Відповідальність за забезпечення чистою питною водою жителів окупованого Криму лежить як на Росії, так і на Україні. Однак «головну відповідальність за забезпечення доступу до води» несе РФ.
Про це заявила офіційний представник Управління верховного комісара ООН з прав людини Елізабет Тросселл.
"Право на безпечну і чисту питну воду і санітарію визнано Генеральною Асамблеєю ООН в якості одного з прав людини, необхідних для повноцінного життя", - сказано в заяві Тросселл.
За її словами, в управлінні Верховного комісара ООН вважають, що Росія "несе головну відповідальність за забезпечення доступу до води для населення Криму".
"Ми далі відзначаємо, що відповідно до міжнародного законодавства в галузі прав людини Україна зобов'язана підтримувати здійснення економічних, соціальних і культурних прав і постійно тримати в полі зору питання про те, чи може вона вжити заходів для забезпечення достатнього рівня життя для всіх осіб, які перебувають на її території », - сказала Тросселл, передають «РІА Новини». Вона підкреслила, що Управління верховного комісара ООН з прав людини виступає за територіальну цілісність України.
Проблема подачі води в окупований Крим:
- Україна забезпечувала до 85% потреб нині окупованого Росією півострова в прісній воді.
- Україна припинила подачу води після анексії Криму Росією в 2014 році.
- У серпні цього року на півострові пересохли річки Альма, Чорна, Бельбек і Тонас.
- У водосховищах, які живлять Сімферополь, залишилося близько 20% запасів води.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: УНІАН