Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" співробітник розслідувальної групи Conflict Intelligence Team Кирило Михайлов, коментуючи протести в Білорусі проти Олександра Лукашенка.
"Ця ситуація нагадує 2014 рік, коли були відео російських колон, які рухалися до кордонів України. Їх публікували користувачі соціальних мереж, росіяни, а зараз це роблять росіяни і білоруси, які перебувають на території Росії і яким це дуже сильно не подобається. Ці відео з'являються в реальному часі на акаунтах людей, які дійсно живуть у тих місцях. Наприклад, жителі Санкт-Петербурга, які бачили, як звідти виїжджає ОМОН", - сказав Михайлов.
Експерт зазначив, що розслідувачі працюють за тією самою схемою, як і в 2014 році в Україні.
"Зараз ми бачимо відео з технікою ОМОНу, Росгвардіі і внутрішніх військ, які рухаються в бік Білорусі. Це поліцейська техніка, і основна мета можливого її введення на територію Білорусі - це підтримка режиму Лукашенка проти учасників протесту. Білоруський режим і його союзники в Москві зайняті внутрішніми проблемами Білорусі", - зазначив він.
Як повідомляв УНІАН, раніше в мережі з'явилися відео, як росіяни перекидають автозаки і бійців Росгвардії до кордону з Білоруссю.
Що відбувається у Білорусі: хроніка протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори.
- Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодні з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулись зіткнення з силовиками. Також із 11 серпня в країні розпочався загальнонаціональний страйк.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох із них під час затримання та в СІЗО сильно били.
- 14 серпня затриманих почали відпускати.
- 16 серпня у Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі провели страйки.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Андрій Василюк