![Окупанта Криму призначили почесним консулом: Кулеба заявив про санкції проти Нікарагуа](https://thumbor.my.ua/DmhJgD_W5_xLZ3IyBrJtujxnpf8=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Faf04f5b5b91dd075d34aec2f191fea6b.jpg)
Окупанта Криму призначили почесним консулом: Кулеба заявив про санкції проти Нікарагуа
Україна запровадить санкції проти Республіки Нікарагуа (Центральна Америка). Причиною такого рішення стало відкриття консульства Нікарагуа в анексованому Росією Криму та призначення на посаду почесного консула одіозного Олега Бєлавенцева.
Вибір Бєлавенцева на посаду почесного консула є "особливо кричущим" фактом у стосунках України та Нікарагуа. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив під час брифінгу 28 серпня, повідомляє 24 канал.
Заява Кулеби
Це, наголошую, не класичний консул, а саме почесний консул. Це окрема форма представництва, коли громадянин країни, в якій консульство відкривається, починає представляти інтереси країни, яка консульство відкриває,
– наголосив Кулеба.
Що відомо про Олега Бєлавенцева
- Бєлавенцев – проросійський активіст, експредставник Володимира Путіна в новоутвореному "Кримському федеральному окрузі".
- Активно підтримував анексію Криму.
- 2019 року райсуд Києва засудив його до 13 років ув'язнення. Причина: посягання на територіальну цілісність і недоторканність кордонів України.
- За даними суду, Бєлавенцев закликав українських військових перейти на бік Росії та здати країні-окупанту українську зброю та боєприпаси.
- 21 березня 2014 року проросійського активіста призначили повноважним представником Путіна в новоутвореному "Кримському федеральному окрузі".
- Посаду Бєлавенцев втратив, коли окупаційна влада приєднала "Кримський федеральний округ" до "Південного федерального округу".
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони