MY.UAНовини
Висновок Незалежної медійнї ради щодо матеріалу телекомпанії «Прилуки»
Висновок Незалежної медійнї ради щодо матеріалу телекомпанії «Прилуки»

Висновок Незалежної медійнї ради щодо матеріалу телекомпанії «Прилуки»

Висновок № 42 щодо матеріалу КП телекомпанія «Прилуки».

Незалежна медійна рада розглянула справу про телесюжет комунального підприємства «Телекомпанія “Прилуки”» щодо конфлікту між Прилуцьким козацьким полком та Прилуцькою міською організацією ветеранів.

За висновком експертів Незалежної медійної ради:.

Комунальне підприємство «Телекомпанія “Прилуки”» в телесюжеті щодо конфлікту між Прилуцьким козацьким полком та Прилуцькою міською організацією ветеранів висвітлило конфлікт не дотримавшись професійних стандартів щодо збалансованості, повноти, неупередженості та об’єктивності, з порушенням вимог п.

«в» ч.

1 ст.

59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», ст.

7, 8, абз.

абз 2 і 4 ст.

9 Редакційного статуту Комунального підприємства Телекомпанія «Прилуки» Прилуцької міської ради.

Обставини справи.

До Незалежної медійної ради надійшло звернення від Комунального підприємства телекомпанія «Прилуки» (лист № 53 від 10.06.2020 р.) із проханням висловити позицію та надати висновок щодо дотримання журналістських стандартів та норм Кодексу етики журналіста в матеріалі телекомпанії.

16 липня 2020 року Незалежна медійна рада визнала звернення в цій справі прийнятним з огляду на значущість відповідного матеріалу для громадської думки в м.

Прилуках та загалом значущість цього прецеденту в розрізі місцевих медіа.

Запис телесюжету подано як додаток до вищезгаданого звернення.

Сюжет присвячено висвітленню позиції Прилуцької міської організації ветеранів у конфлікті з Прилуцьким козацьким полком (конфлікт розгорівся між цим Полком та міською головою, розпочався судовий процес, організація ветеранів була звинувачена керівництвом Полку в підтримці міської влади).

Матеріал тривалістю трохи менше 15 хв.

після короткого вступу на початку, де згадується про розміщені козацьким полком білборди, практично повністю присвячений поданню позиції представників організації ветеранів, які відкидають звинувачення про заангажованість їхньої організації міською владою, стверджують, що прийшли на судовий процес за власною ініціативою, називають звинувачення керівника козацького полку некоректними та закликають його вибачитися.

У зверненні зазначається, що Отаману Прилуцького козацького полку, згадуваному представниками організації ветеранів у сюжеті, письмово було запропоновано взяти участь у тематичній передачі «Круглий стіл.

На часі», де він зможе висловити свою позицію поряд із представниками ветеранської організації.

Це сталося після того, як він надіслав на адресу телекомпанії вимогу про спростування інформації, поширеної представниками організації ветеранів.

Запис такої передачі було відтерміновано з огляду на епідемічну ситуацію.

Конституція України.

Стаття 34.

Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати й поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб — на свій вибір.

Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету й неупередженості правосуддя.

Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод (Європейська конвенція з прав людини).

Стаття 10.

Свобода вираження поглядів.

Кожен має право на свободу вираження поглядів.

Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і передавати інформацію та ідеї без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів.

Ця стаття не перешкоджає державам вимагати ліцензування діяльності радіомовних, телевізійних або кінематографічних підприємств.

2.Здійснення цих свобод, оскільки воно пов’язане з обов’язками і відповідальністю, може підлягати таким формальностям, умовам, обмеженням або санкціям, що встановлені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадської безпеки, для запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я чи моралі, для захисту репутації чи прав інших осіб, для запобігання розголошенню конфіденційної інформації або для підтримання авторитету і безсторонності суду.

Закон України «Про телебачення і радіомовлення».

Стаття 6.

Неприпустимість зловживання свободою діяльності телерадіоорганізацій.

Не допускається використання телерадіоорганізацій для:.

поширення інформації, яка порушує законні права та інтереси фізичних і юридичних осіб….

Стаття 59.

Телерадіоорганізація зобов’язана:.

в) поширювати об’єктивну інформацію.

Кодекс етики українського журналіста [1] (редакція 2013 р.).

Служіння інтересам влади чи засновників, а не суспільства, є порушенням етики журналіста.

Журналісти та редактори повинні здійснювати кроки для перевірки автентичності усіх повідомлень, відео- та аудіоматеріалів, отриманих від представників загалу, фрилансерів, прес-служб та інших джерел.

Факти, судження та припущення мають бути чітко відокремлені одне від одного.

Неприпустимим є розповсюдження інформації, що містить упередженість чи необґрунтовані звинувачення.

Точки зору опонентів, в тому числі тих, хто став об’єктом журналістської критики, мають бути представлені збалансовано.

Так само мають бути подані оцінки незалежних експертів.

Резолюція ПАРЄ 1003 (1993) «Про етичні принципи журналістики» [2].

…журналістика не повинна змінювати правдиву й неупереджену інформацію або чесні думки, використовувати їх на користь ЗМІ, намагаючись створити чи сформувати громадську думку, оскільки законність журналістики ґрунтується на ефективній повазі до основоположного права громадян на інформацію як на складовій поваги до демократичних цінностей.

Тому журналістика, пов’язана з законними розслідуваннями, обмежується достовірністю й чесністю інформації та думок і несумісна з журналістськими кампаніями, що проводяться на підставі заздалегідь випрацюваних позицій і спеціальних інтересів.

Редакційний статут Комунального підприємства Телекомпанія «Прилуки» Прилуцької міської ради [3].

Стаття 6.

Принципи редакційної політики щодо точності поширюваної інформації.

Журналісти телекомпанії «Прилуки» мають виходити із того, що точність інформації визначається збереженням її первинного змісту з метою недопущення введення аудиторії в оману, і дотримуватись наступних правил:.

Стаття 7.

Принципи редакційної політики щодо неупередженості поширюваної інформації.

Журналісти телекомпанії «Прилуки» мають виходити із того, що неупередженість інформації визначається однаковим ставленням до всіх осіб, які є учасниками подій або гостями передач, і дотримуватись наступних правил:.

* особам, підданим у передачі критиці має бути надана можливість дати відповідь в межах цієї передачі.

Стаття 8.

Принципи редакційної політики щодо об’єктивності поширюваної інформації.

Журналісти телекомпанії «Прилуки» мають виходити із того, що об’єктивність інформації визначається максимально можливим усунення впливу особистого ставлення журналіста на зміст такої інформації під час її підготовки та поширення, і дотримуватись наступних правил:.

* необхідно намагатися надати можливість прокоментувати подію всім особам, яких вона безпосередньо стосується; у разі неможливості висловитися всім, необхідно подати не менш ніж два коментарі з протилежних точок зору;.

* необхідно чітко дотримуватись регламенту передачі, правила щодо висловлювань мають бути однаковими для всіх учасників передачі та повідомлятися їх заздалегідь.

Стаття 9.

Принципи редакційної політики щодо збалансованості поширюваної інформації.

* належна збалансованість не потребує цілковитого нейтралітету щодо кожного питання або відходу від основних демократичних засад щодо свободи слова та творчої діяльності, вона не досягається математичними методами, тобто врівноваженням кожної висловленої думки протилежною за змістом; метою збалансованості є висвітлення якнайширшого спектра думок і поглядів;.

* ступінь збалансованості має відповідати характеру обговорюваної теми і типу передачі;.

* якщо в ефір виходить серія взаємопов’язаних передач, в яких розглядаються ті самі або споріднені проблеми, належну збалансованість може забезпечувати вся серія передач, намір авторів досягти безсторонності саме в цей спосіб повинен плануватися заздалегідь і доводитися до відома аудиторії.

Водночас у серії передач, де в кожному випуску розглядаються геть різні і не пов’язані між собою питання, збалансованість повинна забезпечуватися в кожній окремій програмі.

Оцінка дотримання вимог законодавства та професійних стандартів.

1.Вільна критика в межах правових рамок на адресу владних органів від організацій громадянського суспільства є ознакою нормального демократичного життя країни.

Але в цьому випадку має місце прояв взаємної критики між двома організаціями громадянського суспільства – козацькою та ветеранською.

Незалежна медійна рада безпосередньо розглядає поширене в засобах масової інформації подання відповіді організації ветеранів на критику в її бік.

У цьому висновку Рада надає оцінку саме діям засобу масової інформації, який створив і поширив матеріал із такою відповіддю ветеранської організації, оскільки оцінка реальності та обґрунтованості претензій цих організацій одна до одної перебуває поза межами компетенції Ради, а правомірність висловлювань отамана козацького полку щодо міської голови оцінюватиме суд.

Питання підозри однієї з організацій громадянського суспільства в заангажованості на користь міської влади та її відповідь на такі закиди однозначно є питанням суспільного інтересу, яке варте висвітлення в медіа.

При цьому журналістські матеріали мають відповідати вимогам законодавства України та журналістської професійної етики, створюватися з дотриманням прав та законних інтересів як сторін конфлікту, так і аудиторії медіа.

Передісторію до відповіді ветеранської організації, поданої в цьому матеріалі, на його початку описано дуже схематично: розповідається, що з’явилися білборди з критикою міської влади, міська голова подала до суду й на судове засідання прийшли представники організації ветеранів, а після цього в соціальних мережах було озвучено закиди нібито «ветеранів використовують».

Як саме звучали ці закиди і хто був їхнім джерелом, диктор не озвучив, їхньої суті детально не розкрив (зокрема, чи було в них якесь обґрунтування та ін.).

Практично відразу зазначається, що «ці шановані в місті люди виявили бажання відповісти на звинувачення та образи в їх бік», і подається пряма мова трьох різних представників організації ветеранів, що загалом зайняло трохи менше ніж 14 хв.

ефірного часу.

Коментарів пана Ткаченка, який є отаманом Прилуцького козацького полку і, як випливає зі слів представника ветеранської організації, озвучував звинувачення в заангажованості останньої, в даному матеріалі не подано (за винятком дуже короткого переказу його закидів одним із представників організації ветеранів).

Телеканал погодився подати позицію Ткаченка вже після висунення ним претензій до телеканалу та в рамках круглого столу, тобто дискусії з представниками ветеранської організації.

У цьому випадку також не йдеться про відкладений баланс (подання позиції протилежної сторони конфлікту в наступній передачі з того ж циклу), оскільки про подання позиції Ткаченка в іншій передачі глядачам не було повідомлено в розглядуваному матеріалі (абзац 4 ст.

9 редакційного статуту телекомпанії).

Телеканал не досяг декларованої в редакційному статуті мети подання якомога ширшого спектра думок (абзац 2 статті 9).

У своєму Висновку щодо програми «Слідами грантоїдів: спеціальний репортаж» телеканалу «Україна» (№ 16 від 27 червня 2017 року) [4] Незалежна медійна рада зазначала, що одним із основних стандартів інформаційної журналістики є збалансованість, а це передбачає надання слова всім сторонам конфлікту.

Отже має місце порушення професійного стандарту збалансованості точок зору опонентів (п.

10 Кодексу етики).

Незалежна медійна рада констатує порушення саме в роботі журналістів і телекомпанії, яка поширила сюжет.

Незалежна медійна рада не досліджує, не оцінює та не може встановлювати правоту однієї або іншої організації в суперечці між ними, оскільки це не становить мети та завдань діяльності Незалежної медійної ради і ми не володіємо достатніми для таких досліджень та висновків даними, зокрема, наприклад, інформація щодо позиції в конфлікті козацької організації майже не була розкрита журналістами й нам достеменно не відома.

Як уже зазначалося вище, суть звинувачень отамана козацького полку ні адресу організації ветеранів подана дуже схематично, його коментарів у матеріалі не наведено, не подано також позиції незалежних експертів.

Телеглядачі не отримали суттєвої інформації з відповідного питання, тобто має місце порушення і професійного стандарту повноти інформації (п.

6 Кодексу етики).

Власне, вказана неповнота природно випливає з незбалансованості матеріалу, констатованої нами раніше.

Зважаючи на те, що в сюжеті не було подано позиції отамана козацького полку, а сам сюжет зводився до озвучування точки зору протилежної сторони впродовж більш як 10 хв.

трьома різними її представниками, можна вважати висвітлення каналом цього питання упередженим щодо Прилуцького козацького полку (порушення вимог ст.

7 редакційного статуту телекомпанії).

Висвітлення конфлікту в матеріалі є необ’єктивним (п.

«в» ч.

1 ст.

59 ЗУ «Про телебачення і радіомовлення», п.

6 Кодексу етики, ст.

8 редакційного статуту), оскільки в ньому подається лише одна суб’єктивна точка зору.

Незалежна медійна рада взяла до уваги той факт, що сюжет було поширено телекомпанією, яка є комунальним підприємством Прилуцької міської ради, а міська влада Прилук також перебуває в конфлікті з керівництвом Прилуцького козацького полку.

Але наразі немає достатніх підстав робити висновки про безпосередній вплив міської влади при створенні відповідного телесюжету.

Незалежна медійна рада вважає, що Комунальне підприємство «Телекомпанія “Прилуки”» в телесюжеті щодо конфлікту між Прилуцьким козацьким полком та Прилуцькою міською організацією ветеранів висвітлило конфлікт не дотримавшись професійних стандартів щодо збалансованості, повноти, неупередженості та об’єктивності, з порушенням вимог п.

«в» ч.

1 ст.

59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», ст.

7, 8, абз.

абз 2 і 4 ст.

9 Редакційного статуту Комунального підприємства Телекомпанія «Прилуки» Прилуцької міської ради.

[1] http://www.

[3] http://pryluky.

Результати голосування: «За» — 9.

«Проти» — 1.

«Утримуюсь» — 0.

Голова Незалежної медійної ради Т.

Секретар Незалежної медійної ради О.

Секретар Незалежної медійної ради П.

Теги за темою
Общество
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Астрологи назвали єдиний знак зодіаку з найкоротшою тривалістю життя
TSN
2025-08-01T07:21:33Z
П'ять неймовірних каскадів: де можна побачити найвищий водоспад Закарпаття
24tv
2025-08-01T07:15:02Z
Прості підказки, які завжди працюють: як відрізнити натуральний сир від підробки
24tv
2025-08-01T06:54:48Z
Кокосова запіканка з йогурту: готуємо найніжніший десерт без борошна
Gazeta UA
2025-08-01T06:48:53Z
Блискучий посуд – не гарантія чистоти: чому потрібно мити посудомийку
24tv
2025-08-01T06:33:05Z
Ідеально до шашлику: як приготувати закусочні помідори у зеленій заправці
Telegraf
2025-08-01T06:12:14Z
Поради парамедика: Що робити цивільним під завалами після ударів рашистів? Як до цього можна підготуватись?
Украина Криминальная
2025-08-01T05:33:05Z
Куди поїхати в оксамитовий сезон: 3 небанальні напрямки для відпустки
24tv
2025-08-01T05:18:16Z
Це робить страву ідеальною: що досвідчені господині додають до тіста для млинців
24tv
2025-08-01T04:03:16Z
Названо гонорар найпопулярнішого театрального режисера України
ГЛАВКОМ NET
2025-08-01T07:21:38Z
Життя після “Супермена”: DC запланувала майже 20 фільмів та серіалів на найближчі роки
ITC
2025-08-01T07:15:30Z
Ольга Горбачова та Юрій Нікітін вдруге розлучаються: названа причина
Фокус
2025-08-01T07:06:55Z
"Від попередніх діагнозів не відійшла": донька Мірошниченків серйозно захворіла
GlavRed
2025-08-01T07:00:47Z
Роман канадки українського походження потрапив до довгого списку Букерівської премії
УкраинФорм
2025-08-01T06:51:42Z
Багато про що не говорив: розкрито справжню причину смерті Халка Хогана
GlavRed
2025-08-01T06:27:39Z
"Маленьке життя прожили": Олена Шоптенко втратила близьку людину
GlavRed
2025-08-01T06:27:09Z
Оззі Осборна поховали: де спочиває легенда хеві-металу
24tv
2025-08-01T06:09:19Z
"Допомогла родичам в Україні": зрадниця Ані Лорак потрапила в біду
GlavRed
2025-08-01T03:27:34Z
До побачення, НАБУ? Що насправді криється за масштабною спецоперацією СБУ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T19:09:39Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Бойова повістка поштою та Єдиний реєстр військовозобов'язаних: нові правила мобілізації від Кабміну
Фокус
2025-08-01T07:21:39Z
Латвія не планує визнавати Палестину
Европейская правда
2025-08-01T07:21:16Z
80-річчя покійного Яна Табачника спровокувало скандал в українському шоу-бізнесі
ГЛАВКОМ NET
2025-08-01T07:21:09Z
У пропагандистському "РИА Новости" лунають заклики до геноциду українців: у ЦПД відреагували
24tv
2025-08-01T07:15:58Z
Швейцарія оцінює ситуацію після нових мит Трампа
Европейская правда
2025-08-01T07:15:29Z
Часів Яр у кредит: як Міноборони РФ поквапилося "взяти" місто на папері
Фокус
2025-08-01T07:12:27Z
Продовження війни Росією поверне її до стану СРСР перед розвалом - Огризко
GlavRed
2025-08-01T07:09:43Z
Забудьте про зелений: який чай найкраще пити під час сніданку
Gazeta UA
2025-08-01T07:18:39Z
Як прибрати темні кола під очима: ці методи реально працюють
24tv
2025-08-01T06:33:09Z
Це просто руйнує психіку: назвали особливо небезпечну форму психічного насилля
24tv
2025-08-01T04:57:52Z
АМКУ оштрафував найбільших дистриб’юторів ліків через Спазмалгон, Евказолін та Біфрен
ZN UA
2025-08-01T02:12:02Z
5 речей, які треба прати частіше, ніж ви думали
24tv
2025-07-31T20:51:35Z
При якій температурі не радять купатися у воді
24tv
2025-07-31T20:27:48Z
Небезпека літа: як діяти при укусі кліща та чого категорично не можна робити
GlavRed
2025-07-31T18:27:41Z
Жоден чай з магазину не зрівняється: ТОП-8 трав, які варто засушити в серпні
GlavRed
2025-07-31T17:27:24Z
Новий орган держконтролю у галузі фармацевтики фінансуватиме держава разом з бізнесом — заступниця міністра
ZN UA
2025-07-31T16:34:36Z
У Білій Церкві внаслідок російської атаки спалахнули масштабні пожежі на підприємствах
УкраинФорм
2025-08-01T07:15:57Z
На Дніпропетровщині з-під уламків зруйнованого дроном РФ будинку дістали двох дітей
Комсомольская правда
2025-08-01T07:01:00Z
У лікарнях Запорізької області перебувають 36 постраждалих унаслідок російських атак
УкраинФорм
2025-08-01T06:51:12Z
Троє дітей загиблої у Херсоні внаслідок ранкового обстрілу жінки - у лікарні
УкраинФорм
2025-08-01T06:51:01Z
Кількість жертв російського удару по Києву сягнула 26, з них троє - діти
Gazeta UA
2025-08-01T06:45:47Z
Нічний обстріл Київщини: у Білій Церкві зруйновано адмінбудівлі та складські приміщення
ГЛАВКОМ NET
2025-08-01T06:45:18Z
В Одесі завершили досудове розслідування щодо засновника фінансової піраміди
Украина Криминальная
2025-08-01T06:42:40Z
На Дніпропетровщині дістали з-під завалів двох дітей, 4-річний хлопчик - у важкому стані
УкраинФорм
2025-08-01T06:39:49Z
Під Києвом масштабна пожежа: Росія вдарила по меблевому підприємству, фото
Лига
2025-08-01T06:30:38Z
Найстаріша у світі: в США народилася дитина з ембріона, замороженого понад 30 років тому
ZN UA
2025-08-01T07:25:33Z
Ексчиновник Міноборони отримав підозру за розтрату 1 млрд грн на закупівлях для ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-08-01T07:24:12Z
Raytheon отримала контракт Пентагону на AIM-120 для України та інших: яка кількість ракет
Фокус
2025-08-01T07:12:46Z
У піднесеному настрої: принцеса Анна зустрілась з учасниками українського військового оркестру
24tv
2025-08-01T07:12:30Z
Виплати для ВПО у Полтавській області з 1 серпня: частина українців може втратити допомогу, названо причини
Политека
2025-08-01T07:00:29Z
Молодь все частіше переходить на російську мову: викладачка розповіла, чому так відбувається, і що робити з такою тенденцією
Знай
2025-08-01T06:51:57Z
У Чехії зростає втома від українських біженців на тлі економічних проблем — опитування
ZN UA
2025-08-01T06:51:46Z
Австралія перекинула до Польщі розвідувальний літак: він допомагатиме НАТО і Україні
Фокус
2025-08-01T06:45:51Z
Нічна атака по Україні: де гриміли вибухи та як відпрацювала ППО
TSN
2025-08-01T06:39:50Z
Експерти пояснили, куди не можна ставити ноутбук
InternetUA
2025-08-01T07:25:55Z
Перший тест Lenovo Legion Go 2 з Ryzen Z2 Extreme: обігнала MSI Claw A8
ITC
2025-08-01T07:21:12Z
Світовий рекорд: блискавка на 880 км зафіксована у США
ITC
2025-08-01T07:15:30Z
1 500 загиблих, але жодного тіла: вчені розкрили моторошну правду про жертв на "Титаніку"
24tv
2025-08-01T07:15:13Z
Як налаштувати ШІ-помічник на вашому смартфоні: рекомендації експертів
Фокус
2025-08-01T07:12:30Z
Українців попередили про шахрайство із фейковими Telegram-ботами банків
InternetUA
2025-08-01T07:10:18Z
Germ додає наскрізне шифрування повідомлень до Bluesky
InternetUA
2025-08-01T07:01:12Z
Як використовувати ChatGPT креативно. 9 ідей, які виходять за рамки звичного
InternetUA
2025-08-01T06:55:45Z
Мeta не опублікує у відкритому доступі всі свої моделі «суперінтелекту»
InternetUA
2025-08-01T06:46:03Z
Росіяни атакували Запорізький район, є загиблий та поранений
Комсомольская правда
2025-08-01T07:24:15Z
У Херсоні вранці внаслідок російського обстрілу загинула жінка
УкраинФорм
2025-08-01T07:21:16Z
Росіяни переходять на бік ЗСУ, зливаючи дані про техніку і штаби РФ - "АТЕШ"
GlavRed
2025-08-01T07:06:44Z
Без матері залишилися 3 дітей: Росія вдарила по Херсону з артилерії
24tv
2025-08-01T06:45:18Z
На фронті за добу відбулося 160 боєзіткнень, найгарячіший - Покровський напрямок
УкраинФорм
2025-08-01T06:36:59Z
ЗСУ блискавично деокупували важливі пункти одразу на двох напрямках - ISW
GlavRed
2025-08-01T06:27:47Z
ЗСУ звільнили два села, росіяни просунулися на 4 напрямках: огляд фронту від ISW
24tv
2025-08-01T06:21:03Z
На Південно-Слобожанському напрямку Сили оборони зупинили 7 російських атак, на Куп’янському вчора відбулося 3 ворожих атаки – Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-08-01T05:55:10Z
Війська РФ за добу 85 разів обстріляли Сумщину, є пошкодження
УкраинФорм
2025-08-01T05:54:12Z
Віталій Пономарьов: Без фундаменту не буде успіху, тому в ЛНЗ будуємо міцний клуб
Football.ua
2025-08-01T07:21:46Z
Де Йонг заявив про готовність залишитися в Барселоні
Football.ua
2025-08-01T07:12:59Z
Ювентус може купити півзахисника з АПЛ
Football.ua
2025-08-01T07:03:02Z
Мілан націлився на Влаховича: "россонері" пропонують гроші і Беннасера
Football.ua
2025-08-01T07:01:24Z
Костюк і Ястремська ефектно здолали зіркових суперниць на "тисячнику" в Канаді: відеоогляд ігор
24tv
2025-08-01T07:00:28Z
Наполі домовляється по трансферу півзахисника Ювентуса
Football.ua
2025-08-01T06:51:40Z
Ван Леувен: Я був приємно здивований футбольними якостями своїх підопічних
Football.ua
2025-08-01T06:49:15Z
Еліас: Радий, що Шахтарю вдалося нейтралізувати сильні сторони Бешикташа
Football.ua
2025-08-01T06:25:26Z
Давно ніхто не приходив? Могила Лобановського в Києві виглядає покинутою
Telegraf
2025-08-01T06:21:18Z
АМКУ дозволив UPG орендувати ще 47 заправок Коломойського
ZN UA
2025-08-01T07:15:58Z
В Україні зросли штрафи для бізнесу за невидачу чеків
ГЛАВКОМ NET
2025-08-01T07:15:40Z
Ціни на продукти в Україні наблизилися до європейських: що коштує більше
Gazeta UA
2025-08-01T07:15:33Z
В Україні зібрали понад 15 мільйонів тонн зерна нового врожаю
УкраинФорм
2025-08-01T07:12:46Z
Виплати можна збільшити: кому надійде більше грошей
Знай
2025-08-01T07:12:28Z
В Україні зростуть тарифи на комунальні послуги: які терміни
GlavRed
2025-08-01T07:06:53Z
Найдорожча нафта: скільки коштує 1 барель нафти на ринку у серпні
24tv
2025-08-01T07:06:37Z
Сюрприз до 1 серпня: падіння злотого триває
24tv
2025-08-01T07:06:02Z
Українці у червні отримали ₴490 мільйонів «Національного кешбеку»
УкраинФорм
2025-08-01T07:00:56Z
Ford Mustang зробили крутішим за старий Shelby GT500
AutoCentre
2025-08-01T07:09:40Z
Jaguar Land Rover шукає нового керівника
Топ Жир
2025-08-01T07:06:00Z
Кросовери “ростуть”: названі найбільш популярні авто у Європі в 2025 році
AutoGeek
2025-08-01T06:42:22Z
Витрату пального десятків авто перевірили в реальних умовах: результати
Фокус
2025-08-01T06:42:10Z
Skoda анонсувала випуск нового електричного універсалу: фото
AutoCentre
2025-08-01T06:12:06Z
Новий кросовер Renault Kardian: зручний малий
ЗаРулем
2025-08-01T06:03:50Z
Найпопулярніші легкові авто Європи: що купують у 2025 році
24tv
2025-08-01T05:06:06Z
Збентежені поліцейські зупиняють Dodge, який їде заднім ходом, але не рухається назад
Топ Жир
2025-08-01T01:06:29Z
Ford відкликає понад 56 тисяч Bronco та F-150 через проблеми з безпекою
Топ Жир
2025-08-01T00:36:21Z