MY.UAНовини
Культура насильства у Колумбії: як гангстерські угрупування транспортують наркотики
Культура насильства у Колумбії: як гангстерські угрупування транспортують наркотики

Культура насильства у Колумбії: як гангстерські угрупування транспортують наркотики

За даними Колумбійського національного центру історичної пам'яті, у період з 1958 по 2013 роки у битві за контроль над наркотрафіком загинуло понад 220 тисяч людей: 177 тисяч – цивільне населення. Підводні човни як вантажні мули з'явилися на службі наркокартелів на початку нульових, але наркобарони знову кинули виклик найкращим і найпотужнішим правоохоронним системам.

Колумбія багата на метали, нафту і різні природні ресурси. Там чудові традиції і цікаві розваги. Як, наприклад, півнячі бої: після поєдинку тільки один із них вийде із клітки живим. В таку ж клітку потрапили і самі колумбійці. Тільки замість бойових півнів вони опинилися із армією, картелями і парамілітарними організаціями. Усе через кокаїн. Більше – у новому випуску "Конфліктів" на 24 каналі.

Трансформація ринку наркотиків

Починаючи із 70-х років ХХ століття в Колумбії почали вирощувати листя коки. Усе через трансформацію ринку наркотиків. Спочатку дилери продавали марихуану. Коли її почали присікати, а контроль над постачаннями перехопили потужні угрупування, справа перейшла до кокаїну. Гроші на його виробництво були мінімальними, а прибуток – колосальним. Ба більше, сприятливий клімат Колумбії дозволив вирощувати коку – рослини, з якої добувають пасту коки, а потім трансформують її у кокаїн. Та наживаються на цьому не мешканці, а картелі. З одного боку, вирощування коки дає людям заробіток, а з іншого – саме через це їхнє життя перетворилося у пекло.

Зіткнення лібералів і консерваторів

У 1948 році почалася так звана La Violencia або громадянська війна. В боротьбі за владу зіткнулися ліберали і консерватори. Країна потрапила в терор. Масові протести призвели до того, що суспільство поділилося на своїх і чужих. Поки представники політсил билися між собою, армія тодішнього диктатора Гомеса Кастро почала репресіїї над церквою. Протестантів вишукували по всій країні: їх або убивали або кидали за ґрати. Конфлікт інтересів впливав і на цивільних, які часто потрапляли під перехресний вогонь.

За 10 років сутичок загинули майже 300 тисяч людей. Почали з'являтися партизанські формування, такі як ФАРК. Спалахнула нова хвиля війни. Вони осіли в лісах, звідки і продовжили свою партизанську боротьбу. Але, в намаганнях уряду залагодити ситуацію, вони тільки відкрили двері нової, ще жорстокішої війни, яка триває і до сьогодні. Уже понад 200 тисяч людей загинуло, понад 5 мільйонів стало біженцями.

Початок вирощування кокаїну

Із розпалом конфлікту у 70-х на горизонті почали з'являтися картелі. Нестабільна ситуація в країні дозволила їм спокійно заполонити невеликі поселення і довколишні ліси. Там почали вирощувати коку. 

  • по-перше, США ще з ХІХ століття почали формувати закони, які забороняють вирощення і розповсюдження психотропних речовин. В цей список потрапив і кокаїн. А заборонений плід солодкий;
  • по-друге, поки увага Вашингтона була зайнята В'єтнамом і Кубою, картелі почали нишком продавати свій продукт у США. Це дозволило їм швидко стати на ноги, що призвело до терору мирного населення.

Адже, на відміну від мафіозі, наприклад, в Італії, у них немає кодексу честі. Якщо італійці мали внутрішні правила і принципи, убивали один одного за вплив, то наркомафія убиває абсолютно всіх, хто переходить дорогу. У них свої правила: не говорити зайвого, слухатися барона і приносити гроші. Їм, навіть, плювати на ієрархічний уряд. Якщо глава картелю стане невигідним чи ослабне, його тут же уб'ють. Наркотероризм перетворився у масовий тероризм, спрямований не тільки проти окремих одиниць влади чи уряду, а проти цілого суспільства.

Перші гангстерські угрупування

Медельїн

Медельїн був першою гангстерською групою, яка мала ознаки багаторівневої корпорації. І хоча картель розвалився ще 1993 року, до сьогодні його вважають найпотужнішою транснаціональною організацією Колумбії. Тільки 1986 року, і тільки завдяки Медельїну нарахували 3,5 тисячі убивств – 10 трупів щодня. Під контролем кокаїнового короля Ескобара була не тільки політика, а й практично вся країна. Його дохід оцінювався у 2 мільярди на рік. З такими коштами він міг підкупити будь-кого.


Медельїнський картель / Telegram

Оскільки Медельїнський картель контролював практично всю країну, то й сили правоохоронних структур були спрямовані на боротьбу тільки із ним. Це дозволило іншим картелям розвиватися в тіні, без втручання уряду чи силових структур.

Калі

Одним із таких формувань був картель Калі. Його лідери починали свою діяльність із організації спеціальних підрозділів у США. Поки військові і поліція були зайняті сутичками із бійцями Ескобара, члени Калі нарощували потужності і експорт до сусіда. Налагоджені транспортні системи, зв'язки в країні і мільярди у кишенях допомогли стати на ноги. Окрім того, що картель самостійно вирощував коку, вони ще й викупляли її у місцевих фермерів. Така тактика забезпечувала їм безперебійні постачання. Наприклад, 1984 року проурядові сили знищили 13 тонн кокаїну, 7 літаків і 14 лабораторій для переробки пасти коки у чистий продукт. Але, через безперебійні постачання "сирих" матеріалів, ця атака уряду була лише незначною царапинкою на тілі картелю.

У 90-х роках картель Калі вважався найпотужнішою транснаціональною корпорацією Колумбії. Вони контролювали 90% кокаїнового ринку світу. Картель занепав через багатотонні конфіскації товарів і арешти лідерів. 1998 року угрупування остаточно розвалилося.

Норте-дель-Вальє, Північне узбережжя

Ще 2 гравці на наркотичній арені: картелі Норте-дель-Вальє та Північне узбережжя. На відміну від Калі та Медельїну, вони були менш впливовими, хоча не менш жорстокими. З'явилися вони вже в кінці 90-х, а діяльність перевалила за нульові. Їхня небезпека була у тому, що вони мали своїх людей на всіх щаблях влади: від сільського голови до сенаторів і суддів. Президент Ернесто сампер Пісано, який був главою з 1994 по 1998 роки, отримував пожертвування від картелів, прикриваючи їхню діяльність.

Вони сформували план підкупу влади, тому що у них було на це багато грошей. Особливу увагу звертали на тих, хто міг заподіяти їм шкоду: поліцейські, місцеві політики і ті, хто міг чинити опір.

Формування трафіку

Картелі надсилають свої конвої через Атлантику і формують трафік через західну Африку в Європу літаками, субмаринами і катерами. Хоча географічно так склалося, що США найближчий і найбільший споживач. 80% усього колумбійського кокаїну переправляють на Кубу, а звідти – до Флориди. Дилери розвозять товар всією країною. За понад 30 років транспортні шляхи так добре налагодилися, що правоохоронці практично не в силах зупинити ці потоки психотропних речовин. Америка щорічно витрачає мільярди на боротьбу із наркотрафіком у себе в країні. Хоча поки ця боротьба результатів не принесла. Експерти вважають, що Вашингтон б'є не в ту точку. Ліквідувати потрібно дилерів і картелі, а не постачання. Адже як тільки одну перехоплюють силовики, на її місці з'являється інша. Наприклад, в одному із регіонів Колумбії виробляють пасту коки. Її собівартість – тисяча доларів за кілограм. Коли її переробляють у чистий кокаїн і продають на вулицях США грам за грамом, вартість того кілограму переростає уже в 100 тисяч доларів.

У битві за контроль над наркотрафіком картелі убивають і цивільних. Адже більшість їхніх воєн проводять у містах серед цивільних. Залякування – це добрий інструмент контролю населення. Хоча останнім часом до битви долучилися різні парамілітарні організації. Одні хочуть наркотиків і багатства, інші – смерті наркомафії. Люди у цьому протистоянні – лише спостерігачі, що нерідко потрапляють під гарячу руку.


Колумбійський картель / Фото скриншот з відео

За даними Колумбійського національного центру історичної пам'яті, у період з 1958 по 2013 роки у битві за контроль загинули понад 220 тисяч людей: 177 тисяч – цивільне населення. Щодо сутичок на політичному рівні, то якщо політиків підкупити не вдається, з ними розправляються фізично. Ще до нульових, картелі убили 5 кандидатів у президенти. У всіх них президентська програма була побудована на ліквідації наркобізнесу і кримінальних угрупувань.

  • Хайме Пардо Леаль – 1987 року розстріляний у своєму автомобілі.
  • Луїс Карлос Галан – 1989 року застрелений під час зустрічі із виборцями.
  • Бернардо Харамільйо Осса – 1990 року розстріляний в аеропорту Боготи.
  • Карлос Пісаро Леонгомес – 1990 року убитий на борту літака.
  • Альваро Гомес Уртадо – 1995 року розстріляний групою невідомих.

Вимушені переселенці (ті, хто залишилися в живих) змушені шукати притулок деінде. Найчастіше вони гуртувалися у невеликі поселення за містами: будували шалаші і пили дощову воду. Там не було комфортних умов, електроенергії чи банальних зручностей проживання. Вони перетворилися на кочівників. Жили там доти, поки їх знову не гнали члени банд.

Ідея Плану Маршалла

У 1998 році на президентське крісло сів Андрес Пастран. Він вирішив покінчити із криміналом і наркотероризмом. Тоді вперше прозвучала ідея так званого Плану Маршалла для Колумбії. Разом із главою Білого Дому вони склали "План Колумбія": це фінансова і військова допомога для підвищення економіки країни і викорінення картелів. Америка в цьому була зацікавлена як ніхто, адже потік наркотиків із Колумбії треба було зупинити. Все виглядало добре. Згідно із прогнозами, нововедення, що чекали на Колумбію, мали підняти її на ноги.

План уряду США і Колумбії мав на меті послабити вплив картелів і зменшити потік наркотиків. Це планували зробити через місцевих дрібних фермерів. Представники уряду хотіли запропонувати їм економічну альтернативу вирощування коки. Економічна альтернатива скоріше звучала як ультиматум. У кожного фермера був вибір: або продовжувати вирощувати коку в тіні, або вийти на світло вирощуючи овочі і фрукти. В додаток, американський уряд буде надавати фінансову допомогу фермерам, які йдуть по слідах нової програми "покращення" Колумбії.

Якщо фермер продовжував вирощувати коку, його посіви знищували, а сам фермер ризикував сісти за ґрати. З іншого боку – можна підписати пакт, який допоможе займатися бізнесом легально, насолоджуватися життям і утримувати свою родину. На ділі така тактика абсолютно не працювала. Ті фермери, які підписали угоду, за кілька місяців повернулися до вирощування коки. На це були такі причини:

  • Картелі. Вони звикли викуповувати коку у місцевих фермерів. Її відсутність призвела до погроз і убивств членів фермерських сімей. Перед селянами постав новий вибір: або кока, або життя родини.
  • Конкуренція. Вирощування бананів чи ананасів не могло зрівнятися із потужністю і кількістю товарів у великих агрохолдингах. Затрати змушували завищувати ціни на свою продукцію.
  • Бідність. Через відсутність належної інфраструктури для транспортування фермерської продукції був потрібен спеціальний транспорт. Зазвичай великогабаритні автівки або човни. Грошей на такий транспорт у фермерів не було.

Згодом програму реабілітації Колумбії розкритикували. Не тільки за те, що фермери залишилися без роботи, а й за те, що війна тільки погіршилася. До колумбійської армії долучилися ще й Штати. Одним із ключових пунктів Плану Колумбія була фумігація – це винищення плантацій коки хімічним способом. Однак від розпилення отрути страждали не тільки картелі, а й звичайні фермери, чиї посвіти після кроплення миттєво перетворювалися на добриво.

Вони почали процес фумігації. Коли літаки розпилюють ці небезпечні хімікати, то вони потрапляють не тільки на плантації коки, а й на фермерські угіддя. Зараженими стають водойми, і навіть самі ж люди, в тому числі і маленькі діти. Як наслідок – утворення найрізноманітніших хвороб у тих, хто потрапляє під зону розпилення.


Картель Колумбії / Фото скриншот з відео

Окрім цього, американці відправили до Колумбії своїх військових. Це були інструктори, які вчили легальним і нелегальним діям для перемоги над картелями. Хоча регулярна армія США участі у війні не брала. Єдиним позитивним і результативним моментом у цій історії був договір про екстрадицію наркомафіозі до США. Так, упіймавши одного барона, він назавжди вибував із гри. Вибратися із американської тюрми було неможливо. Чого не можна сказати про колумбійські корумповані пенітенціарні установи. Наркобарони у Колумбії боялися екстрадиції. Вони знали, якщо їх упіймають і відправлять у США, то у їхніх в'язницях вони проведуть решту свого життя. У Колумбії це так не працювало. Якби їх затримали, то незабаром вони б вийшли і продовжили діяльність.

Війна із колумбійськими наркомафіозі триває і до сьогодні. Поки в Європі, Канаді чи США люди вживають кокаїн, прості колумбійці віддають за це життя. Американські аналітики і політологи вважають, що План Колумбія із самого початку був приречений на поразку. Адже Штати борються із наркотиками, а в Колумбії треба побороти наркотероризм. І чим більше ріжеться голів наркоспрута, тим більше вони відростають. Картелі – це уже давно не ті монстри, якими їх описують у Штатах. Вони винайшли нові методи роботи: купують підтримку місцевих робочими місцями і соціальною допомогою. Викорінити їх буде не так просто: ні зараз, ні найближчим часом.

Теги за темою
НаркотикиИстория
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Пойман крупнейший самец белой акулы в мире: длина, вес и фото гиганта
TSN
2025-02-10T15:48:16Z
Grand Theft Auto VI выйдет на ПК, но не в 2025 году
GameMag
2025-02-10T15:13:52Z
Может переписать историю цивилизаций Северной Америки: ученые нашли древнее поселение
ZN UA
2025-02-10T14:31:45Z
Что делать, если телефон завис и экран не реагирует на прикосновения: алгоритм решения проблемы
Политека
2025-02-10T14:30:06Z
Выбираем генератор: какие характеристики оборудования нужно учитывать при покупке
Gazeta UA
2025-02-10T14:18:42Z
Lenovo анонсувала чотири моделі ноутбуків Xiaoxin Pro 2025
Portaltele
2025-02-10T14:15:38Z
Канье Вест удалился из соцсети Х и поблагодарил Маска
Gazeta UA
2025-02-10T14:09:04Z
Смартфон Samsung Galaxy S24 разочаровал пользователей: эксперты пояснили причину
Фокус
2025-02-10T13:51:41Z
Полное преображение: В сети наглядно показали разницу между оригиналом и ремейком Metal Gear Solid 3: Snake Eater
GameMag
2025-02-10T13:49:20Z
Почему кот перестал спать с вами: основные причины такого поведения, и это не значит, что он вас разлюбил
Знай
2025-02-10T15:51:40Z
Вкус, знакомый с детства: рецепт шоколадного сметанника
Фокус
2025-02-10T15:30:02Z
О котлетах забудете надолго: три идеи, что приготовить из фарша
Gazeta UA
2025-02-10T15:24:45Z
Десерт ко Дню влюбленных: рецепт нежного чизкейка "Красный бархат"
TSN
2025-02-10T15:21:42Z
Гороскоп на 11 февраля: Овнам — реализация целей, Ракам — проблемы в работе
Telegraf
2025-02-10T15:00:43Z
Мужчина испытал популярное среди звезд правило "5 секунд" после сна: что изменилось
Фокус
2025-02-10T14:51:10Z
Картофель можно вырастить из семян: секреты опытных огородников/Это непросто, но результат обязательно впечатлит!
Апостроф
2025-02-10T14:15:31Z
Как понять, что у вас в отношениях манипуляция и зависимость
Знай
2025-02-10T13:51:50Z
Лунный календарь и советы по посадке на февраль 2025: как получить богатый урожай
Знай
2025-02-10T12:51:47Z
На Киевщине мог сбежать серийный убийца из психбольницы
Comments UA
2025-02-10T15:45:54Z
Пригласил друзей на день рождения и порубил их топором: жуткий инцидент на Тернопольщине
TSN
2025-02-10T15:36:38Z
Землю продолжает трясти: землетрясения произошли в Зоне 51 в США и на Карибах
Фокус
2025-02-10T15:30:26Z
На Закарпатье рекрутер помогал мужчинам сбежать из ТЦК
Корреспондент
2025-02-10T15:27:50Z
Обломки сбитого дрона оккупантов повредили 30 дачных участков на Полтавщине
UAToday
2025-02-10T14:39:28Z
На Кубани дроны атаковали НПЗ, из-за работы ПВО в Краснодаре повреждена многоэтажка
UAToday
2025-02-10T14:39:02Z
Атака РФ уничтожила часть архивных документов на Днепропетровщине
Корреспондент
2025-02-10T14:24:55Z
Сказал, что мать болеет: суд вынес приговор солдату запаса, который не пришел за повесткой
Telegraf
2025-02-10T12:42:48Z
В Киевской области подростки выпили литр водки и запили энергетиком: что с ними стало
Comments UA
2025-02-10T12:27:32Z
Беллью дерзко раскритиковал потенциального соперника Усика
Корреспондент
2025-02-10T15:12:30Z
"Манчестер Сити" – "Реал": онлайн-трансляция матча Лиги чемпионов
ZN UA
2025-02-10T15:07:39Z
Российский футболист пожаловался на украинский флаг на стадионе
ZN UA
2025-02-10T15:04:20Z
Рейтинг WTA: Костюк и Свитолина улучшили свои позиции
Факти ICTV
2025-02-10T14:33:31Z
"Быть американцем": Бред Питт снялся в суперпатриотичной рекламе для Супербоула
Фокус
2025-02-10T14:00:20Z
Представлен официальный мяч финала Лиги чемпионов-2025
ZN UA
2025-02-10T13:45:30Z
Он достоин: Усика призвали дать реванш Чисоре
Корреспондент
2025-02-10T12:48:29Z
На медалях олимпийской чемпионки — немало отпечатков зубов: почему так произошло, подробности
Фокус
2025-02-10T12:21:20Z
Бой Уайта и Джойса подтвержден, соперники провели битву взглядов
Корреспондент
2025-02-10T11:48:11Z
В Одессе планируют потратить более миллиона гривен на борьбу с крысами и насекомыми
Telegraf
2025-02-10T15:51:22Z
"Били так, что ломали палки": надзиратели тюрем рассказали, почему в РФ пытают пленных украинцев
Фокус
2025-02-10T15:36:28Z
Воины ВСУ впервые рассказали об ударах по аэродрому "Энгельс-2" и уничтожении нефтебаз в РФ: видео
TSN
2025-02-10T15:36:05Z
С 2014 года на Чонгаре было 1500 мин, а нужно было 200 000 – Наев
Лига
2025-02-10T15:30:03Z
В центре Киева продают популярный ресторан: сколько просят и что внутри
Telegraf
2025-02-10T15:00:17Z
Историка достали сгенерированные ИИ фото военных ВСУ в Facebook — он попытался бороться с мошенничеством
Апостроф
2025-02-10T14:54:30Z
"Исчезли": действительно ли в столичных парках стало в 20 раз меньше белок и кто в этом виноват
Фокус
2025-02-10T14:51:47Z
Оборона Вознесенска: "Нептуны" и интуиция командиров остановили оккупантов
Gazeta UA
2025-02-10T14:48:21Z
Наступление на Курщине: ВСУ заставляют россиян отступать
Gazeta UA
2025-02-10T14:12:49Z
"Это этакая мелкая с**кливая месть…" Писателя возмутила отмена спектакля по его произведению в Молодом театре
Апостроф
2025-02-10T15:45:33Z
"Я ж не политик, я - музыкант": Потап оправдался за желание спеть с путинисткой Бузовой/Репер прокомментировал скандальный дуэт
Апостроф
2025-02-10T14:57:15Z
Кольцо удалось донести: 44-летний Элайджа Вуд тайно женился с матерью своих детей
Знай
2025-02-10T14:51:51Z
58-летняя Синди Кроуфорд воссоздала культовую рекламу Pepsi 1992 года
Фокус
2025-02-10T14:51:15Z
От пива до майонеза: что рекламировали зведы Голливуда на Супербоуле
Фокус
2025-02-10T14:51:12Z
Брэд Питт мчит по трассе на высокой скорости в тизере фильма "F1"
GameMag
2025-02-10T14:49:37Z
Драконы и бабушки в кабриолете: лучшая автомобильная реклама на "Супербоул-2025"
Фокус
2025-02-10T14:36:09Z
Он часто бывал в Киеве: от чего умер ведущий "Жди меня" Игорь Кваша и как выглядит его могила
Telegraf
2025-02-10T14:03:17Z
Кондратюк прокомментировал победу Ziferblat на нацотборе и дал группе совет, что нужно изменить
TSN
2025-02-10T13:21:54Z
Женщина купила липкий шоколад с неприятным сюрпризом: что было внутри
Фокус
2025-02-10T15:45:49Z
День сорока святых мучеников Севастийских в 2025 году: дата, история, традиции, что нельзя делать
TSN
2025-02-10T15:36:11Z
Залужный получил "частичку души" погибшего воина ВСУ
Апостроф
2025-02-10T15:36:10Z
Стало известно, сколько украинцев склонны к сотрудничеству с россиянами
Comments UA
2025-02-10T15:18:22Z
Российский Су-57 взлетел всего за 12 секунд с короткой полосы: в чем "секрет"
Фокус
2025-02-10T15:06:30Z
В Минобороны Украины похвастались достижением в мобилизации
Апостроф
2025-02-10T15:06:29Z
Россия теряет привлекательность для иностранцев - миграция сокращается
Корреспондент
2025-02-10T15:06:24Z
РФ уже использует новейшие дроны против стран НАТО, - ISW
UAToday
2025-02-10T14:39:49Z
Индия договаривается с США о покупке и совместном производстве военной техники, - Reuters
UAToday
2025-02-10T14:39:38Z
Виды рака, которые чаще всего возникают у детей
Comments UA
2025-02-10T15:48:34Z
Что лечит авокадо, а по каким причинам его нельзя есть
TSN
2025-02-10T15:30:44Z
Что влияет на качество сна: уберите это перед засыпанием
UAToday
2025-02-10T14:39:27Z
Уникальные свойства авокадо, о которых знают не все
Comments UA
2025-02-10T14:33:59Z
Мгновенно удаляет грязь и плесень: доступное средство сделает стиралку чистой
GlavRed
2025-02-10T14:27:26Z
Стекло, сталь или керамика: какой электрочайник наиболее безопасен
Gazeta UA
2025-02-10T14:21:25Z
Четыре причины установить рекуператор в офис
TSN
2025-02-10T13:51:44Z
Как приготовить самый вкусный в мире творог: понадобится только один ингредиент
TSN
2025-02-10T13:06:23Z
Валерий Дубиль, Вита Присяжнюк, Евгений Довбня и БФ Надежда передали стабпунктам Купянская и Покровская еще 5 аппаратов Easy Pulse
Знай
2025-02-10T12:45:54Z
Европа на грани очередного кризиса: что произошло впервые за последние 2 года
Comments UA
2025-02-10T15:51:53Z
Всего 10% от прожиточного минимума: пенсионерам досыпят копеек, но с условием
Знай
2025-02-10T15:30:38Z
Достройка двух энергоблоков Хмельницкой АЭС обойдется Украине в разы дешевле строительства с нуля как в Польше – СМИ
TSN
2025-02-10T15:15:30Z
Налог на недвижимость: какие категории освобождаются от уплаты
Знай
2025-02-10T15:12:22Z
В Украине значительно выросло потребление электроэнергии - введені ограничения для бизнеса
Известия Киев
2025-02-10T14:43:52Z
Ревизия недр: Гетманцев предлагает вернуть незаконно присвоенные месторождения
Gazeta UA
2025-02-10T14:43:05Z
Трамп анонсировал введение пошлин на импорт стали и алюминия в США: кого они коснутся
UAToday
2025-02-10T14:39:39Z
Все способы как увеличить пенсию в Украине: эксперт раскрыл подводные камни
UAToday
2025-02-10T14:39:35Z
Пассажирские перевозки: на украинско-венгерской границе заработает єЧерга
Хвиля
2025-02-10T14:18:08Z
В Украине появится доступный электрокроссовер Chery с запасом хода более 500 км
Фокус
2025-02-10T13:45:38Z
Гость из 90-х: обнаружен 29-летний заряженный Ford Mustang в новом состоянии
Фокус
2025-02-10T11:42:30Z
Новый флагман: дебютировал недорогой премиальный кроссовер от Changan и Huawei
Фокус
2025-02-10T09:36:37Z
Украинский автопарк в январе пополнили 14 тысяч подержанных легковушек
Корреспондент
2025-02-10T09:36:30Z
Суперкар для семьи: в Киеве заметили самый быстрый в мире универсал
Фокус
2025-02-10T08:42:54Z
Водители могут получить штраф за прогрев машины: о чем нужно знать
Знай
2025-02-10T06:21:17Z
За "моргание" фарами водителям придется отдать 2 тысячи и права: где уже наказывают
Знай
2025-02-09T20:51:37Z
Машины обложат новым налогом, но переживать стоит не всем
Знай
2025-02-09T20:12:45Z
Водителям будут платить 21 500 грн в месяц за отказ от автомобиля: подробности
UAToday
2025-02-09T18:09:03Z
Мир наизнанку: почему США наказывают МКС и "милуют" российских олигархов
Корреспондент
2025-02-10T15:33:43Z
Зеленский мешает заключить соглашение: Трамп и Путин договорились его «устранить»
Comments UA
2025-02-10T15:33:42Z
Курды планируют вывод 10 тысяч бойцов из Сирии - СМИ
Корреспондент
2025-02-10T15:24:51Z
Кремль создает иллюзию: о каких "успехах" докладывают Путину
Comments UA
2025-02-10T15:21:49Z
Как Украина сможет использовать Курскую область: объяснение эксперта
TSN
2025-02-10T15:21:02Z
"Ровно 3 года назад Лавров публично объявил, что после учений в Беларуси российские войска вернутся домой". Как соврал глава МИД РФ
Апостроф
2025-02-10T15:15:57Z
Трамп заявил, что американские деньги - это слишком дорого: что происходит в США
Comments UA
2025-02-10T15:12:45Z
В России подтвердили, что уже ведут переговоры с США
UAToday
2025-02-10T15:03:42Z
РФ может воспользоваться морозами для нового мощного удара: эксперты указали на риски
Comments UA
2025-02-10T15:03:31Z