Танкер "Делфі" затонув біля берегів Одеси в листопаді 2019 року / фото УНІАН
Про це повідомляє Думська.
Як повідомляється, для суднопідіймальних і буксирувальних робіт потрібна спокійна погода, а в Одесі прогнозуються пориви вітру до 14 м/с, що небезпечно для операції.
Однак, за даними видання, танкер продовжили полегшувати, демонтуючи обладнання з палуби: робітники з "газорізами" видаляли труби, сходи та інші агрегати.
Аварія танкера "Делфі": що сталося
- У листопаді 2019 року в Чорному морі біля Одеси в районі пляжу "Дельфін" зазнав аварії танкер Delfi з трьома українцями на борту. Відносно капітана було відкрито кримінальне провадження.
- В результаті аварії було забруднене узбережжя, витоки нафтопродуктів почастішали з настанням літа. Судновласник пообіцяв прибрати танкер з пляжу ще до 31 Березня, потім терміни переносилися. Останні спроби в кінці липня завершилися невдачею.
- 23 липня АМПУ оголосила тендер на роботи з евакуації танкера, кінцевий термін подачі пропозицій - 28 серпня, вартість - майже 24 млн 682 тис.грн.
- 26 липня комісія з ТЕБ і НС Одеської облдержадміністрації визнала ситуацію з "Делфі" надзвичайною. Судновласнику відмовили у продовженні робіт. Чиновники кілька разів заявляли, що не виключають розрізання судна на місці аварії. Екологи та громадські діячі стверджують, що це може обернутися для Одеси катастрофою.
- Роботи з підняття судна виконуватиме приватна компанія без використання державних коштів.
- 26 серпня "Делфі" поставили на рівний Кіль.
- 31 серпня мер Одеси Геннадій Труханов заявив, що танкер планують відбуксирувати 3-5 вересня.
- 1 вересня Господарський суд Одеської області заарештував " Делфі" за позовом АМПУ.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: УНІАН
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони