Цей тижневий підсумок моніторингу виходить у скороченому форматі.
Докладно порушення стандартів та матеріали з ознаками замовності у новинах 10—15 серпня розібрані в серпневому випуску моніторингу «Про що мовчали теленовини».
Матеріал за 17—23 серпня вийде вже у звичному форматі.
Загалом кількість матеріалів з ознаками замовності на цьому тижні в порівнянні з попереднім зросла несуттєво — з 45 до 47.
Їхній відсоток також дещо зріс — із 6,3 до 6,9% від загальної кількості.
Найбільша кількість таких матеріалів зафіксована у праймових новинах «України», але «Інтер» скоротив розрив і показав майже такий самий результат.
Поменшало матеріалів з ознаками замовності на 5 каналі (лише один — на користь Петра Порошенка), а «UA: Перший» уже традиційно обійшовся без підозрілих сюжетів і повідомлень.
За кількістю матеріалів з ознаками замовності партія «Опозиційна платформа — За життя» різко випередила лідера рейтингу попереднього тижня — Ріната Ахметова.
Кількість підозрілих матеріалів на користь ОПЗЖ зросла з шести до шістнадцяти.
Змінився й розподіл піару ОПЗЖ між каналами: якщо минулого тижня майже всі матеріали були зосереджені на «Інтері», цього разу сім із шістнадцяти вийшли в новинах каналу «112».
Натомість піару Ахметова поменшало майже вдвічі.
Юлія Тимошенко, яка була на третьому місці минулого тижня, цього разу в рейтингу гаданих замовників відсутня, а третє місце посів президент Володимир Зеленський.
Його піар виходив на «Україні», «Інтері», СТБ та ICTV.
Кількісно-якісний моніторинг «Про що мовчали новини у серпні» також відзначає зростання кількості піару та «паркету» Зеленського.
«Україна» двічі випускала негативні матеріали про Андрія Геруса.
Зокрема йдеться про скандал у Туреччині, де журналістка «України» знайшла нардепа на курорті.
Компромат на Андрія Геруса «Україна» випускає вже не перший місяць.
А лідер Радикальної партії Олег Ляшко, який бував ситуативним опонентом Геруса в матеріалах каналу, фігурував на цьому тижні в двох піар-матеріалах новин «України».
«1+1» двічі піарив партію «За майбутнє», близьку до власника каналу Ігоря Коломойського.
Піар партії «Голос» виходив на каналах Віктора Пінчука — СТБ та ICTV.
Про українську політику говорять менше, і навіть найполітизованіший із досліджуваних 5 канал, який присвятив політичним подіям в Україні минулого тижні 43% своїх матеріалів праймових випусків, зменшив цей показник до 36%.
Найбільше в новинах «соціалки», побільшало також міжнародної політики — за рахунок протестів у Білорусі, які стали топ-темою для теленовинарів.
Дещо зросла кількість матеріалів про культуру на каналах Пінчука — СТБ та ICTV, але загалом відсоток матеріалів на культурну тематику залишається низьким.
Ситуація з епідемією коронавірусу залишається важливою причиною, з якою окремі регіони України привертають до себе більше уваги теленовинарів.
Зокрема, новинарі висвітлювали зростання кількості хворих у Львівській, Харківській і Запорізькій областях.
Проте, наприклад, із Чернівецької області, де рівень захворюваності досі один із найвищих в Україні, протягом тижня вийшов лише один матеріал.
Про коронавірусну тематику в теленовинах читайте тут.
А найбільше (після Києва, звісно) уваги на тижні приділили Одеській області — вона навіть випередила Донецьку, яка зазвичай має найбільшу кількість згадок у новинах через бойові дії.
Найменше ж уваги приділили Сумській, Полтавській, Хмельницькій і Житомирській областям.
Моніторинг здійснюється за підтримки американського народу, наданої через проєкт USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією «Internews».
Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації «Детектор медіа» та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та «Internews».