MY.UAНовини
Імплементація положень Директиви ЄС про аудіовізуальні медіасервіси в законопроєкті «Про медіа» №2693-д
Імплементація положень Директиви ЄС про аудіовізуальні медіасервіси в законопроєкті «Про медіа» №2693-д

Імплементація положень Директиви ЄС про аудіовізуальні медіасервіси в законопроєкті «Про медіа» №2693-д

Приведення у відповідність із правом ЄС правил та стандартів надання аудіовізуальних медіапослуг є одним із завдань України відповідно до Плану заходів із виконання Угоди про асоціацію, що був затверджений постановою Кабміну у 2017 році.

Відповідні зміни до законодавства, які би відповідали Директиві 2007/65/ЄС (із змінами згідно з Директивою 2010/13/ЄС), мали бути внесені ще до 1 вересня 2019-го, однак жодна з попередніх редакцій законопроєкту про аудіовізуальні медіа так і не була розглянута парламентом.

Однією з останніх спроб був Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» № 7397, внесений народною депутаткою Вікторією Сюмар, яка очолювала парламентський Комітет із питань свободи слова та інформаційної політики попереднього скликання.

Тим часом у 2018 році Директива 2010/13/ЄС була суттєво оновлена.

Директива 2018/1808, що вносить зміни до Директиви 2010/13/ЄС, стала закономірною відповіддю на розвиток сервісів відео на замовлення та платформ спільного доступу до відео, таких як You.

Пропоновані в Директиві нововведення спрямовані на забезпечення балансу між доступом до онлайн-сервісів, захистом користувачів та підтримку конкурентного середовища у сфері.

Так, регулювання Директиви пропонується поширити на платформи спільного доступу до відео, адже такі платформи змагаються за одну аудиторію та прибутки з аудіовізуальними медіа сервісами.

Крім цього, вони забезпечують умови для формування та впливу на думки інших.

Саме тому, задля захисту дітей від шкідливого контенту та всіх громадян від мови ненависті, насильства й тероризму, такі платформи мають охоплюватися вимогами Директиви.

Директива 2018/1808 також оновила норми з визначення юрисдикції щодо суб’єктів у сфері аудіовізуальних медіа, вимоги щодо підтримки європейських творів, захисту дітей, додала вимоги щодо забезпечення прозорості власності у сфері медіа.

Держави ЄС зобов’язані імплементувати положення оновленої Директиви у власне законодавство до 19 вересня 2020 року.

Зважаючи на суттєві зміни в європейському регулюванні, новий законопроєкт «Про медіа» №2693-д в частині регулювання аудіовізуальних медіа передбачає імплементацію положень Директиви 2010/13/ЄС зі змінами, внесеними Директивою 2018/1808, з метою забезпечити повноцінну гармонізацію українського законодавства з актуальним регулюванням аудіовізуальних медіа в державах ЄС.

Ключові новели стосуються визначення суб’єктів аудіовізуальних медіа, регулювання діяльності платформ спільного доступу до відео, вимог щодо обсягів європейських аудіовізуальних творів, заохочення спільного регулювання та ін.

Водночас законопроєкт «Про медіа» не передбачає імплементації оновлених вимог щодо поширення комерційної інформації (реклами, спонсорства, продакт плейсменту та ін.), це потребує розробки окремих комплексних змін до законодавства про рекламу.

Суб’єкти у сфері аудіовізуальних медіасервісів.

Чинне українське законодавство не містить поділу аудіовізуальних медіа сервісів на лінійні (мовлення) та нелінійні (сервіси на замовлення), зосереджуючи регулювання саме на теле- та радіомовленні.

Водночас Директива ЄС чітко визначає вимоги до розмежування різних типів аудіовізуальних медіа та, відповідно, правил надання таких сервісів.

Такий підхід пропонується імплементувати й у новому законопроєкті «Про медіа».

Суб’єкти у сфері аудіовізуальних медіа поділятимуться на суб’єктів у сфері лінійних медіасервісів (телемовники та радіомовники), а також суб’єктів у сфері медіасервісів на замовлення, які здійснюють добір аудіальних або аудіовізуальних програм та їх організацію за певною структурою (створюють каталог програм) та надають їх користувачам за індивідуальним замовленням.

На таких суб’єктів поширюються аналогічні вимоги щодо реєстрації, прозорості структури їх власності, заборон поширювати певні види контенту та ін.

Водночас, зважаючи на особливості діяльності кожного суб’єкта, законопроєкт передбачає різні правила щодо застосування квот європейського продукту та захисту дітей від шкідливого контенту, як це передбачено Директивою.

Директива ЄС також містить детальні та обов’язкові правила щодо визначення юрисдикції суб’єктів у сфері аудіовізуальних медіа, залежно від того, де вони зареєстровані, вперше розпочали діяльність, де приймається більшість редакційних рішень тощо.

Держави — члени ЄС мають право встановлювати додаткові вимоги до суб’єктів під їхньою юрисдикцією, якщо такі вимоги не суперечать правовим актам ЄС.

Дотримання встановлених правил юрисдикції є також необхідною умовою для втілення однієї із ключових засад надання аудіовізуальних медіасервісів у ЄС — свободи ретрансляції аудіовізуальних медіасервісів.

Відповідно до статті 3 Директиви, держави зобов’язані забезпечувати свободу прийому та не обмежувати ретрансляцію аудіовізуальних медіасервісів з інших держав — членів ЄС, за винятком випадків та в порядку, передбаченому Директивою.

Так, наприклад, допускається відступ від таких зобов’язань, якщо має місце неодноразове поширення закликів до насильства та ненависті щодо окремих груп людей чи їх представників, заклики до вчинення терористичних актів, інформації, яка загрожує громадському здоров’ю, розвитку дітей чи національній безпеці.

Водночас такий відступ буде правомірним лише за умови попереднього інформування регуляторного органу країни, під юрисдикцією якої перебуває відповідний суб’єкт у сфері аудіовізуальних медіа, про обмежувальні заходи, а в окремих випадках — лише якщо переговори з таким регулятором та Європейською Комісією не призвели до погодженого рішення.

Законопроєкт «Про медіа» у статті 2 дублює вимоги Директиви щодо визначення юрисдикції над суб’єктами у сфері аудіовізуальних медіа.

Проте, оскільки механізми вирішення спорів та застосування обмежень, передбачені Директивою, не поширюються на держави, що не є членами ЄС, а також зважаючи на російську агресію на сході України та окупацію Криму, обмеження ретрансляції медіа країни-агресорки (попри їх реєстрацію у країнах ЄС) може бути вимушеним кроком для захисту національної інформаційної безпеки.

Саме тому доопрацьований законопроєкт «Про медіа» встановлює вимоги щодо реєстрації іноземних телеканалів в Україні.

Відповідно до статті 66 законопроєкту, іноземні лінійні медіа можуть поширюватися на території України провайдерами аудіовізуальних сервісів виключно після реєстрації таких медіа за заявою провайдера чи уповноваженої особи.

Відповідно, в разі виявлення неодноразового порушення таким іноземним суб’єктом вимог Директиви або українського законодавства, Національна рада може скасувати реєстрацію такого медіа, що фактично означатиме заборону українським провайдерам включати такі телеканали до власних пакетів.

Регулювання платформ спільного доступу до відео.

Законопроєкт № 2693-д містить норми, що вперше пропонують врегулювати діяльність платформ спільного доступу до відео, які підпадають під юрисдикцію України, відповідно до вимог Директиви.

Оскільки платформи спільного доступу до відео не є медіасервісами у класичному розумінні, а провайдери таких платформ не здійснюють редакційного контролю над користувацьким контентом, який поширюється на платформі, Директива містить перелік спеціальних вимог, пов’язаних із захистом прав користувачів, особливо дітей від небезпечного контенту.

Законопроєкт «Про медіа», зокрема, імплементує обов’язки провайдерів платформ спільного доступу до відео щодо:.

включення до правил користування платформою обмежень на поширення інформації, забороненої відповідно до закону — закликів до насильства, ненависті, вчинення терористичних актів, дитячої порнографії та ін.;.

забезпечення перевірки віку користувача перед отриманням ним доступу до інформації, що може зашкодити фізичному, моральному або ментальному розвитку дітей;.

надання користувачам дієвого механізму направлення звернень щодо інформації або матеріалів, що поширені на платформі спільного доступу до відео, забезпечення працездатності такого механізму, а також безперебійної роботи ефективного механізму реагування на звернення, повідомлення користувача про розгляд його звернень та механізм оскарження дій провайдера платформи спільного доступу до відео.

Законопроєкт також передбачає заборону провайдерам платформ спільного доступу до відео обробляти зібрані чи іншим чином отримані персональні дані дітей із комерційною метою.

Слід зазначити, що 2 липня 2020 року Європейська комісія оприлюднила детальні рекомендації щодо імплементації положень Директиви в частині регулювання платформ спільного доступу до відео та в частині європейського продукту.

Положення документів важливо врахувати при підготовці законопроєкту «Про медіа» до другого читання.

Підтримка європейського та незалежного медіапродукту.

Законопроєкт «Про медіа» імплементує вимоги Директиви щодо обов’язкових обсягів європейського продукту, який мають транслювати або включити до своїх каталогів суб’єкти у сфері аудіовізуальних медіа.

Так, відповідно до Директиви ЄС, частка європейських програм від загального обсягу телемовлення має становити понад 50 %.

Чинний Закон України «Про телебачення і радіомовлення» передбачає, що передачі європейського виробництва, а також США та Канади мають становити не менше 70 % загального тижневого обсягу мовлення, в тому числі не менше 50 % загального тижневого обсягу мовлення — передачі українського виробництва.

Оскільки передачі українського виробництва належать до європейських, то вимоги міжнародних документів фактично виконуються.

Водночас включення до загальної квоти програм США та Канади суперечить цілі впровадження такої квоти, яка первинно була спрямована саме на протидію засиллю голлівудських фільмів.

Новий законопроєкт «Про медіа» встановлює «європейську» квоту в обсязі 55 %.

При цьому вона також переважно виконуватиметься за рахунок національних програм, які в загальному тижневому обсязі мовлення телеканалів мають становити не менше половини.

Зміни до Директиви ЄС від 2018 року також передбачають, що суб’єкти у сфері аудіовізуальних медіа на замовлення мають забезпечувати щонайменше 30 % європейських творів у своїх каталогах та видимість таких творів (окремі позначення, створення окремого тегу чи розділу тощо).

Законопроєкт «Про медіа» включає аналогічну вимогу.

Крім цього, в законопроєкті приводиться у відповідність із директивою визначення «європейського продукту».

Директива ЄС також містить норми, спрямовані на підтримку незалежних продакшенів — щонайменше 10 % від європейських творів, які транслюються телемовниками, мають бути створені незалежними студіями.

Законопроєкт «Про медіа» включає зазначене положення та передбачає поступове впровадження цієї вимоги: повноцінне набрання чинності має відбутися лише через 5 років із набрання чинності законом.

Водночас із 1 січня 2024 року до 1 січня 2026 року квота «незалежного виробництва» має дорівнювати 5 %.

Незалежними пропонується вважати студії-виробники, які не є і не мають серед власників істотної участі суб’єкта у сфері медіа, а також не мають спільного із суб’єктом у сфері медіа кінцевого бенефіціарного власника.

Захист неповнолітніх.

Зміни до Директиви в редакції 2018 року уточнили вимоги щодо захисту дітей при наданні аудіовізуальних медіасервісів.

Зокрема, держави — члени ЄС зобов’язані вжити заходів для захисту дітей від контенту, який може зашкодити їх фізичному, ментальному чи моральному розвитку.

Такі заходи можуть включати визначення часових проміжків для трансляції програм, що містять шкідливий контент, верифікацію віку глядачів та інші технічні рішення.

Суб’єкти у сфері аудіовізуальних медіа також мають забезпечувати належне інформування про потенційну шкідливість того чи іншого контенту.

Директива заохочує використання механізмів спільного регулювання при розробці такої системи інформування.

Доопрацьований законопроєкт «Про медіа» містить окрему статтю 42, що регулює вимоги захисту дітей від шкідливого контенту та встановлює як часові обмеження для демонстрації програм та фільмів для дорослої аудиторії, так і вимоги щодо попереджень про шкідливість певного контенту та впровадження систем умовного доступу.

Крім цього, відповідна стаття передбачає, що Національна рада разом з органом спільного регулювання розробляє та затверджує критерії визначення шкідливої інформації, класифікації програм (крім фільмів) за віковими категоріями аудиторії, на яку вони розраховані, ескізи та вимоги до демонстрування графічних попереджень (символів) тощо.

Доступ до подій значного суспільного інтересу.

Однією з новел законопроєкту «Про медіа» є впровадження вимог статті 15 Директиви про доступ до подій значного суспільного інтересу.

Телеканал, який має ексклюзивні права на трансляцію таких подій (наприклад, Олімпіади чи інших міжнародних змагань) має надати можливість іншим мовникам використати уривки трансляції для підготовки коротких новинних повідомлень.

Такий доступ може надаватися безкоштовно або за компенсацію, що не має перевищувати витрати, безпосередньо пов’язані з наданням такого доступу.

Законопроєкт «Про медіа» імплементує низку інших положень Директиви, зокрема, узгоджує термінологію національного законодавства із законодавством ЄС, встановлює процедуру реалізації права на відповідь у разі поширення недостовірної інформації, посилює вимоги до прозорості, чіткого визначення компетенції та повноважень Національної ради як регулятора у сфері аудіовізуальним медіасервісів, механізми оскарження її рішень та ін.

Імплементація вимог права ЄС у сфері аудіовізуальних медіасервісів в українське законодавство є не лише зобов’язанням України на шляху до інтеграції з ЄС, але й важливою умовою повноцінної участі України у програмі «Креативна Європа» — рамкової програми Європейського Союзу, що спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів.

Із 2014 до 2020 року на підтримку європейських проєктів у рамках програми було виділено 1,46 мільярда євро.

Підпрограма «Медіа», на яку виділяється 56 % від усього фінансування, надає гранти на виробництво, поширення та популяризацію кіно- та аудіовізуальної продукції, забезпечує вихід повнометражних художніх, анімаційних фільмів, телесеріалів, документальних фільмів тощо.

Водночас на сьогодні для України доступні лише 4 з 14 напрямків підпрограми.

Недоступними залишаються, наприклад, напрямки, які можуть сприяти просуванню українських фільмів на території ЄС чи фінансова підтримка незалежних студій для створення художніх, анімаційних чи документальних проєктів.

Оновлення ж законодавства у сфері аудіовізуальних медіа дозволить повноцінно відкрити всі можливості цієї програми для медіа та кіновиробників з України.

Нова семирічна програма «Креативної Європи» розпочнеться уже в 2021 році.

Публікацію підготовлено в рамках проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

Думки, висловлені в тексті, не обов’язково виражають офіційну позицію Ради Європи та Європейського Союзу.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
МИД раскритиковал разговор Шольца с Путиным
Comments UA
2024-11-15T22:45:17Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Мобилизация в Украине может стать жестче
Знай
2024-11-16T16:36:27Z
Шокирующая правда о ТЦК: украинцам продают пустые повестки за 1000 грн
Comments UA
2024-11-16T16:27:59Z
Дочь Илона Маска объявила об отъезде из США после победы Трампа
Корреспондент
2024-11-08T10:42:30Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Войска НАТО могут быстро "выгнать россиян из Украины": почему не будут этого делать
Comments UA
2024-11-13T14:28:05Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Медиум, говорящая с мертвыми, утверждает, что ее преследовал дух актера Пола Уокера
Фокус
2024-11-16T13:21:07Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
В социальной сети покойной Заворотнюк появились новые фото
GlavRed
2024-11-16T12:31:58Z
7 самых красивых китайских супермоделей
Marie Claire
2024-11-16T11:00:00Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Страх заполняет все пространство: ученые рассказали, как стресс влияет на нашу память
Фокус
2024-11-16T16:27:42Z
Что происходит с вашей кожей после горячего душа: важные советы дерматологов
Знай
2024-11-16T15:51:23Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
В Украине заменят МСЭК новым механизмом, который позволит проходить медкомиссию заочно, - Шмыгаль
Комсомольская правда
2024-11-12T16:19:43Z
Как бросить курить и не набрать вес: пошаговая инструкция
Marie Claire
2024-11-14T13:01:50Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
8 ноября: церковный праздник сегодня, что считается грехом в этот день
UAToday
2024-11-08T05:03:55Z
В Польше согласовали первые проекты центра НАТО-Украина
Корреспондент
2024-11-16T16:31:15Z
97 тысяч долларов: в Китае больной раком украл пожертвования доноров, — СМИ
Фокус
2024-11-16T16:30:09Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Государственный банк блокирует счета после простой операции: кто может остаться без денег
Знай
2024-11-16T16:06:00Z
В 5 раз больше энергии: стареющие ветряные турбины "возродят" в виде нового проекта
Фокус
2024-11-16T16:00:53Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Эксперт назвал 5 городов Украины, которые зимой останутся без света
Знай
2024-11-16T15:30:39Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Как быстро снизить тревожность и успокоиться: психолог дал советы
TSN
2024-11-16T15:51:37Z
4 знака китайского календаря, которые поймают удачу до конца осени 2024
Marie Claire
2024-11-16T15:46:20Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
Как приготовить рыбные котлеты с насыщенным вкусом: пошаговый рецепт
Политека
2024-11-16T14:30:08Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Матч с Албанией рассудит рефери, при котором Украина уже разгромно побеждал
Корреспондент
2024-11-16T15:45:44Z
Матч між Грузією та Україною можуть перенести через погодні умови - журналіст
Корреспондент
2024-11-16T15:45:37Z
"Он нуждается во мне": Пол нацелился на другого зменитого соперника после победы над Тайсоном
Корреспондент
2024-11-16T15:03:13Z
Криштиану Роналду отметился шикарным голом в Лиге наций и установил очередной рекорд
ZN UA
2024-11-16T09:24:16Z
Жизнь Джейка Пола вне ринга: с кем встречается и чем владеет скандальный боксер-блогер
Фокус
2024-11-15T20:12:29Z
"Он должен умереть": Джейк Пол пообещал убить Майка Тайсона за пощечину перед боем
Фокус
2024-11-15T16:27:39Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
«Хорошо сдаются в плен»: военный рассказал, как россияне проводят сбросы на своих за попытку сдаться ВСУ
Апостроф
2024-11-16T16:24:50Z
Процент уничтоженных новых БМП/БТР вырос: OSINT-исследователь о потерях россиян
Апостроф
2024-11-16T15:45:30Z
В Google "слили" размещение военных систем ВСУ: в СНБО возмущены
Апостроф
2024-11-03T16:57:29Z
В Крыму взорвался бензовоз и вспыхнул пожар
Корреспондент
2024-11-12T14:13:10Z
Попытка войти в Купянск. Опасный прорыв россиян
Корреспондент
2024-11-14T22:06:59Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T15:18:48Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Враг атаковал дроном авто в Херсоне
Корреспондент
2024-11-16T16:09:00Z
Россияне ударили по Харьковщине КАБом. Пострадали три человека
ZN UA
2024-11-16T13:25:52Z
В Аргентине обнаружили арсенал нацистского оружия
Корреспондент
2024-11-16T12:27:03Z
В КГВА сообщили о последствиях атаки беспилотников на Киев
Корреспондент
2024-11-16T04:33:38Z
В Сумской области раздался 71 взрыв
TSN
2024-11-16T03:36:51Z
В Киеве раздались взрывы
Корреспондент
2024-11-16T00:15:16Z
Стрельба под Киевом: в Сухопутных войсках сделали заявление
Апостроф
2024-11-15T18:21:47Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
Топ-6 функций, которые важно учитывать при покупке дешевого Android-смартфона
Фокус
2024-11-16T12:00:12Z
10 конкретных подарков для Него, которые можно купить в Черную пятницу и подарить на Новый год
VGorode
2024-11-16T11:21:41Z
Третья часть ремейка Final Fantasy VII перешла на стадию разработки — сюжет и концепт готовы
GameMag
2024-11-16T11:18:40Z
Dying Light 2 обновилась под PS5 Pro в преддверии добавления в PS Plus — детали новых режимов
GameMag
2024-11-16T11:07:57Z
Чан-чан-чан! Создатели Patapon представили геймплейный трейлер Ratatan
GameMag
2024-11-16T10:55:42Z
Новые машины и поддержка PS5 Pro: Gran Turismo 7 получит обновление на следующей неделе
GameMag
2024-11-16T10:55:42Z
Корейский Splinter Cell: Появились новые ролики экшена Project TH с демонстрацией стелса
GameMag
2024-11-16T10:36:08Z
В Запорожье из "Славуты" сделали элитное купе: не ври, ты тоже всегда хотел себе такую
Знай
2024-11-15T18:51:47Z
Механики молчат об этом: эксперт рассказал о секретном пространстве в автомобиле
Фокус
2024-11-15T15:57:20Z
Штраф за превышение скорости можно отменить: какими лазейками пользуются водители
Знай
2024-11-15T12:51:27Z
Водители попадут в новое налоговое ярмо: кто заплатит за свой автомобиль сумасшедшие деньги
Знай
2024-11-15T07:21:09Z
Отец купил любимой 6-летней дочери уникальное авто - повзрослев, девушка выручила 1,2 млн грн
Знай
2024-11-15T05:51:16Z
Подробности гибели легендарного пилота F-16: что известно сейчас
Политека
2024-11-14T08:43:37Z
Skoda запускает электромобильную революцию: новые модели с нуля и классика бензиновых машин
Знай
2024-11-14T03:51:42Z
Кислоты, ржавчина и царапины: листья вредят автомобилю, больше чем могут казаться
Знай
2024-11-13T19:21:19Z
Tesla шестой раз за год отзывает партию пикапов Cybertruck
Корреспондент
2024-11-13T15:15:02Z