Конституційний суд у п'ятницю, 28 серпня, визнав, що обмеження заробітних плат державних службовців і суддів на час карантину є незаконним.
Про це йдеться у рішенні суду.
Так, Верховний Суд звернувся до КС з клопотанням визнати такими, що не відповідають Конституції, положення окремих обмежень через пандемію. Рішенням Конституційного суду визнано такими, що не відповідають Конституції, положення частин першої, третьої статті 29 закону №294.
КС зазначив, що скасування чи зміна законом про Державний бюджет України обсягу прав і гарантій та законодавчого регулювання, передбачених у спеціальних законах, суперечить Конституції України.
"Установлення граничного розміру заробітної плати, грошового забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ, передбачене у квітні 2020 року та на період до завершення місяця, в якому відміняється карантин, установлений Кабінетом міністрів України, є невизначеним щодо дії в часі та не забезпечує передбачуваності застосування цих норм права", - йдеться у рішенні суду.
Там додається що, що уряд є вищим органом у системі органів виконавчої влади, а тому оспорюваними положеннями статті 29 закону №294 заробітна плата, грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб органів законодавчої та судової влади поставлені в залежність від виконавчої влади.
"Обмеження передбачених оспорюваними положеннями статті 29 закону №294 виплат є допустимим за умов воєнного або надзвичайного стану, однак такого роду обмеження має запроваджуватися пропорційно, з встановленням чітких часових строків та у жорсткій відповідності до Конституції та законів України", - зазначається у рішенні.
Нагадаємо, призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) визнано неконституційним. Таке рішення у п'ятницю, 28 серпня, ухвалила Велика палата Конституційного суду України.
Відео За 47 тисяч гривень неможливо чесно судити: Феміда обурена зниженням зарплатні на період карантину
Суддям мало грошей. За 47 тисяч гривень неможливо чесно судити - так вони обурилися зниженням зарплатні на період карантину. Понад два десятки представників Феміди звернулися до Конституційного суду і вимагають, щоб їм платити як завжди. А це - щонайменше сто тисяч гривень. Серед невдоволених - чимало одіозних суддів.