Хто хоче працювати – нехай працює. Не хоче – ми не змусимо,
– сказав Лукашенко.

Та спершу зазначив, що ніхто повторних виборів проводити не буде. Однак згодом уточнив, що це можливо, однак спершу потрібно на референдумі проголосувати за нову конституцію.

Зазначимо, що президент не вийшов до робітників, яких зібрались сотні, а говорив лише з обмеженою групою людей у приміщенні. Згодом Лукашенко таки звернувся до мітингувальників. Люди зустріли його криками "Уходи", "Фу" та "Сором".

Після такого "теплого" прийому, як повідомляють очевидці, Лукашенко на гелікоптері покинув завод.

Вертоліт Лукашенка, ймовірно, покидає МЗКТ. Дивіться відео:

 

  • МАЗ

Наступним пунктом у списку для візитів Лукашенка став МАЗ. Сюди, як і на МЗКТ, президент прибув разом і з сином Миколою. Раніше під прохідною підприємства зібрались сотні людей, які скандували: "МАЗ, виходь!"

  • "Білоруськалій"

Страйкують і працівники "Білоруськалію". Ще вранці керівництво підприємства просило робітників висунути свої вимоги, проте не припиняти виробництво. На це працівники не пішли, вони сформували страйккоми і  вирішили припинити роботу.

Наразі відомо, що усі шахти "Білоруськалію" не працюють.

  • Белтелерадіокомпанія

Підтримують працівників заводів і медіа. Белтелерадіокомпанія страйкує, біля будівлі – співробітники та жителі Мінська. Кажуть, що керівник компанії дав їм годину, аби припинити страйк або бути звільненими. Медійники кажуть: рішення про звільнення ухвалюватимуть самі.

  • ОНТ

Перед будівлею Загальнонаціонального телебачення Білорусі теж був великий мітинг. Частина працівників ОНТ вже повідомила, що приєднуються до страйку. Також про бажання приєднатись заявили у СТВ та Держрадіо.

Страйкують також "Азот-Гродно", "Гомсільмаш", БЕЛАЗ, Мінська філармонія, а ще працівники "Белмедпрепаратів", "Нафтану", "Кераміну", Беленергомережі та інші.

Дивіться фото зі страйків у Білорусі / Фото з телеграм-каналів

Тихановська готова стати тимчасовим національним лідером

Кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська оголосила про готовність стати національним лідером. У своєму зверненні до білорусів вона сказала, що зробить все для того, аби країна "заспокоїлася і увійшла в нормальний ритм".

Вона наголосила, що протягом найближчого часу необхідно буде звільнити усіх політв'язнів та підготувати законодавчу базу та умови для організації нових президентських виборів.

Дивіться відео звернення Тихановської до білорусів: 

Протести у Білорусі: основне

  • Масові протести в Білорусі почалися після оголошення результатів президентських виборів. За офіційними даними, перемогу на них начебто здобув чинний глава держави Олександр Лукашенко.
  • Білоруси з цим незгодні, вони вважають, що вибори були сфальсифіковані. Вперше на протести вони вийшли в ніч з 9 на 10 серпня.
  • Мирних демонстрантів почали бити та затримувати ОМОНівці.
  • За тиждень понад тисяча людей були поранені. Більше, ніж 7 тисяч – затримані.
  • З 11 серпня білоруси оголосили всенародний страйк – багато хто не вийшов на роботу і не планує до того часу, поки їм не покажуть справжні результати виборів.
  • 16 серпня у Мінську провели історичний марш за свободу, участь у якому взяли приблизно 400 тисяч людей.
  • Зігнали людей й на мітинг за Лукашенка. На цій акції виступив і сам глава держави.

Дивіться відео про 7 – 8 день протестів у Білорусі:

Підпал авто "Схем"

Під Києвом в ніч на 17 серпня невідомі підпалили автомобіль журналістів програми "Схеми". Це сталося біля будинку водія знімальної групи в Броварах.

Інформацію про підпал авто повідомив у фейсбуці журналіст програми "Схеми: корупція в деталях" Михайло Ткач на своїй фейсбук-сторінці.

Що відомо про підпал автомобіля журналістів

  • За словами журналіста, останній матеріал, який знімали за допомогою авто KIA Cerato – це "Королі доріг". Він стосувався того, як транспорт високопосадовців порушує ПДР.
  • Під час зйомок і в самому матеріалі Михайло Ткач неодноразово наголошував, що за автомобілем і журналістами вели спостереження співробітники охорони президента УДО.
  • Водночас головна редакторка "Схем" Наталія Седлецька додала, що подія трапилась о першій годині ночі. А машина відновленню не підлягає. Вона також повідомила, що на місці працює поліція.
  • Очевидці розповіли, що перед займанням автомобіля чули "хлопок". Автомобіль спершу гасили сусіди, потім пожежники. Передня частина авто вигоріла дуже швидко.

Чи причетний до підпалу Портнов

  • Седлецька нагадала, що минулого року ексюрист і соратник Януковича Андрій Портнов опублікував усі персональні дані водіїв програми "Схеми" – їхні паспорти, номери авто, адреси проживання та погрожував редакції.
  • У Нацполіції є навіть кримінальна справа з цього приводу, яка, втім, не зрушилась з місця. А 14 серпня Портнов у своєму дописі вкотре натякнув про погрози в бік журналістів.

Причини займання

  • У ДСНС заявляють, що причинами загоряння не могли бути коротке замикання чи необережність з вогнем. Автомобіль спалахнув через "занесення стороннього джерела запалювання".

Реакція поліції та влади

  • Поліція Київщини розпочала кримінальне провадження за фактом пожежі.
  • Володимир Зеленський висловив сподівання на максимально швидке розслідування підпалуавтомобіля програми "Схеми" і притягнення до відповідальності зловмисників.
  • Крім того, Олександр Ткаченко як голова Мінкульту та інформполітики закликав "до повного, швидкого та неупередженого розслідування".


Пожежники загасили вогонь, але автівку вже не відновити / Фото з фейсбук-сторінки Михайла Ткача


Слідчі встановлюють обставини підпалу / Фото з фейсбук-сторінки Михайла Ткача

Українці незадоволені діями влади

Громадяни України дали нову оцінку діяльності президента Зеленського, а також уряду під керівництвом Дениса Шмигаля та депутатів Ради.

Так, дії та заяви президента Зеленського за червень – липень схвалюють 40% українців. Це доволі високий показник. Однак негативна оцінка його дій все ж вища – 44% людей вважають, що він робить щось не те. Про це свідчать дані опитування КМІС.

Оцінка дій уряду:

  • Схвалюють роботу Кабінету Міністрів – 22% опитаних;
  • Не схвалюють роботу уряду – 62% респондентів;
  • Баланс оцінок є від’ємним і становить мінус 40%.

Оцінка дій парламенту:

  • Схвалюють дії Ради – 20% українців;
  • Не схвалюють дії нардепів – 63% опитаних;
  • Баланс оцінок є від’ємним і становить мінус 43%.


Як українці оцінюють дії влади / Інфографіка 24 каналу

Що відомо про опитування?

Його КМІС провів з 7 по 11 серпня 20 серед 2 000 респондентів по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Опитування проводили методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера.

Кравчук каже, що РФ хоче миру на Донбасі

Леонід Кравчук вважає, що російській владі набридла війна на Донбасі, і вона готова робити кроки назустріч миру.

Російські матері, які втратили синів у війні на Донбасі, так само плачуть гіркими слізьми, як і українські матері загиблих воїнів. Про це голова української делегації в ТКГ заявив в інтерв'ю "Сегодня".

Я уважно слухаю всіх росіян: президента, міністра закордонних справ, Козака, Гризлова. Я відчуваю, що вони хочуть, щоб на Донбасі був мир. Я думаю, що Росії також набридла війна,
– наголосив Кравчук.

Альтернатива мінським угодам можлива

За словами Кравчука, якщо ж план мирного процесу виявиться неефективним, Україна вийде з мінських угод і почне шукати альтернативні способи вирішення конфлікту. Кравчук наголосив: у такому разі йому вистачить сили волі заявити про те, що українська сторона робила все відповідно до Конституції та міжнародного права, однак нас не почули.

Що відомо про роль Кравчука як голови делегації ТКГ

  • 30 липня 2020 року Володимир Зеленський призначив Леоніда Кравчука головою делегації України в мінській Тристоронній контактній групі.
  • На новій посаді Кравчука заявив: головна проблема у тому, що мешканці Донбасу не бачать перспективи життя в Україні. Вони вірять, що Росія надасть їм нові можливості, однак їхні сподівання виправдані не будуть.
  • Кравчук наголосив, що вибори в окупованому Донбасі проводити не можна. За словами голови ТКГ, зараз там надто багато "заробітчан зі зброєю", які нікому не підпорядковуються.
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Инсайдер: Сборник ремастеров Gears of War будет анонсирован для PlayStation 5 этим летом
GameMag
2025-03-05T22:24:09Z
СМИ: Авторы ремейка Until Dawn от Sony практически закрылись — хоррор для PlayStation 5 и ПК останется без продолжения
GameMag
2025-03-05T21:25:00Z
Украинские роботы будут работать в NASA
Хвиля
2025-03-05T21:06:21Z
Хотели мамонтов, а получились мыши: стартап Colossal BioSciences вывел шерстистых грызунов
ITC
2025-03-05T20:19:58Z
Известный украинский ресторатор отказался менять женщину на робота/Савелий Либкин побывал на технологическом мероприятии в США
Апостроф
2025-03-05T19:36:40Z
Нужна фольга и отработанный аккумулятор: найден новый способ получения топлива
Фокус
2025-03-05T19:28:18Z
Toyota знизить ціни на сталь для виробників запчастин
AgroNews
2025-03-05T19:15:50Z
Братья Руссо хотели бы увидеть еще одну большую игру по "Мстителям", но в ближайшее время её ждать не стоит
GameMag
2025-03-05T19:09:52Z
Нил Дракманн: The Last of Us 3 может никогда не выйти
GameMag
2025-03-05T19:09:33Z
Четверг испытает ваше терпение: гороскоп на 6 марта для всех знаков Зодиака
Знай
2025-03-06T02:33:08Z
Кекс с кофе и вишнями: рецепт вкуснейшего постного десерта
TSN
2025-03-05T17:51:53Z
Гороскоп на четверг 6 марта 2025 года
UAToday
2025-03-05T16:30:09Z
У США зросли ціни на цукор, вершкове масло, каву та фарш
AgroNews
2025-03-05T16:18:32Z
Большинство людей используют ее неправильно: для чего действительно нужна бирка на чайном пакетике
TSN
2025-03-05T15:36:41Z
Секрет - в специях: как приготовить самого лучшего цыпленка табака
Апостроф
2025-03-05T12:57:49Z
Что можно сажать возле клубники: лучшие соседи для хорошего урожая
TSN
2025-03-05T10:06:11Z
Гороскоп для знаков зодиака на 6 марта 2025 года
Корреспондент
2025-03-05T09:36:10Z
7 причин снова начать читать художественную литературу во взрослом возрасте
Marie Claire
2025-03-05T08:30:26Z
Клиентка ПриватБанка стала жертвой мошенничества и потеряла десятки тысяч гривен: известно, удалось ли ей вернуть деньги
Политека
2025-03-06T03:00:58Z
Атака на Сумы: один человек погиб
Корреспондент
2025-03-06T02:30:23Z
В Сумах российский дрон попал в складское помещение
Корреспондент
2025-03-06T00:48:45Z
Атака на Кривой Рог: раненых почти 30
Корреспондент
2025-03-06T00:36:52Z
В Кривом Роге после вражеского удара удалось спасти 18 человек
TSN
2025-03-05T22:51:26Z
В Мексике нашли расчлененные тела девяти студентов
Корреспондент
2025-03-05T22:30:18Z
Две пьяные женщины из-за громкой ссоры остались без детей: что произошло
TSN
2025-03-05T21:51:05Z
В Днепре раздаются взрывы: что известно
TSN
2025-03-05T21:48:10Z
Крал вещи, чтобы продать: на Житомирщине мужчину подозревают в поругании над могилами защитников
TSN
2025-03-05T20:21:41Z
Агент Антони вступил в спор с Аморимом после слов о его клиенте
Корреспондент
2025-03-05T18:45:52Z
Аморим: МЮ должен бороться за каждый трофей, но сейчас работаем на перспективу
Корреспондент
2025-03-05T16:00:25Z
Питер Фьюри рассказал, украли ли у Дюбуа победу над Усиком
Корреспондент
2025-03-05T14:18:27Z
Арсенал установил исторический рекорд в Лиге чемпионов
UAToday
2025-03-05T10:42:04Z
Хирн оценил возможность боя Джошуа против Баколе
Корреспондент
2025-03-05T08:15:25Z
Арсенал уничтожил ПСВ в Лиге чемпионов - видео голов и обзор матча
Корреспондент
2025-03-05T08:15:15Z
Знаковый защитник киевского Динамо и сборной Евгений Хачериди вернулся в футбол
Известия Киев
2025-03-05T07:37:23Z
Тимощука, Карякина и Каладзе Минспорта лишило спортивных званий
Корреспондент
2025-03-05T02:30:56Z
"Реал" без Лунина одолел "Атлетико" в первом матче 1/8 финала Лиги чемпионов
TSN
2025-03-04T22:06:18Z
Ночью 6 марта над Украиной кружили вражеские беспилотники: где раздались взрывы
TSN
2025-03-06T04:06:15Z
Мобилизация в Киеве: сколько тысяч уклонистов за прошлый год доставлено в ТЦК
TSN
2025-03-06T04:06:08Z
"Шахед" попал в Харьковскую многоэтажку - Терехоа
ZN UA
2025-03-06T03:42:32Z
На Харьковщине ВСУ смогли освободить территории: в DeepState уточнили позиции
Фокус
2025-03-06T01:15:41Z
Овнам следует искать лучшего, а Тельцам следует праздновать маленькие успехи: гороскоп по картам Таро на 6 марта 2025 года
TSN
2025-03-06T00:21:59Z
Силы обороны ведут бои: россияне действительно пытаются штурмовать приграничье Сумщины, — ЦПД
Фокус
2025-03-05T23:42:02Z
ВСУ продвинулись на Купянском направлении: эксперт сообщил подробности
TSN
2025-03-05T20:48:03Z
Ситуация на фронте на вечер 5 марта
UAToday
2025-03-05T20:36:53Z
"Прилет. Там ямища", - ВИДЕО последствия удара ВСУ по оккупантам в центре Донецка
Новости Украины
2025-03-05T20:18:05Z
"Я не употребляю...": Робби Уильямс больше не видит НЛО, но решил стать экстрасенсом
Знай
2025-03-06T03:51:39Z
Джордж Миллер хотел бы снять ещё одного "Безумного Макса"
GameMag
2025-03-05T22:48:01Z
Тимоти Олифант и ксеноморф на новых кадрах сериала "Чужой: Земля"
GameMag
2025-03-05T21:25:35Z
Названы возможные сроки выхода Marvel 1943: Rise of Hydra от создательницы Uncharted Эми Хенниг
GameMag
2025-03-05T21:25:35Z
Тело пролежало в квартире 10 дней: в РФ умер популярный актер и звезда советского кино
Comments UA
2025-03-05T20:57:52Z
Осложнения: беременная Анна Кошмал рассказала, как серьезно заболела
GlavRed
2025-03-05T19:33:39Z
"Мой герой мёртв": Киану Ривз высказался о вероятности выхода фильма "Джон Уик 5"
GameMag
2025-03-05T17:25:14Z
Участник "Холостячки" сыграл свадьбу в Лас-Вегасе: как он выехал из Украины/Уроженцу Киева 33 года
Апостроф
2025-03-05T15:45:33Z
Амбассадор Miu Miu: Амелия Грэй выходит в тотал-луке бренда
Marie Claire
2025-03-05T15:31:37Z
Ограничение выплат 800+ для украинцев: останутся ли исключения для социально уязвимых семей
Хвиля
2025-03-06T04:24:42Z
Получите 450 гривен за размещение переселенцев: новая услуга ПФУ
Хвиля
2025-03-06T04:03:24Z
6 марта - какой сегодня праздник, что нельзя делать, все об этом дне
Комсомольская правда
2025-03-06T03:31:53Z
Помощь при усыновлении ребенка: как подать заявление
ZN UA
2025-03-06T03:03:01Z
В Киевской области работают силы ПВО
TSN
2025-03-06T02:21:34Z
День ангела 6 марта: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-03-05T22:18:56Z
"Шахеды" все чаще атакуют бойцов ВСУ: шокирующие детали
Comments UA
2025-03-05T22:12:55Z
До 500 "шахедов" одновременно: рф планирует усилить атаки беспилотниками
Знай
2025-03-05T21:30:04Z
Писал музыку для Кобзона и Долиной: в РФ внезапно скончался известный композитор из Львова
Comments UA
2025-03-05T21:15:04Z
Трудовые отношения: может ли медсестра работать лифтером в больнице
ZN UA
2025-03-06T02:03:51Z
Трансгендерные мыши Байдена и неудачники из CNN – грызуны не посягали ни на бюджет, ни на общественную мораль
ZN UA
2025-03-06T00:48:23Z
Тушь, гормоны и стресс: почему ресницы выпадают и как это предотвратить
Знай
2025-03-05T18:51:11Z
Инновационное оборудование для хирургии: ОХМАТДЕТ получил новую систему THOMPSON
Апостроф
2025-03-05T18:27:29Z
Популярная специя может быстро и эффективно спасти вашу рассаду: защитит от болезней и вредителей
TSN
2025-03-05T17:21:21Z
На Харьковщине прифронтовые громады рискуют потерять доступ к медикаментам, — СМИ
Фокус
2025-03-05T17:15:58Z
Не спешите чистить: эти три фрукта скрывают неожиданные секреты в кожуре
Знай
2025-03-05T16:51:47Z
Электронные ВВК: юристы предупредили об опасности
Апостроф
2025-03-05T16:00:43Z
Наконец-то узнаем: ученые выяснили, почему женщины живут больше мужчин
Знай
2025-03-05T15:51:30Z
То, что делают канадцы – хуже пошлин: производитель Jack Daniel's жалуется на последствия торговой войны
ZN UA
2025-03-06T02:42:27Z
Повышение стабильности и безопасности: Sony обновила PlayStation 3
GameMag
2025-03-05T22:24:46Z
Банки США ослабили давление на рубль: что известно
Comments UA
2025-03-05T21:45:28Z
Еврокомиссия и ЕИБ заключили соглашение, направленное на инвестиции в Украине
Корреспондент
2025-03-05T19:21:36Z
Ожидать ли украинцам очередного роста мобильной связи в 2025 году
Знай
2025-03-05T19:12:53Z
Нефть стремительно дешевеет на фоне роста запасов в США
Корреспондент
2025-03-05T18:54:46Z
Пенсионеры со слабым здоровьем получат доплаты от ПФУ: сумма и условия назначения
Знай
2025-03-05T18:21:23Z
Платежка увеличится в 2,5 раза: обедневших украинцев "порадовали" тарифными изменениями
Знай
2025-03-05T17:36:27Z
Индексация пенсий: в ПФУ рассказали, кто получил на 1 тыс. грн больше
Апостроф
2025-03-05T17:03:02Z
Полноприводные авто на вторичке – самые дешевые модели
Знай
2025-03-05T17:51:56Z
В Германии продажи Tesla упали на 76%
Корреспондент
2025-03-05T16:18:52Z
"Мавик" на крыше: гибриды и электромобили BYD получили оригинальную опцию
Фокус
2025-03-05T16:12:39Z
Volkswagen выпустил доступный коммерческий электрокар в ретростиле
Фокус
2025-03-05T15:12:51Z
Новые правила на дороге: с водителями не будут милосердны – за что ждут космические штрафы
Знай
2025-03-05T14:51:51Z
Зачем нужно зажимать две кнопки стеклоподъемника: функция, о которой мало кто знает
TSN
2025-03-05T14:21:00Z
Раритет за $350 000: на аукцион выставили уникальный седан Mercedes W126 AMG
Фокус
2025-03-05T08:21:56Z
Geely представила электрифицированный седан за $25 000 с запасом хода 1200 км
Фокус
2025-03-05T07:36:42Z
На рынок выходит недорогой электрокроссовер Renault с запасом хода более 400 км
Фокус
2025-03-04T17:30:00Z
Зеленский отреагировал на слова Макрона о мире
Корреспондент
2025-03-06T04:18:39Z
Трамп требует очистить Вашингтон от бездомных
Корреспондент
2025-03-06T04:12:29Z
Деньги, влияние и контроль: эксперт объяснил, зачем США соглашение с Украиной и ресурсах
Знай
2025-03-06T03:21:49Z
Ирландия предоставит Украине дополнительный пакет помощи
Хвиля
2025-03-06T00:33:11Z
Украина в Гааге представила доказательства применения Россией химического оружия
Лига
2025-03-06T00:27:30Z
ВАКС удовлетворил требование Минюста по конфискации активов "Российского морского регистра судоходства"
ZN UA
2025-03-05T23:33:50Z
В Израиле вступил в должность новый глава Генштаба ЦАХАЛ
Корреспондент
2025-03-05T23:30:07Z
Европа готовится к новой волне беженцев из Украины
Корреспондент
2025-03-05T23:00:21Z
Американцы не одобряют мирный план Трампа: результаты опроса
Comments UA
2025-03-05T22:42:49Z