Глава Верховної Ради Дмитро Разумков прокоментував чутки про розкол у президентській фракції. За його словами монобільшість все ще існує.
В інтерв'ю "Українським новинам" спікер зізнався, що проблеми в "Слузі народу" є, але це нормальний парламентський процес.
Чому "Слузі народу" інколи не вистачає голосів в Раді
- Разумков зазначив, що інколи в депутатів президентської фракції є різні думки та позиції. Він не бачить нічого поганого в тому, що не всі закони проголосовані одноголосно. За його словами, такої великої кількості депутатів в одній фракції ще ніколи не було.
- Водночас закони іноді приймаються й за рахунок голосів інших фракцій та депутатських груп. Він вважає добрим знаком те, що в Раді все ж знаходять понад 300 голосів, адже це "демонструє якісну роботу всього парламенту, а не лише монобольшості".
- Спікер порівняв ситуацію зі статистикою з минулим скликанням Ради: за рік новий парламент ухвалив 143 законопроєкти понад 300 голосами "за", а за всю минулу каденцію таких було 26.
Він також зазначив, що в "Слузі народу" 10% – це аж 24 голоси.
Якщо ви віднімете ці 24 голоси від 247 депутатів "Слуги", то цього вже не вистачатиме для прийняття рішення, але це не означає що немає монобільшості або консенсусу в Раді,
– зауважив спікер.
Чутки про коаліцію "Слуги народу" з іншими фракціями: що відомо
- За інформацією ЗМІ "Слуга народу" може увійти в коаліцію з іншими політсилами у Верховній Раді. Це станеться, якщо чисельність президентської фракції скоротиться до 226 депутатів.
- Зокрема, мовиться про те, що "Слуга народу" може об'єднатися з "Голосом". Також ситуативно "слуги" можуть спільно голосувати з депутатськими групами "Довіра" та "За майбутнє".
- Депутати президентської фракції анонімно запевнили журналістів, що скандальна історія з виключенням Гео Лероса з фракції не вплинула на міцність "Слуги народу". Водночас одним із приводів для ймовірного великого конфлікту міг би стати розгляд у Раді важливого документа, пов'язаного з ситуацією на Донбасі.
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони