Уряд під час засідання 26 серпня ухвалив низку проєктів законів, які мають вдосконалити та зробити більш прозорим процес усиновлення дитини іноземними громадянами.
Детальніше про це на брифінгу за результатом засідання Кабміну розповіла міністерка соціальної політики України Марина Лазебна.
Так, зокрема, сьогодні уряд ухвалив пакет законодавчих ініціатив, спрямованих на приєднання України до Гаазької конвенції про захист дітей і співробітництво з питань міждержавного усиновлення. "У цій Конвенції ключові слова - захист прав дитини. Є багато спекуляцій. Це десята спроба ратифікації Конвенції. Це універсальний инструмент співробітництва між країною походження дитини та країною походження кандидатів-усиновлювачів. Конвенція регулює механізми, які спрямовані на захист прав усиновлених дітей. Вона каже, яким має бути процес усиновлення, включаючи підбір батьків під потреби дитини. Запропоновані зміни до національного законодавства забезпечать чітку та прозору систему гарантій того, що міждержавне усиновлення здійснюватиметься у найкращих інтересах дитини та з дотриманням усіх її основних прав", - пояснює Марина Лазебна.
Вона також наголосила, що перевага усиновлення попри Конвенцію є у громадян України, а ратифікація документу потрібна, щоб була змога шукати сім'ю і батьків тим дітям, які не змогли бути усиновленими українцями. Міністерка додала, що сьогодні сторонами Конвенції є близько 100 держав світу, у тому числі усі держави-члени ЄС, США, Ізраїль. Це ті країни, куди виїжджають усиновлені іноземцями українські діти.
"Міжнародний акт в жодному разі не встановлює пріоритету міждержавного усиновлення, а навпаки вказує, що воно може бути здійснено лише у випадку, коли сім’я для дитини не може бути знайдена в державі її походження. Один з основних принципів усиновлення – переваги права на усиновлення громадянами України залишається непорушним. Приєднання до Конвенції, надасть можливість відслідковувати долю дитини після її усиновлення, створить умови діяльності акредитованих організацій", - запевнила Марина Лазебна та додала, що на її думку, ратифікація Конвенції збільшить шанси на усиновлення дітей з тяжкими хворобами.
Варто зазначити, що це рішення уряду ще вимагає погодження Верховною Радою і відповідні три законопроєкти найближчим часом уже будуть надіслані до парламенту на розгляд і голосування.
НАЖИВО: Брифінг Марини Лазебної, Міністра соціальної політики України, за результатами засідання Уряду.
Опубліковано Міністерство соціальної політики України Середа, 26 серпня 2020 р.
Своєю чергою прем'єр-міністр України також підкреслив, що ухвалення Конвенції сприятиме налагодженню міждержавної комунікації між країнами-учасниками Конвенції, щоб у випадку порушення прав дітей за кордоном, Україна змогла захистити їх та повернути назад. "Звісно, наш пріоритет — щоб дитина мала повноцінне життя в колі сім’ї саме в нашій країні. Але якщо з тих чи інших причин цього не трапляється, то має бути цивілізована змога громадянам інших держав із країн-учасників Конвенції усиновити наших дітей", — зазначив глава уряду Денис Шмигаль.
Відео Креативний продюсер каналу "ПлюсПлюс"розказала історію усиновлення свого сина
Сьогодні одне з найприємніший свят – Міжнародний день захисту дітей. Дату заснували 70 років тому. А в Україні це свято відзначають 22-й рік поспіль – щоб привернути увагу людей до проблем дітей. І ми сьогодні вирішили нагадати про найуразливіших – дітей-сиріт або ж таких, що позбавлені батькІвської опіки. Така ж доля чекала і юного героя нашого наступного сюжету. Але хлопчику пощастило і він потрапив у родину. І сам наважився, щоб його історію дізналися інші.