MY.UAНовини
Це дає можливість для маніпуляцій, – інтерв'ю з Ситником про "неконституційне призначення"
Це дає можливість для маніпуляцій, – інтерв'ю з Ситником про "неконституційне призначення"

Це дає можливість для маніпуляцій, – інтерв'ю з Ситником про "неконституційне призначення"

Нещодавно Конституційний суд визнав призначення Артема Ситника на посаду директора НАБУ неконституційним. У відомстві ж це рішення назвали політично мотивованим.

Про реакцію на таке рішення КСУ, можливе вирішення ситуації та чи збирається глава відомства йти у відставку – в інтерв'ю програми "Є питання" на 24 каналі розповів сам директор НАБУ Артем Ситник.

Почнімо з питання, яке досі незрозуміле для багатьох людей – ви зараз директор НАБУ, виконувач обов'язків директора НАБУ, у вас вже є інший виконувач обов'язків директора, чи взагалі зараз ніхто не керує Бюро?

Бюро і директор Антикорупційного бюро Ситник працюють в штатному режимі.

Вчора ( 31 серпня – 24 канал) у прямому ефірі представник президента в Конституційному судді стверджував, що обов'язки директора НАБУ зараз виконує ваш перший заступник. Наскільки ця правова позиція відповідає дійсності?

Вона не відповідає дійсності і юридично необґрунтована.

Про заяву Конституційного суду

Для багатьох людей незрозуміло, ніби наказ про ваше призначення Конституційний суд скасував, але водночас немає процедури. Як це все пояснити?

Пояснюється все дуже просто. Конституційний суд вперше у своїй історії розглянув конституційність не нормативного документа, а того, який має індивідуальний характер й вичерпує свою дію з моменту реалізації. Цей документ був реалізований 16 квітня 2015 року, коли я видав свій внутрішній указ на підставі указу президента про те, що приступив до виконання обов'язків директора. Надалі він вичерпав свою дію. Тому і є дуже тривала практика конституційного суду, яка говорить про те, що він не може розглядати документи індивідуального характеру.

Відповідно, юридичних наслідків від того, що цей документ був виданий з порушенням Конституції, – немає. Щоб директора Антикорупційного бюро Ситника звільнили або припинили повноваження, потрібен указ президента. Його можуть видати у 15 випадках:

  • 2 з них, коли припиняється повноваження – спливає термін призначення на посаду або смерть директора;
  • і 13 підстав для звільнення. Вони прописані в законі про НАБУ.

Що відомо про рішення Конституційного суду щодо директора НАБУ?

Конституційний Суд оприлюднив рішення про неконституційність указувід 16 квітня 2015 року про призначення Ситника директором НАБУ. У КСУ заявляють, що тодішній президент Петро Порошенко перевищив повноваження при призначенні очільника Бюро. У НАБУ назвали рішення політично вмотивованим.

Наразі Артем Ситник продовжує працювати, адже рішення КСУ не означає його автоматичного звільнення.
Представник президента у Конституційному Суді Федір Веніславський вважає, що з юридичного погляду Ситник більше не може виконувати повноваження глави НАБУ, оскільки указ про його призначення втратив чинність.

Артем Ситник є першим і поки що єдиним директором НАБУ. Орган створили у 2015 році. Це було однією з вимог Міжнародного валютного фонду та Європейської комісії для запровадження безвізу з Євросоюзом.

​Сам факт скасування наказу не припиняє повноважень і не звільняє директора з займаної посади. Але це дає можливість для певних маніпуляцій та спекуляцій. Зараз, наприклад, після такого рішення не можна законно звільнити жодного керівника Служби безпеки України в областях, тому що це буде неконституційний указ президента. Немає права у президента призначати чи звільняти начальників СБУ в областях.

Буде дуже багато питань. Можна буде переглянути всі призначення керівників СБУ в областях за 20 років. Загалом, спекуляцій теж буде дуже багато. Але з юридичної точки зору, є директор Ситник, який виконує ці повноваження і передбачені законом підстави для припинення цих повноважень і для звільнення. До цього часу діє така норма, що припиняє повноваження директора (НАБУ – 24 канал) і звільняє з посади Президент України.

Для того, аби повністю зняти всі спекуляції на цю тему, хотів би поставити ще одне питання. Вчора в ефірі 24 каналу нардепка зі "Слуги народу" Євгенія Кравчук сказала, що ситуацію можна вирішити лише якщо ви подасте заяву на звільнення або підете у відставку. Ви будете це робити?

Звичайно, що не буду. І я говорив про причини такого рішення Конституційного суду, чому він 20 років розглядав по одному, а потім почав розглядати по-іншому. Причина в цьому –це справа Окружного адміністративного суду міста Києва. Але, відповідно до логіки цього рішення, президент зараз не має конституційного права прийняти рішення про мою відставку. Тому ми працюємо далі, але цю ситуацію треба зараз вирішити в парламенті відповідним законом.

НАБУ назвали це рішення політично вмотивованим. Фактично, воно оголошує війну між різними гілками влади. Ви приймаєте цей виклик?

Ми робимо свою роботу. На жаль, наша робота іноді стосується інституцій, службових осіб або політиків, які мають адміністративні чи інші важелі впливу та використовують їх. Тому ми іноді стикаємось з такими рішеннями Конституційного суду чи інших. Наприклад, зі зрозумілих причин ВРП відмовилось відстороняти суддю Вовка від посади. Тобто це ті умови, в яких ми працюємо останні 5 років

Чи була розмова з президентом або з кимось з Офісу щодо цієї ситуації?

Ні, не було. З юридичного погляду тут поки що нема чого обговорювати. Тому що для звільнення і припинення повноважень є чіткі підстави, передбачені законом. Їх зараз немає. Указу про моє звільнення, наскільки мені відомо, наразі також немає, як і указу про припинення моїх повноважень.

Про вихід із ситуації й ризики

Якщо президент не може цього зробити, то незрозуміло, як це повинно відбутися, навіть якщо є законні підстави для цього.

Це цікаве питання, виходячи з того, що те ж саме стосується зараз ДБР, де немає директора. І знову ж таки – там директора призначає президент, але цього немає в Конституції.

Тобто рішення Конституційного суду не принесло певних юридичних наслідків, однак залишило можливості для того, щоб окремі політики цим спекулювали. Тепер будь-яке рішення президента, яке не передбачено Конституцією (призначення директора ДБР, керівників обласних управлінь СБУ) викликатиме певні питання та спекуляції. Це не додасть спокою в правоохоронній системі України.

Який вихід із ситуації ви бачите?

Вихід із ситуації такий: це потрібно вирішити шляхом внесення змін у законодавство. В ідеалі – це зміни в Конституцію. Однак президент уже пробував це зробити, ще в середині 2019 року. Конституційний суд дав негативний висновок. Проте потім з'явилося це рішення. Звичайно, для стабілізації та уникнення певних маніпуляцій воно несе ризики для призначення нового директора.

Моя каденція складає 7 років і я не маю права бути повторно призначеним на цю посаду, принаймні за чинним законодавством. Рано чи пізно я цю посаду залишу і виникне питання: як призначати нового директора. Його призначають через комплексну процедуру. Там президент делегує 3 представників в конкурсну комісію, це теж не передбачено Конституцією. Саме призначення директора президентом також буде неконституційним. Тобто, виникає дуже багато питань в частині майбутнього. Для того, щоб не призвести до певного блокування роботи НАБУ в майбутньому – ці питання потрібно зняти шляхом змін в законодавстві. Тому ми до цієї дискусії готові долучитися.


Артем Ситник / Фото РБК

Про зміни до законодавства

Які зміни до законодавства ви пропонуєте?

Найважливіше, що потрібно зробити – це зберегти гарантії незалежності Антикорупційного бюро на майбутнє. Ці гарантії стосувалися процедури відбору, процедури контролю за роботою НАБУ і важливо, щоб всі вони були збережені. Головне, щоб все було зроблено в законний спосіб і не виникало можливостей для певних спекуляцій.

Якщо зміни до закону дозволять вдруге балотуватися на посаду директора НАБУ, чи будете ви це робити?

Я не хочу навіть коментувати це, тому що ми ділимо те, що ще не відбулося. Насправді для НАБУ як інституції важливо зберегти гарантії незалежності. Для того, щоб вона працювала так, як ми працюємо зараз – аполітично.

Я впевнений, що будуть дуже гарячі дискусії з приводу цього законопроєкту, потрібно не забувати, що ці гарантії незалежності є ключовими умовами для співпраці з Міжнародним валютним фондом. Тобто, я думаю, процедура обговорення цього законопроєкту буде достатньо складною.

Про політичну вмотивованість

Як ви вважаєте, хто мотивував суддів прийняти це рішення?

Ми перед цим показували матеріал, який здобули в ході розслідування справи щодо Окружного адміністративного суду міста Києва. І ми показали, як скасовувалася відповідальність за незаконне збагачення, як скасовувалися повноваження НАБУ щодо подачі позовів. Тому, очевидно, що на певному етапі люди, які мають підозри, які обґрунтовано переслідуються в порядку кримінально-процесуального кодексу, вони починають такі речі включати. На жаль, тут є причина й вона в тому, що вплив з боку окремих політичних сил, окремих посадових осіб – був і є причиною того, що таке рішення є.

Що відомо про справу суддів ОАСК

17 липня НАБУ повідомило про підозру голові ОАСК Павлу Вовку, заступнику голови суду Євгену Аблову та ще п'ятьом суддям і керівнику Державної судової адміністрації Зиновію Холоднюку.НАБУ підозрює суддів у створенні злочинної організації з метою захоплення влади у Вищій кваліфікаційній комісії суддів і Вищій раді правосуддя.

У суді заявили, що підозри було оголошено не за правилами. Після цього НАБУ оголосило у розшук голову ОАСК, його заступника, трьох суддів і двох ексчленів ВККС.

Вовк написав у фейсбуці, що перебуває в Україні і готовий прийти на допит після того, як йому передадуть повістку у законний спосіб. Аналогічну заяву зробив ОАСК щодо інших оголошених у розшук суддів. 

У САП повідомили, що в Окружний адміністративний суд міста Києва знову направили підозри суддям.

Тобто ви вважаєте, що це змова фігурантів ваших розслідувань?

В тому числі й так. Можливо сьогодні ви бачили, як ми демонстрували те, що відбувається у Вищій раді правосуддя.

Сьогодні ви виклали записи на яких чітко видно, що представники суддівського корпусу Окружного адміністративного суду і ВРП взаємодіють з достатньо неприємною ціллю. Ми вже знаємо, що ВРП відмовилося відстороняти суддю Вовка з Окружного адміністративного суду. Як ви думаєте, яке буде продовження у цієї історії?

Потрібно прочитати рішення. Проте, наскільки я знаю, то тут не відмовляли не через те, що немає підстав для відсторонення, а нібито ми не вручили належним чином йому підозру. Насправді це не відповідає дійсності, але потрібно прочитати, що там написано. В будь-якому випадку ми будемо далі рухатись. Однак я був впевнений, що буде саме таке рішення.


Суддя ОАСК Павло Вовк / Liga.net

Це вже перетворюється на гостросюжетний серіал.

Повірте, зараз вся судова система та фактично вся правоохоронна система, адвокатська спільнота – всі дивляться на те, що відбувається. Ми намагалися показати все суспільству й відреагувати максимально, тому що це важко назвати правосуддям. Якщо не відреагувати, то взагалі немає шансів на завершення судової реформи.

Про вироки КСУ

Атака на вас конкретно, яку ми зараз спостерігаємо – це чергова атака. Всі перерахувати достатньо складно. Пам'ятаємо, що кілька тижнів тому пішов у відставку Назар Холодницький. Тобто атака йде на всю систему антикорупційних органів. Як ви думаєте – чи вистоїть ця система цього разу?

Я дійсно згоден з вами. Тут дійсно стоїть питання не персональної атаки. Ви бачите, що майже кожного дня Антикорупційний суд виносить реальні вироки. Ті вироки, які суспільство чекало дуже багато років. За ці вироки нас постійно питали. І ця інфраструктура почала зараз працювати. Це дійсно нікому не подобається. І зараз, мабуть, прийшло розуміння, що персональна розправа над керівником не дасть результату. Тому є глобальний план цю інфраструктуру взагалі знищити. Час покаже яким чином це відбудеться, а можливо не відбудеться. Можливо, все ж таки, світлі сили переможуть.

Про роль Офісу Президента

Яка, на вашу думку, роль в цій всій історії Офісу Президента? Можливо, персонально президента? І як він міг би втрутитися в цю ситуацію в межах своїх повноважень так, аби вона вирішилася позитивно для всієї країни?

Я не робитиму політичних заяв. Ви ж бачите, що є рішення Конституційного суду. Там написано, що президент може робити тільки те, що написано в Конституції. Тому зараз, мені здається, сама дискусія все-таки буде в парламенті. Коли вона буде – важко прогнозувати. На сайті сьогодні ще не було ніяких законопроєктів. Можливо, будуть якісь інші рішення, не знаю.

Але сподіваюся, що єдиний цивілізований спосіб все це вирішити – відповідний законопроєкт та зміни до законодавства. Але зі збереженням гарантій незалежності НАБУ. А також з дотриманням вимог та домовленостей, досягнутих з нашими міжнародними партнерами, які тривалий час підтримували процес реформ в Україні.

Ви згадували про справи, які зараз розглядаються в Вищому антикорупційному суді. Якщо незалежності антикорупційної системи буде завдано непоправної шкоди, які конкретно справи ризикують опинитися на межі провалу?

Поки ми знаємо, що в КСУ є ще подання, яке стосується Антикорупційного суду. Як вони будуть розглянуті – в мене особисто ілюзій немає. Тому прогнозувати наслідки та результати цього всього зараз дуже важко.

Про власні досягнення

Які справи ви вважаєте своїми досягненнями за 5 років, які ви пробули на посаді директора НАБУ?

Я ніколи не виділяв ніяких справ. Насамперед це досягнення детективів та прокурорів. Я маю вкрай мало процесуальних функцій. Моїм завданням було робити так, аби хлопці могли спокійно виконувати свої службові обов'язки. Це не завжди виходило.

Нашим завданням було створити орган, який буде аполітичний, незалежний, який буде рухатися вперед. Ми це робили, маємо таку от віддачу. Якби не було таких реакцій на наші дії, мабуть, це було б свідченням того, що ми нічого не робимо. Чим більший спротив, тим більше ми розуміємо, що все далі заходимо вперед.

Я говорив про певну точку неповернення: вона настане, коли Антикорупційний суд буде виносити свій вирок. Зараз, коли ми до цієї точки вже наблизилися, немає атаки персонально на мене. Атака зараз йде вже на всю структуру, на всю систему. Це, мабуть, ще небезпечніше. Тому що втрата однієї людини це не так страшно, як втрата всієї інфраструктури. До того ж коли ця інфраструктура вже почала працювати. 

Я багато разів казав про те, що моїм завданням, коли я закінчу роботу в НАБУ, є те, щоб ця інституція працювала в такому автоматизованому режимі. Щоб певна окрема персоналія не могла негативно впливати на це. Щоб ті процеси, які запущені, вже були системними. Зараз ці процеси намагаються зупинити широкою атакою.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
MacBook Air с процесором M4 може вийти вже в березні
InternetUA
2025-02-24T12:19:35Z
Туреччина представила варіант дрона Bayraktar TB2 зі ШІ та новим двигуном
InternetUA
2025-02-24T12:01:31Z
На відео тонкого Samsung Galaxy S25 Edge «засвітився» ще й Google Pixel 9a
ITC
2025-02-24T11:55:15Z
Фальшиві Seagate: вживані HDD продають як нові, параметри SMART затирають
ITC
2025-02-24T11:51:41Z
Штучний інтелект розшифрував ДНК за 10 хвилин замість кількох днів
InternetUA
2025-02-24T11:48:18Z
Гравці роздобули диски з Assassin’s Creed Shadows за місяць до релізу — геймплей та спойлери вже у мережі
ITC
2025-02-24T11:46:55Z
Успішну Marvel Rivals ледь не скасували — що відбувається у NetEase
ITC
2025-02-24T11:46:15Z
За всю історію людства зафіксовано лише два випадки народження у цього виду: про кого йдеться
Фокус
2025-02-24T11:45:52Z
Найбюджетніший і неймовірно простий салат - справжній фаворит
GlavRed
2025-02-24T11:42:08Z
Як довго можна зберігати яйця в холодильнику: експерти дали несподівану відповідь
GlavRed
2025-02-24T12:18:48Z
Ці 4 речі не визначають тебе: саме час припинити їх соромитися
24tv
2025-02-24T11:54:19Z
Найкращі привітання з Масляною - прикольні картинки і красиві слова
GlavRed
2025-02-24T11:51:37Z
Якщо на вашому подвір’ї росте волоський горіх, ніколи його не спилюйте, і ось чому
TSN
2025-02-24T11:51:16Z
Один із найменших будинків у світі може вмістити 6 мешканців: як це можливо
24tv
2025-02-24T11:48:33Z
Розвалить стосунки: чого чекати від ретро Венери 2025 усім знакам зодіаку
GlavRed
2025-02-24T11:27:06Z
Коли сіяти помідори на розсаду за місячним календарем: будуть міцні та соковиті
24tv
2025-02-24T11:24:10Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 24 лютого 2025 року
Фокус
2025-02-24T10:18:29Z
Що робити, коли розсада жовтіє: простий спосіб врятувати її
24tv
2025-02-24T10:15:47Z
Кількість поранених унаслідок удару РФ по селу на Харківщині зросла до чотирьох
УкраинФорм
2025-02-24T12:00:53Z
Ліквідація наслідків удару БпЛа по об’єкту «Укриття»: чи є зміни радіаційного фону
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T12:00:22Z
В Луцьку викрито мережу з торгівлі алкогольним контрафактом
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T11:30:16Z
Рятувальники показали, як ліквідовують осередки тління на ЧАЕС
УкраинФорм
2025-02-24T11:24:50Z
У Баку розслідують масове отруєння етиловим спиртом: 15 загиблих
1News
2025-02-24T11:09:37Z
У російській Рязані скаржились на вибухи та пожежу: дрони могли атакувати НПЗ
24tv
2025-02-24T10:57:26Z
Поліція Хустщини затримала зловмисника, причетного до переправлення ухилянтів за кордон
Украина Криминальная
2025-02-24T10:45:14Z
В Україні судили жінку, яка інформувала про перебування працівників ТЦК
InternetUA
2025-02-24T10:25:10Z
Загарбники вночі обстріляли Херсон: є загиблий і руйнування
УкраинФорм
2025-02-24T10:18:17Z
Українські спортсмени потрапили до відео Зеленського до річниці повномасштабної війни
24tv
2025-02-24T12:09:33Z
Іско: З Антоні легко грати, він дуже талановитий
Football.ua
2025-02-24T11:45:45Z
Марченко: Дізнався за два дні до початку матчу, що я буду грати проти Ворскли
Football.ua
2025-02-24T11:31:52Z
Україна має подвійний п'єдестал етапу Кубка Європи із фристайлу
УкраинФорм
2025-02-24T11:30:56Z
Кальярі — Ювентус 0:1 Відео гола та огляд матчу Серії А
Football.ua
2025-02-24T11:27:01Z
Знаменитий бразильський футболіст забив гол прямим ударом з кутового
ZN UA
2025-02-24T11:22:29Z
Роналду звернувся до Усика: що сказав легендарний португалець
24tv
2025-02-24T11:18:30Z
Українські сумоїсти виграли рейтинговий турнір в Естонії
УкраинФорм
2025-02-24T11:07:06Z
Олімпійський чемпіон пригадав, як дружина вмовила його не йти на війну
24tv
2025-02-24T10:51:24Z
Буде +8 градусів і дощі: синоптик назвала дату різкого потепління
GlavRed
2025-02-24T12:12:12Z
Чи запровадять карантин у школах Львова цього тижня
24tv
2025-02-24T12:12:08Z
Південний міст буде відкрито для приватних авто? Кличко зробив заяву
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T12:12:04Z
У Харкові викрито ворожого пропагандиста, який публічно захоплювався російською армією
Мій Харків
2025-02-24T12:10:59Z
У Києві за три роки повномасштабної війни загинули 210 цивільних, серед них - 11 дітей
УкраинФорм
2025-02-24T12:09:50Z
Одеська поліція розшукує 15-річну дівчину
Украина Криминальная
2025-02-24T12:09:03Z
Окупанти в Криму «націоналізували» ще 720 об'єктів майна
УкраинФорм
2025-02-24T12:00:15Z
На війні загинув актор родом із Донецької області Олексій Самойленко
TSN
2025-02-24T11:45:58Z
На Київському водосховищі та біля одного із озер столиці знайшли уламки російських безпілотників
УкраинФорм
2025-02-24T11:34:09Z
Дрю Беррімор показала, як смачно приготувати яєчню на сніданок: цей рецепт змінить ваше життя
24tv
2025-02-24T12:18:31Z
Біль від утрати, сльози доньки і почесне звання: Тоня Матвієнко довела до мурах концертом у Києві
TSN
2025-02-24T12:03:58Z
Популярну українську співачку Сашу Кольцову збили на пішохідному переході
TSN
2025-02-24T11:34:21Z
Реліз фільму «Людина-павук 4» перенесли на нову дату — і винен в цьому Крістофер Нолан
ITC
2025-02-24T11:31:42Z
"Прихована" кухня: дизайнер створив для подружжя незвичний простір
24tv
2025-02-24T11:27:52Z
Роль ділового стилю в сучасному гардеробі
CutInsight
2025-02-24T11:27:07Z
Євробачення-2025: Україна рвонула вперед у новому рейтингу букмекерів
GlavRed
2025-02-24T11:27:05Z
Міка Ньютон виконала українську версію свого хіта "В плену": як відреагували слухачі
24tv
2025-02-24T11:24:33Z
Ніколь Кідман визнана жінкою року за версією Time
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T11:12:04Z
Міністр оборони Данії: європейські країни зацікавлені в оборонних розробках України
Европейская правда
2025-02-24T12:19:31Z
Канада передасть Україні понад 20 бронемашин та тренажери для F-16
Европейская правда
2025-02-24T12:15:08Z
В Азербайджані закрили місцеву філію «Россия сегодня»
Детектор М
2025-02-24T12:13:33Z
3 роки невтомної боротьби: українські зірки, які мужньо захищають країну
24tv
2025-02-24T12:09:49Z
Україна зробила 18 "Богдан" за два місяці, Європа витратила б роки – віцепрем'єр Данії
Лига
2025-02-24T12:06:14Z
Британія виділяє рекордні $5,7 млрд військової допомоги Україні – Стармер
Лига
2025-02-24T12:06:12Z
Яку допомогу отримала Україна на річницю повномасштабної війни: повний список
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T12:03:39Z
Без розпізнавальних знаків і пам’ятника: де похований Стів Джобс і чому його могила залишається таємницею
InternetUA
2025-02-24T12:01:43Z
У містах Закарпаття вшановують пам'ять загиблих у війні з Росією
УкраинФорм
2025-02-24T11:57:20Z
Чому не можна заводити будильник на ранок: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-02-24T12:18:32Z
Популярний горіх здатен покращувати роботу мозку
24tv
2025-02-24T12:03:15Z
Чим небезпечні консервовані овочі і фрукти та яку альтернативу обрати
Знай
2025-02-24T11:51:08Z
Японські вчені створили найбільшу у світі біогібридну роботизовану руку з живими м'язовими тканинами
InternetUA
2025-02-24T11:16:57Z
Як покращити здоров’я легенів за допомогою натуральних продуктів
360ua.news
2025-02-24T11:00:44Z
Різницю помітите відразу: ось для чого насправді до тіста додають горілку
24tv
2025-02-24T10:45:13Z
Лікарка назвала популярний продукт, який ніколи не купує у супермаркеті
Фокус
2025-02-24T10:15:06Z
Вчені розповіли, скільки підлітки можуть сидіти у смартфоні
InternetUA
2025-02-24T09:46:36Z
У США найскладніший сезон грипу за останні 15 років
360ua.news
2025-02-24T09:21:30Z
Чотири країни ЄС прагнуть повернення довоєнних квот на українську продукцію
24tv
2025-02-24T12:15:08Z
Нацбанк до третьої річниці повномасштабної війни випустив пам'ятну монету «Тримаймо стрій!»
УкраинФорм
2025-02-24T12:12:01Z
Україна в березні отримає від ЄС 3,5 млрд євро – фон дер Ляєн
Европейская правда
2025-02-24T12:06:24Z
Російська нафта суттєво впала в ціні: за скільки можна купити 1 барель Urals
24tv
2025-02-24T12:03:24Z
Переведення елеваторів на альтернативні джерела забезпеує економіку й енергонезалежність
AgroPortal
2025-02-24T12:00:49Z
ЄС витратив більше на російську нафту та газ, ніж на допомогу Україні – The Guardian
ZN UA
2025-02-24T11:42:53Z
Експорт зернових залізницею показав спад у лютому
Хвиля
2025-02-24T11:37:17Z
На готівковому ринку злотий дорожчає: який курс чекає на покупців
24tv
2025-02-24T11:33:22Z
Яку криптокартку обрати в 2025 році?
iPress
2025-02-24T11:31:42Z
В Україні виготовлено черговий самоскид на шасі Dongfeng
AutoCentre
2025-02-24T12:10:16Z
Водії терміново повинні перевірити фари, інакше можуть залишитись без прав: подробиці
ТСН
2025-02-24T12:03:53Z
BMW розкрила технічні подробиці електромобілів Neue Klasse
AutoGeek
2025-02-24T11:48:20Z
Skoda готує стильного конкурента Tesla Model Y: що відомо про новинку
AutoCentre
2025-02-24T11:04:25Z
Стрімке падіння: у Китаї в 3,5 рази знизився попит на електромобілі Volkswagen
AutoGeek
2025-02-24T10:45:55Z
Представлено нову Honda Accord: всі подробиці
ЗаРулем
2025-02-24T10:24:22Z
Розкішне американське авто 60-х простояло понад 40 років в старому сараї
Фокус
2025-02-24T10:21:21Z
Подивіться на позашляховий Lamborghini Urus із 33-дюймовими шинами
AutoCentre
2025-02-24T10:12:19Z
Перемогла не Tesla: опубліковано рейтинг електромобілів за швидкістю зарядки
AutoGeek
2025-02-24T09:51:56Z
Профільна єврокомісарка розповіла про зобов’язання ЄС щодо вступу України
Европейская правда
2025-02-24T12:19:45Z
Міністерка оборони Литви про США: розлучення не варіант
Европейская правда
2025-02-24T12:19:21Z
ЗМІ: обсяг пакета військової допомоги ЄС Україні може зрости до 30 млрд євро
Европейская правда
2025-02-24T12:19:03Z
FT: Зеленський кричав на міністра фінансів США, коли той приїхав до Києва
Лига
2025-02-24T12:18:48Z
Стармер оголосив про надання Україні найбільшого пакету військової допомоги
ZN UA
2025-02-24T12:15:30Z
Відносини між США і Україною: що далі?
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T12:15:06Z
Гегсет та Волц уникли називання Росії агресором у телеінтерв’ю
Европейская правда
2025-02-24T12:12:54Z
Рада провалила голосування про підтримку демократії в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T12:12:51Z
В Анкарі відбулася акція солідарності з народом України
УкраинФорм
2025-02-24T12:10:07Z