MY.UAНовини
"Ми жартували навіть в окопах": як українські бійці обороняли Луганський аеропорт
"Ми жартували навіть в окопах": як українські бійці обороняли Луганський аеропорт

"Ми жартували навіть в окопах": як українські бійці обороняли Луганський аеропорт

Оборона Луганського аеропорту тривала 146 днів і стала прикладом мужності і стійкості української армії та добровольців. Влітку 2014 року тут були захоплені в полон російські кадрові військові. На той час це стало вагомим аргументом про головну роль Росії, яка почала агресію проти України.

Досвід конфліктів ХХ століття показав важливість аеропортів. При будь-яких заворушеннях в країні, а тим паче в умовах можливої гібридної війни, повітряні ворота відігравали і досі відіграють ключову роль для утримання ситуації під контролем, повідомляє 24 канал.

До прикладу, у 1968 році радянський пасажирський АН-12 запросив екстрену посадку на празькому летовищі Рузіне. Насправді літак привіз десантників, які захопивши аеропорт змогли влаштувати повітряний коридор для прибуття сюди повітрям радянських окупаційних сил. Подібний сценарій Москва готувала і для України.

"Аеропорти, аеродроми – це стратегічно важливі об'єкти, які відразу треба брати під контроль. Якщо ти там не зможеш садити літак, то там буде садити літак твій противник", – пояснив волонтер, військовий оглядач Олександр Карпюк.

Для бойовиків наявність в руках аеропорту була козирем для отримання з Росії бойової авіації.

Початок війни

На початку 2014 року Луганськ був одним із обласних центрів, у яких російська пропаганда брала гору. Проукраїнські акції не могли змінити ситуацію, оскільки і влада, і силові структури переважно вже мали кураторів і брали курс на вихід зі складу України. 

6 квітня бойовики захопили будівлю Луганської СБУ і заявили про підготовку до створення окремої ЛНР в межах Луганської області. Щоб запобігти такому сценарію, на Донбас почали перекидувати українських військових із інших регіонів.


Українські військові на Донбасі / Фото скриншот з відео

8 квітня в Луганський аеропорт, як один із найбільш стратегічних об'єктів, прибули десантники з 80-ї аеромобільної бригади. Після 400-кілометрового маршкидку зі Львова до Луганська українські солдати взяли аеропорт під контроль.

12 квітня в засідці під Слов'янськом розстріляли українських альфівців. Розвиток подій нагадував сніжний ком, що зриває лавину. Поступово Україна втратила контроль над найбільшими містами Донецької і Луганської областей.

Жовто-блакитні прапори залишалися там, де оборону тримали військові. На Донбасі починалася війна. Бої відбулися на підступах до Слов'янська і Краматорська. Поблизу гори Карачун були збиті перші українські вертольоти. На озброєнні у "терористів" з'явились міномети і переносний зенітно-ракетний комплекс. В зоні АТО на початку операції було 4 аеропорти, які мали вплив на ситуацію.

Перші сутички навколо Луганського аеропорту

Перші сутички навколо Луганського аеропорту відбулися на початку червня 2014 року. На той час оборонців летовища з 80-ї бригади ДШВ підсилили бійці із 25 десантно-штурмової бригади. Українські Десантники бойовикам були не по зубах.

Основна частина – це були зазомбовані місцеві. Однак не без участі російських військових, які були нібито у відпустках. Це були російські найманці,
– сказав колишній десантник Віталій Кобрин.

Спроби видати конфлікт за народний бунт, а бойовиків за ополченців виводила на чисту воду присутність росіян. Якби не допомога місцевих жителів, які підтримували своїх військових, ситуація захисників Луганського аеропорту була б катастрофічною. Оборонцям летовища на той час вже обрізали електрику і водопостачання.

"Дуже неприємна ситуація, що ці люди поплатилися за те, що нам допомагали вже після того, як ми звідти відступили. Була інформація, що дуже багато людей розстріляли тільки за те, що вони нам допомагали. І дуже б хотілося подякувати цим людям за розуміння того, що відбувається в нашій країні", – зазначив Кобрин.

Збиття літака Іл-76

Конфлікт на Донбасі все швидше перетворювався у справжню війну. Набіги на блок-пости. перестрілки із залученням легкої артилерії. Після кожного бою – втрати. 14 червня на підльоті до аеропорту бойовики збили український літак Іл-76, на борту якого перебувало 49 десантників і членів екіпажу. Всі вони загинули.

"Це були або люди з Росії, або добре підготовані бойовики з серйозним досвідом", – запевнив Олександр Сурков.

Після цього випадку на Луганський аеропорт українські літаки більше не приземлялись. Надалі забезпечення скидали бійцям парашутами.


Збиття літака Іл-76 / Фото скриншот з відео

Пам'ятаю ситуацію, коли 2 установки потрапили не на нашу територію, а на територію, контрольовану бойовиками. Наші екіпажі їздили їх шукати,
– розповів Кобрин.

Тоді удача була на стороні українців. Свої вантажі вони забрали з-під носа бойовиків. На той час навколо аеропорту вже точилися бої.

Летовище розташоване на панівній висоті, з якої можна спостерігати за околицями. Дальність спостереження – до 15 кілометрів. Відповідно, займаючи цю позицію, українці могли контролювати рух до Луганська.


Збиття літака Іл-76 / Фото prm.ua

Зламати бойовий дух бійців росіяни намагалися і посіявши сумніви. Мовляв, солдат зливає командування і країні їх опір не потрібний. "Коли все йшло не так, як потрібно. Коли нам стало відомо, що російські найманці мають списки нашого батальйону по штатно, хто на якій посаді. Виникає питання, як ці списки потрапили до них", – сказав Кобрин.

Що відомо про збиття літака Іл-76? 

У ніч на 14 червня 2014 року трапилась ця трагедія. Терористи підбили транспортний літак Іл-76 25-й військово-транспортної авіаційної бригади Повітряних сил Збройних сил України. В авіакатастрофі загинули 49 людей. Серед них 40 десантників з 25-ї окремої Дніпропетровської повітрянодесантної бригади. З початку війни  цю трагедію вважають найбільшою. Також це найбільша втрата ЗСУ за період її незалежності. 

Військовим було важко у побуті

Додаткових проблем українським військовим доставляла погода. Того літа спека підіймалася до 40 градусів за Цельсієм.

"Організм адаптовується під ті умови, які в нас є. Могли день не митися. Могли 2 дні, могли тиждень не митися. Це все відносно. Був момент, коли це можна було зробити і ми це робили. Був момент, коли це відходило на задній план і це нормально", – зауважив Кобрин.

Перший бій українських військових

12 липня на допомогу оточеним в аеропорту бійцям пішла прориватися тактична група у складі воїнів 128-ї і 80-ї бригади. Ніби невелика відстань, всього 75 кілометрів, але подолати її треба через територію, "нафаршировану" ворожими силами.

Щоб ввести в оману ворога, який дізнався про запланований маршрут конвою, дорогу поміняли в останній момент. Колона під українськими прапорами виїхала в тил бойовиків і продовжила шлях на свій страх і ризик по луганській об'їзній. Але і там десантники потрапили під вогонь бойовиків.

На дорожній розв'язці біля Луганська ми потрапили в засідку. Перший раз ми прийняли бій. Відступили, перегрупувалися і половина нашої колони прорвалася через це кільце,
– розповів Кобрин.

В день, коли в Луганський аеропорт прийшла підмога, летовище обстріляли з градів. Згодом щодня по десантниках випускали від 3 до 7 залпів граду – вдень і вночі. За словами Кобрина, найважчими були артилерійські обстріли.

Липень-серпень 2014 року оборонці летовища провели в умовах постійних бойових дій. В цей час динаміка на фронті мінялася. Бійці Збройних Сил України показали зуби і почали відтісняти терористів. Військові частини і добровольчі батальйони просунулися на пів сотні кілометрів до Луганська по дорозі, звільняючи 17 населених пунктів.

18 липня підрозділи 128-ї бригади Збройних Сил України взяли під контроль трасу Луганськ – Алчевськ і оточили обласний центр із Заходу. Кільце навколо осиного гнізда звужувалося. Командування сектору провело операцію зі взяття під контроль населеного пункту Червоний Яр – це передмістя Луганська з північно-східного напрямку. Це трапилось 3 серпня. Штурмовий загін майже увійшов до Луганська.

З території летовища здійснювалися і планувалися операції по визволенню навколишніх населених пунктів. До моменту блокування Луганська все було успішно і вдало,
– зауважив Кобрин.

Наприкінці липня десантники з аеропорту взяли участь в боях за звільнення Георгіївки.

Бої за Георгіївку та Лутугине

Бої за Георгіївку та Лутугине – серія битв за 2 населені пункти, які утворюють єдину агломерацію і розташовані на 5 кілометрів південніше Луганська і на 7 кілометрів західніше Луганського аеропорту. У серпні українські війська розбили тут зведений підрозділ російської 76-ї десантно-штурмової псковської бригади. 

Бої за Георгіївку продовжувались протягом тижня. Згодом тут українці зіткнулись з підрозділами регулярних російських військ.

Ми були в епіцентрі танкових баталій і артобстрілів і все це відбувалося на місцевому кладовищі,
– сказав Кобрин.

Підрозділи 80-ї бригади і Айдар зайняли оборону в Георгіївці, перекрили шлях сполучення Луганська з Антрацитом і Красним Лучем та спільно з підрозділами 128-ї, 30-ї бригад Збройних Сил створили суцільний контрольований шлях сполучення до аеропорту.

З 21 липня конвої з боєприпасами, продовольством, водою змогли легше іти до українських підрозділів у Луганському аеропорту.

"Накопичення сталося, але це було вже в середині липня. Було вже пізно. Почалися транскордонні обстріли. Своє завдання про блокування кордону наше луганське угруповання не виконало. Однак на базі луганського угруповання вийшли далі на позиції в Хрящуватому і Новосвітлівці. Туди вийшов Ігор Лапін з найбільш боєздатною частиною батальйону "Айдар". Вони тримали позиції дуже жорстоко. Вони відбили кілька танкових атак і вийшли на аеропорт в кінці серпня – вересні. Вони трималися тиждень, коли на південному напрямку всі розбіглися", – розповів Олександр Сурков.


Війна на Донбасі / Фото скриншот з відео

13 серпня українські сили змогли вибити бойовиків із Хрящуватого, Новосвітлівки та Станиці Луганської. Це дозволило повністю припинити надходження матеріальних запасів у Луганськ, що не означало поразки бойовиків.

Відчувши зрив у постачанні зброї, боєприпасів, матеріально-технічних засобів, 20 серпня бойовики перейшли у наступ в районі Георгіївки. До терористів приєдналися підрозділи російські повітряно-десантні війська.

На той час у нас вже було багато бойових втрат і навіть якийсь страх і якісь такі емоції замінилися на елементарні почуття помсти. Ми розуміли, що хочемо помститися за своїх побратимів і ту наволоч, яка прийшла до нас, ми зобов'язані вигнати звідти,
– запевнив Кобрин.

Заходили і танки і бронетехніка і регулярні війська.

Як пройшов День Незалежності у 2014 році на фронті

"Насправді 24 числа на територію України ввели все, що в них було боєздатного під кордоном. Це була у дикий спосіб зібрана солянка", – ствердив Сурков.

Кобрин розповів, що 24 серпня українські військові були в Новосвітлівці і в Хрящуватому. Протягом дня по них вівся артобстріл і цілий день військові провели в підвалах.


Бійців обстрілювали у День Незалежності / Фото скриншот з відео

Військові жартують навіть в окопах

Наприкінці серпня 2014 року у секторі "А" перебувало 1,5 – 2 тисячі українських військових. Безпосередньо аеропорт тримали приблизно 300 – 400 десантників, без артилерії. Ворожий артобстріл змінювався на штурми за участю танків.

"Навіть коли тривають обстріли, ми між собою жартуємо. Я пригадую випадок, коли був черговий обстріл. Я шукав місце укриття. Швиденько заскочив в окоп і щось на мене страшно звалилося. Я не зрозумів що це, а потім почув голос: "Віталя, це я!". Ми з цього добре посміялися. Страху в такі моменти не відчуваєш. Жарти помагають замінити важкі емоції", – поділився спогадами Кобрин.

В результаті наступу регулярних російських військ, оперативна група захисників аеропорту знову потрапила в оточення. Під аеропортом діяли сили з'єднань російської армії з бронетехнікою за підтримки бійців 3-ї бригади спецпризначення РФ.

"Російські морські піхотинці зрозуміли, що вони воюють на території України ні з якими міфічними бандерівцями, а з регулярною, повністю російськомовною армією і людьми, які виконують бойове завдання. Вони організовано вийшли з нашої території. Про це мало хто знає", – сказав Сурков.


Луганський аеропорт до штурму / Фото polesye

Остаточний штурм аеропорту

Остаточний штурм аеропорту відбувся 31 серпня. В той день, з самого ранку, до роти українських танків організовано пішли з позицій у аеропорту, залишивши десантників без підтримки. Російська бронетехніка викотилася на злітну смугу, підійшла до залишків укріплень і терміналу аеропорту

"Будівля була невеликою і особливо ховатись чи організовувати оборону не було де. Тому її просто зрівняли з землею й атакували на танках найсучаснішої техніки. Тоді там залишилося 9 полонених, але війська змогли вийти і з'єднатися з іншими підрозділами", – пригадав Олександр Карп'юк.

В ході бою росіяни, зайшовши на територію аеропорту, не змогли втриматись там. Зачистку приміщень робити не наважувалися.

Почався бій, вони підійшли ближче до нас – це був бій обличчя в обличчя. Ми бачили ворога вже не через оптику, вже не здаля, а ми могли бачити їх за 10 – 20 метрів,
– сказав Кобрин.

З початку дня десантники втратили 13 людей. Андрій Ковальчук, командир 80-ї бригади, викликав вогонь на себе.

"Були такі моменти, коли танки вже кругом, танки і піхота – нічого не залишалося, як викликати вогонь на себе. Залишалися одиниці СПГ – це те, чим можна воювати з танком. Один вихід, щоб розігнати їх з адміністративної зони аеропорту, я заказував вогонь на себе", – зазначив Ковальчук.

Залпи українських "богів війни" змусили ворога відійти.

Це якраз був той момент, коли російські регулярні підрозділи пішли у наступ уже відкрито. Насправді їх було набагато більше, ніж нас. Однак як показала практика і досвід наших бійців, ми дали достойну відсіч. Якщо порівнювати втрати, то це було 1 до 10,
– запевнив Кобрин.

Особливістю Луганського аеропорту була і його компактність. Після 2 місяців бомбардувань і бойових дій – всі об'єкти на території летовища були стерті з лиця землі. Захищати вже не було що. Щоб вберегти людей, українські десантники отримали наказ організовано відійти.

У ніч на 1 вересня військові здійснили піший марш, відстань якого 17 кілометрів, знищивши по дорозі до 10 одиниць ворожої техніки. До 3 вересня підрозділи сектору "А" після жорстоких боїв у плановому порядку здійснили послідовний відхід з Хрящуватого, Новосвітлівки, Луганського аеропорту, Лутугиного, Георгіївки на рубіж оборони по берегу річки Сіверський Донець.


Зруйнований Луганський аеропорт / Фото Укрінформ

Коли українські військові відходили з Луганського аеропорту, він вже не міг виконувати своїх функцій. Злітна смуга була підірвана. Інфраструктура зруйнована. Бійці із тих підрозділів, які взяли участь у битві за летовище – продовжили воювати. Станом на 2020 рік під контролем російських бойовиків залишається до 15 тисяч квадратних кілометрів території Донецької і Луганської області, на яких проживає до 3 мільйонів людей. На лінії розмежування не проходить жодного дня без обстрілу і втрат.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Як перевірити використання оперативної пам'яті на Android
InternetUA
2025-02-22T09:31:26Z
Люди прискорюють еволюцію набагато більше, ніж думали вчені
24tv
2025-02-22T09:03:13Z
Новий рекорд: реактор «подолав найважливіший рубіж» на шляху до термоядерного синтезу
ZN UA
2025-02-22T08:58:52Z
Apple випустила бюджетний iPhone з ШІ: що в ньому цікавого і по чому чекати в Україні
Знай
2025-02-22T08:51:30Z
Шахраї масово зламують акаунти українців через SMS, як діє схема: "Будьте обережні"
Политека
2025-02-22T08:34:25Z
Як Стів Джобс принизив Білла Гейтса і чому той потім урятував Apple від банкрутства
InternetUA
2025-02-22T08:16:06Z
iPhone 15 чи iPhone 16e: який смартфон краще купувати у 2025 році
InternetUA
2025-02-22T07:39:26Z
Завдяки декільком порадам можна захистити кошти від шахраїв
24tv
2025-02-22T07:30:02Z
З'явилася методика видалення шпигунських програм з телефона на Android
InternetUA
2025-02-22T07:15:28Z
Загадка для найуважніших: треба знайти слово "капелюх" за 5 секунд
GlavRed
2025-02-22T09:39:24Z
Найкращі жіночі парфуми, які закохують з першої секунди
24tv
2025-02-22T09:33:36Z
Як продовжити життя кавомолці: бариста ділиться секретом
24tv
2025-02-22T09:24:27Z
Всі тільки й питатимуть, де ви її замовили: готуємо домашню піцу, яку не відрізнити від купленої
24tv
2025-02-22T08:36:08Z
Розсада витягнулася: у чому причина і як врятувати паростки
GlavRed
2025-02-22T08:27:16Z
Ангельське число 777: чому часто зустрічається
Политека
2025-02-22T08:04:32Z
Магія лютого: дізнайтеся, які 2 знаки зодіаку отримають хороші новини до кінця місяця
24tv
2025-02-22T07:18:33Z
Привітання з Днем народження коханого чоловіка: щирі слова, які розчулять
24tv
2025-02-22T07:06:54Z
Тонкі та смачні млинці на воді: оригінальний рецепт від зірки "Мастер Шеф"
Политека
2025-02-22T06:03:32Z
На Хмельниччини засудили фермера на 3 роки за ухилення від мобілізації
AgroNews
2025-02-22T09:10:08Z
21-річному прикарпатцю інкримінують 14 епізодів шахрайства в Інтернеті
Украина Криминальная
2025-02-22T08:51:06Z
Вночі "Шахеди" атакували підприємство на Харківщині: пошкоджено склади
24tv
2025-02-22T08:36:02Z
У Ростові спалахнула масштабна пожежа: стовпи густого диму видніються з різних районів міста
24tv
2025-02-22T08:33:30Z
У Нідерландах суд змусив тепличника прибрати неприємний запах канабісу
AgroPortal
2025-02-22T08:30:44Z
У Херсоні через атаку безпілотника поранений 57-річний чоловік
УкраинФорм
2025-02-22T08:21:40Z
Викрав посилку з мобільним телефоном з поштомату: правоохоронці розшукали зловмисника
InternetUA
2025-02-22T08:21:08Z
Самотужки лікувала дитину від COVID-19: на Івано-Франківщині матір засудили через смерть доньки
TSN
2025-02-22T08:21:07Z
У столиці Hyundai врізався в маршрутку: у крові водія виявлено високий рівень алкоголю
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T08:15:18Z
Ліверпуль може купити захисника Валенсії
Football.ua
2025-02-22T09:51:21Z
Усик зізнався, з ким хоче провести бій після зняття Дюбуа із битви проти Паркера
24tv
2025-02-22T09:45:01Z
Фігуристи Софія Голіченко та Артем Даренський здобули «бронзу» в Мілані
УкраинФорм
2025-02-22T09:33:12Z
Реал відмовився від підписання Кімміха — Bild
Football.ua
2025-02-22T09:31:27Z
Динамо орендує молодого таланта Сантоса
360ua.news
2025-02-22T09:30:23Z
Інгулець — Полісся. Напередодні
Football.ua
2025-02-22T09:24:55Z
У Запоріжжі поновив роботу легкоатлетичний манеж
УкраинФорм
2025-02-22T09:24:48Z
Юлія Стародубцева отримала четвертий номер у відборі змагань у Мексиці
УкраинФорм
2025-02-22T09:21:08Z
Визначилися 20 учасників чоловічого Євробаскету-2025
УкраинФорм
2025-02-22T09:09:14Z
Переговірники з РФ зацікавлені у поверненні з полону передусім строковиків і чеченців - Коордштаб
УкраинФорм
2025-02-22T09:45:14Z
На Куп'янщині полк "АХІЛЛЕС" відбив ворожу атаку
24tv
2025-02-22T09:30:07Z
На фронті за добу - 90 боєзіткнень, найбільше росіяни атакували на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-02-22T09:24:01Z
На Покровському напрямку важкі бої: у ЗСУ розкрили деталі
GlavRed
2025-02-22T09:21:55Z
РФ масовано обстріляла Донецьку область: є загиблі та понад 10 поранених
ZN UA
2025-02-22T09:18:28Z
У Києві фіксують погіршення стану повітря
УкраинФорм
2025-02-22T09:00:12Z
В Україні розпочнеться різке потепління: коли відступлять морози
Знай
2025-02-22T08:30:18Z
Росіяни намагаються розвивати наступ на Покровському напрямку, тривають важкі бої - ОСУВ «Хортиця»
УкраинФорм
2025-02-22T08:24:47Z
Вночі російські БпЛА вдарили по Лозівщині: правоохоронці задокументували наслідки
Мій Харків
2025-02-22T07:57:07Z
Художник Нікіта Тітов відкрив виставку у Франківську
УкраинФорм
2025-02-22T09:48:20Z
Помер популярний російський актор і зірка багатьох серіалів
GlavRed
2025-02-22T09:27:17Z
Рецензія на фільм «Справжній біль» / A Real Pain
ITC
2025-02-22T09:06:09Z
Ніколи не забуду, – Наталія Могилевська розповіла про найстрашнішу ніч у своєму житті
24tv
2025-02-22T09:03:35Z
Занадто кумедний Стівен Кінг, або Всі помруть, але весело: рецензія на фільм "Мавпа"
Фокус
2025-02-22T08:12:43Z
Зірка фільму "Коли ти вийдеш заміж" Павло Текучев розсекретив стать майбутньої дитини
Комсомольская правда
2025-02-22T08:07:02Z
Крали чи не крали? Розбираємося в скандалі з серіалом «Кава з кардамоном» і звинуваченнями письменниці Наталії Гурницької про порушення її авторських прав
Детектор М
2025-02-22T08:00:18Z
Ирина Билык рассказала про свой роман с бывшим Ани Лорак Налчаджиоглу: "Счастье..."
Знай
2025-02-22T07:51:08Z
Фільми, що відповідають вашому знаку зодіаку: ідеальні стрічки для кожної особистості
24tv
2025-02-22T07:06:04Z
Ці 18 прізвищ раніше належали українській еліті: перевірте своє у списку
24tv
2025-02-22T09:27:29Z
У Міноборони обговорили з представниками аналітичних організацій США потреби України у зброї
УкраинФорм
2025-02-22T09:24:45Z
Доплати за стаж: хто з пенсіонерів отримає надбавки
Знай
2025-02-22T09:12:13Z
Народжені в ці числа мусять змінити дату: в якій країні не можна святкувати день народження
24tv
2025-02-22T08:36:16Z
Українським підліткам обмежать доступ до популярних напоїв
Хвиля
2025-02-22T08:33:45Z
Водії можуть залишитися без водійських прав через пішоходів: про які випадки йдеться
ТСН
2025-02-22T08:33:34Z
Їх часто вживають: цих 5 слів не існує в українській мові
24tv
2025-02-22T08:30:37Z
Китай шпигує за базою ВМС В’єтнаму, використовуючи супутники NASA та ЄС
InternetUA
2025-02-22T08:24:54Z
Умєров розповів генеральному інспекторові Бундесверу про підготовку Росією нових дивізій
УкраинФорм
2025-02-22T08:12:14Z
Відлякайте мишей та щурів назавжди: вони не можуть терпіти лише один запах
24tv
2025-02-22T09:24:51Z
Як сухе повітря шкодить здоров’ю та як цьому зарадити: відповідь лікаря
TSN
2025-02-22T08:51:35Z
Як дбати про волосся в морозну погоду
24tv
2025-02-22T07:06:42Z
Кому від 1 березня можуть анулювати декларації із сімейними лікарями
TSN
2025-02-22T05:33:44Z
Дієта з кави, вина, шоколаду та фруктів знизила ризик порушення обміну речовин
Portaltele
2025-02-22T05:15:52Z
Медиків відправлять на фронт: почали розбронювання лікарів
Знай
2025-02-22T03:30:44Z
Перевірте міцність ваших кісток: кому потрібен та як відбувається скринінг на остеопороз
24tv
2025-02-21T20:30:28Z
Правда про арахісове масло: чи дійсно воно настільки корисне, як ви думаєте
24tv
2025-02-21T20:12:19Z
«Інтерпайп» працевлаштував понад 165 ветеранів
AgroNews
2025-02-21T19:06:12Z
Найкращий вибір: у яких країнах слід започаткувати бізнес
24tv
2025-02-22T09:33:37Z
Чи зросте курс долара за останній тиждень лютого
24tv
2025-02-22T09:24:57Z
Команда Мінрозвитку обговорила з місією МВФ механізми підтримки проєктів відновлення
УкраинФорм
2025-02-22T08:21:58Z
Колишня стюардеса розповіла, які секрети авіалінії приховують від пасажирів: деталі
Фокус
2025-02-22T08:15:01Z
Українським сироварам поки не вдається вийти з кризи
AgroNews
2025-02-22T08:07:29Z
В Україні може впасти ціна на популярний овоч
24tv
2025-02-22T08:00:04Z
Підвищення пенсій у березні 2025: наскільки зростуть виплати
24tv
2025-02-22T07:54:04Z
Nestle інвестувала у завод на Волині близько €50 млн
AgroPortal
2025-02-22T07:30:35Z
Хакер зламав біржу ByBit та викрав Ethereum на $1,4 млрд
Portaltele
2025-02-22T07:15:29Z
В Україні почали виробляти бронекапсули для HMMWV
InternetUA
2025-02-22T08:58:20Z
Mercedes планує випустити мініатюрну версію Гелендвагена
AutoCentre
2025-02-22T08:06:48Z
Більшість не знає: чому не можна вмикати фари перед запуском двигуна авто
GlavRed
2025-02-22T04:27:52Z
Обережно, нова схема пограбувань водіїв: як не стати жертвою зимових шахраїв
Знай
2025-02-22T03:51:47Z
Досвідчена водійка показала "метод" дистанційного прогріву авто: мережа у захваті від хитрості
24tv
2025-02-21T21:27:57Z
Комплектуючі BMW возитимуть на водневих тягачах IVECO S-eWay Fuel Cell
AutoCentre
2025-02-21T18:33:23Z
Позашляховий монстр: представлено найпотужніший і найнезвичніший Jeep Wrangler
Фокус
2025-02-21T17:12:04Z
Яке паливо найкраще використовувати взимку для автомобіля: поради водіям
ТСН
2025-02-21T16:18:54Z
Презентовано флагманський автобус другого покоління від Wrightbus
AutoCentre
2025-02-21T16:07:32Z
Фіцо виправдав напад Росії на Україну та заявив, що Зеленському "потрібна війна"
Европейская правда
2025-02-22T09:51:40Z
У Словаччині пройшли масштабні мітинги проти уряду
360ua.news
2025-02-22T09:51:17Z
Дрони СБУ зупинили роботу нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї – джерела
TSN
2025-02-22T09:48:17Z
Путіну потрібно, щоб руки Трампа та його соратників були забруднені кров'ю українців – Портников
TSN
2025-02-22T09:48:16Z
Критикував Маска та назива Мішель Обаму "Майком": у ЗМІ з'явилися уривки з книги про Трампа
24tv
2025-02-22T09:45:56Z
Зеленський "розгнівав Трампа": журналісти пояснили, у чому може бути причина
24tv
2025-02-22T09:45:44Z
Через непідписану угоду про корисні копалини, можуть заборонити доступ до Starlink в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T09:45:36Z
Що задумав Трамп і чи варто панікувати українцям? Пояснює експосол України у США Валерій Чалий
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T09:39:19Z
"Інакше будуть проблеми": Трамп вибухнув ультиматумом на адресу України
GlavRed
2025-02-22T09:39:16Z