Олександр Лукашенко стверджує, що Польщі нібито хоче, аби Білорусь розпалася, а одна з областей відійшла їй.
Про це він заявив 27 серпня у Мінську під час наради.
Лукашенко каже, що через це республіка зараз змушена витрачати величезні гроші, щоб стабілізувати ситуацію на західних кордонах, куди перекинуто деякі військові частини.
"Ви бачите ці заяви про те, що якщо Білорусь розпадеться, то Гродненська область відійде Польщі. Вони про це вже відкрито говорять, сплять і бачать. Нічого у них в цьому плані не вийде, це я знаю точно", - заявив Лукашенко.
Нагадаємо:
- 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента, і після оприлюднення даних перших екзит-полів, де перемога була за Лукашенком, білоруси вийшли на акції протесту в багатьох містах країни.
- Вже під час перших зіткнень з ОМОНом правоохоронці використали світлошумові гранати, гумові кулі і водомети, а Інтернет не працював на території країни всю ніч.
- Відомо про щонайменше трьох загиблих внаслідок протестів.
- На п'ятий день протестів міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв перепросив за знущання силовиків над мітингувальниками.
- Тим часом держави Європейського союзу погодилися не вважати чинними результати президентських виборів у Білорусі, оголошені ЦВК.
- 16 серпня на марш "За свободу" у Мінську вийшли понад 200 тисяч мітингувальників. Паралельно у білоруській столиці зібрали прихильників Олександра Лукашенка.
- 23 серпня у Білорусі десятки тисяч людей по всій країні приєдналися до протестних маршів. На найбільший мітинг зібралися понад 200 тисяч людей у Мінську.
Відео Затримання у Білорусі: вночі у Мінську до автозаків потрапило більш як півтора десятка людей
Перший за два тижні розгін протестів у Білорусі та нові затримання. Цієї ночі до автозаків потрапило більш як півтора десятка людей у Мінську і ще кілька у регіонах. Зранку у країні почалися нові суди над затриманими. Зокрема, судять журналістку "Белсату", яка 14-го серпня висвітлювала протести. Розслідувати репресії у Білорусі від ООН вимагають півтора десятка міжнародних та білоруських правозахисних організацій. Вже сьогодні почати обговорювати підготовку обмежень може Євросоюз. Тоді, як Литва працює над власним санкційним списком - туди потрапило 118 людей, яким планують заборонити в'їзд. Останні подробиці про події у Білорусі – у сюжеті.