MY.UAНовини
«Офісу президента варто було б визначитися з tone of voice своїх комунікацій». Опитування експертів
«Офісу президента варто було б визначитися з tone of voice своїх комунікацій». Опитування експертів

«Офісу президента варто було б визначитися з tone of voice своїх комунікацій». Опитування експертів

У Білорусі вже восьмий день не вщухають протести – люди виступають проти чинного президента Олександра Лукашенка.

Ці мітинги жорстоко придушуються владою, яка використовує проти протестувальників свтілошумові гранати, гумові кулі, водомети тощо.

Відомо, що внаслідок силового розгону двоє учасників акцій загинули, сотні – отримали поранення.

Крім того, понад сім тисяч осіб, у тому числі журналістів, були затримані.

Насильство з боку білоруської влади засудили ООН, НАТО та Євросоюз.

Міністри закордонних справ країн ЄС також не визнали результати президентських виборів у Білорусі та вирішили запровадити санкції проти посадовців, винних у фальсифікаціях та насильстві.

Натомість Україна лише висловила занепокоєння з приводу подій у Білорусі.

Ба більше, Офіс президента України доволі кволо відреагував на заяви чинного президента Олександра Лукашенка, який прямо сказав, що «Україна наказує Білорусі провести нові вибори» та про «Україну на колінах».

Хоча реакція Офісу з’явилася досить швидко, рівень і якість комунікації викликають питання.

«Детектор медіа» попросив експертів оцінити комунікацію президента та його Офісу відносно подій у Білорусі.

Олександр Мартиненко, генеральний директор інформаційної агенції «Інтерфакс-Україна».

- Позиція Офісу президента щодо Білорусі була дуже обережною.

Думаю, навіть занадто обережною.

Читалася ця обережність і бажання не загострювати якісь відносини, у тому числі з Росією і Білоруссю, якщо Олександр Лукашенко залишиться президентом.

Стосовно засобів комунікації.

Мені здається, що деякі тексти, у тому числі розміщені на сайті президента в неділю, за своєю стилістикою скоріше підходили для фейсбуку конкретної людини, ніж для публікації на сайті президента.

Щодо канцеляризмів – їх не повинно бути, бо ми живемо в 21 столітті, а не в 2му.

Їх треба уникати, але при цьому не переходити на мову фейсбуку конкретних людей.

Державна комунікація – це не комунікація конкретного радника чи навіть голови Офісу з людьми, це комунікація державного інституту.

Тому політ фантазії, який вітається в фейсбуці та дає додаткову кількість лайків, не завжди може бути використаний у комунікаціях державної структури, от як ОПУ.

Тут мова не про лайки, тут не це головне.

Ба більше, головний користувач цієї інформації, оскільки це питання міжнародне, знаходиться за кордоном України, а там лайки не ставлять.

Просто потрібно якомога доступніше донести свою точку зору, не використовуючи при цьому суперофіційну лексику.

І, звичайно, потрібно грамотно писати – це необхідна річ у питанні державних комунікацій.

Катерина Коберник, співзасновниця та шефредакторка інтернет-видання «Бабель».

- Офісу президента варто було б визначитися з tone of voice своїх комунікацій.

Можна спілкуватися жахливим канцеляритом, як робили всі попередні Адміністрації.

Можна навчитися формулювати думки зрозумілою для освічених людей мовою – це непросто, але можливо.

Можна «піти в маси» й обрати «базарні» інтонації.

Зважаючи на останні повідомлення, Офіс зупинився на останньому варіанті, і це поганий вибір.

Якщо в ОП вважають, що такі формулювання роблять їх ближче до виборців – шкода, що там такої невисокої думки про українців.

Якщо в Офісі немає людини, яка розуміє, що президент не повинен писати Caps lock-oм, що це поганий тон та істерія – таку людину варто знайти.

Поки комунікації ОПУ нагадують пошук жанру в кіно – не вийшла класика, зробимо примітивну комедію.

Щоб ці метання припинилися, там повинна з'явитися людина, яка встановить або придумає власний tone of voice.

Традиційно це роблять талановиті й досвідчені журналісти.

Зараз у комунікаційної команді ОП такої людини немає.

На жаль, якщо так піде далі, вона там і не з'явиться – репутаційні ризики занадто великі.

Стосовно комунікацій щодо подій в Білорусі, зараз Україна веде себе так само, як країни, яких ми засуджували за нерішучість під час Майдану.

Звичайно, ми зобов'язані думати про майбутнє, не втручатися в політику інших країн, але така обережна дипломатія повинна завершуватися там, де на вулицях влада вбиває людей.

Якщо українська влада побоюється втратити стратегічного партнера – Білорусь, то за останні дні стало остаточно зрозуміло, що ніякого партнерства з Білоруссю немає й вона цілком залежить від Росії – країни, яка кілька років воює з Україною.

Так обережно формулюючи свої думки, ми зараз лише втрачаємо довіру білорусів та показуємо іншим країнам, що в Україні є подвійні стандарти: коли на вулицях вбивають українців, ми вимагаємо світ бути рішучим.

Коли те ж саме відбувається в сусідів, ми висловлюємо глибоку стурбованість.

Дмитро Золотухін, колишній заступник міністра інформаційної політики, член редакційної ради інформаційного агентства «Петро і Мазепа».

- Очевидно, що зараз в Офісі президента є декілька груп впливу, які борються за можливість управління комунікацією президента.

Але зараз усе це виглядає як моноліт.

Наприклад, я читаю сторінку Володимира Зеленського й сторінку Офісу президента України: інколи видно, що різні люди пишуть.

А останнім часом стало помітно, що там однакові контексти, однакові предикати, однакові стилі викладу інформації та комунікування за допомогою текстів.

Дуже збентежило останнє інтерв’ю Михайла Подоляка «Радіо Свобода» – це було продовження його інтерв’ю «Стране.

З огляду на стиль, у якому він давав це інтерв’ю, можна сказати – Подоляк певним чином контролює зараз окремі напрямки комунікації й на сторінці ОПУ, й на сторінці Володимира Зеленського.

Це, звичайно, специфіка мови, яка використовується на цих платформах, і специфіка викладу інформації.

З одного боку, позитивно – менша кількість канцеляризмів.

З іншого боку, жахливо, що порушуться норми міждержавного етикету, які усталені.

Для людей, які постійно читають такі джерела, це дуже муляє око, адже зараз на сторінках ОПУ и президента відбувається комунікація «між дворовими угрупованнями підлітків».

Я думаю, що зараз одна з ліній розколу у команді президента є між Кирилом Тимошенком і Андрієм Єрмаком.

Я не знаю, чи Юрій Костюк бере в цьому участь.

Очевидно, пан Тимошенко зайнятий комунікацією програми «Велике будівництво», а політичний контекст загалом перейшов під контроль Єрмака.

Для мене це дуже тривожний контекст, що Єрмак усе контролює.

Ще більш тривожний контекст, що Подоляк контролює більшу частину комунікацій.

Централізація комунікацій у руках цих людей, думаю, ще зіграє чинником у продовженні білоруського кейсу.

Для того, щоб змінити комунікації – треба змінити людей.

Я не думаю, що президент зараз готовий міняти керівника свого Офісу або відносини.

Власне, без цього не можна очікувати змін у мові й у контексті, який буде використовуватися для комунікацій президента.

Світлана Павелецька, колишня директорка з маркетингових комунікацій групи «1+1 медіа», ексголова комунікаційного офісу Кабінету Міністрів України, СЕО в компанії «Інститут когнітивного моделювання».

- Будь-яка комунікація, не залежно від того, чого вона стосується, завжди має відповідати певним критеріям: має бути чіткою, зрозумілою та має доносити певний сигнал.

Мені здається, якщо комунікація відповідає принаймні цим критеріям, то вона вже вдала.

Сподіваюся, що колеги з Офісу робитимуть комунікацію, яка відповідатиме цим критеріям.

Мені здається, що треба розвивати історію з відкритістю й з реагуванням на ті запити, які є в суспільстві.

Головне в комунікації, особливо в державній, – це те, що вона повинна бути зрозумілою; підтримувати стратегію, яка в держави є; і повинна бути для людей можливістю спертися на щось, створювати для людей зону безпеки.

Це є найважливішим.

Комунікація повинна створювати для людей почуття безпеки.

Комунікація – це один з інструментів держави для забезпечення спокою та добробуту громадян, вона має працювати виключно на це.

Сергій Сидоренко, співредактор видання «Європейська правда».

-Комунікація Офісу президента, м'яко кажучи, суперечлива.

Жорсткі пости чергуються з відкатом позиції України, із постами без явного змісту та без чітких меседжів.

Але головне – публічні повідомлення свідчать про брак стратегії.

Для мене очевидно, що на Банковій стратегії та її елементів немає взагалі.

Що варто змінити: відпрацювати стратегію, але не на рівні Єрмак+Шефір+Зеленський, а долучити фахівців.

Нарешті долучити дипломатів до формування бачення міжнародної політики стосовно Білорусі.

Те, що є – це якийсь сором.

По фактологічних огріхах, помилках, по нерозумінню теми авторами повідомлень для мене очевидно, що дипломати як мінімум не мають вагомого голосу, а швидше за все взагалі не долучені до формування меседжів.

Ну і для мене очевидно, що ми маємо доєднатися до позиції ЄС щодо невизнання результатів виборів, я детально це розписав у статті.

Але це вже – питання політики, а не її комунікації.

Юрій Бутусов, головний редактор інтернет-видання «Цензор.

- Комунікація є невід’ємною частиною державної політики.

У першу чергу в державній політиці визначають вчинки та стратегії, які впроваджують політичні керівники.

Зараз є окремі бажання, які не є послідовними.

Оскільки відсутня стратегія та вчинки для реалізації стратегії, які б відповідали реальності, – не може бути в цих умовах адекватної комунікаційної політики.

Для початку президенту треба створювати не комунікаційні та не виконавчі центри, а аналітичні.

Він керівник, який ухвалює рішення, інколи не розуміючи обстановки, наслідків своїх дій.

Він навіть не намагається вчитися, чомусь вважаючи, що він щось розуміє й вже розібрався з державною політикою.

Це абсолютно хибна думка, яка не дозволяє йому йти вперед.

Щодо Білорусі – як завжди.

Бажання президента в зовнішній політиці лише одне – це така «стратегія кота Леопольда»: «давайте жити дружно», «давайте не будемо сваритися», «давайте все буде добре, друзі».

До цього зводиться його політика щодо Мінських домовленостей – абсолютно беззуба, недієва й застаріла.

Зеленський у 2020 році намагається зробити те, що себе віджило при Порошенку в 2016.

Ми бачимо, Лукашенко витирає ноги об Україну, а Зеленський робить вигляд, що нічого страшного й ми «глибоко занепокоєні тим, що ви витираєте об нас ноги, і не виконуєте свої обіцянки».

Таку політику ніхто не буде поважати й жодні комунікації заповнити цю інтелектуальну й політичну прірву не здатні.

Севгіль Мусаєва, головна редакторка «Української правди».

- Комунікацію Офісу президента я можу описати одним словом – катастрофа.

Мені здається, це вичерпно.

Ми це дуже багато обговорювали.

У тексті «Європейської правди», як відповідальне видання, ми намагалися змусити змінити цю позицію стосовно цих подій.

На жаль, мусимо констатувати – позиції немає, стратегії немає.

Можемо говорити, що її немає ані з боку Офісу президента, ані з боку МЗС; дії окремих членів урядів теж свідчать, що стратегії немає.

Я думаю, потрібно змінити комунікаційну команду, яка займається зараз цими питаннями.

Думаю питання в цьому.

Володимир Кравченко, оглядач відділу міжнародної політики «Дзеркала тижня.

- З боку Офісу президента є певні заяви по ситуації в Білорусі, які донедавна були дуже обережними в оцінках ситуації в цій країні.

А ось комунікації ОП з масмедіа немає.

Тому що мало зробити заяву і опублікувати її на президентському сайті: оголошену позицію держави ще треба пояснити журналістам.

Це можна зробити або на пресконференції, або в режимі off records.

На жаль, цієї розмови з журналістами не має.

Про неї в Офісі президента просто забули.

У результаті, логіка дій української влади часто видається незрозумілою і для журналістів, і для українського суспільства.

У подібних ситуаціях журналісти, намагаючись компенсувати недоліки в комунікації ОП, спілкуються зі своїми джерелами, щоб прояснити позицію влади.

Її можна не поділяти, але треба розуміти причини і контекст формування точки зору Банкової на ту чи іншу подію.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зірка "Спіймати Кайдаша" стала Заслуженою артисткою України
24tv
2025-09-14T13:51:38Z
Фестиваль «Червона Рута-2025» пройде у партнерстві з Рухом опору Сил спецоперацій
Детектор М
2025-09-14T13:48:31Z
Юлія Буйновська: Я досить довго воювала з невпевненістю в собі, тим паче на сцені
Комсомольская правда
2025-09-14T13:07:17Z
У Шарліз Терон викрали авто, а Бреда Пітта пограбували: що відбувається в Лос-Анджелесі
Фокус
2025-09-14T13:06:27Z
80% російського кінопрокату складають пропагандистські фільми, — розвідка
Детектор М
2025-09-14T12:42:30Z
Найталановитіша акторка України: Сеітаблаєв назвав свою фаворитку
GlavRed
2025-09-14T12:27:29Z
"Пішов так рано": Дзідзьо показав єдине прижиттєве фото з батьком
GlavRed
2025-09-14T12:27:25Z
Рецензія на фільм "Малевич"
ITC
2025-09-14T12:12:04Z
Творці " Брати Супер Маріо в кіно " опублікували тизер сиквелу та назвали дату виходу
Детектор М
2025-09-14T10:48:36Z
ДТЕК розвінчав міфи про аномалії на енергоринку
ГЛАВКОМ NET
2025-09-14T14:18:30Z
Трипільська ТЕС зазнала 19 влучань "Шахедами": річні відновлювальні роботи "пішли нанівець"
FaceNews
2025-09-14T13:51:59Z
Пенсії під загрозою: головні помилки, які можуть залишити без виплат
GlavRed
2025-09-14T13:27:19Z
США та Китай проведуть переговори щодо TikTok, мит та нафти РФ у Мадриді
Европейская правда
2025-09-14T13:18:20Z
Пасажири Ryanair можуть перевозити 3 одиниці багажу безкоштовно: але є одна умова
24tv
2025-09-14T13:15:02Z
"Нафтогаз" вводить бонуси для споживачів: українцям пояснили, як зекономити
24tv
2025-09-14T13:03:22Z
Невелика виноробня може вийти у прибуток за кілька років
AgroPortal
2025-09-14T13:00:25Z
"Укрпошта" планує виконати нові вимоги НБУ щодо капіталу без залучення грошей з держбюджету
ZN UA
2025-09-14T12:53:24Z
У Росії очікуються масові банкрутства забудовників - розвідка
УкраинФорм
2025-09-14T12:52:04Z
Священники та боти: Санду розповіла, як РФ розширює втручання у вибори в Молдові
ZN UA
2025-09-14T14:21:14Z
У посла України в Албанії стався серцевий напад
Европейская правда
2025-09-14T14:18:57Z
У Євросоюзі засудили порушення російським дроном авіапростору Румунії
УкраинФорм
2025-09-14T14:18:49Z
Держсекретар США Марко Рубіо виступив із коментарем щодо свого візиту до Ізраїлю
360ua.news
2025-09-14T14:18:29Z
Туск прокоментував антиукраїнські настрої в Польщі та запропонував рішення
ГЛАВКОМ NET
2025-09-14T14:18:21Z
"Уся Європа опиниться під загрозою": Каллас порівняла сценарій поразки України з 1938 роком
24tv
2025-09-14T14:15:00Z
Вторгнення російських дронів до Польщі було "випробуванням Кремля проти НАТО", – The Guardian
24tv
2025-09-14T14:06:43Z
Центр протидії дезінформації пояснив, як китайці заселяють Сибір під носом у Кремля
ГЛАВКОМ NET
2025-09-14T13:57:21Z
Трамп відмовляється від санкцій проти Росії: у NYT назвали головну причину
GlavRed
2025-09-14T13:54:09Z
На кордоні затримали чоловіка з паспортом Саудівської Аравії: що з’ясувалося
TSN
2025-09-14T14:21:21Z
Вибух у поїзді біля Боярки: Свириденко повідомила про наслідки
TSN
2025-09-14T14:18:25Z
Свириденко розповіла про ліквідацію наслідків вибуху поїзда: 28 рейсів йдуть зміненими маршрутами
Хвиля
2025-09-14T14:18:09Z
У Кракові літак зійшов зі смуги: польоти призупинено
Европейская правда
2025-09-14T13:51:42Z
Вибух у поїзді на Київщині стався через детонацію боєприпасів – ЗСУ
iPress
2025-09-14T13:51:07Z
Свириденко показала пошкоджену ділянку залізниці на Київщині через детонацію боєприпасів
Комсомольская правда
2025-09-14T13:33:09Z
Правоохоронці викрили "чорних" лісорубів, які продавали деревину через інтернет
InternetUA
2025-09-14T13:27:04Z
На Рахівщині затримали підлітка, який викрав понад ₴17 тис. із припаркованого авто
Украина Криминальная
2025-09-14T13:24:40Z
У центрі Ніжина впали уламки російського безпілотника
УкраинФорм
2025-09-14T12:57:24Z
Останніх мешканців міста-привида виганяють з будинків у культовому районі
24tv
2025-09-14T14:15:58Z
Скільки українських біженців планують повернутися на Батьківщину? Дані посольства
ГЛАВКОМ NET
2025-09-14T14:15:25Z
Деяким сім'ям з дітьми скасують державну допомогу
Знай
2025-09-14T14:12:30Z
Росія запустила гіперзвукову ракету «Циркон» у Баренцевому морі під час навчань із Білоруссю
УкраинФорм
2025-09-14T14:00:39Z
Ведучий Fox News втрапив у скандал через заяви про бездомних
InternetUA
2025-09-14T14:00:13Z
Деякі українців може отримати одразу десять пенсій: які умови для виплат
ZN UA
2025-09-14T13:54:58Z
Естонія планує надати 100 млн євро на військову підтримку України наступного року
Европейская правда
2025-09-14T13:51:51Z
Шмигаль зустрівся із керівництвом ситуаційного центру "Україна" Міноборони Німеччини
iPress
2025-09-14T13:51:01Z
У лісах Британії ховається палац за 41 мільйон фунтів: чому його так і не добудували
Фокус
2025-09-14T13:42:11Z
100 г в барабан — і за один цикл пралка позбудеться бруду, накипу та плісняви: дієвий трюк
TSN
2025-09-14T12:51:58Z
Найкорисніші та найшкідливіші фрукти для травлення: рейтинг гастроентеролога
TSN
2025-09-14T12:33:01Z
Зменшує набряки та знімає втому: який огірок здатний повернути ідеальний тон шкіри
Gazeta UA
2025-09-14T11:12:31Z
Від косметики до їжі: де ховаються фталати, і чому це небезпечно
24tv
2025-09-14T11:06:31Z
Чому блакитні очі насправді не блакитні, а зелені – найрідкісніші
24tv
2025-09-14T11:03:08Z
Тетріс може допомогти у боротьбі з ПТСР – як це працює
24tv
2025-09-14T08:45:29Z
Салат із броколі проти раку: міф чи реальність
24tv
2025-09-14T08:24:01Z
Найдорожчий у світі: грам цього металу коштує понад 2 тисячі доларів
24tv
2025-09-14T05:18:44Z
Як організувати харчування школяра при нестачі сну після нічних тривог - поради дієтолога
Комсомольская правда
2025-09-14T05:03:16Z
Німецький автобусний оператор збудує водневий заправний центр з електролізом на місці
AutoCentre
2025-09-14T14:12:02Z
Новий Mercedes VLE може стати найрозкішнішим електричним мінівеном у США
Топ Жир
2025-09-14T13:36:50Z
Евакуатор не потрібен: що робити водіям, коли заблокувалося кермо авто
GlavRed
2025-09-14T12:27:50Z
Астон Мартін: Суперпозашляховик втратив майже 85 тисяч доларів за три місяці
Топ Жир
2025-09-14T11:51:44Z
Найпотужніша модель Audi RS пропонує те, що недоступне навіть BMW M5
Топ Жир
2025-09-14T10:09:56Z
Непоказний ексклюзив: у Києві помітили унікальний спортивний Volkswagen Passat B5
Фокус
2025-09-14T09:36:06Z
Електричні вантажівки MAN eTGX наїздили понад 5 млн км
AutoCentre
2025-09-14T08:04:21Z
Найпопулярнішими серед ввезених легковиків з пробігом є бензинові авто - Укравтопром
УкраинФорм
2025-09-14T08:00:10Z
Дверцята закривати чи ні: 6 помилок, які псують пральну машину
Фокус
2025-09-14T06:30:29Z
"Шановні, ви напали на працівників ТЦК": військові показали порушення, зафіксовані бодікамерами
Фокус
2025-09-14T14:21:25Z
Війська РФ двічі атакували Слов’янськ
УкраинФорм
2025-09-14T14:21:11Z
На Львівщині проходять спортивні змагання «ТитаниUA»
УкраинФорм
2025-09-14T14:15:02Z
Дрони вперше атакували Пермський край за 1600 кілометрів від України
Комсомольская правда
2025-09-14T14:12:25Z
Спецпризначенці здійснили комбіновану атаку на залізничну інфраструктуру Росії - джерело
УкраинФорм
2025-09-14T14:06:49Z
"Я на Донбасі". Військові розривають мережу пародіями на молодика з Польщі
Telegraf
2025-09-14T14:06:26Z
В Україні завтра до +25°, дощі та грози очікуються лише на заході
УкраинФорм
2025-09-14T14:06:19Z
Графік відключення газу на тиждень з 15 по 21 вересня у Вінницькій області: кому готуватися до обмежень
Политека
2025-09-14T14:00:12Z
Воїни ГУР знищили російський ЗРК "Бук-М3" у Запорізькій області
ZN UA
2025-09-14T13:57:28Z
3 знаки зодіаку, які вже у вересні переосмислять своє життя
24tv
2025-09-14T14:21:54Z
Не Рим, і не Венеція: туристам радять відвідати місто в Італії, яке ідеальне для відпустки
24tv
2025-09-14T14:21:53Z
Гороскоп на 15 вересня: Тельцям - нові ідеї, Близнюкам - несподівана новина
Telegraf
2025-09-14T14:03:03Z
Сірі шкарпетки стануть білосніжними – потрібний тільки один продукт з кухні
24tv
2025-09-14T13:36:35Z
Де три відмінності між хлопцями, які катаються на сноуборді: лише уважні вгадають
GlavRed
2025-09-14T12:27:08Z
Красиві, але небезпечні: дерева, які швидко перетворюють подвір'я на кошмар
GlavRed
2025-09-14T12:27:08Z
Одна ложка - і унітаз сяє: 100%-вий натуральний засіб проти стійких плям
GlavRed
2025-09-14T12:27:06Z
Покинутий кар'єр став "найнебезпечнішим" місцем для відпочинку в світі
Фокус
2025-09-14T11:36:03Z
Коли гості вже не порозі: готуємо ароматні какао-кекси за 5 хвилин
24tv
2025-09-14T11:27:46Z
Сусідам не позаздриш: чоловік зібрав вдома кабіну винищувача
Фокус
2025-09-14T14:12:47Z
Експерт із кібербезпеки розповів, як хакери можуть прочитати вашу пошту через ChatGPT
InternetUA
2025-09-14T14:03:00Z
iPhone Air проти iPhone 17 Pro: експерт пояснив, який смартфон краще купити
Фокус
2025-09-14T14:00:00Z
Укрпошта запустила нову програму: який бонус можуть отримати українці
Хвиля
2025-09-14T13:45:05Z
5 маркетингових професій, які штучний інтелект не зможе замінити
InternetUA
2025-09-14T13:03:02Z
Літієві батареї раптом "порозумнішали": яка функція змусить їх працювати краще
Фокус
2025-09-14T13:00:29Z
Компанія-власниця Rolling Stone та Variety подала до суду на Google через огляди ШІ
Детектор М
2025-09-14T12:54:25Z
Що таке теорія мертвого інтернету: подробиці дивної конспірології про штучний інтелект
InternetUA
2025-09-14T12:33:54Z
Як сказати коту «ні» так, щоб він його зрозумів - розкрито головний секрет
GlavRed
2025-09-14T12:27:49Z
Перша ліга: Ворскла не змогла обіграти Агробізнес, нулі ЮКСИ та Інгульця
Football.ua
2025-09-14T14:21:56Z
Аморім: Навіть якщо Пеп перестане перемагати, він може дозволити собі розслабитися, я ж повинен доводити всім щодня
Football.ua
2025-09-14T14:21:07Z
Полісся мінімально здолало Кривбас
Football.ua
2025-09-14T14:18:42Z
Жирона з блискучим дебютом Ваната вперше не програє в сезоні-2025/26
Football.ua
2025-09-14T14:06:48Z
ЧС-2025 з легкої атлетики. Олег Дорощук вийшов у фінал в стрибках у висоту
УкраинФорм
2025-09-14T14:06:27Z
Ванат дебютує у стартовому складі Жирони проти Сельти, Крапивцов у запасі
Football.ua
2025-09-14T14:03:58Z
Ексчемпіона світу з боксу знайдено мертвим у власному будинку
ГЛАВКОМ NET
2025-09-14T13:54:43Z
Лідер збірної України взимку може повернутися в Іспанію – ЗМІ
24tv
2025-09-14T13:36:19Z
Пляжний футбол. Українки здолали Польщу у матчі за «бронзу» Суперфіналу Євроліги
УкраинФорм
2025-09-14T13:30:19Z