MY.UAНовини
Кіно як дзеркало: українські фільми в липні та серпні
Кіно як дзеркало: українські фільми в липні та серпні

Кіно як дзеркало: українські фільми в липні та серпні

Українське кіно у національний прокат повернулось у липні – і це було символічне повернення, яке розпочалося з альманаху «Українська нова хвиля».

Його прокат розпочався 16 липня і триватиме ще не один місяць – і через особливості фільмів цієї добірки, які потребують підготовленого глядача, і, власне, через продовження карантину, який хоч і послабився, проте нікуди не подівся.

У серпні вже вийшло три фільми – один спільного виробництва і два суто українські.

І всі ці картини мають спільні риси, пов’язані з певними дуже стійкими тенденціями в українському кіно останніх років.

Почати варто з «Української нової хвилі».

Йдеться про добірку авторських фільмів, які торкаються доволі болючих і суперечливих суспільних тем.

Перед нами сьома за рахунком добірка – й одна з найполемічніших за всю історію творення цього альманаху.

Головна її тема – процеси декомунізації та взаємодії з радянським спадком; тема норми як певної свободи від можливих суспільних стереотипів та орієнтація на власні відчуття, а також теми, які мають стосунок до непростої східноєвропейської історії.

Якщо ж дивитися на добірку «Українська нова хвиля» у ретроспективному розрізі, то у за їхніми фільмами можна вивчати недавню історію України.

Найперша добірка вийшла на екрани 2012 року, за рік до Революції Гідності та через два роки після формального відновлення фінансування українського кінематографу державою.

Саме тоді з’явилися перші картини, які напряму торкалися суспільних процесів.

І перші фільми цієї тематики були пов’язані з двома альманахами – «Мудаки» та «Україно, goodbye!», які були зініційовані групою українських кінематографістів.

До першої добірки «Української нової хвилі» ввійшли фільми «Гамбург» Володимира Тихого, «Уроки української» режисера Руслана Батицького та «Борода» Дмитра Сухолиткого-Собчука.

Саме ці три фільми дуже точно відображають тодішні суспільні очікування та настрої і є частиною альманаху «Україно, goodbye!».

«Гамбург» саркастично демонструє євроочікування маленького українця, який хоч у якийсь спосіб та все ж мріє потрапити у Європу.

«Борода» веде мову про драматичну ситуацію замкнених кордонів (це було ще до безвізу), які розділяють доньку та батька.

А «Уроки української» дають нарис майбутніх неприємностей з українським Донбасом.

І якщо картина Тихого була максимально саркастичною і залишилася у своєму часі (хоча хтозна – Європа знову закривається через COVID-19), то «Борода» та «Уроки української» можуть претендувати на ширші узагальнення та довше життя.

А фільм Руслана Батицького взагалі виглядає як репортаж з окупованого Росією Торецька (де власне фільм і знімався).

Наступні добірки, які регулярно укладалися «Довженко-центром» та виходили у прокат, відкривали нові режисерські імена та торкалися нових суспільних проблем.

За фільмами «Української нової хвилі» можна вивчати сучасну історію України, принаймні з’являється нагода відстежувати певні важливі суспільні тенденції.

Це проявилося насамперед у фільмах про Революцію Гідності, а згодом і про російсько-українську війну на сході України.

Особливо запам’яталися «Обличчя» Нікона Романченка – змонтовані відео обличь учасників Євромайдану.

Це був дуже світлий фільм, який передавав увесь оптимізм учасників подій.

Він був учасником третьої добірки, яка вийшла 2015 року.

Інша монтажна картина – «Ма» Марії Стоянової – була змонтована з фрагментів блогу Зіни Обуковської, яка перебувала у прифронтовому Маріуполі та писала відеолисти до своєї доньки у Київ.

Стрічка влучно передавала стан цивільної людини, цілком непричетної до війни, яка за подіями може спостерігати хіба з вікна своєї квартири.

Картина була частиною добірки «Runaway» 2018 року.

З найбільш контраверсійних стрічок на тему війни на Донбасі варто згадати анімаційну картину «Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв із квітами» режисерки Діани Кавеліної, яка входила до альманаху 2019-го під назвою «Красиві двадцятилітні».

Повертаючись до фільмів 2020-го та їхніх тем, варто заначити, що загалом автори деяких стрічок доволі прискіпливо і навіть критично дивляться на процеси, які пов’язані з декомунізацією та перебудовою простору українських міст.

Раніше мова в українському кіно на такі теми велася на рівні метафор.

І це стосувалося не тільки ігрового, але й часто неігрового кіно.

Тепер усе змінилося.

Неігрова стрічка Олексія Радинського «Колір фасаду: синій» веде мову про ситуацію довкола знаменитої і багато в чому унікальної «Літаючої тарілки» біля станції метро «Либідська».

1981 року її збудував архітектор Флоріан Юр’єв.

Тепер споруді загрожує руйнування через будівництво нового торгівельно-розважального центру, яке цілком змінить довколишній міський простір.

У фільмі Радинського процеси руйнування «Тарілки» не пов’язують із декомунізацію, а радше із загальними процесами привласнення громадського простору, який стається за нових капіталістичних умов.

Однак і процеси декомунізації можуть по-своєму змінити міський простір, як в анімаційних стрічках «Кохання» Микити Лиськова та «Петріка-реквієм» Катерини Возниці.

Перша цілком будується на топографії міста Дніпра, де впізнаваність міських об’єктів та метаморфози, які з ними стаються, є основою для творення художнього світу.

А друга веде мову про перейменування станції київського метрополітену «Петрівка» на «Почайну», яка супроводжується зміною самого звукового тла київського метра.

І ці реакції можуть бути цілком непередбачуваними.

Варто відзначити іще одну картину цієї добірки – «У нашій синагозі» режисера та автора сценарію Івана Орленка.

Фільм створено за незакінченою новелою Франца Кафки і є першою спробою подивитися на Голокост як на певну універсальну подію, яка стосується усіх країн Східної Європи.

До цього в нас такого фільму не було.

Київ без адреси.

Стрічка розповідає про агента британської спецслужби, який розслідує темні справи російської ФСБ.

У цьому фільмові загалом мало цікавого, крім хіба того, що місцем фільмування стрічки стали багато київських локацій.

Проблема, однак, у тому, що більшість тих локації здебільшого використовуються як екзотичні абстрактні декорації, які майже ніколи не служать за своїм прямим призначенням – скажімо, бібліотека Вернадського у фільмі є банком.

Можна подякувати, що «Бориспіль» залишився аеропортом, а не став чимось іще.

Київ, вочевидь, був вибраний тільки тому, що Україна давала гроші на цей фільм.

Проте, як завжди у такого типу стрічках спільного виробництва, головним героєм є іноземець – цього разу британець, який тільки й може розв’язати проблеми аборигенів.

Прикметно, що й головним негативним персонажем є також іноземка – агента російських спецслужб.

Українцям дістаються тут ролі жертв, які фактично не мають суб’єктності.

Все це ще раз свідчить про колоніальне ставлення до України як до певної та умовної (добре, що не безіменної) території протистояння сильних світу того.

Прикро, що українці беруть участь у творенні такого кіно.

Вічне повернення та війна без героя.

У серпні вийшло ще дві українські картини, які планували свій вихід і раніше.

Власне, одна з них – «Толока» Михайла Іллєнка – стала останню прем’єрою 11 березня перед закриттям кінотеатрів на карантин.

Вона вийшла у прокат 20 серпня – і це стало початком повернення українського повнометражного кіно у національний прокат.

Про «Толоку» ми вже писали після весняної прем’єри, і тепер можна додати тільки те, що фільм влучно демонструє колективне несвідоме українців, бо толоки в нас, схоже, будуть регулярно, оскільки побудова держави потребує постійних колективних скоординованих дій.

«Толока» показує непросту українську історію за останні чотириста років, у якій нам доводилося протистояти зовнішнім ворогам.

Фільм здебільшого оминає внутрішні, власне українські, загрози, а вони наявні, і потребують не меншої концентрації та зусиль для їх подолання, ніж напад зовнішнього ворога.

Фільм доволі складний, бо наповнений символікою, розмаїтими метафорами та подіями, які не завше може ідентифікувати простий глядач, і водночас простий, бо тримається на сюжеті балади Тараса Шевченка «У тієї Катерини хата на помості».

Це коротка історія про жіночу вірність, винахідливість та водночас підступність, яка піддається цікавому трактуванню Михайлом Іллєнком.

Іншою прем’єрою стала стрічка «Східняк» молодого сценариста та кінорежисера Енді Іви (Андрія Іванюка).

В основу фільму режисер і сценарист поклав спогади про своє перебування на війні.

Стрічка розповідає про один день із життя двох солдатів-добровольців Ріжісьора та Баради.

Одного ранку на автомобілі вони вирушають за командиром підрозділу, який має вирішити нагальні проблеми, пов’язані з підготовкою до майбутнього бою.

Показуючи мандрівку, стрічка свою головну увагу зосереджує на добровольцеві з місцевих з позивним Барада (саме так – не Борода).

Цей Барада дуже колоритний персонаж, який повсякчас опиняється в центрі всезагальної уваги.

У цього персонажа є реальний прототип, який помер у травні цього року: його світлину можна побачити наприкінці фільму.

Через це фільм претендує на достовірність, бо автор знає предмет свого фільмування.

Проте запитання залишається: чому саме ця людина, а не інша? Можна допустити, що авторові було важливо заявити саме місцевого мешканця, який воює на боці України з Росією, необхідно було озвучити його мотивацію, показати його на тлі місцевих мешканців, які займають або іншу позицію, або просто відсиджуються у корчмі.

Завдання саме по собі цікаве, хоч і може здатися трохи штучним, бо лежить у межах певної уявної та універсальної дихотомії: звісно, що серед місцевих є люди, які відчувають себе українцями і боряться за те, щоб Донбас залишався українським, і є інші, які цього не роблять або воюють на боці Росії.

Саме по собі таке протиставлення ще не творить сюжету, потрібні інші подробиці.

Унікальні риси біографії тут би стали в нагоді.

Однак Іванюк не прагне конкретизації – він робить свого персонажа тільки суб’єктом ідеологічного протистояння, сутність якого фактично зводиться до риторики, яка, у свою чергу, схиляється в бік неоднозначності загальної ситуації, мовляв, «спробуй стріляти у товариша, з яким колись ходив до дівчат».

Барада висловлює багато виправдань для місцевих, розповідаючи Ріжісьору про труднощі вибору та небезпеку життя на Донбасі.

І ось ця дуже поширена риторика плюс неконкретність, розмитість персонажа робить фільм не дуже переконливим.

Проте навіть така невизначеність могла б спрацювати, якби персонажів грали люди, хоч трохи дотичні до проблематики.

Головну роль Баради тут зіграв Богдан Бенюк – актор, який народився на заході України, і мовно та антропологічно він дуже відрізняється від представників Донбасу.

До цього варто додати вік персонажа – за сценарієм Бараді сорок п’ять років, Богданові Бенюку – відчутніше більше.

Тож Барада твориться доволі грубими мазками: цей персонаж весь час перебуває у стані підвищеної агресії, яка здебільшого (і цілком безпричинно) скерована на його напарника Ріжісьора, який усе це терпить з незрозумілих причин.

Емоційно нестійкий Барада становить явну загрозу для оточуючих, і про це навіть ведеться мова в картині, проте чому його дотепер тримають на службі – з фільму не зрозуміло.

До того ж, схоже, що Богдан Бенюк і не прагне якогось психологічного проникнення у роль, тому його персонаж виходить таким собі хамовитим чоловіком середніх років з автоматом за плечима.

Його напарник, якого зіграв Анатолій Максим’юк, являє собою протилежність до Баради, проте так само і його характер, і його поведінка та риторика викликають безліч запитань.

Важко також осягнути несподівані спалахи агресії, які змінює цілковита пасивність і відстороненість Ріжісьора.

Можна припустити, що такою загалом є реальність – хаотична, з недомовками, численними інформаційними лакунами і тому подібне, проти чи таким має бути фільм? На мій погляд, українське кіно надто захоплюється дегероїзацією наших ветеранів, часом перетворюючи їх на таких собі диваків або взагалі ексцентриків, які якимось дивом стримують російську агресію на сході України.

Дотепер ми не бачили правдивих військових фахівців – снайперів, розвідників, артилеристів, представників інших військових професій, які вміють воювати і роблять це добре.

Ми не побачили майже жодної воєнної операції української армії чи добровольчих батальйонів, яка була б показана в ігровому кіно достовірно і без викривлень.

Літні прем’єри українських фільмів цілком оперують реальністю до епохи COVID-19 – і це цілком зрозуміло.

Разом з тим вони все ж можуть запропонувати певні універсальні моделі, як-от «Толока», чия актуальність тільки зростатиме з часом, або як добірка «Українська нова хвиля», що складається з фільмів, які пильно стежать за станом нашого суспільства.

Думки, висловлені в рубриці Column, передають виключно погляди самих авторів і можуть не збігатися з позицією редакції «Детектора медіа».

Тексти авторських колонок суб'єктивні та не претендують на всебічне висвітлення теми.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Пентагон погодив поставки на $322 млн: що саме увійшло у два пакети допомоги
GlavRed
2025-07-23T21:09:04Z
Білий дім про санкції проти Росії: Президент хоче залишити за собою це право
УкраинФорм
2025-07-23T21:06:48Z
Зеленський визначив, хто представить Україну на переговорах з РФ у Стамбулі
Европейская правда
2025-07-23T21:03:57Z
"Мовиться не про НАБУ і САП": що вимагає громадянське суспільство від влади
24tv
2025-07-23T20:54:38Z
Держдеп США схвалив продаж військової допомоги на $322 мільйони: що отримає Україна
Хвиля
2025-07-23T20:54:36Z
Кремль посилює мовний вплив на країни Центральної Азії - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-23T20:48:49Z
WP: Наглядовий орган у США виявив, що Гегсет поширив секретну інформацію у Signal
УкраинФорм
2025-07-23T20:15:19Z
Президент України готовий до зустрічі з Путіним будь-якого дня - речник МЗС
УкраинФорм
2025-07-23T20:12:43Z
На фронті 124 зіткнення, на Покровському напрямку Сили оборони відбили 36 атак
УкраинФорм
2025-07-23T20:57:54Z
Лінія фронту станом на 23 липня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T20:57:03Z
Ситуація у районі Дворічної залишається напруженою, ворог перекидає піхоту через Оскіл - ОТУ «Харків»
УкраинФорм
2025-07-23T20:24:13Z
Російські ДРГ намагаються проникнути на мікрорайон "Шахтарський" у Покровську, — військовий
Фокус
2025-07-23T20:21:28Z
З'явились зворушливі кадри першої розмови звільненого з полону захисника з рідними
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T20:12:04Z
Росія пропонує короткі перемир'я на фронті: з якою метою
TSN
2025-07-23T19:51:59Z
Деякі військові були в полоні з 2022 року: стало відомо, кого вдалося повернути під час обміну
24tv
2025-07-23T19:48:10Z
Ворог продовжує атакувати Вовчанськ переважно малими штурмовими групами - ОТУ «Харків»
УкраинФорм
2025-07-23T19:42:17Z
Відбувся новий обмін полоненими: кого вдалося повернути до України
TSN
2025-07-23T19:36:50Z
15 років тому Оззі Осборн навідріз відмовився сідати за кермо: причина вас здивує
24tv
2025-07-23T20:33:36Z
Поставила жорстку умову: наречений Лесі Нікітюк розповів, коли вони розкриють ім'я сина
GlavRed
2025-07-23T20:33:00Z
Мотря зі "Спіймати Кайдаша" заговорила про нові стосунки: "Зараз поряд"
GlavRed
2025-07-23T20:27:01Z
Суперфейки замість люксових брендів: зафіксовано новий модний тренд у світі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T20:00:51Z
Найсексуальніша футболістка світу привернула увагу ефектним фото у спідній білизні
24tv
2025-07-23T19:30:02Z
Родина була на межі розлучення, – YARMAK відверто розповів про стосунки з дружиною у час війни
24tv
2025-07-23T18:39:17Z
Трінчер, Верба, Цимбалюк, Лебіга: американка оцінювала українських зірок по фото
24tv
2025-07-23T17:54:17Z
Обезголовлений кажан і розстріляні коти: факти із життя Оззі Озборна, які шокують
24tv
2025-07-23T17:15:06Z
Де зараз зірка шоу "Довгоносиків" – Віктор Андрієнко, який покинув родину на 5 років
24tv
2025-07-23T16:33:03Z
Міг з'їдати до 30 на день: яким був улюблений смаколик Осборна
24tv
2025-07-23T19:21:09Z
Шкіра скаже "дякую": лікарі розповіли, що робити, якщо згоріли на сонці
GlavRed
2025-07-23T18:27:50Z
Спалах кору зафіксовано в Україні: де найвищі показники захворюваності
Фокус
2025-07-23T18:18:10Z
Музика проти деменції: знайшли безпечну альтернативу лікам
24tv
2025-07-23T16:09:17Z
Не лише лікує, а запобігає: створили універсальну вакцину проти раку
24tv
2025-07-23T15:57:05Z
На Сумщині зробили безбар'єрним Охтирський центр первинної меддопомоги
УкраинФорм
2025-07-23T15:30:10Z
Як позбутися кліщів у дворі: дієві поради
24tv
2025-07-23T15:06:21Z
Як зберегти літню засмагу до зими: ці поради точно допоможуть
24tv
2025-07-23T14:51:34Z
Як підняти тиск швидко в домашніх умовах
24tv
2025-07-23T14:18:31Z
Де саме не можна гладити чужих собак: запам’ятайте це
24tv
2025-07-23T20:42:46Z
Цікавий відпочинок без витрат: куди піти у Гамбурзі безкоштовно
24tv
2025-07-23T20:33:59Z
Склад, колір, вигляд: як купувати лише якісні макарони
24tv
2025-07-23T20:18:49Z
Фітофторозу на помідорах можна не боятися: просто додайте в ґрунт цю річ
24tv
2025-07-23T20:03:46Z
Звичка, яка допоможе скоротити стрес на 70%
24tv
2025-07-23T19:57:08Z
Навіть магазинні пельмені будуть значно смачнішими: ось як їх треба готувати
Telegraf
2025-07-23T19:45:33Z
Курка чи індичка – яке мʼясо корисніше
24tv
2025-07-23T19:12:26Z
Насолоджуємося баклажанами на повну: ароматний суп, який обожнюють навіть діти
24tv
2025-07-23T19:06:27Z
Загубили викрутку – а й не біда: ось 5 чудових інструментів замість неї
24tv
2025-07-23T18:36:05Z
MIM-23 HAWK та Bradley: Пентагон схвалив продаж Україні двох пакетів озброєння
Telegraf
2025-07-23T21:12:01Z
США дозволили продати Україні озброєння на 322 млн доларів: про яку зброю йдеться
Фокус
2025-07-23T21:06:41Z
Початок кінця Росії: ЗМІ розкрили, як провал «триденної СВО» вплинув на армію
GlavRed
2025-07-23T20:27:42Z
Вища освіта: найкращі класичні університети України
Хвиля
2025-07-23T20:27:38Z
Пенсіонерів "підігріють" грошима: скільки можна отримати
Знай
2025-07-23T20:06:10Z
Важливі зміни для школярів: складати розклад і вивчати ті предмети, які подобаються
Знай
2025-07-23T19:36:51Z
Міноборони вперше показало мобільні комплекси для обслуговування F-16
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T19:33:34Z
Хибні повідомлення про зміни у правилах отримання водійських прав для осіб старше 70 років поширюються в інтернеті
Топ Жир
2025-07-23T19:33:15Z
Скарб на $160 млн: 15 тисяч рідкісних монет, схованих від нацистів, йдуть з молотка
Фокус
2025-07-23T19:30:24Z
Наркодилер збував товар по всій країні, ховаючи в одязі з секонд-хенду
Украина Криминальная
2025-07-23T21:09:16Z
У Вишгороді спалахнула пожежа: місто затягнуло димом
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T20:42:39Z
Україна та Франція затримали адміністратора російськомовного форуму для кіберзлочинців
InternetUA
2025-07-23T20:27:37Z
Сомалійські пірати захопили турецький корабель із важкою військовою технікою
Фокус
2025-07-23T19:27:38Z
Їй замінили люк на Тойоті, але він знову розбився
Топ Жир
2025-07-23T18:48:56Z
На Кіпрі вирує масштабна лісова пожежа
УкраинФорм
2025-07-23T18:42:36Z
Постраждали 188 людей: підсумки масового отруєння у львівському ресторані Кацуріна
Украина Криминальная
2025-07-23T18:27:44Z
За сім місяців росіяни вбили і поранили дронами і КАБами більше людей у Херсоні, аніж за весь 2024-й
Лига
2025-07-23T17:42:34Z
Напад невідомої морської тварини на туристку: на популярному курорті евакуювали цілий пляж
TSN
2025-07-23T17:36:44Z
Олександрія — Партизан: прогноз букмекерів на матч Ліги конференцій
Football.ua
2025-07-23T21:00:09Z
Туран: Повертаюся до Туреччини з Шахтарем і хочу написати ще одну прекрасну футбольну історію
Football.ua
2025-07-23T20:54:32Z
Сульшер — про Шахтар: На шляху багато бар’єрів, і щоб дійти до фінішу, їх потрібно подолати
Football.ua
2025-07-23T20:24:27Z
Ексчемпіон світу назвав боксера, який міг би перемогти Усика
24tv
2025-07-23T20:21:40Z
Харькова гарантувала собі нагороду чемпіонату світу з фехтування
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T20:15:47Z
Ювентус продав перспективного гравця у Німеччину
Football.ua
2025-07-23T19:57:18Z
"Don’t push the horses": Магучіх з гумором відреагувала на хейт через невдачі в Діамантовій лізі
24tv
2025-07-23T19:42:06Z
Наполі хоче підписати таланта Ювентуса
Football.ua
2025-07-23T19:24:40Z
Іпсвіч Таун підписав Ешлі Янга
Football.ua
2025-07-23T18:49:16Z
Платіжна компанія Corpay купує британську Alpha Group за $2,2 млрд
InternetUA
2025-07-23T21:00:41Z
Перевіряйте гаманці: монета 1 гривня коштуватиме від 11 000 до 40 000 гривень
Знай
2025-07-23T20:21:48Z
ПФУ оголосив суми виплат: хто з українців отримає гроші у липні
Хвиля
2025-07-23T19:12:11Z
Чи має платити земельний податок особа з 3 групою інвалідності
24tv
2025-07-23T19:06:35Z
Графік відключення газу з 24 липня по 1 серпня: обмеження торкнуться низки адрес
Политека
2025-07-23T19:00:18Z
Укрзалізниця змінила правила перевезення тварин
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T18:09:26Z
Криптовалюти, нерухомість та роялті: скільки грошей у Дональда Трампа та на чому він заробляє
24tv
2025-07-23T18:06:58Z
Гаманці не витримають: ціни на сезонні продукти деруться угору - що подорожчає найбільше
Знай
2025-07-23T18:06:40Z
Австрійські технології в обхід санкцій потрапляють до РФ - розслідування
Gazeta UA
2025-07-23T18:00:28Z
Перші тести Samsung Galaxy A17 5G показали хорошу продуктивність
InternetUA
2025-07-23T21:00:15Z
Британські науковці представили гіперзвуковий літак Invictus, що замінить космічні ракети
InternetUA
2025-07-23T20:07:21Z
Гравці перемогли: Microsoft знизила ціну на The Outer Worlds 2 після шквальної критики
24tv
2025-07-23T19:57:09Z
Такого ще не було: в Італії знайшли недоторкану етруську гробницю і понад 100 артефактів
Фокус
2025-07-23T19:51:07Z
Cronos The New Dawn: розробники показали 10 хвилин моторошного геймплею
24tv
2025-07-23T19:42:55Z
Battlefield 6: дата виходу та ціна на консолях здивують гравців
24tv
2025-07-23T19:21:58Z
Ранній доступ дитини до смартфона призводить до психічних проблем: дослідження
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T19:09:16Z
«Це божевілля». Гендиректор OpenAI розповів про небезпеку, яку несе штучний інтелект
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T18:51:48Z
Як монетизувати подкасти через YouTube та Spotify
24tv
2025-07-23T18:45:00Z
Новий бензиновий маслкар Dodge повертається зі справжнім ревом вихлопу
Топ Жир
2025-07-23T20:48:11Z
Представлено вражаючий кросовер Opel Mokka GSE – найшвидший повністю 100% електричний Opel
AutoCentre
2025-07-23T20:25:21Z
Китайські бренди обігнали європейських лідерів у їхній власній країні
Топ Жир
2025-07-23T20:03:31Z
Таємничий прототип Bugatti мав 18 циліндрів та фари, схожі на очі комахи
Топ Жир
2025-07-23T18:18:13Z
Експерти розповіли, чому не варто заряджати смартфон в автомобілі
InternetUA
2025-07-23T17:36:31Z
Чи можна ставити в авто акумулятор іншої ємності: експерти розкрили подробиці
GlavRed
2025-07-23T17:27:17Z
Аукціон на Acura Integra Type R досягнув позначки в 120 тисяч доларів і ціна продовжує зростати
Топ Жир
2025-07-23T17:18:27Z
Ціна $7300 і заводське ГБО: представлено доступний позашляховий мінівен Renault
Фокус
2025-07-23T17:15:48Z
Стильний обвіс для нового Jimny надає компактному позашляховику вигляду легендарного класика
Топ Жир
2025-07-23T16:33:28Z